Leidse PvdA glijdt af naar rechts Sportcursussen voor scholieren in komende jaar Jeugdstad" komt niet meer terug Erg druk op Kerkepad in Leiden Gedood bij oversteken autoweg auto s in Merenwijk Rooftocht langs MAANDAG 20 AUGUSTUS 1979 LEIDEN Duivensport! 1) LPV "De Vriendenclub" hield vanuit Duffel met 564 duiven. De uitslag was: 1. A. Houwe- ling, 2. M. Noordervliet, 3. W v.d. Kooy, 4. F. Ladan, 5. A. Laterveer.6. W. v.d.Kooy. 7. J MTurk .8.J.V. Seggelen .9.J. Beekman. 10. J J. Wansink. Er werd ook gevlogen vanuit St. Ghislain met 240 duiven. De uitslag: 1.4,10. AHouweling, 2. W. v.d. Kooy.3. D. Koet.5. J v. Seggelen. 6. S. Pracht sr. 7. P. de Jong. 8$. Gebr. v.d. Duivensport(2) LPV "De Snelvlieger" hield een vlucht vanaf Wuustwezel met 295 duiven. De uitslag was 1 M. de Lange en Zn.. 2.6. F. Jansen. 3. B. Delsasso. 4 1. Klinkhamer, 5.8 F. Compier. 7$. Gebr. Bink, 10. W.v.Berk. Verder werd niet 200 duiven gevlogen vanaf St. Quentin. De uitslag daarvan was: 123.4. Af. de Lange en Zn.. 53.10. F. Jansen, 6.7. J. Groe nendijk. 8. I. Klinkhamer. Duivensport! 3) PV "Rijnklievers" vlaag vanaf St. Ghislain met 205 jonge duiven. De uitslag was: 1.3. Gebr. Hoogervorst, 2,5,10. J. v.d. Wal. 4. Griensven, 6. J. Pracht, 7. B. v. Mil, 8. J. v Ley den, 9. Brugman. Verder werd met 413 duiven gevlogen vanaj Duffel. De uit slag was: 1. Gebr. Hooger vorst. 2. J. Zevenhoven. 3.4.6 J. Pracht. 5. Sladek. 7. Brug man. 8. Kok,9. J.v.Leyden, 10 J.v. Alphen Duivensport(4) LPC vloog met 144 duiven van af St. Ghislain. De uitslag was: 1,7. P. Groenendijk, 2.3.4,5,9. N. de Groot. 6. Fr Gijsman. 8. P. Landesbergen, 10. W. L. Onstenk. Verder werd met 223 duiven gevlogen vanaf Duffel. De uit slag: 1. N. de Groot, 2,9. P. Koenen, 3,5. A. Singeling, 4. W. L. Onstenk, 6.10. P. de Haas, 7,8. P. Landesbergen. Duivensport(5) PV "De Blauwkras" vloog met 112 duiven vanaf St. Ghis lain. De uitslag was: 1.7. P. de Mooy. 2,6. J. Vinkestein, 3. N. v.d. Blom.4. R. Verhoogt.5,10. F. v.d. Wetering, 8. B. Diers- man. 9. J. Franken. Vanaf Duffel werd gevlogen met 336 duiven. De uitslag was: 1.4.6,7. P.GijsmanenZn.,2.P. Brandt. 3. N. v.d. Blom, 5. F. v.d. Wetering, 8. J. de Jonge, 9. J Vinkestein 10. J Franken. Hengelsport1 Viscollege "De Ruisvoom" hield de vijfde wedstrijd op het Braassemermeer. De vangst was redelijk. De uitslag: 1. J Nieuwenburg jr. 4020 gram<34 stuks), 2. B. Later- veer 4560(28). 3. C. Pierens 3130(26), 4. W. Ween ink 2450(20), 5. S. Dubbeldeman 2590(18). 6. W. Hageman 1820114).7.G.v.d.Berg.8 L.v. Deelen ,9.Th.v.Daalen.lO.A. de Beaufort. PSP in open brief: Geschept door auto LEIDEN - De 77-jarige Leidenaar J.P. Gordijn is zaterdagmiddag even voor zes uur dodelijk ver ongelukt op de Voorschoterweg. De bejaarde man wilde met de fiets aan de hand ter hoogte van het zwembad "De Vliet" de bei de rijbanen oversteken. Ver moedelijk heeft hij daarbij on voldoende opgelet. Hij werd tijdens het oversteken geschept door een auto komend uit de richting Voorschoten, die werd bestuurd door een 24-jari- ge inwoner van Leidschendam. De Leidenaar werd met grote spoed door de EHD overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis waar hij korte tijd later aan de opgelopen verwon dingen bezweek. Toen ze de politie ontdekten vluchtten ze