Sanders: ,,Nu lekker spelen mum-ism 5IMCN Klijnjan wacht op zijn geld VAST WERK EN EEN GOED SALARIS: f2346'-bMopeimamd+i PRODUKTIEMEDEWERKER ZOETERWOUDE zoeterwoude. Heinekem. Sax neemt de leiding Leidenaar in kwartfinale a.s. zaterdag LEIDSCH DAGBLAD Dames dubbel-vier toch naar wk-roeien Veel publiek en aantrekkelijk tennis in Noord wijk G0EDKQ0P«*GEZELLIG DOj iNDERDAG 26 JULI 1979 SPORT ADVERTENTIE In 3-ploegendienst Ho hntt^larii vsr de bottelarij vanaf 23 jaar vakantietoeslag en een winstdeling. W® W V UVTSTUVfilT Vraag nü inlichtingen, tel. 071-814265 i^Ill AA Al ArtS £l£\-ElRI Burgemeester Smeets- HILVERSUM (GPD) - Door voor de derde maal in zijn carrière door te dringen tot de kwartfinale tijdens de open Nederlandse tenniskampioenschappen in Hilversum heeft Louk Sanders zichzelf in de gelegenheid gesteld om revanche te nemen voor zijn nederlaag tegen de Hongaar Balasz Taroczy. Precies een jaar geleden miste de Leide naar een kans voor open doel om Taroczy al in de eerste ronde aan de kant te zetten. Sanders had bij die gelegen heid twee wedstrijdpunten tot zijn beschikking, maar smashte de bal eenmaal vanuit ideale positie in de tribu ne. Ook toen was de plaats van handeling het Melkhuisje, waar beide spelers elkaar morgen opnieuw zullen tegen komen. Brian Gottfried verraste en daar na de Zwitser Heinz Gunthardt. In Parijs bleek hij de meerdere van de Tsjechoslowaak Hrebec en de Engelsman John Lloyd, al vorens Bedel buitenspel werd gezet door de Pool Fibak. Derge lijke prestaties dienen, zich aan nadat hij een paar maanden eer der zijn studie voor apotheker had ingewisseld voor een carrière als tennisser. Bijrol Tegen Sanders heeft Bedel zijn re putatie echter geen moment we ten waar te maken. In 67 minuten vertolkte de als 7de geplaatste speler uit Nice niet meer dan een bijrol. Sanders, die in het alge meen klassement toch nog altijd 23 plaatsen lager staat genoteerd, liet zijn tegenstanders in beide sets al gauw in de steek. Na in de derde game op zijn eigen service tot viermaal toe een breekpunt te hebben weggewerkt, demarreer de Sanders in de vierde game en zag hij de Fransman pas weer te rug toen de voorsprong al tot 6-3, 4-1 was opgelopen. Pas toen kon Bedel duidelijk maken dat hij zich wel degelijk als deelnemer aan de tweede ronde had aange meld. Nadat hij tevoren de indruk had gewekt alsof hij weer een van zijn vele vrije dagen had opgenomen (als gevolg van zijn vele vakanties heeft hij dit jaar pas tien toer nooien afgewerkt, de helft van wat bijvoorbeeld Sanders heeft gespeeld) kwam Bedel halver wege de tweede set nog even te rug. Hij doorbrak de service van Sanders, won nog twee games op nul, maar moest uiteindelijk toch erkennen dat zijn mogelijkheden te beperkt waren. Sanders won dan ook met 6-3, 6-4, omdat hij beter serveerde en over meer va riatie en durf beschikte. De overwinning op Bedel beteken de voor Sanders dat het toernooi in Hilversum al geslaagd is. „Dat biedt in ieder geval het voordeel voor me dat ik tegen Taroczy ont spannen kan spelen. Ik hoef me niet waar te maken, zoals ik vrij wel het hele jaar moet doen. Ik kan daardoor nu lekker gaan ten- Sanders heeft tot nu toe driemaal tegen Taroczy gespeeld. Een maal, vijf jaar geleden in het toer nooi om de Davis Cup, was de Nederlander kansloos. Vorig jaar liet hij Taroczy echter tot twee keer toe wankelen. In mei verloor Sanders in de openingsronde in München met 5-7 in de derde set en in Hilversum werd de span ning plotseling te groot toen de Leidenaar de winst in handen had. Met Taroczy en Sanders wist ook J