Bezoek aan de zwembaden "slecht tot zeer slecht" ih-e/dst agendo Tegenvallende zomer brengt weinig zwemlustigen Terras bij Stadhuis open Zoeterwoude dringt woonboten terug VOORSCHOTEN EXPOSEERT STAD EN RAND ZATERDAG 21 JULI 19f Adviesdienst scholen niet buiten Leiden Zaterdag Zondag Middelweg 19 c, kindervoorstellin i Leids Poppentheater, 14.30 uur, t 125802. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73 Femke, ontmoetingscentrum v< vrouwen, 13-16 uur. Maandag Bruggehoofd, Steenschuur 11, amateui fotografie, 20 uur. Clubhuis Op Eigen Wieken, Valkenpai schrijfavond Amnesty International, Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt weekenddienst van zaterdag 10 uur v tot zondag 24 uur, waargenomen doordi volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): M. J. H. van Tol, Sit terlaan 80, tel. 142427; Wijk II (Kooi Merenwijk): P. J. Derchant, Hooigracht 61, tel. 123752; W(jk III (Waard, Professa renwijk, Tuinstadwyk en zuid-binnen stad): J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel. 122538; Wijk IV (Zuid-West Haagwegkwartier: van zaterdag 10 tot zondag 8 uur vm: A. A. van Rijn, Melisse tuin 5, tel. 210797; van zondag 8 tot 24 uur W. Schellekens, Paganinistraat 24 tel. 764035. Leiderdorp - S. P. Ouwerkerk, Loeve stein 40, tel. 891037. Zaterdag spreekuur van 12.30-13 uur op Gezondheidscen trum Winkelhof, Florijn 10, tel. 891000; J. van de Beek, Hoofdstraat 8, tel. 894539. Zondag spreekuur van 12.30-13 u Oegstgeest - E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - S. v. d. Kooy, S. v. d. Oyelaan 13, tel. 6951 (zaterdag); B. E. van Beusekom, Piet Heynlaan 6, tel. 071-763551 (zondag). Warmond - Hoornweg, Prof. Aalberse- laan 1, Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken De avond-, nacht en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 20 tot 27 juli door Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel.071-120085; Apotheek Beker, Kern- penaerstraat 1B, Oegstgeest, tel. 071-153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men een taxi, tel. 122444 gebruik maken, Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel, ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Dierenartsen Leiden - Weekendregeling dierenartsen Muurling/Roest/Helder: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel 071-890405; weekendregeling Krol/v. Gool/Vestjens: Y. Krol, Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 153266; dierenarts B. H. Boer, Boshuizerlaan 26, tel. Leiden, tel. 071-764058. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Van 9 juli tot 11 aug. bereikbaar ma. t/m vr. van 19.30-8 uur, van vrijdagavond tot maandagmorgen doorlopend bereikbaar. Vertrouweliik. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wonen, wer ken, uitkeringen en belastingen. De maanden juli en augustus geopend di. en do. van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Dierenhulp- en ambulancedienst Lei den e.o. tel. 071-125141. Gratis hulpver lening aan gewond geraakte of anders zins in nood verkerende dieren in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Oegst geest, Warmond en Zoeterwoude. Dienstencentrum Hooglandse Kerkgracht 32, tel. 140483. Algemene informatie dag. 9.00-10.00 Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier, Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk; Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43,05' Kwartaalabonnement Per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. INITIATIEF VAN MIDDENSTANDERS LEIDEN - Met het inschenken van een kop koffie heeft VVV-Leiden directeur R. Dekker gistermiddag het ter rasje op het Stadhuisplein in Leiden geopend. De totstandkoming van dit ter rasje, waar voorlopig nog geen alcohol houdende dran ken, geschonken zullen wor den, is een initiatief van de banketbakkers Snijers en Hendriks. Aanvankelijk was er nog een derde banketbak ker, Kluit, bij het geheel be trokken maar deze heeft zich ter elfde ure om onduidelijke redenen teruggetrokken. De verwezenlijking van het ter rasje, dat overigens de weinig ludieke naam "Stadscen trumterras" heeft gekregen, is in een tijdsbestek van nog geen week rond gekomen. Bij de gemeente redeneerde men van: "We kunnen natuurlijk eerst een commissie gaan be noemen die moet uitzoeken of de plannen wel haalbaar zijn. Maar wanneer die com missie dan met een uitspraak komt is de zomer al lang voorbij. Dan liever meteen ja zeggen tegen een plan waar REGIO - "Slecht tot zeer slecht". Deze opmer king omvat de reacties van