RUST WEERGEKEERD IN OOSTERPARKSTADION Joop Brand kiest voor Go Ahead Eagles W0Ên.~~*»2!!ï~ sponsort wereldbeker ruiters 4 r\ Record van Schutting op 400 m. Telstar kansloos in Trainingspartij' Wilfried Wesemael vast in leiderstrui ONDERDAG 21 JUNI 1979 4 folendam nu op zoek naar nieuwe supervisor AARLEM-VOLENDAM (GPD) - Joop Brand heeft gisteren defini tief voor Go Ahead Eagles geko zen. In een gesprek tussen het management van de Eagles en de directie van het CIOS Overveen, werd overeenstemming bereikt over nog een eeiyarig contract met de Deventer eredivisieclub. Daarvoor zal een bepaald werk schema worden uitgewerkt. Vooral het reizen van en naar Overveen en Deventer, had voor Brand de nodige problemen op geleverd. Dat betekent dat Brand geen supervisor van FC Volen dam wordt. {istermiddag is deze beslissing aan de voorzitter van de RKSV Vo- lendam, de heer J. Bond. mede gedeeld. De laatste zal nu probe ren een nieuwe supervisor aan te zoeken. Hij leidt voorlopig het bestuur van de FC Volendam en is van mening dat er een supervi sor boven Jan Mak, de huidige trainer, moet komen. Deze week zal hy daarover zijn voelhorens uitsteken. Naast de nieuwe trainer zal ook een nieuwe voorzitter moeten wor den aangezocht. Daarvoor wor den deze week besprekingen ge voerd met aspirantkandidaten. De bemiddelingscommissie die dit doet, bestaat uitban Bond, en Kees Tuyt (voorzitter amateuraf deling). Gepoogd wordt een Vo- lendammer voor deze functie aan te trekken. De aftredende be stuursleden K. Muhren, Wim Lig- thart en G. Zeilemaker hebben hun aftreden in beraad gehou den. Afhankelijk van de nieuwe voorzitter en de taakverdeling binnen het bestuur, zijn zij mo gelijk toch weer herkiesbaar. Naast de bestuurs- en trainers problemen wordt deze week ook gewerkt aan een oplossing van de transfer Pier Tol en het directeur schap BV Vrienden van Volen dam. Wim Ligthart van FC Vo lendam spreekt morgen met Ger- rit Peters van AZ'67 in Purme- rend over een eventuele vergoe dingssom voor Pier Tol. Zoals bekend heeft de arbitragecom missieeen tussenvoorstel ged aan en verzocht aan AZ om waar te C JP 4 maken of Brand en Van der Lin den destijds in opdracht van FC Volendam optraden. Met Sjaak Hogewoning en Piet So- •jp* par wordt vrijdag gesproken over functies in de BV Vrienden van Volendam. Mogelijk kunnen zij dan maandag als nieuwe direc teur en commissaris worden aan gesteld. Zoals bekend is het ge bruikelijk dat de BV Vrienden van Volendam ook in het stich tingsbestuur van FC Volendam wordt vertegenwoordigd. Mo menteel is dit de aftredende di recteur Wim Ligthart. Geels Sparta, dat goede hoop heeft Ruud Geels van Anderlecht over te nemen, oriënteert zich momen teel in Denemarken voor het ge val de transfer met de spits toch nog af mocht ketsen. Bestuurslid Ad Lam en oefenmeester Mircea Petescu toerden vorige week Joop Brand f, •««S iV door Denemarken om daar even tueel een spits op te duikelen. Tot dusver zegt de Kasteelclub nog niemand speciaal op het oog te hebben. Inmiddels heeft Sparta wel de jon ge selectiespelers René van der Gyp, Adrie van Tiggelen en Wout Holverda een driejarig contract voorgelegd. Voor de vertrekken de Sammy Morgan, die heeft la ten blijken best nog een jaar in Nederland te willen blijven, schijnt Haarlem interesse te heb ben. Een andere spits, Wim Tijl van de eerste-divisieclub FC Vlaardingen, heeft het hem voor gelegde eeryarige contract ge weigerd te tekenen. Theo Pahlplatz die bij FC Twente overbodig is geworden en van zijn club een vrije transfer kreeg speelt het komend seizoen voor de Westduitse amateurclub FC Epe. Het is de bedoeling dat Pahlplatz een jaar later als speler- trainer zal gaan fungeren. De gemeenteraad van Sittard heeft besloten dat de eerste divi- sie-club Fortuna SC tot 1983 op (meer) subsidie kan rekenen. Dit hangt nauw samen met het feit, dat Fortuna SX het komende sei zoen onder de naam "Fortuna Sittard" aan de competitie in het betaalde voetbal zal gaan deel nemen, waarbij de naam van de gemeente meer in het nieuws zal komen. De subsidie wordt met 50 procent verhoogd, van 100.000 tot 150.000 gulden. Ook de