h oreca het niet langer Vi&aket. $ezier... Vakantie? Tü.inLeidsenhage! Leidsenhage: Neem geen risico, neem de Ideale Reisverzekering vandeEuropeesche. Lezers schrijven erzoek aan de gemeente Leiden oor herziening sluitingstijden Man (18) op heterdaad betrapt De Europeesche. Uw ideale reisgenoot. DONDERDAG 21 JUNI 1979 LEIDEN - De afdeling Leiden van Horeca Nederland is onlangs een omvangrijke actie begonnen die uiteindelijk moet leiden tot gelijkschakeling en verruiming van het sluitingsuur op vrijdag- en zaterdagavond (van twee) tot drie uur. Het bestuur van de horecabond heeft in een brief aan het gemeentebestuur een dringend verzoek hiertoe gedaan, voorzien van een flink aantal argumenten. Mlereerst wordt in de brief ge- tracht het mogelijke tegenargu ment van toenemende geluid soverlast by een verruiming van het sluitingsuur te weerleggen door te stellen dat verruiming een spreiding van vertrekkende be zoekers, "en dus minder over last", met zich zal meebrengen. ^Ju is het zo dat om twee uur op eens duizenden mensen op straat verschijnen. Dat zal veranderen wanneer de sluitingstijd wordt verruimd", stelt Leo Kamphues, secretaris van de Leidse horeca bond. Concurrentie Verder voert het bestuur in haar bnef aan de gemeente de c rentievervalsing ten i sociëteiten en andere horecabe drijven waarvoor afwijkende sluitingstijden gelden, het ver anderde leefpatroon en de ver minderde exploitatie door para- commercialisme als argumenten Als laatste argument wordt de si tuatie in de Leiden omringende gemeenten genoemd. 'Tal van gemeenten, zoals Alphen, Was senaar, Warmond, Leiderdorp, Den Haag en Scheveningen, kennen reeds een sluitingsuur dat later is dan hier in Leiden, hetgeen voor ons een zware con currentie betekent en tevens een grotere verplaatsing met zich mee brengt. Wat de verkeersvei ligheid zeker niet ten goede komt", aldus stelt het bestuur in de brief. Steun De Leidse horecabond weet zich bij haar actie gesteund door het overgrote deel van de horecaon dernemers. Dat blykt overduide lijk uit een enkele weken terug gehouden enquête onder de on geveer 90 bij de Kamer van Koophandel geregistreerd staande Leidse horeca-onderne- mers. Van hen namen er 66 aan de enquete deel. Slechts zes onder nemers willen een handhaving het huidige sluitingsuur. De overige 60 zijn voor een grotere of kleinere verruiming. [Vrijwel unaniem is men van me ning dat het huidige ontheffings- stelsel niet redelijk is en dat de LEIDEN - De Leidse politie heeft afgelopen nacht rond vier uur een 18-jarige jongeman op heterdaad betrapt bij een inbraak in een au- tomaterialenhandel San de Ga- briël Metzustraat (achter de Groenoordhallen). Bij controle, die werd uitgevoerd nadat op het bureau een melding van inbraak was binnengeko men, werd de nachtelijke avontu rier in de winkel aangetroffen, terwijl hij druk doende was om kostbare materialen te verzame len. Hij had inmiddels voor een bedrag van 5000 gulden aan goe deren klaar gezet om mee te ne men. De jeugdige inbreker, die geen vas te woon- of verblijfplaats schijnt te hebben, is overgebracht naar het bureau aan de Zonneveld straat waar hij in de loop van vandaag is verhoord. Inbraak in filiaal EDAH LEIDEN - By het filiaal van het grootwinkelbedrijf EDAH aan het 5 Meiplein is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebro ken. De daders, over het aantal is niets bekend, kwamen binnen door de toegangsdeur te forceren. Een hoeveelheid tabakswaren. geschat op 600 tot 700 gulden, al dus de Leidse politie. GESLAAGD LEIDEN - Aan de Kath. Vakschool Galgewater" slaagden voor het diplo ma lager beroepsonderwijs: J. v. Beek, D. v.d. Berg, B. de Bolster, L. Broekhof, I. Buntsma, J. den Dubbelden, H. van Egmond, M. Eradus. H. Fielemon, M. v.d. Geer, L. Goerdat, A. de Groot, J. Ha verkort, M. Heijmans, A. Homberg, D. Hooijberg, M. van Kampen, C. Klein, I. Klein L. Kohier, A. Faber, R. Jejanan, A. v.d. Maat, E. v.d. Nouweland, T. Schultz, A. v. Soest, W. Koudijs, N. Kransse, J. v Leeuwen, Y. van Leijden, M. van Loe, H. v.d. Meer, L. v.d. Meer, J. Meskers, L. van meurs, L. van Mil, A. Otten, W. Roeleven, H. v.d. Steen, M. van Velzen, F. Wanders, E. v.d. Weijden. R. v.d. Werf. M. van Wet ten, M. Wilkens, M. Winters, M. v.d. Steen, T. v. Velzen, A. Voogt, R. Werk, R. v.d. Weijden, A. de Zoete. sanctie by overtreding (3 maan