Wassenaar zoekt geschikte plek voor zwembad Haarlemmertrekvaart afgesloten Beiaardiers op maandag actief [Weidse agenda i.iuimm afgeslote» voor alle motorvoertuigen J. Ernst weg bij gemeente Raad akkoord met verlengd zandcontract Henk Walvaart opent orgelserie Dorpskerk DINSDAG 21 AUGUSTUS 1979 HAARUMMtRTRtWRT («EG) Antennemast aan Langstraat moet toch weg WASSENAAR - Moet de hoge antennemast bij Radio Beuk in de Langstraat verdwijnen wanneer genoemde straat aangesloten is op de kabelte levisie? Burgemeester en wethouders menen dat dit in derdaad het geval is. Omdat de heer Beuk het hier in het geheel niet mee eens is, ging hij in beroep bij de raad. Daar bleken de meningen sterk uiteen te lopen. Mr. van Vuure (VVD) wees er op dat in 1973 een bouwvergunning voor de mast is verleend. De ze vergunning nu terug te nemen zou niet nodig zijn. Dit standpunt werd slechts door vier andere raadsleden gedeeld, zodat het voorstel van burgemeester en wet houders is aanvaard: als de kabeltelevisie er is, moet de mast weg. WASSENAAR - De heer J. Ernst zal wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op vrijdagmiddag 31 augustus de gemeentedienst verlaten. In de kantine van de technische dien sten aan de Havenstraat is er van 16.30 tot 17.30 gelegenheid om af scheid van hem te nemen. De heer Ernst kwam, na 15 jaar als conducteur van een tram te heb ben gewerkt, in 1961 in dienst bij de toenmalige "gemeentewer ken". Hij werd destijds aange steld om alle voorkomende werkzaamheden te verrichten. Al snel echter werd hij geplaatst bij de afdeling die is belast met het onderhoud van de riolering. Om gezondheidsredenen werd hij in 1969 naar de straatveegdienst overgeplaatst. Het centrum van het dorp werd "zijn" wijk. Tot zijn taken behoorden de bestrij ding van onkruid, de gladheids- bestrijding en het bladvegen. Hoewel hij hiertoe een paden- veegmachine tot zijn beschik king had, moest er ook veel met de hand worden geveegd. PROGRAMMA IS GEREED LEIDERDORP - De Leiderdo'rpse Oranjevereniging heeft vanoch tend het eerste programma boekje dat samengesteld is voor het 1200-jarig bestaansfeest van de gemeente aan het college van burgemeester en wethouders overhandigd. Voorzitter Van der Wijngaard en secretaris Blaauw gaven daarmee de aanzet voor de verspreiding van in totaal zevenduizend exemplaren waarin de festivitei ten op een rijtje zijn gezet. De boekjes worden huis aan huis be zorgd. WASSENAAR- Een van de voorstellen, die burgemeester en wethouders kort voor de raadsvergadering aan de agenda toevoegden betrof het inschakelen van het Ad viesbureau Arnhem BV, dochter van de Heidemaat schappij, voor een onderzoek naar de meest gewenste plaats voor een eventueel nieuw te bouwen zwembad. Twee plaatsen komen daarvoor in aanmerking: in de directe nabijheid van de sporthal aan de Dr. Mansvelt- kade of bij het huidige sportfondsenbad. Mr. Otte (CDA) had kritiek op het 8 stemmen. De raad ging akkoord feit, dat de raad maar weinig tijd met de (uitgebreidere) opdracht heeft gehad om zich in deze aan het Arnhemse adviesbureau, kwestie te verdiepen. Toch vond hij het een goede zaak, dat het onderzoek wordt ingesteld om straks een beter gefundeerde be slissing te kunnen nemen. Hij wierp de vraag op, of het niet ver standig zou zijn er een gemeente lijk zwembad van te maken in plaats van een Sportfondsenbad. Hij pleitte voor inspraak van de bewoners van de Dr. Mansvelt- kade en omgeving voor het geval de keuze op die plaats zou vallen. De heer A. Lodder (Partij Wasse naar) merkte op, dat de Dr. Mans- veltkade zo langzamerhand on bewoonbaar wordt door de aan wezigheid van sportvelden, een sporthal en straks misschien weer een zwembad. Hij pleitte ervoor ook een andere plaats in de beschouwingen te betrekken: in de omgeving van het complex van de sportvereniging "De Kie viten", dus meer in de richting van de Katwijkseweg. De heer Greep (PvdA) constateer de, dat het college blijkbaar de voorkeur geeft aan een nieuw zwembad, terwijl de raad zich nog niet duidelijk heeft uitge sproken over de vraag of er nieuwbouw gepleegd moet wor den of dat het