Honkballers zijn bezig aan nederlaagserie Illostert Schmitz naar volgende ronde toernooi Roomburg Avondscholen gemeenschap Boerhaave VERHUIZINGEN DOPINGGEBRUIK IN ZWITSERLAND Van der Wiel moet berusten in remise 'Oosterpark' taboe voor messewerper Mavo Russisch Avond- en dagonderwijs voor volwassenen van Rijkswege gesubsidieerd Havo VWO (ook met Latijn en Grieks) Spaans Meao Cursorisch onderwijs studie per vak) Tekenen en muziek Schakeicursus Mavo Dagopleidingen Inlichtingen over deze dagopleidingen en over de schakelcursussen Peuterspeelzaal Na-inschrijving Inlichtingenfolder -irrandstad uitzendbureau Ruit herstellen? J. Dubbeldeman admiraal banckertweg 8-12 tel.071-146346 leiden SPORt HAARLEM (GPD) - Het Nederlands honkbal negental heeft zich op de derde dag van de honkbal zesdaagse niet kunnen herstellen van de zwakke prestaties tijdens de eerste twee dagen. Tegen de ploeg van Indiana State, de Fighting Sycamores, leed de ploeg van Hamilton Ri chardson zijn tweede nederlaag: 7-4. inn.. 3-1-9-2. Jan Vennema, 4 2/3 inn.: 3-1-3-2. The All Stars won nen met 13-0 van The Aztecs. Nadat alle deelnemende ploegen drie wedstrijden hebben ge speeld, is de stand: 1. AU Stars 6 punten, 2. The Syca mores 4, 3. Nederland 2, 4. The Aztecs 0. Nu is verliezen op zich voor de na tionale honkbalelite in dit toer nooi niet het. allerergste. Tenslot te gaat het om oefenwedstrijden voor het EK, dat aanstaande za terdag in Italië van start gaat Coaches kunnen vaak van een nederlaag meer leren dan van een overwinning. Voor Hamilton Ri chardson blijkt dat noodzaak, want de ploeg is nog lang niet klaar voor het karwei tegen de Italianen, de enige tegenstander van niveau in Triest. Toch kende de wedstrijd tegen de Sycamores een lichtpuntje. Aan slag was Nederland wat beter op dreef dan in de voorgaande duels. Schulting in Europese atletiekploeg TURIJN (ANP) - Harry Schulting maakt deel uit van de atletiek ploeg van Europa, die van 24 tot 26 augustus in Montreal deel neemt aan de strijd om de we reldbeker. Schulting, die zondag in Recklinghausen de 400 meter won in 45,1 seconden (beste Eu ropese seizoentijd), is een van de vijf lopers, die is gekozen voor de 4 x 400 meter estafette. In Mon treal zal pas worden beslist of Schulting inderdaad actief zal zijn. Toen waren de goede klappen op de vingers van één hand te teUen. Nu waren dat er wat meer en konden er zelfs homeruns wor den genoteerd van Arnold SMITH (hij nam Don Wedman mee naar de thuisplaat) en Rock Angela, die kort voor het einde Gerard Blacquière had vervan gen. Laatstgenoemde zorgde overigens in de zevende inning voor het vierde Nederlandse punt, toen midvelder Jim Meh- ling een klap van Hickinson niet onder controle kreeg. De Amerikaanse ploeg scoorde in het begin van de wedstrijd be langrijke punten op werpen van Jan Hijzelendoorn, die een mati ge wedstrijd speelde en in totaal (hij stond vier en een derde in ning op de heuvel) negen honk- slagen om de oren kreeg. Een probleem voor Richardson lijkt nog de vervangende slag man. Nadat Eddy Halman (0 uit 4) en Arnold Smith (1 uit 4) het in de vorige wedstijden niet al te best hadden gedaan, kreeg nu Charles Urbanus die taak toebedeeld. Ook hij deed het niet goed. Zijn eerste beurt leverde weliswaar een honkslag op, maar daarna ging ook hij driemaal eenvoudig uit. Nederland heeft nu nog drie dagen de tijd om in vorm te ko men. Lukt dat niet, dan lijkt de missie naar Italië bij voorbaat tot mislukken gedoemd. De inningscijfers zijn: Sycamores 1-1-0-1-0-0-1-0-3, Ne derland 0-0-0-0-0-2- l-O-l. Dewerperscijferszijn: Sycamores- Kevin Cook, 7 inn.: 4-0-5-1, Phil Thatcher, 