Haagse klokken rondom Huygens in 'Boerhaave' kc* 1200.« Mr. Ch. Enschedé benoemd muziek sicking Lezers schrijven Muziek Sicking! TOONAANGEVEND PIANO'S Occ. piano's LEIDEN Tentoonstelling van eerste type slingeruurwerk LEIDEN - In het museum Boerhaave in Leiden is vanaf morgen een bijzon dere collectie oude, zoge naamde 'Haagse', klokken te zien. Onder de titel "Oc trooi op de tijd" is een veertigtal uurwerken uit de tweede helft van de ze ventiende eeuw bijeenge bracht. Deze klokken zijn allen vervaardigd met toe passing van het door de Leidse natuurkundige Christiaan Huygens ont wikkelde slingeruurwerk De tentoonstelling vormt een aan vulling op de grote Huygens-ten- toonstelling die al geruime tijd in het Boerhaave-museum is te zien. Naast dit grotendeels we tenschappelijk/theoretische overzicht van de befaamde fysi cus vormt de collectie vroege slingeruurwerken een illustratie van de praktisch/ambachtelijke inzichten van Huygens. De titel "Octrooi op de tijd" is ont leend aan het gegeven dat Huy gens zijn uitvinding van het slin geruurwerk voor toepassing af stond aan de Haagse klokken maker Samuel Coster. De door Hagenaare Coster en later door tijdgenoten vervaardigde klok ken worden daarom aangeduid als "Haagse" klokken. Bij de late re toepassing in Frankrijk kregen ze daar de naam "pendules reli- gieuses" Hommage De tentoonstelling omvat voor tweederde Nederlandse klokken en voor éénderde vergelijkbare uurwerken die in Frankrijk zijn vervaardigd. De uurwerken zijn grotendeels afkomstig uit parti culiere collecties. De klokken zijn in het Boerhaave-museum bijeengebracht door prof. dr. ir. R. Plomp. Hij is als particulier hobbyist al vele jaren bezig met een studie van dit type uurwerk. De tentoonstelling is een hommage aan de uitvinding die Huygens. ruim drie eeuwen geleden, in 1656 deed. De Leidse natuurkundige ontdekte en construeerde een uurwerk dat werd geregeld via een slinger-systeem Deze uit vinding betekende een radicale LEIDEN - De Echte Nederland se Fietsers Bond (ENFB) heeft grote bezwaren tegen de aan leg van een fietsverbinding tussen Leiden en Warmond langs de Holle Mare. De ENFB neemt daarmee stel ling tegen een voorstel van de provinciale waterstaat om de huidige fietsroute langs de spoorlijn te wijzigen. Volgens dit voorstel zou een fietspad langs de Holle Mare fraaier zijn dan het huidige tracé. In een brief aan de Provinciale Staten verzoekt de fietsers bond echter om de voorgestel de wijziging niet goed te keu ren. Volgens de ENFB zal de route langs de Holle Mare niet de snelst mogelijke fietsverbin ding worden maar zal het ge vaarlijke tracé via de smalle en drukke Oranje Nassau- laan, tussen de spoorweg overgang en het Warmonder Hek, de kortste verbinding blijven. De ENFB betwijfelt of met name scholieren, die van uit Warmond naar de scholen in het Leidse Houtkwartier gaan, wel de veilige omweg zullen nemen. De ENFB meent bovendien dat het Holle Mare-tracé minder veilig zal zijn dan het fietspad langs de spoorlijn omdat een deel van het Holle Mare tracé samenvalt met de aan te leg- Bezwaren van ENFB tegen fietsroute naar Warmond gen ontsluitingsweg voor in dustrieterrein en jachtha vens. Een fietspad langs de spoorlijn