en belandden ten slotte in een sloot. Eenmaal in het politiebureau aangekomen bleek dat het tweetal in gezelschap van nog twee anderen was. Dat twee tal, 21 en 24 jaar oud, kon later in de nacht worden aangehouden Ze zaten in een auto. waarin zich gestolen apparatuur als autora dio's en cassetterecorders be vonden. De autokrakers zijn op hun roof tocht bijzonder ruw te werk ge gaan zodat de schade aan de au to's aanzienlijk was. Drie eige naars hadden gisteren al aangifte gedaan van de gepleegde vernie lingen en diefstallen. Het viertal verblijft nog in het bureau voor nader verhoor Op 1 september weer schaatsen en skateboard aan Vondellaan LEIDEN - Op 1 september be gint het nieuwe schaatssei zoen voor de Ton Menken- ijsbaan aan de Vondellaan. Vanaf die datum ligt er weer een ijsvloer in de hal. Voor het komende winterseizoen staan op het programma een aantal schaatsevenementen. Zo worden op het ogenblik on derhandelingen gevoerd met Holiday on Ice over een be zoek van de ijsrevue aan Lei den. Verder zijn er plannen om op de baan de Nederland se Kampioenschappen short track te organiseren. Dat zijn schaatswedstrijden over zeer korte afstand, een onderdeel van de schaatssport dat snel in opkomst is. Ten slotte wordt er gewerkt aan de voorbereiding van een grote ijs-modeshow Tegelijk met de opening van de ijsbaan zal ook het nieuwe skateboardcentrum dat ach ter de hal ligt voor de jeugd opengesteld worden. LEIDEN - In het Academisch Zie kenhuis Leiden zijn voor het di ploma ziekenverpleging A ge slaagd: F.M.J.K. Beyleveld, A.M.C.E. van Dam, H. van der Ent, M.S. van der Hoeven-De Zoete. W.J.M.A. Koreman. A Neuteboom, J. Riehl-Noorder- meer. G.M. van Rijn. P Rom- bout-Wessel, W.L. Schaap, J Sporken, K.E.E. Strubbe, A. van der Tang. LEIDEN - "De PvdA glijdt steeds meer naar rechts af en weigert systematisch om in samenwerking met andere linkse partijen en progressieve actiegroepen voor een ander beleid te strijden". Dat verwijt aan het adres van de socialisten in Lei den komt van het PSP- raadslid mevrouw Pas- schier Ze baseert die mening op een twee tal recente gebeurtenissen in de Leidse politiek, namelijk de huisvesting van Marokkaanse pensionbewoners en de demon stratie voor jongerenhuisvesting Wat het eerste betreft constateert mevrouw Passchier dat PvdA- fractieleider Peters de Marokka nen geen garantie wilde geven voor een terugkeer naar Leiden Een misser noemt het PSP-raadslid het stencil van het afdelingsbe stuur van de PvdA. die werd uit gereikt tijdens de demonstratie voor jongerenhuisvesting afge lopen vrijdag. Volgens mevrouw Passchier wordt in het stencil steeds gesuggereerd dat de jon geren alleen woonruimte voor zichzelf eisen en geen oog hebben voor de nood van andere woning zoekenden. "Dat is een soort verdacht makerij, die nergens op lijkt, omdat de jongeren steeds benadrukken dat ze niet ten koste van andere wo ningzoekenden voorgetrokken willen worden" aldus mevrouw Passchier. In de open brief aan de PvdA in Leiden schrijft ze verder dat uit het stencil op geen enkele manier blijkt hoe de PvdA werkelijk - ook buiten de raad - met actievoe renden en andere linksen de wo ningnood denkt te bestrijden, laat staan het beleid van Van Agt en Wiegel LEIDEN - Sportcursussen voor scholieren. Dat