Overleg Israël-YS in impasse President verdedigt Soeharto zijn beleid Grote risico's Oosteuropees luchtverkeer Toenemende spanning in westelijk Sahara Prijzen zware olie in YS vrij Strauss stuit met voorstellen op Israëlische tegenstand ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1979 MADRID (GPD) - Weder zijdse beschuldigingen van alle partijen lijken de inleiding te vormen van het begin van een militair uit de hand lopen in de kwestie van de Westelijke Sahara. Algerije heeft donderdag Marokko ge waarschuwd dat Rabat niet alleen het voorrecht heeft om vijandelijke troepen buiten hun grondgebied te vervol gen. Marokko heeft Algerije en het Frente Polisario beschuldigd van de inneming van de Mauretaanse stad Nouadhibou, die ligt aan de grens met Tiris el Gharbia, het Mauretaanse gedeelte van de Westelijke Sahara, dat zondag door Marokko is geannexeerd. Het Polisario heeft Mauretanië van grove laksheid beschuldigd, omdat de autoriteiten in de Mau retaanse hoofdstad Nuakchott NOUADHIBOU (Reuter) - Marokko heeft in vijf dagen 5.000 a 6.000 soldaten door de lucht aangevoerd vanuit zijn (noordelij ke) deel van West-Sahara naar het zuidelijke (door Mauretanië ontruimde deel), maar maakt nog maar weinig haast met de terugtrekking van zijn troepen uit Mauretanië, zo hebben Mau retaanse regeringsfunctionarissen gisteren verklaard. Deze te rugtrekking zou zaterdag moeten beginnen. Verwacht werd dat de Marokkaanse minister van buitenlandse zaken Boucet- ta, die gisteren in Nouakchott aankwam voor nader overleg, erop zou wijzen, dat onvoldoende transportmogelijkheden in Marokko de enige oorzaak van de trage terugtrekking zijn. geen militaire maatregelen heb ben genomen tegen de vijande lijke agressie van Marokko. Mau retanië heeft dinsdag verklaard geen Algerijnse en guerrilla-een heden van het Polisario in zijn gebied toe te laten. Het polit-bureau van de Algerijnse socialistische staatseenheidspar- tij FLN gaf donderdag een com muniqué uit waarin de Marok kaanse annexatie van Tiris el Gharbia werd aangemerkt als het bespotten van de VN en van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid. Daarnaast riep de FLN alle Afrikaanse staten op om de militaire agressie van Marokko te veroordelen, omdat deze de weg blokkeert tot het bereiken van een vrede in de Westelijke Saha- De Algerijnse president Chadly Bendejid heeft een telegram ge zonden aan William Tolbert, pre sident van Liberia en voorzitter van de Organisatie voor Afri kaanse Eenheid, waarin hij stelt dat hij zijn leger heeft gecom promitteerd met een avontuur, dat onvoorzienbare gevolgen kan hebben voor de vrede en de sta biliteit in Noordwest-Afrika, ter wijl Marokko heel Afrika uit daagt. De adviseurs van de Marokkaanse vorst Hassan II hebben beweerd dat de inneming van de Maure taanse stad Nouadhibou door Al gerijnse soldaten en legereenhe den van het Polisario een bedrei ging vormen voor de streek Tiris el Gharbia, die zondag door de Marokkanen is omgedoopt tot Oud Eddahab. Politieke woord voerders van de FLN in Algiers hebben de annexatie van deze stad ontkend en menen dat deze manipulatie van informatie de dekmantel voor Marokko moet zijn om zo snel mogelijk in Dak- hla, de belangrijkste stad in Tins el Gharbia, een militaire vliegba sis aan te leggen. De Marokkaan se autoriteiten hebben alle Mau retaanse soldaten, die achter gebleven zijn in Tiris el Gharbia, hun paspoort afgenomen en ver klaard dat zij vanaf nu Marokka nen zijn. Marokko, Mauretanië, Algerije en het Frente Polisario hechten gro te waarde aan de uitslag van de missie onder leiding van de Ame rikaanse senator Stephen So- lartz, die op het ogenblik een be zoek brengt aan Noordwest-Afri ka. Stephen Solartz heeft contac ten gehad met koning Hassan II van Marokko, met de autoriteiten van Mauretanië en met de Alge rijnse president Chadly Bende jid. Leden van deze Amerikaanse mis sie verplaatsen zich onlangs in het geheim