Jan Lammers: „De resultaten zullen komen Geplaatste spelers uitgeschakeld voor eindstrijd Vierdaagse: record aan doorzetters Heemskerk wint schaaktoernooi Groot voetbaltoernooi top zaterdag-amateurs JOHN VAN DER WIEL IN ZEVENDE RONDE ONDERUIT ZATERDAG 21 JULI 1979 In tennistoernooien in Hillegom en Katwijk LEIDEN - In de toernooien in Hil legom en Katwijk is onder de ge plaatste spelers in het herenenkel B grote opruiming gehouden. In Hillegom is het beeld van de hal ve finale zo dat alleen de no 1 ge plaatste Alfred Gelevert nog kans maakt om in de slotacte aan te treden. Het wachten voor hem is op wat Martin Vloemans vandaag tegen hem zal doen in de kwartfi nale. Gisteren klopte Vloemans na harde strijd Paul Kallenberg met 6-4, 1-6, 6-4. Dat duidt er dus op dat Vloemans in ieder geval over een lange adem beschikt. Gemakkelijk zal het dus niet worden voor Gelevert. De andere halve finalisten in Hillegom zijn de Duitser Stapelbrock, die Ar thur Vloemans in bedwang hield, 7-6, 6-0!, Erik Jan Schreuder, die Harry Verdegaal, no 4 geplaats, klopte 3-6, 6-0, 7-5, en Vijayk Paul, die zich eergisteren al voor de halve finale plaatste door de no 3 geplaatste Herman van der Capellen uit te schakelen, stapel brock zette toen Bob van Over- beeke, no 2 geplaatst, aan de kant. Ook in het herendubbel B ver dwenen de geplaatste koppels uit het toernooi. De no 1 geplaatste combinatie Gelevert/Asselbergs ging gisteren tenonder tegen Bosma/Shrama, 3-6, 7-5, 5-7 en Blommendaal/Pasma, de win naars van Lisse en in Hillegom no 2 geplaatst, konden zich tegen Stapelbrock/Vloemans niet handhaven, 3-6, 6-7. In het heren enkel C moest de win naar van Lisse, Eytel Homan, zich in drie sets gewonnen geven aan Leon Daamen, die in Lisse al vroeg moest afhaken, 6-4,0-6,6-2. Een uitslag conform de plaatsing, want Leon Daamen was no 3 ge plaatst en Eytel Homan no 6. Bij de dames speelde Annette van Eederen zich in de halve finale ten koste van Liesbeth Hooger- vorst, 5-7,6-2,6-4. Daar stuit zij op de no 2 geplaatste Emmy Grooff en dat zal waarschijnlijk een te zware opgave zijn, hoewel het uitschakelen van geplaatsten in Hillegom een geliefde bezigheid lijkt. In Katwijk is de finale van het he renenkel B bekend, Iwema tegen Reinhard. Geen van beide finalis ten is geplaatst. Iwema weer stond het service- geweld van Visbeen, 6-2,6-4 en Reinhard was nog solider dan de Duitser Dröge, 6-4,6-2. Het ziet ernaar uit dat het een interressante finale zal wor den. Voor Reinhard wordt het vandaag een hele drukke dag. Hij plaatste zich namelijk ook voor de finale in het herenenkel C. Daar zal hij de in dit nummer no 1 geplaatste Hans Tön jann ont moeten. De finale- koek is voor Reinhard (16 jaar) hiermee nog niet op. Ook in het herendubbel C bracht hij het tot de laatste ronde. Met Timmerman klopte hij Wol- terink/Van Heerdt, 7-6, 6-3. In de finale krijgt hij het koppel Gibe- rius/Roodenburg tegenover zich, dat gisteren gemakkelijk won van Bleyenburg/Stuyver, 6-2,6-2. Bij de dames in C won Marijke Guyt in drie sets, 4-6, 6-4, 6-2 van N.Beudeker van Leeuwenbergh. Vandaag komt zij in de finale uit tegen Thea de Groot. Voor de Limburger op vacantie in Alke made, Kees Brugman, is het he renenkel C gisteren afgelopen. Vasthouder Jan van Veen van Alkemade bleef hem in drie sets met minimale marge de baas, 1-6, 6-2, 8-6. In het herenenkel D le verde de jonge Egbert Vonk een goede prestatie door Pim Koe mans met 3-6, 6-4, 6-3 te kloppen. Hij bereikte via deze winst de halve finale. Halve finalist werd gisteren ook Reind van Weyland, die de no 2 geplaatste Verduyn met 0-6, 7-5, 6-1 uitschakelde. Loek Uljee voegde zich eveneens in het gezelschap van de