Veel ongelukken op Lammenschansplein LLe/hfee agenda\ „Kinderen worden dupe van politieke spel Heinsiuslaan voor riolering afgesloten Weipoort withouten gebouw niet kwijt Gevaarlijk verkeersknooppunt in Zuid Holland PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1979 I VOORSCHOTEN - Ter hoogte van de begraafplaats "Ro zenburg" te Voorschoten werd vanochtend rond negen uur een koe op de spoorbaan aan getroffen. De koe was door de sloot heen gekomendie tussen de spoorbaan en het weiland ligt- De politie slaagde erin het beest van de rails te verwijderen. Toch kon niet worden voor komen dat een trein enkele minuten vertraging opliep. Een aantal dat slechts wordt over troffen door dat van het ver keersplein Gouwsluis in Alphen aan den Rijn (48). Voor beide pleinen geldt dat er wel plannen tot verbetering bestaan (de pro vincie wil verkeerslichten op het Lammenschansplein plaatsen), maar dat niet vaststaat wanneer ze uitgevoerd worden. Het jaar 1977 vormde voor het Lammenschansplein geen uit zondering. Uit cijfers over de ja ren 1973-1977 blijkt dat het Leid- se verkeersplein ook over deze periode gemeten op een negatie ve tweede plaats pry kt met een gemiddelde van 31 ongelukken per jaar; een getal dat zich bo vendien in stijgende lijn bevindt. Ook nu wordt Lammenschans plein slechts voorafgegaan door Gouwsluis in Alphen (een ge middelde van 36). Het kruispunt Papelaan-Rijksweg 44 in Wasse- naarheeft de twijfelachtige eer als derde te volgen met een ge middelde van 23 ongelukken in die vijfjaar. Opvallend is de toeneming in het Het Lammenschansplein in Leiden Een van de gevaarlijke provinciale verkeersknooppunten in Zuid-Holland. aantal ongelukken op de kruising van de Provinciale Weg met het Engelendaal in Leiderdorp Van negen in 1975 naar veertien in 1976 tot eenentwintig in 1977. Andere provinciale wegen of weggedeelten die in de Leidse regio in meer of mindere mate als gevaarlijk kunnen worden be schouwd zijn: het kruispunt Gooweg-Langelaan's Graven- damseweg in Noordwijkerhout (gemiddeld vijftien ongelukken per jaar); de kruising Voorscho- terweg-Churchilllaan in Leiden (tien); de kruising Zilkerduin- weg-RuigenhockerwegDelfweg in Noordwijkerhout (zeven); het kruispunt Provinciale Weg-Per- sant Snoepweg op- en afrit Rijksweg 4 in Leiderdorp (zeven) en de kruising Voorschoterweg- Rooseveltstraat in Leiden (ze ven). Missiegroep „Zuidhof" houdt weer fancy-fair ZOETERWOUDE - De missie- groep "Zuidhof' zal het komende weekeinde weer de jaarlijkse fancy fair organiseren om met de opbrengst daarvan de Zoeter- woudse missionarissen te steu- YYD-kamerlid spreekt in Voorschoten VOORSCHOTEN - Het WD-ka- merlid mevrouw A. Kappeyne van de Coppello zal maandag avond spreken in de Lindehoeve in Voorschoten. Deze avond, be legd door de WD-jongeren uit Voorschoten heeft de toekomst van de liberale partij als thema. Aanvang 20.00 uur. Burgerlijke stand LEIDERDORP/LEIDEN/ZOETER- WOUDE - GEBOREN: Edo zv A.E. de Roode en H. Schouten (Leiden); Vin cent zv C.G. van Schooten en S. Sloos (Zoeterwoude); Anouk dv A.L. de Jong en C.H.M. Beekman (Leiden); Willem zv P. Zaalberg en J. van Strien (Leiden); Marleen dv R.P.J.J. Barend- se en T.M.E. Vosters (Leiderdorp); Anje dv T.P. Veenendaal en E.C. van der Brug (Leiderdorp); Bas zv C.H.F. Schoutens en A.C.M. de Bont (Lei derdorp); Fenna dv R. Hunik en M. Steunebrink (Leiden. ONDERTROUW: P. van der Sluijs (Lei derdorp) en E.M. Heijveld (Leider- OVERLEDEN: A.A. Allaart (55) gehuwd met F. Blok (Leiderdorp); P. Hart- mans (90) gehuwd geweest met F.C. Bos (Leiderdorp); H.P. Romanesko (79) gehuwd met C.E. Roman (Lei den); J.P. Uljee (74) gehuwd met P.G. van der Hoeven (Zoeterwoude); J.H. Rasser (46) gehuwd met M. de Koning (Leiderdorp); W.F. van Tongeren (74) gehuwd met M. Marijnis (Leiden). Zaterdag is de opening