Van der Laan eindelijk voor eigen publiek "Daaraan herken je ons vakmanschap" r Hongaar Taroczy leidt Sanders naar de uitgang M Meubelfabriek Oisterwijk Talent Marc Albert door veteraan uitgeschakeld NOORDWIJK - De favorieten in het herenenkel A in het tennistoernooi in Noordwijk, de Zwitser Hurliman en de Is raëliër Glickstein hebben zich gisteren gemakkelijk we ten te handhaven. Hurliman had geen enkel probleem met Hanson (USA), 6-1, 6-1 en Glickstein gaf de Duitser Holl weinig mogelijkheden, 6-3, 3-0, bij welke stand Holl het voor gezien hield. Naar zijn zeggen vanwege een blessure, De Israëliërs doen het in dit toernooi trouwens toch erg goed. Behalve Glickstein kwam gisteren ook Sher weer verder Hij klopte de Ameri kaan West overtuigend met 6-2, 6-4. Bewondering voor zijn prestaties in dit toch be slist niet zwakke gezelschap dwong gisteren wederom de Tsjech Slizek af. Het is hem niet aan te zien dat hij als ve teraan kan worden aange merkt met zijn 39 jaar. Hij ging tegen Marc Albert in de derde set even snel en ge makkelijk over het gravel als in de eerste set, en hij won met 3-6, 6-2, 6-4. Met Marc Albert verdween de gehele Nederlandse garde uit de strijd. Rene Gorter kon de Amerikaan Hightower wel een set afpakken, maar hij slaagde er niet in om hem net zo afdoende te ontregelen als hij dat eergisteren diens landgenoot Leeds deed. Hightower hield zijn hoofd ook veel beter bij het spel dan Leeds en dat resulteerde in en drie sets zege, 6-1, 3-6, 6-3. Boers en Schapers waren kansloos tegen respectieve lijk de Australiër Johnstone, 1-6, 2-6 en de Australiër Braun, 6-0, 6-2. Tenslotte verdween ook de in Neder land zijn tennisdomicilie houdende Tsjech Laudin naar de kant tegen Hampston, eveneens afkomstig uit Au stralië, 6-7, 2-6. Onbespeelbaar Bij de dames was de oud-kam pioene van Nederland. Marij ke Schaar, met haar linkse en rechtse forehands onbe speelbaar voor Joss uit Ar gentinië, 6-3, 6-2. Tine Zwaan diende harder te wer ken om Barnardine Sluyter te bedwingen, 6-3, 3-6, 6-3. In het herenenkel B zijn de kwartfinalisten op één na be kend. Dat zijn Gelevert, die in een voortreffelijke partij won van de Duitser Irnler, 3-6,7-6, 6-A. Bladel uit Noord-Bra bant, die afrekende met de winnaar van het toernooi in Lisse, Ronald Groen, 2-6,6-4, 6-2 (een indicatie van de sterkte van dit toernooi), Ge rard ts, 6-2,3-6,6-3 tegen Win ter, Bolsius, 6-3, 6-2 tegen Hausler, Stapelbrock, 6-0,6-0 tegen Groot en tenslotte Hu- go Ekker, die tegen Wolterink een walk-over kreeg. Johan Visbeen, die tegen Hötker in een derde set was aangeland, 7-5, 1-6, zal vandaag voor een derde set aantreden. Katwijk In het landelijk jeugdtoernooi in Katwijk bereikte bij de jongens t/m 16 jaar Hans Tönjann de finale door een moeiteloze zege op Mijs, 6-3, 6-1. De andere finalist komt uit het duel tussen de no 4 ge plaatste Jos Koemans en Ro nald van der Broek. Die partij zal vandaag worden gespeeld. De bij de jongens t/m 14 jaar no 1 geplaatste Waldo Jansen werd uitgeschakeld door Joep Koeckman: 1-6,6-3,6-4. Bij de meisjes t/m 12 jaar be reikte Brigitte Maarl de finale door in een beheerst gespeel de partij Marloes Etzler met 6-1. 