LMHC verslikt zich in zwakke broeder Breda Gebrek aan routine breekt Scylla op Clubtitels voor Sparta en NFC: 35-6 Krap gelijkspel van Veglo Ook nederlaag voor Roomburg Zaalvoetbaltoernooi Debutant Trotters start zeer sterk in eerste divisie Rugbyers DIOK naar forse winst bij Poloteam verslaat Italianen De- .1»? MAANDAG 17 SEPTEMBER 1979 LEIDEN- Onverwacht is Leiden toch nog tegen het in de middenmoot verblij vende Breda uitgegleden. Na hun openingstreffer stonden de Brabanders, die met elf man in de ver dediging gingen, de voor malige hoofdklasser geen centimeter speelruimte meer toe: 1-0. Een bedui dend sterker Roomburg kwam niet verder dan 1-0 tegen Te Werve, terwijl Forescate er tegenover HDS geen twijfel over liet bestaan wie de sterkste was: 2-0 Bij de dames slaagde Roomburg er tegen Te Werve in het geheel niet in om tot scoren te ko- men(O-O). Forescate zag geen kans om Myra te bedwingen (2-2) en de dames van LMHC werden ontluisterd door de 4-1 nederlaag die zij leden tegen Zandvoort Breda - LMHC: 1-0 Er bleef Leiden na afloop niets anders over dan de hand in eigen boezem te ste ken. Breda, dat met veel meer in zet ten strijde trok, oogstte bin nen het kwartier de beloning voor de stormachtige aanvallen op het Leidse doel: 1-0. De straf- corner waaruit deze treffer voortkwam werd door de Leide- naars echter dermate betwist dat de ploeg de concentratie verloor en daarmee definitief het spel uit handen gaf. Want toen Leiden zich weer hersteld had van de te genslag had Breda zich inmid dels muurvast binnen het eigen 23-meter gebied geïnstalleerd, en was er voor de Leidse aanvallers geen centimeter ruimte meer Zelfs de strafcorner, Leidens eni ge mogelijkheid om tot het Bre dase doel door te dringen, bleek in de handen van Grippelings krachteloos wapen Forescate - Myra: 2-2 Een geJijk- opgaande strijd met het gelijke spel als enige juiste uitslag. On danks dat Myra vaak sneller, en technisch wat bekwamer was, waren de ploegen door Foresca- tes inzet en schotvaardigheid volkomen gelijkwaardig. Karin Wassink en Evelyn Kimman scoorden voor Forescate Te Werve - Roomburg: 0-0 On danks het feit dat Roomburg toch iets sterker was, moest de ploeg zich toch met een doelpuntloos gelijk spel tevreden stellen. De Leidsen die zich aanvallender toonden dan Te Werve, hadden bovendien pech als extra tegen stander De bal verdwijnt onder de Zandvoortse doelvrouwe; strafpush voor LMHC DEN HAAG - De damesploeg van het Haagse Sparta en de heren- ploeg van het Amsterdamse AAC zijn gisteren op de kunststofbaan aan de Zuidlarenstraat in Den Haag de Nederlandse clubkam pioenen atletiek geworden. De dames van Sparta vergaarden een record aantal punten van 18.580 en waren daarmee duide lijk te sterk voor ADA uit Am sterdam (18.104) en het kam pioensteam van vorig jaar, het Haagse Olympia'48 (17.485). Bij de heren prolongeerde het Am sterdamse AAC de titel vrij ge makkelijk met 29.937 punten maar de strijd om de tweede plaats was zeer spannend Uit eindelijk bleek de AV Haarlem (28.379) juist iets sterker dan het Haagse Sparta (28.337). Uit de Leidse contreien waren al leen de dames van De Spartaan uit'Lisse (hoofdklasse) en de da mes van het Leidse De Bataven (tweede klasse) tot finales door gedrongen. Voor beide teams werd het een vijfde plaats De Spartaan-dames boekten in Den Haag een score van 15.645 punten en konden daarmee zeer tevreden zijn want in hun voor gaande