kan daarentegen volledig autovrij worden, al dus de fietsersbond die vindt dat voor de kortste en boven dien veiligste verbinding moet worden gekozen. De ENFB wijst er verder op dat een fietspad langs de spoor lijn logisch aansluit op enkele nieuw aangelegde fietspaden in de gemeente Leiden, te we ten de Stadspolderweg en het Maredijkviaduct, en daar door een directe verbinding vormt met het station en met de Leidse binnenstad. De fiet sersbond dringt er bij de Pro vinciale Staten op aan dat zo snel mogelijk wordt begonnen met de aanleg van een fiets route langs de spoorlijn. In Lèiden en Alphen geen SIR-heffing LEIDEN-DEN HAAG.De minis- ters van volkshuisvesting en van economische zaken hebben Lei den en Alphen aan de Rijn aan gewezen als gemeenten waar geen heffing krachtens de wet Selectieve Investeringsrekening zal worden geheven voor gebou wen en installaties in wijken, die onder een reconstructie- of sane ringsplan vallen. De ontheffing gold tot dusver al leen voor Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. De nieuwe be schikking breidt de regeling uit tot in totaal een 30-tal gemeen ten. De vrijstelling geldt alleen als er een onherroepelijk goedgekeurd bestemmingsplan is, in het kader waarvan een reconstructie- of saneringsplan van kracht is. Wordt met een art.l9-verklaring gebouwd (een verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten vooruit te lopen op een be stemmingsplan), dan geldt de vrijstelling van de SIR-heffing niet. De regeling geldt bovendien alleen voor gebieden die omstreeks 1930 bebouwd waren.De vrijstel ling werkt terug tot 29 juni 1978 en geldt tot 1 januari 1983. Cleveringa-leerstoel Leidse universiteit Binnenwerk van een "1 Klok" van Pieter Visbach. vernieuwing van het uurwerk, dat tot dan toe alleen het primi tieve tandwiel-systeem kende. De uitvinding van Huygens gaf een nauwkeuriger tijdswaarneming. Het bijzondere van Huygens' slingeruurwerk vormde de con structie waarbij de slinger door halve, uiteenlopende boogjes in een regelmatige beweging wordt gehouden. Dit systeem is bekend geworden als de slinger met de cycloïdale boogjes. Het octrooi van zijn uitvinding verleende de natuurkundige aan klokkenmaker Samuel Coster, die het door een vroeg overlijden slechts drie jaar kon toepassen. Dit systeem van slingerbevesti ging werd later in het buitenland - vooral in Frankrijk - snel over genomen, maar is slechts een kleine vijftig jaar - tot ongeveer 1710 - toegepast. De Haagse klok ken werd daarna verdrongen door de Engelse tafelklok, een type uurwerk met een regulering via een ankergang. De collectie "Haagse klokken" is ondanks de beperkte omvang bijzonder van aard. Prof. Plomp heeft kans gezien uit particuliere collecties maar liefst vier authen tieke, door Samuel Coster ver vaardigde uurwerken bijeen te brengen. Bij een vijftig jaar gele den in Den Haag gehouden grote klokkententoonstelling rondom Huygens' uitvinding werd nog aangenomen dat de Coster-klok- ken nauwelijks meer voorhanden was. De tentoonstelling is verder in zijn bescheidenheid interessant om dat uit de verzameling de ge schiedenis van dit eerste type slingeruurwerk is af te lezen. Enerzijds staan er de - sober gebleven - Nederlandse