den om twaalf uur dicht wanneer men twee keer een kwartier te laat de deuren heeft gesloten) on evenredig is. Leo Kamphues: "Wy worden niet alleen gesteund door de horeca ondernemers maar ook door de horecabezoekers. Op dit moment zijn we bezig met een enquête onder de bezoekers. Volgende week zal deze worden afgerond maar nu al is één ding heel duide lijk geworden. De burger voelt zich gediscimineerd doordat er verschillende sluitingstyden worden gehanteerd en doordat men niet zelf mag bepalen hoe laat men naar huis wenst te gaan. Uit de duizenden formulieren die nu al binnen zijn valt deze conclusie te trekken. Belachelijk Voorzitter Wim Visscher vult strijdlustig aan: "Nu is de tyd ge komen om aan die belachelijke situatie hier in Leiden een eind te maken. De horeca pikt het niet langer, er zullen nu spijkers met koppen moeten worden gesla gen. Al jaren hebben we tegen de bierkaai moeten vechten. Bur gemeester Vis heeft de boot altijd weten af te houden, maar die man komt nu steeds meer geïsoleerd te staan. Immers, verschillende gemeentelijke commissies en de meeste raadsleden zijn van me ning dat er een gelijkschakeling van sluitingstyden moet komen. Vis is bijna de enige die zich er nog tegen verzet. Ook hij zal overstag moeten. Wy zullen niet rusten voordat het zover is". ADVERTENTIE 't Gezelligste, modernste winkelcentrum vlakbij Den Haag Volop gratis parkeerruimte. Makkelijk te bereiken. U vindt er alles wat uw hart begeert. En elke week is er iets bijzonders, iets leuks of iets geks! 93 KAUS*c «41^' nof*a ZaVetnUV ^eS\e6°00 P°P' ",0^ °P»e,eSAc* ,6.oO"P' LEIDEN - Het kinderprogram ma in het kader van de viering van het 33ste lustrum van studentenver eniging Minerva gistermiddag mag geslaagd genoemd worden. Onder volle zon, met een fris windje, vermaakten de 5 lagere schoolklas- De Leidse Hout bpod prima gele genheid voor deze fe&iviteit, die niet alleen de kinderen, maar ook de studenten en ouders veel plezier ADVERTENTIE Bij een prettige vakantie hoort een goede reisverzekering. Allicht, Ai kunt niet zonder. Maar neem dan wel een komplete, de Ideale van de Europeesche. Want met een reis verzekering van de Europeesche heeft u de slagvaardige Europeesche S.O.S. CENTRALE altijd achter de hand. Dagen nacht bereikbaar voor direkte hulpver lening. Bjj ziekte, een onverhoopt ongeval, bij overlijden. Da's wel zo veilig. Autovakantie? Neem geen risico, neem de I.A.V. er voor alle zekerheid bij. Oftewel, de Internationale Automobilistenhulp Verzekering. Dan bent u gedekt tegen nagenoeg alle financiële risico's, zelfs in Nederland. Ga maar na. De Europeesche S.O.S. CENTRALE zorgt ook hier voor daadwerkelijke hulp. En direkt. Wanneer de auto of aanhanger uitvalt, wanneer bestuurder en/of inzittenden door ziekte of ongeval niet verder kunnen, ja, zelfs bij geldnood. En verder: recht op komplete rechts bijstand en vergoeding van* allerhande kosten zoals huur van een veivangende auto, extra hotelkosten, sleepkosten enz. Een veilig gevoel is dat. U heeft wel een reis verzekering van de Europeesche, maar dit jaar (nog) geen I. AV. Dan kunt u toch in geval van nood een beroep doen op de Europeesche S.O.S. CENTRALE die de belang rijke gegevens doorgeeft aan instantie of maatschappij waarbij u eventueel recht op hulp hebt. Over service gesproken. Kortom: neem een reis verzekering van de Europeesche plus I.A.V. de meest ideale kombinatie met een maximum aan direkte hulp verlening door de S.O.S. CENTRALE van de Europeesche, met liefst 16 vestigingen in Europa. Wel zo veilig en zeker niet duur. Ideale Reisverzekering reeds vanaf f 1,- per persoon per dag. I.A.V. (voor auto in cl. alle inzittenden) t/m 11 dagen f 13,50, t/m 22 dagen f 18,50, langer dan 22 dagen f 23,50. Toeslag 50% voor aanhanger. Poliskosten f 4,- (incl. assurantie belasting) per verzekeringsbewijs. Meer zekerheid bij 8.000 adressen. Alleen al in Nederland kunt u by meer dan 8.000 assurantie adviseurs onze reisverzekeringen afsluiten; informeer b(j de assu rantiekantoren, by de meeste banken, reisbureaus en warenhuizen. Doen. EUROPEESCHE VYVT777 VERZEKERING MAATSCHAPPIJ N V. bezorgden. De strijd in de zeskamp laaide, ondanks de warmte, hoog op. De kinderen wedijverden om de beste resultaten tijdens de eerste vier spelen, waaronder zaklopen, bakstene ilopen (zie foto) en bal spelen. De