Woonerven ook in noodgevallen ^oed bereikbaar FbtoWamsteker PvdA: „Feesten in parken beperken" 75.- 19.- 85- GEMEENTE NOORDWIJK _rt O99t -1 ONDERDAG 23 AUGUSTUS 1979 PAGINA 21 .EIDEN - Burgemeester en Wethouders zijn van mening dat in een goed ontworpen woonerf de bereikbaarheid voor brandweerauto's, eerste hulp dienst, auto's van de reinigingsdienst en verhuisauto's, niet slech ter behoeft te zijn dan in een andere situatie. In sommige gevallen is het zelfs een groot voordeel dat parkeren op een woonerf beter gereguleerd wordt. 1 en W zeggen dit in antwoord op vragen die het PPR-raadslid Beijen stelde naar aanleiding van uitlatingen die de heer Harteveld, preventie- medewerker van de Leidse brandweer, onlangs deed tijdens een hoor zitting over de herinrichting van de Witte Rozenstraat. De heer Harte veld deelde toen mee dat de inrichting van de Witte Rozenstraat als woonerf voor de brandweer onaanvaardbaar is. Volgens Beijen was het onduidelijk in hoeverre privé-opvattingen over het verkeer en objectie ve brandweercriteria gescheiden werden. Het PPR-raadslid wilde dui delijkheid over de vraag of de bereikbaarheid voor alarmverkeer op woonerven voldoende is. n hun antwoord zeggen B en W dat één van de uitgangspunten van herbestratingsplannen altijd is het bereikbaar blijven van straten voor bedienend verkeer. Voor wat de brandweeraspecten betreft bestaan er landelijke richtlijnen die zijn ontworpen door een werkgroep van brandweerkundigen. Bij het ontwerpen van herbestratingsplannen wordt rekening gehouden met de afmetingen van brandweerauto's en met de nodige manouvreerruimte zodat de bereikbaarheid van straten voor dergelijke voertuigen zo goed mogelijk wordt gewaarborgd. Kermis op Luifelbaan LEIDEN - Kermisattrac- ties vormen een onder- I deel van de reeks festivi teiten die het winkelcen trum "De Luifelbaan" deze week organiseert in verband met het 20-jarig bestaan. Vanmiddag werd ook de Oudhol landse markt geopend die tot negen uur van avond geopend is. In de feesttent wordt van avond de Mister Max Show opgevoerd, terwijl een boerenkapel spelend langs winkels en stands trekt. Maredorp laakt de leegstand LEIDEN - De buurtvereniging Ma redorp vindt het ongewenst dat de huizen aan de Vrouwensteeg 5 en Haarlemmerstraat 79 al een paar jaren leeg staan. De buurt vereniging wil dat de gemeente Leiden er bij de de eigenaren van deze huizen op aan dringt dat die huizen weer worden bewoond. Dit blijkt uit een brief die de wijkvereniging aan het college van burgemeester en wethouders van Leiden heeft gestuurd. Gemeente en buurtvereniging zijn het er volgens de brief over eens dat het wonen in de binnenstad zoveel mogelijk moet worden bevorderd. Dit zou blijken uit het bestemmingsplan Maredorp en het struktuurplan voor de bin nenstad. De bedoelde huizen zouden trouwens gedeeltelijk zijn ingenomen door krakers. LEIDEN - Een aannemer uit Lei derdorp heeft gisteren bij de Leidse politie aangifte gedaan van diefstal van een bestelauto met daarin de nodige handge reedschap. De auto stond geparkeerd op de Hoge Rijndijk en moet tussen vijf uur dinsdagmiddag en zeven uur woensdagochtend zijn ont vreemd. Het gaat om een grijs, witte Mercedes-Benz van het ty pe 307 D met het kenteken 59-63- EB. Auto en gereedschap vertegen woordigen een geschatte waarde van ongeveer 9000 gulden. LEIDEN - De raadsfractie van de Partij van de Arbeid vindt het orxjuist om parken langer dan een week beschikbaar te stellen aan groepen uit de Leidse bevolking. Dat bleek gisteravond tijdens een vergadering van de raadsfractie. Bovendien moet volgens de PvdA-raadsleden duidelijk ge maakt worden dat