Plannen in bouw van sporthal ongewijzigd Noordierse jongeren verbroederen Geen woningbouw op het terrein KEM-fabriek Bert Baerends richt Alpheuse jazz-club op Katwijkse tafeltennisclub met opheffing bedreigd Enquête levert niets op ONTVANGST VALT IN DUIGEN DINSDAG 21 AUGUSTUS 1979 -BEZ22H- ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphenaar Bert Baerends (26) wil het jazzgebeuren in Alphen aan den Rijn nieuw leven in gaan blazen. Drie weken geleden richtte de Alphense jazz-liefhebber een eigen jazzclub op. Voorlopig telt de Alphense jazz-club nog maar een tiental leden, maar als het aan Bert Baerends ligt zul len dat er spoedig veel meer zijn. Bae rends hoopt met name op de eerste offï ciële ledenvergadering op 17 septembe vele nieuwe leden te kunnen verwelko Aan plannen ontbreekt het de enthousias te Baerends allerminst. Intussen nam hij de organisatie op zich van een jazz-con- cert op 5 oktober. Een belangrijke datum voor Bert Baerends, want dan zal moe ten blijken of Alphen warm loopt voor de activiteiten van de jazz-club. Naast de organisatie van concerten wil de jazz club regelmatig (één keer per maand) contact en informatieavonden gaan houden. Mochten de activiteiten van Bert Baerends aanslaan dan staat hem voor ogen om eind dit jaar, begin volgend jaar in sa menwerking met de AVRO een jam-ses sion te organiseren. De eerste contacten daarover hebben inmiddels plaats ge had. Voorwaarde is dan wel dat Alphen tegen die tijd een bloeiende jazz-club kent. In het verleden kende Alphen trouwens ook al eens een eigen jazz-club, die een dozijn jaren heeft gedraaid, maar die tien jaar geleden doodbloedde bij gebrek aan eigen ruimte. De initiatiefnemer daar van, de bekende Alphense kunsthande laar Van Zwieten, heeft zich intussen al als lid aangemeld bij de door Bert Bae rends opgerichte jazz-club. Volgens Baerends is er in Alphen op jazz- gebied "niets te doen". Het plan om daar verandering in te brengen kwam deze zomer spontaan op. "Zelf hou ik van ech te goeie ouwe jazz, zoals van Duke El lington, Louis Armstrong en dergelijke. Mijn hospita is ook helemaal knettergek van jazz en toen we eens een keer platen zaten te draaien zeiden we zo tegen el kaar het zou leuk zijn om eens een keer tje een jazz-avond te organiseren". Terug van vakantie ging Bert Baerends di rect aan de slag, met als gevolg dat nu het eerste concert rond is. Dat wordt gehou den in de bistro bij de molen De Een dracht aan de Prins Hendrikstraat. Een sponsor voor dit eerste concert (een plaatselijke platenhandelaar) is ook al gevonden. Bij de culturele raad ligt een verzoek om eventuele tekorten te dek ken. Voorlopig gaat initiatiefnemer Bae rends ervan uit dat er in Alphen genoeg liefhebbers zijn voor een jazz-club en ze ker voor jazz-concerten. Zoals het een goede club betaamt komt er ook een clubblad: Jazz-info, voorlopig een eenvoudig gestencild blad dat in formatie zal bieden c nementen, groepen jazz-wereld. Over al die zaken wordt op 17 september als de eerste ledenvergadering wordt gehouden verder gepraat. Kort daarvoor gaat Baerends zijn licht opsteken in Den Haag waar de jazzclub (opgericht in 1948) op 14 september weer bijeenkomt. Alphenaren die geïnteresserd zijn in de jazz-club kunnen ofwel de ledenverga dering op 17 september in bistro De Eendracht bezoeken ofwel bellen naar Bert Baerends (01720-73347, alleen tij dens kantooruren). Langskomen bij Bert Baerends, die aan de Korte Conrad- straat 12 woont, mag ook. NOORDWIJKERHOUT - Aan de plannen voor de bouw van een sporthal, annex evenementenhal in Noordwij- kerhout wordt niets veranderd. Veranderingen zijn vol gens wethouder Van der Klaauw niet nodig. Dat is geble ken uit een mondelinge enquête die het gemeentebestuur onder verenigingen en organisaties in Noord wij kerhout heeft gehouden. personen. De belangstelling voor die zaal is aanmerkelijk kleiner dat we eerst dachten". De ge meenteraad wordt tijdens de ge meenteraadsvergadering van donderdag 30 augustus geïnfor meerd over de stand van zaken de sporthal. Enkele