Spannende dagen voor „Ouders op herhaling*9 Joe Tex met wervelende show V,. -• Verkeersstremming in Breestraat f Gouden speld voor Steinbach (LJA) Afscheids bijeenkomst van ds. M. H. Boogert Minister beslist over voortbestaan project 1^tAANDAG 27 AUGUSTUS 1979 LEIDEN ÜUt ÜKUWïWmYö ■PF.QRGANI.QA^ OPCFBDO, Duivensport (1) LPC hield een wedvlucht vanaj Orleans met 120 duiven. De uitslag was: l.J.v.d.Meijden, 2,4, 7, 9,10. N. de Groot, 3,5. Hollander van Hoven, 6. Fr. Gijsman, 8. W. L. Onstenk. Verder werd een navlucht ge houden vanaf Vilvoorde. De uitslag was: 1, 2. P. Landes- bergen3,8,9.J.Staffeleu,4,5, 6. P. de Haas, 7. N. de Groot, 10. P. Koenen. Duivensport (2) PV "De Rijnklievers" vloog vanaf Vilvoorde met 428 dui ven. De uitslag was: 1. J. v. Leyden,2.Griensven,3,5,6.V. Goozen,4.J. v. d. Wal, 7. B.de Mei, 8. Pracht, 9. Zevenhoven, 10 Kok. Duivensport (3) LPV "De Snelvlieger" vloog met 295 duiven vanaf Duffel. De uitslag was: 1,6. A. Compier, 2. 7. A. Witteveen, 3, 8. M. de Lange en Zn., 4. W. Verver, 5. Gebr. Bink, 9. B. Delsasso, 10. F. Compier. Duivensport (4) PV "Leiderdorp" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde met 249 duiven. De uitslag was: 1H. Flippo, 2, 6. J. van Laar, 3. W. de Roode,4,7,9.G. v. Velzen, 5. M. Rijerse, 8. F. Hoogervorst, 10. L. Robbers. Duivensport (5) PV "De Blauwkras" vloog met 76 duiven vanaf Orleans. De uitslag was: l.R. Verhoogt,2. J. Vinkestein 3, 8, 9. F. v. d. Wetering,4. W.de Wetering,5, 7,10. N. v. d. Blom, 6. J. Fran ken. Bovendien werd gevlo gen vanaf Vilvoorde met 302 duiven. De uitslag: l.G.v. d. Blom, 2. W. de. Wetering en Zn., 3. B. Diersman, 4, 9. P. GijsmanènZn.,5,6,10.F.v.d. Wetering, 7. R. Arnoldus, 8. R. Verhoogt. Duivensport (6) LPV "De Vriendenclub" hield een vlucht vanaf Orleans met 180 duiven. De uitslag was: 1 2,8. P. de Jong, 3. J.M.Turk, 4 5,10. W. v. d. Kooy, 6. P. Vin- kesteyn, 7. Bodijn-Rijsbergen, 9. Th. Dongelmans. Met 579 duiven werd gevlogen vanuit Vilvoorde. De uitslag was: 1. J. Noordermeer, 2,5. Jac. Sie- ra, 3. A. Laterveer, 4. H. J. Wansink, 6, 9. Bodijn-Rijs bergen, 7. BoeleelV. d. Wiel, 8. A. Houweling, 10. R. Noor dermeer. Duivensport (7) PV "Het Oosten" vloog met 298 duiven vanaf Duffel. De uit slag was: 1, 8. Comb. Fokker- v. Leyden2. J. Stouten, 3. B. Singeling,4. P. Juffermans, 5. T.v. As, 6. H. Gijsman, 7,9,10. J. de Wolf. Concordia De Leidse chr. muziekvereni ging Concordiawas het af gelopen weekeinde te gast in Bad Ems (Koblencz). De mu zikanten luisterden daar een groot bloemencorso op. Het optreden was een groot succes. LEIDEN - Na hier vijf jaar te heb ben gewerkt nam ds. M.H. Boog ert gistermorgen in de Bevrij dingskerk afscheid van de her vormde wijkgemeente Boshui- zerwijk, wegens vertrek naar Apeldoorn. In de week daarvóór was al een afscheidsbijeenkomst gehouden. Na de dienst, waaraan het Leids kerkkoor en een jongerenkoor meewerkten, spraken mevrouw Wiersinga namens de gerefor meerde kerkeraad, ds. Boven berg als gereformeerd collega (nu ziekenhuispredikant) en de heer Jongejan namens de hervormde wijkgemeente de scheidende predikant toe. Uit hun toespraken bleek grote waardering voor de wijze waarop ds. Boogert zich vooral in dit stadsdeel heeft ingezet. Er is daar onder zijn stimulerende leiding heel veel van de grond gekomen. Maar ds. Boogertvwil, zoals hij in zijn preek liet uitko men, slechts een niet-dominante "planter" zijn. Dan hier, dan daar. Dat is, naar