Twee leden vertrekken uit Leiderdorpse raad ILe/cfoe agenda Aanleg van kabeltelevisie Voorschoten vordert goed Gebruikte kleren: veel interesse Kiezersbedrog als ik nu nog blijf zitten Waterschap Ommedijck tien maal duurder voor bevolking dan vroeger polderrecht "Als raadslid sta je dicht bij de kiezer" Politiek Wassenaar wil meer inspraak Benthuizen boos op buurman Zoetermeer DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1979 1800LEIDERDORP - Twee leden van de Leiderdorpse gemeente raad zullen binnenkort vertrek ken. Dat is in de eerste plaats de CD A-fractie voorzitter dr. J. W. Hekkelman. Na een lidmaat schap van negen jaar is de com binatie van het lidmaatschap van provinciale staten van Zuid- R. Meere (WD): LEIDERDORP - 'Het is beslist geen kiezersbedrog", zegt het WD-raads- lid R. Meere, als hy zyn besluit om de Leiderdorpse raad te verlaten motiveert. "Aan de ene kant nam ik de beslissing met enige weemoed, aan de andere kant was het ook een pak van mijn hart. Niets is moeilijker dan te proberen om alles watje wordt voorgezet voor de volle honderd procent te doen. Ik heb in de vijf jaar dat ik raadslid in Leiderdorp was altijd de belangen van de bevolking voor die volle honderd procent willen behartigen. En als je dat doet, is dat meer dan alleen trouw de commissie- en raadsver gaderingen bezoeken. Dan ga je ook veel op pad voor je partij. Dan ben je vaak weg van huis. Maar het werk waarmee je je dagelijkse brood moet verdienen, gaat natuurlijk wel door. Mijn werk als administrateur aan de subfaculteit biologie van de Leidse universiteit is door de bezuinigingsmaatregelen de laatste paar maan den zo zwaar geworden, dat ik er echt niets meer bij kan doen. Het zou juist kiezersbedrog zijn wanneer ik nu nog in de raad bleef zitten, zonder goed te functioneren. Dat is voor de belangen van de burgerij ook niet zo best, natuurlijk. Tja, ik ben nu eenmaal geen politiek dier en ik heb altijd geprobeerd zo eerlijk mogelijk te zijn. Of de suggesties nou van een linkse of van een rechtse partij kwamen, dat deed er bij mij niet toe. Als ze goed waren, kregen ze mijn steun', aldus VVD-er R. Meere, die zijn opvolgster me vrouw Cock Huigen-Van Boven, alle sterkte wenst met het doornemen van het verzamelde gemeentelijke materiaal. "Het waren vijf stapels van een halve meter. Ik heb het allemaal overge dragen. Je verzamelt in een paar jaar tijd ontzettend veel informatie. Van het gemeentewetboek tot het handboek voor gemeenteraadsleden toe. Dat heb ik nu binnenkort allemaal niet meer nodig. Ik steek de komende jaren m'n neus niet meer in gemeentezaken. Al is het allemaal wel wat plotseling gebeurd, realiseer ik me", besluit Meere. Holland en het raadslidmaat schap hem te veel geworden. Begin oktober vertrekt ook het VVD-raadslid R. Meere. Vijfjaar was hij een van de liberale verte genwoordigers in de Leiderdorp se raad. Zyn werk als administra- LEIDERDORP - "Toen ik negen jaar geleden de Lei derdorpse gemeenteraad binnenstapte, kwam de burger er niet zo erg aan te pas. Het was een goeie "gemeenteraad oude stijl" met een enorme invloed van de kant van burge meester en wethouders. De overgang naar een mo derne wijze van besturen heb ik meegemaakt. En ik moet zeggen dat er heel wat is verbeterd". Dat zegt CD A-er J. W. Hekkelman die de ruil statenlid-gemeente raadslid met gemengde gevoe lens ondergaat. "Het statenlid maatschap is min of meer over mij heengekomen. Maar ik heb nu eenmaal de keuze gemaakt en daar moet je dan ook achter staan. In een democratie moet er doorstroming zijn. Je moet je stoel ook eens kunnen afstaan aan een ander. Wat het provinciale werk betreft liggen bijvoorbeeld zaken als mi lieu heel goed in de lijn van m'n dagelijkse werk", meent Hek kelman die als lector celbiologie aan de medische faculteit in Lei den is verbonden. "Wat ik in Lei derdorp zo geweldig vind is dat de burgerbevolking mag meepra ten in de verschillende raads- teur bij de universiteit in Leiden was door de toegenomen taken niet meer samen met het raads lidmaatschap te doen. In onder staande interviews geven beide raadsleden hun ervaringen weer en