Hennv Koemans op Roomburg uitgeschakeld A Laconiek RBB boekt magere zege: 3-2 Wieleréquipe dames bol van conflicten Lezers schrijven RENSENBRINK AAN KNIE GEOPEREERD Forescate-speler komt net iets te kort SPORTLIEFHEBBERS 'n Ei hoort erbij ZZrk 0,89 f 1,98 f 1,39 f 0,69 jmrasuPerij^2^ f2,25 VROOMS DREESM ANN WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1979 SPORT PAGINA 11 LEIDEN - Koning voetbal krijgt :>ok de amateurclubs uit de Leid- se regio zo langzamerhand weer aardig in z-ijn greep. Met het oog op het nieuwe seizoen zijn nage noeg alle verenigingen volop be zig met de voorbereidingen op het grote puntenavontuur. Rijnsburgse Boys ontmoette gis teravond in dat kader de Haagse zaterdagvierdeklasser Duinoord, dat met miniem verschil (3-2) werd verslagen. De thuisclub domineerde op alle fronten, maar verzuimde eenvoudig de perma nente meerderheid in doelpun ten uit te drukken. Deels door pech, omdat nieuwkomer Martin Toet tweemaal het houtwerk trof, maar meer door nonchalance, waaraan met name Gé Perfors zich te buiten ging. De bezoekers putten moed uit de laconieke houding van de bollen streekbewoners, wat na een kwartier gestalte kreeg in de 0-1. Kort hierop nivelleerde Piet Haasnoot na voorbereidend werk van Gert Ouwersloot de score en de 'Flap' zorgde na rust ook voor 2-1. Dankzij een misser van RBB-goalie Cees Star kwam Duinoord nog even terug. Piet Haasnoot eiste echter het laatste woord voor zich op: 3-2. Ook in Katwijk werd gevoetbald. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum organiseert de huidige zaterdagderdeklasser een ne derlaagserie. De zeekanters ont moetten gisteravond RCL, dat een 0-0 spel werd afgedwongen. Beide équipes kwamen tot aan vaardbaar spel. Aanvankelijk gaf RCL de toon aan, zonder dat de zaterdageer steklasser, bij wie Reinier Ver- kuylen ondanks een zichtbaar conditiegebrek redelijk voor de dag kwam, tot scoren kon komen. Na de pauze slaagde Katwijk erin omdeveldverhoudingen gelijkte trekken. Piet Varkevisser kreeg zelfs een uitstekende mogelijk heid om de 1-0 te vinden, maar hij faalde. Zijn voorbeeld werd later gevolgd door RCL-speler Bennie Heemskerk, zodat beide ploegen al met al tevreden mochten zijn met de dubbelblanke score. BRUSSEL - Rob Rensenbrink, de 32-jarige linksbuiten van Sporting Anderlecht en van het Nederlands elftal, is gis teren in het academisch zie kenhuis in Leuven aan de rechterknie geopereerd. Verwacht wordt dat hij de komende twee maanden niet zal kunnen spelen. Dit bete kent een enorme tegenslag voor Anderlecht, dat deze zomer reeds Ruud Geels naar Nederland liet vertrekken en thans absoluut een spits dient te vinden. De knieverwonding van Ren senbrink dateert van de voorlaatste competitiedag, toen hij in een thuiswed strijd tegen Club Luik bru taal door een tegenstander omver werd gehaald. Rob onderging eerst een behan deling in een ziekenhuis in Barcelona, waar men de knie hoopte te genezen door deze wekenlang in een gipsver band te steken. Onlangs werd aangetoond, dat de Spanjaarden het bij het ver keerde eind hadden. LEIDEN - Alleen vorig jaar tijdens de finales ging het grandioos mis, maar gedurende de 24 jaar, dat de open Leidse kampioenschappen worden georganiseerd, heb ben de organisatoren van de weergoden uitmuntend ten- nisweer voorgeschoteld gekregen. Ook gisteren, tijdens de derde dag, kon het niet beter: bijna geen wind en een aangenaam temperatuurtje. Alle