types, anderzijds ziet men de meer uit bundiger, aan de mode aangepas te Franse exemplaren. Een En gelse klok met kenmerken van de Huygens-ontdekking sluit de tentoonstelling af. "Octrooi op de tijd" is vanaf mor gen tot en met 28 oktober in het museum Boerhaave opgesteld. De tentoonstelling is op weekda gen van 10 tot 17 uur en op zondag van één tot vijf uur 's middags te bekijken. LEIDEN - Mr. Ch.J. Enschedé, oud-hoogleraar in de strafrecht wetenschappen aan de Amster damse universiteit en oud raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden, is bij koninklijk besluit benoemd tot buitenge woon hoogleraar in de facuteit der sociale wetenschappen en in die der rechtsgeleerdheid op de Cleveringaleerstoel om geduren de het komende academiejaar aan de Leidse universiteit te do ceren over het onderwerp "Recht, macht en wetenschap" Professor Enschedé bezet na de professoren dr. B. A. Sijes, dr. Edward Shils, dr. J. Tinbergen, M. H. Gans, mevrouw Irma Adelman en de oud-burgemees ter van Amsterdam dr. I. Sam- kalden, als zevende de Cleverin galeerstoel. Deze leerstoel, die in 1970 aan de Leidse universiteit is ingesteld ter herinnering aan de in 1940 door prof. mr. R. P. Cleveringa gehouden protestrede tegen de afzetting van joodse hoogleraren en andere medewerkers, is be stemd voor personen, die een zeer bijzondere verdienste heb ben voor de wetenschappelijke bestudering van de belangrijkste politieke en maatschappelijke vraagstukken van de twintigste eeuw. Professor Enschedé, die op 29 de cember 1911 in Amsterdam werd geboren en in 1930 aan het Am sterdams Lyceum het eindexa men gymnasium alpha behaalde, studeerde rechten aan de Leidse universiteit, waar hij in 1936 het doctoraalexamen aflegde. Van 1936 tot 1940 was professor En schedé als griffier in dienst bij de Rotterdamse rechtbank. De daaropvolgende twee jaar was hij als tijdelijk ambtenaar werkzaam op het departement van justitie in Den Haag, waarna hij terugkeer de naar de Rotterdamse recht bank. Voordat de professor in '46 werd benoemd tot rechter bij de Rot terdamse rechtbank was hij als substituut-griffier werkzaam in het bijzonder gerechtshof in Den Haag. In '57 werd hij bij de Rot terdamse rechtbank aangesteld als vice-precident en tevens trad hij in die periode op als raadsheer plaatsvervanger van het bijzon der gerechtshof in Den Haag. In '59 werd professor Enschedé, die gedurende de periode '58 tot '64 als respectievelijk ondervoorzit ter en voorzitter verbonden was aan de Raad voor de Scheepvaart in Amsterdam, aan de Amster damse universiteit benoemd tot hoogleraar in de strafrechtwe tenschappen, welke functie hij tot '71 bekleedde. Voorts was professor Enschedé van 1965 tot 1976 onderscheidelijk ondervoorzitter en voorzitter van de Raad voor de Journalistiek en van '71 tot '77 raadsheer in de Ho ge Raad der Nederlanden. Sedert 1971 is hij lid van de Koninklijke Nederlandse Akademie van We tenschappen en sinds 1965 lid van de Sociaal Wetenschappelij ke Raad van deze academie. Voor bouwkunde: Een 'Haagse klok' van de Haagse klokkenmaker Johannes van Ceu- len. Portefeuille met f 2000,- weggehaald LEIDEN - Uit een winkel aan de Nieuwe Rijn in Leiden is gister middag een