Le/cfee agenda „Haak maar raak" bij de Kaag manm Ik ga hier niet met plezier weg BURGERLIJKE STAND Deining in Ter Aar over verkoop grond Jongens aan dood ontsnapt tijdens roeien op Oude Rijn paginA 2 VRIJDAG 13 JULI 1979 Vrijdag Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20.15 uur. Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcentrum, open-weekendcafé, 21.30 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73b, open- societeit, 21.30 uur. Herengracht 45, tentoonstelling werk Thom Geraedts, 19-21 uur. Zaterdag Sanders, Levendaal/Hoek Korevaar- straat. Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 uur. Groenoordhal, congres Jehova's getui gen, 10-17.30 uur. Café d'Oude Vest, Oude Vest, concert, liederen en luitmuziek u.d. renaissance en barok, 20 uur. Herengracht 45, tentoonstelling werk Thom Geraedts, 15-17.30 uur. Kagerplassen, zeilwedstrijden, vanaf 9 Zondag DRONKEN LEIDENAAR RIJDT DRIE BOMEN OM LEIDEN - De politie heeft van nacht viermaal proces-verbaal opgemaakt tegen dronken auto bestuurders. Het betrof geen ge richte alcoholcontrole, maar een routinecontrole. In één geval kwam de dronken schap aan het licht nadat de au tomobilist in een bocht in de De Sitterlaan van de weg raakte en drie bomen in de middenberm omver reed. De auto werd totaal vernield. De 21-jarige Leidenaar die achter het stuur zat is - omdat hij militair is - overgegeven aan de marechaussee. LEIDEN - Geboren: Marie Louise Bernadeta, d.v. F.J. van Schaik en L.M. Martina; Sytske Floortje, d.v. T. Groenewald en M. Froger; Albert Adnaan, z.v. G.J.R. van Zuijlen en C.J. Snijder; Annette Maria, d.v. H. de Mol en A. van Beelen; Floris Jonathan Sebas- tiaan, z.v. T. Gijzenij en M.A. van Ark; Marinus, z.v. M. Heemskerk en H. de Vries: Carolina Marieke Petronella, d.v. P. Muller en W.C. de Haas; Jan Willem, z.v. P. van Delft en R.N van Zwieten; Vivian Esther, d.v. W. Ouwehand en K.B. Higgins; Chantal d.v. A. Scheffer en C. Smit; Angelique Johanna Corina, d.v. W.S. Heme- rik en C. van Putten; Gerardus Daniël, z.v. W.G. Baars en A.C. van Egmond; Ronald Alexander, z.v. T.J.M. Wassenaar en M. van der Wal; Gijsbertus Bernardus Johannes, z.v. T.L. Bellekom en M.M. Vogels; Pepijn, z.v. R.H. Wester en G.J. Rietveld; Hannah, d.v. M.S.M. Groenendijk en M. van Heesch; Michel, z.v. W.P. Doove en C.P. van Zijp; Ayten d.v. H. Olmez en S. Celam; Den nis, z.v. A.C. van Duijn en M. van Schie; Niels Frederik Boudewijn, z.v. P.E.F. Diepeveen en E. Sta- dermann; Robin, z.v. H.E.W. Bock en M.T.M. de Krou; Catha- rina Elisabeth, d.v. E.J. van der Feen en E.C.P. Videler. Overle den: M.F. Zwart, (58) echtgenote van F.M. Kooijman; J.E.W. Mul der, (76); B.M. Kondrakhine, (38); R.L. Baggen (44); R. Hogewo- ning, (4); ML. Witsenburg, (59); S. Bromet, (71) gehuwd geweest met W.B. Roman; M.N.N. Illes (10); C.W. van der Steen, (80) echtgenote van J. Veilbrief; O. Ouwekerk. Daders inbraak in drogisterij aangehouden VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense politie heeft een 21-jarige Voorburger en een 19-jarige Voorschotenaar gearresteerd wegens inbraak in een drogisterij in de Schoolstraat te Voorscho ten. Uit de drogisterij werden in de nacht van vrijdag op zaterdag 100 gulden aan wisselgeld en voor ongeveer 1000 gulden aan win kelgoederen gestolen. Woens dagmiddag werd daarop de Voorburger aangehouden en gis terochtend volgde de arrestatie van zijn kompaan. Beiden heb ben bekend de inbraak te hebben gepleegd. LEIDEN - Een 23-jarige vrouw uit Leiderdorp is gistermiddag in het centrum van Leiden van haar portemonnee met 1100 gulden beroofd. De vrouw merkte dat de portemonnee uit haar open boodschappentas was verdwe nen toen ze bij een grootwinkel bedrijf iets wilde afrekenen. TER AAR - Onverwacht is gisteravond in de raads zaal van Ter Aar opschud ding ontstaan over de ver koop van grond voor vrije sectorhuizen in de in aan bouw zijnde nieuwe wijk Middelland. De manier waarop acht lappen grond te koop zijn aangeboden viel zodanig in verkeerde aarde bij de VVD en het PAK (Progres sief Akkoord), dat de twee raadsleden van deze partijen zelfs demonstratief de raadszaal verlieten bij de stemming. WD'er F. H. Hoogervorst bond de kat de