2 inn.: 0-0-2-0. Neder land - Jan Hijzelendoorn, 4 1/3 Momentopname uit het honkbalduel Nederland-Fighting Sycamores. Oranje-catcher Paul Smit (23) tikt Kirk Anderson uit. Arbiter Bert Staller heeft het al geconstateerd. GRONINGEN - De Groningse messewerper Jacob R. zal gedu rende een periode van vier jaar het Oosterpark-stadion niet mo gen betreden. De man, die op zondag 10 juni, tijdens het nacompe- titieduel FC Groningen-Telstar een mes in de richting van de Velsense linksback Fred Bischot wierp, kreeg die straf gisteren van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB opgelegd. De messewerper zal overigens ook strafrechtelijk worden ver volgd. Hiertoe heeft de Groninger officier van justitie, mr. Van Gendt besloten. ZÜRICH (ANP) - Meer dan zes we ken na afloop van de Ronde van Zwitserland is vast komen te staan, dat twee renners betrapt werden op het gebruik van ana bole steroiden. Het zijn de Zwit ser Roland Salm, die van de vier de tot de zesde etappe leider was in het algemeen klassement, en de Fransman Patrick Hosotte, tweede in de vierde etappe. LEIDEN - Fried Schmitz en Lis- souwer hebben de volgende ron de bereikt van het herenenkel spel A van het tennistoernooi van Roomburg. Schmitz versloeg B- speler Van Rooyen met 6-1, 6-4. Lissouwer klopte De Bruyn met 7-6, 6-4. In het herenenkelspel B hadden de geplaatsten geen moeite zich te handhaven. Arnold v. d. Capellen versloeg Ad v. d. Berg in de twee de ronde (6-1, 6-2), Hugo Ekker klopte Thomas de Mooy met 6-2, 6-1 en outsider Dick Bouman werkte zich moeiteloos langs Ed Hazebroek: 6-3, 6-1. Ook John Visbeen bereikte de derde ronde door een 6-2, 6-1 overwinning op Van Moen. Voor de eerste ronde in het here nenkel B werden verder ge speeld: Kopelle-Jonkheer; 6-2, 6-4, Kalkman-Tönjann 5-7, 1-6, Alderwerelt-Ruis 6-4, 6-2, Adrie van Leeuwen-Rik Hins 6-0, 7-6, Alfred Gelevert-Omig 6-0, 0-6, 6-2, Steensma-Vroegop 6-4, 6-1, Har Meyer-Ad Vreeswijk 7-6, 5-7, 2-6, Simons-Mark Neye 6-2, 6-4, Hans Vergoed-Paul Kallen berg 6-1, 6-4, Freek v. d. Capel- len-Jürgen Peters 7-6, 5-7, 6-2. Uitslagen damesenkelspel B, eer ste ronde: Marjon Schouten-Ma rijke Guyt 6-3, 6-3, Ellen Gerre- se-Hanneke Rothe 6-3, 6-2, Ag nes Goemans-Georgette Dem- mink 4-6,6-0,6-1Jacqueline van Wijk-Bernadette Tonbrock 1-6, 6-1, 6-0, Rosemary Verdegaal- Ellen de Groot 2-6, 7-5, 7-5, Tine Langeveld-Delia Wind 6-0, 7-6. Het onderzoek op de hormoonpre paraten werd verricht in het labo ratorium van professor Manfred Donike in Keulen. In totaal wer den er van vier renners urine monsters in Keulen afgeleverd. Salm en Hosotte kregen de gebrui kelijke straf inzake overtreding van het dopingsreglement; 1200 gulden boete, een maand voor waardelijke schorsing, terugzet ting naar de laatste plaats in de etappe en tien minuten tijdstraf in het algemeen klassement. De Hilversumse wielrenner Har ry de Boer heeft gisteravond in Rotterdam een criterium voor amateurs gewonnen. De coureur legde de 100 kilometer af in 2 uur, 18 minuten en 24 seconden. De Boer versloeg in de eindsprint Arie Versluis, die tweede werd. Wim Gomes kwam als derde over de streep. De vierde plaats werd ingenomen door Pim Bosch, ter wijl René de Boer als vijfde door kwam. GOLF - De Australiër David Graham heeft in Birmingham het toernooi om het kampioen schap van de professional golf ers association gewonnen. DINSDAG 7 AUGUSTUS 1979 DIEREN - In het Reinbouw- schaaktoernooi was het gisteren een vrije middag voor de deel nemers aan het open kampioen schap. Alleen enige afgebroken partijen stonden er op het pro gramma. De belangrijkste partij daarbij was de strijd tussen