mededelingen gemeentebestuur li leiden 17tm21sept'79 "Stadskabei Leiden" Commissie vergaderingen Algemene bestuursvergadering van Regiona le Woonwagencentra Rayon Leiden. Maandag 17 september a.s. om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel tot het aanbrengen van voorzieningen zo als bergingen, toiletten, douches en water op de 10 noodstandplaatsen in het regionaal woonwagen centrum te Leiden. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag 17 september a.s. om 20.45 uur in ka mer 234 van het stadhuis. Agenda: Voorstel inzake wegsleepregeling ingevolge We genverkeerswet. Aanschaf diversity - portofooncommunicatienet t.b.v. de politie. Gebruik pand Korevaarstraat 30 door de politie. Aanschaf dataplaatrooster voor de afdeling Bevol king. Wijziging verordening commissie De Ducdalf De Loopplank. Commissie voor Financiën. Dinsdag 18 september a.s. om 19.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Aanschaf en vervanging van apparaten t.b.v. de Gemeentelijke Archiefdienst. Aanschaf van een 2e overheadprojector t.b.v. de B.L.O.-school Robijnstraat 1. Beschikbaarstellen van gelden i.v.m. de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep in de zaak Daey Ouwens. Afrekening kosten fractie-assistenten. Verhoging rekening-courantkrediet Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden. Naamgeving Stadsbouwhuis. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelzaken. Dinsdag 18 september a.s. om 20.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Gesprek met voorzitter en adjunct-secretaris Ka mer van Koophandel en fabrieken voor Rijnland. Beheerscommissie Stadskabei Leiden. Dinsdag 25 september a.s. om 19.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Klacht met betrekking tot plaatsing kastje. Voortgang en fasering. Rekening over 1978. Begroting voor 1980. Vervulling secretariaat. Inpassing G.A.I.-en. Machtiging P.T.T. en aangaan overeenkomst inza ke beschikbaarstelling koppelnet. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: Arnoldus B.V., alhier. Oprichten van door elektro motoren gedreven installaties ten behoeve van de machinale houtbewerking in het perceel Admiraal Banckertweg 4. ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisgeving, te we ten: 14 september 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoor zitting, die zal worden gehouden op: Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in zage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, afde ling V.O.W., kamer 104 (1e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heb ben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Lei den of een aangrenzende gemeente, waar de aan vraag om vergunning is openbaar gemaakt. Diversen Onderhoud van straten en wegen. In het begin van dit jaar hebt u in de vrijdagse mede delingen een programma "straatonderhoud 1979" aan kunnen treffen. In dat programmaoverzicht stond per kwartaal aan gegeven, welke straten en wegen voor onderhoud aan de beurt zouden komen. Met onderhoud wordt bedoeld: herstrating - herinrichting of asfaltering van straten en wegen. Tientallen straten en wegen zijn inmiddels gereedge komen. Sommigen ervan zijn herstraat of in overleg en in samenwerking met de betrokkenen opnieuw in gericht. Ook de geasfalteerde busbanen in de verschillende wijken naderen hun voltooiing of zijn reeds officieel in gebruik gesteld. De voorbereidingen voor dergelij ke projecten vergen erg veel tijd, geld, mankracht, evenals de uitvoering ervan. Daardoor kunnen verschillende projecten, die in het schema voor. dit jaar waren opgenomen niet meer volgens plan worden uitgevoerd. Dat geldt ook voor een aantal straten, waarvan de bewoners inmiddels al in een bewonersbrief gelezen hebben, dat met de aanvang van de werkzaamheden, eind augustus be gonnen zou worden. Er wordt nu opnieuw bekeken of één en ander vol gend jaar is in te passen in het herbestratingspro- gramma. Wanneer het zover is, zullen de betrokke nen tijdig op de hoogte worden gesteld. Wel zijn er onlangs nog beloften en afspraken afge rond voor werken die erg urgent zijn. Hieronder treft u onderhoudswerken e.d. aan, die dit jaar nog aange pakt gaan worden; Garenmarkt: verbetering inrit van het parkeerter rein (aan de kant van de Korevaarstraat). Agaatlaan en Opaalstraat; diverse verbeterende voorzieningen. Vuurbloem; aanleg van parkeerplaatsen. Hogewoerd; aanpassing gedeelte tussen Gangetje en de Watersteeg. Haarlemmerweg; verbetering van het wegdek ter hoogte van het woonwagenkamp. Vlietweg; daar wordt een asfalt-verhardingslaag aangebracht. Langebrug; herstraten en zonodig opnieuw inde len. Paganinistraat; verbetering en herstrating. van der Waalsplein; verbetering