hoofdklasseoptredens waren ze nog nooit tot zo'n pun tentotaal gekomen. Vooral de loopnummers verliepen gisteren uitstekend voor de Lisser ploeg met als hoogtepunt de 4 x 100 me ter waarop het kwartet Marian van der Niet, Jeanet Bosman, Jacqueline en Maija Bierman tot een nieuwe clubrecordtijd kwam van 49.2 sec. Op de individuele loopnummers werden veel punten vergaard door Marian van der Niet die op de 200 m naar 25,4 sec draaide en op de 100 m horden 15,1 sec liet aantekenen. Eveneens voortref felijk was het optreden van Jea net Bosman die de 400 meter 'rondde' in 58,4 sec en op de 100m horden tot 15,0 sec kwam. Goede sprinttijden kwamen er op de klokken voor Jacqueline Bier man: 100 m in 13.0 en 200 m in 26.5 roke van Gerven die dit weer rustig is gaan werken aan een terugkeer liet op de 800m een hoopvolle tijd registreren van 2.15.7. Bij de werpnummers kwamen de meest in het oog springende prestaties van Marga Kortekaas (12.23 m met de kogel) en van Lea van der Aart (37.92m met de discus) De Bataven-dames kwamen op de Amsterdamse sintelbaan Elzen hagen tot een resultaat van 11.117 punten en bleven daarmee niet eens zo ver verwijderd van de twee promotieplaatsen die naar Lycurgus uit Krommenie (11.821 en Spado uit Bergen op Zoom (11.678) gingen. De juniores Asti Oskam en Tina Buntsma deden het in de Leidse ploeg het beste. Asti Oskam, die op de loopnummers van 100m tot en met 1500m snel uit de voeten komt, liet ook weer eens zien het hordenlopen te beheersen: de 100 m horden ging in 15.6 sec. Daar naast kwam zij op de 400m tót 57.8 sec. Tina Buntsma deed het niet slecht op de 800m (2.22.0) waarbij clubgebote Lia Verbeek overigens Weinig voor haar onder deed met 2.22.1. De 4x1 OOrn ploeg, bestaande uit Anne Poli tiek, Jeanet Hendriks, Asti Os kam en Tina Buntsma draaide naar 51.0 sec Te Werve - Roomburg: 1-0 Hoewel dat Roomburg beduidend ster ker was kreeg de ploeg weinig uitgespeelde kansen. Te Werve dat voornamelijk met lange sla gen in de diepte openingen trachtte te forceren, had tegen het technisch sterkere Roomburg hoegenaamd niets in te brengen Na ongeveer twintig minuten scoorde Kees Went de enige tref fer van dit duel, dat evenwel met grote cijfers door de Leidenaars gewonnen had moeten worden Forescate - HDS: 2-0 Exact 20 se conden had Forescate nodig om tegen HDS om voorsprong te komen. Onmiddellijk na de be- ginpush werd de vooruitge- stormde Sjoerd Swanenburg aangespeeld, die vanaf de rand van de cirkel onverbiddelijk was voor de nog nauwelijks alerte HDS verdediging. De verdere aanvallende aspiraties van de Voorschotenaren werden suc cesvol gedwarsboomd door het actieve storen van HDS, dat ech ter toch moest toestaan dat Jel- mer Siersema kort na de hervat ting 2-0 op het scorebord bracht. LMHC - Zandvoort: 1-4 Leiden bleek geen enkele partij voor het met veel overtuiging spelende Zandvoort. Een reeds in de vier de minuut gescoord Zandvoorts doelpunt bracht de Leidsen der mate van hun stuk dat binnen korte tijd de achterstand tot 2-0 was opgelopen. Een korte ople ving aan het begin van de tweede helft resulteerde in de tegentref fer van Machteld van Vloten, die een aan Leiden toegekende strafpush moeiteloos benutte, 1-2. De daarop ontstane hoop werd door nog eens twee Zand voortse treffers resoluut de grond in geboord; 1-4. LEIDEN - Voor de tweede maal in successie zal woensdag en don derdag a.s. in de Leidse Groenoordhallen het Dirk van der Klugt