LEIDSCH DAGBLAD KABINET IS ER UIT GfïN- HRCENTliE Staking dreigt Flora in Rijnsburg tagnatie bij evoorrading an Wil Mevr. De Bruin kan naar Israël Problemen over begroting opgelost m mm Gesprek haven cao begonnen 0p7septemberkomtde nieuwe OpelKedett uit! :'i Het Motorhuis jJDAG 31 AUGUSTUS 1979 OPGERICHT 1 MAART 1860 35949 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN SN HAAG (GPD) - Sinds het ppnieuw uitbreken van de ge lrechten in Zuid-Libanon stag neert de bevoorrading van de Wachtposten van Unifil. Een oordvoerder van het ministerie (ran defensie in Den Haag beves tigde vanmorgen dat het al een aantal malen is voorgekomen dat vrachtwagens met water en Voedsel voor afgelegen wacht posten niet worden doorgelaten door patrouilles van majoor Haddad. :odat er voorlopig van een nij- iende situatie nog geen sprake i", aldus de woordvoerder. „Het de afgelopen dagen een aantal malen voorgekomen dat de transporten op de afgesproken dagen bij een post van de militie van Haddad aankwamen, en niet werden doorgelaten". De transporten met water en voedsel voor de Unifil-troepen in het westelijk deel van Zuid-Li banon komen uit Israël en moe ten dus het door majoor Haddad en zijn „Vrij-Libanese" militie beheerste gebied doorkrui sen. Krant betaalt reis naar gewonde zoon (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN - De Leidse mevrouw De Bruin kan haar gewonde zoon die in Tel-Aviv in het ziekenhuis ligt gaan opzoe ken. Het LeidschlAlphens Dagblad deed haar vanmor gen het aanbod zich bij haar man,zoon en schoondochter te voegen. Mevrouw De Bruin wilde dat dolgraagmaar het ontbrak haar tot nog toe aan de financiële middelen. Deze krant bood mevrouw De Bruin vanmorgen (voor haar totaal onverwacht) een vlieg reis met een week verblijf in Tel-Aviv aan. De moeder van de gewonde eerste luitenant reageerde zeer verrast op dit aanbod: "Dat zou ik een ge weldig gebaar vinden. O, dat vind ik fantastisch." Ze geeft er echter de voorkeur aan niet per eerste gelegen heid naar Israël af te reizen: "Ik wacht liever eerst af tot mijn man weer terug is. Ik heb geen idee wanneer dat zal zijn, en ik loop niet graag de kans dat we elkaar missen. Bovendien wil ik hem graag opvangen als hij terugkomt in Leiden. Over een week of drie zal ik echter dolgraag van dit prachtige aanbod gebruik maken." Zr was binnen de familie, zegt mevrouw De Bruinal overleg gepleegd om haar naar Israël te laten gaan. Maar dat zou toch nog een moeizame finan ciële onderneming zijn ge worden. De krant heeft haar nu helemaal uit de problemen geholpen. Over een week of drie wil me vrouw De Bruin naar Israël vertrekken. De krant zorgt er voor dat de vliegreis en haar kamer in het hotel zijn gere serveerd. Zie pagina 7. Argentijnen demonstreren in Amsterdam In Leiden strijd om wereldtitel zitten in kinderwagen (Van één onzer verslaggevers) LEIDEN - In het winkelcen trum "De Kopermolen" in de Leidse Merenwijk beginnen vrijdagavond 14 september de wereldkampioenschap pen kinderwagen-zitten. Er kunnen maximaal vijftien teams van twee personen aan deelnemen. De deelne mers zitten de nacht door tot zaterdagmiddag 15 septem ber. Tijdens het "zitten" moeten de deelnemers vragen beant woorden en opdrachten uit voeren, waarvoor een jury punten toekent. De wereldrecordpoging zal worden omlijst met diverse evenementen zoals orgel- demonstraties en wedstrij den op de home-traine?. DEN HAAG - Het kabinet heeft gisteravond de laatste, nog overgebleven, problemen rond de rijksbegroting 1980 opgelost, zo wordt uit de regeringsfracties gemeld. Dit gebeurde door overleg tussen de meest betrokken mi nisters en de fractieleiders Lubbers (CDA) en Rietkerk (VVD). De voltallige ministerraad behoefde hiervoor niet op het Catshuis bijeen te komen. Verwacht wordt dan ook dat premier Van Agt vanavond op zijn wekelijkse pers conferentie zal