_eidse agenda PAPIEREN ROMPSLOMP SLOKT VEEL TIJD OP VAN DE POLITIEMAN Trekvaart dicht vóór scholen beginnen Welles-nietes gevecht om T axicentrale in Oegstgeest DODELIJK ONGELUK INBRAAK IN ALPHEN "We kijken alleen naar hobbel voor auto's" PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1979 Het surveilleren van de politie komt in de grote steden pas op de tweede plaats. De papierwinkel verg< ineer tijd. In onze omgeving is een agent gemiddeld de helft van de dag kwijt aan administratief werk. (Van één onzer verslaggevers) OEGSTGEEST - Wordt eigenaar TJ.G. de Bruin van Taxicentrale Oegstgeest gedwongen zijn be drijf te verkopen aan Haarlem mer J.W. Koenes, of mag hij de zaak overdoen aan zijn werkne mer Akse? Dat is de inzet van een kort geding dat gisteren diende voor de president van de Haagse rechtbank, mr. Lycklama. Een ingewikkelde affaire, waarin eiser Koenes en gedaagde De Bruin elkaar wederzijds van leu gens beschuldigen. Koenes eist dat de Oegstgeestenaar de over eenkomst die hij mondeling zou zijn overeengekomen nakomt, en dus de Taxicentrale aan hem verkoopt. De Bruin ontkent het bestaan van een dergelijke over eenkomst, maar beweert daaren tegen dat hij al eerder overeen stemming had bereikt met zijn werknemer Akse, die zelfstandig wil gaan opereren. Advertentie Oorsprong van alle moeilijkheden is een kleine kranteadvertentie van 12 mei jongstleden. Daarin vroeg de Haarlemmer Koenes een taxibedrijf in Noord- of Zuid- Holland ter overname. De Bruin reageerde daarop, naar zijn zeg gen om eens te peilen hoeveel zijn taxicentrale waard is. Over wat er daarna gebeurd is, lo pen de meningen sterk uiteen. Hoeveel waarde kan er worden gehecht aan de bandopnamen d.ie Koenes van een aantal telefoni sche gesprekken tussen hem en De Bruin heeft gemaakt? Wat is de betekenis van de handtekening van de echtgenote van De Bruin onder een document waarin toe stemming wordt gegeven voor de verkoop van het bedrijf aan Koe nes? Het zijn vragen die bij de beoorde ling door de rechter een rol zullen spelen. Hij maakte duidelijk aan de bandjes niet veel juridische waarde toe te kennen, omdat de opnamen door Koenes zijn ge maakt, zonder dat De Bruin daarvan wist. Ook de raads vrouw van de Oegstgeestenaar, mr. Draaier, maakte bezwaar te gen de bandjes als bewijsmate riaal. Wel nam ze genoegen met de uitgetikte inhoud. Ze getuigen dat er in elk geval onderhande lingen zijn geweest tussen Koenes en De Bruin en ook dat dat niet altijd op even vriendelijke toon is geschied. Van meer belang is wellicht de handtekening van mevrouw De Bruin onder een overeenkomst. Die handtekening was volgens Koenes het enige dat nog ontbrak na de overeenstemming die hij met De Bruin had bereikt. Me vrouw De Bruin, die met haar echtgenoot in onmin leeft, zou de voorlopige overeenkomst tussen haar man en Koenes door een ver trouwenspersoon hebben willen laten bekijken. Ontkenning Op zijn beurt ontkent De Bruin dat hij ooit overeenstemming met Koenes heeft bereikt. Hij zou diens voorwaarden tot overname van de Taxicentrale niet aan trekkelijk hebben gevonden; Koenes zou volgens hem na het horen van de vraagprijs alleen maar uit zijn geweest op een compagnonschap. Volgens De Bruin heeft Koenes zijn echtgeno te overgehaald haar handteke ning te zetten; de lezing van Koe nes is dat het initiatief steeds van mevrouw De Bruin is uitgegaan. Mevrouw De Bruin zette haar handtekening op 25 juni; tien da gen eerder was haar man volgens Koenes akkoord gegaan met de verkoop. Daar staat een op 1 juni gedateerde intentieverklaring van De Bruin en zijn werknemer Akse tegenover. Maar volgens de raadsman van Koenes zijn de onderhandelingen tussen dat tweetal pas na 18 