"Ik vind het prettig stoppen" er nu mee te e/ofee agenda I Geen roeien en parachutespringen Uitleg over woonwagenkamp BURGEMEESTER VAN DER HAAR LEGT FUNCTIE NEER TAFELTENNISCLUBS VIEREN JUBILEUM Gemeente wil bestrijding mierenplaag niet betalen RCL kampt opnieuw met bestuurscrisis LIÜIDEllDOlll' Geld voor gehandicapte sporters PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 VOORSCHOTEN - "Na 48 jaar te hebben deelgenomen aan het arbeidsproces vind ik het prettig dat ik er nu mee kan stoppen. Zonder de nieuwe vrijwillige ver vroegde uittredingsregeling voor overheidspersoneel (VUT) zou ik daar nog niet aan toe zijn Dit zegt burgemeester J. van der Haar van Voorschoten die met ingang van 1 december - zijn functie zal neerleggen. "Een spreekwoord zegt de gelegen heid schept de genegenheid. En de gelegenheid is vorige week voor mij gekomen met die VUT- regeling. Zonder de VUT zou ik nu met 63 jaar nog wel even hier zijn gebleven, aldus Van der Haar. Van der Haar is 8V2 jaar burgemees ter geweest van Voorschoten. Hij geeft aan dat er in die periode be slist geen fractie binnen het ge meentelijk apparaat van Voor schoten is geweest dat hem heeft doen besluiten zijn beroep voor tijdig te verlaten. Met veel liefde "Het is een bestuurlijk ambt. En het bestuurlijke deel daarvan heb ik naar mijn mening met veel iefde kunnen uitvoeren. Ik voel mij ze ker thuis in Voorschoten en ik zal ook hier met veel plezier blijven wonen na mijn uittreding" Van der Haar was voor zijn in diensttreding in Voorschoten burgemeester van de Utrechtse plaatsen Mijdrecht en Wilnis. Na 1 december kan hij zich wat meer gaan toeleggen op zijn hobby's fotograferen, wandelen en fiet- komen onverwachts gekomen. Na de vergadering van burge meester en wethouders kregen laatstgenoemden als. eersten de mededeling te horen. Vrijdag avond werd per gemeentebode de mededeling gedaan aan de raadsleden. "Fut eruit" De nestor van de gemeenteraad drs C. Meershoek (CDA) spreekt van een complete verrassing. Hij zegt: "We wisten wel dat de fut er een beetje uit was, maar dat de VUT direct zou worden gebruikt door de burgemeester hadden we niet verwacht. Ook die korte ter mijn. Precies voordat de'drukste tijd in het gemeentelijk leven, de behandeling van de gemeente begroting, begint: het zóu mijn stijl niet zijn..Natuurlijk moeten wij als raad om de tafel gaan zit ten- en snel overleggen hoe de toekomst eruit gaat zien. Ik ver wacht zeker een burgemeesterlo- ze tijd van negen maanden Loco burgemeester L. Marselis (CDA) ziet al het werk op zich afkomen De drie Voorschotense wethou ders hebben alle drie een top functie in het maatschappelijke leven en kunnen weinig tijd meer vrij maken. Marselis zegt: "Er zal wel wat moeten gebeuren Mis schien een vierde wethouder er- bij, want ik verwacht dat de hele procedure minstens een jaar gaat vergen en dat vraagt wel erg veel van de huidige drie wethouders Aantrekkelijk Drs! Meérshoek: "Voorschoten is een aantrekkelijke gemeente voor een burgemeester. Het aan tal inwoners zorgt voor een dik 1 belegdé boterham. Nu maar af wachten of commissie en minis ter bereid zijn om de gemeente- 1 raad een behoorlijke inspraak te geven. Het aantal sollicitanten zal ongetwijfeld groot zijn" Wethouder Marselis: "Die VUT is nu wel aangenomen, maar deze moet nog omschreven worden en dat kan toch nog wel eventjes du ren. Ik blijf het jammer vinden dat de burgemeester zo'n haast heeft om weg te gaan. Zó lastig zijn we toch niet voor hem ge weest" ZOETERWOUDE - Voor de beide Zoeterwoudse tafeltennisvereni gingen Pit '54 en Effect '54 is het de komende weken groot feest. Zij vieren samen hun 25-jarig ju bileum. Hoogtepunt zal ongetwijfeld de "Nacht van Zoeterwoude" wor den. Echter ook het toernooi van plaatselijke bestuurders belooft een knaller te worden. Het offi ciële feestgedeelte bestaat uit een receptie met aansluitend een feestavond. Zo'n vijfentwintig jaar geleden werden volkomen onafhankelijk de beide verenigingen opgericht. Zowel in "Ons Huis" als in het "Don Bosco" werd al regelmatig een balletje geslagen en het logi sche gevolg was dan ook dat bei de groepen aan oprichting van een echte tafeltennisvereniging gingen denken. In de eerste jaren werkte