huurlast van de accommodatie van de club 40.000 gulden) zal voor rekening van de gemeente komen. Het voorstel van burgemeester en wethouders om ook de energie kosten van 25.000 gulden te ver goeden, werd met dertien tegen elf stemmen afgewezen. Feyenoord gaat van 23 tot en met 30 juli in een trainingskamp op IJsland, als voorbereiding op twee internationale toernooien en het begin van de competitie in augustus. Na de start van de voorbereidingen op 9 juli en enkele oefenwedstry- den tegen amateurclubs uit de regio Rotterdam, vertrekt de se lectie op maandag 23 juli naar IJsland. Er zijn vier wedstrijden vastgesteld. Op dinsdag 24 en zondag 29 juli tegen de oude club van de vorig jaar gecontracteerde IJslander Petur Petrusson, Akranes. Op woensdag 25 speelt Feuenoord tegen IBV en op vrij dag 27 tegen Akureyri. Van vrijdag 3 tot en met zondag 5 augustus neemt Feyenoord deel aan een internationaal toernooi van Schalke '04 in Gelsenkir- chen. In een wedstnjd voor het interna tionale jeugdtoernooi in Toulon, waaraan ook Nederland deel neemt, heeft Frankrijk gister avond Joegoslavië met 1-0 ver slagen. Het doelpunt werd der tien minuten voor het einde ge scoord door Pascale Francoise. GRONINGEN (GPD) - De ruim vijfduizend thuisblijvers die niet de moeite hadden geno men hun kaartje te ruilen voor een nieuw en treebiljet, bleken de voortzetting van het op 10 juni voortijdig afgebroken duel FC Groningen- Telstar juist te hebben getaxeerd. Behoudens wat geiiun van een groepje jongelui in het met ze venduizend mensen gevulde Oosterparkstad ion verliepen de resterende 57 minuten en 23 se conden emotieloos. De gezapig heid in het veld was in overeen- stemm ing met de verloren positie die de beide ploegen op de rang lijst van de nacompetitie inne- men. AU een een uitstekende goal van de 17-jarige Erwin Koeman, die daarmee voor een 3-0 eind stand zorgde, bracht een beetje leven in de brouwerij. 'Een trainingspartijtje", luidde na afloop de begrijpelijke kwalifice ring van Telstar-trainer Martin van Vianen. Er stond voor zijn elftal in feite niets meer op het spel. Van revanchegevoelens viel alleen iets te bespeuren bij Fred Bischot, in wiens nabijheid het mes terechtkwam dat het vorige duel na een goed half uur beëin digde. Hij wilde in sportieve zin afrekenen met de Groninger rechtsbuiten Eddy Bakker, die tien dagen geleden de Telstar aanvoerder aanstellerij verweet. Het was Bischot niet aan te zien dat hij nog gebukt ging onder het in cident en dinsdag aanvankelijk geen trek had om opnieuw naai Groningen te reizen. Hij leidde de Velsenaren in het offensief, di rect nadat arbiter Thomas de strijd met een scheidsrechtersbal in de middencirkel had laten her vatten. Volgens de spelregels had er begonnen moeten worden met een inworp voor Telstar, op de plaats waar Bischot zich bevond toen het beruchte mes werd ge gooid, maar scheidsrechtersbaas Van der Kroft vond het raadza mer de plek des onheils te mij den. Ongeïnspireerd FC Groningen toonde zich ongeïn spireerd en modderde maar een beetje aan. Gebrek aan concen tratie speelde vooral de defensie, waarin ausputzer Hiddink weinig zelfvertrouwen had, parten. Tel star was het meest aan de bal en er ontstonden een paar goede scoringskansen na de ingekorte pauze van vijf minuten. Ayre trof, toen hij van dichtbij hard in schoot, het hoofd van Waalder- bos en een inzet van Buma werd door Van Loon van de doellijn gewerkt. Ook Van der Meer had de achterstand nog kunnen ver kleinen, maar de Groninger doelman Tukker reageerde snel en foutloos. Ook arbiterThomas werkte niet erg mee. De Amsterdammer ver zuimde naar elk elfmeterstip te wijzen toen Hiddink de doorge broken Stam tegen alle regels onderuit haalde. Pas in het laatste kwartier kwam FC Groningen uit het slop. De talentrijke Erwin Koeman, op wie alle Nederlandse topclubs azen maar die in ieder geval nog een jaar in Groningen blijft, hielp zijn ploeg erbovenop. Hij leidde enkele gevaarlijke aanvallen in en zorgde zelf voor de enige goal, twaalf minuten voor het einde. In volle vaart joeg hij de bal van bui ten het 16-metergebied achter Nederburgh, zodat het