juni geopend. Kortom: een welles-nietes spel. De Bruin gaat liever met Akse in zee, omdat hij er dan van i>erzekerd is dat hij een rol in het bedrijf kan blijven spelen en niet gedwongen zal zijn om hele dagen in een taxi door te brengen (wegens rugklachten kan hij dat niet op brengen). Koenes heeft al tcuri's gekocht in de veronderstelling dat hij de Taxicentrale Oegst geest zou overnemen. Dinsdag doet de rechter uitspraak. REGIO LEIDEN - De politieman in de regio besteedt ge middeld de helft van zijn tijd aan administratief werk, de andere helft is hij bezig met feitelijk politiewerk. De politieman in de regio steekt daardoor gunstig af bij zijn collega's die dienst doen in de grote steden van ons land. Die is volgens het rapport "Sterkte van de Politie", dat vorige week verscheen, slechts een kwart van de tijd bezig met het échte politiewerk: surveillance en hulp verlening. De mankracht van de rijks- en ge meentepolitie in de regio is ove rigens niet overal voldoende. Met name de korpsen in Lisse en Zoe- terwoude/Hazerswoude kampen met een tekort aan personeel. Het rapport "Sterkte van de Poli tie" is samengesteld door een projectgroep die bestond uit poli tiemannen en enkele organisa tiedeskundigen. Het rapport is het resultaat van een onderzoek onder korpsen van de gemeente politie in enkele grote steden van ons land. De voornaamste conclusie luidde dat er niet zo zeer behoefte was aan meer per soneel, maar in de eerste plaats aan een betere verdeling van de werkzaamheden. "De doelma tigheid kan een stuk beter", aldus de samenstellers van het raDDort. Uit het onderzoek blijkt, dat de ge middelde politieman slechts 25 procent van zijn tijd met feitelijk politiewerk bezig is. De resteren de werktijd wordt besteed aan administratieve werkzaamhe den. Daardoor ontsnapt volgens de onderzoekers met name veel kleine criminaliteit aan de aan dacht van de politie. Eenzelfde soort onderzoek is en kele jaren geleden ingesteld bij het grootste politiekorps tussen Leiden en Haarlem, dat van de Haarlemmermeer. Adjudant Koopstra van dat korps: "Van de uitkomst van ons eigen onder zoekje schrokken we toen nogal, omdat bleek dat het administra tieve werk een te zware wissel trok op de politieman. We zijn toen aan de slag gegaan om de doelmatigheid te bevorderen. We beschikken thans over een ge- NOORDWIJK - De 33-jarige Lei- denaar J. C. H. M. Pardoel is gis teravond in het Academisch Zie kenhuis te Leiden overleden aan de gevolgen van een ongeval waarbij hij die middag in Noord- wijk was betrokken. De man, een Estec-medewerker, werd bij het oversteken van de Zwarteweg geschept door een NZH-bus. Volgens de politie heeft de man vermoedelijk een "black-out" gehad. wone surveillancedienst en een aparte rayon-surveillancedienst. Het werk van de rayonsurveil lancedienst is te vergelijken met dat van een wijkagent, het werk beperkt zich tot een afgebakend gebied, zo dicht mogelijk bij de burger. We willen de politieman zo veel mogelyk op straat zien. Maar je kunt natuurlijk niet om dat administratieve deel van het werk heen. Het is nu zo, dat de politieman in de Haarlemmer meer ongeveer 3 uur per dag be steedt aan administratief werk en vijf uur per dag op straat is te vin den". Parkeerbon De voorlichter van de Leidse poli tie, Oudman, laat weten dat de si tuatie zoals die beschreven staat in het rapport ook geldt voor de gemeente Leiden. Exacte cijfers kon de voorlichter van de politie vanmorgen niet geven. Bij het Katwijkse politiekorps wordt er naar gestreefd dat de politieman vijf van de acht werk uren op straat is. Volgens korps chef De Jong lukt dat zeker bij de vier wijkagenten. Maar door het vele administratieve werk dat de