meedelen dat overeenstemming is be reikt. AMSTERDAM - Een groep Argentijnen heeft vanmorgen voor het Argentijnse consulaat in Amsterdam een demonstratie gehouden. De actie was gericht tegen de militaire junta in Argentinië die de 15.000 vermiste mensen in dat land (onder wie 400 kinderen) via een wet dood wil laten verklaren als zij zich niet binnen drie maanden na een gerechtelijke oproep melden. Op die wijze willen de militaire machthebbers in Argentinë het probleem van de vermisten oplossen. Sommige demonstranten hadden zichzelf aan de trapleuning vastgeketend. |RI JNSBURG - "We zijn het nu beu. Als onze eisen niet worden inge willigd, gaat veiling Flora in Rijnsburg op 11 september plat". Morgen vanaf tien uur open huis bij Hein Chrispijn. Met een unieke sorte ring manau meubelen, zoals u niet vaak ziet. Hein Chrispijn Hoge Rijndijk 260 - Leiden Telefoon 071 -410608 Zomers weer Zonnig weer met middagtemperaturen van 22 gr. aan zee tot 27 gr. in het bin nenland. Vannacht mistbanken en minimum temperaturen ongeveer 12 gr. Zwakke 111.15 uur) 1 SEPTEMBER Zon op: 6.51 uur; onder 20.29 uur. Maan op: 16.50 uur; onder: 0.51 uur. Hoogwater te Katwijk om 10.41 en 23.20 uur; laagwater om 6.05 en 18.35 uur. Aldus vanmorgen CNV-bestuurs- lid N.C. van der Stel over de nog steeds niet opgeloste cao problemen bij de veiling. Knel punt bij de onderhandelingen is de betaling van de mensen die ei voor halve dagen werken en hel aantal uren dat zij maximaal pei week in touw mogen zijn. "De parttimers verdienen verhou dingsgwijs méér dan het perso neel dat hele dagen werkt. Daai moet een eind aan komen. We eisen van het Flora-bestuur dal het salaris van de mensen in vol ledige dienst met twee procent omhoog gaat, terwijl de partti mers op hetzelfde salaris moeten blijven", aldus Van der Stel. Ver der verlangt zijn bond dat de werknemers in volledige dienst een werktijdverkorting krijgen van vijf kwartier per week. Volgens Van der Stel wil het vei- lingbestuur in Rijnsburg de sala risverschillen wel glad strijken, maar Flora zou dit dan willen be werkstelligen door de verdien sten van de parttimers met 2,5 procent terug te brengen. Dat ac cepteert het personeel niet. Verder wil de dienstenbond CNV dat het part-time personeel per vier weken niet meer dan hon derd uur werkt. Ook daarover is nog geen overeenstemming be reikt met de veiling. Door het sluiten van de veiling op zaterdag (sinds januari) is het aantal werk uren van de parttimers flink op gelopen. De vakbond CNV is voorts verbol gen op het bestuur van Flora om dat de veiling indertijd zonder overleg met de bond en het per soneel een zesdaagse werkweek in een vijfdaagse heeft omgezet. 1000 m2 geloogde boeren meubelen uit Ierland. Buffet kastjes, dressoirs, commodes en brood kasten etc. Hein Chrispijn Hoge Rijndijk 260 - Leiden Telefoon 071 -410608 Dat heeft volgens vakbondsbe stuurder Van der Stel geleid tot chaotische toestanden. De dienstenbond CNV stelt 11U «u vanaf februari in onderhandeling te zijn met het Flora-bestuur over een nieuwe cao. Het bij déze bond aangesloten veilingpersoneel be sloot gisteravond tot het ultima tum om op 11 september een sta king af te roepen als er dan nog geen akkoord is. Bij de Rijns- burgse veiling werken ongeveer 120 mensen. Kamsteeg biedt gewoon meer. Magazijn geopend: Op zaterdag van 9 tot 12. Zowel in Leiderdorp als Oegstgeest. Een aanrijding? Ga voor snelle schade- reparaties mèt BOVAG-garantie naar Oegstgeest, Leiderdorp, Voorschoten of Katwijk. □I kamsteeg l AUAV-A-G] Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan Maandag t/m vrijdag van 18.00-19.30 uur Zaterdags van 16.00-18 00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 ot 210221. BENNINK B.V. PLAVUIZEN en Steenstrips Wand en Vloertegels Open haarden en Steen Hoofdstraat 130 071-895420 Leiderdorp De laatste problemen