POLANEN We passen ons lengteverschil niet vaak toe Peter de Jong (Maxi): 29.50 15.90 59.50 GAAT U OP VAKANTIE? Inbraak-alarmsystemen DONDERDAG 5 JULI 1979 door Sjak Jansen Elke ochtend, steevast om tien uur, ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor "Publiek", kunt u tot klok slag tien aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom. „Wij zijn niet geëngageerd. Het amusement, dat wij brengen, is pretentieloos. En daarmee schijn je het bij de heren recensenten reeds bij voorbaat te hebben ver bruid. Zij willen een boodschap zien. Wanneer die er niet is, ligt hun oordeel al klaar. Waardeloos. Meedogenloos boren zij het de grond in." Bij elke recensie die Peter de Jong (cabaretier te Oegstgeest) te lezen krijgt, neigen zijn indringende en uitpuilende ogen steevast te veranderen in argusogen. Peter de Jong, met zijn lengte van 1.95 meter de langste helft van het komische duo Mi ni en Maxi, heeft het niet zo op de recen senten die, van elke aanmatiging ge speende, humor zonder pardon volledig afkraken. „Wat wij willen -en dan praat ik niet over onderbroekenlol- is de mensen een avondje laten lachen, zonder dat ze daarbij hoeven na te denken. Maar dat soort amusement wordt door de recensenten schromelijk on derschat." Gevaar „Het is een feit dat men veelal niet meer op zijn eigen gevoelens afgaat. En daarin schuilt het gevaar van zulk soort jongens. Wij weten zelf veel beter wat er aan ons programma mankeert, dan zij." Hij voegt er gauw aan toe: „Niet dat ik me iets van hen aantrek. Het afgelopen seizoen hebben wij in het programma met Ted vrij wel altijd volle zalen gehad." „En inderdaad. Ik weet wel dat een slechte recensie op de opkomst een averechtse uitwerking kan hebben, maar dat neemt niet weg dat sommigen zich door een recen sie wel degelijk laten beïnvloeden het pro gramma al dan niet te gaan zien." „Buiten dat. Zelfvertrouwen is in dit vak enorm belangrijk. Sommige collega's ver liezen dat door die recensies veel te serieus te nemen. En dat vreet aan je. Daar ga je op den duur aan kapot!" Zittend onder een parasol licht Peter de Jong (31) toe waarom hij er een voorstan der van is dat recensenten, vóór ze hun definitieve oordeel op papier zetten, even in de kleedkamer komen buurten. Even van gedachten wisselen met dc betreffen de artiesten. „Daar heb je tenminste iets aan", stelt hij. „Zo kun je met elkaar naar iets beters toe bou wen. Op die wijze kunnen vruchtbare ge sprekken ontstaan. Zoals we die vaak na afloop met schouwburgdirecteuren heb ben. Het is uiterst nuttig te horen wat zij er van vonden. Zij hebben per slot kennis van zaken." Pendelen Peter de Jong is weer even thuis. Wegens ge zinsuitbreiding pendelt hij de laatste weken tussen de Spaanse zuidkust en ons land („Dat van die bomaanslagen is vervelend, wij mogen ons er echter niet door laten af schrikken"). In opdracht van een reisorganisatie treden Karei de Rooy (Mini, lengte: 1.59 meter), hij en Ted de Braak voor Nederlandse toeris ten op. Een soort van werkvakantie, waarin na elke werkweek, tien dagen rust op het programma staat. Met dezelfde Ted de Braak zijn Mini en Maxi het afgelopen seizoen Neerlands theaters afgereisd. Komend seizoen zal die samen werking, versterkt met Joke Bruys, worden geprolongeerd, zij het dat producer Joop van den Ende de titel 'Lach er es uit' heeft omgedoopt in 'Lachmenu'. Voor Mini en Maxi is het twaalf jaar geleden allemaal begonnen. De schooldeuren nauwelijks achter zich dichtgeslagen, werden Haagse Karei en Delftse Peter bij een auditie van wijlen Tom Manders uit verkoren diens cabaretgroep te verster ken. Na twee jaar besloten Karei en Peter op eigen benen te gaan staan. Ze waren net op tijd om het laatste graantje van de zogenaamde 'vaderlandse schnabbeltoer' -de destijds aan de lopende band georganiseerde varié té-avonden voor (personeelsverenigin gen- mee te pikken. Dankzij een televisie-optreden werd het duo door wijlen René Sleeswijk gevraagd en kele gast-optredens te verzorgen in de Snip en Snap-revue. Peter „Bij Walden en Muy- selaar profiteerden we van volle zalen en zodoende gingen we niet lang nadien met een eigen programma de zaal in." Thans gaat het Mini en Maxi voor de wind. Naast het programma met Ted zijn ze te vens in de weer met een televisieserie van de NCRV: een soort van Peppie en Kokkie voor de oudere jeugd. Lengteverschil Dat hun succes uitsluitend te danken zou zijn aan hun kolderieke verschil in lengte, vindt Peter de Jong onzin. „Dat verschil in lengte passen we lang niet zo vaak toe. We moeten het veeleer hebben van onze mimiek, muzi kaliteit en bewegingen. Kijk maar naar de parodie op de Spaanse flamenco of die op de majorettes." Wij werken weinig met dialoog. Dat is een groot voordeel. Het zijn visuele nummers, die wij brengen. Nummers waarbij de toe schouwer niet zo maar kan weglopen." Doordat de dialoog vrijwel geen rol speelt, worden mensen, die onze taal niet verstaan, in staat gesteld