VVD: experiment met nachtcafés Schoolplein Alfrinkschool nog steeds gebrekkig Wegwijs in Leiden Half jaar tot 6 uur open LEZERS SCHRIJVEN Leidato verwacht vanavond 50.000ste Onthulling borstbeeld paus Paulus Vrijetijdscentrum In het Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, is de afgelopen week weer een nieuwe serie cursussen voor werklozen start gegaan. De cut worden georganiseerd .u- menwerking met het Werklo zen Advies Centrum, duren ongeveer 15 weken en zijn kosteloos. Aan alle cursussen kunnen nog mensen meedoen. Het gaat om EHBO (dins dagmiddag van 14.00 tot 1630 uur), Spinnen en weven (zelfde dag en tijdstip), Teke nen en schilderen (woens dagmiddag van 14.00 tot 1630 uur), Fotografie (zelfde dag en tijdstip) en etsen don derdagmiddag van 14.00 tot 1630 uur). Hulp De "vrouwenwitboekgroep Lei den", een half jaar geleden opgericht door vrouwen die zich op de een of andere ma nier betrokken voelen bij de hulpverleningis van plan om onderzoek te doen naar het contact tussen vrouwen en hulpverleners. De groep denkt daarbij aan contacten met huisartsen, specialisten, psy chiaters, psychologen, maat schappelijk werkers en de Rutgersstichting Er is een enquête samengesteld waarin vrouwen hun erva ringen met hulpverleners (met name de huisarts en vrou wenarts) kunnen weergeven. De enquête is voor vrouwen die aan het onderzoek mee willen doen te krijgen op za terdag 15 september op het Stadhuisplein en daarna ook nog bij vrouwenboekhandel Gaia (Pieterskerkkoorsteeg) en Celebesstraat 48 in Oegst- geest, het contactadres van de "witboekgroep". D'66 De Leidse afdeling van D'66 houdt vanavond een leden vergadering. Deze begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Pieterskerkzaaltje. Fancy Fair Speeltuinvereniging "Rondom de Maredijk" houdt zaterdag een fancy fair en een rom melmarkt. De opbrengsten zijn bestemd voor de aanleg van een spartelbadje in de speeltuin. Er zal ook een grote loterij worden gehouden. Ie dereen is de hele dag welkom in de speeltuin, die gelegen is aan de Schutterstraat Mare dijk. Jazz on Sunday In het restaurant van Hans Menken aan de Boshuizer- laan 1 wordt zondag een open huis-middag gehouden. Be doeling van deze bijeenkomst die om half drie begint is, dat de musici en bezoekers kennis kunnen maken met de nieuwe ruimte en dat nieuwe leden zich kunnen laten inschrij ven. De eerste "jazz on suday" is op zondag 7 oktober. The Scene In het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 treedt vanavond The Scene op. De groep bestaat uit een viertal gerenommeerde popmuzi kanten. Op 24 juli trad de groep voor het eerst op televi sie op in Vara's popkara vaan. De zaal is open vanaf 9 uur en de toe gangsprijs bedraaft 5,50. Rode Kruis Morgen staat er op de Haar lemmerstraat bij de Harte- brugkerk hoek Lange Mare een marktkraam van het Ro de Kruis. Daar zullen hand werk- en handenarbeidpro- dukten worden verkocht. U vindt er onder meer gebreide poppen en beesten, truien, pannelappen, kussens, ge haakte spreien en geborduur de tafellakens. Sterrit In het kader van het 60-jarig be staan van de Leidse ren- en toervereniging "Swift" orga niseert de toerafdeling mor gen een sterrit. Deelnemers kunnen 's ochtends vanuit hun eigen woonplaats ver trekken en rijden naar het clubhuis van Swift aan de Admiraal Banckertweg op het industrieterrein "De Waard". Daar moet men kun nen bewijzen tenminste 30 kilometer te hebben gefietst. Bijvoorbeeld aan de hand van stempeltjes van NS- of benzinestations. Het in schrijfgeld bedraagt één gul den. Augustinus De Utrechtse popgroep de Jen- ner Band speelt morgenavond bij de jongerenvereniging "Augustinus" aan het Ra penburg 24. yer_ der zal er die avond een aan tal korte filmpjes vertoond worden. De zaal is vanaf 8 uur geopend en het concert begint om half tien. VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1979 LEIDEN - Twee café's in Leiden zouden als experiment gedurende zes maanden de gelegenheid moeten hebben om tot 6 uur 's nachts open te blijven. LEIDEN - Nog steeds ligt het schoolplein van de kardi naal Alfrinkschool aan het Broekplein in de Merenwijk er zeer gebrekkig bij. Volgens schoolhoofd Klein blijft de gemeente Leiden in gebreke bij het herstel. LEIDEN - De Leidse schrijver Maarten 't Hart heeft gister avond in de boekhandel De Kier aan de Nieuwe Rijn de eerste exemplaren gesigneerd van zijn nieuwe boek "De Aansprekers"die afgelopen maandag ten doop werd ge houden tijdens de "Vers voor de pers" boekenmarkt in Am sterdam. Bij die gelegenheid werd hij door de uitgeverij de Arbei derspers ook gehuldigd in verband met de verkoop van het honderdduizendste exem plaar van de