BOSKmeer motorisch gehandicapten bereiken Goed weekeinde voor „Leidato Bejaarden kregen bloemen Gisteren bijna 9000 bezoekers Intree van cis. Bosveld MAANDAG 10 SEPTEMBER 1979 LEID EM r naast informatie ook Een aantal amateurtuinders met bloemen en majoretten van "De Burcht", vlak voor ze zou den vertrekken van "Ons Bui ten", om de bloemen aan be jaarden in Leidse hofjes huizen aan te bieden MASSALE VECHTPARTIJ LEIDEN - De reden voor de mas sale vechtparij die vrijdagavond om twaalf uur op de Beesten markt uitbrak, is onduidelijk gebleven. De politie vermoedt daarom dat drankgebruik de voornaamste reden is geweest voor een groep Leidenaars, die bij de politie bekend is omdat ze vaak bij vechtpartijen betrokken is, om slaags te raken met een aantal Marokkanen die thuis kwamen bij restaurant Osmanli. In het heetst van de strijd werden de ruiten van het restaurant inge gooid en wilden de Leidenaars het pand zelfs met een auto bin nenrijden. De politie maakte na een half uur een einde aan het ge vecht door vier van de Leide naars mee te nemen naar het bu reau. Na het verhoor zijn zij per taxi naar huis gestuurd. De Ma rokkanen hebben geen aangifte van mishandeling gedaan. RADARCONTROLE - Bij een ra darcontrole op de Churchilllaan zijn vrijdag 37 snelheidsovertre dingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid was 92 kilome ter per uur, terwijl slechts vijftig is toegestaan. Er werden 597 au to's gecontroleerd. ADVERTENTIE Stichting Schouwburg Complex vrijdag 14 september van 19 22 uur zaterdag 1 5 september van 11 18 uur zondag 16 september van 11 18 uur 3-daagse antiekbeurs gouda-boelekade LEIDEN- Voor de tweeëntwintig ste maal in zijn bestaan heeft de Leidse Bond van Amateurtuin ders zaterdag vele bejaarden in hofjes en tehuizen verblijd met een bos bloemen, een plant of een zakje fruit. Nadat bij de duizend leden op de verschillende tuin- groepen 589 boeketten, 180 pot planten en 110 zakjes fruit waren opgehaald vertrok men met een grote wagen van het verhuis- en transportbedrijf Brandt (dat dit uit traditie gratis doet en waar schijnlijk zal blijven doen want het failliet verklaarde bedrijf hoopt na een financiële injectie te kunnen blijven bestaan), een aan tal personenwagens en muziek en majorettes van "De Burcht" voorop vanaf de tuingroep "Ons Buiten" in Leiden-Noord. De tuinprodukten werden verdeeld over bejaarden in 26 hofjes en vier tehuizen in Leiden. De op brengst van de tuinen valt on danks de slechte zomer erg i..Cc, alleen de chrysanten zijn wat la ter. Maar ook die waren zaterdag toch in grote hoeveelheden ver zameld. Behalve deze bloemendag zijn ook de nationale kampioenschappen bloemschikken in de Flevohof een jaarlijks terugkerend gebeu ren. Aan de kampioenschappen, die aanstaande vrijdag worden gehouden, zullen ook vijf Leidse dames deelnemen. Het zijn de dames Pauw, Beekman, Lange- zaal, Keyzer en Van Weeren, die bij de op zes september gehou den Leidse kampioenschappen eerste tot en met vijfde werden. Bovendien is Petra Lancel, die bij de Leidse jeugdkampioenschap pen bloemschikken in juni kam pioene werd, uitgenodigd om een handboeket te vervaardigen en dat vrijdag op de Flevohof aan te bieden aan de jeugdboeken- schrijfster Miep Diekman. LEIDEN- In de Mytyl school aan de Blauwe Vo- gelweg werd zaterdag het eerste lustrum van de BOSK afdeling Leiden en omstreken gevierd. De BOSK is in 1952 landelijk opgericht als Bond van Ouders vfcn Spastische Kinderen. Later is de Bond zich gaan richten op alle (ouders van) moto risch gehandicapten. Mo torisch gehandicapt wil zeggen dat de spieren niet werken zoals men dat wil. De opzet van de BOSK is zijn leden - dat kunnen volwassenen zijn die vanaf hun jeugd motorisch ge handicapt zijn en ouders van mo torisch gehandicapte kinderen - te informeren en te adviseren over bijvoorbeeld aanpassingen in huis, hulpmiddelen en belas tingzaken. In dit kader was ook de