naar Madrid om het officiële standpunt van Spanje in de kwestie Noordwest-Afrika te leren kennen. Het bezoek van de Amerikaanse senator aan de Westelijke Sahara viel samen met berichten uit Washington, die meldden dat de VS bereid zijn om Marokko met wapens te steu nen. JAKARTA (GPD/ANP) - De Indo nesische president Soeharto heeft in een twee uur durende toespraak in het parlement zijn beleid verdedigd dat de laatste tijd onderwerp van heftige kri tiek is. In een rede ter gelegen heid van de 34ste viering van In- donesië's onafhankelijkheid wees Soeharto beweringen van de hand als zouden de buiten landse leningen die aan het begin van dit jaar totaal 13 miljard dol lar bedroegen, de komende gene raties belasten. „Wij zijn niet van plan om tegen welke prijs dan ook het land te verkopen, noch willen wij een last leggen op de schouders van de komende gene raties", aldus Soeharto. Indonesië hoeft volgens hem zijn respect of zelfvertrouwen niet te verliezen omdat het schulden heeft in het buitenland. Vele lan den die nu tot de vooraanstaande naties behoren hebben ooit hulp ontvangen om hun economisch leven te herstellen, zei hij. „Ont wikkeling in een moderne tijd JERUZALEM (GPD/AP) - De besprekingen tussen Robert Strauss, de persoonlijke afgezant van president Carter voor de autonomieonderhandelingcn, en Israëlische leiders zijn in een impasse geraakt. Strauss arriveerde gisteren in Israël in een poging Israëlische instemming te verkrijgen voor een Amerikaans initiatief voor een nieuwe VN-resolutie. een nieuw groot offensief in Zuid-Libanon. Israël heeft beslo ten het Palestijnse volk uit te roeien, maar de Palestijnen laten zich niet intimideren door Begin en Sadat of door Amerikaans oorlogstuig, zo waarschuwde Arafat. Volgens welingelichte bronnen heeft Strauss uitgebreide nieuwe Amerikaanse voorstellen met zich meegebracht, die volgens de Amerikanen minimale eisen be vatten die zowel voor de PLO als Israël aanvaardbaar zijn. In zijn eerste ronde van besprekin gen met premier Begin en de mi nisters van defensie en buiten landse zaken, Weizman en Dajan, is Strauss echter op Israëlische tegenstand gestuit. Israël blijft bij haar standpunt dat alleen de oude VN-resolutie 242 basis van de onderhandeling kan zijn, en dat de PLO onder geen voor waarde aanvaardbaar is als ge sprekspartner. Het bezoek van Strauss stond ge heel in het teken van het aftreden van de Amerikaanse VN-ambas- sadeur Young en het debat over de Palestijnse zaak dat volgende week in de VN zal plaats vinden. De regering-Carter is naarstig op zoek naar een formule die zowel voor de PLO als Israël aanvaard baar is, waardoor Palestijnse deelname aan de autonomieon- derhandelingen mogelijk moet worden. Volgens de regering- Carter is zo'n Palestijnse deel name alleen mogelijk, als de PLO op welke wijze dan ook haar me dewerking verleent. Sinds het tekenen van het vredes verdrag, op 26 maart, hebben be woners van de Jordaan-westoe- ver en de Gazastrook geweigerd aan de autonomieonderhande- lingen deel te nemen. De VS wenst nu een formule te vinden waardoor de PLO op zijn minst haar stilzwijgende medewerking verleent en daardoor de gematig de leiders op de Westoever in staat stelt aan de onderhande lingstafel te gaan zitten. De autonomieonderhandelingen tussen Israël en Egypte zullen morgen op ambtelijk niveau in Alexandrië hervat worden. Het opstellen van een agenda voor de besprekingen zal het voornaam ste onderwerp van gesprek zijn. Verwacht wordt dat hierbij ook zaken van inhoudelijke aard be sproken zullen worden. Israël heeft hiertoe haar onderhande- Nederlandse sleepboten naar Le Havre LE HAVRE (AFP) - In de loop van de dag zijn gisteren twee Neder landse sleepboten uit Terneuzen in Le Havre aangekomen. Het zijn de "Nederland" en de "Temi 4". Zij zullen - zodra de wind op de Noordzee minder is geworden - meehelpen, de "Norway" van Le Havre naar zee te slepen. Het grootste Franse passagiersschip