publiek tenminste nog een beetje aan zijn trekken kwam. Bakker miste vervolgens nog toen hy alleen voor de Telstar-doel man opdook, maar in het missen van dergelijke kansen heeft FC Erwin Koeman (links) beslist het rustige verlengstuk van het 'mesduel FC Groningen-Telstar De Velser goalie Jan Nederburgh heeft het nakijken. Groningen de laatste wedstrijden een bedenkelijke reputatie ver worven. Ondanks de hopeloze stand van zijn ploeg op de ranglijst heeft de Groninger trainer Theo Verlan gen de strijd nog niet helemaal opgegeven. Voorwaarde is echter dat Fortuna SC zondag aan Wil lem II één punt afstaat en FC Groningen de resterende twee wedstrijden wint. Dan hangt alles Stand: af van wat Telstar tegen Willem II 1. Fortuna SC presteert, maar het is haast on- 2. Willem II denkbaar dat de Velsenaren op 3. Groningen het beslissende moment de Gro- 4 Telstar 0 16 6-3 1 1 5 5A 1 2 3 3-5 LAAX (ANP) - Het is zeer waar schijnlijk dat een renner van de ploeg van Peter Post evenals vo rig jaar de Ronde van Zwitser land zal winnen. Ging in 1978 de zege naar Paul Wellens, nu heeft zijn land- en teamgenoot Wilfried Wesemael de beste vooruitzich ten op de eindoverwinning. Hoewel de 29-jarige Belg gisteren in de achtste etappe met een ach terstand van 3 minuten en 54 se conden op winnaar Battaglin eindigde, versterkte hij zijn lei dende positie in het algemeen klassement. Gerrie Knetemann, die dinsdag de rit naar Locarno won en oprukte naar de derde plaats in de rangschikking, is na de etappe van gisteren uitge schakeld. De wereldkampioen was al achtergeraakt toen een kopgroep onder aanvoering van Battaglin en de Fransman Buso- lini dertig kilometer voor de eindstreep aan de beklimming van de Lukmanierpas, de voor naamste hindernis in deze 139 kilometer lange rit van Locarno naar Laax, begon. De Italiaan Battaglin, die in de ronde an vorig jaar drie etappes won, maar tot dusver teleurstellend had gere den wist in de slotfase een voor sprong van 1.41 op zijn me devluchter op te bouwen. Uitslag; 1. Giovanni Battaglin (IT) 3 uur 54 minu ten en 41 seconden., gem. snelheid 33.626 km/u.. 2. Patnck Busohni (FR) op 1.41., 3. Michel Pollentier (BEL) op 3.19., 4. PierinoGavazzi (IT)op3.45., 5. Gody Schmutz (ZWI) op 3.50., 18. Henk Lubberdmg (NED) op 4.02. Het algemeen klassement 1. Wesemael (BEL) 34 uur 36 minuten en 28 secon den.. 2. Pevenage op 4.15., 3. Lierihard op 4.20., 4. Mazzantini op 4.39., 5. Van- otti (IT) op 4.59.. 6. Pozo op 6.00.. 7. Fuchs op 6.10., 8. Wellens (BEL) op 6.21., 9. Sutter (ZWI) op 0.54., 11. Lub- berding op 6.59. Ronde van de Aude Dc Belg Mare Renier heeft gister middag het tweede gedeelte van de tweede etappe van dé Ronde van de Aude gewonnen. Hij ver sloeg in de sprint de Fransman Jean-Louis Gauthier, de Neder lander Jan Aling en acht andere renners. Hennie Kuiper die ook in de eerste groep zat werd tien de. Gistermorgen had de Belg Claude Criquelon het eerste deel van de tweede etappe gewonnen. Francesco Moser behield de leiding in het algemeen klassement. Hij eindigde in deze middagetappe, die over 158 kilometer van Cuxac naar Bram leidde, in de tweede groep die met 25 seconden ach terstand op de winnaar de eind streep passeerde. Spelers LGB geselecteerd DEN HAAG (ANP) - Stan van Bel- ku m en Jan Jaap Korevaar van de Zijl/LGB en Eddie van Es, Eric Noordegraaf, Frans van de Akker en Tony Buunk van AZC Alphen zijn opgenomen in het Neder landse waterpoloteam, dat in Bogliasco deelneemt aan een zeslandentoernooi. Het toernooi wordt van 26 t/m 28 juni gehou den. PAARDESPORT - In een zieken huis te Deurne is overleden Rits- ke Velstra. Velstra - vader van de ruiter van het jaar 1978 Tjeerd Velstra - was een zeer bekende figuur in de Nederlandse paarde- sportwereld. Gedurende vele ja ren was hij lid van het bestuur van de Nederlandse hippische sportbond ROOSENDAAL (GPD) - "Ge bent een sterke". Zo complimenteerde gisteravond Wilfried Geeroms zijn pupil Harry Schulting, die iedereen en vooral zichzelf ver baasde met een glanzende re cordtijd van 46,11 seconden op de 400 meter. Schultings prestatie was het abso lute hoogtepunt van de dames- en