hij verzekerde, de enige reden van zijn vertrek. Vle honderden namen na de dienst persoonlijk van ds. en mevrouw Boogert afscheid. LEIDEN - Op een druk bezoch te receptie, in het jeugdbui- tencentrum de "Korte Vliet", werd zaterdagmiddag het 25- jarig jubileum gevierd van Ger Steinbach. Vijfentwintig jaar die Ger Steinbach verbonden is ge weest aan de Leidse Jeugs Aktie (LJA), eerst als ad junct-secretaris-penning- meester later als directeur van deze semi-gemeentelijke instelling. Tijdens de recep tie werd hem van vele kan ten lof toegezwaaid en werd waardering uitgesproken voor de geweldige inzet waarmee hij zijn werk heeft verricht Volgens voorzitter Both van de LJA is het vooral aan de per soon van Steinbach te dan ken dat de LJA, ondanks alle veranderingen in de afgelo pen 25 jaar, een eigen inzicht heeft kunnen laten zien. Burgemeester Vis en wethou der Schout^ waren aanwezig om namens het gemeente- bedstuur de gelukwensen over te brengen aan Ger Steinbach. Wethouder Schoute noemde Steinbach de kurk waarop de LJA in de laatste jaren als organisatie is gaan drijven. De wethou der memoreerde dat Stein bach behalve 25 jaar in dienst van de gemeente bo vendien 40 jaar in over heidsdienst is. Om uitdrukking te geven aan de waardering: van het ge meentebestuur bood wethou der Schoute hem de gedenk- speld in goud van de ge meente Leiden aan. Na afloop van de receptie kreeg hij een rondvaart aan geboden. Bij de Waddin- gersbrug (zie foto) werd hij geconfronteerd met een spandoek die melding maak te van de reorganisatie waarbij de LJA is betrokken. LEIDEN - Het project "Ou ders Op Herhaling" zit in spanning. Het voortbe staan van het experiment, dat mogelijk maakt dat ouders uit de Kooi, Noord en Groenoord hun school se kennis opfrissen, hangt af van een beslissing die de minister van onderwijs binnenkort neemt. Valt het oordeel negatief uit, dat staat de staf (6 mensen, van wie 4 part-timers) op 1 januari 1980 op straat. Het project "Ouders Op Herhaling" begon een zestal jaar geleden. Vorig jaar namen er ongeveer 200 wijkbewoners (voornamelijk vrouwen) aan de cursussen deel. Belangstelling uit de wijken is er dus duidelijk meer dan genoeg, vinden twee stafleden het pro ject, Rob Thomassen en Miijam Kervers. De voorbereidingen voor het ko mend cursusjaar zijn al in volle gang. Globaal ziet het er net zo uit als vorig jaar. Wie dat wil kan by "Ouders Op Herhaling" opfris cursussen volgen voor lezen en schrijven, en rekenen. Er zijn ook cursussen Engels en typen. Bo vendien is er de mogelijkheid om allerlei "instant"-cursussen op poten te zetten wanneer daar in een groep belangstelling voor blijkt te zijn. Vooral de laatste mogelijkheid moet volgens de twee stafleden worden uitgebreid. Het maakt beter aansluiten op de wensen die in de drie wijken leven moge lijk. Tot nu toe is er de ervaring dat de stafleden van Ouders op Herhaling te weinig contact had den met de wijk om goed op de hoogte te zijn van de "leerwen- sen" van de wijk. "Wij hadden het eigenlijk zo druk met de voorbereidingen voor de cursus, dat we nauwelijks achter ons bureau vandaan kwamen", zegt Rob Thomassen. Een andere oorzaak is volgens hem dat de vrijwilligers (mensen van Sociale Academie en universiteit) die as sisteren bij de cursussen ook niet altijd tijd hebben om contact met de wijk te houden. Het zou goed zijn, aldus Rob, dat uit de drie wijken zelf méér ex-cursisten het begeleidingswerk voor hun re