'Ik kon mij hier helemaal ontplooien tL,e/cfe#® a agendo V Jan Wingelaar neemt afscheid als gemeentesecretaris van Zoeterwoude „Zonnebloem-Weekend' Warmond groot succes DODE BIJ KINDERKOOR ZINGT DIRIGENT VAARWEL ONGEVAL Gewond bij aanrijding in Leiden ZOETERWOUDE - "In mijn functie als gemeente secretaris van Zoeterwou de heb ik me helemaal kunnen ontplooien. Ik ben door iedereen vrijgelaten om mijn ideeën naar voren te brengen. De band met het personeel, raad en wethouders is al die jaren dan ook uitstekend ge weest. Dat zijn de gedachten van de 43-ja- rige Jan Wingelaar, als hij de ze ven jaar als gemeentesecretaris in Zoeterwoude nog eens aan zich voorbij laat gaan. Met ingang van 1 september is Wingelaar be noemd tot secretaris van de ge meente Brielle, een 15.000 inwo ners tellende plaats op het Zuid hollandse eiland Voorne. Hij zal dan ook met veel plezier aan zijn tijd in Zoeterwoude terug denken. Maar dat geldt dan ook andersom. Wingelaar "De waar dering is momenteel erg groot. Nu ineens hoor ik overal lovende woorden Mijn gezin zal ik door al dat werk wel eens tekort hebben gedaan, al had mijn vrouw er wel vrede mee dat ik me inzette voor Zoeterwoude". Veel veranderd Het is vooral een interessante pe riode geweest in Zoeterwoude, vindt Wingelaar. Er is de laatste jaren enorm veel veranderd. Zo is vooral onder zijn toezicht het ambtelijk apparaat aanzienlijk uitgebreid. Dat was nodig omdat Gymnastiek jonge moeders WARMOND - Voor vrouwen die pas bevallen zijn wordt er half september in Warmond een cur sus gestart. Vanaf twee weken na de bevalling kunnen zij meedoen aan gymnastiek. Er wordt geoe fend in kleine groepjes waaraan zes lessen van ongeveer een uur gegeven worden. De lessen zullen plaats vinden op donderdag, aanvang 20.00 uur. Aan de cursus kan ook deelge nomen worden door vrouwen die niet in Warmond wonen. Inlichtingen over de cursus kun nen verkregen worden bij me vrouw J. van der Salm- Adema. INBREKER BETRAPT LEIDEN - Een jonge Leidenaar is in de nacht van zaterdag op zon dag op heterdaad betrapt bij een inbraak in een supermarkt aan het Diamantplein. Doordat het stil-alarm was overgegaan was de politie zeer snel te plaatse en kon de nachtelijke bezoeker, overi gens een bekende van de politie worden ingerekend. Zender gepakt LEIDEN - In het afgelopen week einde zijn door de Leidse politie weer twee zenders in beslag ge- Opgave Nu volgt de gemeente Brielle, oud stadje. Wingelaar is er al diver se malen geweest en heeft ook al enige vergaderingen meegemaakt. Ook is hij al betrokken met de uit- LEIDEN - Het echtpaar PB. Vinkestijn-Zirkzee viert vandaag hun zestigjarig huwelijksfeest. Vanwege dit breiding van het personeel. Deze heugelijke feit kreeg het echtpaar zaterdag bezoek van de Leidse burgemeester Vis. uitbreiding is noodzakelijk omdat Meneer en .mevrouw Vinkestijn, 83 en 85 jaar, hebben altijd in Leiden gewoond. Vinkesteijn werkte vroeger als per 1 januari 1980 een samenvoe- controle-beambte bij de spoorwegen. Het echtpaar heeft twee kinderen en drie kleinkinderen. ging van de Brielle, Vierpolders, Zwarte waal en delen van enkele ,x andere gemeenten plaats zal vin den. Daardoor zal het een zware maar wel uitdagende opgave zijn om daar straks te beginnen, aldus Win gelaar. "Er is een hoop werk aan de winkel om straks weer een eenheid te krij gen, zowel administratief als be stuurlijk. Maar Brielle is, met onder meer het mooie Brielse meer, een echte recreatiegemeente en dat be valt me bijzonder goed. Sport en recreatie ligt me na aan het hart en om aan die ontwikkeling mee te werken lijkt me een interessante zaak". Zoeterwoude start bouw premiewoningen Objectief Zijn vertrek naar Brielle (begin 1980 hoopt Wingelaar te verhuizen) betekent ook dat hij zijn voorzitter- Jan Wingelaar: "De waardering schap van de Zoetermeerse voet- s momenteel erg groot". er steeds meer taken aan de ge meente werden