mededelingen gemeentebestuur 3 leiden 10 tm 14 sept'79 administratief medewerkster In ons nieuw te openen filiaal in Alphen aan de Rijn zoeken we een iSffliliii sondeerders/boorders Begin hertaxatie onroerend goed in Leiden Elke zaterdag onroerendgoedrubriek Zij zul worden opgeleid in ons filiaal te Den Haag of Leiden. In 1980 zal zij dan geheel zefstandig de administratie voor ons filiaal in Alphen aan de Rijn gaan regelen. Wij vragen: - een leeftijd tussen 18-21 jaar - enige ervaring in de administratie - accuratesse - opleiding op MAVO-nïveau - type-diploma. C&A biedt: 'n goed salaris, 5 weken vakantie en 4 snipper dagen, 20% korting op aankopen bij C&A en een unieke spaarregeling. Interesse? Bel of schrijf naar C& A Den Haag, Postbus 20, 2501 CA Den Haag. Tel.: 070-409410, tst. 36. Op ons hoofdkantoor te Leidschendam is bij de buitendienst van de afdeling Bodemonderzoek plaats voor De werkzaamheden bestaan uit het uitvoeren van boringen en sonderingen in Nederland, op zee en in het buitenland. Vereist: rijbewijs B,C,E LTS-opleiding verdere studie in technische richting strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken. Ten behoeve van het ontwerp, de bouw en het beheer van alle soorten bouwprojekten (te land en op zee) verzamelen wij gegevens over de bo demstructuur, het terrein en de zeebodem. Op basis van onafhankelijke adviezen en een goede begeleiding tijdens en na de bouw, stellen wij onze opdrachtgevers in staat TE BOUWEN MET ZEKERHEID. iedereen leest de krant altijd en overal. Luba vraagt met spoed: Bouwkundig tekenaars MTS-niveau - Alphen Heftruckchauffeurs Leiden - Leidschendam Onderhoudsmonteurs Leiden, Alphen, Voorschoten Ervaren lassers Leiden Pijpfitters Loodgieters C.V. monteurs Leiden, Katwijk Bankwerker/ lassers Leiden Klein-oftsetdrukker Voorschoten Kotteraar-freezer Leiden Machinaal houtbewerker Zoeterwoude Corveër Leiden Inpaksters Leiden, min. 1 week Produktie medewerkers Leiden en omstreken Magazijnbedienden Leiden en omstreken Doorlopend werk voor: Elektromonteurs Chauffeurs CDE MTS'ers WTB LTS'ers metaal neem contact op met: J de Jong 071-134744 of dichtstbijzijnde Luba filiaal Nieuwe R;jn 35 Luba ia 071-140341 Uitzend Vakjlurc-iijn voor banen tc-1.071 133o26 Buro Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 10 sep tember a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Beëdiging en installatie van het nieuwe P.S.P. raadslid Mevr. J.L. Ponsen. Benoeming van een raadslid voor verschillende raads- en niet zijnde raadscommissies (vacature Mevr. H. Paschier). Benoeming hoofdleidster voor kleuterschool De Rondedans en voor kleuterschool Merenwijk. Benoeming Mevr. Ponsen als lid van de deelcom- missie personeelszaken. Wijziging tarieven van de Stadsgehoorzaal met in gang van 1 juli 1979. Verdere behandeling voor het vaststellen van het bestemmingsplan "Parkeerlokatie Sanders". Geld voor de vervangende nieuwbouw voor lang durig opgenomen patiënten in het psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, de aanschaf van een nieuwe huistelefooninstallatie, de bouw van een nieuw centraal magazijn, de bouw van een nieuwe auto stalling en geld voor de verbetering van de warm watersystemen in de verschillende paviljoens. Voorstel om Burgemeester en Wethouders te machtigen beslissingen te nemen op aanvragen Al gemene Bijstandwet en hen tevens te machtigen om gemeente-ambtenaren daarvoor aan te wijzen. Voorstel bijdragenverlening voor de regeling "Be schikking geldelijke steun huisvesting gehandicap ten". Geld voor de aanleg van een houten ophaalbrug over de Mare Singel en geld voor het dan tijdelijk verplaatsen van de daar aanwezige "Schipbrug". Geld voor de sloop van het Nederlands Drukkerij gebouw aan de Oosterkerkstraat. Wijziging van de gemeentebegroting 1979 in ver band met de invoering van de rijksbijdrage regeling sociale - culturele activiteiten. Behandeling van de nota "Energiebeleid Leiden". Concept-brief aan de minister van Verkeer en Wa terstaat inzake het park and ridesysteem. