Van Vliet uitblinker op de Leidse kampioenschappen Scylla-dames te sterk voor Avanti6-4 HRC GEEFT DIOK ANTWOORD: 3=15 Docos veegt vloer aan met Tafeltennishuis Vlietwijk naar winst Forescate walst over Capelle heen: 4-0 -Qo. SI. MAANDAG 24 SEPTEMBER 1979 SPORT SPORT SPORT LEIDEN - Scylla mag dan door het Hooge Huys met 9-1 op allerlei tekorten gewezen zijn, het was toch een mooi weekeinde voor de Leidse ping-pong regio. Docos voegde de thuisvloer aan met Ta feltennishuis, Avanti toonde zich in het Hilversumse Schildpad huis sneller dan opponent Quick en de dames ereklasse had een zekere "Leidse" winnaar want het betrof hier de streekderby Scylla-Avanti, met 6-4 winnend afgesloten door Sandra de Kruyff Scylla tegen het Hooge Huys, het niet-gesponsorde kleine duimpje tegen de gesponsorde reus, een duel met een heel logische 1-9 uitslag dus. Toch heerste er bij Scylla na afloop een katterige stemming. Niet omdat er verlo ren was maar omdat het tegen spel, net als tegen Midstars, on der de maat was. Patric S wier kan zich technisch best meten met zijn opponenten die echter tot nu toe heel geroutineerd de hoge ri sicofactor - die de Leidenaar in zijn spel doet - uitbuiten. (Ian Ke- nyon lukte dit niet zodat de dub bele cijfers Scylla bespaard ble ven). Voor Sjoerd Meijer ligt de zaak an ders want met zijn 14 jaar ont breekt het de jongste speler in de ereklasse eenvoudig aan vol doende kracht om te scoren waardoor ontkomen aan uit- blokken erg moeilijk wordt. En een gevolg van dat uitplaatsen is weer dat Meyer meer als hem lief is met backhand moet spelen. Frits Kantebeen weigert zich neer te leggen bij een overmacht. Tegen Van Slobbe en Taylor haalde dat niets uit, maar tegen Ian Kenyon leverde dat een hart verwarmend stuk ploeteren voor elk punt "op". Jammer genoeg waren dat er twee te weinig, 19-21. Docos heeft in Ed v.d. Berg een speler die al jaren bewijst dat goed tafeltennis allereerst een goed wedstrijdinzicht vraagt. Van den Berg baseert zijn spel daarop en weet zich met relatief weinig trainen toch altijd zeker van twee of drie zeges, zo ook te gen Tafeltennishuis. Ed Fallaux is een andersoortige speler, meer risico, meer gokken, met als ge volg briljante acties, naast sim pele missers. Zaterdag over heerst de brille dus Docos zat ge beiteld en Laddy Prorok mocht best verliezen van Van Dijk. Avanti vertrok naar Quick met Piet de Groot voor Theo Louwers en dus met enig lood in de schoenen. Gelukkig hebben ze ook Bettine Vriesekoop bij zich wie zulk soort verschijnselen ten enenmale vreemd zijn. De drie Hilversum mers verdwenen als bij toverslag in de al zo ruim beladen Vriese- koop-zegekar. Piet de Groot was met een zege een nuttige invaller maar per se noodzakelijk voor de winst was zijn zege niet want John van Strien had inmiddels twee keer aangetoond meer te kunnen dan "Chinees" serveren. Het gewonnen duel zorgde voor 7-3. Dames Scylla heeft buurvrouw Avanti met een hardbevochten 6-4 voorlopig op het tweede plan gedrukt. Avanti bleef aanvanke lijk op gelijke voet omdat Brigitte Kooter haar geslonken kracht te gen een te onrustig spelende Ste- phine van Gennip goed ca moufleerde en omdat Sophia Vaalburg nog niet over het juiste voetenwerk beschikt voor het speltype dat ze speelt. Bij 3-3 wurmde Stephine van Gennip zich met veel pijn en moeite langs Monique Kooter waarna Sandra de Kruijff ook haar derde