toegewezen. Ook het secretariaat van het indus trieschap heeft hij als een bijzon der fascinerende taak ervaren. Zijn inbreng in de totstandko ming van het multifunctionele (voor meer doelen te gebruiken) gebouw "De Eendenkooi" en de viering van het 700-jarig bestaan van Zoeterwoude noemt hij ook zonder meer hoogtepunten van ziin Zoeterwoudse periode. "Het comité voor de viering van dit feest heeft uitstekend werk gele verd. Het resultaat heeft me bij zonder verrast. De manier waar op de bewoners van de twee dorpsdelen het programma met elkaar hebben kunnen uitvoeren was grandioos". De eerste gemeente waar Wingelaar werkzaam was, was Driebergen- Rijssenburg. Daarna volgde Zoe- termeer, waar hij van 1960 tot 1969 hoofd van personeelszaken was. Van 1969 tot 1972 werkte hij als chef financiën in Culemborg. balvereniging D.S.O. op gaat ge ven. Een dergelijke functie zal hij in zijn nieuwe woon- en werkplaats niet meer aanvaarden. "Om objec tief te blijven kun je dat beter niet doen. Omdat ik vind dat de ge meenschap op die manier het best gediend kan worden ben ik ook geen lid van een politieke partij". Over de opvolging van Wingelaar zal in de raadsvergadering van morgen worden beslist. De leden van de commissie bestuurszaken en een delegatie van het gemeente- personeel hebben twee kandidaten voor de opvolging genoemd. De keuze gaat tussen de heer L. Kruit hof, secretaris van de gemeente Dodewaard en de heer J. de Geus, momenteel chef van de afdeling fi- nancieën in Nieuwerkerk aan den IJssel. Het is de bedoeling dat de- benoeming per 1 december in zal gaan. Eerst echter zal de Zoeterwoudse bevolking de kans krijgen om af scheid te nemen van Jan Wingelaar. Van 7 tot 9 uur donderdagavond a.s. is iedereen wélkom op de door het college van B W aangeboden re ceptie. ROB JANSEN. ZOETERWOUDE - Aan de Reiger en aan de Fuut te Zoeterwoude zal binnenkort begonnen worden met de bouw van 59 premiewo ningen. Deze woningen behoren tot het bestemmingsplan "We steinde II". Van de 59 nieuw te bouwen huizen behoren er 25 tot de goedkope ca tegorie, 34 tot de duurdere. Voor beide categorieën komen alleen inwoners van Zoeterwoude in aanmerking. Over de komende bouwactiviteiten wordt voor belangstellenden op maandag 3 september in het ge meentehuis een informatie avond gehouden, aanvang 20.00 Gewonde bij vechtpartij LEIDEN - Bij een vechtpartij in de sociëteit Pardoeza aan de Doeza- straat is vrijdagnacht een 28-jari- ge Leidenaar licht gewond ge raakt. De Leidenaar maakte deel uit van een groepje dat omstreeks twee uur de sociëteit wilde binnen gaan. Door de portier werden zij evenwel geweigerd. Hierop volg de een schermutseling waarrbij de ongewenste gasten erin slaag den om binnen te dringen. Bin nen ontstond vervolgens een flinke vechtpartij waarbij de 28- jarige Leidenaar door de ruiten naar buiten werd geslagen.Hier- bij liep hij een aantal snijwonden op. de wedstrijd parapluhangen. Eén amateurzender werd op heter daad betrapt in een auto WASSENAAR - Bij een ongeval op de Waalsdorperlaan te Wassenaar viel gisteren een dode te betreu- De heer van Leeuwen (32) uit Den Haag geraakte gistermiddag om half zes met zijn personenauto, waarin ook zijn elfjarig zoontje zat, bij een flauwe bocht van de Waalsdorperlaan van de weg af. Hierbij raakte de auto een links van de weg staande boom. De heer van Leeuwen was op slag dood. Zijn zoontje werd voor na der onderzoek overgebracht naar een ziekenhuis in Den Haag, maar kon later op de dag huis waarts keren. ZOETERWOUDE - De op- richter en dirigent van het Zoeterwoudse kinder koor, de heer Paarde- vierstemmige Petrus en Paulus mis van Vermulst. Na de mis ga ven de kinderen bij wijze van toegift nog enkele liederen ten beste. kooper, heeft gisteren af- Het officiële gedeelte van het af scheid genomen. Bij deze gelegenheid werd gelijk het twintigjarig bestaan van het kinderkoor ge vierd. Lidwine