Makkelijke zege Paul Kallenberg A w assenaar wint 3 km na solo Konings overtuigend winnaar LSG-toernooi Deelnemers aan Tour sv*>< jtttflSwp VROOM^DREESMANN WOENSDAG 27 JUNI 1979 Bij districtskampioenschappen tennis jEIDEN - Er viel gisteren op de districtskampioen schappen weinig te bele ven of het zou de kracht meting moeten zijn tus sen Herman van der Ca- pellen en Lodewijk Kal lenberg, die echter we gens invallende duister nis moest worden afge sloten. Onbetwist bezit Herman van der Capellen voor het maken van openingen meer techniek dan Lodewijk Kallenberg, maar hij is mentaal niet zo sterk als de links handige topspinspecialist Van Unicum. Het leek er niettemin op dat Herman van der Capellen met zijn technisch fraai uitgevoerde gesneden backhands het gevaar van de hoog opspringende top- spinforehands van Lodewijk Kallenberg afdoende kon bezwe ren. Allengs echter bleek dat hij vast zat in de return van die backhand op de forehand van Kallenberg en zelden de back hand van de Unicummer zocht. Zodoende werden de puntjes toch duur gekocht. Via duisternis de derde set worden gespeeld en dat lijkt in het nade^" van de conditioneel sterke Kal lenberg. Paul Kallenberg zag een beheerst aanvallende Fred van der Loo de eerste set met 6-3 op zijn naam schrijven. Daarna ging het mis met Van der Loo, die op het vast- heidstennis van Paul Kallenberg, gebaseerd op goed lopen, een goede lob en dito passeerslagen geen antwoord meer kon vinden, 1-3, 6-1 voor Paul Kallenberg. break, die hij met 8-6 won, pakte Andere uitslagen: in het heren Van der Capellen de eerste set met 7-6, om toen de draad hele maal kwijt te raken in de tweede set, die de helft vergde van de tijd van de eerste set, 6-2 voorKal lenberg. Vandaag zal wegens de invallende LEIDEN - Dat de 35-jarige Bram Wassenaar nog altijd tot de sterk ste langere afstand-lopers in Ne derland behoort werd gister avond op de kunststofbaan in Den Haag weer eens duidelijk. De atleet van het Leidse De Bata ven won het hoofdnummer, de 3000 m heren, van een lijvig atle- tiekprogramma. Na een solo-race kwam'hij uit op 8 minuten 12,3 sec. Ook de tweede plaats op dit nummer was voor een Leidse at leet. Martien van de Hoorn van de AV Holland, wat voorzichtig ge start, liep naar zijn zoveelste per soonlijke record dit seizoen: 8.21.0. [Trouwens, het 'regende' gister avond persoonlijke records want de omstandigheden waren tame lijk goed. Zo verraste Maarten Gijsbers (Bataven) op de 400 m bij de heren met een tijd van 50.3 sec. Deze atleet loopt weliswaar nog lang niet zo snel als zijn broer Koen maar boekt dit seizoen tocht een opmerkelijke vooruit gang. Opmerkelijk was ook het lopen van de 15-jarige Marcel Honsbeek op de 1500 m. Deze C-junior van de Bataven was alle oudere B-jon gens te snel af in een tijd (4.10.2) die nog maar door weinige leef tijdgenoten in Nederland is ge haald. De opvolger van Wybo Le lieveld, die gisteravond een 400 m in 51.8 sec draaide, dient zich al aan. op de 1500 m jongens B pro beerde Michel Moll (AV Holland) v Den Haag was overigens de 800 m bij de meisjes waarop de 15-jarige Bredase Ingrid Stoot een tijd van 2.05.8 op de klokken bracht. Door Leidse en Lisser deelnemers werden nog de volgende goede prestaties verricht: Heren: 100 m: Alfred Verhoef (Holl) 11,2; Kees Vogel (Holl) 11.4400 m: Leo Wal raven (Spartaan) 52.2; 3 km: Kees v. Klink (Bat) 8.39.8; Wim v. Kla veren (Spart) 8.50.0; Peter Wezel (Bat) 8.50.3; Kees v. Manen (AVL) 8.53.1; kogel en discus: Nico