informatiemarkt opgezet waarmee het lustrum van de Leidse afdeling, die in 1974 als 23ste afdeling van de landelijke bond werd opgericht, werd ge vierd. Er was een groot aantal instanties aanwezig, zoals de Gemeen schappelijk Medische Dienst, het Sociaal Pedagogisch Centrum, de Stichting Sport voor Gehan dicapten, het Activiteitencen trum de Gading, de Padvinderij voor Gehandicapten, de oppas- centrales in de regio, een rol stoeldansgroep uit Katwijk, een kledingadviseuze voor aangepas te kleding, leveranciers van aan- passings- en hulpmiddelen en vele anderen. De info-markt werd bezocht door ruim 160 leden en belangstellen den. "Opvallend veel", vond voorzitter Van Kleef, die evenals de andere bestuursleden ook zelf vader is van een motorisch ge handicapt kind. Hij toonde zich verheugd over die belangstelling. "Want ik merk steeds weer dat men niet weet wat voor moge lijkheden er al zijn, juist op het gebied van gehandicapten. Als iemand iets van de grond wil op pakken bijvoorbeeld en dat niet kan, is dat erg vervelend. Maar iedereen van ons weet dat er een zogenaamd 'derde handje' be staat, dat overal te koop is." De afdeling telde in 1974 veertig le den, nu zijn dat er al honderd veertig. Maar de heer Van Kleef weet zeker dat er nog veel meer mensen zijn die lid zouden kun nen worden, al weet hij niet hoe veel precies. "Er bestaat geen lijst van die mensen. Ik laat in het midden of dat juist is of niet, maar voor ons is het jammer want we kunnen nu niet met ze in contact komen. We zijn wel bezig om via allerlei hulpverleners te proberen bekendheid te krijgen, maar ik heb de indruk dat die bang zijn dat wij op hun gebied komen. Dat is natuurlijk niet zo, want wij zijn wel specialisten in het oplossen van allerlei huiselijke probleempjes, maar als een probleem op medisch of sociaal gebied te specialistisch wordt kunnen wij alleen maar doorver wijzen" L»e neer Van Kleef heeft de indruk dat (ouders van) motorisch ge handicapten die nog geen lid van de bond zijn zich schamen voor hun handicap of niet durven of willen uitkomen voor de proble men die ze ermee hebben. Toch zou hij ook dolgraag die mensen willen bereiken. "We staan er ge woon helemaal achter, omdat we zelf een gehandicapt kind heb ben", zegt hij. "En we willen alles wat wij weten zo graag doorver tellen" LEIDEN- De Leidato loopt prima en de stemming onder de stand houders is goed. Dat kon gisteravond na een weekeinde 'draaien' geconstateerd worden. Er waren in totaal 15.646 bezoekers ge weest. Gisteren, ondanks het mooie weer bijna 9000. Zaterdag bezochten 5.088 mensen de huishoudbeurs. De beslissing om de beurs ook de zaterdagavond geopend te houden bleek een goede te zijn, want het aantal bezoekers was 's avonds groter dan het de hele dag geweest was. De Spiegelzaal met de kwissen en optredens die daarin plaats heb ben blijkt een trekpleister binnen het Leidato-geheel. Vrijdag avond werd er een modeshow van zelfgemaakte kleding gehou den waaraan twaalf dames de deelname hadden aangedurfd. Me vrouw Van der Plas uit Katwijk ging met de eerste prijs, een naaimachine, naar huis. Zij showde een bruidsjapon, die ze maakte voor haar huwelijk later deze maand. Zaterdagavond trad de groep Champagne op, en gistermiddag vermaakte Lenny Kuhr de stampvolle zaal. Daar tussendoor tra den vele amateurs op in de talentenshow, waarin de voorliefde voor play back opmerkelijk is, en presenteerde Hans Versnel zijn t.v. kwis. Op het beursgedeelte van de Leidato heeft een jury bestaande uit gemeenteraadslid en tekenaar Joop Walenkamp, studente kunsthistorie en consument Dorien Roorda en een afgevaardig de van de Leidse pers zich bezig gehouden met de beoordeling van de stands en de inzendingen voor de foto-, schilderijen- en naaldwerkkunstwedstrijden. Als mooiste stand wezen zij die van Lucky Leder uit Delft aan Daarna die van De Gouden Sleutels uit Leiden en Boutique L B uit Hillegom (handgeweven