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van het voorbereidingsplan voor de restauratie van het pand Breestraat 119. Ontwerpbrief aan de buurtcommissie Herengracht- Zijlsingel inzake de uitvoering van herstelwerk zaamheden aan de Waardgracht. (gemeenschap pelijk met de commissie voor Volkshuisvesting). Krediet vernieuwing riolering c.a. in de Koningin- nelaan en een deel van de Herenstraat. Krediet verbetering civiel-technische infrastructuur Pancras-west (1e fase). Herindeling van de Witte Rozenstraat. Asfaltering van de Princessekade. Sloop van de bedrijfsbebouwing achter het perceel Haarlemmerweg 32. Aankoop van het pand Haverstraat 61 Aankoop van de panden Haverstraat 60 en 62 en verhuur van het pand Bakkersteeg 20a. Aankoop van grond in de Meerburgerpolder. Verkoop van twee percelen grond zonder en een perceel grond met opstal aan de Bloemistenlaan. Erfpachtsuitgifte van een perceel grond aan de Van Speijkstraat aan de wbv 'Eensgezindheid'. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Diversen Burgerraadslieden op 12 september geen spreekuren Volgende week begint een team van 6 makelaars uit Leiden e.o. in opdracht van het gemeentebestuur met de hertaxatie van alle onroerende goederen in de stad. Deze operatie zal in totaal ongeveer 19 maan den in beslag nemen. Bedoeling is dat de makelaars de waarde van de on roerende goederen opnieuw vaststellen naar de toe stand op 1 januari 1980. Deze nieuw vastgestelde waarde zal dan t.z.t. de grondslag vormen voor de heffingen van onroerend goed-belasting in de jaren 1981 t/m 1985. Voorgeschiedenis De gemeente Leiden heeft sinds 1976 de zogenaam de "onroerend goed-belasting" (O.G.B.). De heffing van deze belasting gebeurt op grondslag van de "waarde van het onroerend goed in het eco nomisch verkeer". Deze waarde is voor het eerst vastgesteld aan de hand van taxaties naar de toe stand op 1 januari 1975. Het is deze taxatie die de grondslag vormt voor de heffingen van O.G.B. over de jaren 1976 t/m 1980. Het in Leiden gehanteerde systeem voor de heffingen van O.G.B. houdt o.m. in dat de heffingsgrondslag telkens voor een periode van 5 jaar wordt vastge steld. Dat betekent dat om de 5 jaar alle onroe rende goederen opnieuw getaxeerd moeten worden, een karwei, waar dus volgende week mee wordt begonnen. Werkwijze De makelaars verdelen hun werk op een zodanige wij ze, dat zij ieder per maand ongeveer 500 taxaties uit voeren. Daarbij bezoeken zij gelijk op de panden en gebouwen in de binnenstad en daarbuiten. Hoewel duizenden Leidenaren dus de komende 1 '/z jaar een verzoek om medewerking zullen krijgen van de 6 taxateurs, zijn er ook complexen, die niet huis aan huis worden bezocht. Dat geldt bijv. voor gelijk vormige complexen (te denken valt hierbij aan flats, waarvan de woningen geen noemenswaardige on derlinge verschillen vertonen). Legitimatie Commissie vergaderingen Het Instituut Burgerraadslieden is op woensdag 12 september a.s. voor spreekuren gesloten. Ook telefo nisch is het bureau dan niet te bereiken. Het eerstvolgende spreekuur is weer op donderdag avond de 13e van 18.30 - 20.00 uur. Vervolgens op maandag, dinsdag en woensdag van 11.00 - 12.00 Tenslotte De makelaars die in opdracht van de gemeente op pad gaan zijn allen in het bezit van een legitimatiebe wijs. Daarop bevindt zich een pasfoto van de taxa teur en een door B. W. ondertekende verklaring. Aarzelt u niet om als u dat nodig vindt deze legitima tie te vragen aan de bezoekende taxateur. Deelcommissia Lakenhal. Donderdag 13 september a.s. om 16.00 uur in het gebouw Oude Singel 28. Agenda: Holland CultureCard. Verzekering bruikleen tentoonstellingen. Concept tentoonstellingsrooster 1980. Commissie voor Volkshuisvesting. Dinsdag 11 september a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Straatverbeteringsplan voor de Da Costastraat en de Genestetstraat. Stand van zaken particuliere woningverbetering in Noorderkwartier en De Kooi. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 13 september a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verdaging beslissing omtrent de vaststelling van het bestemmingsplan Rijnzicht. Verordening op de commissie voor de beroep- en bezwaarschriften. Restauratie Hooglandse Kerk; verlening van een aanvullende gemeentelijke subsidie. Restauratie Zijlpoort (eerste fase); verlening van een gemeentelijke subsidie. Verzoek van de reinigingsdienst Het gebeurt de laatste tijd regelmatig, dat mensen van de Reinigingsdienst tijdens de grofvuilophaalda- gen in verschillende straten het grofvuil, dat met de kraakwagen mee moet, slordig en onoverzichtelijk aantreffen. Losse spullen, zoals boeken, tijdschriften, planken en dergelijke, liggen vaak ongebundeld her en der ver spreid in de straat. Dit soort situaties is voor de Reinigingsdienst erg las tig en bezorgt hun veel ongemak. Zo ook voor de chauffeur van de betreffende auto, die zich toch al in de vele nauwe straatjes moet wrin gen, om u van het grofvuil af te helpen. Het verzoek van de Reinigingsdienst is dan ook, om in het vervolg, tijdens de ophaaldagen, het grofvuil zoveel mogelijk langs de kant van de straat of steeg te zetten, het te bundelen en te voorzien van een extra stuk touw, zodat eventueel losgeraakte spullen als nog vastgebonden kunnen worden. Graag uw medewerking dus. De dienst zal u daarvoor erg dankbaar zijn. Wie meer wil weten over onroerend goed-belasting en de berekening en heffing daarvan in Leiden kan bij Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis koste loos het informatieblad onroerend goed-belasting ver krijgen. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt; Wijk 9 en 11 maandag 10 september Wijk 10 en 12 woensdag 12 september Wijk 13 en 15 donderdag 13 september Wijk 14 en 16 vrijdag 14 september SPLINTERNIEUWE CARAVANS 4 tot 5 weken gebruikt in de verhuur met grote kortingen en volledige garantie. En eindseizoen aanbiedingen van nieuwe sta- en toercaravansü Kom kijken!!! Winterstalling geen probleem. Chrispijn Caravanbedrijf B.V., Rijndijk 123, Leiden, 071 -764256. Tussen de Vink en de Haagse Schouw. Koopje! Gebruikte VOUWWAGEN 1475,- Tel. 01720-93844 tot 18 00 Koopje! Gebruikte CARAVAN Tel tol 18 00 uur 01720-72438 VOUWWAGEN tegen winterprijs, u verdient altijd de prijsverhoging van ca. 6% plus u betaald geen afleveringskosten en reservewiel. Inruil van uw vouwwa gen is mogelijk. Breedeveld Kam- peersport. Oude Vest 215, Leiden. Tel. 144755. Te koop: een 6-persoons VOUWCARAVAN September is GOEDKOPE TENTEN en tuinmeubelenmaand. Kom eens kijken, het is echt de moeite waard En het voordeel is door de komende prijsverhogingen extra veel. Bree develd. Kampeersport. Oude Vest 215, Leiden. Tel. 144755. SCHAIJK nabij Oss (N-B). in een mo ge bosrijke omgeving een creatie bungalow op een huur, beperkt vrij. zee 08866-1933. j billijk Te koop wit perzisch poesje, geent en ontwormd, zonder stamboom P.F. vd Meyden. Hellenbergweg 121. Katwijk. Tel. 01718-22631 Te koop volledig ingericht aquarium 100x40x40 en klok voor autom. verlichting, op tafel met toebeho ren. rvs-frame 300.-. Tel. 071-893985 Te koop Zebra vinken en Japanse Leeuwen, woensdag, donderdag en vrijdag tussen 18 00 en 19.00 uur. Cesar Frankstraat 10. Leiden Te koop jonge Amazone papegaai met kooi. 600.- Rijndijkstraat 99, tel 071-122581 Wegens beëindiging van hobby, te koop kanaries z. b. kooi enz. T.e.a.b. Tel. 071-142393 Huisdierenvervoer Leiden e Te koop sprekende papegaai, groen-geel voorhoofd Amazone Te bevr. tel. 071-134109. na 18 00 Prachtige Siamese poesjes met stamboom Bluepoints, ingeënt. Vader internationaal kampioen. Beslist alleen voor seneuze lief hebbers B Jansen. Kempenaar laan 45. Woubrugge. Te koop Fhib-tzu pups. ingeënt en met stamboom. Tel. 01718-71437 b.gg. 13167. Dierenhulpdienst Alphen verzorgt uw overleden huisdier Inl dag en nacht 01720-21389 Ook nationaal en internationaal huisdierenver- sluit 2 dagen vóór verschijnen op donderdag 15.30 uur. Telefoon 071-144941 toestel 128 toestel 129 Ans de Bruin Cock Juffermans

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 29