partij op een half been naar zich toe trok. Bij 5-3 op een uiterst cruciaal mo ment hervond Stephine van Gennip zich tegen semi-prof Jo- lande Noordam. Overige uitslagen: Korenbeurs 2- Scylla 2 1-9; M.Z. 1-Scylla 3 5-5; Molenaar-Scylla 4 6-4; Scylla 5- Ilac 1 4-6; Scylla 6-Ilac 2 4-6; Avanti 2-Shot 2 5-5; Mizu-Noad 5-5; Avanti 3-Velp 6-4; Maassluis- Mizu 2 4-6; St.H.TSB-Docos 2 10-0; Treffers (R) -Treffers (B) 3-7; ST.H.TSB 3-Avanti 4 8-2; Mizu 3- Victory 3 10-0; Treffers 2-US 16-4; Docos 3-Victory 2 5-5; Dames Scylla 2-Swift 6-4; Avanti 2-De Meppers 5-5. LEIDEN - Delft heeft de bad mintonners van Veglo geen strobreed in de weg kunnen leggen. De Leidenaars incas- seerden de maximale winst: 8-0. Ook Vlietwijk speelde een makkelijke wedstrijd, al was de 7-4 winst die de Voor schotenaren op kampioens kandidaat Oosterhout boek ten niet geheel dankzij eigen kunnen tot stand gekomen. Een blessure van Ooster- hout's eerste man Alfons Kempers wierp Vlietwijk al gelijk 3 winstpartijen in de schoot. BC Leiden versloeg verrassend het Haagse Mor genstond met 5-3. Geen enkel verlies heeft Veglo tegen Delft hoeven te incasse ren. Slechts voor het ge mengd dubbel had de ploeg 3 sets nodig (11-15, 15-11 en 13-18), het overige kon in twee sets worden afgehan deld. De meest eenvoudige overwinning was die van Jan de Rooij die zijn enkelpartij met tweemaal 11-2 op zijn naam schreef. De 7-4 overwinning op Ooster hout heeft Vlietwijk niet ge heel op eigen kracht tot stand gebracht. Tijdens de eerste herenenkel tussen Dick Oos tergo en Alfons Kempers (Oostergo had de eerste set met 15—12 gewonnen, en stond met 11-14 in de tweede achter) deed Kempers een enkelblessure op. Daarmee was niet alleen de partij tegen Oostergo, maar ook een ge mengd dubbel en de heren- dubbel, voor de Oosterhoutse ploeg verloren. Na afloop ga ven de Voorschotenaren rui terlijk toe dat de overwinning "wel wat geflatteerd was". De 5-3 zege van BC Leiden op Morgenstond mag verrassend worden genoemd, daar Mor genstond als een van de sterkste teams wordt be schouwd. Alle heren-enkel partijen gingen naar de Lei denaars, alsook het heren- dubbel. Het duo Knijnen- burg/Laman ging in hun he- rendubbel ontmoeting met 12-15,10-15 ten onder. Ook de damestandem Koelemij Bouwmeester, kon geen winst boeken: 7-11, 7-11. Op vallend was het optreden van Nora de Koning, die normaal in het derde spelend, in BC Leidens "eerste" diende in te vallen. Zij versloeg onder an dere Schnezler in drie sets met 12-9, 8-11, 11-3. LEIDEN - Hoewel het atletiekseizoen op de baan er vrijwel op zit slaagden vele Leidse atleten en atletes er het afgelo pen weekeinde nog in tot verbeteringen of evenaringen van hun persoonlijke records te komen. Dat gebeurde op de kunststofac commodatie in de Leidse Hout tijdens de Leidse kampioen schappen, een evenement waar de Leidse atletiekgemeenschap elke keer weer warm voor loopt wat zich uit in een grote deelna me en een reeks goede prestaties. De meest opvallende verrichtin gen kwamen op naam van pols stokhoogspringer Mark van Vliet en middenafstandloper Maarten Gijsbers. Van Vliet van de AV Holland voer de een soort one-man-show op. De Leidenaar, die bij een hoogte van vier meter pas de polsstok ter hand pleegt te nemen, zag bij 3,40 meter de concurrentie al sneu velen en kon zich toen geheel on gestoord op zijn pogingen con centreren. Van Vliet die binnen