portefeuille met meer dan tweeduizend gulden ontvreemd. De portefeuille, die toebehoorde aan de 51-jarige eigenaar van de winkel, lag in een achter de win kel gelegen kantoortje. De dief stal moet tussen twee en vijf uur hebben plaatsgehad. ADVERTENTIE eigen import uit USA Olltlfl van 3990 - vooravvvl1 Schitterend afgewerkt 10 JAAR GARANTIE Nederlandse primeur, beperkte voorraad. Eigen pianostemmers Werkplaats, inkoop, verkoop, taxatie en ver- huur NU OOK PIANOLESSEN IBach, Hoffman, Nordiska, Yamaha, Petrol, Sauter en andere wereldmerken uit voorraad leverbaar. Showrooivts Blokhuis 24, Lisse Tel 02521-1 0569 Hoftuin 37, Rijnsburg Tel. 01718-22405 Magazijn en occasion/pianoshowroom Kanaalstraat Lisse Koopavond Lisse donderdagavond Rijnsburg vrijdagavond LEIDEN - Aan de Rijksuniversiteit Lei den zijn geslaagd: Doe. Nederlands: C. A. de Niet, mw. A. B. de Vos. Doe. theo logie oude stijl: G. D. M. schwenke. Doet. psychologie: mw. G. A. Damming Nij- rees, P. A. v. d. Steen. Doet. orthopeda gogiek: mw. 0. G. M. Snijders. Doet pe dagogiek: hr. R. Mooten, mw. E. C. Kxaaijeveld, mw. T. J. M. Steeman. Ker kelijk examen: mw. J. Th. Fortuin. Doet. Engels: D. Schuil. Doet. klassieke taal: J. P. Hasper. Doet. geschiedenis: mej. M. M. Kuster. Doet. Duits: fnw. F. Mudde. Doet. klassieke taal: J. Gróotenhuis. Doet. Frans: mej. J. C. Szirmai, mej. C. M. Kishng, mw. T. A. Bodewes, K. W. Hakkesteegt Doet. geschiede: C. Chr. de Ruyter, C. C. W. de Korver. Doet. Ne derlands: mej. F. L. Dekker, mej. M. Kweekei cum laude. Doet sociologie: mej. A. G. J. van Schouwen, R. F. Bec- que cum laude, mej. E. P. W. A. Jansen, mw. M. P. A. Bouman, W. C. A. M. Des- sart, mej. C. H. de Rooy. Doet. fiscaal recht mej. E. G. Mudde, P. J. H. Oomes, J. M. Jonker en W. van der Wees. TECHNISCHE SCHOOL VOOR DE VEENSTREEK GESLAAGD; Afdeling bouwtechniek: P. Akerboom, G. Bak ker, H. Bouwmeester, H. Disseldorp, L. v. d. Haak, H. Hoogenboom, J. Hoogen- boom, P. Hoogenboom, J. Hoogenboom, L. Hoogeveen, P. de Jong, J. Loos, D. Nederstigt. J. Pieterse, F. Roos, J. Scha- kenbos, O. Turk, T. Wijfje, M. Jansen, E. Ludlage, R. Opdam, J. Overdevest. Afdeling mechanische techniek: M. van Amsterdam, T. de Bruyn, H. Buijs, K. Clemens. R. Dunki Jacobs. H. van Dijk, J. van den Ing. R. van Iperen, H. Keijzer, P. Kennis, J. Koek, J. van Lammeren, R. Meijer, C. van Muyden, M. Opdam, B. Willems, R. van Haasteren, R. Turk, K. Afdeling Elektrotechniek: E. Egberts, R Hogenboom, W. Koot. W. de Lange. A. van Leeuwen. J. Lodewijk, P. v. d. Meer, F. Meijer. F. Mollers, H. Schijff, S. Turk, R. v. d. Wereld, R. de Wit, W. Akerboom, J. de Graaf, R. van 't Hart, P. Hogen boom, R. Hoogenboom, M. Hoogervorst, G. v. d. Hoorn, R. Janssen, F. van Klink, A. Otten, T. van Ruiten, R. van Velzen. Geslaagden Chr. Agrarische School te Alphen aan den Rijn: L. van Berkel, J. Verduyn en F. de Vos te Aarlanderveen; H. Bunnik, A. Haring, E. Hooy, I. Kiljan, H. Los en P. Verduyn te Alphen aan den Rijn; L. Bakker en A. Groenendijk te Bodegraven; J. v. d. Bergh en F. Voshart te Koudekerk aan den Rijn; E. de Boer en A. Roest te Leiderdorp; F. Kempen en W. v. d. Weijden te Nieuwkoop; G. Hart veld te Nieuwveen; J. Visser te Rijnsa- terwoude; K. Zwolle