vloerkleden uit Egypte). Een eer volle vermelding in deze categorie kende de jury toe aan Broek mans plantenshon uit Amsterdam. In de categorie vemoopKracntigste stand werd Sysas Nederland uit Amsterdam (braadpannen, rouwkostmessen, enz.) eerste. Tweede de carnavalsvereniging De Hutspotten met twee stands en derde Servaas orgels uit Leiden. Hier gingen twee eervolle vermeldingen naar twee stands in dezelfde branche, te weten Computerprint uit Eersel en Computer portrait printservice uit Rotterdam. Als originele stands werden de Rabobankenkring Leiden (waar het publiek kan raden hoeveel de schade bedraagt aan een ingedeuk te auto die in de stand staat). Fitness Finn Sauna Shop uit Roelo- farendsveen en Warnink Advocaat uit Middelharnis uitgekozen. De prijzen in de fotowedstrijd werden als volgt toegekend: l.W Kwakernaat uit Oegstgeest voor zijn foto van de Mooi Japiksleeg vol met fietsen; 2. K.C. van Ark uit Leiden voor een foto van kinderen die een muur aan het slopen zijn; 3. G. Gussenhoven uit Leiden voor zijn hele inzending; 4. C. Weekhout uit Leiden voor een foto van de schoorsteen van de Grofsmederij. De schilderijenwedstrijd werd gewonnen door H J M. van Bakkum uit Hazerswoude met zijn hele inzending. Tweede werd A A. Pieterse uit Hazerswoude met "Boerderij in Hazerswoudeder- de P.C. Vooijs uit Katwijk met "Duintafereel" en vierde Ria Lek uit Ter Aar met "Vaas met bloefhen" U. Vermey uit Sassenheim die de hervormde kerk in zijn woon plaats in zijden draad op het doek had gebracht won de eerste prijs in de naaldwerkkunstwedstrijd. Tweede werd hier Ria Mieog uit Oegstgeest met haar hele inzending, waaronder geba tikte doeken. Derde werd Sonja Weekhout uit Leiden met twee sisalobjecten en vierde mevrouw Stouttener-de Wit met een wandkleed met boomstammen. Hengelsport(l) Viscollege HSV hield een wed strijd in de Rechtzijl. De vangst was slecht. De uitslag: 1F. Boot 2755 gram(24 stuks), 2. K. Laterveer 2200( 17), 3. P Bontje 2100(17), 4. G. Botitje 1150(10),5.P.Blok 700(9),6. J. v.d. Linden 700(6), 7.A. Does burg 650(6),8. J.Bontje 500(4), 9. JLeuering 275(4), 10. G..de Bruin 125(2). Hengelsport(2) "De Bliek" viste de tweede wed strijd in de Ringvaart. De uit slag was: l.Chr. Schouten, 2. C. v.d. Maat, 3. H. Schouten 4. K. v.d. Maat, 5. K. Schouten 6. W. Smit, 7. C. v.d. Wijngaard, Hengelsport) 3) HSV "Zuid-West" viste de zesde wedstrijd in de Ringvaart. De uitslag was: 1. H. Schouten 4060(21), 2. I. Mazurel 3770(22), 3. A.Ruis3265(18),4. H. v.d. Laan 3035(26), 5. G. v.d. Laan 2465(18). 6. D. Schouten 2125(19), 7. W. Moe- nen 2070(19), 8. H. Moenen 1550(16), 9. C. Schouten 1325(11). Duivensport1 PV "Leiderdorp" hield een wedvlucht vanaf Soignies. In concours 213 duiven. De uit slag was: 12,3,7. J. Knijnen- burg, 4. G. v. Velzen, 5,8$. M. Reijerse, 6. W. de Roode, 10. P Duivensport2 PV "De Rijnklievers" vloog vanaf Soignies met 395 oude en jonge duiven. De uitslag was: l.J. Pracht.2. Brugman, 3,7,8,10. Kok, 4,5. Zwaan de Oude, 6. J. v.d. Wal, 9. Gebr Hoogervorst. Duivensport) 3) LPC hield een wedvlucht vanaf Soignies met 235 duiven. De uitslag was: 1. N. de Groot, 2,4,10. A. Singeling, 3,8,9. P de Haas, 5. P. Groenendijk, 6 P. Landesbergen, 7. P. Koe nen. Duivensport) 4) PV "Het Oosten" hield een wedvlucht vanuit Houdeng In concours waren 261 dui ven. De uitslag was: 1. G Hendrikse, 2. W. Gijsman, 32,6. Fokker- Van Leyden,4. P. Juffermans, 7$. K. Dok- kum Zn., 8,10. J. de Wolf. Verder werd een combina- tievlucht gehouden vanuit Corbeil met 114 duiven. De uitslag was: 1P. Juffermans, 22.Gebr. Bink, 4. M. de Lange en Zn., 5,6. G. Hendrikse, 7$. J. Mulckhuize, 8. A. Noest, 10 J. Klinkhamer. Duivensport) 5) LPV "De Snelvlieger" vloog met 333 duiven vanaf Houdeng. De uitslag was: 1,5(9M. de Lange en Zn., 22.8. I. Klink hamer,4,10. A. Compier, 6. L v. Berge Henegouwen, 7. J Degen en Zn. Duivensport) 6) LPV "De Vriendenclub" hield een wedvlucht vanaf Soignies met 491 duiven. De uitslag was: 1. Jac.Siera, 22.6,8. Bo- dijn-Rijsbergen. 