medewerkers van de verschillende openluchtzwembaden in de randgemeenten van Leiden, op vragen hoe het met de bezoekersaantallen gesteld is. Na vorig jaar worden deze buitenbaden die het wat de drukte betreft echt van zomerse omstandighe den moeten hebben, opnieuw geconfronteerd met buitengewoon slecht weer. Zwembad "De Does" in Leider dorp heeft sinds de opening zo'n 90.000 zwemmers gehad. Nu lijkt dit wel erg veel maar als men er van uitgaat dat op topdagen (met uitstkend weer) wel 10.000 men sen per dag het buitenbad be zochten dan wordt duidelijk hoe Bevorderingen bij brandweer VOORSCHOTEN - Bij de vrijwilli ge brandweer ih Voorschoten zijn enkele brandweerlieden bevorderd. Op een bijeenkomst in de brandweerkazerne deelde burgemeester dr. J. van der Haar mee dat de heer Th. F. Oorschot was bevorderd tot brandmeester en de heer F. D. Schilthuizen tot onderbrandmeester. De heer Oorschot maakt al vijfen twintigjaar deel uit van het korps in Voorschoten. Onder zijn bevel zijn verschillende wedstrijdploe- gen van het korps in verschillen de klassen meermalen provin ciaal en landskampioen gewor den. De heer Schilthuizen maakt sinds 1966 deel uit van de brandweer in Voorschoten. Hij doorliep in die tijd al enkele brandweerrangen behaalde twee jaar geleden het rijksdiploma onderbrandmees ter. het nu met het bezoek gesteld is. Het Leiderdorpse binnenbad is gedurende de zomermaanden gesloten. Ongeveer 55.000 mensen hebben sinds 12 mei het buitenbad "Poelmeer" in Oegstgeest be zocht. Een van de "slappe topda gen" van dit jaar bracht 3500 mensen binnen de poorten. Vol gens een medewerkster zijn het er nu, als het weer tenminste een beetje meezit hooguit 300 per dag. "Een echte topdag betekent voor ons tegen de 5000 zwemmers" al dus een woordvoerder. "Tien jaar geleden toen het pas geopend was haalden we zo'n 10.000 be zoekers per dag en in totaal zo'n 380.000 per zomerseizoen. In '76 hadden we nog ruim 300.000 zwemlustigen." achteruit Vorig jaar was het bezoek aan de zwembaden al erg laag maar dit jaar melden de zwembaden nog minder belangstelling van het publiek. "Zelfs in vergelijking met vorig jaar zijn we erop ach teruit gegaan. Maar ja, nu is het weer dit jaar ook nog slechter", zo wordt uit Oegstgeest gemeld. "Als je zou weten dat het langdu rig slecht blijft dan zou je des noods het binnenbad weer open kunnen maken". Vanaf de openingsdag (1 mei) zijn er 22.722 bezoekers in het Zoe terwoudse zwembad bij het sportpark Haasbroek geweest. ZOETERWOUDE - Het wonen in woonboten en noodwoningen in de gemeente Zoeterwoude zal in de komende jaren worden terug gedraaid. Dit is tenminste het doel van burgemeester en wet houders in deze gemeente. Bij de behandeling van de begro ting voor dit jaar had de raad aan B en W gevraagd welk beleid het college voert ten aanzien van het bewonen van woonboten. In hun antwoord zeggen B en W dat hun beleid erop gericht is om het be wonen van zowel woonboten als van noodwoningen op te heffen. Overigens mogen huidige bewo ners hun woonboot of noodwo ning nog éénmaal verkopen. De koper ontvangt dan van de com missie woningtoewijzing een Woonboten in Zoeterwoude woonvergunning. Hij moet dan wel een verklaring tekenen waarin staat dat hij zijn woning of boot niet meer zal verhuren of verkopen. Ook mag de woning of boot geen andere bestemming in Zoeterwoude krijgen. Verschil lende eigenaars/bewoners heb ben reeds zo'n verklaring onder tekend, aldus het college. Verder wijzen B en W erop dat met het beëindigen van bewoning van woonboten ook wordt be reikt, dat de verontreiniging van oppervlaktewateren wordt be streden. Burgemeester en wet houders zeggen dat ze tot dit be leid hebben kunnen komen om dat er in Zoeterwoude in de ko mende jaren regelmatig wonin gen worden gebouwd. Zowel in de sociale (goedkopere huizen) als in de vrije sector (duurdere huizen), zo besluit het college. Op de foto het terrasje direct na de opening. Nagenoeg alle stoelen zijn bezet, zij het uit sluitend door "stadhuisbe woners". De "gewone bur- ,gers" moesten nog even van een afstandje toekijken, maar vandaag konden óók zij bezit nemen van het Stadhuisplein. VOORSCHOTEN - In de biblio theek aan de Wijngaardlaan in Voorschoten is sinds gisteren een kleine, maar boeiende expositie te zien met kunstzinnigwerk van enkele inwoners van Voorschoten. Acht inwoners tonen in de biblio theek hun artistieke kwaliteiten. Een groot deel van de geexpo- seerde werken - schilderijen en wandkleden - is afkomstig van het echtpaar J. Over duin en de heer H. Van Veldhuizen. Het echtpaar Overduin is pas op la tere leeftijd met schilderen en het vervaardigen van wandkleden begonnen. De heer Van Veldhui zen is veel jonger en experimen teert met uiteenlopende technie ken (tekenen, olieverf, aquarel). De overige exposanten behoren tot een kring van amateur-schilders die regelmatig bij elkaar komt. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek en loopt tot en met vrijdag 17 augustus. nog de nodige kinderziektes aan kleven". De huidige capaciteit van het "Stadscentrumterras" be draagt 40 zitplaatsen. Deze capaciteit zal in de toekomst wellicht worden uitgebreid. Zwembad De Does in Leiderdorp. De afgelopen dagen zijn er maar een paar zwemlustigen geweest. Bij goed zomerweer komen hier wel eens tegen de tienduizend bezoekers per dag. Dit zijn wel zo'n vijfhonderd be zoekers minder dan in het vorige jaar maar gezien het slechte weerbeeld toch nog een alleszins acceptabel aantal voor een zwembad in een gemeente met plusminus 8000 inwoners. Vol gens een woordvoerder gaat het dan ook heel goed met het zwem bad dat verder een klein overdekt instructiebad heeft. "Wij reiken per jaar zo'n 245 diploma's uit en dat is toch nogal wat voor zo'n kleine gemeente". Bijna 35.000 mensen hebben tot nu toe sinds de opening het buiten bad van het Wassenaarse Sport- fondsenbad bezocht. Daar is ver der de mogelijkheid open gehou den om bij slecht weer in het bin nenbad te zwemmen. In vergelij king met vorig jaar laten vooral de eerste twee weken van juni een enorme daling van het be zoekeraantal zien. Dit jaar kwa men in die periode maar liefst 5000 mensen minder dan in 1978. De laatste twee weken van juni en de eerste weken van juli zijn dit jaar ondanks het slechte weer van nu weer veel beter geweest dan vorig jaar. In die periode kwamen dit jaar 3800 bezoekers meer naar het Sportfondsenbad dan in het zelfde tijdsbestek vorig jaar. het een goede zomer is. De laatste dagen, gisteren bijvoorbeeld, werd er nauwelijks gezwommen. Een woordvoerdster van het Wassenaarse bad is voorlopig echter nog niet erg pessimistisch: "Financiële tekorten zijn er altijd. Maar echte problemen hebben we nog niet". Hiermee geeft ze ook de mening weer welke bij de andere baden heerst. In Wassenaar is verder nog het bui tenbad van Duinrell. Daar is het in vergelijking met vorig jaar wel iets drukker geweest. "Maar de aantallen vallen helemaal niet te vergelijken met die van een mooie zomer. Dan loopje over de ruggen van anderen het water in. Dat is er nu al een hele tijd niet meer bij. Vorige week donderdag en de op pinksterdagen waren nog redelijk druk" zo vertelt een werknemer van Duinrell. De schooladveisdienst heeft Lei den voor haar werk ingedeeld in zes wijken (Centrum-Professo- renwijk, Leiden Noord-De Kooi, Leiden Zuid-West, Morskwartier, Merenwijk, Oegstgeest) Kooi Leiden Zuid-West/Mrskwartier/ Merenwijk/Oegstgeest) waarvan de kleuter- en lagere scholen die dat willen door een team des kundigen begeleid worden. In sommige Leidse wijken is een begin gemaakt met praat-bijeen komsten van alle scholen en het wijkteam. De SAD is Twaalf plan om dit in alle wijken te gaan doen. twaalf "scholenkoppels" (lagere- en kleuterscholen) in Leiden krijgen komend schooljaar extra geld en extra begeleidings-uren om de samensmelting van deze scholen te vergemakkelijken. Het gaat om tien katholieke, één protestants-christelijke en een neutraal bijzondere school. Wan neer op deze scholen teams van de SAD actief zijn, zullen die zich bezighouden met onder meer de kennismaking van de scholen. Tekorten Op zich lijken dit wel aardige ge tallen maar normaliter liggen de cijfers veel en veel hoger wanneer j LEIDEN - De Leidse Schoolad viesdienst (SAD) zal haar werk zaamheden voorlopig alleen blij ven richten op Leiden en Oegst geest. De uitbreiding van het werk naar andere gemeenten in de omgeving, zoals de SAD die wil realiseren, zit er voorlopig nog niet in. De omringende ge meenten willen hun zelfstandig heid op het gebied van het schooladvieswerk nog niet prijs geven. Dat valt te lezen in het werkplan voor het schooljaar 1979/1980, dat de schooladviesdienst onlangs heeft gemaakt. Het subsidiebe leid van het ministerie van on derwijs is er opgericht om grotere gebieden onder één adviesdienst te laten vallen. De omringende gemeenten zouden misschien net als Oegstgeest een kleiner ge deelte van de totale SAD-bege- leiding kunnen "overnemen".

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2