Gehandicaptenactie levert f 18*500 op Vragen over verkeers- acties in Wassenaar KBO VIERT ZILVEREN JUBILEUM Expositie met doeken autodidact Roelandse Kermisexploitant met 'Weidse j agenda ketting gemolesteerd STAD EN RAND MAANDAG 24 SEPTEMBER 1979 Leythenrode van de vorig jaar in dit tehuis LEIDERDORP - Burgemeester M.A. van der Have heeft vrijdag avond in het verpleegtehuis "Leythenrode" een tentoonstelling geopend van de Leidse schilder J.C. Roelandse. Een groot aantal schilderstukken, die stammen uit particuliere collecties en uit een collectie van de gemeente Leiderdorp, was nog nooit eerder tentoongesteld. J.C. Roelandse is op 6 april 1888 geboren in Leiden. Hij is al in de schoolbanken met schilderen begonnen maar heeft eigenlijk nooit echt schilderles gehad. Roelandse, die tot de Haagse School gerekend wordt, schilderde en tekende vooral stads- en dorpsge zichten in een eenvoudige, maar imponerende impressionisti sche stijl. Hij was geen aanhanger van massaproduktie: er waren soms lange periodes waarin hij geen penseel aanraakte. Roelandse, die sinds 1925 in Leiderdorp woonde, werd de laatste jaren van zijn leven steeds meer geplaagd door reumatiek, die tenslotte zo ernstig werd, dat hij volgens zijn eigen woorden vaak "geen penseel meer kon vasthouden". Zijn laatste levensjaren bracht hij door in het verpleegtehuis "Leythenrode", waar hij op 19 maart 1978 overleed. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Onder applaus van o.a. wethouder Bezemerf midden) en bu rgemeester v.d. Have van Leiderdorp overhandigt mevrouw Prins van de plaatselijke UW een cheque van IS.500 aan Pieter van Vollenhoven. Eén van de versierde boten in de feestelijke armada die zaterdag over de Rijn in Leiderdorp trok. WASSENAAR - Met een feestelijke samenkomst in het Jeroenhuis heeft de Wassenaarse afdeling van de Katholieke Bond voorOuderen gisteren het zilveren jubileum gevierd. Enige tijd geleden was er al een "officiële" herdenking, bij welke gelegen heid drie verdienstelijke leden namens het hoofdbestuur werden onder scheiden. De heer A. Beijersbergen kreeg de gouden bondsspeld, terwijl de heren C. Voorham en J. Groenewegen beiden de zilveren bondsspeld ontvingen. De feestmiddag in het Jeroenhuis begon met een welkomstwoordje door de voorzitster mevrouw L.M.H.G. Rikkers-Sculemeyer. Namens het gemeentebestuur vierde wethouder A.J.M. van der Klaauw met zijn echtgenote het feest mee, terwijl het parochiebestuur vertegenwoordigd werd door de heer en mevrouw B. Voorham. Ook de Wassenaarse mis sionaris pater Nol van Gent, die onlangs voor de afdeling dia's van zijn missiegebied in Zaire vertoonde, was als gast aanwezig. Het eerste gedeelte van de middag werd verzorgd door het poppentheater van Frank Kooman, dat een "muzikaal poppencabaret" bracht met als conferencier Reintje de Vos. Het tweede gedeelte van de feestmiddag werd verzorgd door de Wassenaarse accordeonvereniging DVS. BRANDWEER IN ELEMENT LEIDERDORP - De gondelvaart op de Oude Rijn is een aantrekkelijk schouwspel geworden. Net als in de twee weken geleden gehouden historische op tocht was ook hier het motto: 12 eeuwen Leiderdorp. Zo'n honderd grote en kleine schepen, allemaal uit bundig versierd, vertrokken zaterdagavond om zes uur uit de Doeshaven richting Spanjaardsbrug. Vandaar ging de hele armada weer terug. Maar in middels was de duisternis ingevallen en konden de duizenden bezoekers, van wie velen uit de naburige gemeenten waren gekomen, van een nieuw fascine rend schouwspel getuige zijn. Veel van de schepen waren nu met alle kleuren lampjes verlicht. Het geheel trok overigens niet geruisloos voorbij: een aantal van de boten had "levende muziek" aan boord. Parachutist blijft haken aan vliegtuig bij sprong in Leiderdorp LEIDERDORP - Tijdens het parachutespringen zaterdag in Leiderdorp heeft zich een minder prettig incident voor gedaan. Eén van de deelne mers bleef aan het vliegtuig haken en moest toen met een noodparachute landen. Hij kwam daarbij een flink eind van de bedoelde landings plaats terecht en liep een shock op. Het vliegtuig werd later in be slag genomen omdat er al eerder een narigheid mee was voorgevallen. LEIDERDORP - Ongeveer 35 spannen hebben zaterdag in Lei- d.erdorp deelgenomen aan de gro te ringrijderij die op en rond de Frederik Hendriklaan werd georganiseerd. De eerste prijs bij het ringsteken ging naar Piet van Rooijen uit Noord wijk. Hij sleep te ook de door de Leiderdorpse Oranjevereniging beschikbaar gestelde wisselbeker in de wacht. De prijs voor het schoonste geheel was voor de Valkenburger Leen Hakker, die samen met zijn echt genote Gerda ook de kampioens- prijs "Duin- en Bollenstreek be machtigde. Het ligt in de bedoeling dit geslaag de evenement tot een jaarlijks te rugkerend festijn te maken. WASSENAAR - In schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders van Wassenaar heb ben de twee PvdA-raadsleden Jan Greep en Henk Goulooze voorgesteld zo snel mogelijk met de betrokken bewoners te gaan praten over het drukke verkeer op de doorgaande routes. De bei de PvdA-raadsleden haken met hun vragen in op de onlangs ge starte acties van bewoners van de Van Zuylen van Nijeveltstraat en van Oldenbarneveldtweg en om geving en Van Cranenburchlaan en omgeving. De bewoners van