an Kodes tot de laatste acht door te dringen. De Tsjechoslowaak versloeg met 7-6, 6-2 de Span jaard Angel Gimenez, die eerder voor een stunt had gezorgd tegen Tom Okker. JAN PREENEN Louk Sanders Taroczy, de tweevoudige van de internationale titelstrijd van Nederland, versloeg name lijk met 6-3, 6-2 de uit het kwali ficatietoernooi voortgekomen Chileen Alejandro Pierola en Sanders toonde weer eens aan dat de door de spelersvakbond ATP opgestelde wereldranglijst bepaald niet altijd een betrouw bare handleiding vormt. Talent De 22-jarige Dominique Bedel was naar Hilversum gekomen als een van de vele talenten uit Frank rijk, dat met 10 spelers bij de eer ste 146 over een brede midden moot blijkt te beschikken. Van dat tiental neemt Bedel achter Yannick Noah als 64ste de twee de plaats in. Na zich de laatste ja ren geleidelijk aan te hebben op gewerkt (in 1976 was hij 310, in 1979 210 en vorig jaar 170) is hij dit jaar doorgebroken. Hij won een 25.000 dollar-toernooi in Rome en drong zowel tijdens de open kampioenschappen van Italië en Frankrijk door tot de derde ron de. In Italië verschafte hij zich via de kwalificatie toegang tot het hoofdtoernooi waarin hij eerst Uitslagen: Herenenkel, tweede ronde Penner (Wdl) - Carter (Aust) 6-1,6-1. Bus ter Mottram (Gbr-4) - Klaus Eberhard (Wdl) 6-1,7-5. Peter Mc Namara (Aus-6) - Noel Philips (Aus) 6-3, 6-2. Balasz Ta- roczv (Hon-2) - Alejandro Pierola (Chi) 6-3,6-2. Louk Sanders (Ned) - Bedel (Fra) 6-3, 6-4. Herendubbelspel, eerste ronde: Mottram/Lewis (Gbr) - Dier/Crown (Gbr/Vst) 6-0,6-1. Carmichael/Mc Nama ra (Aus) - Deblicker/Bedel (Fra) 6-0, 6-2. Gimenez/Sanders (Spa/Ned) - Holroyd Campbell (Vst/Aus) 7-5, 6-2. Okker/To- roczy (Ned/Hon) - Elshafei/Feaver (Egy/ Eng) 6-4, 7-6. Volgens het schema komen nu de vol gende spelers tegen elkaar uit* Kwartfinales herenenkelspel: Uli Pinner (Wdl) - Jean-Louis Haillet (Fra). Buster Mottram (Gbr) - Tomas Smid (Tsj). Peter Mc Namara (Aus) - Jan Kodes (Tsj). Louk Sanders (Ned) - Ba lans Taroczy (Hon). ADVERTENTIE 10.30 uur Paardenmarkt - Voorschoten 14.00 uur Strand - Langevelderslag Gratis kleurplaten verkrijgbaar bij de Appie Happie-caravanü! 'n aktieve krant! Het was gisteren weer ouderwets druk op het Noordwijkse Casino, waar diverse goede tennispartijen waren te bewonderen. Ook de dames lieten zich van hun beste zijde zien. De foto levert een beeld uit de (A) partij Hanneke Rother-Mirjam de Groot welke door laatstgenoemde werd gewonnen. DORDRECHT (ANP) - Het beslag dat Jan Klijnjan op de toto- en lottogelden van DS'79, het voormalige FC Dor drecht heeft laten leggen, is nog steeds van kracht. De reden is dat de ex-international de tienduizend gulden die hem per 1 juli jongstleden als aanbetaling waren beloofd nog niet heeft ontvangen. DS'79 zegt te wachten op een ver klaring van mr. A. Knüppe, de advocaat van Klijnjan. Het be stuur van DS'79 verklaart dat na ontvangst van dat papier, de be taling volgt. De club staat door een overeenkomst van 1976 met Klijnjan, die toen een contract tekende, nog voor 120.000 gulden bij de spelers in het krijt. De totale som bedroeg 150.000 gul den die zes sponsors zouden be talen. Alleen Dick Passchier, des tijds voorzitter van FC Dor drecht, voldeed aan zijn verplich tingen. De overige vijf wensen niets meer te betalen. Klijnjan moet nu maar afwachten of de nieuwe beheerders van DS'79 hem financieel tegemoet willen komen. Inmiddels heeft Kok Rijkens, de voormalige doelman van FC Dordrecht nog steeds geen nieu we club. Hij wil graag, als ooster ling van geboorte, naar De Graaf