Mooiste dag' van N avratilova bijna verstoord SIMPELE ZEGE VOOR STÖVE Beloftevol optreden van waterpoloteam Wimbledon dolgelukkig met aanwezigheid moeder PSV contracteert Erwin Koeman (17) •JÊSi DENSDAG 27 JUNI 1979 Sue Barker door 18-jarige Argentijnse uitgeschakeld (ONDEN (GPD) - Betty Stöve heeft gistermiddag maar 48 mi nuten behoeven uit te trekken om zich ten koste van de Ameri kaanse Jeanne du Vall (6-1,6-4) te plaatsen voor de tweede ronde van het Wimbledon-toernooi. Marcella Mesker heeft daarin al eerder dank zij een „bye" een plaats gekregen. ïariette Pakker, die via het kwali ficatietoernooi in het hoofdtoer nooi is gekomen, heeft voorals nog uitstekende mogelijkheden onbenut gelaten om eveneens zover te komen. De 20-jarige Rot terdamse had aan twee match- punten nog niet genoeg om de in de VS wonende, maar over een Duits paspoort beschikkende Bettina Bunge van zich af te schudden. De als 55e op de wereldranglijst ge noteerd staande Bunge verloor de eerste set met 6-3, won de tweede via een tie-break met 7-6 en heeft, na een achterstand van 2-0 te hebben weggewerkt, in de derde set een voorsprong van 3-2. Nadat Bunge de service van Pak ker had doorbroken achtte de leiding op Wimbledon het met het oog op de invallende duister nis verstandiger om het duel af te breken. Tweede ronde De sinds twee dagen 34-jarige Betty Stöve kende in haar partij tegen Du Vall nauwelijks of geen problemen. Stove mag derhalve in de tweede ronde aantreden te gen de Australische Chris O'N eill, de nummer 68 van de wereld. Bij winst treft Stöve die zelf 12e staat, de Tsjechoslowaakse Pin- terova'(92e), waarna zij, als alles volgens plan verloopt, Dianne Fromholtz tegenkomt. In Du Vall ontmoette Stöve een te genstander die zich op gras be paald nog niet thuis voelt. De 19- jarige Amerikaanse mag dan dit jaar zowel hebben afgerekend met Turnbull als met Casals, op weinig melijk op bij de achterlijn (pas in de derde game van de tweede set leverde zij, noodgedwongen, een volley af) en incasseerde daar het verlies met 6-1 en 6-4. Gisteren werd ook de tegenstander van Tom Okker in de tweede ronde bekend. Dat is de 21-jarige John Austin, die met 6-2, 7-6, 6-3 Cliff Drysdale opzij zette. Barker Ivanna Madruga heeft gisteren voor de enige verrassing gezorgd op Wimbledon. De 18-jarige Ar gentijnse schakelde met 6-3, 4-6, 8-6 de als 12e geplaatste Sue Bar ker uit. Barker, die in de eerste maanden nog zo sterk speelde dat zij werd beschouwd als de speel ster met de opvallendste come back, had in de derde set aanvan kelijk de beste vooruitzichten. Zij nam met 3-1 de leiding, maar moest toen vier games op rij af staan. Hoewel ze nog wel langszij kwam, verloor de Engelse ten slotte met 8-6. Bij de heren ver loor de als 16e geplaatste Italiaan Barazzutti van de Rhodesiër Pat- tison. jONDEN (GPD) - Tanya Harford heeft één set lang gedreigd om de „mooi ste dag" in het leven van Martina Navratilova te bederven. Ja haar overrompelende start, die de winnende cijfers 6-4 opleverde, bleek de 20-jarige Zuidafrikaan- se echter niet meer dan overdrij vende bewolking, die de statenlo