kening zouden kunnen nemen. In de toekomst moet het contact met bewonersverenigingen ook worden versterkt, aldus de twee stafleden. Zij leggen er trouwens de nadruk op dat je bij "Ouders Op Herhaling" niet alleen iets Zes jaar geleden werd in Leiden begonnen met de cursus "Ouders op herhaling". kunt léren, maar er in de groepen ook meer aan de weet kunt ko men over jezelf. "Het praten is minstens zo belangrijk als het le ren. Mensen ervaren na een jaar cursus vaak dat ze meer durven, dat ze in feite meer hebben gehad aan het praatgedeelte", aldus Rob Thomassen. Het curusmateriaal wordt voor een groot gedeelte door staf en vry- willigers gemaakt, omdat het an ders vaak te kinderachtig is. Op diverse plaatsen in Leiden (club huis Westerkwartier en het woonwagenkamp) komen nu trouwens ook soortgelijke activi teiten van de grond - gedeeltelijk gestimuleerd door ex-deelne- mers aan Ouders Op Herhaling. Dit jaar is Ouders Op Herhaling van plan om de cursussen op een an dere manier "aan de man" te gaan brengen. Er zal een krantje met Informatie in de wijk worden ver spreid, en er wordt een kermis annex informatiemarkt gehou den. Ook andere groepen kunnen op de informatiemarkt hun in formatie kwijt. Intussen is er een onderzoek ge weest naar het reilen en zeilen van Ouders Op Herhaling, opge zet door de Leidse universiteit. Het onderzoek is gedaan in op dracht van het ministerie van on derwijs, dat de resultaten ervan zal gebruiken bij de beslissing over de voortzetting van de sub sidiëring. Het onderzoek is voorlopig positief uitgevallen voor Ouders Op Herhaling, zegt een van de onderzoekers van de universiteit. Wel worden in het onderzoek sug gesties gedaan om het project in de toekomst te laten samenwer ken met onder meer de Open School, het tweede Leidse pro ject dat zich met onderwijs aan volwassenen bezig houdt. Ook landelijk zyn er ideeen om diver se onderwijsvormen met elkaar te laten samenwerken. Bij Ouders op Herhaling hopen ze in elk geval dat de minister niet te lang wacht met zijn beslissing. Gouden jubileum van speeltuin Oosterkwartier LEIDEN - Een groot aantal fout- parkeerders was er zaterdag avond de oorzaak van dat er een grote verkeersstremming is ont staan in de Breestraat. Een tweetal evenementen in de Stadsgehoorzaal en de Syl- winclub had nogal wat bezoekers getrokken die volgens de Leidse politie maar raak hadden gepar keerd. Omstreeks tien uur zat het verkeer in de Breestraat helemaal vast. Maar liefst 17 bussen ston den in een rij te wachten. De poli tie heeft tijdens beide evenemen ten de bestuurders van de fout geparkeerde auto's verzocht om hun voertuigen weg te halen. Hieraan werd snel gehoor gege ven zodat de verkeersstremming zich weer in korte tijd kon oplos sen. Niet in Groenoordhal maar in Stadsgehoorzaal LEIDEN - Er bestond zaterdag avond niet voldoende belang stelling voor het door de Ameri kaanse negerzanger Joe Tex te geven concert in de Leidse Groenoordhallen. Daarom werd besloten uit te wijken naar de, qua capaciteit veel bescheidener, Leidse Stadsgehoorzaal, dat ook slechts voor een klein gedeelte door belangstellende 'Loose Ca- boose-fanatici' werd bevolkt. Tegen deze achtergrond zou men kunnen stellen, dat het concert van zaterdagavond een volstrek te mislukking werd; ware het niet, dat de zanger Joe Tex zelf een formidabele, wervelende show gaf. Hij werd in eerste in stantie vooraf gegaan door de uit Rotterdam afkomstige formatie 