6-1 werkelijk geen schijn van kans te geven. Ellen Win kel kan zich gaan prepareren op de finale van de meisjes tl m 14 jaar. Zij versloeg in de halve finale Annemarie van Gemund, 6-3, 6-4. Bij de meisjes t/m 16 jaar kwam Marijke Guyt voortreffelijk voor de dag met een 6-3, 6-4 zege op Annemarie van Ge mund. Er werd ook getennist op de Boekhorst in Noord- wijkerhout. In het herenenkel C verdween de no 1 geplaatste Lucas uit het toernooi. De Mooy toonde zich in drie sets de ditmaal sterkere, 6-2, 1-6, 1-6. De no 4 geplaatste Fred Timmer verloor verrassend van Gerard Glas, 1-6, 5-7. Vermeldenswaard is tenslotte de zege van de Katwijker Piet van Duyvenvoorde op Fer nandez, 6-2, 6-3. Ook Joop van der Berg, no 3 geplaatst, kwam gisteren niet in moei lijkheden. Van der Haas moest zich in twee sets ge wonnen geven aan de solide en weinig fouten makende veteraan, 6-4,6-3 voor van der Berg. Bij de dames keek de no 1 ge plaatste Barbara Heezc wel even op toen tegenstandster Elly Doorns de eerste set pak te, 6-7, maar laatstgenoemde kon in de volgende sets geen problemen meer voor Barba ra Heeze scheppen. 6-2, 6-3. HILVERSUM (GPD) - Louk Sanders heeft als enkelspel- speler op vrijwel dezelfde manier afscheid genomen van het „Melkhuisje" als vorig jaar. Evenals in 1978 begeleid de de Hongaar Balasz Taroczy hem naar de uitgang, na hem tevoren volop mogelijkheden te hebben geboden om het verblijf met nog enkele dagen te verlengen. Ook nu trok Sanders de winst in de openingsset naar zich toe en hield hij Taroczy nog vrij lang gezel schap in de tweede set. Daarna werd de beslissende derde reeks opnieuw een ontgoocheling voor de Leidenaar. Ditmaal kreeg hij in de afsluitende serie niet één game: een jaar eerder had hij daarin in ieder geval nog een spel opgeëist. De open Nederlandse tenniskam pioenschappen, die voor hem na twee optredens al „geslaagd" wa ren, eindigde voor Sanders met de cijfers 7-5, 4-6, 0-6 dan ook in een anticlimax. Taroczy, al tweemaal in successie winnaar in Hilversum, promoveerde op nieuw naar de halve finale, waarin ook de Tsjechoslowaak Tomas Smid zal acteren. Smid spotte met de reputatie van Bus ter Mottram, die in 40 minuten maar één game als troostprijs kreeg: 1-6, 0-6. De kampioen van Tsjechoslowakije lijkt dan ook in Hilversum de kampioen van 1979 te worden. Als vijfde geplaatst treft hij in de halve eindstrijd de op papier als winnaar getipte Ulli Pinner, die echter vorige week in de finale van Stuttgart nog over duidelijk door Smid aan de kant werd* gezet, of liever gezegd ge slagen: 4-6, 0-6, 2-6. Koude start Ook de als tweede geplaatste Ta roczy behoeft voor Smid eventu eel in de finale geen al te inge wikkeld vraagstuk te vormen. Smid heeft de Hongaar dit jaar in Milaan geklopt en in augustus vorig jaar in Madrid. Zoals Taroc zy gistermiddag voor 2100 toe schouwers lange tijd met San ders worstelde mag echter wor den betwijfeld of de econoom uit Boedapest zich zelfs wel langs Kodes of McNamara (deze beide spelers spelen hun kwartfinale vrijdag) zal werken. Ook vorig jaar had Taroczy een koude start. Toen schreef hij die zwakke ope ning achteraf toe aan een rugblessure. Inmiddels is hij van die handicap verlost: „Ik voel niets meer, maar laat ik het af kloppen". Toch raakte hij al snel met 4-1 ach ter. Weliswaar kwam hij dankzij de grilligheid van Sanders, die bij vlagen zijn sterkste momenten kende, in benarde situaties, maar daarna moest de Hongaar de set winst toch afstaan (5-7), zoals hij vervolgens ook een voorsprong van 3-1 in de tweede set moest prijsgeven. Taroczy: „In het be gin was ik niet voldoende gecon centreerd. Vooral in de eerste set probeerde ik het een en ander uit. Daarna begon ik meer te specule ren op fouten van mijn tegen stander. De vechtlust