onze kinderen niet gewaarborgd Uitbreiding voor noodgebouw school eidsê agenday Burgerlijke stand Bewoners Tuinpad reageren op Wassenaarse centrumplan STAD EN RAND Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofi open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsew< 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreel uur voor invalide, 19-20 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 1! vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werkl< zen Advies Centrum, vr. van 14-16 tel. 130983. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73 B, opei sociëteit, 19-21 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeentt raad, 20 uur. DEN HAAG/WASSENAAR - "Wij zien de veiligheid van onze kinderen niet gewaarborgd in het huidige plan". Zo reageerde gisterochtend de heer W. van Beekum uit Was senaar namens de "Belangengroep Tuinpad", in een toe lichting van bezwaarschriften op het bestemmingsplan "Centrum", tijdens een zitting in het provinciehuis in Den Haag. De bewoners van het Tuinpad, 33 in totaal, hebben er onder andere bezwaar tegen dat de mogelijkheid be staat, dat de weg zes meter breed wordt omdat het gebied onder de noemer "verkeersbestemming" in het plan is opgenomen. Zij lichtten deze bezwaren gisteren toe voor het dagelijks bestuur van de provincie. Apotheken De bewoners wezen er gisteroch tend op dat langs het 40 huizen tellende Tuindpad 44 kinderen wonen, "terwijl te verwachten valt dat onze straat in de toe komst nog kinderrijker zal zijn". "Wanneer de wegbreedte 6 meter wordt, betekent dit in de praktijk dat het Tuinpad sluipverkeer zal gaan aantrekken". De belangengroep heeft dit be zwaar al in juni vorig jaar kenbaar gemaakt bij de provincie. In haar antwoord stelde de Provinciale Planologische Commissie (PPC) dat de gemeente niet de bedoe ling heeft doorgaand verkeer door het Tuinpad te leiden. "Maar wij hoeven U toch niet te vertel len dat het sluipverkeer niet ge leid hoeft te worden, maar van zelf komt" zo zei Van Beekum gisteren. Stedebouwkundige Lodder wees er namens de gemeente op 3at de bestemming voor de straat nog verder moet worden uitgewerkt en dat het best mogelijk is dat een zogenaamd "dorpserf' zal ont staan. In zo'n situatie zouden de bewoners en de andere voetgan gers duidelijk voorrang krijgen op het overige verkeer. Ook de heer Lagerveen, chef bouw en woningtoezicht van de ge meente zegde toe dat er een overleg "van geven en nemen van weerskanten" zal komen met de bewoners. Wethouder Van der Klaauw beloofde eveneens overleg "om tot een aantrekkelij ke weg te komen" Los- en laadplaats Een ander bezwaar voor de Tuin padbewoners is het idee in het plan de tuinen in te korten. Van Beekum wees erop dat de ge meente in de loop der jaren aan de winkeliers voldoende moge lijkheden heeft gegeven tot uit breiding naar achteren uit te breiden, zodat bevoorrading via het Tuinpad mogelijk werd. "En zo is het Tuinpad veranderd van een Dorpsstraatje tot een los- en laadplaats". De bewoners vinden de situatie onleefbaar geworden sinds 11 jaar geleden de Langs traat promenade werd. "En nu doet zich de situatie voor dat van ons wordt verlangd een gedeelte van onze voortuinen af te staan, de enige buffer die er nog is tussen ons woongedeelte en de rijweg. Het enige groen dat in onze straat is, zal dan ook ver- dwijnen",aldus Van Beekum die aangeeft dat dit voor de bewoners onaanvaardbaar is. "De lusten zijn nu lang genoeg voor de Langstraat en de lasten lang ge noeg voor het Tuinpad geweest" Rooilijn Het gebied waar de manege op staat heeft altijd een woonbestemming gehad. In het plan is nu een com binatie van woningen en groen opgenomen voor het terrein. Het is niet alleen nodig dat de manege verdwijnt voor woonbebouwing. Lodder stelde dat er nog andere redenen zijn om tegen de manege te zijn. "Er is overlast door de manege, de paarden vernielen het Berkheiveld. De gemeente wil liever maneges aan de rand van het dorp, waar geen gevaar lijke wegen hoeven te worden gekruist met de paarden en waar geen drukke markt in de buurt is". Het bejaardentehuis Nieuw Rijks dorp, dat naast de manege ligt, heeft er bezwaar tegen dat het een "bijzondere bestemming" opge legd heeft gekregen in het nieuwe plan. Men wil liever de bestem- Het Berkheiveld in Wassenaar. De inrichting daarvan zal volgens de gemeente duidelijker gestalte krijgen. Stedebouwkundige Lodder gaf aan dat het veld niet alleen door de bromfietsende jeugd maar ook door de ■paarden van de manege Nieuw Duinrell kapot wordt gemaakt. ming "bejaarden" houden. La gerveen zei daarop dat de ge meente de mogelijkheid wil openhouden om iets anders in het gebouw te vestigen als het bejaardentehuis verdwijnt, om dat