ingrediënten waren dus daar om uitstekend tennis te zien. Dat viel soms niet mee maar er waren toch een paar partijen bij die zeker het aanzien waard waren. De confrontatie tussen Henny Koemans, weliswaar B-speler maar door zijn aansprekende ver richtingen in die klasse op Roomburg uitkomend in de A- categorie, en Otto Blom bijvoor beeld was van een redelijk gehal te. Beide spelers hielden elkaar in totaal zo'n twee uur bezig op het gravel. Koemans begon voortva rend met 6-3 setzege, maar toen gaf de routine van opponent Blom de doorslag. Met 3-6, 4-6 dolf de Forescate speler het on derspit. De als derde in het here nenkel A (HEA) geplaatste René Boers kwam nauwelijks in moei lijkheden tegen Peter Ranty. De harde service en veel betere techniek van Boers brachten in deze partij de zege: 6-1, 6-2. Rob Mentink, vierde geplaatst, had eveneens weinig problemen met Adriaan Panman, die voor een A- speler een veel te log postuur heeft en daardoor erg langzaam is. Mentink behoefde zich dan ook weinig in te spannen: 6-1, 6-3. Vervelend De partij Hans Adema van Schel- tema-G. Baars was ronduit ver velend. Baars sloeg werkelijk geen bal binnen de lijnen en Adema van Scheltema kwam met 6-0. Johan Madsen en Van Erven boden het publiek veel meer strijd. Laatstgenoemde trok uiteinde lijk, na een twee uur durend ge vecht aan het langste eind: 4-6, 6-1, 4-6. In het herenenkel B waren soms leuke partijtjes te bewonderen. Marinus Brooshoofd leek aan vankelijk ten onder te gaan tegen de tengere, maar behendige Wou ter Kuyk. Brooshoofd kreeg een 4-6 setverlies te verwerken. Maar de wisselvallig presterende stu dent herstelde zich tijdig. Broos hoofd straalde opeens van zelf vertrouwen en veegde opponent Wouter Kuyk met 6-2, 6-3 aan de kant. Met Bub van der Zee verliep het minder voorspoedig. In de och tenduren had de Leidenaar zich ten koste van Adrie van Leeuwen weliswaar voor de volgende ron de geplaatst maar door de vele in spanningen die Van der Zee zich in deze twee en een half uur du rende partij had getroost kon te genstander Bouman later op de dag gemakkelijk zegevieren. De oud-Roomburg speler, nu spe lend bij het Haagse OLC, kwam via een 6-0, 6-2 setzege in de vol gende ronde. Robert Jan van der Feen, winnaar van het vorige week gespeelde Zee en Duin toernooi, had veel moeite met Hans Tönjann, die eigenlijk een C-speler is. Van der Feen won met 7-5, 6-4. Bram Madera, als derde geplaatst bij het herenen kel B (HEB) had erg weinig te genstand van R. Simons. Herman van der Capellen kwam via een zege op Ronald Koppelle in de volgende ronde, waar broer Ar nold zich twee dagen geleden al voor plaatste. Deze Leidenaar won gisteren samen met partner Yvette v.d. Ruyt gemakkelijk van het duo Anette v.d. Meij/Rik Hins in het GDB: 6-3, 6-2. In het herendubbel A hadden de broers Otto en Adriaan Panmann een walk over, doordat Fried Schmitz gewoon niet kwam op dagen. Hugo Ekker, spelend voor Popeye, met partner René Gorter wonnen van het koppel Peter Ranty/Jako Garos. Bij de dames in B kwam de als eer ste geplaatste Driebergen niet in moeilijkheden tegen Marjon Schouten. Maureen Meyer won, zij het met moeite van Rosemary Verdegaal: 6-3, 5-7, 6-2. ROB ONDERWATER H E. A. Hugo Ekker-Philip Bastiaans 1-6, 7-6, 6-3, Otto Panman-Hans Everaars 6-0, 7-5, Robert H. Hak-Paul van Geuns 6-4, 6-2, Rob Mentink-Adriaan Panman 6-1, 6-3, Gerbrand Appelboom-Jan Lind 4-6, 6-1, 6-2, Johan Madsen-S. van Er ven 4-6, 6-1, 4-6, Joop Driessen-Jako Garos 6-1,7-5, Hans Adama van Sch.