Den Haag - Feyenoord: reclame voor voetbal Eerste puntverlies Nottingham Forest x Rijvers na monsterzege: PSV is er nog niet... Ook in Eindhoven kritiek op bondscoach Zwartkruis X X x X x X x X LOTTO SCORES BETAALD VOETBAL Vancouver pakt titel MAANDAG 10 SEPTEMBER 1979 SPORT EINDHOVEN (GPD) - Met vlagen van werkelijk schitterend voetbal heeft PSV zaterdagavond voor 22.500 toeschouwers in Eindhoven de aspiraties op het heroveren van de landstitel duidelijk on derstreept. Het de laatste weken door Kees Rij vers ietwat geprikkelde PSV wil de collectief een wedstrijd neer zetten waarop de coach dan ein delijk eens geen kritiek zou kun nen hebben. Kind van de reke ning daarbij werd FC Twente, dat in de eerste speelhelft de Eindhovenaren nog redelijk kon volgen, maar in de tweede 45 mi nuten onverbiddelijk werd ge- deklasseerd: 7-1. Toch had de Eindhovense oefen- meester achteraf nog wel een handjevol op- en aanmerkingen op het spel van zijn discipelen. Rijvers: „Met een dergelijke uit slag hebben we weer een paar stappen vooruit gezet. Steeds meer spelers houden zich aan het door mij gewenste concept, maar helemaal vlekkeloos is het beslist allemaal nog niet. Ik ga me echt niet blindstaren op die 7-1, want aan het tot stand komen van die uitslag heeft FC Twente ook wel het één en ander bijgedra gen..." PSV behoefde inderdaad niet al zijn creativiteit aan te dragen om FC Twente een waarschijnlijk lang doordreunende voetbaloor vijg te geven. In feite maakte de ploeg van Spitz Kohn En fout, waarvoor Kees Rijvers zijn ploeg de laatste weken herhaaldelijk had gewaarschuwd: alleen offen sief voetbal spelen, wanneer er achterin geen onnodige risico's behoefden te worden genomen, n dat nu deed Twente juist wel. De Twentenaren trokken massaal naar voren met soms erg aan trekkelijk voetbal. Zelfs de te recht door Weerink afgekeurde buitenspeltreffer van Lubse en het schot van René van de Kerk hof tegen de paal bleken geen waarschuwing te zijn om zich meer behoudend te gaan opstel len FC Twente raasde door, kreeg inderdaad kansen (Van Staveren tegen de paal en Overweg net overgekopt), maar toen halver wege de eerste speelhelft de tus senbalans kon worden opge maakt, had PSV naast de vier af gedwongen hoekschoppen ook twee treffers geproduceerd. In de 24e minuut tilde Harry Lubse PSV met een afstandsschot naar 1-0, terwijl Poortvliet in de 32e minuut een verradelijke schuiver van Michel Valke, losgelaten door de in de eerste helft nog erg sterk keepende Pasveer, omzette in een 2-0-voorsprongNadat Jol uit een vrije trap, toegewezen aan Twente wegens het door drie PSV'ers neerleggen van Japie Bos, de achterstand had ver kleind tot 2-1, kreeg PSV nog vlak voor de rust de kans om de marge van twee treffers te her stellen, maar Van der Kuylen schoot de strafschop (Koster werd gehaakt door Jol) keihard op de vuisten van Eddy Pas veer. Dat PSV die eerste helft met voor sprong kon afsluiten was in niet geringe mate mede te danken aan Adrie van Kraay. Kennelijk heeft Rijvers toch een concessie moe ten doen aan de immer erg offen sief ingestelde PSV-libero, die zich zaterdagavond binnen het PSV-totaal als aanvallende mid denvelder mocht bewijzen. De steeds erg strijdbare Van Kraay deed het lang niet slecht maar zou uiteindelijk de wedstrijd toch weer als laatste man uitspelen, omdat Huub Stevens (nog altijd lichtgeblesseerd) door Kees Rij vers naar de zijlijn werd gehaald. Ook René van de Kerkhof moest al in de eerste helft na een botsing wegens ademnood worden uit gewisseld voor Koster. Twee in ternationals meer of minder, het maakt voor dit PSV