4. M. Noor- dervliet, 5. F. Ladan, 7. R. Noordermeer, 9. W. de Kooy 10. P. de Jonge. Duivensport) 7) PV "De Blauwkras" hield een wedvlucht vanaf Soignies met 185 duiven. De uitslag was: 12.G.v.d.Blom,2.P.deMooy, 3,7$. F. v.d. Wetering, -f.8. N v.d. Blom, 6,10. A. Flippo. Majoretten De majoretten van de majoret- tenvereniging "Keytown Stars" namen afgelopen za terdag deel aan een festival in Schiedam.Ze behaalden daar de eerste prijs. De groep be staat volgende maand één jaar. Volksdansen Vandaag opent de volksdans groep "Oud Poelgeest" het nieuwe volksdansseizoen. De dansuren voor beginners zijn van 1920 tot 2020 uur en voor gevorderden van 2020 tot 22.00 uur. De groep danst in de Stadhouderslaanschool ingang Herenstraat tussen de nummers 83 en 85. Het programma bestaat uit dansen uit de Balkan. Ameri ka en Israel. Het programma sluit aan bij de maandelijkse instuiven van het LVC Kijkhuis De serie speelfilms van Ita liaanse neo-realisten in het Kijkhuis aan de Vrouwen- kerkkoorstraat 17 wordt van avond voortgezet met de ver toning vati een film van Pa- solini met Maria Gallas in de hoofdrolAanvang 20 en 22.15 uur. Toegangsprijs f 420. VrouwenbondNVV De Vrouwenbond van het NW begint vanavond weer met het cursusseizoen in het pand aan het Rapenburg 48. Vanavond beginnen de cursussen Engels (Voor beginners en gevorder den) en Duits. Donderdag 13 september begint een cursus volksdansen. LEIDEN- Zevenen negentig sport vissers van zestien jaar en ouder hebben gisteren meegedaan aan een grote viswedstrijd in de Witte Singel. In een tijdsbestek van drie uur werd er in totaal 42 nieter vis gevangen. Met drie meter en acht centimeter won de heer Honsbeek de eerste prijs, een spinhengel ter waarde van 350 gulden. Tweede tot en met tiende werden achtereenvolgens de heren Hel- versteyn (2,96 m Den Edel (2,33 m.), C.Schouten (2,14 m.). Van der Heijde (1,91 m.). Van Went sr. (1,90 m.), J.Schouten (1,70 m.), H.Schouten (1,64 m.). Steen (1,48 m.) en Janssen (1,43 m.). Onder de deelnemers waren zeven dames, van wie mevrouw Engel met 78 centimeter zeventiende werd en daarmee de hoogst geno teerde van de dames. De pech- prijs was voor de heer Van der Lig, die niet kon meedoen omdat hij de avond tevoren met de bromfiets tegen een boom op de Witte Singel was gereden. De organisatie, had bij wijze van grap een haai of inktvis in het wa ter willen gooien. Dit plan ging echter niet door omdat nergens zo'n dier te krijgen was. Ondanks dat is de wedstrijd geslaagd, wat mede te danken was aan het Hetzelfde geldt voor de viswed strijd die ongeveer veertig perso neelsleden van het Energiebe drijf Rijnland zaterdag in de Ma- resingel hielden. Ze vierden daarmee het dertigjarig bestaan van hun visclub. LEIDEN - De baptisten in Leiden, d ic een paar weken geleden ds. G. van Mameren naar Dordrecht za gen vertrekken, hebben weer een predikant. Het is ds. G. Bosveld (35), gekomen uit het Groningse Muntendam. Gisteren deed hij in de kerk aan de Oude Rijn intrede, nadat zijn voorganger hem had bevestigd. Ds. Bosveld studeerde onder meer aan een bijbelinstituut in Brussel en een interkerkelijke evangeli sche faculteit bij Parijs. Driejaar werkte hij bij de lectuurversprei- ding van de Belgische evangeli sche zending. Zijn eerste stand plaats was een vrij-evangelische gemeente in West Vlaanderen (1969). In 1974 werd b(j baptis tenpredikant in Muntendam. Ouderling Schipper sprak ds. Bos veld gisteren toe namens kerke- raad en gemeente en ds. W. Veen- stra namens de Unie van Baptis- tengemeenten. Na de dienst maakten velen per soonlijk kennis met ds. en me vrouw Bosveld en hun drie kin deren. Zij wonen, in afwachting van de vernieuwing van de pasto rie aan de Merelstraat te Leiden, voorlopig in Leiderdorp (Rood- borststraat 38).

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3