te groot? Leiderdorp met W inkelcentrum woningen e/cfee agenda IS NIE1 ,Dit pikken we niet meer' VFRKFFRSPT.AN Gereserveerde reactie Ben Wop plan winkeliers Ruime belangstelling voor tentoonstelling over wonen in Haaswijk Amerikanen gewond bij auto-ongeval LEIDERDORP - Op de hoek van de Hoofdstraat en de Berkenkade in Leiderdorp, waar nu nog het gemeente huis staat, moet een winkelruimte komen met een op pervlaktevan zo'n 1500 meter (inclusief opslagruimten en winkelkantoren). Daarbovenop zullen 45 woningen ge bouwd worden. Het gehele gebouw zal dan zes lagen hoog moeten worden. Het schetsplan toont een nieuw gebouw dat met twintig meter hoogte op de hoek, hoger wordt dan het huidige raadhuis. Dit idee is neergelegd in een voor lopig schetsplan dat de veertien Leiderdorpse middenstanders aan het gemeentebestuur hebben aangeboden. In samenwerking met "Innoplan" uit Oisterwijk hebben de winkeliers een teke ning laten maken van hun toe komstige winkelconcentratie. Om een dergelijk complex moge lijk te maken zullen de panden in de Hoofdstraat 1 tot en met 3 (het hoofdgebouw) en de nummers 7 en 9 (oorspronkelijk woonhui zen), tegen dè vlakte moeten. Het winkeliersplan omvat een ge bouw dat gedeeltelijk in de Hoofdstraat en gedeeltelijk aan de Berkenkade komt te liggen. Hierbij wordt ook het huidige parkeerterrein naast het gemeen tehuis betrokken. Het is de bedoeling dat het gebouw op de hoek Hoofdstraat/Berken kade het hoogst wordt en het naar de zijkanten en naar achteren toe af te bouwen tot een lagere hoog te. Verder gaat het plan uit van een passage, een overdekte bin nenstraat die de bocht afsnijdt van de Hoofdstraat naar de Ber kenkade. OEGSTGEEST - "U had zélf dan maar die brief moeten schrijven als het ambtelijk zo lang duurt want dit pikken we niet meer". Met deze hefti ge kritiek uitte het Oegstgees- ter raadslid Kohlbeck (PvdA) gisteravond zijn ongenoegen over wethouder Thorn. Deze had tijdens de verkeerscom- missievergadefing van vier weken geleden, waar ook Warmondse raadsleden bij aanwezig waren, toegezegd een brief met het gezamenlijke standpunt over de Haarlem- mertrekvaartweg aan de provincie te sturen. De gemeenteraadsleden van de buurgemeenten waren toen bij elkaar om een veilige op lossing voor de verkeerssitua tie op deze weg te bespreken. Een conceptbrief, werd toen afgesproken, zou zo spoedig mogelijk aan de aanwezigen worden voorgelegd en daarna naar Gedeputeerde Staten worden gezonden. "We hebben die brief nu nog niet en dan te bedenken dat in de tussentijd zeker zesduizend bekeuringen op die weg zijn uitgedeeld omdat automobi listen zich niet aan de spits uurafsluiting houden", ging Kohlbeck verder. Ook VVD- fractieleider Reilingh stak zijn ongenoegen over de trage ontwikkeling niet onder stoe len of banken. Maar Kohlbeck ging verder in zijn handboek: "Als u niet binnen enkele da gen nadat zo iets is afgespro ken zo'n brief op tafel kunt krijgen bent u niet geschikt als voorzitter van deze com missie". Wethouder Thorn verdedigde zich met de opmerking dat het stuk degelijk en goed moest worden voorbereid en in het college van B en W diende te worden besproken. Overigens deelde hij mee dat juist deze week de brief aan de raadsle den en aan Warmond is opge stuurd. "U had op z'n minst het provinciaal bestuur al vast telefonisch verslag van ons gezamenlijk overleg kun nen geven als een brief zo lang duurt want die zit met span ning te wachten op ons stand punt", aldus Kohlbeck. De PvdA-er voorspelde verder dat het nog wel "tienduizend bekeuringen op de Haarlem mertrekvaart weg zal duren" voordat bij het Provinciehuis in Den Haag de brief door de brievenbus glijdt. Door de bouw van 45 woningen en de passage moeten het gehele complex voor de veertien mid denstanders financieel een haal bare zaak worden. Afgezien van de economische haalbaarheid door het opnemen van woningen en een modern winkelstraatje in het complex, waardoor de bouw kosten in feite gedrukt worden, is het de bedoeling dat naast de veertien andere winkeliers, een zelfbedieningszaak wordt ge opend, die als trekpleister moet fungeren. De heer De Lange, één van de win keliers die het initiatief genomen heeft om in het oude dorp een nieuwe centrale winkelvestiging te openen, betreurt de harde voorwaarde die de gemeente stelt om een Leiderdorpse "trekker" in de