enkele weken voor een zeereis van een half jaar vertrekt (hij is stuurman op de grote vaart), wip- te uiteindelijk over 4,50 meter. Daarmee evenaarde hij de presta tie die hij op de Nederlandse kampioenschappen leverde en waarmee hij toen een bronzen plak veroverde. Bataven-atleet Maarten Gijsbers, een broer van Koen, slaagde er zaterdag op de 400 meter bijna in onder de 50 seconden te duiken. Gijsbers die dit jaar erg vooruit is gegaan zou wellicht in zijn opzet zijn geslaagd als hij iets gedurf der van start was gegaan. Nu kwam er een tijd van 50,2 sec op de klokken. Ook op de 800 meter was Gijsbers een overtuigende winnaar. Weliswaar drong zijn clubgenoot Peter Wezel nog wel even aan maar het verschil aan de finish was duidelijk: Gijsbers 1.53.8 en Wezel 1.56.2. Bij de junioren werden prestaties afgeleverd waar menige senior niet aan toekwam. Asti Oskam (Bataven) bijvoorbeeld was alle dames ruimschoots te snel af op de800meter(2.11.8)enopde 1500 meter (4.39.4) en zette bovendien op de 100 meter bij de meisjes A een tijd neer (12.7) waar de win nares bij de dames, clubgenote Anne Politiek (12.8),niet aan toe kwam. En wat te denken van Mi chel Moll (AV Holland) die bij de jongens B in titels grossierde en daarbij steeds zijn tegenstanders uit de hogere leeftijdsklasse (A- junioren) veel te snel af was. Zesmaal zegevierde de Voor schotenaar en hij deed dat met de volgende prestaties: 100 m -12.0 200 m - 23.9400 m - 52.1800 m - 2.00.5 ver - 5.50 m kogel - 9.99 Eveneens een knappe prestatie reeks zette bij de B-meisjes Ma ries Hunck (Bataven) neer die viermaal zegevierde. Vooral haar 400 meter in 60.1 sec was prima maar ook de winnende hoogte- sprong van de bepaald niet lange Bataven-juniore (1.50 m) mocht er zijn. Verder werd zij nog eerste op de 100 m in 13,3 sec en bij het verspringen met 4.82m. Clubge note Sandra Dorlas, die zaterdag in de Leidse Hout ontbrak omdat zij op Papendal moest uitkomen in een jeugdinterland (waarbij zij tot 58,0 sec op de 400 m kwam!!), eiste gisteren de zeges op de 200 m in 25,9 sec en op de 800 m in 2.23.2 voor zich op. Ook C-junior Marcel Honsbeek van De Bataven moest zaterdag Ne derland in de interland tegen de jeugd van het Duitse Westfalen vertegenwoordigen (hij kwam op Papendal op de 800m tot 2.01.2) en verscheen om die reden pas gisteren in de Leidse Hout. Dat hij zich op vele nummers thuis voelt bleek uit zijn overwinnin gen bij het speerwerpen (33.32 m), op de 100 m (12,5) en bij het kogelstoten (10.54m). Een jeug- datleet die ook extra de aandacht op zich vestigde was D-junior Menno Swier van de AV Holland. Hij was werkelijk oppermachtig in zijn leeftijdsgroep met eerste plaatsen op de 80 m horden in 13,9 sec, op de 80 m in 10,8 sec, bij het hoogspringen met 1.55 m en bij het kogelstoten met 11,27 m. Overigens was het niet zo dat de seniorennummers in al dit 'jeugd-geweld' ten onder gingen. Dikwijls leverde de inzet bij de senioren interessante duels op. Onder meer bij het hoogspringen heren waar twee Holland-atleten, Hennie Hakker en de weer naar de atletiek teruggekeerde Rudie Eveleens, weinig voor elkaar on der deden. Hakker won en over schreed voor de tweede maal dit seizoen de 1.90 m tegen Eveleens 1.85 m. Laatstgenoemde haalde wel de titel binnen bij het hink- stapspringen met 12.93 m. Span nend was de strijd op de sprint bij de dames tussen Anne Politiek (Bataven) en