nog steeds niet zeker is of de vestiging van bejaarden daar kan worden voortgezet. Het voortbestaan van de consump tietent aan de Duinrellweg heeft ook bezwaren opgeleverd. Ste debouwkundige Lodder ant woordde gisteren dat er geen overlast meer zal zijn, nu de tent door groen wordt omgeven. Wat het Berkheiveld betreft gaven Van der Klaauw en Lodder aan dat de inrichting daarvan duide lijker gestalte zal krijgen met het nieuwe plan. "Oneigenlijk ge bruik", zoals het parkeren van auto's voor Duinrell, zal worden tegengegaan. Ook zal er worden gestreefd naar een vaste markt plaats. De avond-, nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 20 tot 27 juli door. Haven Apotheelf, Haven 18, Leiden, tel.071-120085; Apotheek Beker, Kem- penaerstraat 1B, Oegstgeest, 071-153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoerj naar de apotheek te komen kan men van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel, ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. De bewoners tekenen verder be zwaar aan tegen de bouwdiepte in het Tuinpad. Zij wensen de zo genaamde achtergevelrooilijn naar 15 meter te brengen, "te meer daar er geen ander belang onder zal lijden". De gemeente wil die lijn op 13 meter brengen. Volgens de bewoners heeft de gemeente geen redenen om niet aan hun wens tegemoet te ko men. "Het is voor de gemeente alleen een principiële zaak" aldus een van de bewoners in het pro vinciehuis. Met name voor mevrouw Rijsdam, één van de Tuinpadbewoners, is het van belang dat de bouwdiepte in het Tuinpad op 15 meter wordt gebracht. De vorige eigenaar van haar huis heeft een bijkeuken ge bouwd die 70 centimeter langer is dan de bouwverordening toelaat. Verder heeft hij een houten schuur door een stenen vervan gen. Dit is zonder vergunning ge beurd. Komt de bouwdiepte offi cieel op 13 meter te liggen dan betekent dit voor de familie Rijs dam dat de bijkeuken en de schuur moeten worden afgebro ken. Manege Opdracht tot maken plan verbouwing „boerderij Bos" WASSENAAR - De raad van de gemeente Wassenaar heeft op dracht gegeven om een voorlopig ontwerp te maken voor de ver bouwing van het complex "boer derij Bos". Deze opdracht, die. aan drie architecten is gegeven, zal 22.500 gulden kosten. Het gaat er in dit geval om, dat de gebou wen van de vereniging "Olympia 72" en die van de American Ba seball Foundation goed op elkaar worden afgestemd. Nieuw bouwplan voor Langstraat SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Van 9 juli tot 11 aug. bereikbaar ma. t/m vr. van 19.30-8 uur, van vrijdagavond tot maandagmorgen doorlopend bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00, do. 18.30-20.00 uur. In totaal zijn er gisteren acht be zwaarschriften op tafel gekomen tegen het plan Centrum. De ge meenteraad van Wassenaar en de Provinciale Planologische Commissie hebben eerder alle bezwaren ongegrond verklaard. Voor vertegenwoordigers van het college van gedeputeerde staten (het dagelijks bestuur van de provincie) verscheen gisteren ook de eigenares van manege Nieuw Duinrell aan de Berkhei- straat, die volgens het plan moet verdwijnen. Wethouder Van der Klaauw gaf aan dat de manege in een ouder plan al is wegbestemd. "De gemeente is bereid om onderhandelingen te beginnen over een eventuele verplaatsing van de manege. Mis schien zijn er wel morele ver plichtingen, maar de gemeente is niet zonder meer van plan om bij een verplaatsing te helpen". Het Tuinpad in Wassenaar zoals het er nu bij ligt. De bewoners willen de mogelijkheid om hier een weg van zes meter breedte aan te leggen uit het plan geschrapt zien. Tijdelijk toch meer leerlingen WASSENAAR - Het noodgebouw bij het nieuwe St. Adelbertcolle- ge in Wassenaar moet alweer worden uitgebreid. Bij de bouw van het gebouw aan de verlengde Deylerweg is meteen rekening gehouden met een daling van het leerlingenaantal in de komende jaren. Vandaar dat al direct na de opening van het gebouw een noodgebouw met vier lokalen moest worden neergezet. het Adelbertcollege heeft nu een plan ingediend om dit tijdelijke gebouw met twee lokalen te mo gen uitbreiden. Dit bouwplan zou echter niet in overeenstemming zijn met het voor dit gebied gel dende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Wassenaar kunnen echter, wan neer het om een tijdelijke voor ziening gaat, voor een termijn van ten hoogste vijf jaar vrijstelling geven van de bepalingen van het bestemmingsplan. B en W zijn ook wel bereid van die bevoegd heid gebruik te maken, maar dan wel tot 12 maart 1984. Dan moet het noodgebouw weg zijn. De twee nieuwe lokalen zijn ge pland tussen de noordoostzijde achter het bestaande noodge bouw en de kant van het hoofd gebouw van de nieuwe school Tot en met 3 