ijk Alphen ontwerpt plan voor drie skateboardbanen Nieuwe moedermavo in Katwijk „levensvatbaar" Als de koningin wilde bouwenzou ik ook protesteren ■™*heel koudekerk 7 jog dit aaraan )e kabel Aanbod provincie tot meebetalen leidt tot spoeddebat in Boskoop Vitesse en Massada op popfestival in Alphen 91 NU AL 110 LEERLINGEN INGESCHREVEN 5? ITEL rting veaf ren en i. Nu v&ARLAN DERVEEN - Aarlan- ve collec dervener C.Veenswijkzal nog jd mog& vele hindernissen moeten ne- Hoogst; men, alvorens hij een nieuwe ï-C., woning zal kunnen bouwen isgeld v op een stuk grond nabij de ederlanr Kerkvaartseweg in Aarlan- derveen. Als het al ooit zover komt, want inmiddels is hij al een eerste struikelblok tegen- gekomen in de vorm van een bezwaarschrift van zijn dorpsgenoot W. G. Gusseklo. Veenswijknu nog woonachtig in een huis op de kruising maken Oostkanaalweg INieuwkoop- artikel seweg loopt al twee jaar rond met verhuisplannen. Reden: nu al heeft hij veel last van het voorbijsuizende verkeer en in de zeer nabije toekomst zal die hinder nog veel groter wor den. De Oostkanaalweg voor zijn deur zal breder moeten worden, nu er hard wordt ge werkt aan de aanleg van een noordelijke omleidingsweg rond Alphen. Het verkeer van die randweg (komend uit de richting Leimuiden) zal via de Oostkanaalweg zijn weg gaan vervolgen. De Aarlandervener wil dus ver huizen en op een stuk grond nabij de Kerkvaartseweg dat hij kan kopen wil hij een nieuw huis bouwen. Het be stemmingsplan voor dat ge bied staat echter geen wo ningbouw toe. Omdat er in de nabije toekomst nieuwe wo ningen aan en rond de Kerk vaartseweg zullen worden gebouwd, waarvoor nog een bestemmingsplan moet wor den gemaaktvalt ook het huis van Veenswijk daar wel in te passen, vind men bij de ge meente. Omdat dat bestem mingsplan nog wel een aantal jaren op zich zal laten wach ten, wil het gemeentebestuur het hem, vooruitlopend op dat nog te maken bestemmings plan, toch mogelijk maken daar een huis te bouwen. Tot ongenoegen van Aarlan dervener Gusseklo, die nu bij monde van de Goudse advo caat mr.H.J.Suyver bezwaar heeft gemaakt tegen die gang van zaken. Gusseklo's bezwa ren zijn tweeërlei: Het bouwplan van Veenswijk kan, door vooruit te lopen op een bestemmingsplan waar van nog nauwelijks iets be kend is, niet in een groter ge heel worden beoordeeld. Daarnaast speelt dan een belangrijke rol dat het uit zicht vanuit zijn 60 tot 70 me ter diepe tuin verstoord wordt. Die tuih is voor het echtpaar Gusseklo - beiden landbouwkundig ingenieur - bijzonder belangrijk. "Wij hebben indertijd geen huis met een tuin gekocht, maar een tuin met een huis. 't Is voor ons een verblijfplaats, 't is ook m'n enige hobby". Gusseklo vindt bovendien dat de dijk waarop Veenswijk wil (en van het polderbestuur ook mag) bouwen,een groene buf fer moet blijven tussen de be staande bebouwing en de in de toekomst nieuw te bouwen huizen Dat alles hebben hij en zijn ad vocaat gisteren nog eens naar voren gebracht op een hoorzit ting voor de leden4 van de (lang niet voltallige) commis sie ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling. Deze commissie moet burgemeester en wethouders op 10 septem ber adviseren of de bezwaren van de familie gusseklo al dan niet terecht zijn. Hoe dat ad vies en vervolgens het besluit van burgemeester en wethou- aersook uit pakt. beide partij en hebben daarna nog talloze mogelijkheden om in beroep te gaan. Wél wilde Aarlandervener Gus seklo gisteren nog eens na drukkelijk uit laten komen dat zijn protesten niet het ge zin Veenswijk persoonlijk treffen. "Ook als koningin Juliana daar zou willen bou wen, z<m ik protesteren. De heer Veenswijk wist dat de weg die hij neemt een aantal risico's met zich meebracht, daarom wens ik met de zwar te Piet toegespeeld te krijgen". 