v. Noort (Spart) resp. 12.58 en 46.58 m; polshoog: Mark v. Vliet (Holl) 4.40 m. Dames: 200 m: Marian v. d. Niet (Spart) 25.7; Joske Boom (Holl) 26.7; 800 m: Marian v. Schie (Bat) 2.18.9; Meisjes: 100 m: Sandra Dorlas (Bat) 12.7; 400 m: Gerne Lodder (AVL) 61.5. kei B: Jon Visbeen, 6-1,6-1 tegen Van Linge, Anne Jan van der Meer, 6-2, 6-1 tegen Van Bijster- veld, Arnold van der Capellen, 6-2, 6-4 tegen Ad van der Berg, Freek van Capellen, 6-3,6-2 tegen P. van Alderwerelt en Hans Tön- jann, 6-0, 6-2 tegen Van Gerven. Tönjann had het in het heren en kel C moeilijker dan in B. In C verloor hij tegen Van der Berg de eerste set met ruime marge: 3-6. De twee volgende sets gingen naar hem 6-0 en 6-3. Jan Pieter Hop behoefde tegen Pessemier niet op scherp te ten nissen om toch royaal in de meerderheid te blijven, 6-2, 6-3. Ook Kuyt was snel klaar met Piet Parlevliet, 6-3, 6-1. Bij de dames toonde Maureen Meijer zich veel te vast en te snelvoetig voor Kwaaitaal, 6-3, 6-1. Het heren dubbel B tussen de Leid- sche Hout combinatie Jean Marc van Maaren en Hans Ekker en het no 1 geplaatste Forescate-koppel Arnold van der Capellen en Hen- ny Koemans had eigenlijk in twee sets beslist moeten worden, maar de Voorschotenaars verko zen er een gezellig onderonsje van te maken. Zodoende kon het jonge Leidsche Hout-koppel, dat bij vlagen bepaald niet uit de toon viel tegen hun gerenommeerde tegenstanders, een set pakken op de daverende services van Jean Marc van Maaren, 6-4,4-6 en in de derde set 6-0 voor de no 1 geplaat sten, die met hun zege stellig niet opgetogen onder de douche zul len zijn gedoken. FRANK BONTE. kunnen uit. Dat leverde een goe de tijd van 4.22.7 op nadat hij et der op de avond al een 200 m 24.3 sec had gelopen. Het hoogtepunt van de wedstrijd LEIDEN - Na Charles Kuypers en Rinie Kuyf was het gisteravond Leon Konings die met de hoogste eer streek in het snelschaaktoer- nooi van LSG. Met een score van 12V2 uit 15 bleef hij de overige deelnemers duidelijk de baas. het eerst dit seizoen zijn Aanvankelijk zag het er niet naar j u-^ Konings zo overtuigend als winnaar te voorschijn zou komen, want in de eerste vier kamp liep hij al een nul op tegen Leo Barendse. Het was Dirk Sik kel die in eerste instantie zijn kandidatuur voor de eindzege stelde door met maar liefst S uit 6 te starten. In de derde vierkamp stuitte Sikkel echter op de in op mars zijnde Konings en Kuypers. Sikkel scoorde drie nullen en kwam daarna niet meer in het spel voor. Konings en Kuypers speelden onderling remise en namen de leiding in het klasse ment over. In de daaropvolgende vierkamp kwamen beide rivalen elkaar weer tegen; wederom werd het remise. Daar Kuypers nog een tweede puntendeling liet aantekenen ging Konings met het ingaan van de laatste serie van drie partijen met een halfje voorsprong alleen op kop. De klappen vielen in de slotfase van Australisch zeilduo wint KIEL/HANKOE (ANP) - Het Au stralische duo Brian Lewis/Barry Robson heeft gisteren in Kiel de eerste race voor het wereldkam pioenschap zeilen in de Torna doklasse gewonnen. De Neder landers Meyer en Brasser eindig den als 34e. In de Noorse plaats Hankoe moes ten de openingsraces om de ko ning Olavbeker in de 5,5 me terklasse voor de tweede maal worden afgelast wegens te sterke wind. De uitslag van de eerste race voor het wereldkampioenschap in de Tornado-klasse is: 1. Lewis/Ro- binson (Aus), 2. Narko/Siira (Fin), 3. Due/Kjorgero (Den), 4 Smyth/ Hill (Vst), 5. De Thier/Moffat IL (Nwz), 