agent te verwerken krijgt is die verdeling niet altijd haalbaar. ("Een parkeerbon kost al enorm veel tijd"). Hij heeft niet de in druk dat het bestrijden van de kleine criminaliteit te weinig aandacht krijgt: "We zijn een klein korps, het telt 64 man, wat een overzichtelijke grootte is. We kunnen het met deze bezetting wel aan", aldus de Katwijkse po litiechef. Een nagenoeg gelijkluidend com mentaar is afkomstig van de plaatsvervangend commandant van de Noordwijkse politie, Spoelstra. Ook hij meent dat het Noordwijkse korps al het werk aankan. In tegenstelling tot wat in het rapport "Sterkte van de politie" wordt beweerd krijgt in Noordwijk ook de zogenaamde kleine criminaliteit alle aandacht. "Ook bij kleine diefstallen of misdrijven zitten wij als een bok op de haverkist", zegt Spoelstra. Cijfers omtrent de werkverdeling geeft hij liever niet, al erkent de commandant van de Noordwijk se politie wel dat de agent ook in deze badplaats veel tijd kwijt is aan het verrichten van admini stratief werk. "Wij hebben ons aan de voorschriften te houden Criminaliteit Voorlichter Oudman van de Leidse politie moet ook constateren dat door vele administratieve werk zaamheden de politie niet altijd optimaal kan functioneren. "Maar toch doen wij er alles aan om aan alle zaken zoveel moge lijk aandacht te besteden", aldus Oudman. De reden dat over het algemeen de kleine criminaliteit wat minder aandacht dreigt te krijgen dan andere zaken is vol gens commandant Runhaar van de Lissese politie een gevolg van het gebrek aan ervaren krachten. "Kleinere bureaus werken meestal met jonge agenten die pas van school afkomen. De erva ren oudere krachten worden vaak overgeplaatst of voor het zwaardere werk ingezet, terwijl de jonge politie-agenten dikwijls nog cursussen moeten volgen waardoor wij niet altijd een be roep op ze kunnen doen". Deze laatste opmerking wordt nog eens onderstreept door opper wachtmeester Kleine, van de po litie in Rijnsburg. "Toch doen wij er natuurlijk alles aan om ook kleine zaken volledig te behan delen," stelt Kleine nadrukkelijk. Hij wijst er bovendien op dat de bureaus in de regio altijd de hulp kunnen inroepen van het dis trictsbureau in Leiderdorp als extra mankracht nodig blijkt te zijn. Volgens Kleine zit de po litieagent van Rijnsburg van de acht werkuren vier uur op de weg en vier uur achter zijn bureau. Dat districtsbureau in Leiderdorp weigerde overigens om commen taar te geven op het vorige week verschenen rapport. De vervan ger van de districtcommandant Van Kralingen vond het niet no dig om erover te praten. Zowel in Voorschoten als in Was senaar blijken commandanten van de desbetreffende bureaus de agenten nog dikwijls te jong te vinden voor het grotere werk. De commandant van de Voorscho- tense politie, Van derVlekkert "De mensen die direfct van de school bij ons komen werken moeten het vak grotendeels in de praktijk leren. Die minimumleef tijd (18 a 19 jaar) is wat dat betreft toch wel erg laag". Inspecteur van de gemeentepolitie in Was senaar Van Sint-Maartensdijk sluit zich bij de woorden van Van der Vlekkert aan. "Ik vind de leeftijd te laag. Ik zie de politie mensen liever komen als ze zo'n jaar of 20 zijn. Ze hebben dan be ter geleerd met mensen om te gaan. Contacten met andere mensen zijn zeer belangrijk". Vervangend commandant Ver meulen van de politie van Zoe- terwoude, Hazerswoude en Benthuizen wijst op het verschil tussen de korpsen in een grote (vervolg van pagina 1) LEIDERDORP - Dit is één van de auto's die vanmorgen betrokken raakten bij een ernstig verkeersongeluk op de rijksweg Den Haag- Amsterdam, onder Leiderdorp. Eén van de inzittenden van deze wa gen (een 3-jarig meisje) raakte zwaar