bestaande bad ver bouwd moet worden. Er zou, wat dit betreft, een behoefte-onder zoek plaats moeten vinden. Mevrouw Van der Heiden-Bakker vroeg de aandacht voor de toe gangswegen naar het sportcom plex aan de Dr. Mansveltkade, die nu al vaak problemen opleve ren. Ook dat aspect moet bij het onderzoek betrokken worden. Drs. Nieuwenhoven (D'66) herin nerde eraan, dat verleden jaar door het Sportfondsenbad 5 al ternatieve oplossingen zijn aan gedragen. Een van die alternatie ven was het bouwen van een nieuw bad. Zijn de vier andere mogelijkheden nu ineens van ta fel geveegd, terwijl de raad zich daarover nog nooit heeft uitge sproken? Hij diende een motie in met het verzoek, het Arnhemse adviesbureau ook een rapport te vragen over verschillende moge lijkheden tot verbouwing en uit breiding van het bestaande sport fondsenbad. Wethouder Dijkstal meende, dat het nog te vroeg is om te beslissen of het nieuwe bad een gemeente lijk bad dan wel een sportfond senbad zal moeten worden. De suggestie van de heer Lodder voor een plaats bij het Kieviten complex verwierp hij. Met opzet is de plaats bij de sport hal gekozen omdat de gemeente voordeel verwacht van een ge combineerde exploitatie. De fracties van de VVD en van het CDA bleken geen behoefte te hebben aan de motie-Nieuwen- hoven, nadat de wethouder ver klaard had de inhoud van die mo tie "mee te nemen" in het overleg met het adviesbureau. Maar drs. Nieuwenhoven stond er op, dat de motie in stemming gebracht zou worden. Dat gebeurde: de motie werd aanvaard met 9 tegen Waardering voor rapport over energiebesparen WASSENAAR - De Wassenaarse gemeenteraad heeft in de verga dering van gisteravond veel waardering getoond voor een eerste rapport van de gemeente lijke werkgroep "energiebespa ring" over maatregelen, die op korte termijn genomen kunnen worden - en gedeeltelijk al geno men zijn - om tot de gewenste be sparing van 57c te komen. Vanuit alle fracties werd er echter op gewezen, dat dit rapport een eerste stap is en dat vooral veel aandacht gesteed zal moeten worden aan een beroep op de burgerij om het gemeentelijke voorbeeld te volgen. De publieke opinie moet gemobili seerd worden, aldus de heer Greep (PvdA). Er moet een cam pagne worden gevoerd voor iso latie van woningen, volgens de heer Lodder (Partij Wass.). De heer Van Rij (CDA) vroeg of het mogelijk is particuliere verbrui kers, die hun best doen energie te besparen, een "aanmoedigings premie" te geven. Wethouder drs Van Dingstee ant woordde, dat er inderdaad nog veel te doen staat. Een volgende stap is het inschakelen van een adviseur van de Stichting Voor lichting Energiebesparing Ne derland (SVEN) voor energiebe sparing in drie gemeentelijke ge bouwen: de sporthal, het politie bureau en de Wethouder Hui- bregtseschool. OEGSTGEEST - De Haarlemmer trekvaart in Oegstgeest is gisteren permanent afgesloten voor alle autoverkeer. Voor gisteren bestond er al een verbod voor auto's om tijdens de spitsuren van de weg gebruik te maken. Dit verbod was ingesteld om de veiligheid van de fietsende scho lieren te bevorderen. Omdat hetverbod echter zeer vaak overtreden werd is men nu overgegaan tot algehele afsluiting. Het rijverbod stuitte op veel tegenstand van Warmond dat vreest dat er een extra verkeersaanbod door die gemeente het gevolg van is. Ook de Ken- nedylaan en de smalle Dorpsstraat in Oegstgeest kunnen een groter aanbod van doorgaand verkeer verwachten. De afsluiting moet rond de honderdduizend gulden kosten. Een kwart hiervan moet Oegstgeest zelf betalen, de rest wordt door de provincie opgebracht. Vooral voor een door Warmond verlangde verkeerslichtin stallatie is veel geld nodigDeze verkeerslichten moeten de veiligheid van fietsers en wandelaars vergroten. Nog dit jaar kabeltelevisie VOORSCHOTEN - De kabeltelevi sie zal waarschijnlijk aan het eind van dit jaar in heel Voorschoten aangesloten zijn. De hoofdleidin gen zijn in vrijwel alle wijken ge legd, terwijl in de Nassauwijk ook de individuele aansluitingen al klaar zijn. In de wijk Noord- Hofland is begonnen met de aan sluiting van eengezinswoningen. In het Cultereel