Rob Slotemaker dodelijk verongelukt -DinsdagUoensdagVoordeel: ïSüsrama Vers van de veiling Jumping Jack Middelburg breekt opnieuw been Successen voor "The Kooi Girls TRAGISCH ONGEVAL OP CIRCUIT VAN ZANDVOORT Belangrijk nieuws GROOT VOORDEEL VERKOPER MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 SPORT SPORT De fijne paardebiefstuk voor de kenner in prijs verlaagd heel kilo 13,90 2 kilo magere varkenslappen15,90 2 kilo magere varkensrollade 17,90 2 kilo malse paardebieflappen 19,90 2 kilo rund-varkensgehakt8,90 2 kilo verse braadworst 8,90 Extra grote sunkist 20 voor 4,50 Verse spinazie 2 kilo 1,29 Citroenen 10 stuks 1,98 Sturmer's fijne handappels 2 kilo 1,98 Triomphe de Vienne, fijne handperen 2 kilo 1,49 BOODSCHAPPENMARKT hem in zijn latere leven zo in zijn ban zou hebben. De man uit Zandvoort, die tevoren straaljagerpiloot was geweest toen hij voor zijn nummer m dienst was. boekte successen in de wintersterrit naar Monte Carlo en eindigde ook vooraan in de Tulpenrallye. Later zou hij zich meer toeleggen op races. In vele klassen eiste hy een nationale ti tel op. Naam maakte de verongelukte coureur, die in juni 50 jaar werd, ook als ontdekker en mentor van jong talent. Namen als die van Wim Loos, Jan(tje) Lammers en Tonny Zwaanenburg zyn ver bonden aan die van de blonde vrijgezel. Hij reed formule 2 races met een Lotus en een Protos en was stuntman op het circuit van Le Mans in een film waarin Steve McQueen een hoofdrol had. Slotemaker, zoon van een Haagse rechter, werd in 1973 ernstig ge wond toen hij een blik benzine dat in het kantoortje van zijn slip- school vlam vatte naar buiten wilde dragen. Desalniettemin was hij snel weer terug op het circuit. Vorig jaar gaf hij te kennen dat hij de wedstrijd sport aan het einde van dit jaar vaarwel zou zeggen. Als eerbe wijs dat hy 25 jaar lang op Zand voort had gereden werd hem dit jaar toestaan in alle races waarin hij uitkwam te starten onder nummer 25. Ontsnapt In het voorseizoen ontsnapte Slo temaker aan de dood. Een pen netje van de rembekrachtiger van zijn Camaro brak. Toen hy aan het einde van het lange rechte stuk van het circuit van Zand voort de rempedaal indrukte schoot hij met een vaart van 230 kilometer per uur door. Zijn slip techniek redde hem. Hy slaagde erin zijn wagen eerst in een lin ker- en later in een rechterslip te brengen, zodat hy veel snelheid verloor de wagen sloeg over de kop. schoot door de drie vang hekken heen en kwam op de vangrail tot stilstand. Helaas, de populaire, goedlachse coureur zou zijn 26ste seizoen niet voltooien. Een uur na zyn laatste zege, met dezelfde Cama ro behaald in de zwaarste klasse van de produktietoerwagens, was hij kansloos toen zijn wagen op hoge snelheid rijdend in een olieplas onbestuurbaar werd. TOLBERT (ANP) - Jumping Jack Middelburg is tijdens de KNMV/ NMB kampioensraces in het Groninger dorpje Tolbert onder uit gegaan en heeft daarbij op nieuw een bovenbeen gebroken. Middelburg, die nog niet hele maal hersteld was van de zware val onlangs in de Grand Prix van Engeland in Silverstone, ging in de eerste ronde van de formule race in de voorlaatste bocht on deruit en kwam terecht in een naast de weg gelegen sloot. De vierentwintig-uurwedstrijd Le Bol d'Or in Le Castellet is ge- door het Franse duo Christian Leon en Jean-Claude Chemarin. Ze eindigden in deze 43ste Bol d'Or voor de Frans/Ja panse combinatie Patrick Pons en Tadeo Asami en hun landge noten Jacques Luc en Alain Fon- tan. Het Nederlands/Finse duo Van Duimen en Korhonen werd met een achterstand van 30 ronden vijfde. De