gewond. De andere drie passa giers van dit voertuig werden ter observatie overgebracht naar het ziekenhuis. stad en in een dorp."Elke dag gaat er een agent door de drie dorpen. Zo'n man raakt ver trouwd met de mensen. Ze dur ven dan ook veel sneller een be roep te doen op een agent. In een grote stad zal je zoiets niet snel tegenkomen. Zo gauw je het ver trouwen hebt van de mensen kun je ook de kleine criminaliteit be ter aanpakken". Dat is ook de mening van de Warmondse post- commandant Van Abswoude. "Omdat wij in een klein dorp le ven is het contact tussen de men sen en de politie erg goed en dat heeft vele voordelen". Het tekort aan personeel blijkt één van de redenen waardoor de werkverdeling in het nauw dreigt te komen, aldus de verschillende commandanten. In Lisse kampt men met een tekort van 30 pro cent qua personeelsbezetting, wat neerkomt op zes man. Com mandant Runhaar hoopt dat reeds in 1981 het korps op volle ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij een inbraak in het dagverblijf voor geestelijk gehandicapten "de Woutershof" in de Maasstraat in Alphen aan den Rijn, is voor ruim 1.700 gulden buitgemaakt. Een geldkistje bevatte 1.600 gulden, potjes in twee groepskamers waren goed voor 130. Via een raam aan de achterzijde werd de toegang tot het dagverblijf geforceerd. OEGSTGEEST - "We moeten ervoor zorgen dat de Haarlemmertrekvaartweg afgeslo ten is voor autoverkeer voordat de scho len beginnen". Met deze woorden verte genwoordigde het Oegstgeester CDA- raadslid Van der Reyden de mening van de commissie financiën die gisteravond in Oegstgeest vergaderde. Hij reageerde daarmee op de plannen van de provincie om deze weg volledig voor autoverkeer af te sluiten. Daarvoor zijn hekken en stop lichten bij de kruising Abtspoelweg/ Haarlemmertrekvaartweg noodzakelijk, zo vindt de provincie. De gemeente Oegstgeest moet ook een deel van de totale kosten van deze voorzienin gen betalen. De commissie toonde zich gisteren bevreesd voor een vertraging, omdat het geld alleen beschikbaar komt als er een beslissing van de raad aan voor af gegaan is. Seniorenconvent Van der Reyden vroeg zich evenals Kohl- beck (PvdA) af waarom eigenlijk stoplich ten bij de Abtspoelweg nodig zijn. Wet houder Van Belle kon daar in dit stadium ook nog geen afdoend antwoord op geven. "Deze plannen zijn door de provincie ontwikkeld. Het moet in totaal zo'n 90.000 guldep gaan kosten. Een deel daarvan moeten wij betalen. De details heb ik ech ter nog niet", aldus de wethouder. Van der Reyden had eerder voorgesteld om "bij wijze van uitzondering, maar gezien de haast van deze zaak" het seniorencon vent (de vergadering van de fractieleiders uit de raad) over de zaak te laten praten, zodat het in de raadsvergadering van vol gende week donderdag aan de orde zou kunnen komen. WD-er Steenkamp verzette zich tegen een bijeenkomst van het seniorenconvent. "Wij willen ook een eind maken aan de gevaarlijke situatie, maar als het zo snel gaat komt een onrijp voorstel ter tafel. We kennen de financiële complicaties nog niet. Deze commissie moet met duidelijke stukken in de hand een goed oordeel daarover kunnen geven. Als het niet voor deze raadsvergadering kan, dan maar voor de volgende". Ook wethouder Van Belle was van mening dat de financiële kant van de zaak volgende week nog niet in de raad behandeld kan worden. Niet vertraagd "Maar het gaat toch om bedragen die niet zo geweldig de pan uit rijzen. Wij kunnen toch nu niet, omdat wij daar weinig over weten, het geheel gaan ophouden. We Be uk II assenaar horen n iels: dieven stelen voor ton uit zeven wonineen WASSENAAR - In Wassenaar is in de nacht van maandag op dinsdag voor zo'n 100.000 gulden