halve fi nalisten door de fransman C. Lintz in twee sets terug te wijzen, 6-1, 6-2. FRANK BONTE. ZANDVOORT (GPD) - Praten met autocoureur Jan Lam mers over zijn werk-hobby is een bezigheid die slechts als plezierig en ontspannen ervaren kan worden. Lammers kiest zijn woorden zoals hij rijdt, weloverwogen, en is daarnaast wat voorzichtig te noemen met zijn uitspraken. Een ontwikkeling evenwel, die Jan in de afgelopen jaren, en vooral na een half jaar formule 1, wel heeft moeten aanleren. Lammers staat er om bekend geen blad voor zijn mond te nemen. Zegt wat hem op het hart ligt. Sommigen betreuren dat bij Lammers, vinden het in inciden tele gevallen zelfs onverant woord. Je zou er 'vrienden' door kunnen verliezen. De 23-jarige coureur is daar niet bang voor, Lammers gaat van het standpunt uit, dat kritiek juist recht in ie mand z(jn gezicht moet worden gespuid, niet van anderen ver nomen moet worden. Dat edele standpunt valt niet bij ie dereen te bewonderen. Lammers zelf weet dat maar al te goed. Dit seizoen betekende het debuut van Lammers in het Formule 1 circus. Een circus evenwel, dat Lammers soms niet goed kan be grijpen. Er worden te veel zaken achter iemands rug om bespro ken, vindt hij. De communicatie in de stal van Lammers, Shadow, verloopt niet voor honderd pro cent. En Lammers had zich dat toch geheel anders voorgesteld. De in Zandvoort geboren en ge togen coureur wil zijn sponsor, Samson Shag, zoveel mogelijk tegemoet komen voor het ge schonken sponsorbedrag, maar krijgt daar volgens hem te weinig mogelijkheden en soms te veel tegenwerking voor. Daarom zegt hij ook duidelijk geen boeman te willen zijn. „Ik wil mijn sponsor zoveel mogelijk dienen". Het gesprek vindt plaats in het 'Jan Lammers Racingkantoor' in Zandvoort. Overal door het kan toor verspreid liggen stickers, T- shirts en posters met Jan's naam en daarachter de nimmer weg te denken naam van zijn sponsor. Het pak van Lammers (manager Gerard van der Storm: „Dit pak houdt de vlammen ruim drie mi nuten van je lijf') ligt ter beplak king uitgestald op de grond. Zelf is Van der Storm bezig met de helm van Lammers, waar hij de nieuw binnengekomen stickers van de sponsor op zit te plakken. „Een nauwgezet karweitje", ver klaart Van der Storm. „Jan mag er geen hinder van ondervinden tijdens het racen". Jan Lammers betreedt het kantoor, stelt zich wat onderdanig voor, maar groeit naarmate het gesprek vordert. Lammers voelt zich op zijn ge mak, dat blijkt, en hij heeft heel wat te vertellen. Kopman „De kritiek in de kranten doet mij eerlijk gezegd niet zoveel. Mo menteel stelt iedereen in de kran ten, radio en televisie de vraag wie nu eigenlijk de kopman van het Shadow-team is? En iedereen aan wie die vraag wordt gesteld, fronst de wenkbrauwen, moet daarover nadenken. Dat is hele maal verkeerd, wordt er dan ge concludeerd. Lammers moet de LEIDEN - Alle 28 clubs die vorig seizoen in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal uitkwamen ne men op 4, 11 en 18 augustus deel aan een groot voetbaltoernooi. De wedstrijdenreeks, georgani seerd door de Nederlandse christelijke radiovereniging (NCRV), ter gelegenheid van haar elfde lustrum. Het toernooi be gint op 4 augustus op de velden van DOVO (Veenendaal), WHC CWezep), Vitesse (Delft) en NSW (Numansdorp). Op 11 augustus wordt het vervolg afgewerkt op de terreinen van ON in Almelo en van het Leider- kopman zijn door het vele geld dat zijn sponsor in hem heeft geïnvesteerd, en niet de tweede rijder van Shadow, Elio de Ange- lis. Ik maak me daar persoonlijk niet zo druk over. Aan het begin van het seizoen was Elio inder daad sneller dan ik en twijfelde men of ik het werkelijk wel