Plan voor gigantisch kantoor in Leiderdorp h Opknappen Oostdorp krijgt gestalte "Belangstelling voor alle zaken HKZÖ eidst agendè Geld voor Haarlemmerstraatweg Verkiezing kerkdeken r>r> HIE LEIDERDORP- Het ligt in de bedoeling binnen afzienbare tijd in Leiderdorp een groot kantoor te gaan bouwen. Het gebouw zal in opdracht van de Vleeschmeesters B.V. voor een bedrag van rond de 30 miljoen gulden op de hoek van de Persant Snoepweg en de Simon Smitweg worden neergezet. In één van de vleugels willen de Vleeschmeesters hun eigen hoofdkantoor gaan inrichten. De beide andere vleugels moeten dan als kantoor- en vergaderruimte aan anderen worden verhuurd. Zo moet het kantoorgebouw eruit gaan zien. Burgemeester en wethouders van Leiderdorp vinden het nog t massaal. In het midden van het acht verdie pingen tellende gebouw komt een centrale ingang. Op de vleu gels zullen dakterrassen worden ontworpen. Onder het gebouw is een grote parkeerkelder gepland. Tot de Vleeschmeesters B.V. be horen Teekens, Ger de Kroes, Koos de Kroes, Vleeshouwers, Kruyer en Jan de Boer. "Een goed plan" aldus een woord voerder van gemeentewerken in Leiderdorp. Ook de stedebouw- kundige van de gemeente en de welstandscommissie hebben weinig bezwaren tegen het pro ject. Het college van burgemees ter en wethouders denkt er ech ter anders over. Men vindt het plan te massaal. Aangepast Architect Cees Dam uit Amster dam is het daar duidelijk niet mee eens. "Het gebouw is juist voor deze situatie ontworpen" stelt hij. "Ik heb het duidelijk aangepast aan de omgeving, waarin het moet worden opgenomen. Van daar bijvoorbeeld de hoogte, die nauw aansluit bij de hoogte van het ziekenhuis met het zusterhuis en Leythenrode. Aan de kant van het kinderdagverblijf "Margriet" loopt het gebouw trapsgewijs af. Ook de plaats van het gebouw op het kruispunt heb ik tot uitdruk king willen brengen in mijn ont werp". Cees Dam is geen onbekende in de Nederlandse architectenwereld. Zo zijn het gebouw van de Hoge Raad in Den Haag en het stadhuis van Almere ook van zijn hand. Momenteel is hij bezig aan het ontwerp voor een dorp voor ge handicapte kinderen in Eersel (Noord Brabant). Rietschans In het verleden zijn er met de direc tie van de Vleeschmeesters be sprekingen. gevoerd over ver koop van een stuk grond nabij de Rietschans. Deze verkoop heeft toen geen doorgang gevonden, omdat de gemeenteraad de uit breiding van het Rijnlands Insti tuut voor Ondernemersonder wijs zeker wilde stellen en de grond daarom liever aan deze on derwijsinstelling wilde verko pen. In een daaropvolgende bespreking hebben de Vleeschmeesters laten weten eveneens belangstelling te hebben voor de alternatieve mo gelijkheid van aankoop van het 13.000 vierkante meter grote ter rein ten zuiden van het Elisa- bethziekenhuis. De commissie ruimtelijke ordening en openbare werken die zich on langs over het bouwplan heeft gebogen, heeft het advies aan het college nog even voor zich uit ge schoven, Men wilde zich onder ling nog beraden, omdat de commissieleden nu pas een dui delijk beeld van de bouw hebben gekregen. In haar vergadering van 2 juli zal de commissie nu toch proberen een standpunt te bepalen. Eisen Volgens wethouder A. Meerburg van ruimtelijke ordening en openbare werken maakt het plan "wel een kans". Wel zullen er volgens hem eisen worden ge steld aan de Vleeschmeesters over de verhuur van de reste rende kantoorruimte om te voorkomen dat het gebouw ge deeltelijk leeg zal komen te staan. Dit omdat er ook in Win kelhof al zo'n 7500 vierkante me ter kantoorruimte is gepland. Over de grondprijs