ze Navratilova maar even in de schaduw kon zetten. In het reste rende gedeelte bepaalde Navra tilova echter wat er gebeurde en kon zij met 6-2,6-1 eindelijk haar moeder duidelijk maken waarom zij vorig jaar kampioene is ge- I worden op Wimbledon. n augustus 1975 hield Navratilova Tsjechoslowakije voor gezien en vroeg ze politiek asiel aan in de Verenigde Staten. Sindsdien heeft ze uitsluitend telefonisch en schriftelijk contact gehad met haar ouders en haar jongere zus Jana, die vorig jaar juli naar de Duitse grens moesten reizen om Martina op de televisie als eerste Oosteuropese het Wimbledon tennistoernooi te zien win- ifisa om zelf op het Centre Court aanwezig te kunnen zijn, kregen zij niet. „Aan de ene kant voel ik me uiterst gelukkig, omdat ik de ze titel heb gewonnen, aan de an dere kant voel ik me rot, omdat ik dit succes niet met mijn familie kan vieren", merkte Martina Na vratilova toen aan het eind van het toernooi op. Eén jaar later weet zij zich aan het begin van het evenement van iy/9 haar moeder aan haar zijde. Dat is te danken aan intensieve on derhandelingen in de afgelopen maanden. Aan telegrammen van Martina zelf, aan verzoeken van haarvader, die haar in haar jeugd heeft opgeleid (de Navratilova's spelen al drie generaties lang tennis), aan de medewerking van de „tennisminnende" eerste mi nister Lubmir Strougal van Tsje choslowakije en ten slotte aan het organisatiecomité van Wimble don. Visum „Afgelopen vrijdag hoorde ik dat mijn moeder zou komen. Ze heeft een visum gekregen, dat veertien dagen geldig is. We proberen dat verblijf nog wat te verlengen, zo dat ze straks ook met me mee kan naar de Verenigde Staten om te zien waar ik woon. Voorlopig ben ik echter allang blij dat ze er is. Ik heb lang genoeg moeten wachten en in spanning moeten zitten. Vooral maandag nog toen het vliegtuig, waarmee ze uit Tsje choslowakije kwam, een uur later arriveerde dan was gepland. Ik herkende haar eerst niet Martina Navratilova ontkende ove rigens dat de aanwezigheid van haar moeder haar in de eerste set zodanig had opgewonden dat zij geen antwoord wist te vinden op het spel van Harford. Tanya speelde in het begin Martina Navratilova is geconcentreerd bezig in haa Zuidafrikaanse Tanya Hardfort. Na een wat koude start wist de statenloze Navratilova tenslotte te zegevieren. partij tegen goed". Het zag er aanvankelijk dan ook naar uit dat de kleine Zuidafrikaanse ook op de baan detennisrebel zou worden, die zij ernaast al enige tijd is. DeJohan- nesburgse pleegt zich te distan tiëren van het „geouwehoer" van de andere tennissers: „Ze praten over niets anders dan over hun resultaten en over de prijzen van de hotels. Ze hebben me gewoon niets te zeggen. Ik behoor niet tot dat wereldje, daarom ga ik mijn eigen gang". Dinsdagmiddag leek het erop dat Harford dat ook tegen Navratilo va zou doen. Gesterkt door over winningen op Wade en Shriver, kortgeleden in Beckenham en Chicester, bepaalde zij op een al ternatieve manier in de eerste set hoe er gespeeld werd. Met haar ongekunsteldheid en haar jon gensachtige optreden zorgde zij in die fase van