Joske Boom (Hol land). Zowel op de 100 m (zater dag gelopen met tegenwind) als op de 200 m bleek Anne Politiek juist iets sterker. De tijden voor dit tweetal: op de 100 m 12,8 en 12,9 en op de 200 m 26,7 en 26,9. Interessant was ook de 400 m hor den bij de heren. Frans Kroone (Holland) zette in de series een persoonlijk record van 56,8 neer en was daarmee gelijk de grote favoriet voor de overwinning. Ti telverdediger en clubgenoot Ber t Paauw, die in de series niet voluit was gegaan, toonde zich in de fi nale echter de sterkste in 56,8 te gen Ki oone 57,8 terwijl ec-n derde Holland-atleet, Leo van de Wes ten, verraste met een tijd van 58,5 sec. Van de 'oudgedienden' ver scheen Bram Wassenaar (Bata ven) op de 1500 m en Alfred Ver hoef (Holland) op de sprintnum mers aan de start. Beiden hadden geen moeite hun nummers te winnen. Wassenaar deed dat op de 1500 m in een tijd van 3.55.5 en Verhoef op de 100 m in 11,2 en op de 200m in 22,9. De sprintnummers gaven bij de jeugd nog een aantal hoopvolle tijden te zien: Cathy van Loon (AV Leiden) liep bij de meisjes C een prima 80 m in 10,7 sec, Tina Buntsma (Bataven) mocht met haar 12,9 op de 100 m meisjes A niet ontevreden zijn, Anja den Dekker (Holland) was bij de meisjes D snel op de 60 m met haar tijd van 8,7 sec terwijl bij de jongens-pupillen de broers Ro nald en Sjaak Peters (Holland) de 60 m afraffelden in resp. 8,5 en 8,6 sec). Op werpgebied mocht de kogel stoot van senior Gerrit Verdoes (Bataven) er zijn: 12.05 m. Rob Veldhuizen (Holland) kwam bij de jongens A nog wat verder met zijn 12.15 m. Juniore Mildred Boon (Holland) was op dit onder deel bij de dames de beste met 9.98 m. Marjan Bruinsma (AV Leiden) haalde bij de dames di verse titels binnen, via onder meer een hoogtesprong van 1.55 m en een discusworp van 29,54 m terwijl Martien van de Hoorn (Holland) op de 3 km steeple cha se weinig concurrentie had te duchten. Hij won in 9 minuten 33,8 seconden. Vermeldens waard zijn ook de hoogtesprong van B-junior Paul Oomen (Bata ven) die over 1,75 m kwam en de tijden die A-junior Matti Noord- berg (Holland) op de klokken bracht op de 200 m (24,4) en de 400 m (53,6). Taco Ulrich liep bij de jongens D op de 1000 m naar een winnende tijd van 3.09.3. Een Haagse aanval, waarbij de liggende Steef Abelman steun krijgt van Paul \Vamelink(13)en de toestonnen- de Ashmann, die na afloop naar het ziekenhuis werd gebracht met een gebroken sleutelbeen. LEIDEN - DIOK kon zich geen concreter antwoord indenken op de vraag, die de clubleiding aan het begin van de competitie stel de. In een opwelling van zelfver trouwen en optimisme vroeg de clubleiding uitdagend:"Wat is HRC, speelt die club ook rugby?" Uitgerekend op het moment dat DIOK wilde afrekenen met de heersende rol van landskam pioen HRC in de ereklasse, gaven de Haagse rugbyers de opponent nog eens een lesje hoe rugby werkelijk moet worden gespeeld en met de koele cijfers 3-15 beantwoordde HRC de voorge legde vraag. Een schrale troost voor DIOK was dat na afloop IIRC-coach Renier Salomons bekende toch wel te hebben opgekeken tegen dit duel. Achteraf gezien onnodig. "Want DIOK ging zich", volgens de voormalige bondscoach "pas in de laatste tien minuten echt met rugby bezig houden, want alleen in de slotfase zijn ze ge vaarlijk geweest". Maar toen stond het al 3-12 en was de topper in de ereklasse al beslist. Onder toeziend oog