6. White/Olie (Eng), 34. Meyer/Brasser (Ned). ADVERTENTIE deze slotvierkamp want Konings bleef Kuypers nu de baas, terwijl laatstgenoemde ook nog de boot in ging tegen Binnendijk. Ko nings voegde 2V2 punt aan zijn to taal toe hij kwam met Binnen dijk tot remiseen werd daardoor onbedreigd eerste. Kuypers moest met IOV2 punt de uit het achterveld opgerukte Joop Bak ker naast zich dulden. De eind stand aan de kop: 1 Konings 12V2 2 Kuypers IOV2; 3 Bakker IOV2 4-5 Pols en Hans Kuyf; 6 Binnen dijk 9V2; 7 Erwich 9. Komende dinsdagavond wordt de vierde en laatste editie van het toernooi verspeeld. Het is dan tevens de laatste maal dat LSG in de Rijn landflat te vinden zal zijn, want met ingang van augustus ver huist de club naar de ruime kan tine van 3M. Van der Velde Deelnemers aan de 66ste ronde van Frankrijk en hun rugnummers zijn: (officieuze lijst): Renault-Gitane (ploegleider Cyrille Guimard): I. Bernard Hinault (Fra), 2. Hubert Arbes (Fra), 3. Bernard Becaas (Fra), 4. Jean-René Bernaudeau (Fra), 5. André Chalmel (Fra), 6. Jean Chassang (Fra), 7. Gilbert Chaumaz (Fra), 8. Lucien Didier (Lux), 9. Maurice le Guilloux (Fra) en 10. Pierre-Raymond Villemia- ne (Fra). Miko-Mercier (Jean Pierre Dan- guillaume): II. Joop Zoetemelk (Ned), 12. Pa trick Friou (Fra), 13. Joel Gallopin (Fra), 14. Jean-Louis Gauthier (Fra), 15. Christian Levavasseur (Fra), 16. Raymond Martin (Fra), 17. Hubert Mathis (Fra), 18. André Mollet (Fra), 19. Sven-Ake Nils- son (Zwe) en 20. Christian Seznec (Fra). Flandria-Ca va Seul (Jos Huys- mans): 21. Joaquim Agostinho (Por). 22. René Bittinger (Fra), 23. Patrick Bonnet (Fra), 24. Mare de Meyer (Bel), 25. Hendrik de Vos), 26. Jos de Schoenmaecker (Bel), 27. René Martens (Bel), 28. Jacques Mi- chaud (Fra), 29. Patrick Theve- nard (Fra) en 30. Pol Verschuere (Bel). Ti-Raleigh (Peter Post): 31. Gerrie Knetemann (Ned), 32. Henk Lubberding (Ned), 33. Ste fan Mutter (Zwi), 34. Bert Pronk (Ned), 35. Jan Raas (Ned). 36. Uli Sutter (Zwi), 37. Johan van de Velde (Ned), 38. Leo van Vliet (Ned), 39. Paul Wellens (Bel) en 40. Wilfried Wesemael (Bel.). Kas (Robert Lelangue): 41. Lucien van Impe (Bel). 42. Ber nardo Alfonsel (Spa), 43. Joseph Borguet (Bel), 44. Claude Criquie- lion (Bel). 45. René Dillen (Bel46. Francisco Galdos (Spa), 47. Rafael Ladron dé Guevarre (Spa), 48. Willy Teirlinck (Bel), 49. Pedro Vilardebo (Spa) en 50. Frans van Looy (Bel). La Redoute (Pierre Everaert) 51. Mariano Martinez (Fra), 52. Pierre Bazzo (Fra), 53. Christian Jourdan (Fra), 54. Gerard Mace (Fra), 55. Jean Marie Michel (Fra), 56. Alain Patritti (Fra), 57. Jean-Francois Pescheux (Fra), 58. Christian Poi- rier (Fra), 59. Didier van Over- schelde (Fra) en 60. Bernard Vallet (Fra). Peugeot (Maurice de Muer): 61Hennie Kuiper (Ned), 62. Jacques Bossis (Fra), 64. Jose de Cauwer (Bel), 65. Gilbert Duclos-Lassale (Fra), 66. Jacques Esclassan (Fra), 67. Yves Hezard (Fra), 68. Michel Laurent (Fra), 69. Roger Legeay (Fra) en 70. Patrick Perret (Fra). Teka (Julio San Emeterio): 71. Manuel Esparza (Spa), 72. Faus- tino Fernades-Ovies (Spa), 73. Eulalio Garcia (Spa), 74. Miguel Guttierez-Mayer (Spa), 75. Jurgen Kraft (Wdl), 76. Vincente Lopez- Carril (Spa), 77. Andres Oliva (Spa), 78. José Pesarrodona (Spa), 79. Dominique Sanders (Fra) en 80. José-Luis Viejo (Spa). Fiat (Rafael Gemeniani): 81. Robert Alban (Fra), 82. Michel Balbuena (Spa), 83. Serge Beucherie (Fra), 84. Didier Bourier (Fra), 85. Alain de Carval- ho (Fra), 86. Ferdinand Julien (Fra), 87. Gilbert le Lay (Fra), 88. Alain Maeslet (Fra), 89. Philippe Tesniere (Fra) en 90. Paul Sher- wen (Gbr). IJsboerke (Willy Jossart): 91. Dietrich Thurau (WDL), 92. Rudy Colman (Bel), 93. Ludo Delcroix (Bel), 94. Fedor den Hertog (Ned), 95. André Dierickx (Bel), 96. Jos Jacobs (Bel), 97. Ludo Peeters (Bel), 98. Rudi Pevenage (Bel), 99. Jos van de Poel (Bel) en 100. Gerry Verlinden (Bel). Splendor (Robert Lauwers): 101. Michel Pollentier (Bel), 102. Herman Beyssens (Bel), 103. Alain de Saever (Bel), 104. Christian Dumont (Bel), 105. Chris Jezzon (Nzl), 106. Sean Kelly (Ier), 107. Ludo Loos (Bel). 108. Lieven Mal- fait (Bel), 109. Wim Mijngheer (Bel) en 110. nog niet bekend. Bianchi (Giancarlo Ferretti): 111. Johan de Muynck (Bel). 112. Giovanni Cavalcanti (Ita), 113. Al- do Donadello (Ita), 114. Knut Knudsen (Noo), 115. Valerio Lualdi (Ita), 116. Serge Parsani (Ita), 117. Alessandro Pozzi (Ita), 118. Glauco Santoni (Ita), 119. Alex van Linden (Bel) en 120. Rik van Linden (Bel). Daf (Fred de Bruyne): 121. Eddy Schepers (Bel), 122. Mau- rizio Bellet (Ita), 123. Emiel de Haes (Bel), 124. Jo Maas (Ned), 125. Robert Mintkiewicz (Fra), 126. Patrick Pevenage (Bel), 127. Gerhard Schönbacher (Oos), 128. William Tackaert (Bel), 129. Guido van Calster (Bel) en 130. Jacques Verbrugge (Ned). Inoxpran (Davide Boifava): 131. Giovanni Battaglin (Ita). 132. Nazzareno Berto (Ita), 133. Patrick Busolini (Fra), 134. Gianfranco Foresti (Ita), 135. Bruno Leali (Ita), 136. Riccardo Magrini (Ita), 137. Giovanni Mantovani (Ita), 138. Luigino Moro (Ita), 139. Pasquale Pugliese (Ita) en 140. Dorino Van- zo (Ita). Magniflex (Luciano Pezzi): 141. Gianbattista Baronchelli (Ita), 142. Gaetano Baronchelli (Ita), 143. Per Bausager (Den), 144. Ro berto Ceruti (Ita), 145. Bernt Jo hansson (Zwe). 146. Jörgen Mar- cussen (Den), 147. Ignazio Paleari (Ita), 148. Walter Poliru (Ita). 149. Amilcare Sgalbazzi (Ita) en 150. Alfio Vandi (Ita). proloog.5 km. 27JUNI (Hjdrih) le ETAPPE- 225 km. 28 JUNI ADVERTENTIE UW EIGEN DAGBLAD 00K IN DE VAKANTIE? Dat kan. doch uitsluitend met deze bon Graag 3 weken voor u vertrekt opzenden naar Alphens Dagblad, Julianastraat 19. Alphen aan den Rijn Leidsch Dagblad. Witte Singel 1Leiden Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent) Huls sdrss S v p. In WoWsttsrs i Isdsr vakjs s.v.p. ssn Mtsf VakanttMdrs» NIET INVULLfcN Clientnr Wi|knummer Opzending is gratis in Nederland en Belgie Overige landen 1 90 per dag De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede zorgen de bezorging te wensen kan overlaten. W 1 Wij kunnen daarom helaas geen verantwoording ne- men voor het niet tijdig arriveren van kranten op uw vakantieadres. Bijbel en financiën. Omdat bur gers steeds meer met bijbelcitaten lucht geven aan hun ergernis over te hoge belastingen, heeft de bibliothecaris van het ministerie van financiën in de Westduitse deelstaat Baden-Württemberg een bijbel moeteh aanschaffen. Die stond namelijk nog niet op de plank. Nu kunnen klachten van ontevreden belastingbetalers eerder worden begrepen en hoe ven zij niet zo lang op een, naar het ministerie hoopt, passend antwoord te wachten. Bezoek. De paus heeft weer ge praat met kardinaal Willebrands. Dat gebeurde gisteren in een par ticuliere audiëntie. Een kerkelij ke bron liet weten dat de speciale synode van paus en Nederlandse bisschoppen het onderwerp van gesprek is geweest. Priesters. De geschorste conser vatieve bisschop Marcel Lefebre zal vrijdag in zijn