bel aan. Volgens hem had den die stukken grond via loting moeten worden toegewezen en niet door selectie. Dan roep je tenminste geen twijfels op, zo vond hij, over de eerlijkheid by de toewijzing. "We hebben ons lesje al eens geleerd", sprak Hoo gervorst wat raadselachtig. On der anderen heeft nu de pas be noemde gemeentesecretaris Vonk een stuk bouwgrond aan geboden gekregen. Ook A. J. M. van Deudekom keerde zich tegen de hele gang van za ken. Hij vond dat de zaak pas na de vakanties behandeld zou moe ten worden als de gemeenteraad (er waren gisteren 5 raadsleden afwezig, vooral WD en PAK wa ren gehandicapt) voltallig is. Hij kreeg van burgemeester P. J. Verhoef als antwoord dat direct na de bouwvakvakantie de bouw gaat beginnen, en dat het besluit dan genomen moet zijn. Consternatie Niettemin bleven zowel Hooger vorst als Van Deudekom tegen. Wel gingen zij akkoord met de voorgestelde plannen voor wo ningwet- en premiewoningen in Middelland, maar zij wilden geen verantwoordelijkheid dragen voor het complete raadsvoorstel zoals dat door B en W op tafel was gebracht. Zij onttrokken zich aan de stemming door de raadszaal te verlaten, tot consternatie bij de overige aanwezigen. Burgemeester Verhoef wist aan vankelijk weinig anders te doen dan de vergadering te schorsen. Voorschotenaar benoemd tot gemeentesecretaris Noordwijkerhout VOORSCHOTEN - "Ik ga met plezier in Noordwijkerhout aan de slag, maar Voorschoten verlaat ik niet met plezier". Woorden van de heer M. J. Adriaanse, die deze week is benoemd tot gemeentesecretaris van Noordwijkerhout. De heer Adriaanse (35) volgt in Noordwijkerhout de heer G. W. Floors op. Hij is nu nog directeur Algemene Zaken op de gemeentesecretarie van Voorschoten. De deze week benoemde gemeentesecretaris in Noordwijkerhout, MJ. Adriaanse: "Wel politiek bewust zijn, maar niet partijpolitiek bezig". "Ik ben erg blij met mijn benoe ming", zegt Adriaanse. "Het is erg snel gegaan. De hele procedu re heeft niet meer dan anderhalve maand in beslag genomen. Min of meer van dag tot dag werd ik op de hoogte gehouden van het ver loop. Uiteindelijk bleven er twee kandidaten over en werd ik als eerste op de voordracht ge plaatst". Acht jaar werkt Adriaanse op de Voorschotense gemeentesecre tarie. Hij kwam er in 1971 als chef bestuurszaken en werd na een reorganisatie benoemd tot direc teur Algemene Zaken. Behalve de afdelingen interne zaken valt ook de beleidsafdeling Bestuurs zaken onder zijn verantwoorde lijkheid. "De belangrijkste afde ling; het werk omvat eigenlijk alles behalve welzijn, financiën en openbare werken", aldus Adriaanse. Zeeuwse provinciehuis. "Maar die baan ruilde ik snel in", aldus Adriaanse. "Ik studeerde toen gemeente-administratie, een studie waarbij veel aandacht werd besteed aan het gemeente recht, iets waarmee ik op het pro vinciehuis zelden of nooit te ma ken kreeg. Daarom verruilde ik mijn baan voor een baan op het gemeentehuis van Arnemuiden". Na Arnemuiden volgde de ge- meentesecreatrie van Groede - nu opgegaan in de gemeente Oostburg - en weer later de secre tarie van Rhoon, een plaats onder de rook van Rotterdam. Voordat Adriaanse naar Voorscho ten kwam, was hij tweeenhalf jaar chef Algemene Zaken in de gemeente Heusden. Daar hield hij zich onder meer bezig met de restauratie* van het stadje, dat in de oude luister wordt hersteld. Provinciehuis Biertje Na heropening veroordeelde Verhoef het gedrag van de twee raadsleden, die hij betichtte van het zich op demonstratieve wijze onttrekken aan bestuurlijke ver antwoordelijkheid. Hij bracht het voorstel van B en W toen alsnog in stemming. Hoogervorst en Van Deudekom stemden tegen. gemeentesecretaris van Noordwijkerhout is getrouwd en heeft drie kinderen. Twee meis jes van acht - "een tweeling" - en een zoon van vier jaar. Adriaanse is geboren in Middelburg. Na zijn mulo-opleiding kon hij op 16-ja- rige leeftijd aan het werk op het Adriaanse verlaat Voorschoten niet zonder weemoed. "Ik heb er met enorm veel plezier gewerkt", zegt hij. "Vooral ook omdat de sa menwerking met de verschillen de afdelingen altijd zonder problemen verliep en er goede contacten met de bestuurders waren". Ook buiten het werk Allerlei was en