te Ter Aar. Machinaal melken: L. Bakker. J. v. d. Berg, J. v. d. Bergh, L. van Berkel, H. Bunnik, W Dorrepaal, A. Groenendijk, A. Haring, G. Hartveld, W. Hoogeveen, F Kempen, H. Los, A. Roest, J. Verduyn, P. Verduyn, J. Visser, F. Vos, F. Voshart W. van der Weijden en W. de Wit. LEIDEN-Aan de scholengemeenschap St Agnes, Leiden slaagden: Mavo: B. van Bohemen, R. Donker, M. v. Eigen, M. Favier, M. Molenkamp, U. Roeleven, J. Vork, D. Wesselman. N. Bhikhie, H. Cramer, R. Cramer, A. Driessen, A. v.d. Kooy. E. Kouwenho- ven, K. Langeslag, J. v.d. Leden. B. de Nes, T. v.d. Oord. E. Reiding. C. vanRijn, E. Schreuder, R. Simons, C. Stroo, W van Went, R. Zandbergen. Atheneum: M. Does, J. Mudde, C. Plomp, H. van Schaik, M. v.d. Westen, J. den Hollander. M. Hulsebosch. LEIDEN - Aan de Technische school, Haagweg, Leiden slaagden: Mechanische Techniek: O. Hendriksen, T. Niet, M. Schoo, T. Bavelaar, W. v.d. Draaij, R. Pont, A. v. Rijn, G. v. Bemme- Fijnmechanische techniek: R. Berghuis, C.G. v. Hespen, J.P. Caspers, R.J. Dale man, D. v. Dorp, J.W.M. v, Schaik, J.J.J. Stikvoort Motorvoertuigentechniek: A. Breede- veld, P. Groenendijk, E. Mooibroek, R. Bokma, T.H.M. Guyt, D. Jonker, A. Limburg, R.B. v.d. Linden, R.B. v.d. Linden, R.H.H.J. Montfrooij, L.W. de Ridder, A. Siera, R.A. Sonneveldt, A.H. Ancher. Elektrotechniek: S. Kuiper, G.T. v. Nor den, R. du Prie, A.A. v.d. Zalm, W.J. v.d. Zand, C.A. Francisco, G.J. Bekooy, J.L. v. Loon, J.C. Tendeloo, B.A. Wielkens, G.J. Bavelaar, A. Bey, J.W.J. Habraken, J.G. Westerbeek. Grafische techniek: W.N.J. Broekhof, M. Bres. M. Knol, J. de Koning, E. Kuiper, W. de Mol, E.C. v.d. Stouwe, A.E.M. Voorn. Bouwtechniek: G. Bekooy, J.W. v.d. Berg, J. Hogewo- ning, W.L.M. v.d. Meer, J. Meijers, R. Rótmensen, E.J. Steenbergen, R. Ver hoogt, E. Vincourt, J. v.d. Wetering, J. te Hennepe. LEIDERDORP - Aan de Laboratorium- school Rijnland slaagden: M.B.O. chemische richting, analytisch- chemische richting. R.J. Dogterom, T.W.F. van Eisen, W.J. van der Heijden, R.N. Hoogeveen, P.M. van der Klauw. F Koudenburg, C.W.A. van der Kroef, J.A. de Lege, B.J.E. Luger, R.S. Macknack, J.T.M. Smits, J.L.G. Veldt, C.W. Wisse. M.B.O. chemische richting, klinisch- chemische richting. M.M.A. van der Geer, A. van der Marei, F.P.H.T.M. Ro- mijn, C.K. Zwart. M.B.O. laboratoriumtechnische rich ting. A.J.M. Bakker, P. Barnhoorn, P.W van den Bc-rg, T.P van der Linden, J Schenkel. M.B.O. biotechnische richting. S.J.M van Dijk, A.A. van de Meij. H.B.O.-A chemische afdeling, analy- tisch-chemische richting. M.M. Burg graaf, A.R. Komdorffer, M.C. Krol, F.R Oduber, W. Sjardin. H.B.O.-B. chemische afdeling, analy- tisch-chemische richting. T. van Berkel, H. Bulthuis, C.J.P. Haasnoot. J.C. Ham stra, C.J.G. van Hoek, J.J.M. Holling, R. Jansen, H.P. Janssen, W.A.L. van Loon, G.J. van Steijn. H.B.O.-A medische afdeling, klinisch- chemische richting. M. Grootes, C.C.M. den Haan-Warmerdam. D.P.E. Veen- man, N.J. Vreeswijk, G.A. van Hoek, I.M.G. Janssen, H. Mooten, M. van Nieuwkoop, N.E.M. Zeestraten, G.L. Zonneveld. N. van de Zwart, A.E.M. van der Geest, M.J. Ligtvoet. H.B.O.-A medische afdeling, microbio logische richting. N. Rahardjo, W. van der Schinkel. H.B.O.