seminarie in het Zwitserse Econe weer dertig priesters wijden, voor het eerst onder het pausschap van Johan nes Paulus 2. Ze komen uit vele landen, maar vooral uit Frank rijk. Lefebvre heeft gezegd dat hij wel viermaal zoveel priesters zou moeten wijden als hij kon vol doen aan alle aanvragen uit de hele wereld. Ongeveer 65 jonge lui zijn dit jaar de traditionele seminaria van mgr. Lefebvre binnengetreden. Jehova. Een militaire rechtbank in Athene veroordeelde een 21 -ja rige Jehova-getuige tot tien jaar gevangenisstraf omdat hij op ge- wetensgronden dienst had ge weigerd. Er zitten nu al 84 Jeho va's om deze reden gevangen. Het aantal getuigen wordt in dit land geschat op 30.000. Christen-Turken. De Raad van Kerken in Nederland zegt in een verklaring dat christenen in Tur kije gegronde redenen hebben om voor hun leven te vrezen en dat internationalisatie van de op vang van christen-Turken de hoogste prioriteit heeft. De situa tie wordt met de dag ernstiger, zo meent de raad. Bootvluchtelingen. De Basis beweging van kritische groepen en gemeenten in Nederland dringt er in een brief bij de rege ring op aan zoveel mogelijk bootvluchtelingen uit Vietnam op korte termijn in ons land toe te laten. "Elke dag van niets doen betekent voor velen van hen de dood". Hervormde Kerk: beroepen te Vlaardingen F. van Boven Gorin- chem, te Lutten (Ov.) H. Kremer Stedum, te Hendrik Ido Ambacht K. Schaap Zierikzee, te Amster dam-West G. S. Alma Soest; be dankt voor Vroomshoop J. ter Steege Aalsum, voor Nootdorp G. Bomer Witmarsum, voor Dor drecht W. Radstake Kralingen, voor Hilversum J. van Ginkel Bennekom, voor Hoogvliet L. Romein Boven-Hardinxveld. Geref. Kerken: aangenomen naar De Bilt H. M. Vroom te Haarlem. VOETBAL - Terry Neil, de mana ger van het Londense Arsenal, heeft onderhandelingen aange knoopt met de Argentijnse club San Lorenzo voor de transfer van Claudio Marangoni. Arsenal, dat dit jaar de Engelse beker won, heeft een half miljoen dollar ge boden voor Marangoni. WATERPOLO - Gijs Stroboer keert terug in het Nederlandse waterpolozevental. Stroboer zal half juli met de nationale ploeg naar Boedapest reizen voor een internationaal toernooi. ADVERTENTIE 'n Ei hoort erbij Bestuur NHS unaniem achter directeur DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks bestuur van de stichting Neder landse Hippische Sportbond (NHS) blijft onverminderd en unaniem vertrouwen stellen in directeur J. (Jacques) van Leeu wen. Dit is gisteren tijdens een vergadering in Den Haag geble ken. Op deze bijeenkomst pas seerden de gebeurtenissen tij dens het internationale concours hippique van Aken (12-17 juni) nog eens de revue. In de West duitse plaats werd bekend dat het ministerie van landbouw en vis serij plannen heeft de strijd om de wereldbeker voor springrui ters mede te sponsoren. NHS-di- recteur Van Leeuwen gaf hierop in Aken commentaar voor de ra dio hetgeen hem toen met name door Ben Arts, vice-voorzitter van de NHS, niet in dank werd afgenomen. VENDA Limonadesiroop diverse smaken per fles 0,6 Itr. van voor 098 BALKAN EXTRA JAM Aardbeien en Abrikozen Pot 450 gram van JJW voor 1 ,49 CAMBELLS SOEP Diverse smaken Blik van >03" voor 0,75 Uit de broodboetiek Witte Knip ca. 800 gram van JJ&5 voor 1 ,43 Krentebollen 4 stuks van M"** voor 1 ,24 VERS VLEES VARKENS- SCHNITZSEL per 100 gram 1,98 BIEFSTUK per 100 gram 1,90 VERSE GROENTEN EN FRUIT HOLLANDSE TOMATEN per kilo 1,85 Leiden

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15