Klein Duimpje Scylla moet opboksen tegen sponsor-Reuzen De enige die tussen Leiden en Katwijk vrij baan heeft is de NZH-buschauffeur. Sanders eerst tegen Deen Mortensen De busdus Ferenc Bene neemt afscheid van Hongaars voetbalelftal Machtsvertoon van Sowjet-renners in Toekomstronde TABAKSFIRMA HAALT ZICH WOEDE KONSUMENTEN KONTAKT OP DE HALS VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1979 LEIDEN - De tafeltennis hoogtijdagen kunnen niet op voor Leiden en omgeving. Toen Bert v.d. Helm en Gerard Bakker van het Scyllatoneel verdwenen Teken de dagen van het Leidse top-ping-pong geteld. Maar zie, eerst leid de Gerard Bakker zowel de dames als de heren van het Hazerswoudse Avanti van de tweede naar de ereklasse (vooral omdat ene Bettine Vriesekoop zo vriendelijk was zich als lid aan te melden) toen Avanti eind vorig jaar een stap terug moest doen (door het wegvallen van Ronald Rijsdorp) was zowaar Scylla bij machte met een piepjong team die plaats in te nemen. Na diverse "generaties" jeugdspe lers die de top niet haalden (Fal- laux en v. Zoelen, daarna de ge broeders Van Schie, de beide Van der Zeeuws, Rob Regeer en Frits Kantebeen) bleken Sjoerd Meijei (14) en Patrick Swier (16) op heel jonge leeftijd wel rijp om promo tie naar de ereklasse. Voor Frits Kantebeen, ook nog pas 19, is dat een extra gelegenheid zijn talenten te bewijzen. Niet dat het verblijf van Scylla in de hoog ste klasse van lange duur zal zijn, daarvoor zijn de kansen te mini maal. De NTTB beschermt nou eenmaal de "eigen kweek" clubs in het geheel niet. De ereklasse bestaat uit zes teams waarvan er twee voor degradatie in aanmerking komen. Handha ven betekent dus bij de top-4 van Nederland horen en die wordt keurig bezet door gesponsorde bijeengekochte formaties als Tempo Team, Het Hooge Huijs en Salto. Tegen Korenbeurs zou het dan moeten gebeuren of te gen Midstars in het openingsduel in Groningen. Knokken Belangrijker dan trainer Theo Bakker echter voorlopig het opdoen van erva ring. Maar knokken voor elk punt is daarvoor wel een eerste vereis te (en Scylla eigen) zodat Leiden een aantal interessante "Klein Duimpje-tegen-de-Reus" duels wacht. Het ligt trouwens voor de hand dat Avanti in de tweede helft de plaats van Scylla weer inneemt. Met John van Strien voor Ronald van Rijsdorp is het team wel da nig verzwakt, maar Bettine Vrie sekoop en Theo Louwers moeten toch te sterk zijn voor o.a. Docos in de openingsderby. Docos gaat op bezoek in Hazerswoude met naast uiteraard Ed v.d. Berg en Ed Fallaux Leddy Prorok, die de plaats van de alweer vertrokken Paul Bakker opvult. Gezelligheid moet volgens Ed Fallaux de basis zijn van het team en als het even kan handhaving, hetgeen w(el zal lukken. Scylla dankt aan zijn gedegen jeugdopleiding niet alleen een sterk eerste team maar ook het gigantische aantal van acht lan delijke teams (zes heren, twee dames). Door het op het laatste moment wegvallen van Rob Regeer en Joly Sojinu zijn Scylla 2 t/m 6 verzwakt en wordt het ploeteren Coach Theo Bakker (midden) met zijn jonge ereklasseteam. "Het wordt knokken", aldus de Leidenaar. tegen de degradatie. Scylla 5 moet dat doen tegen Oegstgeest 1 dat de tweede helft haar eigen clubgebouw graag wil betrekken met een hoofdklasseschap. Dames Ook bij de dames acteren zowel Scylla als Avanti weer op het hoogste plan. Was Scylla vorig jaar duidelijk de sterkste van de __tu^eijm^ijn^eide>teams^an^ei_ lijke kracht en komen beiden in aanmerking voor een hoge klas sering. Bij Scylla haakte Nora Bakker de finitief af, en mag debutante Sophia Vaalburg (17) beginnen met een jaartje ervaring opdoen naast de "toppers" Sandra de Kruijff en Stephine van Gennip. Avanti week, om de ereklasseplaats van Brigitte Kooter veilig te stel len nogal resoluut af van de "ei gen kweek' -gedachte door Jo- lande Noordam van Tanaka als semi-prof in dienst te nemen. Voor beide teams zou uiteinde lijk Tempo Team wel een iets te homogeen kunnen zijn. Meerjarenplan Al jaren moddert de NITB maar wat aan met als een logische af straffing b.v. een 3-4 verlies tegen Luxemburg vorig jaar. Daaraan gaat, als het aan voorzitter Pou- lissen ligt. binnen korte tijd ver- DEN HAAG (ANP) - De nationale kampioenen van Nederland en Denemarken zullen elkaar pas