concentratie te stoppen. MICO "Wij hebben gezamenlijk inmid dels een Mlddenstands-COmbi- natie (MICO) opgericht. Jammer, want we hadden eerst een "trek- WASSENAAR - Vier Amerikanen, woonachtig in Nederland zijn vannacht met hun auto tegen een boom op de Groot Hasebroekse- weg in Wassenaar gereden. De bestuurder en één van de inzit tenden raakten daarby ernstig gewond. De politie heeft nogal wat moeite gehad om de vier 18- jarigen uit het wrak dat tegen de boom gekneld zat te bevrijden. De bestuurder, de in Wassenaar woonachtige W.L.R. werd met een been- en een bekkenbreuk opgenomen in het Academisch ker" met een bekende naam. Wij moeten wel overal aan voldoen, terwijl de bereikbaarheid van het geheel niet verbeterd wordt. Voor de verbreding van het tun neltje onder de Persant Snoep- weg heeft de gemeente geen geld" "Als wjj met onze onbekende "trekker" de winkelconcentratie moeten vullen, zou het zonder een bredere tunnel wel eens niet door kunnen gaan. Voor een gro te "trekker" als Hoogvliet is een geringere bereikbaarheid niet zo erg" aldus De Lange. In een eerste reactie heeft het colle ge van burgemeester en wethou- Ziekenhuis in Leiden. Verder had hij nog ernstig rugletsel en een zware hersenschudding. Een andere inzittende, T.H. die in Den Haag woont werd met gecompli ceerde beenbreuken opgenomen in het Bronovoziekenhuis in Den Haag. De beide andere inzitten den, T.S. uit Den Haag en M.S. uit Heemstede liepen geen ernstige verwondingen op. Volgens de politie is drankmisbruik en een te hoge snelheid de oorzaak van het ongeluk geweest. ders zich gereserveerd opgesteld tegenover het plan. Wethouder Meerburg sprak gistermiddag voorzichtig over "massaliteit". Het gebouw zou ietwat te pom peus zijn. Er is nog niet uitge sproken welke hoogte eventueel aanvaardbaar zou zijn. Evenals de hoogte zal ook het uiterlijk veel aandacht krijgen. Er zal vooral gelet moeten worden op de aansluiting met de bestaande bebouwing.Komende dinsdag zal het Leiderdorpse college een duidelijker standpunt gaan in- Wanneer de gemeente besluit dat de zes geplande lagen teveel zijn, OEGSTGEEST - Een verkeersplan voor Oegstgeest is niet nodig, omdat er geen overmatige ver keerslast is. Zo wordt gesteld in meer dan de helft van de 647 reac ties die zijn binnengekomen op een onderdeel van het gemeente lijke verkeersplan. Deze groep is ■dan ook tegen elk verkeersplan voor Oegstgeest. In totaal hebben 869 mensen gerea geerd, maar een groot deel hier van maakte geen duidelijke keu ze tussen de voorgestelde oplos singen, maar had slechts op on derdelen kritiek. In dit rapport worden zoals bekend drie verschillende oplossingen voor de verkeersproblemen uit gewerkt. Deze oplossingen ver schillen in stijgende lijn in de ma te van het scheppen van "auto- luwe" gebieden in de gemeente. Oplossing I doet dat met eenvou dige wijzigingen op verkeers technisch gebied en via oplossing II is oplossing III dan het ingrij pendst. Bij deze laatste oplossing wordt alle autoverkeer zo veel mogelijk uit de woonwijken ge weerd en tot op twee doorgaande routes en de wegen rond de be bouwde kom beperkt. Van de reagerenden, die een dui delijke keus voor een oplossing maken, menen er 282 oftewel 43,6 procent dat alternatief III het Verdacht van ontucht met kinderen LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteren een 25-jarige inwoner van Voorschoten aangehouden omdat de man verscheidene ke ren ontucht zou hebben gepleegd met kleine kinderen. Al enige tijd kreeg de politie klachten van ou ders, die vertelden dat de man met kinderen in de leeftijd van zeven tot tien jaar ontucht pleeg de in sousterrains van flats in Leiden. De politie heeft de man aangehouden toen hij met zijn auto in Leiden reed. Aangereden Een elfjarige Leidse jongen is giste ren door een auto aangereden toen hij met zijn fiets ging keren op de Vijf Meilaan. De auto reed op dat moment vlak achter hem De jongen kreeg een lichte her senschudding en mogelijk een gebroken elleboog. Hij is voor onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. dan wordt het zoeken van een compromis erg moeilijk, omdat het plan voor de winkeliers dan financieel niet meer zo aantrek kelijk is. De Lange waarschuwt al bij voorbaat dat daarover "nog harde onderhandelingen gevoerd moeten worden". De gemeente heeft wel al een raadsstuk