uit de geschiedenis (tot voor kort heette het "France") is kort gele den gekocht door een Noorse re der. Eerst zal het moeten worden aan gepast aan de eisen van de mo derne tijd. Dit gebeurt in het Westduitse Bremerhaven. Omdat de "renovatie" niet in Frankrijk plaatsvindt - een werf in Bremerhaven wil het schip voor aanzienlijk minder geld op knappen dan het karwei zou moeten kosten als het op een Franse werf werd verricht - wei gerden de bemanningen van de vier havensleepboten van Le Ha vre, het schip naar zee te slepen. Volgens de laatste berichten zal het sleepwerk geklaard worden door de twee Nederlandse sle pers en twee Franse zeeslepers. lingsdelegatie versterkt met en- YoUIlg kele leden die ook aan de Camp David-onderhandelingen heb ben deelgenomen. - v. t i. Arafat Het is niet aan president Carter om uit te maken of de Palestijnen een eigen staat mogen hebben, zo heeft PLO-leider Arafat gisteren gezegd op een bijeenkomst in de Libanese hoofdstad Beiroet. Hij zei over informatie te beschik ken dat Israël zich voorbereidt op Casino Parijs mogelijk dicht PARIJS (Reuter) - Het Casino van Parijs zal misschien van wege de stijgende kosten zijn deuren moeten sluiten. Dit heeft de directeur van deze wereldberoemde nachtclub meegedeeld. Hij zei verder dat een sluiting alleen vermeden kan worden als er flink bezuinigd wordt. De vakbonden verzetten zich tegen het eventuele verlies van 140 arbeidsplaatsen, die het verdwijnen van de club met zich meebrengt. Het Casino van Parijs, dat zich op de rechteroever van de Seine bevindt, heeft enige zeer beroemde Franse zange ressen op de planken gehad, zoals Mistinguett, Josephine Baker en Zizi Jeanmaire. "Belangrijke zaken werden niet besproken toen de ontslagen Amerikaanse ambassadeur bij de VN Andrew Young vorige maand de PLO-waarnemer bij de VN, Zehdi Labib Terzi, ontmoette, zo heeft Terzi gisteren zelf gezegd. In een interview met een Ameri kaans televisiestation zei Terzi dat hij was uitgenodigd de Koe weitse ambassadeur te komen bezoeken en dat hij niet verrast was "toen Andy Young kwam opdagen". Hij zei met Young alleen gesproken te hebben over het uitstellen van een stemming over een Palestijn se resolutie, hoewel hij had ge hoopt over belangrijker zaken te praten. Terzi zei dat president Carter vol- gens hem een vergissing heeft De Deense premier Anker Jurgensen "fatsoeneert" de tekening.die bondskanselier Helmut Schmidt vanhemop begaan door Young's ontslag te een schoolbord heeft gemaakt. Schmidt brengt een bezoek aan Denemarken en werd gisteren door zijn Deense gastheer meegenomen naar een school, waar de Duitser zijn tekenkunsten beproefde. aanvaarden. Maatregel betekent prijsstijging van twaalf dollar WASHINGTON (ANP) - President Carter heeft gisteren besloten het toe zicht op de prijzen van zware ruwe olie in de Verenigde Staten op te heffen en het Congres te vragen dit soort olie vrij te stellen van de belasting op overwinsten van de oliemaatschappijen die hij heeft voor gesteld. Het besluit, dat onmiddellijk van kracht is geworden, houdt in dat de prijs van zware olie zal stijgen van rond de zes dollar per vat (159 liter) tot ongeveer 18 dollar, het niveau op de wereldmarkt. Het soort teerachtige olie waar het om gaat wordt hoofdzakelijk gevonden in Californie. Winning is alleen mogelijk met behulp van stoom, die onder druk omlaag wordt gepompt, een erg dure methode. Hoewel zware olie maar een klein deel van het totale aanbod van ruwe olie uit de Amerikaanse reserves uitmaakt, zou de opheffing van het prystoezicht toch tot vergroting van de produktie kunnen leiden. De hoge produktiekosten en de geringe opbrengst van de olie heett de ontginning van de reserves tot dusver niet erg aantrekkelijk gemaakt. Een woordvoerder van het Witte Huis zei gisteren te verwachten dat de produktie zal toenemen tot 200.000 vaten per dag in 1985 en tot 500.000 vaten tegen 1990. Behalve in Californie wordt