met zijn enorme reserve-materiaal nau welijks iets uit. Met Koster en Smit (voor Stevens) boette PSV aan kwaliteit nauwelijks in, wat FC Twente in de tweede 45 minu ten dan ook pijnlijk moest erva ren en binnen een kwartier door een kopbal van Lubse (uit een pass van Willy van de Kerkhof) op een 3-1-achterstand werd ge zet. „Vanaf dat moment was deze wed strijd voor ons niet meer dan looptraining", oordeelde Spitz Kohn. „Bij 2-1 denk je dat je te gen PSV nog mogelijkheden hebt, bij 3-1 kun je het allemaal wel vergeten, want dan pas be gint PSV werkelijk echt goed te voetballen". En dat goede PSV- spel werd ditmaal ook met doel punten onderstreept. Drie minu ten na de 3-1 wierp de volledig aangeslagen Pasveer de bal uit, precies voor de voeten van Adrie Koster, die zonder enige aarze ling de bal doeltreffend retour neerde. Uit een door Valke ver lengde inworp van Koster teken de de volledig onafgeschermde Van der Kuylen voor 5-1 (67e mi nuut); Lubse scoorde in de 76e minuut zijn derde treffer (ge volgd door een schot tegen de paal) en in de allerlaatste minuut kreeg Van der Kuylen zoveel ruimte dat hij in alle rust kon wachten totdat Koster de buiten- spelval voor zichzelf had opgehe ven: 7-1. EINDHOVEN (GPD) - Nadat het AZ-bestuur eerder al kri tiek had geleverd op de visie van bondscoach Jan Zwart kruis, heeft ook Kees Rijvers zaterdagavond bedenkingen gemaakt tegen de werkwijze van de Oranje-trainer. „Ik vind het onbestaanbaar dat Zwartkruis Huub Stevens in Reykjavik tegen de IJslan- ders heeft ingezet. Stevens is nog steeds geblesseerd. Zwartkruis was daarvan op de hoogte. Hij had in IJsland nog een paar verdedigers ach ter de hand, maar toch zette hij Stevens in. Dat vind ik - met het oog op de clubbelan gen - onjuist" Huub Stevens heeft al enkele weken last van een spierbles sure, die Rijvers noopte de Limburger zaterdagavond tegen FC Twente voortijdig uit het veld te halen. Rijvers: „Stevens is een keiharde; hij verbijt zijn pijn a la Neeskens omdat hij zijn plaats in het Nederlands elftal niet wil verliezen. Dat kan ik begrij pen, maar uit ervaring weet ik dat onjuiste behandeling van een spierblessure bijzonder onaangename gevolgen kan hebben. Daarom heb ik er ook op aangedrongen Stevens bij het Nederlands elftal rust te geven. Kijk, wanneer Neder land tegen een andere tegen stander dan IJsland had moe ten spelen, had ik er nog vre de mee kunnen hebben dat hij was opgesteld, maar het gaat me toch wel iets te ver om te stellen dat Stevens te gen IJsland beslist niet zou kunnen worden gemist" „PSV", zo mopperde Rijvers verder, „loopt toch al extra ri sico in die interlandwedstrij den omdat er van ons zóveel bij de selectie zitten, waar door de kans op blessures nu eenmaal groter is". Sparta-FC Utrecht 1-1 (0-1). 1. Riet veld 0-1, 75. Stevens 1-1. Scheidsrech ten Beek. Toeschouwers: 5000. Go Ahead Eagles-Willem II 3-0 (1-0) 26. Van Kooten 1-0, 56. Kristiansen 2-0, 69. Kristiansen 3-0. Scheidsrechten Ma nuel. Toeschouwers: 9000. NAC-Vitesse 2-2 (1-1). 23. Gerdsen 0-1, 40. Sprangers 1-1, 80. Bleijenberg 1-2, 89. Van Gils 2-2. Scheidsrechter Bosman. Toeschouwers: 4400. Excelsior-AZ 1-5 (0-1). 32. Schouwe- naar 0-1, 48. Tol 0-2, 49. Schouwenaar 0-3, 64. Piasmans 1-3, 82. Schouwenaar 1-4, 85. Peters 1-5. Scheidsrechten Thomas. Toeschouwers: 10.000. PSV-FC Twente 7-1 (2-1). 24. Lubse 1-0, 32. Poortvliet 2-0, 38. Jol 2-1. 58. Lubse 3-1, 61. Koster 4-1. 68. Van der Kuylen 5-1,76. Lubse 6-1,90. Koster 7-1. Scheidsrechten Weerink. Toeschou wers: 24.000. Toeschouwers: 7500. 72. Steinvoort 3-1. 