'Ouwde JJJOUDEKERK AAN DEN RIJN - ^^j"De stenen in de Dorpsstraat zijn de laatste maanden zo ge il if wend opgegraven te worden, dat \|a|f|ze bij het zien van wegwerkers meteen de benen nemen", p die manier bracht mevrouw Van der Vlugt, de vertegen woordigster van de Consumen- |Q tenbond in de Koudekerkse Cen- w trale Antenne Commissie gis teravond tot uitdrukking, dat het leggen van de televisiekabel je in De Dorpsstraat niet al te veel problemen zal opleveren. Tij- 50,- dens die gisteravond gehouden 50,- vergadering werd ook duidelijk, 50,- dat per 1 januari 1980 iedereen 00'* die zich vóór sluiting heeft aan- 501 gemeld, zal zijn aangesloten. 50J* lok pas na die datum gaat het ge- 5o[- meentebestuur van Koudekerk 30,'- geld innen. Het gaat om 100 50,- aansluitingkosten en de maan- »0,- delijkse bijdrage van voorlopig 13,75. Omdat Sodca (de Al- J5"Z Phense kabel-tv stichting ,0. waarmee Koudekerk samen- ;oj_ werkt) aan uitbreiding werkt van het programma-pakket - in •O,- de vorm van België I en II afzon- derlijk - zal Koudekerk echter 0,- een extra uitgave van bijna vijf- tigduizend gulden moeten doen. Die verhoging van de totale kos ten zal echter pas in 1981 merk baar worden. Wanneer eventu eel andere gemeenten met Kou dekerk zouden besluiten om beeld van Sodea te "kopen", dan zouden alle partijen voordeliger uitkomen; anders bestaat de j'_ i kans, dat mettertijd de maande- j'. lijkse bijdrage omhoog moet. loewel er inmiddels al volop ),- wordt gewerkt aan de aanleg >»- van de televisiekabel komt er nog een officiële start. Dat zal op 31 augustus gebeuren in het be- Djaardencentrum Rhijndael door burgemeester G. Swaan. ALPHEN AAN DEN RIJN - Als burgemeester en wethou ders en vervolgens de Alphense gemeenteraad ermee ak koord gaan, komt er binnen afzienbare tijd in drie Al phense speeltuinen een skatebaan. Speeltuin Vreugde-Oord in Alphen-centrum heeft al een skateboard-baan: een zelf getimmerde, waarop Jan- Jaap v. d.Neut hier zijn vaardigheden demonstreert. Een "echte" baan zou echter zeer worden toegejuicht door de jeugd uit de buurt. BOSKOOP - De gemeente raad van Boskoop is voor vanavond bijeen getrom meld om zich in een spoe deisende raadsvergade ring uit te spreken over de aanleg van een weg langs de wetering de Lansing. Die weg, die de gemeente geen cent zal gaan kosten, zal enkele kwekerijen in zuid-oost Boskoop per au to bereikbaar maken. De plotselinge haast is de gemeente ingegeven door een beslissing van de dienst Landinrichting (vroeger de Cultuurtechnische Dienst) van het ministerie van landbouw en visserij. Vorige week donderdag werd de ge meente namelijk mondeling ge waar dat Landinrichting een deel van de aanleg- en grondverwer- vingskosten voor haar rekening zou nemen. In eerdere gesprek ken was sprake geweest van een subsidie van vijftig procent, tele fonisch heeft de gemeente de be vestiging, dat daarop gerekend kan worden. Maar dan moet de weg er wel vóór 15 november van dit jaar liggen. En door die eis werd de zaak plot seling hoogst urgent. Om voor subsidie in aanmerking te komen zal een openbare aanbesteding moeten worden gehouden. Ge zien de voor de werkzaamheden benodigde tijd moet die aanbe steding uiterlijk volgende week maandag geschieden. Bovendien moest de gemeente nog rond komen met de kwekers in het be treffende gebied, die door middel van een op te leggen bouwgrond belasting zullen gaan meebetalen in de aanlegkosten van de weg. In een afgelopen maandag gehou den gesprek met de belangheb benden werd de sleutel gevonden om uit een eerdere impasse te ge raken. In eerdere besprekingen bleek namelijk, dat niet alle ke kers in het gebied wilden meebe talen, domweg omdat ze niet of nauwelijks belang hadden bij de aanleg van een weg langs de in het verlengde van de Goudse Rijweg gelegen wetering. Maan dag verklaarden enkele kwekers, die wel zeer veel belang hebben bij de nieuwe weg, zich bereid om een extra bijdrage op tafel te leg gen. Daarmee waren de laatste beletselen weggenomen (de weg gaat de gemeente geen cent kos ten), en is het vanavond aan de