'Communication'. Deze oor spronkelijk uit Suriname afkom stige 8-mans formatie trachtte met reggae-achtige nummers sfeer te maken, geënt op o.a. Bob Marley en Peter Tosh. Hierna volgde een optreden van Margy, die de stemming onder de relatief weinige bezoekers nog verder moest uitbouwen. Na haar optreden werd de 'gaster Himself, Joe Tex, met veel verve en zeer omstandig aangekon digd. Tex, die op het ogenblik be zig is met een Europese tournee (vóór het optreden in Leiden was men in Frankfurt geweest, terwijl voor diezelfde zaterdagavond 25 augustus nog een tweede optre Bij herhaling nodigde Joe Tex meisjes uit op het podium te komen dansen den van Tex stond gepland in Rotterdam (Casa Nova). We kun nen er niet omheen, dat de gla*- mour van de "Hold What You've Got'-periode, ettelijke jaren gele den. er beslist af is. Hoewel Joe Tex in Amerika nog met een zekere regelmaat hits scoort ('Loose Caboose' is daar wel het meest sprekende voor beeld van), lijkt hij in Europa maar met de grootste moeite geaccepteerd te worden. En dan alleen nog maar door Surinamers en Amerikanen, die in Nederland wonen. Opvallend was tijdens het concert, dat er zeer weinig belangstelling was van Neder landse funk-fanatici. Deze in middels vierenveertigjarige ar tiest lijkt het contact met het jeugdige funky-publiek volledig verloren te hebben en moet zich daarom noodgedwongen con centreren op het wat oudere soul/ funk-publu'k Dit alles in aanmerking genomen slaagde Tex er zaterdagavond toch moeiteloos in om een prima show op de planken te brengen. Met grote regelmaat nodigde hij mooie meisjes op het podium uit, die naast hem gingen dansen. De twee donkere meisjes, die ge synchroniseerde copulerende bewegingen maakten en daar mee Joe Tex enigszins in verle genheid brachten, vielen wel het meeste op. Natuurlijk zong Tex veel nummers van zyn meest recente in Neder land uitgebrachte elpee 'He Who Is Without Funk Cast The First Stone'. Maar ook bracht hy een paar nummers van zyn jongste elpee, die pas in Amerika is uit gekomen en in heel Europa niet te krijgen is. BERT KOEKEBAKKER LEIDEN - Met een vrolijke h optocht werd zaterdagc het vijftigjarig bestaan van de speeltuinverenigin terkwartier"Natuurlijk i maar het begin vaneen fee dag waarop velefestivita ren georganiseerd om het jubileum ran de speeltuin ging aan de BorneostraaI Oosterkwartier werd opgericht in 1929. Dat was in dejan n dat "De Kooi" werd volgebouwd. Er kwamen velen jonge gezinnen wonen al gauw was er behoefte aan een speeltuin. Die kwam er aan de Borneostraat. Nadat net jubileumfeest zaterdag was ingeluid met een optocht is er voor de jeugd de gehele dag van alles te doen geweest. Een optre den tian een echte clown werd een groot succes en er was grat is ijs en snoep voor alle kinderen. 's Middags was er een optreaen van het majoreltenpeloton "De Fla ming Stars". Om drie uur begon er een drukbezochte receptie m het eigen clubgebouw van Oos terkwartier. Er werden vele ge lukwensen en geschenken over- handigd aan hel speeltuitibe- stuur, onder meer door de andere Leidse speeltuinverenigingen door de Leidse Bond van speel tuinverenigingen en do<>r de wo ningbouwvereniging 'De Een dracht". De dag u erd besloten met een feestavond waarvoor re len ufaren uitgenodigd. "We zijn wekenlang zig geureest met medewerkers om dee van Oosterki we zijn dik tevrec allemaal gelopen geweldige dag

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3