van de trainer van het Nederlandse team, Den nis Power, was het niettemin DIOK dat de leiding nam. Nadat de Hagenaars eerst een tweetal penaltykicks op rij misten, was het DIOK-fullbaek, Albert Huisman, die Theo Oordwijn, bij HRC de specialist in het nemen van penaltykicks, een lesje gaf hoe zo'n trap genomen dient te worden: 3-0. De ex-international van HRC bleek een leergieringe pupil, want hij besliste het duel door drie penaltykicks met suc ces te nemen. Voor de pauze schoot hij het eivormige object tot twee keer tussen de paal (3—6) en na de spelhervatting liet hij zijn traptechniek voor de onge veer vijfhonderd toeschouwers nog eens zien door één keer uit een penaltykick (3-9) en twee maal uit een dropkick (3-15) te scoren. En daarmee maakte hij in cijfers duidelijk dat de kam pioensaspiraties van de Leidse rugbyers voorlopig nog evun in de ijskast gezet kunnen worden. Ondanks 'het negatieve resultaat van DIOK bespeurde HRC- coach Salomons loch nog wel dat de ploeg van Mellet een serieuze bedreiging voor zijn formatie kan gaan worden in de strijd om de titel. "Want zij wonnen praktisch alle line outs. Alleen de voortzet ting bij bal winst was slecht. De driekwarters gaven soms zo de bal weg en dat was doodzonde. Verder moeten ze zich niet zo la ten opnaaien voor de wedstrijd, want daardoor speelden ze in de beginfase ongecontroleerd en overdreven hard. Omdat ik mijn gehele tweede rij door blessures miste, moest ik noodgedwongen weer een beroep doen op de 40- jarige Piet Spijker en samen met m'n andere routiniers laat HRC zich niet imponeren door die jon ge knullen". Misschien schuilt in dat laatste weieens de factor die bepalend is voor de resultaten tussen beide ploegen in de toe komst, en kan de HRC-leiding dan eens aan DIOK de vraag stellen: "Hoe kun je successen blijven continueren?" HERMAN POOS De Leidse studenten hebben ook hun derde competitiewedstrijd winnend afgesloten. Ditmaal werd HRC 2 met 11-24 verslagen. Ilans Siemens opende voor LSRG de score door het benutten van een penaltykick: 0-3, waarna Tom van der Lande na een half uur handig gebruik maakte van verwarring in de Haagse verde diging en een try scoorde:0-7. Den Haag kwam met een try nog even terug (4-7), maar voor de pauze stelde Diederick Renardel de zege reeds veilig: 4-11. In een rommelige tweede helft toonde LSRG over een betere conditie en techniek te beschikken en door intelligent spel van de drie- kwarterlijn wisten Siemens, Re nardel en Straathof de eindstand op 11-24 te bepalen. Ook The Bassets blijven het goed doen. In Rotterdam werd RRC met 8-21 verslagen. In een bik kelharde ontmoeting verzorgden Sam van der Geest, Ruud Vos, Rob van der Krogt en Jacq Ey- kelenboom (door op een sublie.- me wijze uit een line out in één beweging een try te drukken) de Sassenheimse produktie. LEIDEN- De hockey-ontmoe- ting Den Bosch-Leiden is weinig bespaard gebleven. Tijdens dit duel, dat voor Leiden niet onverdienstelijk in 1-1 eindigde, zagen twee debuterende arbiters kans om beide ploegen volledig van hun stuk te brengen. Fo rescate walste over Capelle heen (4-0), maar hun colle ga's van Roomburg zagen geen mogelijkheid om HBS te bedwingen: 0-0. Bij de dames boekten de drie clubs uit de regio alle winst. LMHC versloeg Laren (2-1), Roomburg won van Kraaij- enhout (4-0) en Forescate bleek sterker dan Noordwijk (2-1). Den Bosch - LMHC: 1-1. Leiden