men vol komen langs elkaar heen, de laat ste j aren werd het echter gewoon te dat bestuursvergaderingen over en weer werden bezocht, er kwamen gezamenlijke vergade ringen, gezamenlijke trainingen en spelersuitwisselingen. Men ging samen toernooien en andere activiteiten houden en ook naar Dag van de paardekoets OEGSTGEEST - Zaterdag door de Oegstgeester winkeliers vereniging de "Lange Voort" tot dag van de paardekoets uitge roepen. Tientallen koetsen ge trokken door een veelvoud aan paarden en bereden door meren deels authentiek geklede men ners waren daarvopr uit de hele regio naar Oegstgeest gekomen Het interessantste exemplaar dat letterlijk was komen opdraven was een door een vierspan ge trokken originele postkoets uit Breukelen. Verder was in de rondrit door de gemeente, de vo rige week in Leeuwarden natio naal kampioen geworden Henk Grimbergen met zijn Friese sjees opgenomen. Onder de in totaal 23 aanspanningen, allemaal leden van de Rijnsburgse vereniging van aangespannen paarden "In het gareel", bevonden zich be roemde rijtuigtypen zoals een Tilbury en een Prince Albert. Ook was een jachtwagen met his torische 19e eeuwse dog-car, waarin eertijds de jachthonden naar het jachtgebied werden ver voerd, van de partij. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten weigert de kosten (1150 gulden) te vergoeden die de bewoners van vijf huizen aan de Berensteinstraat hebben ge maakt bij het uitroeien van de fa raomieren die al een paar jaar een ware plaag waren in hun huizen De bewoners zijn nu van plan 1 kort geding tegen de gemeente aan te spannen wanneer men niet op een prettiger manier tc overeenkomst kan komen. Na zelf vele malen te hebben ge probeerd de beestjes uitte roeien, hebben de bewoners uiteindelijk de hulp ingeroepen van de firma Rentokil uit Rijswijk. Met gif is het die firma gelukt de mieren uit de vijf huizen te verdrijven. De gemeente Voorschoten is bij dit reinigingsbeleid betrokken ge weest en heeft de bewoners van advies gediend. De kosten die het reinigen met zich heeft meege bracht, weigert de gemeente ech ter te vergoeden. Dit zit de bewo- ZOETERWOUDE - Over de aanleg van een woonwagenkampje in Zoeterwoude is donderdag 20 september om 20 uur een infor- ners van de Berensteinstraat niet lekker. 'ï)e faraomier is dan wel niet ge vaarlijk, toch kun je ontzettend veel last van de beesten hebben Bovendien verspreidt de zich zeer snel. Wanneer wij vuil niszakken aan de kant van de weg zetten, konden we er zeker zijn dat er mieren in zaten. Ook kwamen ze voor in de schuurtjes die dicht tegen de schuurtjes de overburen zijn gebouwd. Het is eigenlijk een wonder dat de plaag zich heeft beperkt tot vijf huizen", zo zegt mevrouw E. W Elsenaar, één van de bewoners de Berensteinstraat. "Daar om zou de gemeente toch alle re den moeten hebben om hard ach ter d« bestrijding van de farao- mier aan te gaan? Binnen de kortste keren zit anders de hele wijk vol met beesten." De bewoners over het plan om een kort geding aan te spannen: "Het gaat ons echt niet om het geld. Het is eenvoudig een principe kwestie." Mevrouw Elsenaar LEIDERDORP - De Leider- dorpse voetbalvereniging RCL kampt opnieuw met be- stuursproblemen. Voor don derdagavond is een buiten gewone ledenvergadering in "De_ Bloemerd" uitgeschre ven en uit de aan de leden verzonden uitnodiging blijkt dat bijna alle be stuursleden zich niet meer herkiesbaar stellen. Het is de tweede keer binnen enkele jaren dat RCL met een bestuurscrisis kampt. In 1978 ontstonden eveneens grote moeilijkheden (waar van de aard nimmer bekend is gemaakt), waarna een commissie van goede dien sten onder leiding van ds. Honnef, na een onderzoek dat geruime tijd in beslag nam, de zaken klaarde. Een groot aantal bestuursleden keerde toen niet terug. matieavond in het gemeentehuis. Hierhij zal van verschillende kan ten toelichting worden verstrekt. Vertegenwoordigers van de pro vincie en de gemeenten Leiden en Leiderdorp zullen spreken over het beleid met betrekking tot de aanleg van kleine kampjes, de problematiek van het over volle Leidse woonwagenkamp en de situatie zoals die momenteel in een klein kamp in Leiderdorp is Ook komt aan de ordé wat de ge meente Zoeterwoude tot nu toe heeft ondernomen en de plaats die voor het kampje is gekozen. Dé bedoeling is om het te plaat sen nabij het gemeentehuis en het nog te bouwen politiebureau aan de Noordbuurtsewég. De bouw van dit politiebureau en. twee dienstwoningen begint zeer binnenkort. buiten toe presenteerden de twee j zich steeds meer als één vereni- ging. De viering van dit j ubileum 1 is dan ook eigenlijk al een beetje i de viering van de fusie die voor de deur staat.