aan klokken, porce- lein en andere kostbare voorwerpen gestolen. Er werd ingebroken in negen huizen in Wassenaar. Bij twee inbraken werd niets ontvreemd. Tijdens de inbraken bleken in alle huizen de bewoners thuis te zijn geweest. De po litie vermoedt dat het om een bende gaat. OEGSTGEEST - "In de Warmon- derweg zitten wel wat hobbels, maar met rioleringswerkzaam heden over enkele jaren in het vooruitzicht mag deze weg voor mij zo nog blijven liggen". Zo reageerde WD-er Steenkamp gisteravond in de commissie fi nanciën in Oegstgeest op de plannen om sterk door de vorst aangetaste wegen in Oegstgeest op te knappen. Het gaat hierbij in eerste instantie om de Warmon- derweg, de oprijlaan naar Kasteel Oud-Poelgeest en de Almonde- weg. "Je mag op die weg maar 50 kilome ter per uur rijden. Je voelt nau welijks een hobbeltje. Mijn partij vindt het dan ook niet nodig in dit stadium al 43.000 gulden te inves teren in de Warmonderweg," al dus Steenkamp. Fietspaden en trottoirs Van der Reyden (CDA) en Kohl- beck (PvdA) vonden dat het voorstel over de verbetering van de drie wegen er zo wel door kon, maar zij wezen ook op de slechte toestand van de fietspaden en de trottoirs in Oegstgeest. "We trekken geld uit voor trottoir verlagingen voor rolstoelgebrui kers, maar deze mensen kunnen op vele plaatsen toch helemaal niet over het trottoir rijden, om dat dit door elkaar ligt" aldus Van der Reyden. Kohlbeck sloot zich daarbij aan met de opmerking dat de fietspa den de afgelopen winter ook enorm geleden hebben. "De ge meente Leiden is momenteel sys tematisch bezig met het verbete ren van de fietspaden. Wij kijken daar helemaal niet naar, alleen naar een hobbel in het asfalt waar auto's overheen rijden." Steenkamp merkte op dat de com missie financiën in dit geval beter prioriteiten kan stellen en kan kiezen voor een verbetering van de fietspaden en trottoirs in plaats van het herstellen van de Warmonderweg. "Het geld voor de Warmonderweg is niet nodig" zo zei hij nogmaals. Miljoenen Van Belle gaf Steenkamp gelijk op het punt van de besteding van het geld: "De wegen én de trottoirs én de fietspaden verbeteren kan niet. We zijn financieel zowat aan het eind van ons Latijn." Kohlbeck en Van der Reyden hiel den hun eerder ingenomen standpunt echter aan. "Ik weet niet precies wat de verbetering sterkte is. "En als alle korpsen te gen die tijd 'vol' zitten, kunnen wij ook de meer ervaren mensen voor ons eigen korps behouden", zo concludeert Runhaar. De meeste plaatsen in de regio hebben daarentegen geen gebrek aan personeel. Al is er incidenteel door ziekte, het volgen van cur sussen of compensatiedagen wel eens gebrek aan mensen, zo blijkt uit de reacties. Commandant Runhaar laat echter weten dat de samenwerking in de regio tussen de korpsen uitstekend is waar door te allen tijde een beroep kan worden gedaan op andere korp sen in de streek. Ook Zoeterwoude/Hazerswoude heeft een tekort van 30 procent. Hier komt dit neer op een gebrek aan 8 man. "Bij een tekort aan personeel moetje altijd een extra beroep doen op de agenten die op dat moment in dienst zijn, wantje moet dit tekort toch zien op te vangen". Woensdag Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé, 21-24 uur. Stadhuis, fractie PvdA, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. onderwijs, 19.30 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. welzijn, 20 uur. Donderdag Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 Welfare-lokaal Rode Kruis, Leid- seweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur voor inr validen, 19-20 uur. Architectenwinkel, Hooglandse Kerkgracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwin- kel, Pieterskerkhof 