kunnen van 5 tot 7 uur en van 8 tot 10 uur de verscheidende standjes bezocht worden. Er is onder meer een rad van avontuur met voor kinderen'een gratis draaironde. Zondag is het Spinneweb ge opend van 11 tot 7 uur. De uitsla gen van de ballonwedstrijden die twee maanden geleden door de missiegroep werden georgani seerd zijn nu ook bekend. Van de vele prijswinnaars was Yvonne Laken, Kievit 1 de gelukkigst omdat haar ballon tot in Botrop in West-Duitsland in de lucht bleef. De ballon van Marco v.d. Ploeg, Ambachtsherenweg 5, gaf het in Kleve, net over de Duitse grens, op. Derde werd Andres v.d. Hoeven. Haar ballon reikte tot Doetinchem. LEIDERDORP - In verband met rioleringswerkzaamheden zal de Heinsiuslaan in Leiderdorp met HAZERSWOUDE - In Hazerswoude zijn gisteren de jaarmarkt-feesten begonnen. Trek- A/frirrth' Icflfiri «p pleister voor de jeugd was de verkleedwedstrijd tot clown. Op de foto de "echte" Pipo die de Hill WU eerste prijs (een knoert van een speelgoedhond) uitreikt aan de beste "jeugd-Pipo". kinderen Allegaar Bootvluchtelingen De vakantie is zo'n beetje voorbij De stichting "Vluchtelingen 1976" i met de toename van de acti viteiten in de randgemeenten keert ook weer de vaste Alle- gaarrubriek terug op deze pagi- Zonnebloem In Warmond is zaterdag een Zon- nebloemweekeinde. Dit wordt georganiseerd door de voetbal vereniging "Warmunda". De opbrengsten van allerlei onder delen die worden afgewerkt komen ten goede aan de plaatse lijke Zonnebloem-afdeling. De opening van de festiviteiten zal zaterdag om 20.30 uur zijn in het clubgebouw van "Warmunda" op sportpark "Overbos". Dan wordt er een bingo-avond ge houden. Zonnebloem (2) Zondag zijn er diverse evenemen ten rondom het grote veteranen- toernooi dat om 11.30 uur begint. Men kan deelnemen aan een fïetspuzzeltocht die om 10.00 uur van start gaat vanaf het clubge bouw van de voetbalvereniging. Veel hilariteit zal het paraplu- hangen wel weer opleveren dat om 11.30 uur op het sportpark begint. Zonnebloem (3) Een vast onderdeel van de Zonne bloemfestiviteiten is de tradi tionele raadwedstrijd. De op brengst van dit gebeuren is al bekend: 1250 gulden. De dorps bewoners moesten de afgelopen dagen raden naar het aantal doelpunten dat tijdens het vete- ranentoernooi gescoord zal worden. Tot slot van de festivi teiten in Warmond is er nog een speciale Zonnebloem-klaver- jasavond. Deze wordt echter pas op vrijdag 28 september gehou den. zal zondag een inzamelingsactie houden. Via televisie en radio zal 's avonds vanaf 19.00 uur ie dereen worden opgeroepen om een bijdrage te leveren ten gun ste van 200.000 bootvluchtelin gen. De bijdragen kunnen afge geven worden bij de dichtsbij- zi jnde kerken. In Oegstgeest zul len de volgende kerken van 19.00 uur tot 22.00 uur open zijn: de Pauluskerk, Warmonderweg; het Gemeentecentrum, Lijtweg; de Gereformeerde Kerk, Mau- ritslaan en de St. Willibrord- kerk, Rhijngeesterstraatweg. Orgelconcert Arie Eikelboom zal zondagavond een orgelconcert geven in de Wassenaarse Dorpskerk. Het programma bevat werken van Sweelinck, Telemann en Dis- tier. Eikelboom studeerde orgel, koordirectie en schoolmuziek aan het Rotterdams Conserva torium. Hij is nu cantororganist van de Maranatakerk in Den Haag. Avondwandeling De Wassenaarse afdeling van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde orga niseert maandagavond een wandeling door het Rosarium Westbroekpark in Den Haag. De wandeling begint om 19.00 uur bij de ingang van het park aan de Kapelweg. Beiaardconcert In de Dorpskerk in Voorschoten is maandagavond het tweede or- gelbeiaardconcert in de serie die de komende weken zal worden afgewerkt. Louis Toebasch (or gel), Marleen Toebasch-Nas (Blokfluit) en Heieen van der Weel zullen het programma ver zorgen. Het concert begint om 20.00 uur. Gemeente gaat