Centrum is er vol gende week dinsdag en woens dagavond een kleine tentoon stelling en uitleg over de kabel televisie, speciaal voor de bewo ners van de Nassauwijk. Meer stoelen voor Tripodia KATWIJK-HettheaterTripodia in Katwijk krijgt er voor 50 mille 200 nieuwe stoelen. De raadscom missie voor Cultuur en Recreatie die burgemeester en wethouders adviseert, ging daar gisteren mee akkoord. De huidige stoelen wa ren niet best en moesten vaak worden hersteld of vervangen. Destijds was overigens bij de bouw van Tripodia bezuinigd op de aanschaf van stoelen in verband met het verkrijgen van een rijks subsidie. Gevreesd wordt dat er in de komende jaren nog vier honderd stoelen bij moeten ko- VOORSCHOTEN - In de Dorps kerk te Voorschoten werd giste ren het eerste van een serie orgel- en beiaardconcerten gegeven. De komende vijf weken zal dat steeds op maandag gebeuren. Henk Walvaart, cantor-organist van de Dorpskerk, bracht giste ren onder grote belangstelling een orgelbespeling ten gehore. Medewerking verleende een zanggroep onder leiding van Rijk Jansen. Het beiaardgeddelte van het concert werd verzorgd door Rien Ritter. (Zie voor recensie el ders op deze pagina7. Volgende week maandag treedt Louis Toebosch uit Tilburg op. WARMOND - De aannemer die in de Zwanburgerpolder zand aan het winnen is heeft vier jaar extra de tijd gekregen om al het zand dat hij nodig heeft en mag verko pen uit de grond te halen. Nadat de aannemer en de burgemeester het nieuwe contract al enige tijd geleden ondertekend hadden, gaf ook de gemeenteraad van War mond gisteren haar goedkeuring. Het contract werd verlengd omdat de zandwinner door onvoorziene omstandigheden nog niet genoeg zand heeft kunnen verkopen. De reden hiervan was dat het Ne derlandse wegennet de laatste ja- reh minder snel uitgebreid is dan aanvankelijk de bedoeling was. Nu de Schiphollijn in aanleg is, is er ook meer zand nodig. Dit levert én voor de gemeente én voor de aannemer voordeel op, wanneer tenminste het contract verlengd wordt. De organist wordt bijgestaan door Marleen Toebosch met blokfluit. Heieen van der Weel uit Den Haag zorgt voor de beiaard bespeling. Stadsbeiaardier Addie de Jong van onder andere Voorschoten komt op maandag 3 september aan bod. Verder valt Han Kapaan met hobo die avond in de Dorpskerk te beluisteren. Addie de Jong neemt naast de orgelbespeling ook de klokken voor zijn reke ning. Kees van Eersel, stadsbeiaardier uit Goes speelt maandag 10 sep tember in de Dorpskerk. Weel een week later komt organist Hans van Nieuwkoop uit Sas- senheim naar Voorschoten. Hij treedt dan op met medewerking van het christelijk Jongerenkoor Oegstgeest onder leiding van Theo Tobé. Rijk Jansen komt 24 september samen met Hans van Nieuwkoop opnieuw in de Dorpskerk. Die zelfde avond is ook de beiaardier Wim Franken van de Zuidertoren in Amsterdam aanwezig. WARMOND - De 83 jarige heer G.BJ. te Wiel werd gisteren gehuldigd vanwege zijn zestigjarig lidmaatschap van de vereniging St. Matthias. De heer Te Wiel werd in 1919 lid, één jaar na de oprichting van de muziekverenigingGedurende de zestig jaar van ziin lidmaatschap be speelde hij de tuba. Op de receptie die gisteravond voor hem werd gehouden in ,,'t Trefpunt" te Warmond waren alle leden van de vereniging aanwezig. Door de voor zitter van de Zuidhollandse bond voor muziekgezelschappen werd een gouden speld met robijn aan de heer Te Wiel overhandigd. De receptie was tegelijkertijd een afscheid. De heer Te Wiel zal nc zestig jaar de vereniging gaan verlaten. VOORSCHOTEN - Er is alles voor te zeggen om de zes concerten der orgelserie Dorpskerk op te schor ten tot ongeveer na afloop van de Marekerk-serie Leiden. Het eer ste recital is gisteren verzorgd door de eigen organist Henk Wal vaart en trok een verrassend aan tal luisteraars. Het programma vermeldde eveneens een verras sing. Te weten in Buxtehude's Magnificat in de eerste kerktoon (primitoni). Er hoort zang bij een magnificat anima meo, Maria's Lofzang (zie Lucas I). En de Duit se Evangelische kerk van toen is dit, puur rooms gregoriaans, in het latijn blijven zingen