oritstonden doordat minister Beelaerts van Blokland (volkshuisvesting) als nog met een eis kwam voor een aanvullend bouwprogramma van f250 miljoen. De bewindsman kwam met dit voorstel naar aan leiding van de publikatie van een rapport, waaruit bleek dat de wo ningnood in ons land nog veel groter is dan tot voor kort alge meen werd aangenomen. Minister Andriessen (financiën) weigerde hier geld voor beschik baar te stellen, maar onder druk van de beide fractieleiders stem de hij er ten slotte mee in dat de financiering hiervoor via de ge meenten en woningbouwcorpo raties geleend zou kunnen wor den. In eerste instantie had hij deze stap niet zinvol gevonden, omdat het principieel niet uit maakt of dit geld door het rijk, dan wel door lagere overheden wordt geleend. Het kabinet is het ten slotte eens geworden over de doelstelling dat de koopkracht voor mini mumuitkeringen en de lagere in- ROTTERDAM (GPD) - De bonden zijn vanmiddag met de haven- werkgevers om de tafel gaan zit ten om over een nieuwe cao te praten. Gisteravond lieten de Vervoersbonden FNV in drei gende taal weten dat de werkge vers tot dinsdagmiddag 5 uur de tijd hebben om tot een cao te ko men. De besprekingen tussen bonden en werkgevers worden op een ge heime plaats gevoerd. Algemeen was in de haven de verwachting dat de eerste gesprekken nog niet direct tot resultaten zouden lei den. De bonden zijn de cao-on derhandelingen ingegaan met een nieuw pakket eisen. Op een drukbezochte bijeenkomst op het Afrikaanderplein riepen de actieleiders de stakers op dit weekeinde niet allemaal naar de caravan te trekken, maar zich be schikbaar te houden voor sta kingsactiviteiten. De leiders wil len dat de posten aan de poorten van de havenbedrijven worden verstrekt. Ook de stakende sleepbootbeman ningen zetten vanochtend hun actie voort. Een delegatie van de slepers had vanmorgen een ge sprek met burgemeester André van der Louw, die al eerder had aangekondigd een bemiddelende rol te willen vervullen. Van der Louw heeft er in dat ge sprek op aangedrongen de sta kingen op te schorten tot er over eenstemming is bereikt over de nieuwe cao. Aan die oproep ga ven de stakers geen gevolg. komens gehandhaafd zal blijven. Als grens wordt het modale in komen (ongeveer f30.000) aan gehouden, maar afwijking als ge volg van incidentele loonstijgin gen worden mogelijk geacht. Het laatste gat van zo'n f300 miljoen dat hiervoor moest worden ge vuld, werd door de ministers - overigens al eerder in de week - toch gevonden via de sociale ver zekeringen. Omdat minister Albeda (sociale za ken) weigerde in te stemmen met een eventuele verhoging van de sociale premies, besloot het ka binet uiteindelijk hiervoor de re serves van de sociale fondsen aan te spreken. Al eerder had het ka binet door bezuinigingen op de verschillende departementen een bedrag van f700 miljoen ge vonden waarmee de grootste dreiging van een verhoging van de premies voorkomen werd. I Oud-CDA-fractieleider i Aantjes is teleurgesteld over de uitkomst van het debat dat de Tweede Kamer de af gelopen dagen wijdde s zijn oorlogsverleden en de daarover verschenen rap porten. Volgens Aantjes heeft alleen het CDA hem recht gedaan met de consta tering dat de gevolgen van het vorig jaar gepubliceerde RIOD-rapport voor hem en zijn gezin in geen verhou ding staan tot zijn oorlogs verleden. PAGINA 7 Keja (WD) wil dat Neder land een eigen omroepsatel- liet krijgt. PAGINA 5 Matthé Pronk kon de wereld aan PAGINA 13 CNV wil werknemers in raad van commissarissen hebben PAGINA 23 Voor de snelle beslissers hebben wij nog 27 Opel Kadetts in voorraad van het oude model, waaronder de Opel Caravan. Inruil op deze auto's is mogelijk. Zonder inruil extra voordeel. Nu langs komen betekent geld verdienen! Vondellaan 80, Leiden, telefoon 071-769313.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 1