roman "Een vlucht regenwulpen". Het boek beleeft op het ogenblik zijn 21ste druk. Dat vindt de WD-fractie in de Leidse gemeenteraad. Welke ca fé's deze experimentele nacht vergunning krijgen, moet vol gens de liberalen in overleg met de Leidse afdeling van Horeca Nederland bepaald worden. De VVD zegt dat er een einde moet komen aan de al jaren slepende kwestie rond de sluitingstijden van de horeca. Naast het instellen van een aantal "nachtkroegen" (VVD-fractieleider Kuijers) zou den de Leidse café's binnen het zelfde experiment de mogelijk heid moeten krijgen om op vrij dag- en zaterdagavond inplaats van tot 2 uur tot 3 uur open te blijven. Betrapt bij diefstal LEIDEN - Twee Noordwijk zijn gisteren betrapt bij een winkeldiefstal in de Leid se vestiging van Vroom en Dreesmann. Zij hadden spullen met een waarde van in totaal 160 gulden meegenomen, en werden daarbij betrapt door de bedrijfs recherche. De man die gisteren in Vroom en Dreesmann twee broeken mee nam met een waarde van samen 160 gulden werd daarbij even eens betrapt door de bedrijfsre cherche. Wanneer café's zich niet aan de ge meente gemaakte afspraken blij ken te houden, moet de burge meester het recht houden om de ontheffing van de sluitingstijden te schorsen of in te trekken. Naast het instellen van de nachtca- fé's wil de WD de bestaande nachtontheffingen voor studen tenclubs (c-vergunningen) ge woon handhaven. Pas na afloop van het door de liberalen voorge stelde experiment zou de ge meenteraad een definitieve rege ling kunnen vaststellen "waarin zoveel mogelijk recht moet wor den gedaan de belangen van alle betrokkenen". De WD zegt in haar voorstel nog, dat het aan de horeca-bedrijven zelf zal moeten worden overgela- Kuijers (VVD) ten of ze van de mogelijkheden voor ontheffingen gebruik willen maken. Modeshow De op de modeshow Beekman ge toonde kleding is voor degene die goed gekleed wil zijn betaalbaar. Degene die zich de kleding van Beekman niet kan veroorloven, zal dus op de eigen smaak moeten afgaan. Bent u in het bezit van een zeer welgevulde beurs, hult u zich dan in een ongekende eenvoud uit stralende mantel, vervaardigd van bio-industrieel gefokte en daarna verstikte witte nertsen, of wellicht spreekt een jas van steenmarter, gegarneerd met zwengelende staarten u meer aan? Smakeloos? Welnee, niet als u goed gekleed wilt gaan! Ineke Knol, Dorpsstraat 46, Warmond. Het schoolhoofd, dat in deze krant ben aantal maanden geleden al zijn nood klaagde over de toe stand van het plein, zegt dat be sprekingen met de gemeente de afgelopen vier jaar niets hebben opgeleverd. Hoewel wethouder Tesselaar op 6 april in een vergadering van de raadscommissie voor onderwijs verklaarde, dat de zaak op amb telijk niveau ergens "vast" zat en dat hij vaart in de zaak zou bren gen, heeft dat volgens Klein nog weinig resultaat gehad. Wel kwamen er ambtenaren van de afdeling onderwijs en van de ge meente Leiden met Klein praten. Zij hadden tekeningen bij zich, die de goedkeuring van het schoolhoofd wel konden weg dragen. Toen er daarna weer een tijdlang niets gebeurde, heeft Klein weer contact opgenomen met de afde ling onderwijs van de gemeente. Daar werd hem bevestigd, dat het nog tot het einde van het school jaar kan duren, voordat de zaak rond is. Concreet richten de klachten van Klein zich op de gaten in het schoolplein, de modderige zand- bedden langs de rand van het schoolgebouw en het feit dat er afvalcontainers van de drie scholen op het Broekplein uitge rekend aan de rand van zijn schoolplein staan geparkeerd. Bovendien is er sprake van her haaldelijk parkeren op het schoolplein, 's avonds en in het weekeinde, door mensen die in de school of de er achter gelegen sporthal moeten zijn. Daarvoor heeft Klein een afsluiting van het plein op het oog. Volgens wethouder Tesselaar is er geen sprake van dat het opknap pen van het plein op de lange baan zou worden geschoven. De plannen voor het Broekplein moeten eerst nog aan de rijksin- LEIDEN - De Leidato-huishoud- show verwacht vanavond de 50.000ste bezoeker. Daarmee zit de beurs wat belangstelling be treft ongeveer op hetzelfde ni veau als vorig jaar. Gisteravond werd in de Groenoordhallen de 40.000ste bezoekster verwel komd. Het was mevrouw A. Beu- gelsdijk, wonend aan de Gan- zenwei in Warmond. De ontving diverse geschenken van het Lei- dato-bestuur. De laatste twee dagen kwamen in totaal 12.936 personen naar de beurs. Daarmee kwam het be zoekerstotaal op 42.904. spectie worden voorgelegd, waarna bij goedkeuring een voorstel naar de raad kan gaan. Eén van de oorzaken van de toe stand van het schoolplein is vol gens de wethouder dat er in de omgeving van de