hereninterland tegen Noorwe gen, die gedurende twee dagen in Roosendaal wordt afgewerkt en Nederland op de eerste dag een juniorenrecord en twee senioren records opleverde. Dit inclusief Schultings record, dat eigenlijk nogal onverwacht kwam, want eigenlijk was de nu onttroonde recordhouder op de 400 meter. Koen Gijsbers, de man van wie veel werd verwacht. De Leide- naar draaide echter niet. "Ik had verwacht Koen naast me te zien. Toen hij niet kwam, was ik bang dat ik zelf te hard ging, dat ik zou afknappen", aldus Schulting. Na enkele jaren uit Oranje weg te TENNIS - De Nederlandse speel sters Mariette Pakker en Marcella Mesker hebben zich gisteren in Roehampton geplaatst voor het damesenkelspel van het hoofd toernooi om de tenniskampioen schappen van Wimbledon, dat maandag in Londen begint. zijn geweest, maakte Brouwer zijn rentree meteen knappe 10,52 seconden, vergelijkbaar met die 10,3 handgeklokte seconden op de 100 meter. En nu dan een offi cieel Nederlands record, want de KNAU had als limiet 10,55 se conden gesteld. Het derde record dat op het Roo- sendaalse kunststof sneuvelde, was afkomstig van de Groningse juniore Annie Moedt, die in de door de bekende Noorse Greta Waitz in 4.05,4 gewonnen 1500 meter haar persoonlijke record flink omhoog haalde. Zelfs tot 4.17,5, waardoor de reis naar de Europese jeugdkampioenschap pen in Polen haar niet meer kan ontgaan. Gisteravond was er een estafette kwartet heel dicht bij een record. namelijk de 4x100 meter heren- ploeg, die met Theo van Kuyven- hoven, Raymond Heerenveen, Bert Lambeck en Henk Brouwer naar 40,32 seconden raasde. De limiet voor het record is 40,25 se conden. Een heel klein gaatje rest dus nog. Al deze prestaties leidden er mede toe dat Nederland na de eerste dag zowel bij de dames als de he ren leidt. Bij de heren droegen daar ook de triomfen van de As- sense junior Bert Knollema - in zijn eerste senioreninterland naar 14,5 seconden op de horden - de vertesprong van 7.56 meter van Roy Sedoc, de winnende 4.80 me ter polshoogsprong van Eltjo Schutter en ook de tweede plaats van Joost Borm (E.41,9) op de 1500 meter toe bij. Bij de dames was er naast de 400 meter zelfs nog een dubbele overwinning, namelijk bij het hoogspringen voor Sylvia Barlag (1.80) en Els Stolk (1.75). Verder won Els Vader opnieuw een in ternationale sprintrace (11.61 se conden) en was de Zeeuwse met Martha Derby, Elly Henzen, Tilly Verhoef voor winst op de 4x100 meter in 4T.15 seconden verant woordelijk. I De Keniaanse atleet Henri Rono zal zondag in Nijmegen niet deel kunnen nemen aan internatio nale atletiekwedstrijden. De atle- tiekbond van Kenia heeft Rono een startverbod opgelegd, het geen door de Internationale Amateur Atletiek Unie (IAAF) is overgenomen. De Engelsman Steve Ovett komt daarentegen wel naar Nijmegen. Ovett is Eu ropees kampioen op de 1500 me ter en nummer twee van Europa op de 800 meter. DEN HAAG (GPD) - Het minis terie van land bouw en visserij zet het plan, de organisatie van de wereldbeker voor springruiters jaarlyks met een bedrag van 600.000 gul den te sponsoren, door. Dat was de uitkomst van een ge sprek, dat gistermiddag tus sen vertegenwoordigers van het ministerie en de Interna tionale Hippische Federatie werd gehouden. Zoals bekend was er nogal wat kritiek geuit op dit plan van het ministerie door onder an dere Joop Worrell, tweede kamerlid van de PvdA. Wor rell vond het uitermate vreemd dat dit soort zaken door de publiciteitsmedia bekend moesten worden ge maakt. Daarnaast kon hij het niet goedkeuren dat de over heid een topsportevenement als de wereldbeker voor springruiters ging sponso ren. Het ministerie van landbouw en visserij, in de persoon van de heer Kwaak, een van de aan wezigen tydens het gesprek van gisteren; "Worell snapt er niets van. Het ministerie doet eigenlyk al jaren aan sponso ring. En wat Joop Worrell ook schijnt te vergeten is dat de overheid weliswaar geld in een sport stopt, maar dat niet doet met de bedoeling er winst uit te halen. Dit is in landelijk belang. Het komt niet ten gunste van een be- dryf'. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15