19, vrij ad vies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklozen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73B, open sociëteit, 19-21 uur. Stadhuis, cie. onderwijs, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. openbare werken, 20 uur. ARTSEN LEIDEN - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst waargenomen van za terdag 10 uur voorm. tot zondag 24 uur door de volgende artsen: wijk 1 (Mors- wegkwartier, noordbinnenstad, noor derkwartier en Groenoord): J. van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel. 120412; wijk 2 (Kooi en Merenwijk) Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 133834; wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuin- stadwijk, zuidbinnenstad) E. Fogelberg, de Sitterlaan 18; tel. 132877. wijk 4 (Zuid West, Haagwegkwartier) H. Klaassen, Witte Singel 69, tel. 123089. leiderdorp - J. v. d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539 (zaterdag) en F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139 (zondag). Spreekuur van 12.30 tot 13 uur in ge zondheidscentrum Winkelhof, Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - J. B. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - B. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 071-766462 (zaterdag) en J. H. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356 (zon dag) Warmond-J. Lempers, Churchillaan 13, Voorhout, tel. 02522-10140. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 3 tot 10 augustus door centraal apo theek Leiden, Breestraat 74, tel. 120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi (tele foon 122444) gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rijn dijk - Gezondheidscentrum Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. T. Miedema-de Jong, Kagerplein 307, Sassenheim, tel 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Van 9 juli tot 11 aug. bereikbaar ma. t/m vr. van 19.30-8 uur, van vrijdagavond tot maandagmorgen doorlopend bereikbaar. Vertrouwelijk. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond en Zoeterwoude. op. Ook de andere commissieleden vonden dat het afsluiten best iets mag kosten, maar uiteindelijk vond iedereen toch dat gede tailleerd duidelijk moet worden gemaakt hoe de provincie aan die 90.000 gulden komt en wat de gevolgen voor Oegstgeest zijn. De commissie ging ermee akkoord in de eerstkomende raadsvergadering (in stemmend) te praten over de afsluiting, zodat de hekken door de provincie kun nen worden neergezet. De geldelijke kant van het geheel zal dan nog in de commis sie financiën terugkomen. "Wij kunnen op korte termijn deze commissie weer bij elkaar laten komen als de benodigde be dragen een probleem blijken te zijn" aldus Van Belle. van fietspaden en trottoirs gaat kosten. Maar het zal in de miljoe nen lopen en met die 43.000 gul den die we voor die paar bobbels in de Warmonderweg nodig heb ben komen we niet ver. Ik kan het daar niet alleen tegen afzetten. Het is mijn bedoeling om hier een signaal te geven over de slechte toestand van fietspaden en trot toirs." "Er is geen geld voor de verbetering van deze zaken. We zouden met die 43.000 gulden al een klein be gin kunnen maken. Het is zinloos om het geld in een weg te steken die we binnen twee jaar toch weer moeten openbreken voor riole ringswerkzaamheden," ant woordde Steenkamp. De voltallige gemeenteraad van Oegstgeest zal zich volgende week donderdag over deze kwes tie buigen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur-Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1,2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post 50,90 Jaarabonnement f 160,70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2