moest, als iets betere ploeg, met lede ogen toezien hoe een onverwachte counteraanval van de Bosschenaren al hal verwege de eerste helft de 'verkeerde' club op voor sprong zette: 1-0. Voor de Leidenaars aanleiding om Den Bosch de duimschroe ven nog harder aan te zetten. De ploeg moest het bij tijd en wijle ruwe spel kort voor de rust met een strafpush beko pen maar Den Bosch miste de aangeboden kans schrome lijk. Wel kregen de Bossche naren het. voordeel dat on middellijk na de strafbal doelman Martijn Drijver let terlijk het veld moest ruimen wegens praten tegen de scheidsrechter. Rob Feenstra nam daarop voor enkele mi nuten de honneurs waar in het Leidse hok. Vanaf dat moment lieten de in de eerste klasse debuterende arbiters de wedstrijd volledige uit de hand lopen en sloeg de ba lans, die KNHB beoordelaars vanaf de zijlijn over de wed strijdleiding moesten opstel len, definitief naar de min kant door. Hendrik Quiurijns zag nog kans om, ondanks de chaos, Leiden via een straf- corner langszij te bren gen: 1-1. Capelle - Forescate: 0-4. Ca pelle bood zijn tegenstander alle mogelijkheid om voluit te spelen. De goed geoliede en snel operende Voorschotense aanval had reeds bij rust drie maal roos getroffen. Siersema opende de score (1-0), ge volgd door Brouwer die voor 2-0 en 3-0 zorgde. Brouwer kwam in de tweede helft nogmaals tot scoren en be paalde daarmee.de eindstand op 4-0 Roomburg - HBS: 0-0. Het ver dedigend zeer zwak spelende Roomburg kwam dankzij het broodnodige geluk zonder kleerscheuren de eerste helft door. Toen de Leidenaars na de hervatting beter op dreef waren, had vrouwe Fortuna het speelveld evenwel verla ten, en bleven de aanvallende hoogstandjes zonder succes. Laren - Leiden: 1-2. Na twee opeenvolgende onnodige verliespartijen speelden de dames van "Roomburg tegen Laren weer voluit. De tegen slag van een vlotte achter stand, al in de tweede minuut opgelopen (1-0), waren de Leidsen al te boven voordat Laren ervan kon profiteren. Machteld van Vlooten benut te een aan haar toegekende strafpush feilloos en bracht Leiden daarmee naast de Gooise ploeg. Ondanks de Leidse superioriteit duurde het toch nog tot de 25ste mi nuut van de tweede helft voordat eindelijk weer een doelpuni viel. Hetty Pot Hof stede incasseerde namens haar ploeg de winst: 1-2. Roomburg-Kraaijenhout: 4-0. Lilian Menting scoorde al vlot 1-0, maar verder dan die klei ne voorsprong kon Room burg in die eerste periode niet komen. Pas in de tweede helft werd het klasseverschil dui delijk bloot gelegd. Joke van der Drift verzilverde een strafcorner en bracht haar ploeg daarmee op 2-0. Een strafpush gaf haar enkele mi nuten later de gelegenheid om nogmaals te scoren (3-0). Marleen Wassenaar benutte letterlijk de allerlaatste se conde van de wt.'strijd om de einduitslag op 4-0 te stellen. Forescate - Noordwijk: 2-1. De voorsprong die Noordwijk zich halverwege de eerste helft wist te verschaffen, was geen lang leven beschoren. Kort nadat Forescate op ach terstand was gekomen, te kende Evelyn Kimman de gelijkmaker aan. Zij zorgde uiteindelijk ook voor de win nende goal (2-1). Drie Leidse jeugdatleten die het afgelopen weekeinde uitstekende prestaties afleverden: links achter Sandra Dorlas van De Batavenmetschuinvoor haar clubgenoot Marcel Honsbeek. Rechts MichelMollvan deAV Holland.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18