maanden geleden leverden gemeenteraadsleden felle kritiek op de nota "ruimte", waarin de behoefte aan verschillende ruim ten bij de sporthal uiteen werd gezet. Om de behoefte aan ruimte te inventariseren heeft het ge meentebestuur een schriftelijke enquête gehouden, op basis waarvan die nota is verschenen. Raadsleden meenden drie maan den geleden echter dat het ge meentebestuur te weinig reke ning had gehouden met bestaan de culturele ruimten in de ge meente Noordwijkerhout. Kritiek "Sommige verenigingen willen helemaal geen gebruik maken van de nieuwe accommodatie", zo luidde de kritiek op de nota "ruimte". Wethouder Van der Klaauw heeft in de afgelopen maanden zijn huiswerk nog eens overgedaan door elke vereniging ook nog eens te woord te staan. Die enquête leidt tot geen andere conclusies dan die van de nota "ruimte", zo constateert wethou der Van der Klaauw. "Het enige waar we ons in hebben vergist is de belangstelling voor de kleine vergaderzaal voor maximaal 30 Als de raad de conclusies van wet houder Van der Klaauw onder schrijft, dan worden de volgende ruimten bij de sporthal aange bouwd: een bestuursruimte voor maximaal 30 personen; een re creatieruimte voor 75 en 100 per sonen; een ruimte voor 75 perso nen die voor meer doeleinden kan worden gebruikt en een grote zaal voor 250 tot 300 personen. Ontwerp gulden beschikbaar om de plan nen voor de bouw van een sport hal, annex evenementenhal uit te werken. Het gemeentebestuur heeft de firma Kompleetbouw opdracht gegeven een ontwerp te maken. De hal wordt gebouwd op grond van de firma Noorlander, op de hoek van de Wildlaan en de Maandagse Wetering. Bouwon derneming Noorlander uit Lei derdorp is al enkele jaren eige naar van grond in 't Mossenest, het gebied waar de wijken Victor 5 en 6 zijn gepland. Noorlander is bereid die grond af te staan, mits het bedrijf als eerste in aanmer king komt voor de bouw van de sporthal. Er bestaat slechts een zeer geringe kans dat de bouw aan de neus van Noorlander voorbijgaat. Als de gemeente en Noorlander het niet eens kunnen worden over de prijs, dan zullen andere gagadigden worden aan getrokken. Noorlander wil de grond tegen kostprijs afstaan. SASSENHEIM - Het contact tus sen de katholieke en protestantse jongeren die deze dagen in Sas- senheim verblijven begint lang zaam op gang te komen. Dat is de voorlopige conclusie die de orga nisatoren van "Sassenheim helpt Noordierse kinderen" na een kleine week reeds kunnen trek ken. Afgelopen donderdag zijn in Sas senheim de 37 Noordierse kinde ren gearriveerd. Aanvankelijk zouden 40 protestantse en katho lieke kinderen naar Sassenheim komen, maar gezien de moeilijk heden die zich vorige week voor deden in Noord-Ierland zijn drie katholieke meisjes achtergeble ven. Op initiatief van de Sassenheimer Frits Beutick zijn de Noordierse kinderen naar Nederland ge haald voor een vakantie, waarin getracht wordt de onderlinge verstandhouding tussen de ka tholieke en protestantse jonge ren, die in het dagelijks leven als water en vuur naast elkaar leven, te verbeteren. In samenwerking met diverse instanties worden dagelijks allerlei activiteiten op touw gezet die de kinderen nader tot elkaar moeten brengen. "De ervaringen die we de afgelopen dagen hebben opgedaan zijn erg gunstig, iedereen is bijzonder en thousiast en doet overal goed aan mee. Moeilijkheden hebben zich nog niet voorgedaan", is de voorlopige balans die Frits Beu- Protestantse en katholieke kinderen poseren gezamenlijk voor de fotograaf. tick opmaakt. De kinderen zijn de afgelopen dagen vooral bezig gehouden met spelletjes en acti viteiten die erop gericht zijn dat de kinderen elkaar beter leren kennen. Zo werd er gisteren een spelletjes ochtend gehouden in het zwembad Wasbeek en was er gisteravond een voetbalwed strijd tussen enkele elftallen uit Sassenheim en teams bestaande uit Noordierse kinderen, waarbij katholieken en protestanten in één team zaten. Eerder werd al een gezamelijke fietstocht en een speurtocht door Sassenheim georganiseerd. Het afgelopen weekeinde