kon Meer burg nog niets zeggen. Na de zo mervakantie zal het plan door de Leiderdorpse gemeenteraad onder de loep genomen worden. ZOETERWOUDE - De leden van de parochievergadering zullen morgen de gelegenheid krijgen om zich uit te spreken over de kandidatuur van de toekomstige tweede pastor, pater F. Buil, voor de funktie van deken van het de kenaat Zoeterwoude. Andere punten die tijdens de laat ste bijeenkomst van de parochie vergadering aan de orde komen zijn het verwelkomen en afscheid nemen van nieuw-gekozen en af tredende leden. Ook zal een voor stel van de coördinatie commis sie Liturgie omtrent de regeling van'de gewone en de bijzondere diensten in het komende seizoen besproken worden. De bijeen komsten van de parochieverga dering zijn openbaar, zodat ie dereen van harte welkom is. Zomerconcert ZOETERWOUDE - De Sint Jans Fanfare zal morgen een zomer concert geven nabij de Christus Dienaarkerk in Zoeterwoude. In de tent die daar zal worden opge zet krijgt iedereen de gelegen heid om te genieten van het uit gebreide repertoire van de fanfa- Volgende week donderdag 5 juli zal eenzelfde concert worden gege ven nabij de Oranjelaan in Zoe terwoude. Wellicht zal dit optre den in samenwerking met drum band "de Rijntamboers" worden verzorgd. De aanvang voor beide avonden is om 19.45 uur. ZOETERWOUDE - Aanstaande zondag zal in de Christus Die naarkerk in Zoeterwoude het feit worden gevierd dat de Zoeter- woudse pater Jo Bosman, mis sionaris in Indonesië, 40 jaar ge leden tqt priester werd gewijd. Om 10.30 uur begint de gezongen H. MIS tijdens welke de preek zal worden gehouden door Mgr. W. van Hees, generaal van de Kruis heren. Na de H. MIS is er tot 1.00 uur een receptie in het Don Bosco huis. WOENSDAG 27 JUNI 1 Woensdag v®r® Molen de Valk, parkeerterrein, "f Werktheater", 21 uur. aat t< Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé, 2)erteg uur. ,\VS Gemeentehuis, extra zitting gemeei raad, 20 uur. Leiderdorp, O.L.S. De Hobbith, vef dering Schoolraad Openbaar OndervJ or. Leiderdorp, gemeenteh|« e beroeps- en bezwaarsch" Donderdag Molen de Valk, parkeerterrein, "U— Werktheater", 14 uur (kindervoorsf ling) 21 uur. Troef, Noordeinde 2A voorlichting begeleiding dienstweigeraars, 20-21 u "1 tel. 140866. Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homofi^-^ open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidsew 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spre( uur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kei gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uuil Architektenwinkel, Pieterskerkhof I vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werk zen Advies Centrum, vr. 14-16 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73 Femke, ontmoetingscentrum v<i open sociëtfcjj-. ;rkn 9.30-12.30 l 19-21 uur. Gemeentehuis, commissie Volkshufauil vesting, 20 uur. Warmond, gemeenbor, on Ken Leiderdorp, gemeentehuis, monumWlj tencommissie, 20.30 uur. ig n Zoeterwoude, gemeenteraadsvergaq. ring, 20 uur. flOll (an* APOTHEKEN ertv Leiden - De avond-, nacht- en zondagen d ienst der apotheken in de regio Leidt^ wordt waargenomen van 22 juni totr: juni door Apotheek Tot Hulp dlit Menschheid, Rosmolen 13, tel. 121060(tJa^ door Apotheek Voorschoten, Leidsewr c 66, Voorschoten, tel. 2525. Indien het avonds niet meer mogeljjkJjy q met openbaar te komen, kan spoedrecepten uitsluitend vcF^U' n taxi, tel. 1224fyOO ■p™d theek, Leidseweg 66, tel. 2525. kin WIJKVERPLEGING mei Leiden - Interkruis, Middelweg 38, t^°^: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude - Kruisvept