raad om zijn medewerking al dan niet te verlenen. In een wat later stadium zou dan ook in een vierde Alphense speel tuin (Vreugde-Oord) een skate board-baan worden geplaatst. De aanleg daarvan wil men echter combineren met de renovatie van de speeltuin aan de Vorselen- burgstraat. De renovatie van Vreugde-Oord staat voor het ko mend voorjaar op het program ma. Het plaatsen van skatebanen in de speeltuinen Bloemhof, Oudshoorn en Kindervreugd zal in totaal f22.500 gaan kosten. Burgemeester en wethouders heb ben nog geen beslissing genomen over het plan van openbare wer ken. Gaan zij akkoord met het plan - de wethouders H. Donker (jeugdzaken) en D. van Leeuwen (openbare werken) wilden geen van beiden al uitspraken doen over het voorstel - dan zal vervol gens de gemeenteraad nog het benodigde geld ter beschikking moeten stellen. Ridderveld De nieuwbouwwijk Ridderveld kent geen enkele bewaakte speel tuin. Voor deze wijk wordt dan ook overwogen een zeer beschei den skatebaan aan te leggen in een stuk openbaar groen. Eén van de plaatsen die daarvoor in aanmerking komt is het Topaas plantsoen. Concrete plannen voor Ridderveld zijn er echter nog niet. Vast staat wel dat als er een baan komt, dat er één zal zijn met heel kleine hoogteverschil len en flauwe hellingen, aange zien toezicht ontbreekt. Dat toezicht is er wél in de vier Al phense speeltuinen, die er in principe ook allemaal voor voe len hun speeltuin uitgebreid te zien met een skateboard-baan. Dat is gebleken tijdens een bij eenkomst op 5 juni tussen de dienst openbare werken en de speeltuin besturen. Voorzitter Jaap van Dam van speel tuin Bloemhof: "We staan er ze ker positief tegenover, al zijn er nog wat kanttekeningen te ma ken. Onder meer over het toe zicht en het lidmaatschap. Die probleempjes zijn wel op te los sen". Punt is volgens Jaap van Dam dat de dames die toezicht houden in de speeltuin geïn strueerd moeten worden over de (veiligheids)voorschriften rond het skaten, "en" zo vraagt Jaap van Dam zich af. "hebben de be treffende dames er zin in?" Behoefte Aan ruimte ontbreekt het zijn speeltuin zeker niet. Het huidige volleybalveld is er een ideale plaats voor. "We hebben op die bespreking wél verzocht de ba nen verplaatsbaar te maken, zo dat er, als we dat willen, ook ge volleyd of gebadmintond kan worden". Behoefte aan een skatebaan is er in de bloemen- en dichterswijk ze ker. Zowel aan de Aarkade als in de Vondelstraat wonen skate- boardliefhebbers. Ook in speeltuin Vreugde-Oord in de Vorselcnburgstraat ziet het bestuur bij monde van voorzitter Arie Goedhart, de eventuelen komst van een professionele ska teboard-baan met belangstelling tegemoet. De buurt kent zeker een twintigtal schaatsplanklief- hebbers. Voor hen is er het afge lopen voorjaar al provisorisch een skateboardhelling - een schuine plank met een leuning - in elkaar getimmerd, maar een echte baan is bij de jeugd veruit favoriet. ALPHEN AAN DEN RIJN - Pop liefhebbers kunnen dit weekein de in Alphen ruimschoots aan hun trekken komen. De jongerensoos Madonna opent het nieuwe seizoen met een pop festival, waarvoor onder meer de formatie Vitesse is gecontrac teerd. Na Vitesse beklimt de "mammoetformatie" Massada de bühne, een groep die zowel op ei gen bodem als internationaal de nodige faam heeft verworven. Madonna denkt zaterdag in haar jongerenboerderij en de speciaal voor deze gelegenheid op te zet ten tent 600 tot 900 bezoekers te kunnen verwelkomen. Diezelfde avond treedt elders in Alphen, in de jongerensoos Mi- das, de Engelse groep Novacarta op. Novacarta. het voormalige Magna Carta draait inmiddels al weer een tiental jaren in de pop wereld mee en bracht evenzovele langspeelplaten uit. De Engelse formatie brengt wat folkachtige popmuziek d ie zaterdag - vroeger dan gebruikelijk - vanaf half ne gen 's avonds te beluisteren valt. iG KATWIJK - "Nu de eerste schooldag nadert, krijg ik er echt wel zin in". Dat zegt