de nummers ook te begrij pen. Ander pluspunt is dat het niet zo gauw begint te vervelen." „Van een mop is het leuke er gauw af, visuele nummers kun je echter meerdere keren zien en er dan nog om lachen. Neem alleen maar de filmpjes van Charlie Chaplin." Volgens Peter zit de humor vaak in kleine dingen. „Om iets heel subtiels kun je men sen aan het lachen brengen. Om die dingen telkens weer te kunnen ontdekken, is het zaak niet te verzanden maar steeds actief te blijven." Dan een beetje triomfantelijk: „Laatst, toen ik niets te doen had, heb ik ergens een tuba geleend en ben ik er voor de flauwekul een beetje op gaan blazen. Daaruit is een nummer ontstaan. Ik bedoel maar!" STUURTAS B Onmisbaar voor iedere fielstoerist. Door bij geleverde schouderriem tevens te gebruiken als schoudertas. Vier vakken! Met door zichtige klep die dienst doet als kaarlleesvak VIJFMEIPLEIN 128 - Tel. 766026 HAARLEMMERSTRAAT 201 - Tel. 131853, GOEDKEURING DERDE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN 'PROLKADE-WEST" De burgemeester van Nieuwkoop maakt in gevolge artikel 28, zesde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat bij besluit van Gedeputeerde Staten van 5 juni 1979, G.S. no. B 22424, goedkeuring is verleend aan de bij raadsbesluit van 21 december 1978 vast gestelde derde herziening van het bestemmings plan 'Prolkade-West' Het besluit van Gedeputeerde Staten én het herzieningsplan met bijbehorende voorschriften en toelichting zullen met ingang van 11 juli 1979 gedurende een maand voor een ieder op de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage worden gelegd. Hoewel ingevolge artikel 29 van meergenoemde wet o.m. zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als Gedeputeerde Staten hebben gewend, gedurende voormelde termijn van een maand beroep zouden kunnen instellen bij de Kroon, is echter niemand bevoegd dit beroep in te stellen, aangezien noch bij de raad noch bij Gedeputeerde Staten bezwaren zijn ingediend. Nieuwkoop, 5 juli 1979. De burgemeester voornoemd. mr. T.R.Seinstra. PIZZERIA GIOVANNI/BISTRO LE CORNET Zuidboulevard 145, Katwijk aan Zee tel. 01718-74860 vraagt MEDEWERKER voor de bediening (leeftijd tot 30 jaar). RESTAURANT KOK tenminste 3e jaars. Soil, na tel. afspraak met de heer K. C. van Herp. gemeente alphen aan den rijn\ Burgemeester en wethouders van Alphen aan den Rijn brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 50, lid 8. van de Woningwet vergunning te verlenen aan de heren E. G. Boonstra en W. H. de Korte te Alphen aan den Rijn, voor het uitbrei den van de woningen Helmhof 44 en 46. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld van de bouwplannen kennis te nemen en eventuele bezwaren tegen het verlenen van de bouwvergunningen uiterlijk 20 juli 1979 schriftelijk bij hun college in te dienen. De op de bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 6 ju li 1979 tot en met de hiervoor genoemde datum op het raadhuis, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (kamer 8), ter inzage. Alphen aan den Rijn, 5 juli 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, D. van Leeuwen. I.b. De secretaris. mr. H. van der Top. Bescherm uw eigendom tegen inbreken. voor iedere beurs voor elk pand kantoor woonhuis en fabriek Inlichtingen: Argus Bewaking en beveiliging Postbus 223 Waddinxveen Tel. 01828-4289. gemeente aiphen aan den rijnS Burgemeester en wethouders van Alphen aan den Rijn brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet vergunning te verlenen aan de heer C. Veenswijk voor de bouw van een woonhuis met garage nabij Kerk- vaartsweg 1. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld van het bouwplan kepnis te nemen en eventuele bezwaren te gen het verlenen van de bouwvergunning uitelijk 20 juli 1979 schriftelijk bij hun college in te dienen. De op het bouwplan betrekking hebbende stukken lig gen met ingang van 6 juli 1979 tot en met de-hiervoor genoemde datum op het raadhuis, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (kamer 8), ter inzage. Alphen aan den Rijn, 5 juli 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, D. van Leeuwen, I.b. De secretaris. mr. h. van der Top. gemeente alphen aan den rijrN De burgemeester van Alphen aan den Rijn brengt ter openbare kennis, datde gemeenteraad in zijn vergade ring van 28 juni 1979 heeft besloten. 1. te verklaren, dat een herziening van het bestem mingsplan ,,Aarlanderveen-West" wordt voorbereid voor het gebied, dat is aangegeven op de bij het besluit behorende tekening ST 79-8; 2. te verklaren, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan „Ridderveld I", voor het gebied Veldbloembuurt. aangegeven op de bij het besluit behorende tekening. Bedoelde besluiten liggen met ingang van 6 juli 1979 voor een ieder ter inzage op het raadhuis, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling, kamer 8. Alphen aan den Rijn, 5 juli 1979

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4