schap. De Doetinchemse eredivi sieclub wil 30.000 gulden betalen, maar DS'79 wil 20.00 gulden meer hebben. Joop van der Klink, di recteur stichting arbeidszaken en voormalig manager van De Graafschap, gaat nu bemiddelen. Verzorger Bram Schipper heeft onverwacht zijn congé gekregen. De verbintenis werd niet ver lengd omdat Schipper niet in het DS-stramien zou passen. OEFENDUELS Heerenveen-AZ'67 0-3 (0-1). Doel punten van Schouwenaar, Ny- gaard en Tallan. Toeschouwers: 4500. Alcides/MSC-combinatie-Ajax 1-4 (6-3). Doelpunten Ajax Arnesen (2), Kaiser en Bonsink. Drents doelpunt gescoord door Swierin- ga. Toeschouwers: 4000. FC Amsterdam-FWD/Molenbeek Jan Klijnjan 2-2 (1-0). Jansen voor Amster dam, Luycks voor RWDM. Toe schouwers: 1500. Breuningse Boys-N EC 2-9 (2-3). Doelpunten NEC: Janssen (3), Marijnissen (3), Paul Meijer (2), Peter Hendriks. Voor Breu ningse Boys: Sye Visser (eigen doel), Van Thiel. Toeschouwers: 1500. Wuustwezel-Haarlem 1-1 (0-1). Doelpunt voor Haarlem Frans Reuser, voor Wuustwezel Van der Kloot. Toeschouwers: 4500. DEN HAAG (ANP) - De dames dubbel-vier Willem III - De Hunze De Laak - Okeanos heeft besloten de uitnodi ging van het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Roeibond tot uitzending naar de wereldkampioen schappen roeien in Bied (Joegoslavië) toch te aan vaarden. Twee leden - Lily Meeuwisse en Ineke Donkervoort - van de combinatie, die zondag op de Bosbaan nationaal kam pioen werd, zegden na afloop van de titelstrijd het ver trouwen in coach Jan Wiene- se op. Jos Kompaan daaren tegen verklaarde alleen met de oud-Olympische skiff kampioen als coach te willen doorgaan. Eén van de oorzaken van het conflict tussen coach en ploeg was dat Wienese tij dens de nationale kampioen schappen invalster Nelleke Donkervoort de plaats van Lily Meeuwisse, die een week eerder de Rotseeregat- ta moest missen in verband met een hersenschudding, wilde laten innemen. Gesprekken tussen roeisters en coach, maandag en dins dag, herstelden de samen werking. In een communi que verklaarden de roeisters dat de ploeg "tot de conclu sie is gekomen door te gaan met Jan Wienese als coach tot de wereldkampioen schappen eind augustus/be gin september in Bied". Voorts wordt gezegd dat "de samenwerking in de ploeg en met de coach is hersteld. Ploeg en coach stellen beider kwaliteiten zo hoog dat deze samenwerking geconti nueerd moet kunnen wor den". Drs. Wil Lippits-Wacht, chef d'équipe van de damesploeg die naar Bied gaat: "Ik ben blij dat het gelukt is. Ik heb er een hard hoofd in gehad. Maar gelukkig heeft men de wederzijdse kwaliteiten la ten prevaleren". AMSTERDAM (ANP) - Gyula Sax uit Hongarije heeft gisteren in de elfde ronde van het internatio nale schaaktoernooi in Amster dam alleen de leiding genomen. Sax won met wit van Hans Ree en zijn concurrent, de Tsjechoslo waak Vlastimil Hort, kwam tegen Farago niet verder dan remise. Smejkal uit Tsjechoslowakije bleef ook in de race voor de toppositie door Gert Ligterink te verslaan. Uitslagen: Grootmeestergrocp a (elfde ronde) Sax (Hon) - Ree (Ned) 1-0, Farago (Hon) - Hort (Tsj) I/2-1/2, Ligterink (Ned) - Smejkal (Tsj) 0-1, Lein (Vst - Donner (Ned) 1-0, Stean (Eng) - Byrne (Vst) 'fe-'/a, Anders- son (Zwe) - Sosonko (Ned) Va-Va, Sahovic (Joe) - Torre (Fil) Va-Va. Afg. partij 10e ronde Smejkal (Tsj) - Farago (Hon) 0-1. Stand: 1. Sax 8 punten, 2. Hort 7.5,3. Smej kal en Andersson 6.5, 5. Byrne, Torre, Lein 6, 8. Sosonko 5.5, 9. Ree 5,10. Donner en Sahovic 4.5, 12 Stean 4, 13. Ligterink en Fara go 3.5. Grootmeestergroep b Uitslagen 11e ronde