T wente-bestuur legt spelers spreekverbod op TaS opgelucht na remise-aanbod S LANDEWEERD ONTBREEKT Verplichte oefeningen vallen tegen Manager ontkent besluit Amerikaan Pfister verrast ASC-ADO L.F.C.-D.H.L. ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1979 PAGINA 11 DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van FC Twente heeft de spelers, trainer en manager van FC Twente met ingang van gisteren een voorlopig spreekverbod opgelegd. Dit naar aanleiding van de wanprestatie afgelopen woensdag in Athene tegen Panionios in de eerste wedstrijd van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. RIGA (ANP) - Florin Gheorg- hiu heeft in de twaalfde ron de van het Interzonale toer nooi van Riga zijn eerste ne derlaag moeten incasseren. De Roemeense grootmeester verloor van de Braziliaan Francisco Trois. Het vecht- schaak, dat het toernooi in de Estlandse hoofdstad in een uitputtingsslag veran dert, dupeert niet alleen Gheorghiu. Ook de Deen Bent Larsen gaat er onder gebukt. Hij verloor in de twaalfde ronde voor de tweede opeenvolgende keer. Mikhael Tal, de trotse leider sinds de derde ronde, heeft problemen de nul te hand haven. Tegen Zoltan Ribli zette Tal, die met zwart speelde, een variant op het bord, waarvan de finesses hem bijgebracht waren door Lajos Portisch. Tal raakte desondanks in moeilijkhe- den en aanvaardde op de 25e zet opgelucht het remise aanbod van Ribli. De Hon gaarse grootmeester stevent regelrecht op een plaats bij de eerste drie af. Hij heeft nog een hangpartij tegen Gheorghiu en staat daarin met een pion meer op winst. Zijn landgenoot Adorjan had gisteren op de rustdag druk ke werkzaamheden. De Hon gaar moest op die dag vijf af gebroken partijen tot een goed einde proberen te bren gen. De stand na tw aalf ronden aan de kop is: 1. Tal (Sow) 9 pun ten plus 1 afgebr. 2. Poloega- jevski (Sow) 7V» plus 2 af gebr. 3. Larsen (Den) 7' 2, 4. Gheorghiu 7 plus 2 afgebr. 5. Ribli (Hon) 7 plus 1 afgebr. Asyl dens een toernooi in West- Duitsland verdween, heeft in de Verenigde Staten politiek asyl aangevraagd. Dit heeft Viktor Kortsjnoi gistermid dag in Wohlen (Zwi) ver klaard. Kortsjnoi wist het Engelse persbureau Reuter te melden dat de 37-jarige Alburt thans in de New Yorkse wijk Brooklyn woont. Om veiligheidsrede nen wilde Kortsjnoi het adres van de uitgeweken schaker niet bekend maken. Via wederzijdse vrienden had Kortsjnoi van Alburts asylaanvraag vernomen. Volgens Kortsjnoi behoort Alburt tot de twintig groot meesters van de Sowjet- Unie. Hij woonde in Odessa en was lid van de ploeg van Boerevestnik, waarvoor ook oud-wereldkampioen Vale rie Smyslov speelt. Eén van de spelers die tegen Panionios door de ynand viel. Niels Overwegspeelt vanavond niet mee tegen FC Den Haag. Volgens Kohn, omdat zijn voorstopper geblesseerd is. Op de foto Overweg in duel met oud-N AC doelman Jan de Jong. Het KRO-sportprogramma Goal wilde gisteravond een deel van de uitzending wijden aan een ge sprek met Twente-manager Ton van Dalen en aanvoerder Epi Drost. Door ingrijpen van voor zitter Ferry Fransen ging dat ge sprek niet door. Voor de competitiewedstrijd tegen FC Den Haag van vanavond is de basisopstelling van FC Twente drastisch gewijzigd. Het centrale verdedigingsblok Drost-Over- weg, dat woensdag in de Europa cupwedstrijd tegen Panionios net