Olsthoorn zal de dirigeerstok van Paardekooper overne men. die benadrukte dat het een af scheid met gemengde gevoelens is, maar dat het na twintig jaar tijd wordt dat jongeren zijn taak overnemen. ander werd aangehouden in zijn Waarschijnlijk was een te hoge woning. Van beide is de appara- snelheid de oorzaak van het tra- tuur in beslag genomen. gische ongeval. In de hoogmis gisteren in de Chris tus Dienaarkerk vertolkte het kinderkoor "De Volksstem" in de scheid volgde daarna, tijdens e door het parochiebestuur aange boden receptie in het Don Bosco. Naast de vele woorden van waar dering voor de heer Paardekoop er werden er ook enkele cadeaus aangeboden. Op de receptie wa ren ook vertegenwoordigers van de kinderkoren uit Hazerswoude en Stompwijk aanwezig. De middag werd met het hele koor in Blijdorp doorgebracht. Een diner in "De Eendenkooi" be sloot de viering van het jubileum en het afscheid van de dirigent, Kamp Opbrengst van fancy-fair in Zoeterwoude drie mille ZOETERWOUDE - Voor de fanfy- fair die zaterdag in Zoeterwoude gehouden werd bestond een gro te belangstelling. De opbrengst, die ten goede zal komen aan de Zoeterwoudse missionarissen, bedraagt bijna 3.000 gulden. Op de foto twee kinderen die een po ging doen een stapel blikjes om ver te werpen. De heer Paardekooper startte op 15 augustus 1959 een knapenkoor met 15 jongens. Alles ging het koor voor de wind totdat vlak voor de viering van het eerste lus trum de St. Janskerk aan de Zuidbuurtseweg afbrandde. De jubileumviering werd uitgesteld tot een jaar later toen het hele koor op kamp ging naar Jonker- bos. Dit kamp werd de eerstvol gende vier jaren weer bezocht. Inmiddels liep het aantal jongens leden terug en werd het knapen koor een gemengd kinderkoor. Momenteel voeren de meisjes met ongeveer 30 van de 40 leden de boventoon. De verhuizingen van de St. Jan naar 't Centrum, dat enige tijd als noodkerk heeft gefungeerd, naar tenslotte de Christelijke Dienaar waren andere belangrijke ge beurtenissen in het bestaan van het koor. Gevolgen Met het vertrek van de heer Paar dekooper onstaat nu weer een andere situatie. Nu Lidwine Olsthoorn de dirigeerstok over neemt zal dat tevens betekenen dat de kinderen na de vijfde klas al overstappen naar het jonge renkoor. Dit heeft wel enige ge volgen voor het repertoire. Kon den onder leiding van Paarde kooper nog moeilijke meer stemmige missen ingestudeerd worden, na de verjonging van het koor zal dat moeilijker worden. Toch wil ook Lidwina Olsthoorn het kinderkoor, dat vooral bij doop- en gezinsmissen de dienst met gezang zal opluisteren, naar een muzikaal hoog peil begelei den. MAANDAG 27 AUGUSTUS 1i^AAN1 MAANDAG Ontmoetingscentrum, hoek Boshu) laan, bejaardensoos Zuid-West, 1 't Bruggehoofd, Steenschuur 11 teurfotografie, 20 uur. Stadhuis, gemeenteraad, 19.30 uu De Lindehoeve, Voorschoten; Le WD jongeren Tweede Kamerli< Kappeyne van de Copello, 20 uui Dorpskerk Voorschoten, orgel-beia concert, 20 uur. Oegstgeest gemeentehuis, c welzijn en bejaarden, 19.30 Leiderdorp, gemeenteraad, 2C Dinsdag Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werl zen Advies Centrum, woe. van 10-12 tel. 130983. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 NVSH-trefcentrum, middelenverko bibliotheek en filmverhuur, 20-21 KWJ, Beweging Werkende Jongei Noordeinde 2a, klachtenspreekuur 1 uur; geopend ma. t/m vr. van 10-17 t Boa-pand, Oude Vest 79, vergader Zuid-Afrika project. Stadhuis, commissie Volkshuisvesti economische aangelegenheden, 20 Woensdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 u Donderdag "organiseerde afgelopen week einde een zogenaamd "Zonne bloem-Weekend", waarvan de baten geheel ten goede komen aan de plaatselijke Zonnebloem afdeling. De actie werd zaterdagavond ge opend met een grote bingo avond. Er waren verscheidene prijzen te winnen. gisteren vond er een veteranen- toernooi plaats, waar omheen