UI PQ Telefoneren tijdens uitlaten van de hond Administrateur planten Sjak Jansen Te Agenda 3 uitgekomen representatief MEDEWERKSTER OPEN HUIS binder-papiersnijder OPROEP Luba Uitzend vaste en vakantie bezorgers/sters door Elke ochtend, steevast om tien uur, ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor "Publiek", kunt u tot klok slag tien aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom. Te Agenda, nummer 3 is uit. Ook dit jaar gemaakt door een groepje scholieren uit deze omgeving: Ma- riet Bussemaker, Lis van der Kleij en Lex Peeters uit Oegstgeest en Patty Netten uit Noordwijk. Dit jaar heeft deze redactie het iets anders aangepakt. Stond vorig jaar het geven van informatie centraal, nu ligt de nadruk op verschillende denkbeelden. Het thema van Te Agenda nummer 3 (uitgegeven op kringlooppapier bij Ordeman Rotterdam, 5,75) is 'verhoudingen'. In een zestal artikelen wordt daar over uitgeweid. De oplage van deze agenda bedraagt thans al 11.000. Overigens zwaait de huidige redactie af. Mariët, Lis, Lex en Patty hebben dit jaar met succes ein dexamen VWO aan het Rijnlands Lyceum gedaan. En aangezien het een regel is dat Te Agenda door scholieren wordt samengesteld, is men hard op zoek naar een nieuwe redactie. Op de foto: Patty Netten en Lis van der Kleij met hun agenda waaraan zij ruim vier maanden hard heb ben gewerkt. Dat geldt ook voor Mariët Bussemaker en Lex Peeters, die thans op vakantie zijn. - Er is een nieuw speel goedje voor de zeer ver wenden onder ons: de draadloze telefoon. Zit tend op de rand van je zwembad of schomme lend in een der lommerrij ke uithoeken van je onme telijke tuin, draai je het gewenste nummer, en het geeft dan toch wel even een blijde schok als de abonnee inderdaad aan de onzichtbare lijn komt en nog goed verstaanbaar is ook. Je kunt bellen en gebeld worden, en het staat natuurlijk best sjiek om tijdens het uitlaten van de zeer waardevaste Deense dog luidkeels een gesprekje met Los Angeles te voeren. En binnen huis is het mogelijk opwindend om telefonisch enkele zaken te regelen vanuit het kleinste ka mertje van het huis; dan ben je dus fijn een beetje de draad kwijt. Die telefoons komen, het behoeft nauwelijks gezegd, uit Amerika en zijn sinds kort ook in Neder land te koop, al is het aanbod nog niet groot. De prijzen lopen uit een van duizend tot 1500 gul den. Helemaal draadloos is het spul niet. Een „moedertoestel" zorgt voor aansluiting op het telefoonnet. Je moet beschikken over een tele foonstopcontact, stekker erin, antenne uitschuiven en dan loop je weg met de telefoonhoorn (eveneens met antenne), waarop, zoals bij moderne telefoons, een kiestoetsenbordje is aange bracht. Je stelt de hoorn in op spreken of ontvangen. Een zen dertje zorgt voor verbinding tus sen de haak en het moedertoe stel. Het bereik is beperkt. Wij haalden er zo'n 100 meter mee. Er zou, volgens onze leverancier, een be reik van twee- tot driehonderd meter mogelijk moeten zijn. Het gebeld worden, waarbij in de hoorn een zoemertje gaat, leverde weinig problemen op, zolang het apparaat voldoende was opgela den. De ontvangst was echter be paald niet storingsvrij. Mag mèt Mag dat allemaal? PTT-voorlichter De Voogd in Den Haag bleek niet van het bestaan van dergelijke toestellen af te weten, maar had het antwoord niettemin bij de hand: neen. Niet door de PTT geleverde apparatuur mag im mers niet op het net worden aan gesloten. ,,'t Is net als met die zgn. antieke toestellen. Je krijgt er netvervuiling door en je hebt er geen enkele service en garantie op. En dan blijf ik nog maar even buiten de discussie of het werken met zo'n zendertje al of niet ver boden is. Ik heb de apparatuur namelijk niet gezien. Ik denk dat Vanuit je luie stoel in de tuin telefoneren het ongeveer net zo werkt als zo'n draadloze afstandsbediening op je tv-toestel. Maar je bent in elk geval in overtreding als je zo'n apparaat gebruikt". Amsterdamse handelaar in „van alles en nog wat" Ben Schipper, die nu en dan met draadloze tele foons adverteert, is er niet van onder de indruk. „Ik heb via Bel gië zestig van die toestellen uit Amerika laten komen en ik was ze binnen een maand kwijt. Er is vraag naar. Met je reet in een luie stoel, op je steigertje in Loos- drecht, bellen en gebeld worden, business doen en toch een beetje relaxen, dat is mensen die hard werken voor de poen best een paar centen waard". „En wat een onzin zeg, verkoopt die PTT-man. Iedereen weet dat de afstandsbediening van je tv niet werkt op een zendertje, maar op §1 een infrarode straal". „Wat zei je zoeven, lieve jongen, hoe heette die meneer van de PTT, die zegt dat het niet mag? De Voogd? Nou dan, waar praten we M nog over. De man heeft gewoon z'n naam een beetje tegen". Het moedertoestel met telefoon. KEÉNÉND4/4L BÊLGIE NK Postbus 1217 - 2302 BE Leiden Rooseveltstraat 60 - 2321 BM Leiden Telefoon 071 - 76 93 56 Groothandel in warenhuisartikelen zoekt met spoed een met havo- en type-opleiding. Bel voor inlichtingen 071-769356 en vraag naar onze heer B. Douglas. HEDENavond 17 juli van 19.30 tot 21.00 uuc Damloopwerf 25 te Leiden. Riante woning met diepe voor- en achtertuin (ZO), c.v., parkeerplaats op eigen grond. Ind hal, toilet, v.z.v. plavuizenvl., gr. woonk. mod. open keuken. 