augustus ligt het be stemmingsplan met deze wijzi ging ter inzage op het gemeente huis. Belanghebbenden kunnen dan hun eventuele bezwaren te gen een uitbreiding kenbaar ma ken. WASSENAAR - Vier winkels met daarboven twaalf woningen moe ten het gat opvullen in het begin van de Wassenaarse Langstraat. Het bedrijf Macobouw BV uit Amsterdam is met dit nieuwe plan op de proppen gekomen. Verleden jaar november hebben burgemeester en wethouders van Wassenaar een bouwvergunning afgegeven voor de bouw van zes winkels met een passage en daarboven 11 woningen op de open plek in het begin van de Langstraat. De vergunnihg is af gegeven aan de heren Kühn en Odemaere. Dit plan is nu vervan gen door het werkstuk van Ma cobouw. Het gewijzigde plan heeft de in stemming gekregen van de Was senaarse welstandscommissie en voldoet aan de bepalingen in het bestemmingsplan voor het cen trum van het dorp. Sportcomplex Ter Weer kost 1,3 miljoen WASSENAAR - Het sportvelden complex "Ter Weer" in Wasse naar gaat 1,3 miljoen gulden kos ten. Ruim 1 miljoen gulden hier van zal worden gebruikt om de aanleg van twee honkbalvelden voor de American Baseball Foundation te betalen. Het overi ge geld (ongeveer 320.000 gulden) is voor twee handbalvelden voor de vereniging "Olympia '72". Dit is gebleken na berekeningen die zijn gemaakt in opdracht van de gemeente Wassenaar. De raad moet nog ongeveer 650.000 gul den reserveren voor deze klus- Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei- den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond en Zoeterwoude. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 17-21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude ft Rijn 44c, spreekuur, dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. FIOM Fiom, bureau v. hulpverl. by zwanger schap en alleenstaand ouderschap. Ter- weepark 2, tel. 151068. Onderwij swinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur. Dierenbescherming Praat- en kontaktgroep Praat- en kontaktgroep Leiden, voor mensen die door spanningen of andere oorzaken tijdelijk wat moeilijk zitten, telefoon 142154/761557. Help even Help even, Leiderdorp, ook voor hulp i geven, tel: 410903/895587/410357/892597. Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Moeders voor Moeders Mevrouw ^zuster E. Janssen-Niemeijer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do. 18.30-20.30 uur. Rutgershuis Papengracht 26, Spreekuren ma. en vr. 14-15,20-21 uur, wo. 9-10, do. 19-20 uur. Tel. 126802. WARMOND - De uitbreiding van het aantal kleedkamers op sport- veldencomplex "Overbos" in Warmond is al aardig ver gevorderd. Als °kt°ber gfreed kanzlJn. D,,t 15 de twecde fase vaneen to<aal Pakket van aanstaande maandag de bouwvakkers uitgerust van de vakantie weer °i™ X, vernieuwen en dus modern te houden, aan het werk gaan, verwacht men dat het werk eind september/begin en koopt op deze manier het sporten in Warmond te veraangenamen. LEIDEN - Aysun dv H. Ozbey en A. Sa- bunca; Lena dv J. G. de Jong en P. Vlie land; Rosalinde dv P. J. M. van Houten en M. Meijer; Angela dv J. T. M. van den Berg en C. Plug, Jacoba dv D. P. Boot en M. Taat, Ingrid dv E. E. Homberg en A. T. Brokaar; Clazina dv P. Wolthaus en P. Zwaan; Adrieana dv W. Berkheij en A. Schaap; Marja Pia dv R. J. A. Wurzer en E. M. A. A. Figurelli; Ali zv H. Kokangül en A Sari; Marjolein dv B. J. M. Wolters en M. E. van Poll; Natasja dv D. Barisic en W.A.E. Veelenturf; Martin zv C. Hou- waard en M. W. van Lien; Wilhelmina dv J. J. Springer en W. M. Bax; Ferdinandus zv F. M. Lubbe en A. A. M. Piasmans; Jorinde dv C. J. M. van Herpen en G. M. C. de Dood; Andrea dv P. J. Kales en M. J. Groen; Inge dv E. van der Schaft en J. M. de Groot; Emma dv C. de Mooij en A. J. van den ÉijkeL Ondertrouwd: R. J. Lorrier en M. Nieu- wenhoven; G. C. M. Vreeburg en H. Bos; A. P. Postelmans en J. J. Jonker; F. A. E. Sollie en K. M. Szarylnska. Gehuwd: H. van der Lelie en S. J. M. Werkhoven; W. Diersman en J. van Duu- ren; J. J. van der Meij en C. M. Klinkha mer; S. R. S. J. Tjin-A-Cheong en M. J. May; E. J. San Martin Lacalle en H. G. M. Beuk; W. J. Oostrom en J. M. Marks; J. C. Leyte en L. H. Zuiderweg. Overleden: J. P. Muller (1931); J. Visser (1916) echtgenote van J. Le Rütte; J. A. Veldhoven (1904); W. van der Wind (1928); A. P. de Groot (1908) geh. gew. met C. Zandwijk) A. Sierat (1894); S. Le pelaar (1891) echtgenote van' J. M. Jan sen; B. de Vrij (1910); P. Brouwer (1899); J. I. P. van Reeth (1979). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60.90 J aarabonnement J aarabonnement per post Losse nummers f232,10 f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Donderdag

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2