Dolmatov (Su) - Spassov (Bul) 1-0, Langeweg (Ned) - Holzl (Oos) »/*- Va, Nemet(Joe)- Böhm (Ned) Va-V 2, v. Wijgerden (Ned) - v. d. Wiel NOORDWIJK - Het A-hoofdtoemooi is op de Casinobanen gestart en dat betekende, dat het publiek op een aantal aantrekkelijke partijen werd getrakteerd. Zo was het duel tussen Sherr en Arlozorow, die beiden deel uitmaken van het Israëlische Daviscupteam, het aanzien alleszins waard. Beiden toonden zich sterk in het baseline-spel en namen in opzet een afwachtende houding aan. Saai werd het echter niet, want bij gelegen heid werd het net zeker opgezocht. Deze weloverwogen aanvallen resul teerden dan meestal in een winnend punt. Sherr moest de eerste set prijsgeven, maar trok de setstand via 6-1 ruim schoots gelijk. De derde set bleef gelijk opgaan. Arlozorow kreeg twee matchpoints, maar het was Sherr, die op zijn derde matchpoint de over winning wist te forceren. Een uitslag conform de verwachtingen, want tenslotte had Arlozorow zich via het kwalificatietoernooi moeten plaat sen. Hierin had hij 's morgens Hak afgetroefd (6-4, 7-6). Verder bereikten Boers en Sansalla het hoofdtoernooi via de kwalificatie wedstrijden. Boers via een drie setszege op Panman en de Duitser San salla door een ruime 6-2, 6-1 overwinning op Hugo Ekker. De laatste trok zich evenwel terug voor het hoofdtoernooi, omdat hij tennisles moest gaan geven. De vrijgekomen plaats werd nu gegeven aan Leeds, die van alle verliezers in de kwalificatiestrijd het meeste satellitepunten bezit. De Zwitser Hurlimann, eerste geplaatst in A, zegevierde met 6-0, 6-4 over Martin Koek. Bas Vletter redde het niet tegen West. Marc Albert, Boers en Theo Gorter overleefden de eerste ronde wel. Gorter versloeg Hans Everaars met 2-6, 6-1, 6-4. Marian Laudin van de Metselaars bleef Cle ments met twee maal 6-2 voor. Bij de dames in A verloor Hanneke Rother in de voorronde met 6-3, 6-1 van Miijam de Groot. De laatste moet nu aantreden tegen de als tweede geplaatste Tine Zwaan. Eerste geplaatst is Marijke Schaar. Tony Luykx, de favoriet in het herenenkel B, heeft zijn positie afmoeten staan aan de Duitser Naundorf. Na verlies in de eerste set (5-7) was het duel vlot beslist (1-6). Katwijk Op het jeugdtoernooi op tennispark Zee en Duin hebben twee geplaatsten bij de jongens in de leeftijdsgroep tot 16 jaar het veld moeten ruimen. Vooral de uitschakeling van Freek van de Capellen was opzienbarend. Met maar liefst 6-2, 6-3 werd hij aan de kant gezet door Ronald van de Broek uit Dieren. Frank Liefbroer uit Nieuw-Vennep, vierde geplaatst, werd met een nog forsere nederlaag geconfronteerd. Twee games was alles wat Leon Meys van Unicum hem toestond. Behalve Van de Broek en Meys bereikten Hans Tönjann en Jos Koemans de halve eindstrijd. Bij de meisjes zijn Marijke Guyt, Ellen Winkel, Corine Banndman en Carine van de Meer de halve finalisten. De eerste finalist is Brigitte van de Maarl bij de meisjes tot en met 12. Met 6-1,6-1 won ze van Manusch Helzler. ADVERTENTIE (Ned) V2-V2, v. d. Sterren (Ned) - Enklaar (Ned) 1-0, Shamkovich (Vst) - v. Riemsdijk (Bra) 'k-'fe, Baljon (Ned) - Hernandez (Cub) 1-0. Afg. partijen 10e ronde v. d. Wiel (Ned) - Nemet (Joe) 1-0, Hernandez (Cub) - Shamkovich (Vst) afg. 5tand: l. Dolmatov 9 punten, 2. Van der Wiel en Van der Sterren 7,4. Lan geweg 6.5, 5. Shamkovich 6 en 1 afg, 7. Van Riemsdijk en Van Wij gerden 5.5, 9. Hernandez 5 en 1 afg, 10. Enklaar 4.5, 11. Spassov, Bohm en Hölzl 4, 14. Baljon 2. Donkersteeg 11, Haarlemmerstraat 274, Kooilaan 45.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11