g< eniging Leiderdorp/Zoeterwoudenig Rijndijk, Gezondheidscentrum B«troo kenkade, spreekuur ma. t/m do. 14.00-%en WASSENAAR - Het zal ongeveer tweee- neenhalf jaar gaan duren voor de hele wijk Oostdorp in Wassenaar is opgeknapt. In de wijk wordt verkeer zoveel mogelijk geweerd en daarin mag in de toekomst ook geen verandering komen. Wel vormt het gebrek aan parkeerruimte een knel punt binnen Oostdorp. Verder vraagt het sobere straatbeeld van Oostdorp om een verfraaiing met groen. Dit zijn enkele punten die burgemeester en wethou ders van Wassenaar voör ogen hebben met de verbe tering van de wijk Oostdorp. Nadat in mei de ge meenteraad akkoord is gegaan met de verbetering van de woonomgeving in de wijk Oostdorp per straat of stratengroep, hebben burgemeester en wethou ders een schema laten opstellen van de volgorde waarin de straten verbeterd worden. Voor de Kasstraat en de Rozensteinstraat is door de raad inmiddels al 40.000 gulden beschikbaar gesteld. Overleg over de verbetering van deze straten met de buurtvereniging en met de bewoners heeft intussen plaats gehad. De werkzaamheden in deze twee stra ten zullen in augustus voltooid kunnen zijn. Voorde jaren '80 en '81 is een schema opgesteld voorde overige straten in de wijk. Spreiding van de werk zaamheden over deze twee jaren is nodig omdat in de komende jaren de kabels en de leidingen van gas, water en elektriciteit zullen worden vernieuwd. Daarvoor moeten graafwerkzaamheden worden ver richt en het is wenselijk na dit werk enige tijd te wachten met het herbestraten om verzakkingen te voorkomen. Over Oostdorp merken B en W op, dat rondom een buitenring van wegen ligt, die het verkeer dat niet voor de wijk bestemd is ontvangt en afvoert. Binnen de wijk zijn de straten smal. Bovendien is er in de wijk een eenrichtingsverkeer-systeem ingevoerd. Dit alles maakt de wijk onaantrekkelijk voor sluip- verkeer. Volgens het college moet dit ook in de toe komst zo blijven en in de huidige verkeerscirculatie wil men dan ook geen verandering aanbrengen. Oostdorp heeft verder te weinig groen. De mogelijkhe den om meer aanplantingen aan te brengen zijn ech ter beperkt. Per straat zijn die mogelijkheden trou wens ook verschillend. Daarom is het juist goed de verbetering straatsgewijs aan te pakken, aldus B en W. Voor het herbestraten van de straten in Oostdorp zijn in 1980 en 1981 bedragen nodi van respectievelijk 250.000 gulden en 180.000 gulden. Twee ploegen straatmakers zullen het gehele volgende jaar in Oostdorp werkzaam zijn. Voordat tot herbestrating wordt overgegaan wordt met de buurtvereniging en met de bewoners van de betrokken straat overleg gevoerd over eventueel gewenste verbeteringen. Dat is intussen al gebeurd met enkele straten die al opge knapt zijn of binnenkort zullen worden. In 1980 zal wellicht ook het woonerf in de Pieter Ma- ritzstraat gerealiseerd kunnen worden. In de discus sie kan de mogelijkheid worden betrokken om een parkeerterrein aan te leggen op het plantsoen tussen de St. Willibrordusschool en de Zonneveldweg. Er is intussen ook gewerkt aan het vernieuwen en mo derniseren van de straatnaamborden in de wijk. Er zal ook aandacht worden besteed aan beschadigde of verouderde verkeersborden. In de Hallekensstraat is voor de gerenoveerde woningen het plantsoen op nieuw beplant. Na het aanleggen van parkeerstroken in de Rozensteinstraat zal ook daar het plantsoen worden aangepast. Deze lijn zal worden voortgezet bij de nog uit te voeren herberstratingswerkzaamhe- den. Op verzoek van de buurtvereniging zal nog be zien worden of de Kaswetering langs de Dr.Mans- veltkade kan worden verbreed. Het hoogheemraad- Rutgershuis schap Rijnland heeft daartegen geen bezwaar. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, iwee d. Waalslaan, tel. 4641. het Warmond- Zr. S. Posthuma, Kagerpleiigeei Dienstencentrum ven riooglandse Kerkgracht 32, tel. 14048ijet j Algemene informatie dag. 9.00-1 O.Ott OEGSTGEEST/DEN HAAG - De provincie Zuid-Holland is bereid op 75 procent van de kosten, die de verbetering van de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest met zich mee brengt, voor haar rekening te Daarmee is duidelijkheid ge komen in een kwestie, die het college van burgemeester en wethouders in Oegstgeest had verdeeld. Wethouder Van Belle vond dat eerst de toe zegging van de provincie bin nen moest zijn, voordat de gemeente zou kunnen beslui ten dat de Haarlemmer straatweg wordt opgeknapt. De andere leden van het col lege wilden niet op het pro vinciale besluit wachten. De gemeente moet er wel voor zorgen dat het geld, dat de opknapbeurt kost, eerst op ta fel komt. De provincie'spreidt de subsidie over een periode van vijftien jaar; de eerste be taling wordt pas gedaan in het jaar dat volgt op het jaar i het werk voltooid is. Dan pas staat vast hoeveel de verbetering van de Haarlem merstraatweg heeft gekost; de schatting daarvan be draagt ruim één miljoen gul den. Papengracht 26. Spreekuren r 14-15,20-2 lu Tel. 126802. Ide Sociale raadsvrouw gen Spreekuren sociale raadsvrouw. igen nuf ed ienstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.Ofltwe uur, Noord; Van Hogendorpstraat36, mizit 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat49a, dtver 10.30-11.30 urn-, Morskwartier Buurtdoe huis Morskwartier, Topaaslaan te|„aa 761196, woensdag 10-11 uur, Tuind* stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag val° 10.30-11.30 uur. Dierenhulpdienst k" Anna Paulownastraat 15, Leiden. Vooldie hulpverleningen aan verongelukte kal ons ten, vogels e.d. in de gemeenten Leider e}k Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacnm -bereikbaar, tel. 134687. Nieuw raadslid Lynde Meenhorst voor D'66 Oegstgeest OEGSTGEEST - "In D'66 spreekt me het individua lisme erg aan want hoewel ik me politiek links voel is de PvdA me te massaal en bovendien te weinig op de praktijk gericht." Dit zegt Lynde Meenhorst (28) vanaf morgenavond benoemd tot gemeenteraadslid van Oegstgeest. Zij volgt hiermee Joke Witte op die na bijna een jaar actieve deelname aan de Oegst- geester politiek naar het oosten van het land ver huist. "Ik vind het erg jammer dat Joke weg gaat want naast de eveneens jonge fractievoor zitter van mijn partij sloot zij juist mooi aan bij de ou dere generatie van het over grote deel van de gemeente raad. Ook kan zij erg goed en charmant de mening van on ze partij naar voren bren gen," aldus Lynde Meen horst. Zelf is zij nog niet zo lang actief in de politiek. Zo'n tweeë neenhalf jaar geleden werd zij lid van D'66 en kwam als lid van de landelijke werkgroep emancipatie van haar partij pas in contact met de Oegst- geester afdeling. "Al snel daarna waren de gemeente raadsverkiezingen en werd ik eigenlijk heel onverwacht als vierde op de kieslijst gezet." Taalproblemen En hoewel de raadsfractie van D'66 in Oegstgeest twee leden telt, wenste nummer drie op de kieslijst het raadslidmaat schap toch niet te aanvaar den, dus was Lynde Meen horst aan de beurt. Helemaal onbekend met het Oegstgees- ter politieke gebeuren is zij niet, want als lid van de steun- fractie volgde zij het afgelo pen jaar vele gemeentelijke raads- en commissievergade