1e et overloop. 3 sip.kamers, betegelde badk. m. Iigb 2e toilet. 2e etgr. sip.kamer, div. kasten Bijzonderheid; deze woning bevat 30 m2 grond meer, dan dezelfde naastlig gende typen ^eer scherpe prijs. Kantoor Zaalberg Zoeterwoudsesingel 7 2313 AX Leiden Tel. 071-149147 GARAGE U UJ Ur*3 UI Of IS* VOOR AL UW PLAAT- EN SPUITWERK St. AagUnitrMt 10-14, Laldan. 071-125700,153627 voor de afwerking van onze druk werken vragen wij voor zo spoedig mogelijk een die in staat is om eenvoudige af werkingen, zoals bloes maken, brocheren en vouwen, te verrich ten. bekendheid met vouwmachine strekt tot aanbeveling. sollicitaties te richten aan: drukkerij „willem wouda" postbus 66, 2220 ab katwijk zh of van 8.00-12.00 en 14.00-16.00 uur aan het bedrijf, lijdweg 9 te katwijk aan zee. Schoonmaak en onder houd moet u schoon maakbedrijf Fris bellen. Vrijblijvend offertes ook voor tapijt- en gevelreiniging. Wij staan direct voor u klaar. 24-uurs servicedienst. Tel. 071-121318. Nu BONTMANTEL kopen en 20% korting ver dienen!! Nu eerste keus uit de nieuwe collectie. Gratis bewa ren en in de winter pas betalen. Kredietservice altijd mogelijk Het Bontpaleis, Hoogstraat 153, Rotterdam-C., tel. 010-143337. Reisgeld v. 2 pers. binnen Nederland bij koop terug. ^eidsch w Leidsch Dagblad b v., uitgeefster van Leidsch Dagblad. Alphens Dagblad, Alleman, Wijk- nieuws Ridderveld en Rekreatiekrant voor Duin- en Bollenstreek vraagt voor haar afdeling expeditie en huishoudelijke dienst een CHAUFFEUR/ONDERHOUDSMEDEWERKER De werktijden voor deze functie liggen thans tussen 4 30 en 17.30 uur volgens een 6-wekelijks roulatieschema. waarvan een keer per 2 weken op zaterdag. In een iets later stadium zullen de werktijden naar de normale daguren verschoven worden Binnen deze afdeling zal hij deel uitmaken van een team van medewerkers dat belast is met: de expeditie van de krant naar onze bijkantoren in Alphen en Katwijk en onze agenten in de regio Leiden. Tevens zal hij met zijn collega's zorgdragen voor het schoonhouden van de be drijfsruimten en de terreinen. Vereisten: - rijbewijs BE, CE - leeftijd tot 35 jaar heftruck ervaring strekt tot aanbeveling Inlichtingen over deze functie worden telefonisch verstrekt door de technische bedrijfsleider de heer J I D J Verver tussen 9 00 en 12 0Quur Tel 071-144941 toestel 1PO I Schriftelijke of telefonische sollicitaties aan de personeelscoórdinator de heer R. Metman van Leidsch j 1Dagblad b.vWitte Singel 1. 2311 BG Leiden Buro^ De Aarhof 67 2406 BT ALPHEN A/D RIJN tel 01720-94645 Vakaturelijn voor banen tel 071-130636 Plantex Coöperatief Expeditiebedrijf U. A. vraagtvoorspoedige indiensttreding Van hem wordt verwacht dat hij na een korte inwerkperiode geheel zelfstandig de financiële en bedrijfsadministratie zal voeren van ons expeditie-, passage- en assurantiekantoor, alsmede de controle op de in- en output van onzecomputer. Voor deze functie wordt gedacht aan een ervaren medewerker, die in het bezit is van het SPD 1 2 diploma en die zijn sporen als boekhouder/ administrateur reeds heeft verdiend. Geboden wordt een functie met gunstige secundaire arbeidsvoor waarden zoals 13e maand en te zijner tijd opname in een premievrije pensioenregeling. Salaris afhankelijk van opleiding en ervaring. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven met uitvoerige gegevens worden gaarne ingewacht bij Plantex Coöperatief Expeditiebedrijf U A t.a.v. dhr. G. Kranenburg, directeur. Onze volledige discretie wordt vanzelfsprekend gegarandeerd. Plantex, Coöperatief Expeditiebedrijf U.A. Overslag 14, Boskoop. T el. 01727 - 2942 Uitgeverij wan Laldsch Dagblad, Alphens Dagblad, Alleman an Piddarvald. Nieuwe stereo installatie, fiets of geld voor je vakantie? Neem dan een krantenwijk bij het Leidsch Dagblad. Gevraagd voor Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest Boven de 15 jaar. Hoge beloning. Aanmelden bureau Leidsch Dagblad Witle Singel 1Leiden of tel. 071 -144941 toestel 141 en vragen naar dhr. J. Werk.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4