Wassenaar wil vuil [Le/cfee( eindelijk bezet agenda Prijs flats Papiermolen in Merenwijk moet lager BURGERLIJKE STAND Puinhoop waar eens de Zoutkeet stond NZH HAD VORIG JAAR MINDER PASSAGIERS STAD EN RAND ZATERDAG 28 JULI lsjAT Zaterdag Zondag Middelweg 19c, kindervoorstellin Leids Poppentheater, 14.30 uur, te' Maandag Stadhuis, cie. huisvesting migranter 9.15 uur. Gemeentehuis Wassenaar, cie. techn sche diensten, 19.30 uur. Prins Bernhardlaan, Voorschoten, koi tebaandraverijen, 14 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt d weekenddienst van zaterdag 10 uur vmi tot zondag 24 uur, waargenomen door dé volgende artsen; Wijk I (Morswegkwar. tier, noord-binnenstad, NoorderkwaiWi* tier en Groenoord): J. Rijnders, Gerard a Brandtstraat 29, tel. 760947Wijk II (Kooj ti en Merenwijk): R. van Leeuwen, Hooi. h gracht 48a, tel. 133834; Wijk III (Waard s Professorenwijk, Tuinstadwijk en zuid. binnenstad): J. Stolk, Burggravenlaar) 16, tel. 125820; Wijk IV (Zuid-West eij e Haagwegkwartier); van zaterdag 10 tol zondag 8 uur vm.: W. Schellekens, Pagat t ninistraat 24, tel. 764035; van zondag 8 toJCei 24 uur B. Roos, Zocherstraat 1, tel v 766123. g Leiderdorp - O. du Ry van Beest Holle) M. P. Hennink, Vlaskamp 16, tel. 891100. Zaterdag en zondag spreekuur var F 12.30-13 uur. r Oegstgeest - D. Held, Marelaan 36, tel c 152255. s Voorschoten - C. Meijer, Roucooppark, r tel. 2493 (zaterdag); A. Meiman, J. W. Fri. solaan 13, tel. 2493 (zondag). Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 10030. Apotheken J De avond-, nacht- en zondagsdienst dei t apotheken in de regio Leiden, wordt van 27 juli-3 aug. waargenomen door Apo- theek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136; Apotheek Voorschoten, Leid- seweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525 Indien het na 11 uur 's avonds niet meei mogelijk is met openbaar vervoer naai de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn 134604; tel. ter zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude RD. - Ge zondheidscentrum, Leiderdorp, tel 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-lf uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidszorg, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. Dierenartsen Leiden - Weekendregeling dierenartsen Muurling/Roest/Helder. A. W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, 071-146686; Weekendregeling dierenart sen Krol/Van Gool/Vestjens: K. Vest- jens, Rijn en Schiekade 23, Leiden, tel 071-144323. B en W Leiden aan eigenaar CFI SOS-dienst Telefonische hulpdienst, teZefoonP 071-125202. Voor allen die in moeilijk-| heden verkeren. Van 9 juli tot 11 aug bereikbaar ma. t/m vr. van 19.30-8 uur van vrijdagavond tot maandagmorgen doorlopend bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan- j tooruren). Spreekuren ma., di. en wo 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. I Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver-h lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in de k gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst- r geest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor li hulp voert- bejaarden en langdurig zieken t en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks van j 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 I uur, telefoon 142144. f Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht L 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di. 