kon. Elio staat er om bekend feller te rijden en hij benutte dat in het begin uitstekend". „Eerlijk gezegd had ik dat niet ver wacht. Ik was net Europees kam pioen in de Formule 3 geworden, dus je hebt toch bepaalde ver wachtingen van je eerste seizoen als"Formule 1-rijder. Maar ik heb geleerd te wachten, geduld te oe fenen. En voor mij persoonlijk heeft dat geduld al genoeg opge leverd. Ik ben gegroeid. Voor de buitenwereld valt zoiets bijna niet op. Lammers heeft nu het geld om in de formule 1 te rijden, zegt men, laat hij dat dan maar eens even waarmaken door klin kende resultaten. Dat wil ik ook maar al te graag, maar de buiten wereld geeft mij de tijd daar niet voor. Ze wil geen geduld oefenen, alleen maar resultaten zien. Ik besef ook wel dat die het belang rijkste zijn, en dan vooral in het belang van de sponsor. Ik kan daarentegen nu al merken dat een half jaar formule 1 mij een heleboel heeft bijgebracht. Voor al wat rijden betreft. Ik ben ze kerder geworden. De resultaten zullen komen, daar ben ik van overtuigd". Kritiek Het afgelopen weekeinde, na de ra ce op het circuit van Silverstone, brak Jan Lammers los wat kritiek op zijn stal betreft. Er verschenen negatieve verslagen over Jan's uitlatingen in de krant. „Begrij pelijk", aldus Lammers, „maar het was noodzakelijk dat ik mijn mond eens echt goed opentrok. De nieuwe achterwielophanging was eindelijk binnengekomen, en werd plotseling op de wagen van De Angelis gemonteerd. Toen knapte er iets in me. Ik moest weer met die verouderde wagen het parcours op, terwijl De Angelis 'nieuw' mocht rijden. Angelo zelf was er overigens ook verlegen mee. Iedereen had toch eigenlijk wel verwacht, dat ik die ophanging zou krijgen. Maar nee, teamleider Don Nichols had weer eens anders beslist. En dat is nu dat gebrek aan communicatie, waar ik het al over heb gehad. Zoiets hoor je niet van tevoren, maar moet je op het moment dat zoiets gebeurt zelf ervaren. Een lullige ervaring, dat kan ik je wel verzekeren". Lammers' gemoed kwam in het geweer. Na afloop van de race trok hij zijn mond goed open. Wat hij daar wel mee bereikt heeft, is dat de stal momenteel druk bezig is, die nieuwe achterophanging ook op zijn wagen te monteren. „Aan het begin van het seizoen stelde ik me anders op. Er was mij reeds voor de vijfde race van dit jaar een nieuwe wagen beloofd. Twee weken geleden zijn ze pas aan de tekeningen daarvan be gonnen. Kijk, en wanneer je dat allemaal meemaakt, ga je je wel anders opstellen. Nu blijf ik niet lief in de pits een krantje zitten lezen. De belangen van zowel de sponsor als van mij moeten be hartigd worden. Dat moet ieder een eens gaan begrijpen. Begrij pelijk toch, dat ik harder in mijn uitspraken ben geworden?". Verlenging Volgende week zal Lammers met manager Gerard van der Storm weer om de tafel gaan zitten met z'n sponsor om over de verlen ging van het contract te praten. Mocht Samson besluiten het con tract niet te verlengen, dan ver liest Nederland zijn enige, belof tevolle, formule 1 coureur die het waarschijnlijk ooit gehad heeft en ooit zal hebben. Jan Lammers: „Mijn-sponsor heeft mij de kans gegeven om het dit seizoen te proberen in de formule 1. Ze hebben een aanzienlijk be drag gegeven om in eerste instan tie natuurlijk zoveel mogelijk reclame te krijgen, en vooral in het buitenland, maar in de twee de plaats om een Nederlandse coureur aan de top te helpen. Nicky Lauda reed in zijn eerste seizoen elke race krom terwijl ik nog vele anderen op kan noemen, die iets dergelijks overkwam en momenteel aan de top staan. De sponsor beseft dat volgens mij wel. Je moet goed begrijpen, dat Jan Lammers hoopt dat zijn sponsor hem ook in het