deze gedeelten van Wassenaar hebben de moge lijkheid aangegrepen om in be roep te gaan tegen de zogenaam de "wegingsfactoren" die zijn gehanteerd bij het bepalen van de aanslagen in de nieuwe onroe- rendgoedbelastingen. Buurten die als gevolg van drukker ver keer minder leefbaar zijn zouden, aldus de bewoners, een lagere belastingaanslag moeten krijgen. De bewonersgroepen hebben al een flink aantal bezwaarschriften ingediend. De raadsleden Greep en Goulooze vragen het college van burge meester en wethouders naar hun standpunt over deze vorm van protest tegen de sterke verkeers overlast. De raadsleden pleiten voor een snellere aanpak van een algeheel verkeersbeleid in Was- De PvdA pleit al jaren voor een "verkeerscirculatieplan" voor Wassenaar, met daarin oplossin gen voor het afremmen van te veel doorgaand verkeer door de dichtbevolkte woonwijken in Wassenaar-noord. LEIDERDORP - Aan de Van der Valk Bouwmanweg in Leider dorp is de heer A.F.C.H. H. za terdag om twee uur met zijn bromfiets tegen een geparkeerd staande personenauto opge botst. Hij moest daarna met een gebroken bovenbeen naar het AZL vervoerd worden. LEIDERDORP - In de keet die op het bouwterrein van het win kelcentrum in de Leiderdorpse wijk Winkelhof staat, is gister avond een grote ravage aange richt. Er is niets bekend over de omvang van de schade. Ook kan nu nog niets gezegd worden of er spullen ontvreemd zijn. Maandag Leiden - Openbare bijeenkomst van de literaire Workshop, LAK- theater, Levendaal 150. 20.00 uur. Najaarstentoonstelling, t/m 20 okt, over de geschiedenis van de Hooglandsekerk door de eeuwen heen, werkdagen van 9-17 uur en do-avond van 19.30-21.30 uur. zat: 9-12 uur. Gemeente archiefdienst - Boisot- kade 2a. Ontmoetingscentr. hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos Zuid- West, 14.30 uur. Stadhuis - Gemeenteraad, 19.30 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 21-28 sept. door Apotheek Zuider, Lammenschansweg 7, tel. 123553. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelyk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedgevallen van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis. Middelweg 38. tel. ten noorden van de Rijn, 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121735. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge- zondheidscentr., Berkenkade Leider dorp, tel. 410131., spreekuur ma t'm do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentr. v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. A. Looyen-v. d. Wilt, Me rellaan 22, tel. 02522-11454. LEIDERDORP - Bij een vechtpartij op de kermis die ter gelegenheid van het 1200-jarig bestaan van Leiderdorp aan de Engelendaal was georga niseerd, heeft de botsautootjesexploitant H.J. van H. uit Apeldoorn verwondingen aan het hoofd opgelopen. Vrijdagavond omstreeks half twaalf kwamen twee jongens in de botsau tootjes met elkaar in gevecht. De heer Van H. probeerde hier een eind aan te maken door één van de jongens naar huis te sturen. Als reactie hierop kreeg hij een stomp in zijn gezicht. Na de jongen een klap terug te hebben gegeven, verdween de jeugdige herrietrapper. Later kwam hij echter terug met enkele vrienden. Met z'n zessen sloegen ze vervolgens de heer Van H. in elkaar, waarbij ze gebruik maakten van een ketting. De botsautoof iesbeheerder liep daarbij een gat in het hoofd, twee blauwe ogen en een beurs gelaat op. De jongens die dit op hun geweten hadden konden twee uur later in Leiden aangehouden worden, na betrokken te zijn geweest bij een steekpartij op de Beestenmarkt. LEIDERDORP - Namens de Unie van Vrijwilligers (UW) in Leiderdorp heeft mevrouw Prins-Haveman afgelo pen zaterdag in het nieuwe gemeentehuis een cheque ter waarde van 18.500 gulden overhandigd aan Pieter van Vollenhoven. Het bedrag zal ten goede komen aan de Stichting Nationaal Fonds Gehandicapten. LEIDERDORP - Eveneens in het kader van het 1209-jarig be staan van Leiderdorp organi seerde brandweervereniging "Steeds Paraat" zaterdag een spuitbalwedstrijd. Op het "Samsonveld" aan de Hoogma- deseweg bestreden twee brandweerploegen elkaar met waterstralen. Op de foto is te zien hoe de doel man van één der ploegen de bal uit het doel tracht te houden. Fascinerende gondeltocht op Oude Rijn In haar toespraak vertelde me vrouw Pi ins in het kort hoe de collecte Leiderdorp was verlo pen. Een van de activiteiten is de verkoop geweest van de plaat "Thank you for the music", waarop Pieter van Vollenhoven piano speelt. Na de overhandi ging- van het bijeengebrachte geld dankte de heer Van Vollen hoven de collectanten en bracht vervolgens een bezoek aan Ley thenrode. Daar was onder meer een schilde rijtentoonstelling te bezichtigen van de kunstschilder J.C. Roe landse, die vorig jaar in Leythen rode overleed. Na een kort praatje met de bewoners van het verpleegtehuis speelde Van Vol lenhoven nog even een stukje op de piano. LEIDEN - In het bericht over de bouw van twee jeugdlokalen is een storende fout geslopen. Het ministerie van CRM heeft nog niet besloten twee ton beschik baar te stellen voor de nieuw bouw van twee jeugdlokalen aan de Hazewindsteeg. De gemeente heeft slechts besloten de aan vraag voor de subsidie de deur uit te doen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2