akkoord weer thuis ZOETERWOUDE - De bewoners van de Weipoortseweg en Gel- derswoudse weg voelen er veel voor om het houten kleuter schoolgebouwtje, dat in de Wei- poort nabij het Kerkepad staat, te behouden. Het gebouwtje heeft met ingang van dit jaar geen functie meer omdat in Westeinde III een nieuwe school wordt ge bouwd. Enkele actieve buurtbewoners hebben een enquete uitgeschre ven waarin alle bewoners hun ideeën over het gebouw konden uiten. Het bleek dat 80 procent van de deelnemers het gebouw tje, waarin alle voorzieningen zo als toiletten, licht en water aan wezig zijn, willen behouden. De gemeente gaat met het plan van de bewoners akkoord omdat ver plaatsen van de voormalige kleu terschool duurder is dan het laten staan en enig onderhoud leveren. De nieuwe bestemming van het ge bouwtje is nog niet bekend. Ge dacht wordt aan een soort buurt huis. In september zal er een ver gadering komen waarin zaken als beheer van het gebouw en nader te ondernemen activiteiten aan de orde zullen komen. De initiatiefnemers kunnen, zo bleek uit de enquete, op alle steun van de buurtbewoners re kenen. LEIDEN - De vier in Leiden woon achtige Marokkaanse kinderen die het land uit zouden worden gezet zijn voorlopig weer thuis. De kinderen, die sinds januari in ons land verblijven, werden vori ge week donderdag opgepakt door de Leidse politie en overge bracht naar een tweetal kinder tehuizen in de regio. Daar verble ven zij in afwachting van een be slissing van de vreemdelingen dienst over hun terugkeer naar Marokko. De vader van het viertal, die al vijf tien jaar in Nederland woont, stelde allerlei pogingen in het werk om zijn kinderen hier te houden. Volgens zijn raadsman, mr. Hamer, zijn er in de hele pro cedure ernstige fouten gemaakt. Vandaar dat hij een kort geding aanspande bij de Haagse recht bank. Dat geding heeft hij echter op het laatste moment ingetrok ken toen bekend werd dat het ministerie van buitenlandse za ken het geval in heroverweging wil Ouders reageren op uitblijven Montessorischool ingang van maandag voor ten minste drie dagen zijn afgesloten voor alle verkeer. De afsluiting heeft gevolgen voor het openbaar vervoer. De twee halteplaatsen op de Heinsiuslaan van de buslijnen 42 en 48 verval len zolang de werkzaamheden duren. Vanaf de Voorhoflaan wordt de route van de buslijnen als volgt Voorhoflaan-Gallaslaan-Enge- lendaal (Vronkenlaan voor lijn 42). Voor lijn 48 komt er een uit- staphalte op de Engelendaal, vlak na de Vronkenlaan. Op de Gal laslaan, op de hoek met de Voor hoflaan, komen haltes voor beide buslijnen. De heroestrating van de Leidse- dreef gaat eveneens aanstaande maandag van start. De werk zaamheden, die ongeveer vier weken zullen duren, hebben, plaats over de hele breedte van het wegdek. De Leidsedreef zal daarom niet toegankelijk zijn voor doorgaand verkeer. Begonnen wordt bij de Rietschans, zodat de LOI, de Laboratorium- school Rijnland en het RIO alleen via de Zijldijk bereikt zullen kunnen worden. Naarmate het werk vordert verschuift de toe gang naar de andere kant. Ook deze werkzaamheden hebben gevolgen voor het openbaar ver voer. De halte van lijn 2 van Cen traal Nederland op de Leidse dreef komt te vervallen. De bus gaat over 'de Rietschans rijden en daar komt dan ook een halte. ZOETERWOUDE - De voorlich tingsavonden voor de beide VOS cursussen in Zoeterwoude-dorp en Hoge Rijndijk zijn succesvol verlopen. De cursussen die in september beginnen zijn vrijwel vol, voor de cursussen in januari is nog veel plaats. Hiervoor kan men zich nu al opgeven. Voor kinderopvang zal de komen de cursussen gezorgd worden. De cursus in de Eendekooi start op 12 september, een week later be gint de cursus in het dorp in "Ons Huis". OEGSTGEEST - "De kinderen worden de dupe van het politieke en bestuurlijke spel dat de commissie leden