en herstrating. Poelgeeststraat; verbetering en herstrating. Schutterstraat; verbetering en herstrating. Josep Haydnlaan; verbetering en herstrating. Jan van Houtkade; verbetering en herstrating. Agaatlaan; verbetering en herstrating. Partiële herziening van het bestemmingsplan Leiden Zuid-West, herziening 1959 (bejaardenwoningen). Op 17 juli 1979 besloten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de partiële herziening van het bestem mingsplan Leiden Zuid-West, herziening 1959 (be jaardenwoningen) goed te keuren. Deze herziening werd op 11 december 1978 door de Gemeenteraad vastgesteld; zij heeft betrekking op een drietal terrei nen in de wijk Zuid-West, namelijk: 1. het terrein van de Verdistraat, de Churchilllaan, de Vijf Meilaan en de Eduard van Beinumstraat; 2. het uit twee delen bestaande terrein aan de Brahmslaan, gelegen ten noorden en ten zuiden van de Mendelssohnkade; 3. het terrein tussen het Lisztpad, de Kennedylaan, de Bachstraat en de Rossinistraat. Met ingang van 20 september 1979 liggen voornoemd besluit en de herziening gedurende een maand voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie (gebouw Langegracht 72, kamer 213). Niemand heeft zich tijdig met bezwaren tot zowel de Raad als Gedeputeerde Staten gewend, noch zijn be zwaren ingediend tegen de wijzigingen die bij de vast stelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Daarom is niemand bevoegd beroep in te stellen bij de Kroon. ONTWERP-BESTEMMINGS- PLAN VOGELWIJK. Met ingang van 18 september 1979 ligt gedurende één maand ter gemeentesecretarie (gebouw Lange gracht 72, kamer 213) voor een ieder ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Vogelwijk. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied tussen de Rijnsburgerweg, de Wassenaarseweg en de ge meentegrens met Oegstgeest. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Dichtkunst in open Waag Ter gelegenheid van de opening van de verbouwde Waag worden van 18 oktober tot en met 10 novem ber allerlei culturele activiteiten in het Waaggebouw georganiseerd. het gedicht moet uiterlijk 12 oktober in gefrankeer de enveloppe zijn ingezonden naar het Waagge bouw, Aalmarkt 21, 2311 EC Leiden, onder vermel ding van naam, adres, woonplaats, telefoonnum mer en leeftijd van de dicht(st)er. vpT1 j'B i Promenade concert in de stadsgehoorzaal Ten bate van de restauratie "Pieterskerk", is er door de stichting Vrienden van de Pieterskerk een concert georganiseerd. Dat concert wordt gehouden op woensdag 19 I september a.s. in de Leidse stadsgehoorzaal en FqfLl begint om 20.15 uur. ^Ri "31k^i I 1 Dit buitengewoon promenade concert wordt gege- "J I1 1 ven door de Jubilerende Koninklijke Militaire Kapel ■fr; Vs* 4 I... 1 en met medewerking van het Rijnlands Christelijke Mannenkoor. Zo zal er een tentoonstelling met werk van kunste naars uit Leiden en omgeving (de Triënnale) te zien Er worden werken uitgevoerd van: Von Weber, zijn. Tijdens de expositie zullen Leidse culturele orga- Bach, Saint-Saens, Verdi en Schubert, nisaties op de koopavonden en zaterdagen program- De toegang is f 10,— ma's van zang, dans, muziek en toneel presenteren. Kaarten kunt u kopen bij: Voor suggesties en inlichtingen kan men terecht bij Leidse Volksuniversiteit K en O Buro Culturele Raad, Waaggebouw, Aalmarkt 21te- Oude Vest 45, tel. 141141 lef oon 071-149145. Op 25 oktober (donderdagavond 19.00 - 22.00 uur) V.V.V. Stationsplein 210, tel. 146846 wordt een Leidse gedichtenavond gehouden. Deze avond wordt gepresenteerd door schrijver Boudewijn Kosterij Pieterskerk Büch en disc-jockey Niko Bill. leder die een gedicht op Leiden heeft gemaakt kan dit h. Knot, Vossiuslaan 6, Leiderdorp tel. 893657 komen öf laten voordragen in de Waag. De voorwaarden voor deelname zijn: F. Bonthond, Gansstraat 23, Leiderdorp - het gedicht moet over Leiden gaan - minstens eenmaal moet het woord Leiden in het 's Avonds aan de Stadsgehoorzaal gedicht voorkomen Wijziging volgorde wijken. !n verband met de slechte weersomstandigheden deze zomer en een aantal technische overwegin gen is de volgorde waarin de stadskabei in de nog niet aangesloten wijken wordt aangelegd iets gewijzigd. Deze wijziging heeft vooral betrekking op de wijken 20, 43, 24, 33, 34 en 38, zoals die in onderstaand kaartje zijn weergegeven. Wijkenplan en fasering aanleg stadskabei Leiden. Zie kaartje. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 17 september Wijk 18 en 22 woensdag 19 september Wijk 21 en 23 donderdag 20 september Wijk 20 en 26 vrijdag 21 september iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal. iedereen leest de krant altijd en overal.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 10