zware olie gevonden in Texas, Oklahoma, Louisiana, Mississippi en Wyoming. behoeft kapitaal, bekwaamheid en technologie. Indonesië heeft die niet en hoeft zich er niet voor te schamen om dat toe te geven", verklaarde het staatshoofd. Over de leningen die Indonesië sinds 1967 ontvangt van de IGGI- landen (de intergouvernementele groep voor Indonesië) merkte de president op dat hoewel deze IGGI-landen westerse landen zijn „dit niet betekent dat onze buitenlandse politiek westers georiënteerd is en dat het zijn on afhankelijke en actieve buiten landse politiek heeft losgela ten". Soeharto merkte verder op dat het een vanzelfsprekende zaak is dat de landen die de leningen ver strekken daarbij belang hebben, maar dat is volgens Soeharto ook omgekeerd het geval. „Dit is een natuurlijke zaak omdat alle lan den het niet zonder elkaar kun nen stellen, wat de buitenlandse leningen betreft. In 1965 was de buitenlandse schuld totaal 2,6 miljard dollar, het nationale pro- dukt slechts 4 miljard dollar. Eind 1978 echter was de buiten landse schuld totaal 13 miljard en het nationale produkt maar liefst 52 miljard dollar. „Dat betekent", aldus de president, „dat de bui tenlandse leningen slechts 20 procent uitmaken van de waarde van het nationale produkt". Over de corruptie verklaarde het staatshoofd dat „duizenden on wettige praktijken van ambtena ren aan het licht waren gebracht en dat de corruptie moet worden weggevaagd". De toespraak van de president komt op een ogenblik dat in een aantal Indonesische provincies de onrust onder de bevolking toeneemt als gevolg van conflict met lokale autoriteiten over het gebruik van de grond. In Jeng- gawah, op Oost-Java, gingen woedende boeren over tot brand stichting en vernieling uit protest tegen de herverdeling van een stuk grond. Incidenten met eenzelfde achter grond waarbij de betogers wer den gearresteerd, werden gemeld uit Siria-Ria een dorp in Sumatra. Jember, Gresik en nog een aantal andere dorpjes. De chef van de binnenlandse veiligheidsdienst (Kopkamtib), admiraal Soedo- mo, ontbood vorige week alle re gionale bevelhebbers bij zich om hen richtlijnen te geven over hoe de regering denkt deze proble men aan te pakken. Eén van de instructies is dat de militairen in geen geval geweld mogen ge bruiken bij het verhoren van ver dachten. In geschillen waarbij het volk be trokken is dienen de militaire au toriteiten een confrontatie uit de weg te gaan en een oplossing zien te vinden via de weg van het overleg, zo kregen de rtiilitaire bevelhebbers te horen. Ten slotte moeten de commandanten de provinciale gouverneurs bijstaan in het regelen van conflicten over grondgebruik. Indonesië heeft zijn 34ste verjaar dag van de onafhankelijkheid gevierd door het verlenen van gratie aan 15.746 gevangenen. Degenen die een gevangenisstraf van drie tot zes maanden uitzaten zagen hun straf verminderd met een maand en zij die zes tot twaalf maanden uitzaten, kregen straf vermindering van twee maan den. Functionarissen verklaarden dat de gevangenen hun gratieverle ning te danken hadden aan goed gedrag. In Indonesië zijn momenteel 135 strafgevangenissen waar in het totaal 39.799 gevangenen verblg- (Van c correspondent) MOSKOU - Rampen en catastrofes die de eigen luchtvaart betreffen, worden in de Sowjet-Unie niet bekend gemaakt maar hoogstens toegegeven. En dat laatste dan alleen nog maar, wanneer ont kennen geen zin meer heeft. Het mag dan ook opmerkelijk ge noemd worden, dat de botsing van twee toestellen van de staatsluchtvaartmaatschappij Aeroflot het afgelopen weekein de boven Wit-Rusland in de buurt van de stad Dneprodzerzinsk be kend is geworden ofschoon er geen buitenlandse slachtoffers bij dit ongeluk te betreuren wa ren. Wel kwamen vermoedelijk 150 inzittende, onder wie 17 voet ballers, bij dit ongeval om het le- Buitenlanders als slachtoffers of als directe getuigen vormen voor de Russische autoriteiten namelijk de belangrijkste