-G. Baars 6-2, 6-0, Henny Koemans-Otto Blom 6-3, 3-6, 4-6, Renée Boers-Peter Ranty 6-1, 6-2, Allard Castelein-Frans de Haan 6-1, 3-6, 4-6. H.D. A Joop Driessen Fried Schmitz - A. Pan man I O. Panman w.o., Peter Ranty Ja- ko Garos - Hugo Ekker René Gorter 1-6, 3-6. H.E. B. Herman v.d. Capellen-Ronald Koppelle 6-2, 7-6, Robert Jan v.d. Feen-Hans Tönjann 7-5, 6-4, Matt Harris-Pieter v. Alderwerelt 6-0, 7-5, Marinus Broos- hooft-Walter Kuyk 4-6,6-2,6-3, Bab v.d. Zee-Adrie Th. van Leeuwen 4-6, 7-6, 8-6, Jan Willem Bruin-M.J. Steensma 3-6, 2-6, Bram Madera-R. Simons 6-1, 6-2, Ton van Rooyen-Freek v.d. Capel len 6-2, 6-3, Dick Bouman-Bub v.d. Zee 6-0, 6-2. D E. B E. Driebergen-Marjon Schouten 6-0, 6-1, Yvette v.d. Ruyt-E. Gerresse 6-4, 6-0, I. Kallenberg-A. Goemans 7-6, 6-4, B. Sluyter-J. van Wijk 6-1,6-2, Maureen Meyer-Rosemarie Verdegaal 6-3, 5-7, 6-2, Wendela Giel-Josien v.d. Koogh 6-0,7-6, M. Visser-T. Langeveld 7-6,6-2. G D. B Yvette v.d. Ruyt Arnold v.d. Capellen - Anette v.d. Mey Rik Hins 6-3, 6-2. H.D. B Ruys Kalkman - V. Aalst Peters 2-6, 4-6. H E. C Jasper van Marwijk-Thomas de Mooy 6-1, 6-4, A. Koppelle-J. Goemans 6-3, 3-6, 4-6, Jan de Mooy-Marcel Gerritsen 1-6, 1-6, Rinie Maas-Maarten Wolterink 3-6, 4-6, Freek v.d. Capellen-Leo van Tongeren 6-0, 6-3, Cees Stokkermans- Leo Links 4-6, 4-6, Hans Tönjann-Bart Pröpper 6-1, 6-2, Jan Staal-Ton Crépin 6-2, 6-2, Peet Jonkheer-Marcel van Pa ridon 6-3, 6-0, Rob van Marwijk-Wouter Kuyk 2-6, 2-6. D E. C Ariane Renaud-J. Bakker 3-6, 6-7, ADVERTENTIE UW EIGEN DAGBLAD OOK IN DE VAKANTIE? Dat kan. doch uitsluitend met deze bon Graag 3 weken voor u vertrekt opzenden naar Alphens Dagblad, Juliar.astraat 19. Alphen aan den Rijn Leidsch Dagblad, Witte Singel 1Leiden Plakt u dan wel een postzegel9 (55 cent) S v p. In In tetor vakje a V akant laad raa NIET INVULLEN m Opzending is gratis in Nederland en Belgie Overige landen 1 90 per dag De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede zorgen de bezorging te wensen kan overlaten. ----- Wij kunnen daarom helaas geen verantwoording r het niet tijdig arriveren van kranten op uw vakantieadres. Yvonne Westerhout-Cathy Brooshooft 6-2, 3-6, 6-4. GD C Constance van Leeuwen Hans van Tongeren - Volten Robert v.d. Waal 6-0, 6-2, Elly Locher Mat Kantebeen - Georgette Demmink Jan Ho man 3-6, 2-6. H.D. C R. Alma Jan de Mooy - Pieter v. Alder werelt J. Vaerenbergh 2-6, 7-6, 5-7, Ed Staal Jan Staal - T. Slavenburg A. Slavenburg 6-4, 6-3. Wim Spierdijk Hans Tönjann - Ten Bosch Jongens 6-0,6-2. ZEILEN - De Amerikaan Dennis Conner heeft gisteren met de boot Williwaw de vierde zeezeil wedstrijd voor de Admiral's cup gewonnen. Tweede werd zijn landgenoot Miles Swerdlow. ZEILEN - Het ziet er niet naar uit dat de Friezen zich zullen revan cheren voor de verpletterende nederlaag die zij onlangs op De Kaag hebben geleden. Op de eer ste dag van de Sneekweek namen de Hollanders een voorsprong van 5 punten op de Friezen. Deze krant signaleerde dezer dagen het probleem van de vloekende, duwende en gore klodders spu wende sportfietsers. Inderdaad kom ik na een recreatief fiets tochtje door de duinen meestal met verbogen voorvork, spuug in m'n haren en diep beledigd thuis. Ik pak de laatste keer m'n auto, haal een kilo kopspijkers (niet te klein) en rijd naar Katwijk. Je ziet dan meteen dat die sportfietsers