is er te koop op de Kaagmarkt te Warmond. WARMOND - Een markt vult dezer dagen het pleintje bij de Pomp in Warmond. Rond de Kaagweek zijn hier diverse kraampjes opgezet, waar men niet alleen allerlei spullen kan kopen, maar ook creatief bezig kan zijn. Zo is er een draaischijf waar met klei gewerkt kan worden. Verder bestaat de mogelijkheid sieraden te maken en met leer polsbandjes en etuitjes in elkaar te zetten. Een imker komt vandaag en morgen op de markt uitleg geven over zijn bijzondere hobby. Morgen kan er ook door iedereen gehaakt worden op het pleintje bij de Pomp, want dan wordt er een kraampje neergezet onder het motto "Haak maar raak". Èr zullen dan allerlei haakvoorbeelden aan wezig zijn waaronder gehaakte lampekappen. Men sen die ook met haaknaalden willen werken krijgen uitleg. Een stoelenvlechter laat tot slot zien hoe oude stoelen kunnen worden opgeknapt. Middelweg 9c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Volkshuis, Haarlemmerstraat 63b, Femke, ontmoetingscentrum voor vrouwen, 13-16 uur. Herengracht, tentoonstelling werk Thom Geraedts, 15-17.30 uur. Groenoordhal, congres Jehova's getui gen, 10-16.30 uur. Park Groot Leeurs, Warmond, start fietspuzzeltocht, 9.30 uur. Maandag heeft Adriaanse het in Voorscho ten naar zijn zin gehad. Hij is se cretaris van de Oranjevereniging ("een machtige club mensen") en als zodanig betrokken bij de fes tiviteiten rond de viering van ko ninginnedag en, eens in de vijf jaar, het 5 mei-feest. De Oranjevereniging zal Adriaanse node missen. Maar ook het twee de zaterdagmiddagteam van de voetbalvereniging SVLV ziet zijn rechtsback met lede ogen ver trekken. Het team sloot het laat ste voetbalseizoen af met een kampioenschap. Voetballen doet Adriaanse graag. "We zijn dan wel niet zo erg goed, we spelen in de vierde klasse van de afdeling Leiden, maar we hebben een ge zellig team. Niet alleen tijdens de wedstrijd, ook erna, want dan drinken we samen een biertje in de kantine", aldus Adriaanse, die verzekert dat hij zich in Noord wijkerhout zeker weer bij een voetbalvereniging zal aanmel den. Adriaanse voetbalde ook in het team van de gemeente Voorscho ten. Zelfs op "internationaal ni veau". In mei van dit jaar speel den de Voorschotense ambtena ren een wedstrijd tegen parle mentariërs en gemeenteperso- neel van Hamburg. Er werd met 7-3 gewonnen. Het verenigingsleven is een hobby van Adriaanse, al zegt hij zelf er te weinig tijd voor te hebben. Zijn enige nevenfunctie is daar de oorzaak van: Eén morgen in de week geeft hy les op de Haarlem se bestuursacademie. Hij brengt daar jonge ambtenaren de begin selen van het gemeenterecht bij. Ook na 16 oktober, de datum waarop hij in Noordwijkerhout aan de slag gaat, blijft hij dat doen. Hoewel er veel tijd gaat zit ten in het nakijken van schrifte lijk werk vindt hij die nevenfunc tie van belang om bij te blijven m zijn vak én vanwege het contact dat hij daardoor heeft met begin nende ambtenaren. Verder is de kersverse gemeente secretaris van Noordwijkerhout voorzitter van de afdeling Leiden en omstreken van de Nederland se Bond van Gemeente-Ambte naren. Mooie gemeente Adriaanse is lid van de VVD. Geen actief lid. "En gemeentesecreta ris moet wel politiek bewust zijn", zegt hij. "Je krijgt in zo'n functie vanzelfsprekend veel te maken met politiek. Maar je moet niet partijpolitiek bezig zijn. Ten slotte gaat het belang van de ge meenschap voor". Na acht jaar Voorschoten nu dan Noordwijkerhout. Kent hij die gemeente? "Nee, eigenlijk niet. Ik ben er wel een paar maal doorheen gereden, maar echt kennen, dat niet. Wel weet ik, dat het een hele mooie gemeente is. Er is een aardig ge meentehuis en de natuur is er prachtig. Wat ik verder van Noordwijkerhout weet, heb ik opgestoken tijdens de procedure en tijdens gesprekken met het college van burgemeester en wethouders. Ik beschouw mijn nieuwe functie dan ook als een uitdaging. Ik weet niet helemaal wat me te wachten staat, maar zeker is dat ik er straks hard te genaan ga. Er wordt wat van me verwacht. Het feit, dat ik met al gemene stemmen ben benoemd is natuurlyk een blijk van ver trouwen". Kantine NEM, ingang Vijf Meilaan, ruil en veilingavond van "De Postzegel vrienden", 20 uur. Bruggehoofd, Steenschuur 11, amateur fotografie, £0 uur. Wassenaar, gemeentehuis, gemeente raad, 19.15 uur. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): A. Ravesteijn, Be vrijdingsplein 60, tel. 768918/01717-7050 (van zaterdag 10 tot zondag 8 uur vm.), E. Nieuwenhuis, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918/767185 (van zondag 8 tot 24 uur); W(jk II (Kooi en Merenwijk): J.A. Verha- ge. Rozemarijntuin 51, Leiderdorp, tel. 895144; Wijk III (Waard, Professoren- wijk, Tuinstadwijk en zuid-binnenstad): J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): A. Boer, Kennedylaan 46. tel. 310420 (van zaterdag 10 tot zondag 8 uur), B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123 (van zondag 8 tot 24 uur). Leiderdorp - S. P. Ouwerkerk, Loeve- stein 40, tel. 891037. Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur op Gezond heidscentrum Winkelhof, Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest - J. B Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - A. Meiman, Leidseweg 128 A, tel. 2495 (zaterdag); F. Koopman. R. Wagnerlaan 69, tel. 6352. Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, tel. 10834. APOTHEKEN De avond-, nacht-en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 13 tot 20 juli door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 071-123553; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lei derdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vr. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. DIERENARTSEN Leiden - Weekendregeling dierenartsen Muurling, Roest en Helden F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 071-125057; weekendregeling dierenartsen Krol, v. Gooi, Vestjens: J. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Leiden, tel. 144323. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Van 9 juli tot 11 aug. bereikbaar ma. t/m vr. van 19.30-8 uur, van vrijdagavond tot maandagmorgen doorlopend bereikbaar. Vertrouweliik. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775. voor advies op gebied van wonen, wer ken, uitkeringen en belastingen. De maanden juli en augustus geopend di. en do. van 18.30-20.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221 Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement Per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Draaiorgeldag in Noord wijk NOORDW1JK - In Noordwijk is het aanstaande zaterdag "draaiorgel-dag"Er komen dan (op initiatief van de plaatselijke evenementen commissie en de VVV) elf draaiorgels naar de bad plaats. De draaiorgels worden opge steld op het VuurtorenpleinI Koningin Wilhelminaboule- vard (acht stuks) en in de Hoofdstraat (drie stuks). Om elf uur 's morgens begint de manifestatie, 's middags om vijf uur is de muzikale 'hap pening' afgelopen. Mr. Romke de Waard, draaior gelkenner bij uitstek en beiaardier, zal omstreeks half twaalf een inleiding houden. Daarna begint op de boule vard een wedstrijd in orgel- draaien waaraan toeristen in Noordwijk plus een aantal bekende inwoners van de badplaats zullen meedoen. Tussen twee uur en half vijf zal elk draaiorgel (met uitge breide toelichting) worden gepresenteerd. LEIDERDORP - Vijf jongens zijn gistermiddag om kwart voor twee aan de dood ont snapt, toen zij aan het varen waren op de Oude Rijn ter hoogte van het postkantoor aan de Ockenrode in Leider dorp. Een duwcombinatie van meer dan 70 meter lengte overvoer het roeibootje. De vijf jongens zagen het gevaar te echter aankomen, en kon den bijtijds uit het bootje springen. Daarna zwommen ze naar de kant. waarna de politie en de brandweer werden gealar meerd. Het bootje, dat on middellijk zonk, werd door duikers van de Leidse brandweer naar boven ge haald. Ondanks het feit dat het bootje werd overvaren door het grote gevaarte, werd het nauwelijks beschadigd. De kapitein van de duwcom- Het bootje waarin de vijf jongelui waren gaan roeien wordt door de Leidse brandweer uit de Rijn getakeld. dat hij een bootje had overva- binatie, die de jongens pas la ter zag zwemmen, schakelde zijn motor uit. Bij de Span- jaardsbrug hoorde de man. Overvaren door trekschuit

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2