75. Ophof 4-1 Scheidsrechten Oetelmans. Toeschou wers: 3000. FC Den Haag-Feyenoord 2-2 (1-1). 2. Schoenmaker 1-0, 34. Petursson 1-1, 65 Schoenmaker 2-1, 77. Petursson (straf schop). 2-2. Scheidsrechter. Ram. Toe schouwers: 21.300. MW-Roda JC 4-l( 1-1). 18. Quaden 1-0, 37. Nanninga 1-0, 60. Adam 2-1, 70 Schapendonk 3-1, 72. Van Marwijk (strafschop) 4-1. Scheidsrechten Mul der. Toeschouwers: 13.000 EERSTE DIVISIE VW-Helmond Sport 3-1 (1-0) 16 Janssen 1-0, 48. Pala 2-0, 63. Bereklouw 2-1. 83. Pala 3-1. Scheidsrechten Van Swieten. Toeschouwers: 3000. O Heracles-Eindhoven 0-1 (0-0), 33. Ja cobs 0-1. Scheidsrechten Beukman. Toeschouwers: 3500. DS'79-Cambuur 2-0 (2-0). 22. Bosse 1-0, 34. Evers 2-0. Scheidsrechten De Hondt. Toeschouwers: 5000: Vlaardingen-Den Bosch 0-0. Scheids rechten Draaisma. Toeschouwers: 2000 Groningen-Veendam 0-0. Scheids rechten Van Ettekoven. Toeschouwers' 10.000. Heerenveen-De Graafschap 0-0. Scheidsrechten Bakker. Toeschouwers' 2500 Volendam-SVV4-2(3-l).3.NanlyO-l, 15. Tuyp 1-1, 24. Mooyer 2-1. 26. Kraal 3-1, 57. Nanlory 3-2, 81. Mühren 4-2. Scheidsrechter Van der Laan. Toe schouwers: 3000 Telstar-Amersfoort 2-2 (0-1). 21 Meeuwissen 0-1, 65. Stam 1-1, 72. Meeuwissen 1-2, 81. Stam 2-2. Scheids rechten Klinkers. Toeschouwers: 1000 Wageningen-Amsterdam 0-3 (0-0). 61 Wiggemansen 0-1, 80. Wegman 0-2, 89 Bouwmeester 0-3. Scheidsrechter Cor- ver Toeschouwers: 3000 Sparta ook met Geels niet indrukwekkend ROTTERDAM (ANP) - Ook met Ruud Geels heeft een weinig overtuigend Sparta zich tegen een evenmin indrukwekkend FC Utrecht niet kunnen waarmaken Het werd tenslotte 1-1. In een 'gespierde' confrontatie met een pak vol overtredingen kwam FC Utrecht al in de eerste minuut van de strijd op voorsprong. Door Ben Rietveld, die van links vol van de wreef vuurde op een pass van Van Oosterom. Doesburg raakte de bal nog wel, maar kon de vaart niet afdoende stuiten. Sparta werkte bikkelhard verder, maar achter alle goede pogingen zat geen enkel systeem. Niette min kwam de ploeg wel eens door de Utrechtse verdediging, maar het passeren van de weer uitste kende doelman Van Breukelen leek een absolute onmogelijk heid. De ploegen beterden hun leven enigszins in de tweede helft. De kansloze Ruud Geels werd ge wisseld voor de Oostenrijker Wolfgang Schwarz en die gaf de Spartaanse aanval iets meer 'bo dy'. Desondanks bleef Utrecht nog een half uur betrekkelijk gemakkelijk overeind. Een kwar tier voor het einde echter niet meer. Van Tamelen torpedeerde Holverda en Jansen tikte de vrije trap naar Ron Stevens, die met een schitterend afstandsschot scoorde. f Alan Ball speelde een belangrijke rol voor de Vancouver White Caps Een vrouwe lijke fan had dat at voor de wedstrijd voorzien en liet haar shirt signeren door de voetballer NEW YORK (ANP) - De Vancouver White Caps hebben het Amerikaanse voet- balka mpioenschap veroverd. Zaterdag versloeg de Westca- nadese ploeg in de eindstrijd de Tampa Bay Rowdies met 2-1In het Giants- stadion van New York keken 51.000 toeschouwers naar deze afsluiting van het Amerikaanse voetbalseizoen. De wedstrijd werd be paald door twee En gelse oud-interna tionals, Alan Ball en Trevor Whymark, beiden van Vancou ver, dat een sterk B ritse inslag heeft en als de i nige clubs in de NA- SL ijver en ploeg- verband hoog in het vaandel heeft. Van couver, dat de New Yorkse favoriet Cosmos in de halve eindstrijd uitscha kelde na verlenging nam na twaalf mi nuten een voor sprong door Why mark, maar nog voor rust maakte Leo van Veen gelijk voor de Rowdies, die vorig jaar de finale van Cosmos verlo ren. De strijd werd een kwartier na rust beslist door