zijn de kinderen in de gastgezinnen gebleven. In elk gastgezin be vindt zich zowel een protestants als een katholieke kind. De "ou ders" werden door de organisato ren verzocht er zoveel mogelijk met de kinderen op uit te trek ken. Dit gebeurde voornamelijk in het maken van duinwandelin gen en het bezoeken van voet balwedstrijden. Na dit week- .einde komt ook mevrouw Maris, die speciaal is belast met het be geleiden van de gastgezinnen,tot de conclusie dat alles zonder problemen verloopt. "De erva ringen met de gastgezinnen zijn erg gunstig ik mag wel zeggen dat de mensen zich als echte ouders van de kinderen gedragen," aldus mevrouw Maris. Vandaag zijn de Noordierse kinde ren de gehele dag te gast van het Kaageiland, op het programma staan onder meer zeiltochten en bowling wedstrijden. Joegoslavische waterpoloërs liggen in bed ALPHEN AAN DEN RIJN - De ge plande ontvangst van het Joego slavische zevental, dat gister avond een waterpolo-interland tegen Nederland speelde (uitslag: 7-7), door loco-burgemeester J. Goedhart, viel gistermiddag he lemaal in duigen. Coach Trifun Miro vertelde zijn spelers 's mid dags om twee uur naar bed te hebben gestuurd om te rusten voor de wedstrijd. Daarom ver scheen alleen de Joegoslavische consul (op de foto links) op het raadhuis, waar alle getroffen voorbereidingen vrijwel voor niets waren geweest. Straffeloos bleven de Joegoslaven niet weg, want 's avonds zijn de coach en de spelers op een fikse uitbrander ge- tracteerd door de consul, die de in Boekarest verblijvende ambas sadeur verving. De vraag is ove rigens of het bij die reprimande blijft, want de wedstrijd was een initiatief van de ambassadeur van hun land, die voor elkaar kreeg dat de opbrengst van de in terland naa in april door zware aardbevin gen getroffen Joegoslavische vis serdorpje Kotor zou gaan. Hoe groot de opbrengst is uitgevallen kon organisator Joel Kaltenecker gisteravond nog niet meedelen. "Ik weet niet precies hoeveel men sen er zijn geweest, maar ik schat het toch wel op een kleine dui zend", opperde hij. "Het is de be doeling dat we over twee weken een cheque gaan overhandnigen op de Joegoslavische ambassa de". NIEUW VENNEP - Op de plaats van de voormalige KEM-fa briek worden geen woningen gebouwd. Dat blijkt uit de woorden van de heer Baljeu, hoofd van de afdeling ruimtelij- Blokkade in Hoofddorp HOOFDDORP - Winkeliers van het Markthof in Hoofddorp hebben vanmorgen van 9.00 tot 10.00 uur de kruising Marktplein-Parallel weg geblokkeerd met auto's. Zij deden dit uit protest tegen de plannen van de gemeente Haar lemmermeer om het plein tegen over de winkels te reserveren als voetgangersgebied. Volgens de winkeliers blijft er door deze maatregel onvoldoende parkeer ruimte over. ke ordening van de gemeente Haarlemmermeer. De wijkraad in Nieuw Vennep had aange drongen op de bouw van enkele goedkope woningen voor één- en tweepersoons huishoudens. KEM-Europa, de fabriek voor chemische bestrijdingsmidde len verhuist in september naar het Noordbrabantse Bergen op Zoom. Het terrein dat nu vrij komt wordt opnieuw ingeruimd voor een aantal bedrijven, mo gelijk in de dienstverlenende sector. In een eerder stadium hadden burgemeeseter en wet houders van de Haarlemmer meer de mogelijkheid opgelaten te zetten. Onderhandelingen met de eigenaar van de grond, Bakker uit Heemstede, liepen echter op niets uit. "Financieel bleek het niet haalbaar om er woningen in de zogenaamde so ciale sector te bouwen. Dat is erg jammer, maar werkelijk uitge sloten", aldus Baljeu. Inmiddels heeft een Nieuwven- neps loodgietersbedrijf al een gedeelte van de KEM panden Acht teams uit competitie teruggetrokken KATWIJK - Het voortbestaan van de tafeltennisafdeling van de omnisportvereniging "Rijnsoe ver te Katwijk" staat op het spel nu de dienst Sportzalen van de gemeente Katwijk de kleine zaal in sporthal "Cleijn Duin" op dinsdagavond niet meer wil ver huren aan "Rijnsoever". Dit heeft al tot gevolg gehad dat acht teams, die opgegeven waren voor de competitie van de Nederland se Tafel