het de taak van gebruikers van openbaar groen is om de omwonenden op de hoogte te stellen. Raadslid mevrouw Koning stelde de problemen rond het beschik baar stellen van het Van der Werfpark andermaal aan de orde. Zij en sommige leden van haar fractie willen dat feesten niet meer in gemeentelijk groen wor den aangericht Het moet zo no dig maar op straat gebeuren, vindt zij. "Bedroevend" vond zij de toestand waarin het Van der Werfpark door Mmerva-leden is achtergelaten na afloop van de lustrumfeesten. Een uitspraak om openbaar groen inderdaad niet meer voor groe pen beschikbaar te stellen kwam er gisteravond niet uit. Wel moet met omzichtigheid bekeken worden hoe en aan wie parken in de toekomst voor feesten open gesteld worden. 'Stukken sturen is omslachtig' LEIDEN - De gemeenteraadsfrac tie van de Partij van de Arbeid vindt het geen goed idee om zoals het PPR-raadslid Beijen had voorgesteld aan mensen die be zwaar maken tegen bestem mingsplan alle betreffende stuk ken toe te sturen. Dat is volgens de leden van de raadsfractie te omslachtig, zo bleek gisteravond tijdens een vergadering. Ook de wens van het PPR-raadslid om het aantal auto's dat een plaats kan vinden in een eventu eel aan het Levendaal (complex Sanders) te bouwen parkeerga rage te beperken tot 150, vond geen genade in de ogen van de PvdA. Dat zou tezeer afwijken van eerder ingenomen standpun ten over deze problematiek, stel de PvdA-raadslid Ranner gister avond nadrukkelijk. Het be stemmingsplan voor het voor malige Sanders-complex wordt aanstaande maandag in de raad behandeld. Beijen had over deze zaak een motie ingediend. Rok met grote plooi, vlotte blouse (katoen) en acryl door- knoopspencertje. 122-146. Eén prijs Oerdegelijke jongensjas. Polyester/ katoen. Geheel gevoerd, met capuchon. 122-146 Rugby style pullover. Acryl.122-146 Mooie corduroy jeans. Puur katoen.122-146 Corduroy garnering en capuchon. Warm gevoerd. Polyester/ katoen.86-116 Wijziging voorschriften bestemmingsplannen Oude Zeeweg e.o.. Duinweg en Buitengebied De burgemeester van Noordwijk maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 27 augustus 1979 gedurende één maand ter gemeentesecretarie (afdeling Ruimte lijke ordening) voor een ieder ter inzage liggen de ontwerpen van de le verordening tot wijziging van de voorschriften van de bestemmingsplannen "Oude Zeeweg e.o." "Duinweg" en "Buitengebied". De wijziging betreft slechts een aanpassing van de in de voorschriften opgenomen gebruiksbepaling. Deze bepaling wordt in zoverre verruimd, dat het is toege staan om een bestaand met genoemde bestemmingsplannen strijdig gebruik van gronden en/of opstallen mag worden gewijzigd, als de bestaande afwijking van de plannen minder groot wordt. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder bezwaren tegen de voorgenomen planwijzigingen indienen bij de gemeente raad. De gemeentesecretarie is van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 12.30 uur voor het publiek toegan kelijk. Noordwijk, 23 augustus 1979 De burgemeester voornoemd, J.M. Bonnike JANSSEN AUTO'S B.V. Gyroscoopweg hal 4, Amsterdam, teletoon 020-111911 zoekt voor haar 8-tons vrachtwagen een CHAUFFEUR MET GROOT RIJBEWIJS Standplaats Amsterdam, wonend op enige afstand is geen bezwaar. SENSATIONELE AANBIEDING OLYMPUS OM-2 nieuw model Volautomatische reflex met electronische belichtingsregeling, tevens handinstelling. compleet met 1.8/50 mm. STUNTPRIJS BREESTRAAT 29. LEIDEN Breda R>dder»tr»»t 9 OtnHug Lwn een Meerdervoort 43 0«if» Marfc? 19-21. Rotterdam Korte Hoogetreet 16. Utrecht L'inmertct 36

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21