reden om scheefgelopen luchtvaartzaken te melden. Maar wanneer er er gens in het binnenland van deze grootste staat ter wereld een vliegtuig zonder buitenlanders neerstort, dan is er voor de lucht vaartautoriteiten weinig reden om dat aan de grote klok te han gen. Daar is trouwens de Sowjet- staatspers niet voor. Die houdt zich alleen bezig met het ver spreiden van echte of vermeende successen in eigen land en problemen in de kapitalistische wereld. Wanneer in dat kapitalistische bui tenland een vliegtuig neerstort, dan wordt dat uiteraard wel ver meld. Van het catastrofale KLM- PanAm-ongeluk op Tenerife werden zelfs uitgebreide beelden vertoond op de Sowjet-tv. Dit al les om de van elke objectieve in formatie verstoken Sowjet-bur- ger maar goed duidelijk te maken dat de arme uitgebuite westerse burgers aan vreselijke gevaren worden blootgesteld door elkaar beconcurrerende monopolisti sche westerse luchtvaartmaat schappijen die in hun zucht naar meer winst gemakkelijk beknib belen op de veiligheid van de passagier. In het Oostblok in het algemeen en in de Sowjet-Unie in het bijzon der is dat allemaal natuurlijk an ders. Dat is tenminste de officiële stellingname, die echter bij heel wat burgers op ongeloof stuit. Zij weigeren dan ook categorisch zich door de eigen staatslucht vaartmaatschappij te laten ver voeren en prefereren het langza mere transport per auto of trein. Niettemin heeft de Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot vorig jaar volgens de opgaven van het ministerie voor lucht vaart meer dan 100 miljoen pas sagiers vervoerd. Het merendeel van hen op het binnenlandse net, dat 7000 vluchten per dag kent. Nooit bekend Twee toestellen die het vorige weekeinde bezig waren aan der gelijke binnenlandse vluchten, kwamen met elkaar in botsing en stortten neer. Het ging daarbij om twee Toepolevs-134, die 72 pas sagiers kunnen vervoeren. Wan neer men bedenkt dat Aeroflot- toestellen op binnenlandse vluchten gewoonlijk vrijwel vol zijn, dan klopt het niet officieel bevestigde cijfer van ongeveer 150 slachtoffers waarschijnlijk wel - bemanningen meegere kend. Hoe is een dergelijke cata strofale botsing mogelijk? Dat wordt'onderzocht door de Russi sche luchtvaartautoriteiten, maar de resultaten zullen nooit worden bekend gemaakt. Dat is ook niet gebeurd na de bot sing tussen twee Aeroflot-toe- stellen in de buurt van de zuide lijke badplaats Sochi in septem ber '76. Dat ongeluk is officieel nooit toegegeven, maar het werd wel genoemd bij de herdenkin gen voor tientallen slachtoffers die later werden herdacht. Tij dens een van die plechtige bij eenkomsten - in het ziekenhuis van de stad Makajewka - werd het getal van 90 slachtoffers ge noemd. Ook na herhaald aan dringen bleef hier een officiële bevestiging van het gebeurde uit. Naast meldingen over botsingen tijdens de vlucht, zijn er ook nog al wat klachten van westerse vliegers die op Moskou of op Le ningrad vliegen. In de eerste plaats klagen ze over het voor hen vreemde systeem waarbij ver schillende vluchtleiders verant woordelijk zijn voor verschillen de sectoren waar de vliegtuigen door moeten. Een dergelijk sys teem maakt regelmatig dalen of stijgen onmogelijk, met alle on gemakken die daaraan verbon den zijn voor de passagiers. Ver der werd er tot voor kort op de verkeerstorens gewerkt via tol ken. Vliegers die geen Russisch spre ken, vinden dat uiterst gevaarlijk. Zij wijzen erop dat er gevaarlijke situaties kunnen ontstaan wan neer er plotseling problemen op duiken tijdens het laatste stuk van de landing. Overigens schijnt dit probleem gedeeltelijk bijge schaafd te zijn en spreken de ver keersleiders nu direct in het En gels met de buitenlandse vlie gers. Hun woordenschat is echter uiterst beperkt en volgens som mige westerse vliegers onvol doende voor gecompliceerde si tuaties of noodgevallen. Sommi ge vliegers vinden de omstandig heden zo slecht, dat zij hun direc ties hebben