de strijd voor pure propaganda voor het damesten nis. Snel oplopend na haar op vallend krachtige service maakte zij de dienst uit aan het net en maakte zij duidelijk dat zij zich ook voor dit duel uitstekend had voorbereid. Een verrassing leverde het echter niet op. Navratilova, die in de eer ste maanden van dit jaar de grote ster was in het Amerikaanse in door-circuit, maar daarna alleen nog maar een invitatietoernooi in Tokio heeft gewonnen, herstelde zich overtuigend en liet Harford ten slotte nog erg simpel met 6-2, 6-1 achter zich. Caiyolle (Fra) 6-2 6-7 7-5 6-3. Bob Lutz (Vst>-Rejean Genois (Can) 6-3 6-2 6-2. Bill Scanion (Vst)-Robin Drysdale (Gbr) 6-3 6-3 7-5, Stan Smith (Vst>-David Car ter (Aus) 6-1 2-6 6-4 6-1. Pascal Portes (Fray-Ferdy Taygan (Vst) 1-6 6-4 6-4 6-4, Raul Ramirez (Mexy-Jorge Andrew (Ven) 6-2 6-3 6-1, Gilles Morctton (Fray- Alejandro Cortes (Col) 7-5 6-7 6-2 1-0. Tim Gullikson (Vst)-Mike Cahill (Vst) 6-4 6-2 6-4, Guillermo Vilas (Ar>-Roger Taylor (Gbr) 6-3 6-2 6-4, Jonathan Smith (GbrPAlvin Gardiner (Aus) 1-6 4-6 6-3 6-2 6-1. Cliff Letcher (AusPKim War wick (Aus) 7-6 6-1 2-6 7-6, Antonio Mu- noz (Spay-Dale Collings (Aus) 7-6 6-3 3-6 7-5, John Sadri (Vsty-Ismael el Shafei (Egy) 3-6 6-3 7-6 6-4, Patrice Domin- quez-Pavel Hutke (Tsj) 6-3 6—4 6—4. John James (Ausy-Erie Iskersky (Vst) 6-2 6-1 6-4, Ove Bengtsson (Zwey-John Lloyd (Gbr) 6-3 6—4 6-1, Adriano Panatta (Ita>- Angel Gimenez (Spa) 6-3 6-3 6—4, Fritz Buhning (Vsty-Rick Meyer (Vst) 6-3 6-4 6—4, Carlos Kirmayr (BreHlohn Feaver (Gbr) 6-1 4-6 3-6 6-3 6-4, Francisco Gon zalez (VstpRichard Beven (Gbr) 4-6 6-2 6-2 6-4, Jeff Borowiak (Vst)-Paul Kronk (Aus) 6-2 6-2 6-4. John Austin (Vst)-Cliff Drysdale (Zaf) 6-2 7-6 6-3. Ross Case (AusPBilly Martin (Vst) 7-5 6-7 6-2 4-6 6-2. Balazs Taroczy (Hon>-Randy Craw ford (Vst) 6-3 6-2 6-4. Jose Damiani (Uruy-Carlos Motta (Bra) 7-5 6-3 6—4, Jo- han Kriek (ZaO-Peter Feigl (Oos) 4-6 6-3 6-3 6-0. Phil Dent (AusPRick Fisher (Vst) 7-5 6-1 7-6, Andrew Pattison (Rho)-Corrado Barazzutti (Ita) 6-3 6-4 5-7, Victor Recci (Par-Sherwood Ste wart (Vst) 7-5 6-4 6-3, Peter Fleming (VstKJaime Fillol (Chi) 3-6 6-3 6-2 6-4. Manuel Orantes (SpaPRay Moore (Zaf) 7-6 6-7 7-6 2-2, afgebroken wegens duis ternis. Vervolg uitslagen dames, eerste ronde: Betty-Ann Stuart (VstV-Dianne Evers (Vst) 4-6 6-4 6-1, Ruta Gerulaitis (Vsty- Jill Cooper (Gbr) 6-3 6-4, Hana Mandli- kova (Tsj)-Diane Morrison (Vst) 6-3 6-4, Stacy Margolin (Vsty-Joanne Russell (Vst) 7-5 6-2. De volgende partijen wer den wegens de invallende duisternis af gebroken: Rosie Casals (Vst)-Heidi Eisterlehner (Wdl) 7-6, Kate Latham (Vst)-Daniela Porzio (Ita) 6-3 5-7, Sylvia Hanika (Wdly- Barbara Potter (Vst) 6-4 1-1, Mary Ca- rillo (Vsty-Ann Kiyomura (Vst) 6-2 1-3, Bettina Bunge (VsD-Mariette Pakker (Ned) 3-6 7-6 3-2, Mimi Wikstedt (Zwe>- Sharon Walsh (Vst) 6-2 2-4, Mima Jau- sovec (Joey-Sabina Simmonds (Ita) 6-2 2*-2. Vervolg uitslagen dames, eerste ronde: Virginia Wade (Gbr)-Peanut Louie (Vst) 6-0 6—4. Kerry Reid (Aus>-Renee Blount (Vst) 6-1 6-0. Cynthia Doemer (Ausy-Eli- sa Raponi (Arg) 6-2 6-4, Betty