MOORDENAARS? OFTE GOED VOOR DEZE WERELD? Hoogovens heeft hef werk dot u zoekt. HOOGOVENS"- enthousiaste secretaresse jonge handige medewerker wedden dat U goed gokt? Produktieman hoogovens ESTEL Bedieningsman grondstoffenaanvoer GARAGE TMP.vBm VOOR AL HET ONDERHOUD AAN UW AUTO St. Aagtenstraat 14 - Leiden - tel. 125709 Deze week in Nieuwe Revu: Nederlands bekendste tweeling, de Van de Kerkhofs. René: „Willy kan tot vijf tellen bij een incident. Ik niet". Willy: „Die blessure van Hovenkamp? Ik gaf Hugo die schop voor zijn zak Ik kon er niets aan doen, maar het gebeurde wel". Andere punten: hun houding tegenover de pers. Spelverruwing.Trainer Rijvers. Doping op het veld. Hun fortuin, op het veld en in de drankhandel. En hun goedgeefsheid. Nooit waren de broertjes zo openhartig. Niet zo vreemd ook Want Nieuwe Revu zond een zeer professioneel duo op hen af. 'n Nieuw duo ookTV-commentatorKees Jansma. En ex-trainer Hans Kraay. Samen gewapend met een hoop inside- kennis. De eerste van een serie onthullende sport- portretten van de hand van dit tweetal. Kees Jansma cn Hans Kraay, het n e sportverslaggeversdm nieuwe Onthult. super trio Renbaan Duindfgt, Waalsdorperlaan 29a, Wassenaar/Den Haag, tel. 070-244427 Importeur van o.a. de Edson Canadese Motorhomes zoekt voor spoedige indienst treding: ter assistentie van de directie. Wij zoeken een jong meisje/vrouw met typevaardigheid en enthousiasme (ervaring niet noodzakelijk). Zij moet zich in Duits, Engels en even tueel ook Frans verstaanbaar kunnen maken en moet correspondentie in de Engelse taal goed kunnen voeren. Het optreden als gastvrouw, zowel op de zaak als op shows, behoort tevens tot haar bezigheden. Zij moet goed zelfstandig kunnen werken. voor werkplaats/magazijn. Wij zoeken een jong technisch geschoolde enthousiaste medewerker die allerhande werkzaamheden zelfstandig, na een goede instuctie, kan en wil aanpakken. Voor beide funkties liggen er voor jonge mensen goede mogelijkheden in een jong internationaal werkend bedrijf. Sollicitaties te richten aan Europe on Wheels Industrieweg 50 2382 NW ZOETERWOUDE RIJNDIJK tel. 071 410310/899266 T.a.v. de heer H. v.d. Laar Inderdaad, u leest het goed. Hoogovens heeft in de produktie het werk dat u zoekt. En dat is geen loze kreet. Want Hoogovens bestaat uit een groot aantal fabrieken en installaties. Samen vormen ze een produktieketen, die in grote lijnen bestaat uit het voorbewerken van ertsen, de kooksfabricage, ijzerproduktie in de hoogovens en het staalmaken in de staalfabrieken. Daarna komt het uitwalsen van staal en tenslotte de blikvertinningsfabriek. Elk onderdeel heeft zo z'n eigen produktieprocessen en bijbehorende machines en installaties. Voor het bedienen ervan zoekt Hoogovens produktiemenseh die in de praktijk tot vakman opgeleid willen worden. Dat kan zijn bij een van de hoogovens, in een staalfabriek of bijvoorbeeld in een van de 9 walserijen. Hoogovens biedt u zóveel mogelijkheden, dat er voor u vrijwel zeker een goede baan bij is. De functies zijn meestal in 4-ploegendienst. Wilt u vooruitkomen? Hoogovens verschaft u de zekerheid van promotie. Wie zijn werk goed doet, weet wat zijn doorgroei mogelijkheden zijn. En als er verdere opleiding nodig is biedt Hoogovens volop hulp. Zoekt u werk in een kleine ploeg? Dat vindt u dan zeker bij Hoogovens. Want niet alleen bij de hoogovens of in de staalfabrieken, maar overal in het bedrijf wordt in kleine teams gewerkt. En dat is wel zo prettig voor de sfeer. Veel prima voorzieningen De sociale voorzieningen bij Hoogovens zijn uitstekend. Er is bijvoorbeeld een prima pensioenregeling, er zijn vakantiefaciliteiten in binnen- en buitenland en er zijn eigen gratis busdiensten in een groot deel van Noord- Holland en in Zuid-Holland tot aan Leiden toe. Dit