zozeer door de tand des tijds was aangevreten als de tempels van Acropolis, wordt vervangen door de 17-jarige Tjalling Dilling en Martin Jol. Dilling wordt voorstopper, Jol vrije verdediger. De plaats van de ex-Hagenaar op het middenveld wordt ingeno men door de weer herstelde Otto. Na de training van gisteren waarbij de spelers elkaar grimmig tege moet traden, motiveerde trainer Spitz Kohn de wijzigingen in het elftal met de dooddoener: "Overweg en Drost zijn gebles seerd, daarom spelen ze niet" Gezien het spreekverbod en de gewijzigde opstelling is het dui delijk dat er bij FC Twente heel wat aan de hand is. Het rommelt flink in de boezem van de club, het zal van de resultaten afhan gen of er een bom ontploft. Manager Ton van Dalen ontkende gisteravond ten stelligste dat er bij Twente een spreekverbod was uitgevaardigd voor spelers, trai ner en manager. "Het programma Goal heeft me benaderd voor een interview voor de radio. Dat heb ik in tweede instantie geweigerd. De 25-jarige Robben-speler die na het zeslandentoernooi in Drach ten na een afwezigheid van twee jaar terugkeerde in het Neder lands team, mist de trip door stu dieverplichtingen. Aan het toernooi op Hvar nemen zeven Europese landen deel, waarvan de eerste vier zich plaat sen voor het Mondiale plaatsings- toernooi, dat in april 1980 wordt gehouden in een land, dat vol gens de reglementen buiten Eu ropa dient te liggen. Van dit toer nooi kwalificeren de eerste vijf zich voor Moskou. De door de verwijdering van de vier AZC-spelers opengevallen plaat sen zijn slechts ten dele opge vuld. Dick Nieuwenhuizen van HZC/De Robben maakt zijn co meback na een jaar absentie door studie. De 19-jarige jeugdspelers Stan van Belkum: - geselecteerd - Ik ben namelijk van mening dat de problemen in onze club alleen met rust kunnen worden opge lost. Drost is voor het programma niet eens benaderd", aldus Van Dalen, die verder meedeelde dat de geblesseerde libero van Twen te wel in een radio-uitzending van de omroep Oost had gesproken. "Wie praten wil, kan praten. Het is niemand verboden", stelde Van Dalen nogmaals. Volgens een nog niet openbaar ge maakt raadsstuk van de gemeen te Tilburg krijgt de nieuwe plaat selijke eredivisieclub Willem II een gemeentelijke steun van één miljoen gulden. Dit bedrag zal door de club besteed moeten worden aan de sanering van de schuldenlast van 1,2 miljoen. De gemeente scheldt de club een vordering van 277.000 gulden kwijt en financiert middels een geldlening van een half miljoen de schuldensanering van Willem II. Met particuliere schuldeisers, tevens bestuursleden, is over eengekomen dat zij afstand doen van schulden van in totaal 400.000 gulden. De aflossing van de nieuwe gemeentelijke lening aan Willem II zal Tilburg jaarlijks subsidiëren met ruim honderd duizend gulden. In ruil voor deze forse steun gaat de gemeente Til burg Willem II de jaarlijkse sala risverhoging van de spelers en de uitkering van de extra premies voorschrijven. De club mag met onmiddellijke ingang ook niet meer zelf de toegangskaarten verkopen. De gemeente neemt dat van haar over. De voorstellen van het Tilburgse gemeentebestuur zijn gebaseerd Anton Heiden en Dick Nonnekes completeren het geheel. De ploeg voor Hvar bestaat uit: Doel: Ruud Misdorp (Zian/Vites- se), Wouly de Bie (HZC/De Rob ben) en Theo Uittenhout (De Zijl LGB). Veld: Jan Evert Veer, Aad van Mil (Zian/Vitesse), Eric Noordegraaf AZC Alphen), Hans van Zeeland (VZC/Ritmeester), Stan van Belkum, Jan Jaap Ko- revaar (De Zijl/LGB), Dick Nieuwenhuizen (HZC/De Rob ben), Anton Heiden (ZPB/Unico) en Dick Nonnekes (Rotterdam). Rob Heemskerk is met onmiddel lijke ingang benoemd tot trainer/ coach van het Nederlandse da- mes-waterpoloteam. Heemskerk bekleedt op dit moment dezelfde functie bij 't Gooi. die kortgele den in Amersfoort de nationale beker veroverde. Het ligt in de bedoeling, dat Heemskerk het trainerschap bij 't Gooi langzaam afbouwt om zich daarna volledig in te zetten voor de nationale be langen. Het eerste hoogtepunt voor de dames ligt pas in-juli van het volgend jaar. In die maand zal in Nederland de strijd om de tweede FINA-wereldbeker voor dames worden gehouden. In het eerste toernooi eindigen de Ne derlandse dames in het Californi- sche Mercid als tweede. op een rapport van een ad-hoc commissie Willem II, die onder voorzitterschap staat van oud staatssecretaris van financiën drs. M. van Rooyen. Slechts vier van de zeven leden van het colle ge van burgemeester en wethou ders hebben hun instemming met dit voorstel getoond. De bei de wethouders van de PvdA en één van de VVD hebben zich te gen deze subsidie gekant. In de gemeenteraad kan het voorstel slechts steun ontvangen van de CDA en twee plaatselijke partij en. Zij beschikken in de raad over 21 van de 39 zetels. Het voorstel zal in november door de Tilburg se gemeenteraad in behandeling worden genomen. Jong Oranje Piet Hamberg, speler van de Zwit serse club Servette, is opgeno men in de selectie van het Ne derlands elftal voor spelers tot 21 jaar. Het jeugdelftal speelt dins dag 25 september op het veld van Beerschot in Antwerpen een oe fenwedstrijd tegen de Belgische jeugd. Naast de selectie van Hamberg heeft Arie de Vroet nog twee bui tenlanders opgeroepen: Hofkens van Beveren en Lohman van Lo keren. Daarnaast hebben vier spelers uit de eerste divisie een plaats gevonden in de groep van zestien geselecteerden, die be staat uit: Wijnberg (Ajax), Van Dongen en Schouwenaar (AZ'67), Hofkens (Beveren), Lohman (Lokeren), Van Dungen (FC Den Bosch), Woudsma (Go Ahead Eagles), Van Breukelen (FC Utrecht), Broeken (Willem II), Molenaar (Volendam), Ophof (NEC), Rie- mens (Roda JC), Hamberg (Ser vette), Nederburgh (Telstar), Zondervan (FC Twente) en Tik tak (Veendam). Guy Thijs De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft zestien spelers gese lecteerd voor de op 26 september in Rotterdam te spelen jubileu- minterland tegen Nederland. De zestien zijn: Jan Ceulemans en René van der Eycken (Club Brugge), Ronny Martens, Fran cois van der Eist en Frank Ver- cauteren (Anderlecht), Philippe Garot, Eric Gerets, Gerard Ples- sers, Michel Renquin en Eddy Voordeckers (Standard), Albert Cluytens, Jean-Mane Pfaff (Be veren), Julien Cools (Beerschot), Theo Custers (Antwerp), Luc 1 Millecamps (Waregem) en René Verheyen (Lokeren). Damtweekamp eindigt in remise: 5-5 RIJSSEN (ANP) - De vijfde en laatste partij van de oefentwee kamp dammen tussen Harm Wiersma en Iser Koeperman is gisteren in Rijssen in remise geëindigd. Door dit resultaat werd de eindstand van de twee kamp: 5-5. Na vijf en een half uur spelen en 61 zetten kwamen Wiersma en Koeperman remise De