klaarliggen waarin het voorstel aan de raad wordt ge daan goedkeuring te geven aan de sloop van de gebouwen. Ver der wordt daarin de bereidheid uitgesproken om de totstandko ming van de winkelconcentratie mogelijk te maken door een na der te bepalen geldelijke bij dra- beste is. Terwijl slechts 2,9 pro cent van deze groep zich voor een van de andere alternatieven uit spreekt. De in het verkeersplan voorgestelde busroute door de Laan van Alkemade en de Hof- dijck wordt door 83 bewoners af gekeurd. Ook vinden 89 bewo ners van de Grunerie-wijk dat er geen wijziging mag komen in de bestaande buslijnroutes. Alle reacties worden momenteel door de gemeente vermenigvul digd om te bespreken met het in genieursbureau D.H.V., en de le den van de verkeefscommissie. Tijdens de vergadering van de ver- keerscommissie gisteravond kwam de te volgen inspraakpro cedure aan de orde. Vastgesteld WARMOND - Burgemeester De Vreeze heeft vanochtend in de Dorpsstraat in Warmond het nieuwe politiebureau van het Warmondse korps officieel ge opend. Burgemeester De Vreeze kreeg de sleutel van het nieuwe bureau overhandigd door een politieman te paard. In het nieu we onderkomen (een voormalig bankgebouw) naast de rijkspoli tie te land ook de rijkspolitie te water. Het gebouw is in februari al in ge bruik genomen. De rijkspolitie te land zat tot voor kort in een hou ten keet aan de Julianalaan in Warmond. De rijkspolitie te wa ter was gehuisvest in een klein ge bouwtje naast het Jan Steenhuis je. ge, voor zover dat nodig is, om de economische haalbaarheid van het plan te garanderen. Ten aanzien van het pand in de Hoofdstraat nummer 6, het ge bouw. voor sociale zaken, is de gemeente Leiderdorp nog in on derhandeling met het Groene Kruis. Deze instelling zit op het ogenblik nog in een houten ge bouw aan de Berkenkade. Zodra het winkelcentrumgebouw ge bouwd wordt zal het Groene Kruis een ander onderkomen moeten zoeken aangezien ook die plek nodig is voor de nieuwbouw. ROEL ZAADNOORDIJK EN CHARLES LENNARTZ is dat na de verwerking van de reacties een voorkeur voor één van de alternatieven door de ver- keerscommissie zal worden uit gesproken en deze zal in een hea ring aan de bewoners worden voorgelegd. Pas daarna zal de gemeenteraad zich voor één van de voorgestelde alternatieven de finitief uitspreken. LEIDERDORP - De zwemwed strijden voor honden, morgen in Leiderdorp, worden gehouden in park De Bloemerd. Dus niet in De VVilbert, zoals gisteren ge meld. De wedstrijden beginnen om twee uur. Meerburg houdt leden vergadering ZOETERWOUDE - De algemene ledenvergadering van de v.v. Meerburg uit Zoeterwoude zal vanavond worden gehouden. Belangrijkste onderdeel is de be handeling van de nieuwe statu ten. In zijn jaarverslag noemt de secre taris enkele belangrijke punten die het afgelopen jaar zijn gepas seerd. Het eerste elftal wist zich ruim te handhaven, het tweede team werd kampioen. ZATERDAG Sanders, Levendaal (hoek Korevaarstr.), antiekmarkt, 9.30-17 uur. LAK-theater, Levendaal 150, "De Brui loft", van E. Canetti, 20.30 uur. Ton Menken Ijshal, Vondellaan 41, Jeugdstad, 10-17 uur. Streekmuziekschool, Rapenburg 22, "Open huis dag", 10.30-15 uur. Winkelcentrum Kopermolen, Meren- wijk, braderie met oud-Hollandse am bachten, 10-15 uur. Pr. Beatrixspeeltuin, Schubertlaan, ver trek viswedstrijd, 10 uur. De Tamboerijn, Valeriusstraat, opening basketbalveld, 13 uur. Ons Buiten, Leiden-Noord, fancy fair, hele dag. NVSH, Nieuwe Rijn 20a, thema-avond "nieuwe vrijgezellen", 20 uur. De Bloemerd, Leiderdorp, zwemwed strijd voor honden, 14 uur. Gaia Polis, Oegstgeest, Rijnsburgerweg 20a, open dag, 11-16 uur. Don Bosco, Zoeterwoude, Zuidbuurt- seweg, Balavond voor iedereen, 20 uur. Wassenaar, verenigingsmarkt Kerkehout, Wassenaar, viswedstrijd, kinderspelen, volksspelen, enz. hele dag, 's avonds jazz-balletvoorstelling en optreden "Cliftons". Verpleeghuis Mariënhaven, Warmond, bazar en rommelmarkt, 10-17 uur. ZONDAG Middelweg 19 c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Ton Menken IJshal, Vondellaan 41, Jeugdstad, 10-17 uur. Ons Buiten, Leiden-Noord, fancy fair, hele dag. Park De Houtkamp, Leiderdorp, open luchtconcert (bij slecht weer in sporthal Op Dreef), 14 uur. MAANDAG Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-West, 14.30 Ton Menken IJshal, Vondellaan 41, Jeugdstad, 10-17 uur. Gesprekscentrum, Vrouwenkerkchoor- straat 17, Horror-festival: "De Nacht van de Vampier", 20 en 22.15 uur. Gemeentehuis, commissie Algemene en Bestuurlijke Aangelegenheden, 20 uur. Zoeterwoude, Meerburgkerk, Hoge Rijndijk, zanguitvoering, 20.15 uur. Oegstgeest, Gemeentecentrum, Lijtweg, receptie Hofdijckschool, 20 uur. Zoeterwoude, De Eendenkooi, Kooiker spad, informatie-avond en hoorzitting Hoge Rijndijk Oost en West, 19 uur. Leiderdorp, gemeentehuis, commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken, 20 uur. ARTSEN Leiden Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur v.m. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Morswegkwar- tier. Noordbinnenstad, Noorderkwartier en Groenoord): J. van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28. tel. 120412; Wijk II: (Kooi- en Merenwijk): J. Verhage, Ro- zemarijntuin 51, Leiderdorp, tel. 895144; Wijk III (Waard, Professorenwijk, Tuin- stadwijk, Zuidbinnenstad): G. D. de Jong, Hoge Rijndijk 15, tel. 132877; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier): H. Klaasen, Witte Singel 69, tel. 123089. Leiderdorp J. v. d. Beek/J. v. d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539. (zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13.00 uur). Oegstgeest - J. B. Hugenholtz, pr. Hen- driklaan 4, tel. 155666. Voorschoten - F. Koopmans, R. Wag- nerlaan 69, tel. 6352 (zaterdag); B. Scho tanus, Leidseweg 66, tel. 2525 (zondag). Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, Voorhout, tel. 01711-10834. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 15 juni tot 22 juni door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313 en door Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel. 890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar ver voer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten Noorden van de Rijn; 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude-Rijndijk Gezondheidscentrum Berkenkade. Spreekuur ma. t/m do. van 14.00 - 15.00 uur. tel. 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - B. Wennekers, Öude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. DIERENARTSEN Leiden - Weekendregeling dierenartsen Muurüng/Roest/Helder A. W. Helder, Hermelijnvlinder 36, tel. 146686; week endregeling dierenartsen Krol/van Gool/Vestjens: J. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, tel. 144323. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelyk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro" 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post /JL..10I Losse nummers 0,60 i Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Een aantal mensen bekijken tekeningen van de nieuwbouwwijk Haas- wijk in Oegstgeest. De tekeningen waren te zien op een tentoonstelling over Haaswijk, georganiseerd door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. OEGSTGEEST - In het gemeentecentrum in Oegstgeest is de afgelopen twee dagen een tentoonstelling gehouden, die informatie verschafte aan toekomstige bewoners van de nieuwbouwwijk Haaswijk. De tentoonstelling was op poten gezet door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Men had de mensen die zich bij de gemeente hadden laten inschrijven voor een woning, en anderen die hadden gereageerd naar aanleiding van een advertentie, een uitnodiging toegezonden. In totaal waren zo'n 900 mensen geïnteresseerd in een woning in Haawijk. De bedoeling is om de mensen een kans te geven naar aanleiding van het gebodene (maquettes, pryzen) hun wensen kenbaar te maken aan het Bouwfonds. Een wens kan bijvoorbeeld bestaan uit de ligging van de woning (aan het water, met tuin, etc.). Toekomstige bewoners kunnen hun woonwensen noteren in een enquête-formulier. Het Bouwfonds maakt van al deze wensen een eisenprogramma dat aan de architecten wordt voorgelegd. Ongeveer 700 belangstellenden hebben de afgelopen twee dagen de ten toonstelling bezocht. De tentoonstelling moet een eerst aanzet zijn tot meer overleg tussen het Bouwfonds en de aspirant-kopers van wonin gen in Haaswijk. Meer dan helft van reacties in Oegstgeest Het Leiderdorpse gemeentehuis. Het gebouw dat ervoor in de plaats moet komen (winkels met woningen) moet nog iets hoger worden dan het torentje van het huidige gebouw

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2