kwam toen ook terug". Het succes liet echter nog op zich wachten tot het duo bij 4-4 was aanbeland. Voor Sanders zat de wedstrijd er toen al min of meer op. Taroczy sloot de partij win nend af door negen games op rij te veroveren en riep daarmee herinneringen op aan zijn ope ningswedstrijd tegen de Zweed Svensson toen hij een slotsene van acht afleverde. Bij een ach terstand van 4-0 in de derde set hield Sanders het overigens al voor gezien: „Ik had tevoren de nodige kansen laten liggen om nog tot 2-2 terug te komen. Toen dat niet lukte wist ik dat het met me gebeurd was. Waaraan het ligt weet ik niet" Complimenten Sanders restte daardoor alleen maar de complimenten van Ta roczy. die onder meer opmerkte dat „hij een stuk beter is gaan spelen Vooral het volleren en zijn backhand zijn beter gewor den". Op zijn beurt liet Sanders weten dat hij Taroczy niet als winnaar tipt: „Ik sla Smid hoger aan. Niet omdat hij Mottram zo gemakkelijk heeft verslagen. Die partij heb ik trouwens niet eens gezien. De laatste weken heb ik hem echter vaak genoeg zien spelen om in hem de winnaar van dit toernooi te zien". Voor Sanders was het de derde maal dat hij in de kwartfinale op het „Melkhuisje" werd afgestopt. In 1974 gebeurde dat door Kronk, in 1977 door Parun en nu, na 2 uur en 11 minuten door Taroczy Sanders hield er 1900 dollar aan over die hij in de rest van het jaar hard nodig zal hebben. „Ik ga straks eerst de nationale kam pioenschappen spelen. Verder onder meer de Davis-Cup en daarna in elf weken tien toer nooien achter elkaar in Europa. Met mijn 29 jaar heb ik het name lijk nog steeds uitstekend naar mijn zin als proftennisser, zo goed, dat ik nog wel een paar jaar wil doorgaan. Ik ben inmiddels zodanig gewend dat ik me in dit wereldje veel meer op m'n gemak voel" TER AAR - Onder aanvoering van de plaatselijke vedetten Massis, ook wel de sterkste man Wil van der Laan en zijn bakkenist Jaap van Vliet gaat in van Europa, op. Hij zal trachten Ter Aar zaterdag de complete nationale zijspantop van /e'tten weg te njden"meTbehulp start in de strijd om de Aar- en Rijncompetitie. Het is voor Van zijn gebit wil hij later twee het eerst in hun roemrijke geschiedenis dat de reeds combinaties tegenstand bieden. tweevoudige nationale kampioenen hun klasse voor het - eigen publiek kunnen bewijzen. Het duo Van der Laan/Van Vliet is dé topattractie in Ter Aar waar morgen voor het eerst een zijspancross gehouden zal worden Afhankelijk van de publieke be langstelling die deze race opwekt (de organisatoren zijn optimis tisch: het is het grootste evene ment in de regio dat in de bouw vakvakantie wordt georgani seerd) is het de bedoeling dat het een jaarlijks terugkerend gebeu ren wordt. En daarmee komt dan iets tot stand waarvan de suppor tersclub van de regerende lands kampioen (220 leden!) alleen maar heeft mogen dromen. Ja renlang waren pogingen om een dergelijk evenement te organise ren al bij voorbaat tot mislukken gedoend. De ex-burgervader Van der Poel van Ter Aar stuitte een motorcross dusdanig tegen de borst dat hij alle medewerking weigerde. Geen circuit dus voor de motorfans. Zijn opvolger Verhoef, sinds twee jaar eerste burger, neemt een an der standpunt in. Juist hij gaf vo rig jaar tijdens de receptie ter ere van het tweede landskampioen schap van het Ter Aarse duo aan zet tot een zijspancross in hun woonplaats. De supporters van Van der Laan en Van Vliet haakte daar gretig op in, mits burge meester