John van der Wiel en Jacques Renet. Van der Wiel, die in eerste zitting de winst trachtte te forceren, moest in re mise berusten, aangezien Renet een niet te nemen vesting had opgebouwd. Van der Wiel en Renet kwamen daardoor samen met Janssen, Pliester en Milo Scheeren op kop. Scheeren bereikte de eerste plaats via de verwachte zege in zijn hangpartij met Hans Böhm. Paul van der Sterren, die in tweede zit ting gemakkelijk over Luberti zegevierde, bevindt zich evenals Kick Langeweg, in de groep met een half punt achterstand op de leiders. In de reservegroep wist Marcel Pi ket uit Leiderdorp zijn afgebro ken partij tegen Nooijen uit Am sterdam in winst om te zetten. Terwijl Jeroen Piket in de tweede zitting tegen Jansen uit Heijen moest capituleren. Uitslagen afgebroken partijen 5e ronde: Van der Wiel-Renet V2-V2, Milo Scheeren-Böhm 1-0, Luberti- Van der Sterren 0-1. Stand aan de kop na 5 ronden: 1/5. Van der Wiel, Janssen, Milo Scheeren, Renet en Pliester 4V2, 6/18. Langeweg, Van der Sterren, Vogel, Van Baarle, Hofland, Van der Linde, Dennis Dieks, De Roode, Hans Kuyf, Westra, Roy Dieks, Roele en Tolk 4. De derde en vierde partij voor de oefentweekamp tussen Jan Timman en de Sowjetrus Lev Poloegajevski zijn in Breda in remise geëindigd In beide partij en werd geducht gestreden. In het derde duel - dat 51 zetten vergde - had Poloegajevski de beste kansen, maar Jan Timman kon door herhaling van zetten een remise forceren. De partij werd in twee zittingen afgewerkt. De laatste partij moest er na vijf uur spel worden afgebroken. In de pauze hadden de secondanten Ulf Andersson (van Jan Timman) en de Rus Averkin (van Poloega jevski) weer handen vol werk. Uiteindelijk werd de partij in de avonduren na 60 zetten remise. Kagerstraat 7 2334 CP Leiden telefoon (071)1557 54 f 110,- per jaar, 3-jarige opleiding Mavo-4. Vooropleiding: volledig lager onderwijs. f 160- per jaar Vooropleiding Mavo-4/Mulo, of bewijs van overgang van 3 naar 4 Gymna sium. HBS, Atheneum of gelijkwaardige oplei ding. Duur: 3 jaar f 160,—per jaar. Vooropleiding: di ploma Mavo-4 of Mulo, of een bewijs van over gang van 3 naar 4 Gymnasium, HBS, Atheneum of gelijkwaardige opleiding. Duur: 4 jaar. Sinds augustus 1977 kan men Russische taai en letterkunde als eindexamenvak (VWO evt. Havo) kiezen. Nadere inlichtingen over deze bij zondere mogelijkheid verstrekt de rector. f 140,— per jaar. Bij vooropleiding Mavo-4 of Mulo, of Detailhandelsschool, Leao (met 2 vreemde talen) of gelijkwaardige opleiding is de cursusduur 3 jaar. Meao leidt op voor leidingge vende functies in de commerciële en admini stratieve sector van het bedrijfsleven. Meao kent ook de secretariële richting met het vak stenografie en biedt toegang tot Sociale Aca demie, lerarenopleidingen en (avond-)HEAO. Bezitters van een Meao-diploma kunnen bin: nen een halfjaar deelnemen aan het MBA-exa- men. Het in augustus 1976 begonnen experiment Spaans (Mavo-4, Havo, VWO) wordt voortgezet. Cursorisch onderwijs/studie per vak dus, is mo gelijk bij de opleidingen Mavo-4, Havo, VWO en Meao. Studieduur is afhankelijk van de gekozen richting (zie hiernaast) Bij voldoende belangstelling zullen deze nieuwe eindexamenvakken (Mavo-4 en Havo) te Leiden cursorisch in de dagopleidingen worden aange boden. Nederlands, rekenen, geschiedenis, aardrijks kunde op het niveau van de 5e/6e klas lager onderwijs in Leiden, Noordwijk en Katwijk. Goede voorbereiding op het eerste leerjaar Mavo. Deze zijn gevestigd te Leiden: Mavo-4, Havo, VWO. Meao (bij voldoende belangstelling) Noordwijk: Mavo-4 (1e en 2e leerjaar) Katwijk: Mavo-4 (1e leerjaar) Binnen deze