ex-Rus, die het volgende sei zoen in de Nederlandse dam- competitie in actie komt, zal vermoedelijk wel deel kunnen nemen aan het toernooi om het wereldkampioenschap, waarvan het eindtoernooi volgend jaar in Mali (Afrika) wordt gehouden. Koeperman gaat de kleuren van hoofdklasser Lent (nabij Nijme gen) verdedigen. Eerder trok de hoofdklasser ook al nationaal kampioen Hans Jansen aan en Harm Wiersma speelde reeds voor de club. LOS ANGELES (Rtr) - De Ameri kaanse deelnemers aan het Jack Kramer-tennistoernooi in Los Angeles, gedoteerd met 175.000 dollar, vertolken een domineren de rol. In de achtste finales wer den alle buitenlanders uitge schakeld. zodat de samenstelling van de laatste acht volledig be staat uit spelers uit de Verenigde Staten. De als nummer een ge plaatste John McEnroe, kort ge leden winnaar in Flushing Mea dow, ontdeed zich met 6-3, 6-4 van Tim Gullikson. In de kwart eindstrijd ontmoet McEnroe Ge ne Mayer, die Fred McNair kansloos liet met 6-3, 6-1. Voor een verrassing zorgde Hank Pfis ter. Hij schakelde Victor Pecci, tweede tijdens de open Franse ti telstrijd. uit in drie sets: 4-6, 6-1, 6-4. Roscoe Tanner bereikte met moeite de volgende ronde. In zijn duel tegen 'veteraan' Marty Ries- sen moest de tiebreak in de derde beslissende set de doorslag ge ven. Tanner won met 6-7, 6-4 en 7-6. De overige uitslagen zijn: Eliot Teltscher (VstPTom Gorman (Vst) 6-2, 7-5, Peter Fleming (VsD-Stan Smith (Vst) 6-2, 6-2, Vince van Patten (Vst)-Bruce Manson (Vst) 6-2, 6-7, 6-2, Victor Amaya( Vst)-Raul Ramirez (Mex) 6-3, 6 J. DIEREN - De eerste dag van de na tionale turnkampioenschappen dames, de verplichte stof, is in de modern opgetrokken sporthal Theo Tome in Dieren een weinig aantrekkelijke aangelegenheid geworden. Hoewel dit eerste on derdeel - evenals bijvoorbeeld de verplichte figuren bij het kunst- njden op de schaats - weinig ge legenheid tot spectaculair wer ken biedt, had er toch mèër sfeer kunnen en moeten zijn dan gis teravond voor een nagenoeg lege tribune het geval was. Voor een deel lag de schuld voor de sfeerloosheid aan de turnsters zelf, van wie er verscheidenen de indruk wekten deze kampioen- schapppen meer als nuttige oefe ning dan als een officiële gebeur tenis te beschouwen. Zo besloot de nationale kampioene Monique Bolleboom, in tegen stelling tot wat ze een dag tevoren bekend had gemaakt, tóch mee te doen. zij het dat ze daarbij het voorbehoud maakte alleen de verplichte oefenstof te willen af werken Die wees overigens overduidelijk aan dat ze inder daad niet voor de volle honderd procent fit is. Slechts op de vrije oefening scoorde ze krap boven de negen (9.10). In het klassement van deze eerste dag reikte ze dan ook niet verder dan een zevende plaats. Verder kwam er weinig terecht van de deelneemsterslijst die oor spronkelijk de namen van 17 turnsters bevatte. Maar in wer kelijkheid draaiden slechts acht meisjes volwaardig mee. De rest was óf geblesseerd, of zo onzeker van zichzelf dat ze slechts op twee onderdelen (paard en vrije oefe ning) acte de prèsence gaven. Trainster Leona Horvath was dan ook allesbehalve tevreden over wat ze had gezien. Haar commen taar. kort en bondig: „Het was niet goed. Veel te weinig concen tratie". Een sprekend voorbeeld hiervan was Marleen Houter, met haar zesde plaats een regelrechte teleurstelling. Bij