Trevor Whymark, die na een pass van Alan Ball gelukkig scoorde. De baan van de bal werd namelijk ver anderd door een verdediger van de Rowdies SPORTTOTO Toto 2 3 G.A. Eagles-Willem II NAC-Vitesse Ajax-Haarlem Excelsior-AZ'67 Sparta-Utrecht Den Haag-Feyenoord MVV-Roda JC PSV-Twente NEC-PEC VW-H. Sport DS-Cambuur Groningen-Veendam Wageningen-Amsterdam Supertrio Toto-gelijk De winnende getallen zijn: 2 - 3 - 6 - 12 - 26. Toegevoegd: 24. De e FC Den Haag-voorstopper Ton Wickel (links) wint een luchtduel van Feyenoord-spits Jan Peters. Doelman Hans Galjé kijkt liggend Het supertrio werd gisteren gelo pen in de Pecunia Non Olet-prijs op de baan van Groningen. De uitslag is: 1. nr. 1 Perle du Nord (A. J. Mollema); 2. nr. 4 Nebit Ha nover (E. P. Tammenga); 3. nr. 3 Pancreas (J. S. van Leeuwen). De uitkering is 496,70. De winnende getallen in Nederland zijn: 12- 16-20-21-22-37. Reser vegetallen: 7 en 9. Voor de eerste prijs (inclusief jackpot) is beschik baar bijna 680.000 gulden. W.-Duitsland De winnende getallen zijn: 2 - 10 - 12-16-21-40. Reservegetal: 45 Winnend in 'Spiel-77' is: Ö049618. België DEN HAAG (GPD)- Het gratis reclame-praatje van Piet de Visser in Studio Sport van vorige week zondag met onder andere de uitspraak „Mensen, kom naar FC Den Haag- Feyenoord kijken", bleek in zijn bedoeling niette hebben gefaald getuige het aantal toeschouwers dat zaterdag avond het Haagse Zuiderpark bevolkte voor de elk jaar weer zinderende ontmoeting tegen Feyenoord. Maar liefst 21.293 bezoekers had den gehoor gegeven aan de smeekbede van de trainer van FC Den Haag om zijn ploeg vooral tegen de topclubs aan het werk te zien. „Sensatie, inzet en bewon dering voor de Haagse ploeg", beloofde De Visser de kijkers. En hoewel De Visser zeker niet als een paragnost door het leven wenst te gaan, kwamen al zijn voorspellingen uit. FC Den Haag-Feyenoord werd wederom een duel waarin alle facetten die voetbal zo aantrekkelijk maken, vertegenwoordigd waren. De trainer van FC Den Haag was daar na afloop dan ook duidelijk verheugd over, hoewel de uitslag van 2-2 hem enigszins teleurstel de. En terecht, FC Den Haag ver- Spektakel De Visser kon niet lang treuren, "het belangrijkste vind ik dat het publiek volledig aan zijn trekken is gekomen. Het heeft twee aan vallende ploegen aan het werk gezien die voor het nodige spek takel hebben gezorgd. En dat is toch waar FC Den Haag naar toe moet werken, die klantenbin ding. AZ verloor, Feyenoord moest een punt in het Zuiderpark laten. Dat moeten toch resultaten zijn die het Haagse publiek aan spreken. Ik ben uiterst tevre den". De Visser mocht dat zijn. Zijn ploeg, en ook Feyenoord, boden het publiek zaterdagavond een goede wedstrijd in positieve zin. Den Haag-Feyenoörd mondde zeker niet uit in een ordinaire schoppartij zoals in voorgaande jaren, maar het produkt voetbal werd uitgelegd zoals het uitge legd dient te worden, met het publiek als overwinnaar. Bewondering voor FC Den Haag had De Visser voorspeld. En die kon er zijn. Zo werd spits Jan Pe ters volledig lamgelegd door voorstopper Ton Wickel terwijl ook Gerard van der Lem op rechts en Petur Petursson op links door respectievelijk Joop Korevaar en Simon van Vliet voldoende werden gekeerd in hun ambities. Den Haag over vleugelde Feyenoord op dat ge bied want het verdedigingsblok van de Rotterdammers faalde bij vlagen volkomen. Daar kwam ook reeds in de tweede minuut van de wedstrijd het eerste doel punt uit voort. Uit een hoekschop van Jos Jonker kon Lex Schoenmaker toen frank en vrij op twee meter af- LONDEN (Reuter/ANP) - Ondanks het eerste