studenten hadden ook een heuse zeepbaan gemaakt. Keer op keer renden de jongens en meisjes de gladde baan op om besmeurd met zeep naar beneden te glijden. Tij dens dit geberuen begon voor ande re klassen het touwtrekken. Daar hadden de kinderen al gauw door hoe je het meeste lol kon maken. Ze trokken eerst om te winnen, maar zagen ze dat dat ze het niet zouden halen, dan lieten ze tegelijk het touw schieten. Ook na de prijsuitreiking bleven de kinderen in de Leidse Hout. Zes kampwinnaar. Marnix van St. Al- degondeschool kon met de zilveren beker in de hand kijken naar het opstijgen van een reusachtige luchtballon. WINKELCENTRUM LEIDSENHAGE, LEIDSCHENDAM spanning Na een lange tijd waarin de hete lucht de ballon werd. ingeblazen schoot voor de ogen van tenmiste 100 kinderen het rood-wit- blauwe gevaarte de lucht in. Parkeerverbod Het stukje in uw blad van afgelo pen maandag over een halfjaar lijks parkeerverbod op de Vliet- weg, voortvloeiende uit de moei lijkheden die door het parkeren op deze weg zijn ontstaan, is juist. Onjuist is de conclusie van hel provinciaal bestuur, dat Oostvliet niet voor voldoende parkeer ruimte zorgt In 1973 had Oostvliet 106 tuinen en een parkeerruimte voor plm. 45 auto's. In 1974 werd het com plex vergroot tot 245 tuinen ter wijl de parkeerruimte hetzelfde bleef. Van de 245 leden zijn er 198 in het bezit van een auto. Geen wonder dus dat dit tot ongewen ste toestanden leidde. Nu gebruikt men vaak de dood doener 'dan komen ze maar op de fiets'. Net zo goed als de bezitters, die zich met hun sleeën naar het tweede of derde huis begeven, hebben arbeiders (ons ledenbe stand bestaat voor 98uit arbei ders) het recht met hun derde hands Kadetje naar de tuin te ryden. Al vaak heeft het bestuur van de Leidse Bond van Amateurtuin ders, waarbij Oostvliet is aange sloten, er in de afgelopen vijfjaar by het gemeentebestuur op aan gedrongen meer parkeerruimte beschikbaar te stellen. Ook onze voorzitter, de heer Cambier, heeft daar waar mogelijk gehoor trach ten te vinden voor het probleem. Helaas, tot nu toe vergeefs. Het motief zou zijn dat er geen grond beschikbaar is. Wij zijn zo vrij dat >n twyfel te trekken, om dat tussen de percelen 64 en 66 tegenover Öe veevoederfabriek een stukje gemeentegrond ligt dat heel goed als parkeerterrein is in te richten. G. Beurse secretaris turnvereniging Oostvliet Jac. Urlusplantsoen 242 Tuiden LEIDEN - Wethouder Tesselaar heeft gistermiddag handteke ningen ten bate van twee acties i n ontvangst genomen. Enige kin deren (foto) overhandigden hem handtekeningen als resultaat van een actie voor een skateboard- baan in Leiden. Tot grote vreugde van een aantal aanwezigen in het Waaggebouw deelde de wethouder mee dat by wijze van experiment gedurende de periode van één jaar achter de Ton Menken-hal een baan wordt aangelegd. De skateboardbaan zou medio augustus gereed ko- De tweede actie was gericht tegen de bezuinigingen in plaats van verbeteringen by de kinderop vang in Leiden. Volgens woord- voerdster Corrie Hageman van de actiegroep 'Meer Kinderopvang Leiden' is er dringend behoefte aan voldoende, verantwoorde en voor iedereen betaalbare kinde ropvang in Leiden. Ze pleitte voor meer subsidie voor de al be staande voorzieningen plus voor uitbreiding van de kinderop vang. Ze memoreerde dat in heel Leiden momenteel 1020 peuters worden opgevangen terwijl er zo'n 650 op de wachtlyst staan. Bovendien heeft een aantal peuterspeelzalen een wachtlyst-stop ingesteld. Op de 26 speelzalen worden 3 leid sters geheel gesubsidieerd; de overigen worden ten dele gesub sidieerd of moeten uit ouderbij dragen, via de WSW (Wet Sociale Werkvoorziening) worden be taald. Volgens wethouder Tesselaar geeft de gemeente momenteel jaar lyks. zo n 500.000 gulden uit aan peuterspeelzalen De wethouder gaf toe dat er veel meer geld no dig was, geld dat niet van de ge meente Leiden maar van het rijk moet komen. Alleen als het ryk meebetaalt is "de weg naar het punt van de basisvoorziening voor het peuterspeelwérk moge- lyk" aldus de wethouder. Overigens was het Waaggebouw gistermiddag gereserveerd voor de presentatie van het gehele welzijnswerk. Zo was er informa tie verkrijgbaar van de LJA (Leidse Jeugd Actie), de club- en buurthuizen, kinderopvang, vrouwen- en jongerenwerk.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11