Tennis Bond moesten worden teruggetrokken. "Dat is voor de spelers een hele teleur stelling", zegt voorzitter H. Jan sen van de sportvereniging. De tafeltennisafdeling werd ander half jaar geleden opgericht. Dat gebeurde toen omdat er genoeg speelruimte was. De afdeling be schikte twee avonden (op dins dag en woensdag) en zaterdag middag over de Weine zaal in de sporthal Cleijn Duin aan de Stadhoudersdreef. Jansen: "Nu hebben we zonder enig overleg een avond minder gekregen. Dat is de nekslag voor de vereniging". Waarom geen speelruimte meer voor de tafel tennissers op dinsdagavond? Di recteur D.P.H. Timmermans van de dienst Sportzalen: "Van 'Rijnsoever' hebben we geen Verder hebben tafeltennissers zich onvriendelijk gedragen tegen overleden van de badmintonclub bij het medegebruik van de dou ches. De sportclub Rijnsoever moet ook nog huur betalen". De heer Jansen geeft toe dat er een achterstand is in het betalen van de huur. Die achterstand is ver oorzaakt door de late inning van de contributie over het tweede en derde kwartaal van dit jaar. Bo vendien is het bestuur van "Rijnsoever" geconcentreerd be zig geweest met de accommoda tieproblemen op het sportcom plex "De Krom", waardoor ande re zaken, zoals de financiële wat in het gedrang kwamen. "Maar het komt wel goed", verzekerde Jansen. Douchen Wat betreft de problemen met het douchen, vertelde hy, dat "Rijns- oever" enkele toptafeltennissers heeft. "Zij willen wel eens dou chen". Hij liet verder weten dat de sportclub wel degelijk vooraf zijn wensen wat betreft de zaal- huur heeft kenbaar gemaakt Eind september zouden acht teams van de tafeltennisafdeling, vier senioren- en vier jeugdteams, in competitieverband gaan spelen. Zoals de zaken er nu voorstaan gaat dat niet door. In een leden vergadering zal binnenkort be sproken worden hoe het nu ver der moet met de tafeltennisafde ling. De sportvereniging Rijns- oever heeft verder wethouder Van Oosten om een gesprek over de zaalverdeling gevraagd. De heer Jansen vindt dat de zaal verdeling niet in handen van éen persoon (Timmermans, red.) moet zijn. Hij wil liever dat er net als in Leiden in Katwuk een sportstichting van de grond komt, die zich onder meer bezig houdt met de verdeling van de zaalruimte. De tafeltennisafdeling van "Rijns oever" telt ongeveer zeventig le den. Wegens de inkrimping van de zaalruimte is de afdeling zelf op zoek gegaan naar een lokali teit In een advertentie worden bedrijven, scholen of instellingen opgeroepen een ruimte beschik baar te stellen tegen een redelijke vergoeding. Tot gisteren had zich nog niemand bij deze jonge afde ling van de sportvereniging aan gemeld.... gehuurd. Overigens blijft, vol gens eigenaar Bakker, de KEM tot 1982 aansprakelijk voor de huur van de panden, tenzij an dere huurders worden gevon den. Thans worden ook onder handelingen gevoerd met een garagebedrijf. Dit tegen de zin van omwonenden. "Wij waren tegen de KEM gezien de fabricage van brandgevaar lijke stoffen. Nu krijgen wij wel licht weer iets dergelijks op deze plaats, want natuurlijk zullen er ook wel weer bezinepompen moeten komen", stelt één van de omwonenden vast. Hazerswoude heeft geen plaats voor Vietnamese vluchtelingen HAZERSWOUDE - De gemeente Hazerswoude ziet vooralsnog geen kans enkele huizen ter be schikking te stellen voor Viet namese bootvluchtelingen. Dat blijkt uit het antwoord dat het SGP-raadslid J.F. Kaashoek kreeg op zyn verzoek om een on derzoek in te stellen naar de mo gelijkheden om enkele Vietna mese gezinnen onderdak te bie den. Volgens burgemeester J. ten Heuvelhof blijkt het op dit mo ment al verschrikkelijk moeilijk om aan de normale aanvragen om huisvesting te voldoen. Momen teel wordt er in Hazerswoude geen enkel nieuw huis opgele- VI rd Het aantal woning i kon den zou vanaf 1 januari al met rond de honderd zijn toegeno men. Het PvdA-raadslid F. Stru- ben, lid van de woonruimtead viescommissie: "De woning voorraad is ellendig en zal dat nog tijdenlang blijven".

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15