puntenverlies - 0-0 te gen Leeds United - heeft Euro pese bekerwinnaar Nottingham Forest ook op de vijfde speeldag de leiding gehouden in de eerste divisie van het Engelse voetbal. Forest, dat in de voorgaande twee wedstrijden elf doelpunten had gemaakt, vond de defensie van Leeds in een heel wat min der goedgeefse stemming. Met 9 punten uit 5 wedstrijden be hield Nottingham de koppositie op één punt gevolgd door Man chester United, dat een indruk wekkende zege met 3-0 behaalde op Aston Villa. Norwich, dat drie ronden lang de eerste positie bezette, viel verder terug door een nederlaag met 1-0 tegen Middlesbrough. De treffer van Mark Proctor had tot gevolg dat Middlesbrough op de rang lijst de derde positie bezet en Norwich de vierde. Het Londense Arsenal viel even eens verder terug door met 3-2 te verliezen van Derby na een voor sprong van 2-0 bij rust. Alan Sun derland en Frank Stapleton wa ren de makers van de Londense doelpunten. Na rust kwam Derby, dat in de vier voorgaande competitiewedstrij den niet één treffer had gescoord, sterk terug. Het overwicht dat daardoor ontstond, werd uitge drukt in doelpunten van David Langham, Aiden McCaffery en John Duncan. Kampioen Liverpool, dat volgens eigen maatstaven een zwakker seizoenstart had, corrigeerde dat enigszins met een 4-0 zege op Co ventry, waarbij David Johnson tweemaal scoorde. De dure voetballers deden het in speltechnisch opzicht rustig aan. Steve Daley, die met een trans fersom van 1.4 miljoen pond sterling enkele dagen lang En- gelands duurste voetballer was, deed weinig om de 1-0 nederlaag van Manchester City tegen Sou thampton te keren. De Schotse International Andy Gray, die dat record met 1.5 miljoen pond ster ling overnam bij zijn overgang van Aston Villa zat bij Wolver hampton op de bank en keek toe hoe zijn nieuwe club een moei zaam gelijkspel 1-1 bewerkstel ligde tegen het gepromoveerde Crystal Palace. Feyenoords UE FA Cup tegenstander Everton won met 3-2 bij Stoke City België Op de vierde speeldag van de Bel gische competitie is Anderlecht eindelijk tot een overwinning ge komen. Lierse werd met 4-0 ver slagen. Aan de kop van de rang lijst leed de ongeslagen leider Lokeren het eerste puntverlies: 0-0 tegen Waregem. Dit beteken de dat Standard Luik naast Loke ren op de eerste plaats kwam. De ploeg van Happel won met 3-1 bij Waterschei. Rob Hoogenboom, de Nederlandse doelman, heeft Lokeren voor een nederlaag behoed in de wedstrijd tegen Waregem. De ploeg van Hans Croon was veel agressiever dan de koploper. Lokeren leek toch te verliezen. Haleydt mocht een strafschop nemen, maar schoot naast. Standard Luik startte de uitwed strijd tegen Waterschei zonder Edström. Waterschei bouwde aan een overwicht, maar kwam niet tot scoren. Op slag van rust gaf Voordeckers Standard de lei ding. Na rust maakte Edström er koppend en schietend 0-3 van al vorens Ohlson tegenscoorde. Sterk op de verdediging spelend hield sportclub Hasselt, met Pe ter Ressel in de gelederen, Club Brugge een uur van scoren af. Na de openingstreffer van Courant brak het verzet en bepaalden Sö- rensen, Ceulemans en Verheecke de eindstand op 1-4. Zonder de Paraguayaan Villalba in de spits en met nog steeds Kon- cilia in het doel overspeelde An derlecht Lierse. Uitblinker was het jonge talent Martens, die twee doelpunten op zijn naam bracht. Titelverdediger Beveren lijkt wat van de glans van vorig seizoen te hebben verloren. De thuiswed strijd tegen bekerwinnaar Beer schot eindigde in 0-0. Beerschot kreeg zelfs de beste kansen. Mu- cher brak driemaal alleen door, maar kreeg de bal niet één keer in het