Stove (Nedy-Jeanne Duval (Vst) 6-1 6-4, Mar tina Navratilova (Vsty-Tanya Harford (Zaf) 4-6 6-2, Anne Hobbs (Gbr)-Lesley Charles (Gbr) 6-2 7-5. Ivanna Madruga- Sue Barker (Gbr) 6-3 4-6 8-6, Glynis Co- les (Gbry-Marise Kruger (Zaf) 5-7 6-4 7-5, Evonne Cawley-Goolagong (Aus)- Marcie Louie (Vst) 6-0, Billie-Jean King (Vsty-Yvonne Vermaak (Zaf) 6-4 6-1. WIELRENNEN - In de ronde van Zwitserland blijken vier deelne mers te zijn betrapt op het ge bruik van stimulerende midde len. Het zijn de Zwitsers Beat Breu, Erwin Lienhard'en Guido Amrhein en de Italiaan Enrico Guadrini. Ondanks verlies (8-7) tegen wereldkampioen Italië BOGLIASCO (ANP) - Voor de ogen van miljoenen Italiaanse televisiekijkers, die de wedstryd tegen Italië op het scherm volg den, heeft het Nederlandse wa terpoloteam gisteren op de eerste dag van het zeslandentoernooi in Bogliasco het rehabilitatieproces na het debacle van West-Berlijn (dertiende plaats) hoopvol inge zet Weliswaar werd tegen de wereld- GRONINGEN (GPD) - Erwin Koeman, het 17-jarige voetbalta lent van FC Groningen, is gecon tracteerd door PSV. De Eindho- vense club heeft voor de komen de drie jaar beslag op hem weten te leggen en is hiermee Feye- noord een slag voor geweest. Ook AZ'67 en Anderlecht wilden de Groninger jeugdinternational graag inlijven, maar vielen in een eerder stadium al af. FC Groningen was er volledig van overtuigd dat de beloftevolle lin- ker-middenvelder, die zich ook op de linksbuitenplaats uitste kend thuisvoelt, in ieder geval Hockeyteam verslaat ook Polen (5-0) MOSKOU (ANP) - Het Nederland se herenhockeyteam heeft giste ren tijdens het vierlandentoer- nooi ook de tweede wedstryd gewonnen. Polen werd met 5-0 verslagen. Voor Oranje scoorden Ties Kruize en Ron Steens twee maal en Theo Doyer eenmaal. Aanvoerder Ron Steens speelde zijn 122ste interland en plaatste zich zodoende alleen bovenaan de lijst van spelers voor het Ne derlandse elftal. voor nog eèn seizoen behouden kon worden. Met Erwin Koeman en diens vader Martin, die jarenlang voor FC Groningen heeft gespeeld, be stond een dergelijke afspraak. De geïnteresseerde topclubs werd te verstaan gegeven dat er over een jaar pas te praten viel, maar toen vorige week Feyenoord opnieuw een vorstelijk aanbod deed, laai de de strijd om de begeerde jeugdspeler weer op. Martin Koeman: „Erwin had er toen wel oren naar, omdat de aanpassing in het eerste elftal van FC Groningen vrij gemakkelijk was verlopen en hij tussen de be drijven door ook voor zijn mavo examen was geslaagd. Toen heb ben we Feyenoord en PSV ge vraagd wat ze te bieden hadden. Het is PSV geworden omdat hij een opleiding bij Philips krijgt en verder zijn de sociale voorzienin gen en verzekering er uitstekend. Tussen het financiële aanbod van Feyenoord en PSV bestond niet zoveel verschil". FC Groningen kan geen transfer som bedingen, aangeziep Erwin Koeman de amateurstatus heeft, maar PSV heeft de Groningers niet helemaal in de kou laten staan. Manager De Vries van FC Groningen: „We krijgen van PSV een financiële compensatie waar we erg tevreden over kunnen zijn. Hoe ontzettend jammer het