dagopleidingèn is eveneens curso risch onderwijs mogelijk. Leiden, Noordeinde 3, tel. 071-122119 maan dag- en woensdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur Mavo-4. Leiden, Noordeinde 1, tel. 071-122131 donder dagochtend van 10.00 tot 12.00 uur Havo, VWO en Meao. Noordwijk, Bronckhorststraat 32, tel. 01719— 11305 dinsdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur Katwijk, Gemeentehuis, bureau Onderwijs, tel. 01718-15741 Ook de inschrijving kan op genoemde tijden en plaatsen geschieden onder gelijktijdige beta ling van het desbetreffende bedrag Inschrijving avondopleidingen Op maandag, dinsdag en donderdag van 18 30 tot 20.00 uur voor Avond-VWO, Havo, Mavo en Meao in het gebouw Kagerstraat 7. Bij voldoende belangstelling wordt de peuter speelzaal voor de kinderen van volwassenen die de dagopleiding volgen, per 1 augustus a.s. voortgezet op het adres Noordeinde 1. Leiden. Ook in Katwijk en Noordwijk zullen dergelijke peuterspeelzalen worden ingericht. Na-inschrijving is thans nog mogelijk. De school- bijdrage is echter f 20,-'- hoger en plaatsing kan niet worden gegarandeerd. Géén inschrijvingsavonden op donderdag 23 en 30 augustus. Voor de folder met alle gegevens over de dag en avondopleidingen kan men zich wenden tot de administrateur van de Avondscholenge meenschap Boerhaave, Kagerstraat 7,2334 CP Leiden, telefoon (071) 15 57 54. Avondscholengemeenschap Boerhaave Kagerstraat 7 2334 CP Leiden (Gebouw Louise de Coligny Scholengemeen schap). Telefoon (071) 15 57 54 direct industrie werk voor: produktiemedewerkers Voor dagdiensten, 2-1 n Leiden en directe oi inpaksters Voor inpakwerk in dagdiensten bij een bedrijf in Haarlem. Langere tijd: perioden van minimaal 2 weken zijn moge lijk. Bedrijf ligt vlak bij het station, goede treinverbin ding, reistijd totaal ongeveer 40 minuten. kl. offsetdrukker Voor een Rotaprint R40 bij een drukkerijbedrijf in de om geving van Leiden. Per direct voor enige maanden. theedame Leiden, Nieuwe Rijn 44, 071-146546 Alphen a/d RijnVondelstraat 18.01720-9 35 05 (alleen tussen 14 00 en 17 00 u) 071-122641 bellen. Kooilaan 15 Leiden Unieke zomer-aanbiedingü Dames, nu BONTMANTEL kopen en 20% korting verdie nen!! Gratis bewaren en a.s. winter pas betalen. Nu volop keuze uit de nieuwe collectie. Credietservice altijd mogelijk. Het Bontpaleis. Hoogstraat 153, Rotterdam-C., tel. 010-14 33 37. Reisgeld v 2 pers vanuit geh. Nederland bij koop terug. PIANO EN KLEINTRANSPORTEN VERWARMDE OPSLAG VOOR INBOEDELS DIGROS GAAT WEER UITBREIDEN! Voor nieuwe Multimarkten en Slijterijen vraagt digros: ASS. BEDRIJFSLEIDERS Leeftijd v.a. ca. 21 jaar. AFDELINGSCHEF ZUIVELPRODUKTEN leeftijd tot ca. 45 jaar. Deze man die b.v. zelfstandig reeds een zaak heeft geleid of overeenkomstige werkzaamheden heeft ver richt, kan bij Digros een van de belangrijkste afdelingen onder zijn beheer krijgen. Een zelfstandige functie voor een serieuze ondernemer met veel verantwoordelijkheidsgevoel! U kunt telefonisch een afspraak maken met de directie voor een gesprek over een carrière bij Digros, tel 02521-19003 Een sollicitatiebrief kunt u richten aan: Digros b.v.. 2e Poellaan 10. 2160 AD Lisse. t a v. de heer J. van den Broek. ^Persoonlijke leningen^ elk bedrag vanaf f. 1000,- 5.000,- 10.000,- 25.000,- _124,64 _236,56 _572,34 Planpoteek (doorlopend crediet) 0,84 rente per maand over het openstaand bedrag Aflossing per maand excl. rente 15.000,-8' 25.000,-13! 35.000,-19! 50.000,-27! Plancrediet (doorlopend crediet) 5.000, 10.000,- 15.000,- 25.000,-^ KOOYMAN Hoge Rijndijk 264 Leiden 071-134052

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 10