zijn de nieuwe ac tiviteiten die de gemeentelijke schoolsportcommissie het ko mende schooljaar gaat ontplooi en in samenwerking met sport bonden en sportverenigingen. Volgens de voorzitter van de commissie de heer D. J. de Jong passen die cursussen in de doel stelling van de commissie om zo veel mogelijk leerlingen te bren gen tot geregelde beoefening van sportieve activiteiten. In het komende schooljaar wordt gestart met een twaalftal cursus sen. Daarbij gaat het met name om sporten of sportonderdelen die vallen buiten het programma van de gymnastieklessen op school. Zo zijn er cursussen tafel tennis, gewichtheffen, schermen en boksen voor beginners. In de Ton Menkenhal worden voor hardrijden en kunstrijden op de schaats georganiseerd. Zwem bad De Zijl is de plaats voor de cursussen schoonspringen en kunstzwemmen. Daarnaast is er nog een viertal be- Echtpaar bestolen LEIDEN - Een echtpaar uit Leiden dat juist was terugekeerd van vakantie in Italië is gisteren op het hoofdstation in Leiden-voor een kleine vierduizend gulden bestolen. Het echtpaar kwam rond het mid daguur met de trein in Leiden aan De 40-jarige vrouw zette haar handtas even op het perron om haar invalide man uit de trein te helpen In dit korte ogenblik is de tas ontvreemd. LEIDEN - In dc Hugo de Groot straat werd zaterdag een rom- melmakrt gehouden ten bate van "Greenpeace", de actiegroep die zich onder andere inzet tegen de vangst van zeehonden en walvts- De rommelmarkt werd georgani seerd jongens en meisjes uit die straat. Ze hadden verscheidene standjes ingericht en versierd waar allerhande zaken te koop Politie pakt illegale zendamateurs LEIDEN - De Leidse politie heeft het afgelopen weekeinde twee clandestiene zenders in beslag genomen. Beide zenders bevon den zich in een auto. De eerste zender zat in een auto die geparkeerd stond op het parkeer terrein van Holiday Inn aan de Haagsche Schouwweg. De zen der was waarschijnlijk van een inwoner van Noordwijkerhout. De zender in een andere auto bleek het eigendom te zjjn van een in woner van Ophemert. ginnerscursussen in badminton, roeien, polsstokhoogspringen en wielrennen. De laatste cursus zal volgend jaar worden gehouden op het Swiflr-circuit nal y di voormalige vuilnisbelt aan de Roomburgerweg die op het ogenblik in aanleg is. Zoals gebruikelijk organiseert de gemeentelijke schoolsportcom missie in 1979,1980 ook weer een groot aantal sporttoernooien, op 7 september wordt begonnen met een bosloop waarna slagbal, voetbal en microkorfbal volgen Ten slotte zijn er nog toernooien turnen, handbal, zwemmen, bas ketbal, hockey, veldkorfbal, bas ketbal en volleybal. Overval op benzinestation LEIDEN - De 20-jarige Leide naar s van E zal zich zijn laatste avond als vakantie hulp bij het Motorhuis ver moedelijk anders hebben voorgesteld dan de manier wgarop deze gfa i. ren ia ver- Twee en een halve maand had hij gewerkt als pompbedien de en in deze periode hadden zich nooit moeilijkheden voorgedaan. Gisteravond te- gi n ii uui kwam 11 htei plotseling een man van onge veer 22 jaar op E. afgestormd. "Geld of ik schiet", riep deze ongewenste klant en voordat E van de schrik was beko men had zijn belager al een greep in de kassa gedaan en zich uit de voeten gemaakt met ongeveer 200 