ook voor ons is dat Erwin Koe man weggaat, we hadden hem onmogelijk kunnen houden. Fi- Erwin Koeman nancieel zou dat onverantwoord zijn geweest". kampioen met 8-7 verloren, de strijdlustige manier waarop deze nederlaag tot stand kwam hield een belofte in voor het verdere optreden in dit toernooi. Doorslaggevend in het aantrekke lijke duel was de grotere routine van én eenheid binnen de Ita liaanse formatie, die sedert de Olympische Spelen van Montreal 1976 (zilveren medaille) geen wij ziging van betekenis onderging. Deze facetten openbaarden zich vooral in de belangrijke derde speelperiode, toen Italië het Ne derlandse zevental definitief van zich af leek te schudden en van 3-2 naar 7-4 sprong. Daarvoor had Nederland zich uitstekend ge manifesteerd. Het bracht een do sis felheid en agressiviteit in het water, die de grotere zwemsnel- heid en wendbaarheid van de Italianen volledig compenseerde. De margevergroting in de derde seance kwam niet zo zeer tot stand door een betere Italiaanse spelopvatting, al was het vijfde doelpunt van Galli een uiterst fraai technisch hoogstandje na een even perfecte tegenaanval, maar vooral door de getructheid van Gianni de Magistris. De Cruyff van het Italiaanse water polo, die in de Italiaanse competi tie topscorer werd met het onaan tastbare record van 104 doelpun ten (hij nam meer dan 70 procent van de gehele teamproduktie voor zijn rekening) demonstreer de in die periode een aantal kneepjes, opgedaan in zijn ja renlange internationale carrière. De twee debutanten in deTrumbic- equipe, Frank van den Akker en Jan-Jaap Korevaar beten drie maal in het uitgezette aas en wer den dienovereenkomstig door de streng maar consequent leidende arbiter Brar. (West-Duitsland) bestraft. De Magistris voltrok zelf evenveel malen het vonnis, tweemaal uit een strafworp en de derde uit een numerieke meer derheid. De wedstrijd leek kort na het begin van de vierde en laatste periode geheel beslist toen Italië door Ba- raschini uit een strafworp (een weggevertje van de Russische arbiter Chachawa) nog verder uitliep. De onbuigzaamheid van het drietal routiniers Veer, Van Zeeland en Buunk (met drie tref fers topscorer), voorkwam niet alleen de onterechte afstraffing, maar bracht Nederland door drie doelpunten binnen twee minuten weer helemaal terug in de race. Met nog dertig seconden te spe len verplichtte dit fel jagend Ne derlands zevental wereldkam pioen Italië tot het overgaan van het rondspelen van de bal. Juist toen van Zeeland een interceptie plaatste redde de gong Italië. De penodestanden waren: 1-2, 1-1, 2-4, 3-1. Het scoreverloop was als volgt Van Zeeland 0-1, Marsili 1-1, Bara- schmi 2-1 (strafworp), Simeoni 3-1, Buunk 3-2, De Magistris 4-2, Buunk 4-3, Galli 5-3, De Magistris 6-3 (strafworp). Noordegraaf 6-4 (strafworp), De Magistris 7-4 (strafworp), Baraschini 8-4 (strafWorp), Vaar 8-5, Buunk 8-6, Noordegraaf 8-7. Aantal strafworpen: Italië 5. Ne derland 1. /s> cfe. mé- &P BJOPA/ &JOPMS7IXA /6 iEV £/<5£A//W A5V '5P&7P lVA//nP/P/JG£ PACMrtA wat WAJ& oy se. Mu app/p

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13