volgende race-sei zoen de gelegenheid geeft om in de formule I klasse te kunnen uitkomen met de Shadow. ik geen voorstander ben van treurverhalen. Ik zoek geen uit vluchten voor de wat mindere re sultaten. Toen ik Europees kam pioen Formule 3 werd, vond ie dereen mijn manier de beste. Nu het wat minder gaat, vallen veel van die aanhangers mij af. Dat heeft ook met geduld te maken. Ik ben mij er in ieder geval van bewust, dat ik de belangen van de sponsor en van mijn supporters kan en wil blijven beharti gen". AMSTERDAN (ANP) - Lei- denaar John van der Wiel ging gisteren in het IBM Schaaktoernooi in Am sterdam in de zevende ronde onderuit tegen de Oostenrijker Hoelzl. De Rus Dolmatov heeft nu de leiding in de B groep over genomen van Van der Wiel. Kandidaatgrootmeester Hans Ree is er in de A groep niet in geslaagd alleen aan de leiding te komen. Spelend met zwartkwam Ree remise overeen met mede-koplo per Smejkal. Ook de derde leider, Hort, evenals Smejkal een Tsjech, behaalde niet de volle winst. Hij deelde het punt met Donner. De stand aan de kop van grootmeestergroep a is ongewij zigd. Ree, Smejkal en Hort gaan aan de leiding met 5Va punt. De uitslagen van de 7e ronde in de grootmeestergroep A zijm Smejkal (Tsj)-Ree (Ned) '/a-Va, Hort (Tsj)-Don- ner (Ned) '/a-Va, Sax (Hon)-Byrne (Vst) Va-Va, Farago (Hon>-Sosonko (Ned) 0-1, Ligterink (Ned)-Torre (Fil) 0-1, dorpse RCL. Op 18 augustus volgt het slot op het complex van de vereniging Nunspeet. Uit de regio Leiden nemen de ploegen van Noordwijk, Quick Boys en RCL deel. ROEIEN - Bij de Nederlandse roeikampioenschappen die op de Amsterdamse Bosbaan worden gehouden is bij de vier met stuurman de gecombineerde ploeg van Njord/Die Leythe vijf de geworden. Bij de lichte dubbel Stand na 7 ronden: 1/3 Smejkal, Hort, Ree 5, 4. Sax 4 Va, oe/6 Andersson, Tor- re 4, 7/8/9 Byrne, Sosonko, Lein 3Va, .•/ll Donner, Ligterink 2Va, .5/13 Fa rago, Sahovic 2, 14. Stean 2. Uitslagen 7e ronde grootmeestergroep B: Boehm (Ned)-Spassov (Bul) Va-Va, Hoelzl (Oos)-V. d. Wiel (Ned) 1-0, Dolmatov (Su)-Enklaar (Ned) 1-0, Langeweg (Ned)-V. Riemsdijk (Bra) 1-0, Nemet(Jsl)-Hernandez(Cub) 1-0, V. Wijgerden (Ned)-Baljon (Ned) afg., V. d. Sterren (Ned>-Shamkovich Va-Va. Stand na 7 ronden: 1Dolmatov 5'/a, 5. Nemet 5, 3. V. d. Wiel 4'/a, 4/5 Hernan dez V. d. Sterren 4,6/7/8 Enklaar, Lan geweg, Shamkovich 3Va, V. Wijger den 3 la, 10. Hoelzl 3. 11/12 V. Riemsdijk, Böhm 2'/a, .ij. Spassov 2, John van der Wiel in diep gepeins verzonken. De Leidse schaker maakte gisteren door een nederlaag zijn koppositie in het IBM toernooi kwijt. Hans Duindam van Sleutels ook naar WK gehandicapten 14. Baljon 1 e - la. LEIDEN - Naast André Moedig, lid van de sportvereniging voor ge handicapten De Sleutels, zal ook de 22 jarige Hans Duindam naar de wereldkampioenschappen voor gehandicapten in het Engel se Stoke Mandeville worden af gevaardigd. Duindam, van oor sprong Leidenaar maar nu woon achtig in Alphen aan den Rijn, heeft zich gespecialiseerd in een tamelijk nieuw onderdeel in de gehandicaptensport namelijk het schermen. De kampioen schappen duren van 22 tot 28 juli. Ook Duindam is lid van De Sleu tels. WIELRENNEN - Simmern: De Nederlander Theo de Rooy heeft gisteren de derde etappe van de ronde van Rijnland-Palts ge wonnen. De Noor Jostein Will- mann nam de leiding in het alge meen klassement. NIJMEGEN - Tegen de verwach ting in heeft een record aantal wandelaars de Vierdaagse van Nijmegen uitgelopen. Niet min der dan 15.741 lopers bereikten vrijdagmiddag, de St. Annastraat in Nijmegen, waar een einde kwam aan vier dagen wandelple- zier. Toch was het aantal uitval lers de laatste dag nog groot 137 lopers