doel. De aanvallen van Beve ren mislukten door een falend middenveld. Bundesliga Na de vijfde speeldag in de West- duitse Bundesliga is er voor de tweede keer een wisseling ge weest in de koppositie. Na FC Kaiserslautern (nu op de negende plaats) en HSV Hamburg (derde) staat Eintracht Frankfurt met acht punten uit tien wedstrijden op de eerste plaats. De club moet echter Dortmund met evenveel punten vlak onder zich dulden. Borussia heeft één doelpunt minder gescoord. Dat het moeilijk scoren is tegen een onderaanstaande club bleek voor Bayern München, dat met het oneven doelpunt maar wel twee punten afreisde bij VFL Bo- chum. De meest opvallende uitslag was die van FC Köln tegen Eintracht Braunschweig. De Brunswijkers kregen acht goals om de oren (8-0), waarvan vier van Dieter Müller. Zijn eerste drie treffers in de 47e, 66e en 79e minuut bete kenden zelfs een hattrick. Hulp kreeg hij van linkerspits Litt- barski (19 jaar), die bij zes van de acht doelpunten succesvolle voorzetten gaf. Verrassend was de 3-1 zege van Hertha BSC op eigen terrein te gen Borussia Mönchengladbach. Het was voor de Berlijnse club de eerste overwinning van het sei zoen, voor Borussia een gemiste kans hoger op de ranglijst te ko- Dramatisch verliep de strijd tussen Werder Bremen en VFB Stutt gart. Na een 2-0 achterstand kwam Bremen knap terug, maar in de laatste minuut greep VFB alsnog de derde zege in een uit wedstrijd. stand van het doel inkoppen. De gelijkmaker van Feyenoord kwam eveneens na een verdedi- gingsfout tot stand. Iwan Niel sen, op het middenveld opere rend met ip eerste instantie An- dré Stafleu als libero welke plaats later Michel van der Korput in nam, tikte de bal naar de geheel vrijstaande Petursson die niet faalde met zijn schuiver, 1-1. Een voor Feyenoord welkome treffer Even daarvoor namelijk was Henk van Leeuwen alleen voor Van Engelen verschenen nadat hij Nielsen uitstekend had uitge speeld. Zijn schot ging echter net naast. Ook na rust bleef het duel uiterst aantrekkelijk. Roger Albertsen, die het érg moeilijk had tegen zijn oude ploegmakkers, verscheen alleen voor doelman Hans Galjé maar liep de bal in de armen van de vallende goalie. Lex Schoen maker kreeg een zelfde kans na een pass van Van Leeuwen, maar ook hij faalde alleen voor Van Engelen, die nu wel zijn doel uit kwam. De gele kaart die Michel van der Korput van de goed leidende scheidsrechter Bart Ram in de 22e minuut ontving nadat hij Van Leeuwen onderuit had gehaald, was duidelijk aan irritatie te wij ten. Even daarvoor namelijk had Lex Schoenmaker FC Den Haag naar 2-1 getild. De uitblinker van zaterdagavond kon ongehinderd tot in het strafschopgebied van Feyenoord doordringen, daar op zijn gemak Nielsen passeren en met een hard schot doeltreffend uithalen. Van der Korput's geel was overigens het enige negatie ve punt in de voor de rest faire wedstrijd. Nadat de falende Jan Peters was gewisseld door Carlo de Leeuw en de geblesseerde René Notten door Wim van Til kon Petursson in de spits plaatsnemen. Doordat Petursson wel tegenstanders aan zich kon binden; kreeg het mid denveld toen de gelegenheid met de bal op te komen. Daar kwam dan ook de definitieve gelijkma ker uit voort. Iwan Nielsen be landde na een solo in het straf schopgebied van FC Den Haag waar hij onderuit werd gehaald door Galjé. De daaruit volgende en benutte strafschop van Pe tursson maakte tevens een einde aan een heerlijk avondje voetbal met slechts tevreden gezichten na afloop. En daar is het produkt betaald voetbal toch het meest bij gebaat.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14