spelen" en "het is ontzettend belangrijk om achter een bepaalde soort school te staan", zo luid den de reacties van ouders gistermiddag in een spe ciale vergadering van de Oegstgeester commissie voor onderwijs, waarin het wel of niet stichten van een Montessorischool centraal stond. "Mijn kinde ren hebben geen enkele band met andere scholen" zo reageerde een van de ouders. CDA-er Van Veen vroeg zich af waarom de ouders niet willen wachten. "Waarom moeten wij met het mes op de keel beslissen of de aanvraag van de Montessori school wel of niet wordt afgeketst". Hij doelde daar mee op de aanvraag die enkele ouders uit Oegstgeest bij het gemeentebestuur hebben gedaan om nog voor het komende cursusjaar een nieuwe Montesso rischool te mogen openen. Van Veen wilde evenals het merendeel van de commissie de ontwikkeling binnen het onderwijs nog enkele jaren afwachten. Ondanks dat handhaafde het stichtingsbestuur van de nog op te richten Montessorischool de aanvraag. Op die manier zouden ze dan eventueel volgend jaar nog een eigen school kunnen openen in plaats van dit jaar. Deckers (PPR) waarschuwde het bestuur en de ouders dat de zaak bestuurlijk niet zo makkelijk op te lossen is voor de gemeente, ondanks het enthousiasme waarmee de vele ouders hun kind alsnog proberen Montessori-onderwijs te geven. De gemeenteraad zal zich nader over deze zaak moeten uitspreken. Jaar voor verkrachting DEN HAAG - De Haagse recht bank heeft de 19-jarige Leidenaar O.E. veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf. De rechtbank acht het bewezen dat E. in mei van dit jaar op het damestoilet van café De Sleutelstad in Leiden een vrouw heeft verkracht. De offi cier van justitie had vijftien maanden gevangenisstraf geëist. Koe op de spoorbaan (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG-LEIDEN - Het Lammenschansplein in Leiden is in het provinciale wegennet van Zuid-Holland bijna het gevaarlijkste punt. Uit cijfers van Provinciale Waterstaat blijkt dat hier in 1977 veertig ongelukken werden geregi streerd. Donderdag Langstraat Wassenaar, Braderie. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33. Voorschoten, tel. 01717-3309. spreekuur voor invaliden 19-20 uur. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie, open caféavond 21 uur. Winkelcentrum De Luifelbaan, Vijf Meilaan, braderie. Architectenwinkel. Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies 19.30-21.30 uur. Architectenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73b, open sociëteit 19-21 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, raadsverga dering 19.30 uur. SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood ver keert of eenzaam bent, kunt u altijd per telefoon (uit)praten of informatie krij gen. U vindt dag en nacht gehoor. Ver trouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte óf anders zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Noordeinde 40B, tel. 144715. Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Praat- en kontaktgroep Praat- en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of andere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten, telefoon 142154/761557. Help even Help even, Leiderdorp, ook voor hulp geven, tel: 410903/895587/410357/892597. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeijer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do. 18.30-20.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier, Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wonen, wer ken, uitkeringen en belastingen. De maanden juli en augustus geopend di. en do. van 18.30-20.30 uur. Vrijwillige hulpverlening Vrijwilligerscentrale Leiden, Lange- gracht 246a, telefoon 149064. Informatie over vrijwilligerswerk. Dagelijks ge opend van 9-17 uur. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2