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do 18.30-20.30 uur. De al geruime tijd leegstaande en gedeelteijke gekraakte flats aan de Paniermolen in de Merenwijk mogen niet voor meer dan 129.000 gulden worden verkocht LEIDEN - De leegstaande flats aan de Papiermolen in de Leidse Merenwijk moeten tegen een lagere prijs worden verkocht dan het CFI als eigenaar zou willen. Dit hebben bur- gemeeester en wethou ders van Leiden geëist van het Centraal Financierings Instituut (CFI) uit Den Haag. Het college heeft het CFI per brief laten weten dat de flats worden verkocht tegen prijzen die afwij ken van de overeenkomst tussen gemeente en flat-eigenaar. De gemeente meent dat kopers te veel hebben betaald en dat adspi- rant-kopers zijn afgeschrikt door de te hoge prijzen. Zoals eerder gemeld besloot de gemeenteraad vorig jaar CFI toe stemming te geven om de toen malige huurflats te verkopen. Deze toestemming werd ver leend onder de voorwaarde dat de prijs tot 1 april van dit jaar niet hoger uit zou vallen dan 129.000 gulden. Het CFI heeft deze prijs echter verhoogd met de bouw- rente. Daardoor viel de uiteinde lijke koopprijs van de flats veel hoger uit. B en W wijzen het CFI er nu op dat de verrekening van de bouwrente ten onrechte wordt toegepast. De gemeenteraad bepaalde vorig jaar nu eenmaal dat de maximale verkoopprijzen van de flats niet boven de 129.000 gulden moch ten uitkomen. Burgemeester en wethouders eisen nu dat het CFI de verkoopprijzen van de woningen die vóór 1 april zijn verkocht terugbrengt tot 129.000 gulden. Daarnaast eist men dat de eigenaar via het ge meentelijk bureau huisvesting kandidaten voor de flats - die vanwege de hogere prijs afzagen van de koop - alsnog een flat voor een bedrag van maximaal 129.000 gulden aanbiedt. Pas als het CFI aan deze voorwaar den voldoet en de flats aan de Pa piermolen dan nog onverkoop baar blijken, wil het college van B en W het CFI toestemming geven om de flats in de vrije verkoop te. brengen. De gemeente zal daar voor dan de toch nog benodigde woonvergunning verlenen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43.05' Kwartaalabonnement per post ffinon Jaarabonnement Jaarabonnement per post Losse nummers f232,10 f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. REGIO-LEIDEN - Wassenaar zal moeten uitkijken naar een andere plaats om het vuil kwijt te raken. De huidige vuilstortplaats aan de Hoogeboomseweg moet van het bestuur van de provincie Zuid-Holland verdwijnen. Het is nog niet bekend waar het Wassenaarse vuil in de toekomst naar toe moet gaan, maar het is niet denkbeeldig dat het afval van het villadorp in Leiden zal worden vernietigd, zodat al het vuil uit de omliggende gemeen ten nu op een centrale plaats zal worden verbrand. Dit zal in het begin van de jaren tachtig zijn be slag moeten krijgen. De vuilverbranding in de Leidse regio geeft vooralsnog weinig problemen. Alle omringende gemeenten van de Sleutelstad zoals Leiderdorp, Oegstgeest, en Voorschoten voeren hun vuil af naar de vuilverbranding in Lei den. De enige uitzondering hier op is de gemeente Wassenaar. Sinds een aantal jaar heeft Was senaar een eigen huisvuilstort plaats aan de Hoogeboomseweg. 'Wat er af en toe wordt gevonden in sloten en singels is bij de beesten af. Complete inboedels kan men er vinden". Voorbeelden te over: "Men komt er regelmatig televi sietoestellen, fietsen en brom fietsen tegen. De mensen weten waarschijnlijk niet dat Leider dorp een prima grofvuilophaal- dienst heeft. Alles wat niet ver brand kan worden wordt opge haald met een grote vrachtwa gen. Het enige wat de mensen moeten doen is even een belletje geven. En tenslotte zijn er ook nog vaste dagen voor het ophalen van grofvuil, dus wat dat betreft zijn er geen problemen. Bliksemcontrole LEIDERDORP - Een bliksemcon trole van de Leiderdorpse politie heeft gistermiddag 24 overtre dingen opgeleverd. "Wij hebben vooral op de technische staat van de auto's gelet en gekeken of men de veiligheidsgordels om had. Dit soort bliksemcontroles verricht ten wij vooral als het wat mooier weer wordt", aldus een politie woordvoerder uit Leiderdorp. Volgens de gemeenten valt er een stijgende lijn in het aangeboden huisvuil te signaleren. De ge meente Leiderdorp bijvoorbeeld verwerkte