Fransen Maingret en Lafond voegden zich tussen de derde en vijfde plaats met 20 ron den achterstand. De winnaars, viervoudig Europees kampioen, legden in 23 uur 55 minuten en 34 seconden op het circuit van Le Castellet 120 ronden af, een af stand van 3.602,2 kilometer. Dat betekende een gemiddelde snel heid van 150,555 kilometer per Rudi Muts uit Hilversum, Neder lands kampioen Speedway, is in het weekeinde tijdens wedstrij den in Londen ernstig ten val ge komen en zwaargewond overge bracht naar een ziekenhuis. Muts werd in een wedstrijd in de En gelse speedway-competitie door een tegenstander uit de baan ge drukt, vloog tegen de afrastering en kwam onder zijn machine te recht. In het ziekenhuis consta teerden de artsen een gebroken nekwervel. Zijn toestand was gis teren nog steeds ernstig. Het Italiaanse team heeft de inter national Trophy van de 54ste mo- torzesdaagse, die in de omgeving van Neunkirchen werd gehou den, gewonnen. Het is de derde maal dat de Italianen de Trophy wonnen. Zij triomfeerden ook in 1930 en 1931. Tweede werd West-Duitsland in de eindrangschikking en derde Tsjecho-Slowakije, Oost-Duits- land werd vierde. Nederland ein digde als zevende. De laatste dag, zaterdag, van de in ternationale motorzesdaagse is overschaduwd door twee dode lijke ongevallen. Zaterdagmor gen overleed in een ziekenhuis de 41-jarige Oostenrijker Herman Sattlecker, die als assistent met de Oostenrijkse ploeg was mee gereisd. Sattlecker was in botsing gekomen met een personenauto Zaterdag wilde een van de toe schouwers op zijn eigen motor een moeilijke afdaling proberen. De deelnemers aan de zesdaagse hadden deze afdaling heftig be kritiseerd omdat zij meenden dat de opgave te zwaar was. De toe schouwer probeerde het deson danks, maar kwam ten val na te gen een boom gebotst te zijn. De botsing was fataal, waarschijnlijk omdat hij zonder valhelm reed. Gerard Rond uit Ede is gisteren op het circuit De Heksenplas in Doe- tinchem de nieuwe motorcross kampioen in de halve literklasse geworden. In deze voorlaatste kampioenscross slaagde de Ede- naar er weliswaar niet in titelver dediger Gerrit Wolsink van een dubbele manche-overwinning af te houden, doch zijn vierde en tweede plaats brachten hem de finitief buiten bereik van de con currenten. t X: y Een van de vele majorettengroepen die katerdag bij Zuiderkwartier deelnamen i LEIDEN - Het vierde majoretten- concours van de speeltuinver eniging Zuiderkwartier is een groot succes geworden voor "The Kooi Girls" uit Leiden. Zowel in de A-categorie als in de C-cate- gorie legden "The Girls" beslag op de eerste plaats. In beide cate gorieën werden ook de hoofd majorettes van "The Kooi Girls' respectievelijk Anneke Groen en Bianca de Beer, gekroond tot "miss-majorette" Het concours op het speeltuincom plex aan de Anjelierstraat trok za terdag zo'n 500 bezoekers, die ge tuigen waren van een enerverend muzikaal en kleurrijk gebeuren De uitslagen: In groep A dus een eerste plaats voor "The Kooi Girls", gevolgd door twee andere Leidse pelotons "Pauline" en 'Aktief'. In de Groep B gingen 'The Splendids" uit Alkmaar met de hoogste eer strijken. Zij werden op de tweede plaats ge volgd door "Eureka" uit Den Haag. Derde werden "The Cara- vella's" uit Katwijk. In de C- groep werden "The Kooi Girls' eerste, gevolgd door "Aktief' en 'De Toekomst" (Leiden). KAAS-DELICASHOP Voor één van onze zaken vragen wij een Wij denken aan iemand in de leeftijd van 20 jaar, die na een interne opleiding, geheel zelfstandig zal moeten kunnen wer ken. Aanmelden na telefonische