- Grootste probleem dat dan eerst moet worden opgelost is de ac- j commodatie. Er wordt op zo kort mogelijke termijn gestreefd naar j de bouw van een eigen tafelten- nishal. Voordat het zo ver is zal er eerst echter flink feest gevierd worden. Tegen verschillende sterke ver enigingen zoals ttVN, Alblas en ZTTC is de laatste weken een ne derlaag-toernooi afgewerkt. Vanavond is er een speciaal toer- nooi. Vele bestuurders van Zoe- terwoudse sport- en ontspan ningsverenigingen en uit het ge meentebestuur hebben zich al I opgegeven om vanaf 19.30 uur aan dit ludieke toernooi deel te j De wedstrijden zijn in 't Centrum. In de nacht van 21 op 22 september is er een hele reeks van tafelten niswedstrijden in "Ons Huis". Pit en Effect komen onder de naam PEZ (Pit-Effect-Zoeterwoude) uit, andere deelnemers zijn ATTC uit Alphen aan den Rijn, HTVZ uit Zoeterwoude en Taverzo uit Zoetermeer. Het toernooi begint vrijdag om 20 uur, en eindigt za terdagmorgen tussen 8 en 10 uur. j De jeugd van 8 t/m 12 jaar komt zondag- 7 oktober aan de beur* Zij brengt dan een bezoek aan het Evoluon in Eindhoven. Op 13 ok tober is er een receptie in Ons Huis. Van 16 tot 16.45 uur is er eerst een officieel gedeelte; daar na is er gelegenheid voor een bor reltje. Een feestavond voor alle leden vanaf 16 jaar moet de uitsmijter van de viering worden. Er zal van alles te doen zijn, waaronder de trekking van de loterij. Betrapt op heterdaad LEIDEN-Twee 19-jarige jongens, woonachtig in Voorschoten en Leiden, zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag op heterdaad be trapt bij het stelen van goederen uit geparkeerd staande auto's. Het tweetal had reeds een autora dio en de nodige gereedschap ontvreemd uit enkele niet slot- vast afgesloten auto's aan de De Sitterlaan toen zij door de politie in de kraag werden gevat. Deze plek is gekozen omdat deze grenst aan de bebouwde kom en er daardoor voldoende mogelijk heden tot contacten met de be volking zijn. Ook de bereikbaar heid van het terrein is goed. Het ministerie van CRM en de pro- vinciale planologische dienst hebben reeds een goedkeuring gehecht aan deze plek van het kampje. Met de aanleg ervan is rond de 175.000 gulden gemoeid Maandag (zondér grondkosten). De huizen in de Berensteinstraat die voor meer dan 1100 gulden bevrijd werden van een mierenplaag. De gemeente ziet het niet zitten om deze kosten over te nemen. De bewoners gaat het nu om het principe. Zij willen desnoods een kort geding aanspannen weet overigens te vertellen dat in andere gemeenten die met een dergelijk geval te maken hebben gemaakt, de uitspraak van dé rechter ten nadele van de ge meente is uitgevallen. De juri sprudentie is dus ook al Steekpartij op Hogewoerd LEIDEN - Bij een steekpartij op de Hogewoerd is een uit Turkije af komstige en in Den Haag wonen de jongen (20) gisteravond ge wond geraakt. De jongen werd door voorbijgangers bloedend aangetroffen. Wat er precies gebeurd is en waar om is nog niet duidelijk. Een on derzoek in de omgeving, direct door de politie ingesteld, leverde niets op. Het slachtoffer is opge nomen in het Academisch Zie kenhuis. Deze aanlegkosten komen voor het grootste gedeelte voor rekening van het rijk (95%). Het kampje zal plaats bieden aan maximaal drie woonwagens en wordt voorzien van bergingen, douphes en toilet ten. Het geheel zal worden omge ven door een groenstrook. LEIDERDORP - De PvdA-afde- ling Leiderdorp houdt op don derdag 20 september een leden vergadering in het jeugdcen trum "Sjelter". De vergadering begint om acht uur en het twee de kamerlid Stan Poppe zal die avond spreken over werkgele genheid. Ook zal worden in ge gaan op de huidige politieke si tuatie in het licht van de miljoe nennota. Pech bij jubileumviering LEIDERDORP - Doordat de stu- dentenroeivereniging "Asopos De Vliet" uit Leiden te laat was met het aanvragen van een ver gunning bij Rijkswaterstaat, gin gen de roei wedstrijden op de Ou de Rijn gistermiddag niet door. Jammer genoeg was dat niet de enige tegenslag voor de actieve Leiderdorpse Oranjevereniging: ook de demonstratie parachute springen boven sporpark de Bloemerd werd afgelast, omdat er teveel wind'stond. Maar déze demonstratie hoopt men komen de zaterdag vóór 10 uur - uiter aard bij gunstig weer - alsnog te kunnen houden. Een enorme, drukte was het zaterdagmiddag wel bij de wedstrijd RCL-RVVH, waarbij de aftrap door burge meester Van der Have werd ver richt. Balletschool Margriet de Jong gaf zaterdagmiddag met 55 leerlin gen in de leeftijd van 6 tot 30 jaar een drie kwartier durende uit voering in gebouw Zijlkwartier aan de van der Marckstraat. Ver schillende groepen kwamen aan bod: de allerkleinsten verteder den het publiek, dat in grote aan tallen aanwezig was, met een poppendansje op muziek van Vi valdi. Bij een volgend onderdeel, I200 jcicir LEIDERDORP - Naast de kermis op de Engelendaal is er morgen avond een foto- en filmvoorstel ling in het gebouw Zijlkwartier door de foto- en filmclub Daguer- re. Aanvang 19.00 uur. Een half uur later begint in de recreatie ruimte van Leythenrode een bin go-avond met muziek, georgani seerd voor de patiënten en het personeel. dat werd uitgevoerd door meisjes van ongeveer 8 tot 10 jaar, was goed te zien, dat het gevoel voor samenwerking beter is ontwik keld naarmate de kinderen wat Ouder zijn. Margriet de Jong gaf zelf een demonstratie, waarin zij met een groepje leerlingen liet zi.en wat er zoal in een balletles aan de orde komt. .4a pauze was .de aanvankelijké plankenkoorts duidelijk ver dwenen. Op muziek van Dave Brubeck werd er door een zestal dames een welhaast pkgfecte jazz-dans uitgevoerd. Verder er een demonstratie van een an der groepje bp pop-muziek die opviel door grote accuratesse en een uitstekend samenspel. Het hoogtepunt vormde de uitvoe ring van een nationale Poolse dans (de Mazurka, muziek Léon Delibes), waarvoor alle leerlingen in klederdracht op het toneel ver- schenën. Burgemeester A. van der Have pre senteerde zaterdagavond op het Twaalf Eeuwen Bal van de oran- het jevereniging en de carnavalsver eniging De Rijnschu gebouw Sjelter de nieuwe (blau we) uniformen van de Leider- dorpse drumfanfare- en majóret- de wedstrijd RCL- tenvereniging Tamarco. Aan het begin van de avond was de drumband voor het laatstin de bekende rode uniformen opge treden. LEIDERDORP - Mr. Pieter van Vollenhoven ontvangt zaterdag in Leiderdorp als lid van het da gelijks bestuur van het nationaal fonds sportgehandicapten de opbrengst van een actie door de stichting Unie van Vrijwilligers ten behoève van dit fonds. De ontvangst op het gemeentehuis van Leiderdorp is ter gelegen heid van het 1200-jarige bestaan van de gemeente. Buurtfeest Doeslaan LEIDERDORP - De Lenco's, be kend door hun singletje "Esme ralda", treden woendsdagavond vanaf 19.00 uur op in de Doeslaan in Leiderdorp. De Lenco's fleu ren het buurtfeest op ter gele genheid van het 1200-jarig be staan van Leiderdorp. Verder zijn er bij dit Doesbrugfeest wedstrij den zaklopen en koekhappen voor personen van 16 jaar en ou der. Stadhuis - Commissie Algm. en Best. aangelegenheden, 20 «uur. Ontmoetingscentr., hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West. 14.30 Oegstgeest - Rijnlands lyceum, 20 uur, Modeshow. Zoeterwoude - 19.30 uur, tafeltennis wedstrijd i.v.m. 25-jarige bestaan van de tafeltennisclub ih "het Centrum". Voorschoten - 20 uur Orgelbeiaardcon- cert in de Dorpskerk. Leiderdorp - 20 uur Commissié Beleids bepaling en Belastingen. Wassenaar - 19.45 Raadsvergadering. apotheken De avond- nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14 tot 21 sept. door Blanken, Hoge Woerd 171, tel. 120347. Indien het na 11 uur "s avonds niet meer mogelijk-is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedgevallen van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn, 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel tel. 02523-3137. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers ...f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2