op de li turgisch gestelde preekdag. In dit vocale vereiste is voorzien door inschakeling van de jonge plaatsgenoot Rijk Jansen, die or gel studeert aan het conservato rium plus denkelijk koorzang. Met vier gelijke lotgenoten leidde hij het verloop van deze gezongen koor-éénstemmigheid, die inviel op de plekken die Buxtehude daarvoor had ingeschikt. Het prachtige werk is vol eenvoud en helderheid in de licht gefugeerde ver^bewerkingen, het conticum zelf is als bekend van een verruk kelijke schoonheid en ten derde waren ook de wisselende ver klankingen wondermooi. Vooraf aan Buxtehude ging een Prelude van diens schoonvader Franz Tunder van Lübeck. Een Fantasie van Telemann leidde naar een programma unicum uit 1600, Conzon a 4, van de Pool Andrzej Rohaczewski, vermoe delijk afkomstig van de Poolse staatsarchieven, die zeer serieus worden beheerd. Apotheken OEGSTGEEST - Op de nieuwe brug Haaswijk te Oegstgeest zal een nieuw wegdek worden aan gebracht. In verband met de werkzaamheden zal de doorvaart voor plezierboten op het Oegst- geesterkanaal in de week van 27 t/m 31 augustus gestremd zijn. Dit maakte de "Amsterdamse Aan- nemings Maatschappij "(A. A.M.) gisteren bekend. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 17 tot 24 augustus, door Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegst geest, tel. 155482; Apotheek van Breest Smallenburg, loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met open baar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden. - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m vr. van 14-15 uur. Oegstgeest. - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten. - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond. - zr. A. Looyen, Merellaan 22, Sassenheim, tel. 02522-11454. Dierenartsen Leiden - Weekendregeling dierenartsen Muurlir>g< Roest Helden A. W. Helder, Hermelijnvlinder 36, tel. 071-146686. Weekend regeling dierenartsen Krol/v. Gool/Vestjens: Y. Krol, Pres. Kennedy- laan 260, Oegstgeest, tel. 153266; B. H. Boer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. SOS-dienst Gehoor per telefoon. Als u in nood ver keert of eenzaam bent, kunt u altijd per telefoon (uit)praten of informatie krij gen. U vindt dag en nacht gehoor. Ver trouwelijke. Tel. 071-125202. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Noordeinde 40B, tel. 144715. Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend ihaandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur. Dierenbescherming Asiel melding zwerfdieren, mevr. A. van Dewall, Kloksteeg 6, tel. 140917. Henk Walvaart, organist van de Dorpskerk Walvaart eindigde met een van de drie Preludiums met Fuga in C van Bach. Evenwichtigheid in alle aspecten droeg Walvaart's volledig gave spel. Zijn register- keus dekte ook steeds weldadig stijl en karakter van het gespeel- Voor de aanvullende beiaardbe speling was de Delftenaar Rein Ritter uitgenodigd, die o.a. een suite van Boismortier liet horen, Oudnederlandse stukken en een deel van De Gruytters Beiaard- boek. KEES VERHOEF. Doorbraak is nog onzeker VOORSCHOTEN - De doorbraak van de Prins Bernhardlaan naar de Wijngaardenlaan in Voorscho ten staat nog op losse schroeven. Er zijn nogal wat bezwaren tegen deze doorbraak ingediend. De gemeenteraad zal na de bezwaren overwogen te hebben een beslis sing gaan nemen over de door braak. Verder zal de verbinding per open baar vervoer van Voorschoten naar Wassenaar drastisch be perkt worden. De Graaf (VVD) wil een onderzoek naar een even tuele "Buurtbus". Deze bus zou speciaal voor de schooljeugd zijn bedoeld. Praat- en kontaktgroep Praat- en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of andere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten, telefoon 142154/761557. Help even Help even, Leiderdorp, ook voor hulp geven, tel 410903/895587/410357/892597. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Moeders voor Moeders 071-153652. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do. 18.30-20.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier, Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2