ringen. Zij en haar man wonen nu iets meer dan drie jaar in Oegst geest. Zij is in Den Haag ge boren. Haar ouders verhuis den toen zij acht was naar Ca nada om pas zo'n tien jaar ge leden terug te keren. Haar middelbare opleiding heeft zij dan ook geheel in Canada voltooid en dat gaf flinke taalproblemen toen zij in Lei den Nederlands recht ging studeren. "Ik zat op college met een Nederlands-Engels woordenboek op m'n schoot." Criminologe Uiteindelijk is zij als criminolo ge afgestudeerd met speciale belangstelling voor de slacht- offerkunde, maar daar zou je in veel gevallen ook de mis dadigers onder kunnen reke nen, zegt ze. Na een jaar in Amsterdam als criminologe werkzaam te zijn geweest is zij momenteel werkloos. "Het is erg moeilijk om in mijn vakgebied werk te krijgen," vertelt ze. "En het liefst zou ik ook part-time werk doen want dat is beter te combine ren met het raadslidmaat schap." Streven naar meer deeltijd functies past ook in haar den ken over emancipatie, dat trouwens wat haar betreft niet alleen als emancipatie van vrouwen moet worden opgevat. "Natuurlijk ook wel maar zeker niet zo vergaand als het feminisme," zegt zij. Als belangrijke taak van de tweehoofdige D'66-fractie in de Oegstgeester gemeente raad ziet zij het punljes op de i zetten. "Ik kan het natuurlijk niet zo goed vergelijken want ik ken andere gemeenteraden niet zo goed maar ik kreeg de in druk dat die van Oegstgeest marr zo'n beetje voortkab belde. Verder vind ik het op vallend dat het college van B en W en de leden van de raad zo vaak tegenover elkaar staan. Terwijl de wethouders toch eigenlijk afgevaardigden van de raad zijn." Op het ogenblik vindt zij het in Oegstgeest echter nog erg spannend, vooral met de vraag wie de nieuwe burge meester wordt. "Natuurlijk hoop ik dat hij of zij een par tijgenoot is maar wie het ook wordt, ik verwacht dat er dan wel het een en ander in het college zal veranderen." Met name de nogal gesloten sa menwerking tussen enkele leden ervan zou dan wel eens kunnen worden doorbroken, hoopt zij. In het gemeentelijk bestuurlijk gebeuren is er niet iets spe ciaals wat Lynde Meenhorst bezig houdt. "Ik heb belang stelling voor alle zaken, ge woon als Oegstgeestenaar. In haar vrije tijd werkt zij graag met haar handen. "Ik knutsel graag en heb zelfs ge probeerd om op de timmer- cursus van K en O te komen maar die was juist op een avond dat ik niet kon." Ook leest zij veel. "Voorname lijk Engels maar ik probeer ook de Nederlandse literato ren bij te houden." Verder luistert Lynde graag naar klassieke muziek. "Moderne grammofoonplaten koop ik niet, want daarvoor hoef je alleen ïTiaar de radio aan te zetten". In de eerste raadsvergadering na het zomerreces, in augus tus, zal zij worden geïnstal leerd als raadslid. Misschien het begin van een politieke carrière? "Misschien", be kent zij voorzichtig, "want ik ben wel een beetje ambi tieus." HANS SONDERS Lynde Meenhorst voor het begin van een politieke carrière? "Misschien, want ik ben wel een beetje ambitieus". of1 Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leidenjaai Rembrandtstraat 21, aanvragen voojnof hulp voor bejaarden en langdurig zieket en en gezinsverzorging. Telefoon 149441 zei (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur), j Maatschappelijk werk. Bureau Maatschappelijk werk. Oud/ Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.0ff' uur, telefoon 142144. dot LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1,2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f* 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2