in de laatste partij ontmoeten van de Daviscupwedstrijd, die van daag, morgen en zondag op de banen van het Melkhuisje wordt gespeeld. Bij de loting van deze wedstrijd, die geldt voor de tweede ronde van de Europese zone, kreeg Louk Sanders in de eerste partij de achttienjarige Mi chael Mortensen als tegenstander toebedeeld, terwijl Rolf Thung het daarna moet opnemen tegen de Deense kampioen Lars Elvs- tröm. Na het dubbelspel van morgen waarvoor beide landen de sa menstelling van hun team slechts één uur vantevoren bekend be hoeven te maken, vinden zondag de resterende enkelspelen plaats. Thung opent dan het programma tegen Mortensen gevolgd door Sanders tegen Elvström. In het enkelspel heeft nonplaying cap tain Fred Hemmes Rolf Thung verkozen boven Paul van Min en Theo Gorter, die eveneens deel uitmaken van het team. Van 9 oktober tot en met 11 novem ber zal weer met Nederlandse sa- telliet-tenniscircuit worden ge houden. Ook dit jaar is er een prijzengeld mee gemoeid van 20.000 dollar. De eindwinnaar van het evenment krijgt 912 dol lar alsmede tien punten voor de wereldranglijst. Het toernooi werd vorig jaar gewonnen door de Oostenrijker Robert Reiniger. Het volledige programma ziet er als volgt uit 9 tot 14 oktober wordt gespeeld in Eden; van 16 tot 21 oktober in Veldhoven; van 23 tot 28 oktober in Amsterdam; van 30 oktober tot 4 november in Heemskerk en van 8 tot 11 no vember volgt het zogenaamde masters-toernooi in Leidschen- dam, waaraan de beste zestien spelers na de voorronde aan deelnemen. De Australisch/Amerikaanse com binatie Bob Carmichael Tim Gullikson heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het 150.000 dollar wereld dubbel- toernooi van Woodlands (Texas). Het duo versloeg de Amerikanen Joel Bailey en Bruce Kleege met •7-5, 7-6. In de kwartfinales komt het tweetal uit tegen de winnaar van de wed strijd Okker Fibak (Ned/Pol) - Woody Blocher David Bohrn- stedt (Vst). Betty Stöve heeft in de tweede ron de van het internationale dames tennistoernooi in Tokio weinig moeite gehad met de Amerikaan se Zenda Liess. Stöve won in twee sets: 6-3 en 6-2. andering komen als er eindelijk een "meerjarenplan" op tafel wordt gebracht. Een plan dat ge zien de uiterst miserabele situatie waarin het oranje-ping-pong zich bevindt wel erg compleet moet zijn wil het kans van slagen hebben. Dat strekt dan van een uitbreiden van de financiële arm slag van de Sectie Topsport tot o.a. het inwilligen van een aantal eisen die damescoach Gerard Bakker op tafel deponeerde. Nederlands meest succesvolle coach eist b.v. dat alle dames van 8 tot 80 onder zyn verantwoorde lijkheid vallen, m.a.w. de alleen zeggenschap ook bü de samen stelling van de diverse jeugd- teams en met de Vriesekoop- troef in handen is daar een goede kans toe. Uiteraard hangt een herverdeling van de verantwoordelijkheden bij de heren hiermee nauw sa men. Bondsvoorzitter Poulissen wil een en ander realiseren zon der dat er "koppen" vallen. Als dat betekent dat er bij het bezet ten van een aantal functies "op zeker" gespeeld zal worden is het hele meerjarenplan, waarvan men in NTTB-kringen zoveel verwacht al ontkracht voordat het in werking is getreden. ADVERTENTIE De NZH lijnen 31,32 en 41 tussen Katwijk en Leiden lopen als een trein. Dankzij een vrije baan, stoplichtbeïnvloeding en passeerstroken doet de bus er nooit langer dan ca. 20 minuten over. En dat voor maar f 39,- per maand. Vraag een aanvraagformulier voor 'n abonnement! VAL D'ISERE (ANP) - Ieder op zijn beurt. Nadat eerder Averin, Soekho- roetsjenkov en Morozov een etappe wonnen, ging de zege in de negende rit van de Ronde van de Toekomst naar de pas twintigjarige Rus Joeri Katsjarion. Met nog 35 kilometer voor de wielen ontsnapte hij uit een kopgroep van zo'n twintig renner^, die na de gevaarlijke afdaling van de Cormet de Roselend was ontstaan. Daar kwam naast de Belg Claes en de Tsjechoslowaak Hrazdira ook de Fransman Madiot ten val. Madiot, na de achtste etappe nog vierde in de algemene rangschikking, moest 38 minuten op de winnaar prijsgeven. In het begin van de rit liet ook de Nederlander Boom zich voor in het peloton zien. Zijn demarrage, die werd gesteund door een handvol ren ners die geen van alle een hoge positie in het klassement