al deze pessimistische bespie gelingen waren er deze eerste avond ook enige pluspunten. Ondanks dat de jury aanzienlijk zwaarder oordeelde dan het col lege dat in Hongarije achter de beoordelingstafels zat, scoorde Ingrid Bolleboom op alle vier on derdelen boven de negen, even als Marja Huijting (ondank? hin der van een spierblessure) en de kittige Bibi Vos. Vanavond zal blijken, in hoeverre deze trend zich voortzet. Het klassement, met achtereenvol gens de puntenwaardering voor spring, brug, balk. vrije oefening en totaal, ziet er als volgt uit 1 Ingrid Bolleboom (Pro Patria): 9 25 - 9 25 - 9.10 - 9 30 - 36 90 2 Bibi Vos (Klim op): 9 10 - 9 15 - 9 20- 930-36.75 3 Marja Huyting (DOOK 9.20-9 10-9 00 y 15 - 36 45 4. Debbie Amson (Badhoeve): 9.20 - 8.95 - 9.15 - 8 80 - 36.10 5. Carina de Koning (Sint Mauritius!*. 9 05 - 8 65 - 8.85 - 8 80 - 35 35 6. Marleen Houter (Klim op): 9.10-8.00- 9 15 - 9 00 - 35 25 7. Monique Bolleboom (Pro Patnar 8.95 - 7 90-9 10-9.15-35.10 8. Mirjam Derksen(Khmop:)9 00-8.60 - 8 55 - 8 65 - 34.80 9 Carla Duplessis (DOS): 8.70 - 7.90 - 8 60 - 8.85 - 34.05 10 Trees Koolhof (Hera): 8 65 - 8 35 - 7.95 - 8.25 - 33.20. ZONDAG A.S. 14.00 UUR LUGDUNUM- L.D.W.S. sportpark aan de Oegstgeesterweg. A.S. ZONDAG 14.00 UUR TERREIN DE KEMPENAERSTRAAT. PARIJS - Twee races voor het einde van het formule I sei zoen, waarin Jodij Scheckter wereldkampioen werd, roe ren de renstallen zich danig op de transfermarkt. Patrick Depailler werd door Ligier ontslagen. De Franse win naar van de Grote Prijs van Spanje brak halverwege het seizoen bij een solo vlucht in zijn privé vliegtuig beide be nen en werd tijdelijk vervan gen door Jackie Ickx. De Pelg komt echter niet m aanmer king voor een definitief con tract Ligier heeft officieel la ten weten, dat Lqfitte's con tract verlengd wordt en dat de naam van de tweede coureur op korte termijn bekend zal worden gemaakt. Clay Reggazzoni verlaat het Williamsteam en onderhan delt met Alfa Romeo. De Zwit ser was de tweede coureur Veel mutaties in formule I renstallen achter viervoudig Grand Prixwinnaar Alan Jones. Williams heeft Carlos Reute- mann benaderd om de plaats van Reggazzoni m te nemen. De Argentijn rijdt momenteel voor Lotus. Deze firma ziet in Didier Pironi zijn opvolger. Dus zocht Tyrrell naar een vervanger en rond die in De- rek Daly, een formule II-cou- reur die op Watkins Glen in een derde Tyrrell in het circus debuteerde Rustig bleef het bij de renstallen van Ferrari, McLaren en Brabham die de contracten met de huidige coureurs lier- lengden. Dat betekent overi gens een streep door de reke ning van oud-wereldkam pioen Niki Lauda. De Oosten rijker had vergevorderde plannen over te stappen naar McLaren, maar werd ge dwarsboomd door de Ita liaanse sponsor van Brab ham. Deze firma stond er op, dat Lauda bleef. Niki Lauda. MBZUlJL ófdOÊRE METTWEE' MöJéEM 7B5E L'JK &EZI& If, •DRAAI IK PJEKl ce T&lJV&T KOVÊ ~fcf- Hir \*vo Pe &0OBP R4P/K.2K14/ B££B/£ AA/ - ZttFF- UTRECHT (ANP) - Nico Landeweerd ontbreekt in het Ne derlands waterpoloteam, dat van 1 tot en met47 oktober op het Joegoslavische eiland Hvar zal deelnemen aan het eerste kwalificatietoernooi (Europese zone) voor de Olympische Spelen van 1980 in Moskou. Zondag 23 sept. 14.00 uur terrein Boshuizerkade.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11