zaalvoetbaltoernooi worden gehouden. Aan dit eve nement nemen alle topploegen uit de Leidse regio deel, terwijl van buitenaf het Goudse Benco en de Rotterdamse Studenten ac te de présance zullen geven. Uit Leiden verschijnen Koosjardin, Taverne EKL en Van Rooyen binnen de lijnen. De aanvang op beide dagen is gesteld op 19.00 uur. De toegang bedraagt één gulden. De baten van het toer nooi, waaraan 54 verenigingen deelnemen, zijn voor de gehandi captensportvereniging "De Sleu tels". Avanti doet eerste stap naar ereklasse Leiden Trotters-nieuweling Peter Kop in actie tegen BV Zaanda LEIDEN - Het was wel even wennen bij Nijssen Trotters, de debutant in de eerste divisie. In plaats van het vertrouwde sporthalletje in de Me ren wijk werd er nu gespeeld in de basketbalarena van Leiden: de Vijf- meihal en op de bank zat niet meer Peter Kesteloo, maar de voormalige assistent-coach van Parker, Ben van Cleef. En dat betekende dat er geen druk schreeuwende trainer aan de kant zat, die in time outs zo duidelijk sprak dat de tegenstander kon horen wat de Trotters van plan waren. Van Cleef daarentegen hoorde je alleen af en toe zijn pupillen aanmoedi gen met kreten als: "Pass" of "Kom op" en "Blijf praten". Vooral dat laatste was van belang, want onder Van Cleef speelt Trotters dit seizoen praktisch systeemloos en dat dat ook tot succes kan leiden bleek wel tegen de kampioen van vorig jaar, BV Zaandam. De Zaandammers, die samen met onder andere BV Groningen nog hebben gestreden om een plaats in de eredivisie werd werkelijk op imponerende wijze verslagen (100-78). Tot aan de rust kon de ploeg de Trotters nog bijbenen (39-39), maar daarna faalde de kampioen van de eerste divisie zo nadrukkelijk op het onderdeel verdedigen en speelden de Leidenaars zo snel dat de ruime marge tussen beide verenigingen een juiste afspiegeling was Topscorers: Berendsen 27, Peter Paulides 16 en Rein Paulides 14 pun ten. MSV. uitkomend in de tweede divisie, startte de competitie ook succesvol. In Barendrecht werd Binnenland met 66-82 verslagen. Met de rust ston den de Noordw(jkers nog achter met vier punten verschil (39-35), maar in de tweede periode gaf de betere conditie van MSV de doorslag. Top bij MSV waren Peter Goosen (16) en Evert v.d. Plas (14) LEIDEN - Scylla-trainer Theo Bakker mag zich gelukkig prijzen dat hij zich in de aanloop naar de competitie niet te buiten is gegaan aan al te optimisti sche prognoses, maar al leen heeft gewezen op het gebrek aan ervaring van zijn teenager-team. de 9-1 nederlaag bij Midstars dus even logisch als verwacht, maar alleen voor Patric Swier ging eigenlijk de bewering op dat meer routine meer winst zou hebben betekend. Swier scoorde tegen Jan Vlieg het enige tegenpunt, maar ook Anne Vlieg en Ton Pitstra hadden zijn prooi kunnen en moeten zijn. Voor Sjoerd Meijer en Frits Kante been lagen de zaken anders. De noordelingen maakten de 14-ja- rige Sjoerd Meijer duidelijk dat het verstandig is voorlopig nog verder te werken aan een meer complete techniek. Frits Kante been kan echter door zijn werk daarvoor niet meer tijd vrijma ken, zodat Scylla's oudste vooral hoopt op en speelt met zijn sterke wapen de f-spin, maar juist deze slag liet het afweten waardoor goed tegenspelen moeilijk werd Avanti heeft de eerste schrede ge zet op weg naar het terugwinnen van het ereklasseschap. Bezoe ker Docos zal daarbij voor Ha- zerswoudse promotie geen sta- in-<ie-weg