laten weten niet meer op Leningrad of op Moskou te willen vliegen. Een verkeersleiding die blijkbaar niet is aangepast aan de maatsta ven die internationaal als mini mum worden beschouwd, is ove rigens niet tot de Sowjet-Unie beperkt. De catastrofe in Joego slavië in september '76 en de bij- na-catastrofe op het vliegveld van Praag in januari '77, vormen daar duidelijke voorbeelden van. Een volledig overzicht van alle onvei lige aspecten van het Oosteuro- pese vliegen is moeilijk te geven, omdat de luchtvaartautoriteiten van de Oostblok-staten ongeluk ken of bijna-ongelukken ontken nen wanneer dat maar enigszins mogelijk is. Technische problemen Naast een verwarde verkeerslei ding wordt door westerse des kundigen ook vaak gewezen op de technische problemen waar mee de Oosteuropese staten wor stelen. Een van de meest opmer kelijke voorbeelden daarvan is de lijdensgeschiedenis van de Toe- polev-144, die ook wel de „Con- cordski" wordt genoemd, omdat dit Russische toestel een zo ge trouw mogelijke kopie is van de Frans-Britse Concorde. Dat het kopiëren de Russen toch blijk baar moeilijker afging dan men aanvankelijk verwachtte, bleek tijdens de Franse luchtvaartshow in 1973, toen een prototype van de Toepolev-144 bij Parijs neerstort te. Eind 1977 begon de Toepolev ein delijk met regelmatige passa- giersvluchten tussen Moskou en Alma-Ata, maar in de zomer van vorig jaar werden deze vluchten weer gestaakt nadat een Toepo lev- 144 tijdens een testvlucht was neergestort. Als belangrijke gebreken noemen sommige deskundigen naast ver schillende kleinere mankemen ten vaak het te geringe motor vermogen van diverse Russische toestellen en een overbelast elek trisch systeem. Daarnaast schijnt een gebrekkig onderhoud en een chronisch tekort aan reserveon derdelen de vliegveiligheid ook niet te bevorderen. Wie met deze wetenschap in het hoofd in een toestel van Aeroflot stapt, wordt er niet gerustgestel- der op wanneer hij ontdekt dat er weliswaar op hoogten gevlogen wordt van 10 kilometer of meer, maar dat desalniettemin zuur stofmaskers ontbreken. Op bin nenlandse vluchten van niet al te lange duur is er dan geen gezelli ge of smakelijke service die de muizenissen kunnen verdreven. Een bakje water is alles wat er tijdens de (volle) vluchten van zo'n twee drie uur wordt gebo den. Op langere vluchten wordt er wel een wat uitgebreider menu gepresenteerd. Drie jaar geleden hebben enkele Engelse luchtvaartjournalisten een boek geschreven over het vliegen met luchtvaartmaat schappijen uit het Oostblok, en met name hebben zij daarbij aan dacht besteed aan het aspect van de veiligheid. De titel „Bestem ming catastrofe" duidt niet op bemoedigende conclusies van de schrijvers. Natuurlijk is dit boek door diverse Oosteuropese luchtvaartmaatschappijen aan gevallen en werden de Britse schrijvers ervan beschuldigd met statistieken te goochelen en tot verkeerde conclusies te komen op basis van verkeerde uitgangs punten. Het enige antwoord daarop van westerse zijde kan alleen maar zijn, dat men in de toekomst vol ledige openheid geeft over alles wat er wel. bijna of niet gebeurt rond de luchtvaart in de Sowjet- Unie en de andere Oostblok-sta ten. Dat zou dan veel „misver standen" uit de weg kunnen rui men. Misschien zou echter bla ken dat de toestand nog veel ge vaarlijker is dan nu wordt aange- Op basis van onvolledige gegevens concluderen westerse deskundi gen in elk geval tot nu toe. dat het vliegen in Oost-Europa en met Oosteuropese luchtvaartmaat schappijen gevaarlijker is dan het westerse vliegverkeer. Het laat ste ongeluk van het afgelopen weekeinde legt er bovendien nogeens de nadruk op, dat deze onveiligheid niet alleen berust op de technische staat van het vlie gend materieel, maar dat ook de vluchtleiding en de vluchtproce- dures bij het luchtverkeer in dit deel van Europa blijkbaar nog veel te wensen overlaten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 9