-A medische afdeling, patholo- gisch-anatomische/histologische rich ting. J.B. de Boer, M.S. Brandhorst E.C.M. Brekelmans, M.J.A.C. Duyndam, J.G. de Groot, M.M. van der Laan, M.J Langeveld, D.E. Maatita, J.C.M. van Rijn, A.F. Wickel. WADDINXVEEN - Na een herkansing zijn voor het mavo-4 diploma de navol gende leerlingen van de christelijke scholengemeenschap voor mavo/LTO Koningin Wilhelminaschool alsnog ge slaagd: P. E. Bregman, A. Geers, J. van Driel, D. van der Kolk, H. J. Kuiper, T. H. van Noort en J. F. P. Scheele. R.T.H. Teunissen. Voor werktuigbouwkunde R.C. van Dyk, J.M.P. Heemskerk, R.J. Mink, J.W.C. Noojjen, D. Nugteren, C.J.M.T. Peters, P.W. Roukens, I. van Rijssel, H.G. van Schie, J.A.J. Schoorl, B.T. Smit, P.G.J. Tersteeg, C.M. Zejjler. Voor elektrotechniek: J.F. Beukeveld, P.P.G.M. de Haas, A.J.M Kieboom, J. Kooreman, M.W. Mathot, T.N.M. van der Poel, P.C.J. Slobbe. Voor scheepsbouwkunde H.A. Akerboom, F.M. Dekker, J.C. van der Linden. Voor vliegtuigbouwkunde J. van Dijk, A.L. Franssen, K. Jongen burger, R.H. Melters. Vluchtelingen (2) In de rubriek "Even bijpraten" in het Leidsch Dagblad van 30 juni gaat uw medewerker L. Glibber- een raak gekozen pseudoniem - in op mijn brief aan het college van B en W inzake de Vietnamese bootvluchtelingen. De toon bevalt hem niet. Dat mag, maar wat niet mag, is, dat Glibber de zaken onvolledig en slecht geinformeerd weergeeft. Ik zal hier niet ingaan op de van kwaad sappigheid en slechte smaak ge tuigende interpretatie die Glib ber aan mijn brief geeft, doch ik zal mij beperken tot het opfrissen van des Glibbers memorie met enkele feiten: 1. Het betreft hier een brief aan het college van B en W en niet, zoals ten onrechte wordt gesugge reerd, schriftelijke vragen. Dat een brief een heel wat minder zwaar politiek middel is dan schriftelijke vragen, mag toch ook ter stadsredactie van het Leidsch Dagblad bekend worden verondersteld. Voorde verantwoording staan geen bepaalde termijn en geen be paalde procedures; B en W zijn verantwoordelijk voor de beant woording. Dat Glibber vreest, dat zulks wel eens weken zou kun nen gaan duren, zegt mogelijk iets over de doorgaans door B en W gevolgde beantwoordingspro- Mensenrechten. Het centrale comité van de Duitse rooms-ka- tholieken heeft de regering van Tsjecho-Slowakije met klem ver zocht op te houden met het schenden van de mensenrechten en de fundamentele vrijheden, alsook met de onderdrukking van de kerk. Ook vraagt het pre sidium van de Duitse rooms-ka- tholieken de Westduitse regering en het parlement, bij alle contac ten met vertegenwoordigers van Tsjecho-Slowakije te spreken over de respectering van de men senrechten. Volgens het centrale comité is de schending van een recht als godsdienstvrijheid het laatste jaar in omvang en intensiteit sterk toegenomen. "De kerk in Tsjecho-Slowakije staat geheel onder controle van de staat en de communistische partij. Dat dringt het kerkelijke leven terug tussen de kerkmuren." De staat pas op de kerk een af schrikkingstactiek toe. Het belijden van het geloof heeft steeds discriminatie tot gevolg, zoals het verlies van een baan en benadeling in het onderwijs. Ook komen er. volgens het Duitse comité, de laatste tijd meer arres taties voor. Monnik. Na een verblijf in Ame rika en Engeland is de bijna 80-ja- rige boeddhistische meditatie monnik Mahasi Sayadaw in ons land aangekomen. Tot 21 juli zal hij in boeddhistische centra in Den Haag en Haamstede lessen in meditatie geven. Het is voor het eerst na twintig jaar dat een meditatiemonnik Burma mocht verlaten om in het buitenland lessen te geven. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: aangenomen naar Hage- stein kandidaat U.W. van Slooten Ridderkerk, naar Parrega (Fr.) kandidaat J. Woltinge Hooge veen. Gereformeerde Kerken: beroepen te Vleuten-De Meern C. de Ruyter Dedemsvaart, te Ou- dega (Smallingerland) A.P. Hei- ner Colijnsplaat; aangeboden naar Damwoude (Fr.) A.J.L. Hoogkamer Wagenborgen. Gere formeerde Kerken Vrijgemaakt: bedankt voor Kralingse Veer - Krimpen aan de IJssel H. Veld man Wetsinge (Gr.). Gerefor meerde Gemeenten: aangeno men naar Krimpen aan de IJssel kandidaat J. de Pater Boskoop. I Evangelisatie. Het evangelisa tieteam "De Stal" te Waddinx- veen zal acht weken lang weer evangelisatiewerk doen op de camping van mej. T. Breedijk aan de Henegouwerweg aldaar. Op woensdagavond gaat dat samen met een korfbalcompetitie, za terdags een kinderprogramma en gesprekken met de bewoners en zondagsmorgens een kerkdienst. cedure en Glibbers vertrouwen daarin, maar kan mij niet worden verweten. 2. De brief haakt in op de openbare vergadering van de commissie ABA (algemene bestuurlijke aangelegenheden) van 12 maart jl., waar aan de orde is geweest een initiatief van de gemeente Zierikzee inzake de huisvesting van Vietnamese vluchtelingen. Tijdens deze vergadering, toen het vluchtelingenprobleem, om Glibbers woorden te gebruiken, nog niet zo "lekker in de markt" lag, hebben alleen de heer Kuij- ers en ik zich in positieve zin over het Zierikzeese initiatief uitgela ten. De voorzitter van de commissie, burgemeester Vis, heeft toen ge zegd de zaak in het college aan de orde te stellen, sedertdien heb ben we niets meer vernomen. Als lid van de commissie ABA meen ik het recht te hebben, thans, nu de situatie aanzienlijk is ver slechterd en op deze wijze op de ze kwestie terug te kunnen ko men. 3. Indien het kabinet zou bepleiten een groter aantal vluchtelingen op te nemen, dan het huidige, schandelijk lage aantal van 600, moet voor die mensen onderdak worden gevonden. Dat zal dan toch mede door de gemeenten moeten worden georganiseerd. De suggestie van Glibber om met de pet rond te gaan is aardig, maar acht ik wel de weg van de minste weerstand. Glibber acht zijn geweten kennelijk gesust wanneer hij een duit in het zakje heeft gedaan. Ten slotte wil ik opmerken, dat ik open sta voor iedere kritiek, maar dat ik het vertik om door een - laat ik het maar een vriendelijk omschrijven - onnadenkende en aantoonbaar slecht geïnformeer de journalist nauw verholen te worden beschuldigd van een ze kere hypocrisie, dat mij wel de gelijk ter harte gaat. Het stukje van Glibber lezende, kan ik ei genlijk het beste de schouders ophalen en concluderen dat deze waard zijn gasten vertrouwt zoals hij zelf is. B.O.J.R.Glaubitz, Lange Scheistraat 3, LEIDEN.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 12