Kardinaal Al frinkschool nog steeds gebouwd werd, onder meer aan herhaalde lijk benodigde nieuwe lokalen. Tesselaar "Het gaat soms minder snel dan de mensen willen. Ik zal nu wel proberen om een aantal nood-voorzieningen te realise- SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood verkeert of eenzaam bent, kunt u al tijd per telefoon (uit)praten of in formatie krijgen. U vindt dag en nacht gehoor. Vertrouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadslieden Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Leiden e.o. tel. 071-125141. Grabs hulpverlening aan gewond geraakte of anderszins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor hulp voor bejèarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Tele foon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Ou de Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Fiom bureau v. hulpverl. bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap. Noordeinde 40B, tel. 144715. Onderwijswinkel Leiden-Noord. Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrijdag van 12-17.30 uur. Dierenbescherming Dienstencentrum Rutgershuis Werkende jongeren KWJ, beweging voor werkende jon geren, Noordeinde 2a, klachten spreekuur di 17-20 uur, tel. 121139. Alcohol en drugs Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Lange Mare 45, tel. 130547, Cortona-stichting Cortona-stichting, Haagweg 47. Voor opvang en begeleiding van al leenstaande ouders met kinderen (in crisissituaties), tel. 769253. Werklozen Werklozen Advies Centrum, Bree straat 19. Spreekuur ma. en wo. 10-12 uur, vrij. 14-16 uur, tel. 130983. Bejaarden Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen afd. Leiden, Rapenburg 48. Soosmiddagen ma., di., do., vrij. Praat- en kontaktgroep Praat en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of an dere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten, telefoon 142154/761557. Help even Help even, Leiderdorp, ook voor hulp geven, tel: 410903/895587/410357/892597. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, even tueel met kinderen. St. Jacobs- gracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Moeders voor Moe ders Mevrouw zuster E. Janssen-Nie- meijer, Hofdijck 32, Oegstgeest, tele foon 071-153652. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Heren gracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do. 18.30-20.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogen- dorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier, Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordein de 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wonen, werken, uitkeringen en belastingen. De maanden juli en au gustus geopend di. en do. van 18.30-20.30 uur. Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lan- gegracht 246a, telefoon 149064. In formatie over vrijwilligerswerk. Da gelijks geopend van 9-17 uur. Leiden - Eén dezer dagen, is het nieuwe districtskantoor van de NZH in Leiden in gebruik geno- Het personeel van het busbedrijf is deze week verhuist van het nood- onderkomen naar het opvallende nieuwe gebouw aan het stations plein. Het nieuwe NZH-kantoor vervangt het oude gebouw dat vo rig jaar onder de slopershamer viel omdat het moest wijken voor de doortrekking van het zoge naamde Alphense perron. In de nieuwe accommodatie komen ongeveer 30 personeelsleden te werken. Op de foto wordt op de voorgrond het noodonderkomeh afgebroken. Op de achtergrond is het r NZH-kantoor zichtbaar. LEIDEN - In de Lodewijkskerk wordt vanavond het borstbeeld onthuld van Paus Paulus de Zes de, dat de Lissese kunstenares Heidemarie Groeneveld heeft gemaakt. Na een schenking van het beeld, waarvan de bedoeling was dat het in een cementen uitvoering zou worden afgeleverd, besloot het pastoraat van de Lodewijkskerk dat het in een bronzen uitvoering beter tot zijn recht zou komen. Voor de onthulling zijn enige be langrijke personen uit Rome overgekomen. Monseigneur Ka- rel Kasteel, zoon van de vroegere gouverneur van Curagao, nu ver bonden aan het Vaticaan, zal de predicatie houden. Hij zal spreken over het werk en het leven van Paus Paulus de Zesde. Verder zal aanwezig zijn mon seigneur Berloco, als vertegen woordiger van de pauselijke nun tius. Er zal een requiemmis wor den opgedragen, omkleed met Gregoriaanse gezangen. Het pastoraat van de Lodewijks kerk heeft Heidemarie Groene veld tevens opdracht gegeven een klein beeldje te vervaardigen wat een plaatsje zal krijgen boven een deur. Het zal de vervanging zijn van een beeld dat in de beel denstorm is verdwenen en is de beeltenis van Jacobus de Oudere.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4