niet alleen in de duinen rijden maar praktisch overal. Boven dien steken ze zeer onvoorzichtig over, zodat ik zelfs als ik met een kalm gangetje van 90 kilometer per uur rijd deksels goed moet uitkijken. Bij het rechtsaf slaan zijn ze ook verbazend lastig door hun ge ruisloosheid en snelheid. Die gro te kras op mijn deur is er heus niet vanzelf op gekomen. Nog wat, laatst stond ik voor een stoplicht, paar fietsers achter me. Zie ik toevallig in mijn spiegel dat iemand een klodder tegen m'n achterruit spuugt. Ik stap even uit en vraag zo normaal mogelijk waar dat goed voor is. Antwoord: Waar is het goed voor dat jij met die pedaalemmer m'n longen staat te verzieken?". Nou ja, ik heb maar niks meer ge zegd, ik moest toch verder en bo vendien stond iedereen natuur lijk te toeteren want het licht was intussen op groen gesprongen. Afijn, in Katwijk aangekomen be sluit ik na een paar diepe teugen frisse zeelucht (daar knap je echt van op) om die spijkertjes toch maar liever in het berghok te zet ten. Uiteindelijk fietsen er ook wel normale mensen door de duinen, al zou ik alleen maar aan mezelf denken (grapje!). Op de terugweg denk ik er zelfs aan om ook zo'n racefiets te kopen. Je ziet ze vaak op een imperiaal staan. Ik zou dan bijvoorbeeld vanaf het parkeerterrein in Kat wijk.... G. L. Goris Van Vollenhovenplein 26 Leiden ADVERTENTIE AMSTELVEEN - De verhoudin gen binnen de damesselectie voor het wereldkampioenschap wielrennen op de weg zijn uiterst explosief. Twee troeven voor eremetaal, Keetie van Oosten- Hagen en Anne Mohlmann-Rie- mersma, liggen met elkaar over hoop. In de gewone criteriums gunnen ze elkaar de overwinning al niet, zodat het voor de wereldti telstrijd in Valkenburg weinig goeds belooft. De nationale coach ADVERTENTIE van het dameswielrennen, de 57- jarige Cor Bijster, moet in deze situatie bijzonder voorzichtig zijn met zijn uitlatingen en toezien op een soort gewapende vrede. De KNWU-coach stelt dat de troe belen binnen zijn selectie eigen lijk niet groter zijn dan elders. „Rivaliteit is er natuurlijk wel", geeft hij toe, „maar dat hou je nu eenmaal als er een paar mensen boven uitsteken. Het grote probleem is echter dat het da meswielrennen niet de breedte heeft van de amateurs of de profs. Als er bij ons eens iets mis is ont staat er onmiddellijk verschrik kelijk veel trammelant over. Dan wordt er van een molshoop gelijk een Cauberg gemaakt". Hartig woordje Toch weet de Amstelvener ook verduiveld goed dat de - soms ongezonde - rivaliteit tussen Keetie van Oosten en Anne Rie- mersma bestaat en in het nadeel van de Nederlandse ploeg op de WK zou kunnen werken. De twee geroutineerde dames zullen op het loodzware circuit in Valken burg ongetwijfeld een belangrij ke rol spelen. Wanneer zij daar tégen elkaar gaan fietsen, kap de concurrentie er als lachende der de van profiteren. Cor Bijster „Er zal inderdaad een hartig woordje moeten worden gesproken om ze zo rein mogelijk aan het vertrek te krijgen. Wat er ook gebeurt, ze mogen daar na tuurlijk nooit tégen elkaar gaan rijden". AZ Amsterdamse uien 3/4 pot f Jy4S voor J00EK0EKEN bus 17 stuks f 3<39"voor RUNDER GOULASH Blik 300 gram f ir?9 voor CHIPS Paprika en naturel tftetTv oor BROODBOETIEK Boerenbruin ca. 800 gram voor f 1,73 Maanzaadbollen 4 stuks van fJ-4T voor f 1,24 (fl VERSE GROENTEN EN FRUIT PERZIKEN per mandje Leiden

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11