afspraak onder nummer 071-120517. MClMl LEIDEN - OEGSTGEEST - VOORSCHOTEN ZANDVOORT (ANP) - Op zijn "eigen" circuit is Rob Slotemaker gistermiddag veronge lukt. Dubbel triest is het dat het fatale ongeluk gebeurde in een race die deze naam eigenlijk niet verdiend. In de elfde en voor-laatste ronde van de Camaro superstar- wedstrijd boorde de Chevrolet van Slotemaker zich in een BMW van de wedstrijdlei ding. Rob Slotemaker was op slag dood. Dokter Bob Dale, hoofd van de medische dienst, die op de achterbank van de BMW zat, liep een gecompliceerde beenbreuk op. Verpleegster Hetty Stoevenbeldt, die naast de arts had plaats genomen, werd lichter verwond. De wagen van de wedstrijdleiding was in een bocht naast de baan gestopt om de Zweed Michael Strauch, die de motor van zijn NMK had opgeblazen, assistentie te verlenen. De wagen had veel olie verloren. De baan was daar door direct na het hoogste punt van de Hunserug vrijwel onbe rijdbaar Nog voor de arts had kunnen uit stappen kwam Slotemaker met vol gas over de hoogte heen. On danks zijn grote stuurkunst slaagde de slipschool-eigenaar er niet in de Camaro onder controle te houden. "De meest waar schijnlijke doodsoorzaak is", al dus dokter Hans Oostveen, die als eerste assistentie verleende "een gebroken nek" Het stoffe lijk overschot van de verongeluk te coureur is overgebracht naar het rouwcentrum van Zandvoort Strauch ontkwam aan ernstiger verwondingen door niet in te gaan op het verzoek van de wed strijdleiding plaats te nemen in de BMW Hij klom over de vang rail. De wedstrijd werd na het fatale on geluk afgevlagd en de twee reste rende races werden niet meer ge reden Kerrrnssfeer De Camaro superstarrace verdien de allerminst een plaats in het programma van de Trophy of the Dunes. Met veel moeite waren de ruim twintig, veelal sterk verou derde wagens naar Zandvoort gehaald. Het werd aanvankelijk een wedstrijd-in-kermissfeer Omdat de topsnelheden erg veel uiteen liepen was besloten dat na de zesde ronde een "pacecar" het veld zou opvangen Vervolgens kregen de coureurs de gelegenheid de gelederen weer te sluiten om dan opnieuw zes ron den strijd te leveren. Voor een echte wedstrijd zorgden de "su perstars" beslist niet. Daarbij komt nog dat de wagens aller minst betrouwbaar bleken. De eisen die de vaak doldrieste cou reurs eraan stelden bleken zo hoog dat menige motor werd op geblazen. Op vier plaatsen gingen de wagens de vanghekken in. In plaats van oliesporen, lagen er op enige plaatsen olieplassen op de baan die het ryden onverant woord maakten Olie Zestig meter van de baan was deels besmeurd met olie, deels ernstig geschadigd omdat de olie in brand was gevlogen. Totaal was 130 meter aan vanghekken ver nield. Verslagen hebben coureurs, nel pers, vrienden en officials kennis genomen van het fatale ongeluk. Jan Lammers, die zijn loopbaan bij Rob Slotemaker als zeer jeug dig assistent op de slipbaan be gon, was zichtbaar diep onder de indruk toen hy apart werd geno men en het bericht van de dood van zijn leermeester aan hem werd overgebracht Piloot Rob Slotemaker begon zijn auto sportloopbaan in 1954. Hij startte toen met Eric de Stoppelaar in een Ford Zephyr voor de Rallye Monte Carlo, die het duo uitreed Dat zelfde jaar was hij ook voor het eerst actief in de autoren- sport. Met een nietige DKW 3-6 debuteerde hij op het circuit dat j Hulp mag niet tragische wijze kwan v r baten voor Rob Slotemaker, één van de meest populaire de Zandvoortse slipschoolhouder op 'zijn' circuit om het leven

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21