gulden. MUZIKALE RONDRIT DUBBELDEKKER LEIDEN - De "Kerkepad' -wandeling georganiseerd door de NCRV in Leiden is een groot succes geworden. Begunstigd door fraai zomerweer maakten vele duizenden uit alle windstreken zaterdag een ontdekkings tocht door de Leidse binnenstad. Al voor negen uur 's ochtends stonden de eerste enthousiaste wandelaars voor het VW-kantoor aan het Stationsplein te wachten om een door de VW uitgestippelde route in ontvangst te nemen. De grootste drukte ontstond rond tien uur en duurde tot ongeveer twee uur. De VW-informatrices die tot dat ogenblik alle uitgegeven routebe schrijvingen nog hadden geturfd, zagen daar gezien de drukte geen kans meer toe. Bij een inventarisatie aan het eind van de middag bleken er ruim tweeduizend exemplaren te zijn uitgereikt. Het aantal deelnemers aan de Kerkepad-wandeltocht moet op een veel voud worden geschat. Rond het middaguur kon men in het centrum van de stad grote groepen mensen zien lopen, gewapend met het platte- grondje en fototoestel. Vooral van de Hooglandse Kerk, waarvan de restauratie bijna is voltooid, werden zowel binnen als buiten bijzonder veel foto's gemaakt. Ook de bespeling van het orgel door Joop Brons trok veel belangstelling. De Vrienden van de Pieterskerk namen de gelegenheid te baat om de elpee met orgelopnamen, waarvan de opbrengst bestemd zal worden voor de restauratie, aan de man (of de vrouw) te brengen. Dat de wandeling niet ten onrechte "Kerkepad" wordt genoemd bleek wel uit het feit dat met name voor de kerkelijke monumenten de grootste belangstelling be stond. Ze namen ook vele wandelaars een kijkje in de Lodewijkskerk en de Hartebrugkerk. Eén kerkgebouw op de route kon niet worden bezocht de synagoge aan de Garenmarkt was in verband met de viering van de sabat gesloten. Ook volgende week zaterdag bestaat nog de mogelijkheid om langs de Kerkepad-route te wandelen. LEIDEN De Leidse binnenstad werd zaterdagmiddag opgevrolijkt door de muzikale klanken van Ted Eastons Jazz Band Dat gebeurde in het kader van de internationale uitwisseling tussen Leiden en Oxford, die de afgelopen week plaats had. Dc band van Ted taston speelde op diverse plaatsen zich met een Engelse dubbeldeks LEIDEN - Het volgend jaar zal er in de Ton Menken-hal aan de Von dellaan geen „Jeugdstad" meer De belangstelling voor deze zomer- vakantiebezighcden voor de jeugd blijkt niet gro<>t genoeg om een sluitende exploitatie moge lijk te maken. Jeugdstad werd twee achtereen volgende zomers georganiseerd in de hal. Nadat in 1978 tijdens de eerste Jeugdstad een aaiital te kortkoming* n waren gesigna leerd werd *ht jaar gekozen \oor een gewijzigde op/et. Deson danks bleet het bezoek \an de Leidse jeugd beneden de ver wachtingen. De afgelopen weken kwamen er in totaal rond 17.000 jeugdige bezoekers Vanwege ruimtegebrek zullen alle Jeugd stad n evenemcntcnattnbuten miu<i« n erkocfat Viertal gepakt ROMMELMARKT VOOR GREENPACE LEIDEN - In de nacht van zaterdag op zondag heeft de Leidse politie een vier tal inwoners van Leiden aangehouden in verband met het openbreken van en stelen uit auto's. Even na vier uur 's nachts ont dekte de politie een 22-ja- rige en een 23-jarige man die bezig waren een auto open te breken.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3