zijn uw mogelijkheden bij een van de hoogovens In een hoogoven wordt ruwijzer gemaakt. Bovenin worden ijzererts, kooks en kalksteen ingevoerd. Door verhitting ontstaan ruwijzer en slak. Beide worden regelmatig aan de onderkant afgetapt. Een ploeg smelters zorgt voor een goed verloop van het produktie- proces. Regelmatig wordt de oven opengeboord, zodat het ijzer en de slak via speciale goten kunnen weg stromen. Het ijzer gaat naar de staalfabriek. Slak is de basisgrondstof van de cementproduktie. Na een aftap sluiten de smelters de oven weer en gaan ze de volgende aftap voorbereiden. (in 4-ploegendienst of in dagdienst) In 4-ploegendienst gaat u samen met een aantal collega's een hoogoven bedienen. U begint als hulpsmelter en verdient direct al circa f 33.800 bruto per jaar, inclusief de verschillende toeslagen. De 8% vakantietoeslag en in ieder geval 2% aan het eind van het jaar komen daar nog bij. (Het salaris geldt vanaf 21 jaar.) Een gerichte vooropleiding is niet vereist. In de praktijk leert u de verschillende werkzaamheden, zoals het openboren of -branden van de oven, het weer stoppen van het aftapgat en het repareren van de afvoergoten in samenwerking met de smelters in dagdienst. Bij gebleken geschiktheid wordt u na een halfjaar adjunct-smelter met een bruto jaarinkomen van ongeveer f 34.580. Na een verdere praktijkopleiding van zo'n anderhalf jaar en een cursus van 3 weken kan benoeming volgen tot smelter. Het bruto jaarsalaris van een ervaren smelter loopt inclusief toeslagen op tot f 39.466. Wie nog verder wil krijgt bij Hoogovens alle hulp voor studie. Hoogovens behoort tot het De produktiemensen in dagdienst verzorgen de reparaties van de afvoergoten, in samenwerking met de smelters in ploegendienst. Zij zorgen ook voor de fabricage van de benodigde hulp stoffen en maken de zogenaamde hetewindarmaturen weer bedrijfsklaar. Als beginnend produktieman in dagdienst verdient u circa f 24.350 bruto per jaar (vanaf 21 jaar). Uitgroei tot circa f 29.140 bruto is mogelijk. Boven genoemde bedragen komt nog 8% vakantietoeslag en tenminste 2% aan het eind van het jaar. (in 4-ploegendienst) Deze bedieningsmensen vullen de bunkers van de hoogovens met grondstoffen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een bunkerwagen. Met behulp van een weegwagen en de liftinstallatie voeden ze de hoogoven. Ze verladen ook slakzand, bedienen hijskranen en voeren hulpstoffen aan met een vorkheftruck. Tijdens de opleidingsperiode verdient u als bedienings man grondstoffenaanvoer circa f 31.290 bruto per jaar incl. toeslagen (vanaf 21 jaar). Dit salaris loopt na verloop van tijd op tot circa f 35.430, exclusief 8% vakantiegeld en tenminste 2% aan het eind van het jaar. Mannen tot ongeveer 40 jaar kunnen bij een van de hoogovens geplaatst worden. Een gerichte vooropleiding is niet vereist, want Hoogovens geeft u een opleiding in de praktijk, zo nodig aangevuld met enkele korte cursussen. Meer weten over uw mogelijkheden? Hoogovens geeft u graag vrijblijvend meer informatie over bovenstaande functies of over een van de vele andere mogelijkheden in de produktie of onderhoud. Als u de bon opstuurt wordt omgaand contact met u opgenomen. Telefonische inlichtingen: 02510-94000. U kunt ook langskomen bij ons Wervingscentrum, Wijckermolen 202, Beverwijk (150 meter van station Beverwijk). Op werkdagen van 9.00-16.00 uur. En elke maandagavond van 19.00-21.00 uur. Sturen naar Hoogovens, Personeels voorziening, Antwoordnummer 94000, IJmuiden (geen postzegel). Ik wil vrijblijvend meer weten over de functie Produktieman hoogovens in 4-ploegendienst Produktieman hoogovens in dagdienst Bedieningsman grondstoffenaanvoer Gehuwd/ongehuwd Bijvoorbeeld bij een hoogoven.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18