zijn, want de Leide naars waren, als John van Strien niet altijd het loodje zou leggen tegen verdedigers (Ed v.d. Berg), met dubbele cijfers verslagen. Nu werd het dus 9—1, een eindstand waar, wat Ed Fallaux en Laddy Prorok betreft, weinig op af te dingen valt. Ed v.d. Berg kwam tot 19 punten in de derde game tegen Bettine Vriesekoop en dat gebeurde in een mooie partij, hetgeen goed mag worden ge noemd van de altijd kien spelen de Van der Berg. Scylla 2-Kluis werd afgesloten bij 9-1 en dat is prettig voor Wibo van Gennip en Rob v.d. Zeeuw, maar nog prettiger voor Peter van Schie die als stand-by van het laatste moment tot tweemaal toe zijn talenten toonde. Ook in de hoofdklasse grabbelde Scylla 3 twee, zo zal later blijken, uiterst nuttige punten bij elkaar. Onkyo was met 7-3 het slachtoffer waar bij Fred v.d. Zeeuw opviel door ongeslagen te blijven. De dames van Scylla gingen zater dag naar Amsterdam '78 en won nen daar met 7-3 en beklaagden zich na afloop bij de aanwezige pers over de geringe aandacht van die zijde. Een verwijt dat ten dele waar is, want Stephine van Gennip en zeker Sandra de Kruiff behoren bij de absolute top van Nederland. Anderzijds is de con currentie zeker dit jaar in de da mes-ereklasse beperkt. Amster dam '78 heeft bijvoorbeeld alleen in Judy Williams nog een speel ster van een te hoog niveau voor Stephine van Gennip en debu tante Sophia Vaalbrug, die ook Vogels voor moest laten. Moniek Kooter is bij Avanti nog niet aan een hoofdrol toe. Ten minste dat bleek twee keer tegen Koningslust, waarmee de bezoe- kerskoek dan ook op was, want Brigitte Kooter en Jolande Noordam toonden zich weinig vrijgevig: 8-2. Overige uitslagen: Scylla 4-Rath 4-6, TSO-Avanti 2 2-8, Ilac-Mizu 4-6, TT Amsterdam 2-Treffers 6-4, Treffers 2-Tw. O. Up 2 9-1 Quick 32-Scylla 5 7-3, Togb- Scylla 6 3-7, Swift-Avanti 3 2-8, Mizu 2-Wibats 5-5, Pit-Mizu 3 2-8 Dames Hoonhorst-Scylla 2 6-4 THEO BAKKER AMSTELVEEN - In vergelij king met de eerste wedstrijd tegen Hilversum, die van het begin tot het einde zinderde van de spanning, was de rug- byconfrontatie tussen het Leidse DIOK en NFC uit Am stelveen een nogal matige vertoning. Het ontbrak beide ploegen weliswaar niet aan inzet en goede wil, maar er werd nogal slordig met de kansen omgesprongen. Bovendien was er wederom sprake van éénrichtingsverkeer en wel in de richting van de Amstel- veense try-line. DIOK won met 35-6, al kon die score nauwelijks verbloemen dat er een grote mat heid over het Leidse spel lag, wat vooral werd veroorzaakt door het geringe concentratievermogen bij vele Leidenaars. Daaraan zal, met het oog op de belangrijke wedstrijd van aanstaande zondag tegen Den Haag, dat gisteren en passant 't Gooi inpakte met 68-0, snel het nodige moeten verande ren. Gisteren brak het DIOK nog niet op, omdat het jonge NFC duidelijk techniek tekort kwam, wat het met agressief spel wilde compenseren. DIOK liet zich echter niet provoceren. De ploeg nam via Ab Huisman en Dick Al- tink voor de pauze een 13-0 voor sprong. In de tweede helft kwam het toch nog niet best draaiende DIOK pas na een kwartier op dreef. Daarna liep het echt goed en de Leidenaars voerden de sco re dan ook snel op naar 0-35. Don Sexton, good-old Bob del Prado (alert als altijd), William Mellet en de veelbelovende Paul Wamelink scoorden daarbij. Dick Altink verzorgde de conversies op juiste wijze. Daarna vond DIOK het wel voldoende. Rob Balt en Eric