moesten in het zicht van de haven de strijd staken. In totaal meldden zich 1328 uitvallers ge durende de vier dagen. Met het aantal deelnemers, dat de Vier daagse succesvol heeft gelopen, is het record van 1976 gesneu veld. Toen bereikten 15.471 wan delaars de eindstreep. Record De leiding van de Vierdaagse had vorige week nog uitgeroepen, dat het record dit jaar hoogstwaar schijnlijk niet gebroken zou wor den. Marsleider Tonny van Don gen: "Het aantal voor-inschrij vingen was 1400 lager dan in 1976. Bovendien namen dit jaar wel erg veel nieuwelingen deel. De ver wachtingen waren dus vrij pes simistisch. Maar de na-inschrij vingen leverden nog eens 2000 wandelaars op, waardoor de eer ste dag al met meer deelnemers dan in '76 kon worden gestart. Ook was het weer, met uitzonde ring van de eerste dag, ons gun stig gezind. Het was wel bewolkt, maar het bleef in ieder geval droog. Ideaal wandelweer dus". Door het grote aantal deelnemers moet de leiding van de Vierdaag se zich langzamerhand gaan af vragen of de wandelmassa niet te groot wordt om het evenement organisatorisch naar behoren te kunnen laten verlopen. "Op dit moment hoeven we ons nog geen zorgen te maken", meent Van Dongen. "Maar als het aantal in schrijvingen tegen de 20.000 gaat lopen, dan zul je wellicht een stop moeten overwegen". Verdacht pakketje De laatste dag van de Vierdaagse begon voor de Nijmeegse politie niet bepaald rustig in vergelij king met de voorgaande drie. Op het hoofdbureau van politie had men zich al verbaasd over het or delijk verloop van de Vierdaagse en de andere evenementen die in dat kader werden georganiseerd. Twee surveillerende agenten ontdekten vrijdagmorgen vroeg echter een verdacht uitziend pakketje onder de eretribune, waar enkele uren later talloze au toriteiten zouden plaatsnemen. Het Keizer Karelplein in Nijmegen moest worden afgezet en de Ex plosievenopruimingsdienst werd te hulp geroepen. Het pakketje, waarvan men vermoedde dat er een bom inzat, werd drie uur na de ontdekking tot ontploffing gebracht. Of het werkelijk om een bom ging, kon de Nijmeegse politie gisteravond nog niet zeg gen. Intocht Dit incident kon het plezier van de intocht van de wandelaars overi gens niet bederven. Duizenden inwoners van Nijmegen en dui zenden landgenoten uit andere plaatsen waren naar de St. Anna straat, die voor deze gelegenheid was omgedoopt in de.Via Glorio- sa, getrokken on de wandelhel den met applaus en bloemen te begroeten. Slechts één keer maakte het applaus plaats voor boe-geroep, toen wandelaars met het opschrift "Is het hier oorlog?" de eindstreep naderden. Voor deze leden van het actiecomi té, dat zich tegen de deelname van legeronderdelen aan de Vierdaagse verzet, had het publiek weinig waardering. An dere actie-leden deelden aan wandelaars en toeschouwers an jers en rozen uit met een verkla rend tekstje, dat het leger uit de Vierdaagse moest worden ge weerd. Voor dié actie kon bedui dend meer waardering worden opgebracht. Geleidelijk trok de'stoet van ruim 15.000 wandelaars langs de erelo- ge, waar de burgemeester van Nijmegen en tientallen andere autoriteiten hen hartelijk be groetten. Sommigen liepen met bebloede enkels, waarvan het bloed het verband fel rood kleur de. Anderen strompelden en be ten zich op het tandvlees. Weer anderen liepen soepel en vief, alsof ze nog aan de Vierdaagse moesten beginnen. Maar allen hadden één ding gemeen: de hoofden omhoog het applaus in ontvangst nemend. En applaus was er voor de wandelaars, zoals voor de man uit Breda met de tekst om zijn nek: "Ziezo, ik heb weer afgerekend met de kilome ters. Tot ziens". Een bijzondere begroeting viel de 22-jarige gehandicapte Deense