innemen, kreeg allure toen de Rus Goesseinov zich bij de groep voegde. Pas toen deze coureurs een kleine vijf minuten voorsprong had en Goes seinov 'virtueel' in de gele trui reed, reageerden Soekhoroetsjenkov en Morozov. Tijdens de beklimming van de van de Cormet de Roselend was de hergroepering snel een feit. Op de top van de Cormet waren de favorieten weer onder elkaar en greep Katsjirin, die na de ploegachtervolging in het begin van de ronde al een dag in het geel reed. zijn kans. De beste Nederlander in de negende etappe was Nieuwdorp met een twintigste plaats. Hij had een achterstand van 6.49 op de winnaar van de Zaterdag 15 september a.s. voetbalwedstrijd tussen DE SLEUTELS 1- HAZERSWOUDSE BOYS 1 op sportpark De Vliet, aanvang 15.00 uur. GOEDHART VASTGOED VOOR BETAALBARE WONINGEN BOEDAPEST - (ANP) - Ferenc Bene (35), de succesvolste voetballer van Hongarije tij dens de laatste vijftien jaar, heeft zijn actieve loopbaan beëindigd. Bene speelde 75 inter lands. Vanaf het begin van de jaren zeventig was hij aanvoerder van de nationale ploeg. In de vriendschappelijke wedstrijd tegen Tsje- choslowakije nam hij officieel afscheid. Bene speelde enkele minuten mee en werd vervol gens vervangen. Hongarije won de vriend schappelijke ontmoeting tegen de Europese kampioen met 2-1. Ferenc Bene maakte zijn internationale debuut in 1963. Een jaar later was hij met twaalf doelpunten topscorer van het Olympisch voetbaltoernooi in Tokio, waar Hongarije onder zijn leiding de gouden medaille won. In 1966 was hij ook produktief tijdens het eindtoernooi om het wereldkampioenschap in Engeland. Bene is inmiddels aangesteld als technisch adviseur van de club Ujpest Dosza, waar hij altijd speelde. Hoekema De tuchtcommissie van de KNVB heeft Oeki Hoekema, de spits van de eerste devisieclub Cambuur, een schorsing van drie wedstrij den opgelegd. Bovendien moet hij een boete van 200 gulden betalen. Hoekema kreeg af gelopen zpndag zijn derde gele kaart van dit seizoen, hetgeen voor de tuchtcommissie - op grond van de nieuwe reglementen - aanlei ding was om tot corrigerende maatregelen over te gaan. Een week eerder werd Peitsman van SW voor drie gele kaarten twee wedstrijden geschorst. De zwaardere straf voor Hoekema hing af van de aard van de gemaakte overtredingen. Het Westduitse amateurelftal heeft gisteren in Oberhausen de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen van 1980 in Mos kou gewonnen. Na een ruststand van 1-0 werden de Finnen met een 2-0 nederlaag huiswaarts gestuurd. De doelpunten werden voor 3000 toeschouwers gescoord door Wolf en Halbe. West-Duitsland speelt in één groep met Fin land en Noorwegen. De Noren hadden al eer der met 1-0 van Finland gewonnen. DEN HAAG (ANP) - Konsu- menten Kontakt en de Stich ting Volksgezondheid en Roken zijn er hoogst ver ontwaardigd over dat ta baksfabrikant Niemeyer een tennistoernooi gaat organi seren. Het toernooi waaraan toptennissers als Björn Borg en Tim Gullikson mopdoen begint 2 oktober in Gronin gen en eindigt zondag 7 ok tober met de finale in het Rotterdamse sportpaleis. De twee organisaties vinden het ontoelaatbaar dat de fa brikant opnieuw een relatie legt tussen sport en roken. Zij menen dat alleen een vol ledig reclameverbod voor tabakswaren dit soort prak tijken kan voorkomen, aldus een persbericht van beide organisaties. Toch zullen zij geen klacht in dienen bij de reclame code- Dat is zinloos, aangezien de commissie nog steeds niet heeft besloten de vrijwillige reclamecode van de tabaksfabrikanten te hanteren. Bovendien sluit deze code niet uit dat fabrikanten in hun reclame een verband leggen tussen sport en roken, aldus KK en de Stichting Volksge zondheid en Roken. ADVERTENTIE A.s. zaterdag 15.00 uur. Noordwijk - O.W.I.O.S. Voor al uw tegelwerk Hans Westgeest, tel. 01719-11042. Zoetemelk in GP des Nations PARIJS (ANP) - Aan de na- jaarsklassicker Grand Prix des Nations, een individuele tijdrit voor beroepsrenners in en rond Cannes, zullen op 22 september 17 profs deelnemen, onder wie Joop Zoetemelk, Bert Ooster- bosch en Hennie Kuiper. Het trio Nederlanders bevindt zich in sterk gezelschap van onder meer Bernard Hinault, Francesco Moser en Didi Thurau.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21