di verse evenementen georgani seerd waren. Zo was er een fiets- puzzeltocht waaraan ondanks het slechte weer zo'n 200 mensen deelnamen. Ook was er een wedstrijd paraplu- hangen. Wie het langst bleef han gen kwam in aanmerking voor de "Zonnebloem- Wisselbeker". De traditionele raadwedstrijd was weer een groot succes. In deze wedstrijd ging het erom te raden naar het aantal doelpunten dat tijdens het veteranentoernooi ge scoord zou worden. De opbrengst van het afgelopen weekeinde bedraagt 2500 gulden. Vrijdag 20 september zal er ech ter nog een Zonnebloem-Kla- veijasavond gehouden worden zodat men verwacht dat dat be drag nog hoger wordt. LEIDEN - Bij een aanrijding tus sen twee personenauto's gister middag op de Europaweg in Lei den zijn twee inwoners van Lei den gewond geraakt. De auto waarin dit tweetal zat werd aangereden door een auto die werd bestuurd door een 19-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn. De Alphenaar zou geen voorrang hebben verleend. De autobestuurder uit Leiden (24), wiens auto totaal werd vernield, raakte gewond an zijn linker been. Een naast hem gezeten vrouw van 20 jaar was er ernstiger aan toe. Zij moest met een shock, een gebroken vinger en hersen letsel worden opgenomen in het Academisch Ziekenhuis. t Nieuwe Rijn-20a, werkgroep homof open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsev 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spre uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kt gracht 32, vry advies, 19.30-21.30 Architektenwinkel, Pieterskerk! vrij advies, 20-21 uur, Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werl zen Advies Centrum, vr. van 14-16 tel. 130983. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73b, t sociéteit, 19-21 uur. Schouwburg, Oude Vest 43, comm Schouwburgzaken, 16 uur. Stadhuis, commissie onderwijs, 20 APOTHEEK De avond-, nacht- en zondagsdienst apotheken in de regio Leiden, waargenomen van vrijdag 24 augu: tot 31 augustus door Doeza Apoth; Doezastraat 31, Leiden, tel. 121313 door apotheek van Breest Smallenb Leovestein 6, Leiderdorp, tel. 89 Indien het na 11 uur 's avonds niet mogelijk is met openbaar de apotheek te komen, kan tend voor spoedgevallen v tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, ten noorden van de Rijn; 134604; ten den van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude-Rijndijl Gezondheidscentrum, Berkenk; Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis Lijtweg 7, 154500. Voorschoten - Gezondheidscentn v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - S. Posthuma, Kagerpl 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood v keert of eenzaam bent, kunt u altijd telefoon (uit)praten of informatie k gen. U vindt dag en nacht gehoor. V trouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (k tooruren). Spreekuren ma., di. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst I den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpv lening aan gewond geraakte of ande zins in nood verkerende dieren in gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oeg geest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leid; Rembrandtstraat 17-21, aanvragen vc hulp voor bejaarden en langdurig ziek en gezinsverzorging. Telefoon 1494 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1- Maatschappelijk werl Bureau Maatschappelijk werk, Ou Rijn 44c, spreekuur dagelijks v 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20. -uur, telefoon 142144. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwang; schap en alleenstaand ouderscha Noordeinde 40B, tel. 144715. Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, t 071-126325, geopend maandag t/m dag van 12-17.30 uur. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. E Du- Du Dl Di LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien ir gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2