Hengelveld konden er daardoor nog voor zorgen dat de eindstand voor NFC een wat redelijker aan zien kreeg: 6-35. LSRG Promotieklasser LSRG stuurde Castricum met een 34-13 neder laag naar huis, waarbij de Leidse studenten duidelijk de vruchten plukten van de nieuwe opbouw. De ploeg raakt steeds beter inge speeld, wat in de harde maar faire wedstrijd tegen Castricum werd bewezen. De voorwaartsen zijn nog steeds de beste spelers van dit team, wat dan ook in veelvou dig balbezit van Leiden tot uit drukking kwam. Alleen de drie- kwartlijn verkeert nog in een ex perimentele fase. Diederik Re- nardel, Joop Grevelingen, Hans Siemans zorgden voor de Leidse punten, terwijl international Wim Peperkamp voor Castricum te- genscoorde. Bassets De rugbyclub The Bassets haalde opnieuw uit. De Sassenheimers walsten ditmaal over het studen tenteam 'van Nijgenrode heen. Met een 6-42 nederlaag werden de toekomstige managers naar de collegebanken teruggezonden. Uitblinkers bij The Bassets wa ren Tinus Harskamp en Sam van der Geest, die ook de meeste goals scoorden. GENUA (ANP) - net ncu,.- landse waterpolo-zevental, dat ter voorbereiding op het Olympisch selectietoernooi in Hvar in Genua een week lang oefende met wereld kampioen Italië, heeft zater dag in de laatste trainings wedstrijden een opmerkelijk resultaat behaald. Het ver sloeg de Italianen met 7-3. Aan Nederlandse kant ontbra ken niet alleen de vier AZC- ers, die uit de nationale selec tie zijn gezet, maar ook Eric Noordergraaf en Nico Lan de weerd, die zich niet vrij hadden kunnen maken. Voorts moest Dick Nieuwen- huizen vrijdag naar huis voor een toernooi in Nederland en kon jeugd-speler Dick Non- nekens niet spelen wegens een oogblessure. Tijdens de wedstrijd raakten de Italianen hun beste speler De Magistris kwijt. Bij een po ging de bal te vangen brak hij zijn duim op het hoofd van Hans van Zeeland. Vlietwijk behaalt verdiende zege LEIDEN - De hegemonie van de badmintonclub Veglo in de Leidse regio wankelt. BC Leiden on derstreepte dat door de Leiderdorpers een 4-4 ge lijkspel af te dwingen in het tweede klasse duel. In de eerste klasse won Vlietwijk met miniem ver schil van het Middelburg se Avanti: 5-6. In de eerste partij won Veglo'er Wim de Rooy van Jan Slinger land met 15-4, 18-14. Kees Kny- nenburg, die Hans Harteveld ver sloeg bracht beide partijen weer op gelijke voet. De teams bleven telkens in eikaars kielzog. BC Leiden leek door een overwin ning in het damesdubbel met de zege te gaan strijken maar in het heren dubbel bleek het Veglo- koppel Hans Harteveld/Wim de Rooy te sterk voor Laman/Knij- nenburg: 15-11, 15-7. Overige uitslagen: J. de Rooy- Dory Koelemij 1-11, 8-11, Silvia Frede- riks- Mans Slits 11-7, 11-7, Hans Harteveld/Jaqueline de Rooy- Dory Koelemij/Jan Slingerland 6-15,6-15. Jaqueline de Rooy/Sli- via Frederiks-Mans Slats/Dory Koelemij 3-15, 1-15. Eersteklasser Vlietwijk behaalde een kleine, maar verdiende zege op Avanti. Oostergo, Westerbeek en Lapré leverden een belangrij ke bijdrage in de zege, door hun winst in de enkelspelen. Belang rijkste uitslagen: Mol-Oostergo 13-18, 9-15, Volkenier-Wester- beek 7-15, 10-15; Davindsen-La- pre 7-15,5-15, Brigitte van de Wa ter-Irene de Vrind 11-3,5-11,8-11; Brigitte van de Water/Koen Val- kenier-Irene de Vries/Oostergo 18-13, 3-15, 11-15; Davindsen Smolders-Fróhlich/Oostergo 17-15, 4-15, 7-15.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18