motiveren zij hun besluit om het raadslidmaatschap in Lei derdorp te beëindigen. J. W. Hekkelman (CDA): Meepraten, mee doen aan de discussie, dat was vroeger niet mogelijk. Je krijgt een stuk openheid, dat naar mijn idee in Leiderdorp nu ruim schoots aanwezig is. Wat dat be treft heeft de Leidse bevolking het veel moeilijker. Veel beslui ten zijn al door de grootste partij genomen nog voordat de bevol king of de gemeenteraad daar over redelijk hebben kunnen pra ten. Kijk, dat is nu zo typerend voor de Leiderdorpse raad. Gewoon het openstaan voor de mening van een ander. Als raadslid sta je in Leiderdorp ook erg dicht bij je kiezers. Ik zit nu sinds een jaar bij de provincie, maar daar sta je toch veel verder van de kiezer af. Je hebt meer met hogere be stuursorganen te maken." Het plotselinge overlijden van zijn partijgenoot Gordijn is voor Hekkelman een dieptepunt ge weest in zijn loopbaan als raads lid. Hekkelman: "Het was een goeie vriend van me en dat ver geet je niet zo gauw. Toch moet ik zeggen dat de leegte die wethou der Gordijn achterliet goed is op gevuld door mijn collega Meer brug. De totstandkoming van het huidige college is voor mij een hele ople ving geweest. Een toonbeeld van onderlinge samenwerking, zou ik haast zeggen. Emotionaliteit in de politiek is helemaal fout. Daar is alleen maar ellende uit voort gekomen. Zaken moet je nuchter bekijken. Anders wordt het een gevaar voor de democratie", al dus Hekkelman. ZOETERWOUDE/ZOE- TERMEER - De oprich ting van waterschap "De Ommedijck" zal voor alle inwoners van dat gebied belangrijke financiële ge volgen hebben. Betaalde een burger tot nu toe 7,50 gulden, nu kan deze belas ting gemakkelijk 70 of 80 gulden per jaar gaan be dragen. Het waterschap is enkele maanden geleden ontstaan door het sa menvoegen van een achttiental polder(tje)s. Gedeputeerde Sta ten achtten dit nodig om vooral de bestuurlijke kracht te bunde len en dus te vergroten. Binnen het Hoogheemraadschap Rijn land^ zijn in totaal zes van zulke zelfstandige waterschappen op gericht. "De Ommedijck" is on geveer 6000 hectare groot en be slaat het grootste gedeelte van Zoeterwoude en Zoetermeer en gedeelten van Leiden en Leid- schendam. De reorganisatie heeft tot gevolg dat de manier van belastinghef- fen ook is veranderd. Allereerst zijn de onderling grote verschil len verdwenen. De hoogte van de aanslag is nu voor iedereen 75 gulden per hectare. Hierbij geldt dat 300 gulden belastbare op brengst voor de grondbelasting (in Zoeterwoude is deze belasting reeds vervangen door de zoge naamde onroerend goed-belas- ting) wordt gelijkgesteld met on geveer één hectare. De begroting voor het waterschap "De Ommedijck" bedraagt voor het komende jaar 1,6 miljoen gulden. Dit bedrag is een flink stuk hoger dan in vorige jaren. Dat komt omdat de laatste jaren een enorme achterstand is ont staan in het wegenonderhoud, het schoonhouden van boezem wateren en het in orde houden van de kaden. Naast de waterbe heersing zijn dit de voornaamste taken van het waterschap. Ook zijn er vanwege de nieuwe opzet ineens enorm hoge personeels kosten op de begroting versche- De begroting zal in een openbare vergadering op 25 september om 20.00 uur in "Ons Huis" worden behandeld. Donderdag VOORSCHOTEN - De aanleg van het kabeltelevisie-net in. Voor schoten vordert goed. In zes van de zestien wijken zijn op het ogenblik reeds de hoofdkabels gelegd. Ook is het installateurs- bedrijf al enige tijd bezig met het maken van huisaansluitingen. De komende maanden worden in het Cultureel Centrum aan de Marijkelaan informatie-avonden gehouden over de kabel-tv. Daar is deskundig personeel van de gemeente en het installatiebe-, drijf aanwezig om vragen te' beantwoorden. Bovendien zijn er radio- en televisietoestellen aanwezig om de mogelijkheden en de beeld- en geluidskwaliteit te testen. Omdat het schema van de informa tie-avonden is gewijzigd geven we hieronder de nieuwe data: dinsdag 25 september, woensdag 26 september, maandag 22 okto ber, dinsdag 23 oktober, dinsdag 27 november, woensdag 28 no vember, dinsdag 18 december, woensdag 19 december. Het Cultureel Centrum