Coba van der Pias-van Velzen (33) aan de Thorbeckestraat in Katwijk. Zij is één van de vele gehuwde vrouwen die zich hebben opgegeven voor de dagmavo voor volwassenen van de Avondscholengemeenschap Boerhaave te Lei den. "Boerhaave" begint op 3 september voor het eerst met een dagmavo in Katwijk. Omdat er veel vrouwen naar de dagmavo gaan, wordt er van de "moedermavo" gespro ken, maar de conrector van de avondscholengemeenschap, dr. W. Thomassen vindt dat een "rot woord'V'De dagma vo is niet alleen voor vrou wen, maar ook voor mannen". Thomassen die is belast met de leiding van de dagopleidin gen, is optimistisch over het aantal mensen dat zich voor de Katwijkse dagmavo heeft opgegeven. "Ik had gedacht dat hooguit tachtig Katwij- kers zich zouden aanmelden maar we zitten nu al op 110. De dagmavo in Katwijk is le vensvatbaar". De Leidse avondscholenge meenschap heeft in Katwijk de beschikking over vier lo kalen van de hervormde school aan de Remisestraat in Katwijk aan Zee. De conrec tor van de dagmavo, J. F. van den Wijngaard, is vol lof over de medewerking van de ge meente Katwijk, die niets heeft nagelaten om deze vorm van onderwijs te stimuleren. Van de Wijngaard: "Het gaat lekker soepel in Katwijk". Ruzie Terug naar mevrouw Van der Plas. Toen zij nog tiener was, zat ze tweeeneenhalf jaar op de ULO. "Doordat ik ruzie kreeg werd ik van school ge stuurd. Nu de kinderen wat groter zijn wil ik het nog eens proberen. Ik heb zes vakken gekozen: Nederlands, Duits, Engels, aardrijkskunde, ge schiedenis en handelskennis. In Frans was ik nooit een ster, dus dat heb ik niet gekozen". Bij leren Een andere Katwijkse die weer naar de schoolbanken ver langt is Ada Slootweg-de Graaf (42). "Ik doe het niet om later een baantje te krijgen, maar om er wat bij te leren. Ik zal het léren wel weer moeten leren. Mijn man vindt het goed, dat ik naar school ga, al vind ik dat het gezin voor gaat". Haar vooropleiding is drie jaar mavo. Eén jaar bracht Ada door in de "Sta tes" (Amerika). "Ik verwacht in elk geval dat Engels geen probleem voor me zal zijn". Dat de moedermavo in Katwijk niet alleen door moeders wordt bezocht bewijst Paul de Jong(18)aan de Parsstraat, die verwacht dat hij zich straks best zal thuis voelen tussen de dames Ook hij heeft enige jaren geleden zijn studie aan de mavo niet af De twee conrectoren van de nieuwe Katwijkye moedermavo ieen rot woord, de mannen de heren Thomassen (links) en Van den Wijngaard kunnen maken, omdat hij in de eerste klas bleef zitten. Toen besloot hij er mee te stoppen. Drie ochtenden gaat Paul volgende maand naar de moedermavo, twee dagen werkt hy bij een garagebe drijf. Pakket De mavo-opleiding duurt drie jaar. Bij een volledig pakket (zes vakken) gaat men gedu rende drie ochtenden per week naar school. Veertig procent van de leerlingen uit Katwijk heeft voor een volle dig pakket gekozen, de overi ge 60 procent heeft minder dan zes vakken gekozen. Bij een volledige studie zijn En gels en Nederlands verplicht. De overige vier vakken kan men kiezen uit Frans, Duits, geschiedenis, aardrijkskun de, biologie, Spaans, han delskennis en wis- en na tuurkunde. Voor de laatste twee vakken (wis- en natuur kunde) bleek de animo echter zó gering, dat hierin het ko mend jaar geen les wordt ge geven. Overigens is het ook mogelijk op de dagmavo om slechts eén vak (naar keuze) te volgen. De leerlingen die over ander halve week in de school aan de Remisestraat aan de slag gaan, kunnen rekenen op een optimale begeleiding Wie wat moeite heeft net de studie kan hiervoor op dinsdagmor gen speciale lessen bijwonen Mevrouw A. Broek gaat deze zogenaamde studielessen ge ven. Zy houdt zich ook bezig met de sociale begeleiding van de leerlingen De ervaring is", aldus Van den Wijngaard over dit laatste, dat in het ge zin soms spanningen ont staan als moeder naar school gaat". ARIE DROOG

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 23