in 1978 ongeveer 6500 ton afval. Dit jaar is dat begroot op 7200 ton. Over het algemeen verwacht men daar voorlopig nog geen problemen mee. Giftige stoffen zouden niet voorkomen in de gemeenten rondom Leiden. Leiderdorp heeft volgens een gemeentewoordvoerder wel eens problemen met het dumpen van afval in sloten en singels. Wat we veel erger vinden is het lo zen van afgewerkte olie door par ticulieren. Meestal zijn het men sen, die zelf de olie verversen van hun auto. Ze gooien het dan in een put in het park "de Hout kamp". Deze putten komen niet uit op het riool, maar op ven netjes in het park zelf. Dat komt omdat deze putjes zijn bedoeld om regenwater weg te voeren. Als je ziet dat er een olielaag op het water ligt is dat wel triest. Temeer omdat de garagebedrijven er geen enkel probleem van maken Deze Wassenaarse vuilstortplaats moet op last van het provincie-bestuur verdwijnen. Wellicht dat het huisvuil in de toekomst in Leiden zal worden verbrand. om afgewerkte olie van particu lieren te verwerken". "Het is gewoon een kwestie van mentaliteit. Voor alle vuil is een oplossing, en als iedereen er aan meewerkt om het op de juiste manier te verwerken, dan is er geen vuiltje aan de lucht". Overigens beschikt geen enkele gemeente in de Leidse regio over ambtenaar die op dit soort zaken toezicht houdt. Alleen Oegst geest heeft de beschikking over zo'n man. Deze ambtenaar houdt zich bezig met allerlei zaken die met het milieu te maken hebben. In de praktijk komt het er op neer dat hij informatie geeft en over tredingen rapporteert aan de ge meenteraad. LEIDEN - Een groot gedeelte van de gebouwen van de voormalige Zoutkeet (aan de Houtmarkt in Noordvest) is in een puinhoop veranderd. Slopers begonnen vlak voor de bouwvakantie met het opruimen van de panden, die plaats moeten maken voor nieuwbouwwoningen. Die woningen zullen gebouwd gaan worden door de exploitatie maatschappij 'Rijnlandse'. Deze vroeg voor het plan (80 huurwo ningen) een bouwvergunning aan, die trouwens nog steeds niet is verstrekt. Dat inmiddels wel met slopen van een deel van de bedrijfsgebouwen is begonnen, is volgens ambtenaar T. Rasser van Bouw en Woningtoezicht van de gemeente Leiden niet verbo den. Voor het slopen van be drijfsgebouwen is geen sloop vergunning nodig, zegt hij. Anders ligt het met de woonhuizen aan de Houtmarkt en de Oude Singel. De huizen aan de Hout markt zijn zelfs nog niet ont ruimd, de huizen aan de Oude Singel wel. De huizen en kanto ren aan de Oude Singel vallen onder Monumentenzorg, waar door zij alleen gerestaureerd mo gen worden. In het geval van de huizen langs de Oude Singel zou dat volgens ambtenaar Rasser wel eens neer kunnen komen op volledige afbraak en wederop bouw van de huizen. Kinderen kunnen zich gedurende de bouwvakvakantie uitleven op de ruines van de voormalige zoutkeet, die verdwijnt omdat er woningen moeten worden gebouwd. LEIDEN - Geboren: Björn, z.v. R.J. He- ruer en W.A.M. Beuk; Stephan, z.v. J. van Iterson en A.MC. Witsenburg; Elisabeth, d.v. J.J.M. Hersman en M.A.E. Wesseling; Johanna, d.v W.P.J.M. van der Lans en J.C.M. van Zonneveld; Anouk, d.v. A. Seriier en G.J. van den Burg; Cornelis, z.v. C Meijvogel en H.C.J. Ouwehand; Kim, d.v. J van Grootveld en S. Whitmore; Kirsten, d.v. A.W.M. Hoornweg en E.K. van Zon; Robert, z.v. R. van de Bor en A.C. de Leeuw; Jacob, z.v. J.E. van der Bent en J. van der Plas; Moni que, d.v. A.P.P. van Vliet en E. de Bruin; Wilhelmina, d.v. E.J.N.M. Ho- gervorst en W.A.M. Berbee; Camiel, z.v. H.J.F.M. Coppens en A.H. de Man; Dewi, d.v. E. Wassenaar en S. Lolang; Jeroen, z.v. W. Passchier en G.M. Bloem; Claudia, d.v. A. Altorf en A.M.A.P. Kortekaas; Sebastiaan, z.v. J.H. Pongers en A. Houthof; Charlot te, d.v. A.C. Broekers en A. Knol; An na d.v. F. Benjamins en P.N. Barends; Arie, z.v. A.M. Versluis en M.M. Van Tongeren; Simone, d.v. J.H. Spaans