is tijdens de avonden toegankelijk van 20 tot 22 i Promotie VOORSCHOTEN - Aan de techni sche hogeschool in Delft promo veert deze maand werktuigkun dig ingenieur H. van der Meulen uit Voorschoten tot doctor. OEGSTGEEST - De kinderkleding-beurs die door de Unie van Vrijwilligers werd georganiseerd in het Gemeentecentrum van Oegstgeest, genoot gisteren een grote belangstelling. Tijdens de beurs was gedragen winterkleding verkrijgbaar voor kinderen van één tot veertien jaar. Ook vanavond is de kledingbeurs nog geopend. Er wordt alleen schone, hele en moderne kinderkleding verkocht en er is een aparte tafel voor kinder-skikleding en schaatsen. Op de foto de druk bezochte beurs. Gewond bij aanrijding Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 56, film "Het vijfde zegel", 21 uur. Gesprekcentrum - Vrouwenkerkchoor- straat 17, film: "Mamma Roma", 20 uur. Stadhuis - Cie. onderwijs, 20 uur. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, voorlichting en begelei ding dienstweigeren, ook tel. 140866. Leiderdorp - Maquette van de muziek school en Dillenburg kan gefotografeer worden in het gemeentehuis. De hele OEGSTGEEST - Na een aanrijding ochtend, met een vrachtwagen is gisteren Bijeenkomst PvdA in de Sjelter - Stan de dertigjarige mevrouw S.L. met p°PPe spreekt verwondingen aan gelaat en rug per ambulance naar het zieken huis overgebracht. De uit Noordwijkerhout afkomsti ge autobestuurder had bij een Sporthal Op Dreef, 19.30 kruispunt aan de Korenbloem- Gemeentehuis - Cie. cultuur, 20 uur. laan in Oegstgeest geen voorrang Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, verleend aan een vrachtauto die cafeayomd, 21 uur. van Hp Dahlialaan Wam Rii Hp Weliare-lokaal Rode Kruis - Leidse weg van de Dahlialaan kwam. By de 33 Voorschoten, tel. 01717-3309. spreek- aanrijding die toen volgde, bleef uur voor invaliden, 19 tot 20 uur. de bestuurder van de vrachtwa- Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gen, J. W. uit Woerden, onge- gracht 32, vry advies, 19.30-21.30 ir werkgelegenheid, 20 Zoeterwoude - Bijeenkomst over woonwagenkamp, Gemeentehuis. Leiderdorp - Prijsuitreiking door Burg. der Have van 10 kindertekeningen, deerd. Tijdelijke afsluiting straten VOORSCHOTEN - Op maandag 24 september wordt begonnen met de bestratingswerkzaamheden in de Burgemeester de Kempenaer- straat te Voorschoten. In verband daarmee zal de straat ongeveer zes weken zijn afgesloten voor het doorgaand verkeer. De ver binding Willem de Zwijgerlaan- Pauwenstraat wordt zo lang dat mogelijk is in stand gehouden. De werkzaamheden zullen in drie opeenvolgende fasen worden uitgevoerd. De riolering in de Willem Pijper laan en een deel van de Chopin- laan moet worden verbeterd. De werkzaamheden beginnen maandag 24 september en daar door worden de wegen tijdelijk voor het doorgaande verkeer af gesloten. Voor de Willem Pijper laan is dat voor een periode van ongeveer vier weken. Het gedeelte van de Chopinlaan tussen Van Beethovenlaan en Handellaan is ongeveer één week afgesloten. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20 - 21 uur. Volkshuis-Haarlemmerstraat 73b, open sociëteit, 19 - 20 uur. APOTHEKEN De avond- nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14 tot 21 sept door Blanken, Hoge Woerd 171, tel. 120347. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar'de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedgevallen van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn, 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. C. Koster, Helmstraat 43, tel. 02523-3137. WASSENAAR - Er moet een actievere inspraakmethode komen bij de voorbereidin gen van het welzijnsplan in Wassenaar. Dit is de mening van de fracties van Werkend Wassenaar, de Partij van de Arbeid en D'66. Deze partijen hebben een uit gewerkt schema opgesteld voor een snellere aanpak van het welzijnsplan en een aantal suggesties gedaan voor een inspraakmethode waarbij de burger nauwer wordt betrok ken. Toen enige tijd geleden door burgemeester en wethouders een werk- en tijdschema werd voorgelegd aan de commissie Onderwijs, Cul tuur en Recreatie, hebben de