jongen ten deel, die met een rol stoel aan de Vierdaagse had wil len deelnemen, maar na de eerste dag door de marsleiding werd gediskwalificeerd. Met die dis kwalificatie zat de leiding van de Vierdaagse erg in haar maag, maar met de reglementen in de hand had men geen ander besluit kunnen nemen. De Deense jon gen deed de laatste dagen buiten mededinging mee en we£d bij de ereloge door marsleider Van Dongen ontvangen. De Deen kreeg uit handen van de marsleider een brief overhan digd, waarin de organisatie diep respect toonde voor zijn inzet en hem voor het volgend jaar succes wenste, wanneer hij deelneemt aan de Olympische Spelen voor gehandicapten in Arnhem. "Meer konden we echt niet voor hem doen", verklaarde Van Dongen. "Als wij hem hadden toegelaten, was er een uitzondering ontstaan. Invaliden mogen nu eenmaal niet aan de Vierdaagse deelnemen". Het is de vraag wat onder invalidi teit moet worden verstaan. Een man, die slechts één been heeft, mag de Vierdaagse wel lopen. Een jongen, die met zijn handen een rolstoel in beweging brengt, omdat zijn benen verlamd zijn, mag niet aan de Vierdaagse deel nemen. En zijn zij niet beiden in validen? Zoetemelk gaat met gevolg stappen in Parijs AUXERRE - Wanneer zondag avond het zware Tour-werk is ge daan, gaat de complete ploeg van Joop Zoetemelk op stap in Parijs. In het hartje van de Franse hoofd stad verzamelen ze zich voor een avondje uit, samen met hun part ner. Voor deze gelegenheid zijn ook de renners die niet werden opge nomen in de Tour-ploeg, uitgeno digd. In totaal bestaat het gezel schap uit 65 personen, die de on kosten overigens niet uit eigen zak hoeven te betalen. Dat doet de sponsor. Tien mille De negen ploegmaats die met Joop Zoetemelk de Tour-finish haalden, zullen ongetwijfeld met grote vreugde feestvieren, want volgens een globale berekening hebben ze, exclusief hun maandsalaris, tien mille per man verdiend in deze ronde. Daarbij is inbegrepen het bedrag van 60.000 Franse francs (30 mille) voor de tweede plaats van Joop Zoetemelk, die zelf niet mee deelt. „Dat doe ik nooit", aldus Zoete melk. „In alle wedstrijden sta ik mijn gewonnen prijzengeld af aan de knechten. Voor mij zitten de verdiensten in de startgelden". KATWIJK - Wim Heemskerk liet in het Katwijkse strandpaviljoen Willy-Zuid zien dat het snelscha ken hem steeds beter af gaat. In het eerste badgastensnelschaak- toernooi wist hij al zijn zeven ri valen uit de finale achtkamp te verslaan. De voorrondes (driemaal een vier kamp met indeling volgens Zwit sers systeem) leverden weinig verrassingen op. Favoriet Ad v.d. Berg verzamelde 7 Va punt, een score die ook door Wim Heems kerk bereikt werd. Dobbelaar en Oei volgden met 6 Va punt. Heemskerk en V.d. Berg troffen elkaar al in de tweede ronde van de finalegroep. In een toreneind spel waarin hij over een pluspion beschikte ging Ad v.d. Berg ste vig in de fout door pardoes zijn toren weg te geven. Heemskerk incasseerde het winstpunt en maakte vervolgens geen fout meer. De ene na de andere oppo nent werd opgerold. De achter volgingsrace van V.d. Berg le verde daarom geen rendement op. De oud Leidse kampioen won verder ook alles, zei het dat dat tegen Binnendijk langs de rand van de afgrond was. De eindstand in de eerste groep: 1. Heemskerk 7; 2. V.d. Berg 6; 3. Duyser 5; 4. Dobbelaar 2V2; 5-7 Oei, Binnen dijk en Gert Koelewijn 2; 8. Kohlbeck IV2. De tweede groep werd met 5V2 uit 6 gewonnen door Braggaar voor Kees Koele wijn met 5 en Maarten Kuyt met 4V2 punt. In groep 3 scoorde Roelofs 6 uit 7, terwijl Van 't Hof en Hanneke Aan de Wiel met 5 punten de tweede plaats deelden.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 10