en A.M. de Oliveira; Sanne, d.v. F.L. Sanavro en G. van Ommeren. Overle den: J.J.H. kuijpers (1930) man; M.G. de Rijder, (1913) man; J.C. Selier (1897) man; J.N. Kniest (1888) man; J.P. Jongbloed, (1911) man; W.F Janssen, (1931) man; A L. Buis, (1944) vrouw; P. Nagtegaal, (1918) man; E.M. Niels, (1907), gehuwd geweest met J. Osinga; H. Broers, (1895) man; C. van den Berg, (1929) man; N. den Haan. (1933) man. Orgelconcert LEIDEN - Zowel concerterende organisten als luisterende orgel vrienden kennen stromingen. Wim v.d. Panne, aan de beurt in de Marekerkserie, aanvaardt vol uit de romantiek. Verrast was ik, aan de kop van het programma de Belg Lemmens van Mechelen te zien met een feestelijk enthou siaste Marche pontificale, hij is de vader der orgelromantiek. Hij vormde Guilmant en Widor op zijn beurt vormde mannen als Vierne, Jan Zwart, ook Schweit zer. Die Marche is geen meester werk, maar wel stijlscheppend. Ik had meer glans gewild. Een stuk van de Breslauer Hesse had deze betekenis: hij onderwees Lammens. De koraalimprovisatie Neater my God to Thee van de miskende Karg Elert uit 1913 raakt ook de historie. In 1913 stootte de op al les berekende trotste steamer "Titanic" op een ijsberg, de scheepskapel in formatie heeft toen, meezinkend met 1500 pas sagiers, gemelde canzona ge speeld. Daar paste Erbarme van Bach (de basstanten wat nerveus ijlend) goed bij, naast een tweede Bach-koraal. Percy Fletcher's Festival Toccata, sterk staccato (van een Londense amateur-componist), is van een gezellig genre, best voor een ci nema-orgel. Het heeft een leuk contrast met dansante hoge klei ne registertjes. Een tere Spring Song van Faullkes vormde de verbinding naar een Fantasie over Nederl. volksliederen van de Rijswijkse organist George StaVn. Voor de structuur, eindigend met het Wilhelmus, van deze klassiek neobarokke compositie (die elke noot zinnig en warmglanzend verantwoordt), de grootste Eer bied. De fantasie van Hesse ging vier handig, samen met Margriet van der Giessen: spel van goeden huize evenals het geheel van haar partner. KEES VERHOEF LEIDEN - Als we de weerprofeten mogen geloven staat ons in de komende week "minder gunstig" weer te wachten. Maar de paar dagen dat het mooi was, werd er ook direct gebruik gemaakt van de schaarse Leidse terrassen. Op een plaatselijke onweersbui na ziet het er naar uit dat in het weekeinde nog volop van het zo merse weer kan worden genoten Daarna zal het koeler worden en zullen de stoelen op het terras van Wiener Wald aan de Stationsweg (voorheen De Turker weer verla ten bijstaan. LEIDEN - De vervoersopbreng- sten van de NZH zijn in het afge lopen jaar met twee procent ge stegen. De vervoerskosten zijn echter met ruim negen procent toegenomen. De winst en verlies rekening voor '78 sluit nadat overheidsbijdragen zijn ingecal culeerd met een iets groter nade lig saldo dan in 1977. In het jaarverslag 1978 van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij nv (NZH) staat verder dat de, zij het geringe, da ling van het aantal reizigers reden tot bezorgdheid geeft. Om deze ontwikkeling te remmen wil de directie de aantrekkelijkheid van het openbaar vervoer vergroten. Dit zal moeten gebeuren door onder andere de totale reistijd te verkorten en het bevorderen van de betrouwbaarheid. In dit verband wordt de opening van de doorstroomroute Kat wijk-Leiden station in het kader van het' experimenteerproject Leidse Baan, genoemd. De buschauffeurs werden vorig jaar in toenemende mate gecon fronteerd met agressief optreden van vooral jeugdige reizigers. In het jaarverslag dankt de directie van de NZH het personeel waar op deze zijn werkzaamheden, vaak onder uiterste zelfbeheer sing, verrichtte. Ten slotte wordt vermeld dat elke bus van de NZH in 1978 gemid deld 84.100 km heeft gereden.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2