drie fracties al laten weten niet tevreden te zijn over het alleen maar ter inzage leggen van stukken voor de burgerij. De bestuurlijk-ambtelijke werkgroep "welzijn" zou vol gens de politieke partijen moeten worden vervangen door een "planningsgroep welzijn". Daarin zou ook de bevolking in vertegenwoor digd moeten zijn. Voor het goed functioneren van de groep zou een projectleider moeten worden aangesteld, een beroepskracht. Verder dienen er hoorzittingen te worden gehouden in plaats vai\ het ter inzage leggen van stukken. In de loop van het volgend jaar zou de Welzijnsraad moeten worden ingesteld, waarin de vier werkgroepen, die bin nenkort zullen worden ge vormd, op kunnen gaan. LEIDEN - Geboren: Jacob Gerardus Izaak Remco, zoon van J. van Delft en A.C. Schimmer; Timmy Arnoldus, zoon van A. Duffels en M.A.P. van der Zwaan; Michiel Samuel, zoon van F.M. Eijs en W.G. van der Burg; Hans, zoon Vein A.M. van Broekhuizen en M. Schippers; Jolanda, dochter van J. Klinkenberg en J.M. Noort; Wouter Hendrikus Laurentius, zoon van J.G.M. Bakker en M.A.M. van der Voort; Yavuz, zoon van M. Oral en S. Uyanik; Freddy, zoon van J. Vlasman en A. van der Plas; Richard Wilhelmus Johannes, zoon van D.C. Duijndam en M. Plug; Cornelis Petrus Jacobus, zoon van H.C. van der Poel en C.A.M. i G. Singe- i F.A. Gerretsen; H.J. Boulee en K. Goedhart; R.J.M. Bilderbeek en B.M.J. Grimbergen; W.C. Bies en D. de Vink; B.C.P. Gut man en M. de Knegt; J.P. Jasperse en A.H.P. van der Perk; J. de Kier en S.H. van Luyken; L.J. Ouwerkerk en E.M. Uiterdijk; N.W.V.M. Peters en J.G.M. de Grijs; T. Schalekamp en C.G.M. van Dijk; H.J. Smid en M. Driessen; J.C.G. van Velzen en A.H.V. Aanhaa- nen; F.D. Wetters en J.C.M. de Groot. Gehuwd: F.A.M. Straathof on A. Mole- velt; R. Graadt van Roggen en A.C.M. van de Wetering; W.S. de Vries en H.L. ter Haar; P.C. van Leeuwen en A. van der Stoep; A. van der Heijden en J.J. van de Veerdonk; L.A. van der Meer en M.E. van den Berg; J.T. Lutgerink en L. van Wijk; W. Nagtegaal en A.M.G. Boom; A.J.M. Witteman en L.C. Hoekstra; L.P.H. van Es en K. du Prie; P.L. van der Schrier en W. Sal- Marselis (1904); D. Visser (1910); H. van der Laan (1931); A.J. Nieymeüer (1893). BENTHUIZEN - De Zuidholland se gemeente Benthuizen (ruim tweeduizend inwoners) is boos op 'buurman' Zoetermeer. „Dit omdat deze gemeente een vijfde woonwijk tegen de grens met Benthuizen wil bouwen, in de zo genaamde locatie "Noord". Zoetermeer heeft daartoe een nota "Voorstudies Wijk Noord" laten verschijnen. Volgens Benthuizen is een locatie Zoetermeer-Noord in strijd met het streekplan Zuid- Holland-West. De gemeente Benthuizen heeft dit geschreven aan burgemeester en wethouders van Zoetermeer, aan de minister van volkshuisvesting en aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Volgens de ge meente somt het streekplan nu juist een aantal andere plaatsen op voor extra woningbouw in de regio Den Haag: Zoetermeer- Zuid en Leidschendam-Noord. De gemeente Benthuizen heeft Zoetermeer in elk geval alvast la ten weten niet te zullen meewer ken aan het doortrekken van een weg uit Zoetermeer-Noord tot op Benthuizens grondgebied om tot ontsluiting van de wyk "Noord" te komen. Benthuizen vermoedt dat het plan van Zoetermeer om woningen te bouwen in "Noord" alleen de steun van minister Beelaerts zal hebben, terwijl er volgens Benthuizen negatieve reacties tegenover staan van on der meer het provinciaal bestuur, de NS, het streekvervoer en het intergemeentelijk overlegorgaan Midden-Holland. Laatste kans op terugkrijgen fiets LEIDERDORP - Het Leiderdorpse politiebureau verhuist op 27 sep tember naar de Van Diepenin- genlaan. Op 22 september wordt er in de huidige vestiging van het politie bureau, de Acacialaan, een kijk dag voor gevonden fietsen geor ganiseerd. 's Middags-van 14.00 tot 16.00 uur is er de laatste gele genheid om van de gevonden fietsen te bekijken. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1,2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f43 05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post 1 232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2