Verhoef (Wil's grootste fan) ere-voorzitter van het orga nisatiecomité wilde worden. De Ter Aarse supportersclub ver wierf de steun van de (Bode- graafse) Motorclub die vorig jaar in het kader van de kaasmarkt voor het eerst een motorcross op touw zette en als aangesloten vereniging bij het KNMV voor een deelnemersveld van interna tionale klasse wist te zorg. n. Wil van der Laan en Jaap van Vliet namen als "kenners" eveneens plaats in het organisatiecomité. De Aar- en Rijncompetitie was vanaf dat moment een feit. Die Aar- en Rijncompetitie bestaat uit de race in Ter Aar (gepland op de derde zaterdag in de bouwvak) en in Bodegraven (14 september, tijdens de kaasmarkt in septem ber). De zijspancrossers (naast Van der Laan/Van Vliet renners als Van Heugten/Kiggen, Den Biggelaar/Van den Bijl, Muller/ Van Heek. Bens/Knuimann etc.) strijden voor een dagprijs én een totaalprijs. Namens de organisatie zegt Wil van der Laan niet bang te zijn voor een herhaling van wat zich aan het begin van het seizoen in Al phen aan den Rijn afspeelde. Toen, tijdens de eerste wedstrijd in de race om het nationaal kam pioenschap, weigerde gerenom meerde combinaties aan de start te verschijnen vanwege het "te gevaarlijke parcours" 'Wij hebben zekerheid dat de cou reurs wel degelijk starten. De meesten hebben er spijt van dat zij in Alphen niet gestart zijn. Hier willen zij zich nog wel een keer bewijzen", aldus de Neder landse kampioen. Het parcours, een grasbaancircuit van 1700 meter lengte, is ge creëerd achter de Westkanaalweg tussen de Ringdijk. Zaterdag vermeldt het voorprogramma ra ces in de klassen 50 en 125 cc. In de pauze treedt de Belg John Golfrecord in Noordwijk NOORDWIJK (ANP) - De Austra liër Terry Gale staat na de eerste ronde van het open Nederlands golfkampioenschap in Noord wijk bovenaan. Gisteren in de openingsronde bereikte hij een score van 67, een evenaring van het baanrecord. De Engelsen Maurice Bembridge en Carl Ma son staan respectievelijk tweede en derde met 68 en 69 slagen. De beste Nederlander in het toernooi met 135 deelnemers uit 22 landen is de amateur Jaap van Neck van golfclub Toxandria uit Breda. Hij kwam tot een score van 73, een amateurrecord. De beste Neder landse professional is Jan Dorre- stein van de Roosendaalse golf club uit Arnhem, die 77 slagen nodig had. De stand na de eerste ronde is: 1. Terry Gale (Aus) 67, 2. Maurice Bembridge (Gbr) 68. 3. Carl Ma son (Gbr) 69, 4 5 Michael King (Gbr) en Manuel Pinero (Spa). J Vakantie Voorlichtingsdagen 1979 Balasz Taroczy Ons brandmerk bewijst het: Wij durven tot in lengte van jaren uit te komen voor ons werk. Dat komt omdat we niets nalaten om onze meubelen biijvende waarde te geven. We kiezen het beste Europese eikehout dat we lang, heel lang lageren en drogen. Onze meubelmakers zoeken daarna voor elk onderdeel van een meubel het meest ge schikte hout uit. Daarbij letten ze vooral op de rijke tekening van het hout die vervolgens nog eens extra wordt benadrukt doordat wij onze meubelen logen volgens een klassiek recept. Zo maken wij massief eiken meubelen met een onmiskenbaar eigen karakter: ze zien er anders uit en ze zijn van een degelijkheid die zeldzaam is in onze moderne tijd. Vandaar die unieke garantie van 12 jaar op hout en konstruktie. U zou eens een vakantiedag moeten uit kiezen om al dat moois te gaan bewonderen. Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-1670.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13