Capri- Sonne GESLAAGDEN Regen spelbreker bij twee tennistoernooien Optimisme binnen SMA De hypotheekverzekering met 'n prima partje winst toe. (ét Concordia Medewerker Bluyssen neemt nu zelf ontslag 5% extra verstandig met energie móet toch haalbaar zijn: rij rustig. Venhculk Asser TT in teken van duel Hartog-Roberts Matig LZ'86 ronde verder SPORTBEOEFENAAR WEET DE WEG DONDERDAG 14 JUNI 1979 SPORT PAGINA 19 Lodewijk Kallenberg geklopt op De Munnik ADVERTENTIE LEIDEN - Het voor gisteren vastgestelde tennisprogram- ma kon op de Munnik en bü de „Rijnkanters" niet worden afgewerkt. Als het de komende dagen wat langer droog blijft zullen beide toernooien zonder mankementen kun nen worden afgespeeld. Op de Munnik konden enkele par tyen in de hal worden afgewerkt, bij de "Rijnkanters" werd ge bruik gemaakt van de Mateco- banen. Dat het spelen in de hal voor sommige spelers bepaald niet voordelig is behoeft weinig nader commentaar. Zo begon Lodewyk Kallenberg tegen Van der Meer buiten met de winst van de eerste set, 6-2, om toen bij de stand 3-1 voor Van der Meer in de tweede set naar binnen te verhui zen en daar met 1-6, 1-6 de kous op kop te krygen. Wel helemaal buiten werden gespeeld: Paul Kallenberg - Wim de Jong (5-7 6-3, 6-3) en Herman van der Ca- pellen - Madera (1-6, 3-6). Paul Kallenberg moest werkelyk alles uit de kast halen om zijn jeugdige opponent terug te wijzen. Dat lukte vooral omdat deze teveel kracht moest gebruiken om vaart te maken. De enige manier om de gebroeders Kallenberg te klop pen, Madera had weinig moeite ADVERTENTIE Capri-Sonne, een heerlijke, zuivere sinaasappel limonade In het handige éénpersoons-pakje met de vele gebruiksmomenten Zuiver fris in't onderwegkoffertje AMSTERDAM - Ruim 370.000 gul den aan startgelden heeft het be stuur van de "Stichting circuit van Drenthe", de organisator van de TT-races, moeten uittrekken om alle grote namen uit de mo torsport wereld aan de start te krijgen van de 49ste "Dutch TT" die volgende week zaterdag in Assen wordt gehouden. Het hoofdnummer van de 49ste TT wordt voor Nederland de race in de halve liter-klasse. De presta ties van de momenteel gebles seerde Wil Hartog op zijn fa- brieks-Suzuki in de voorafgaan de races om de wereldtitel waar borgen een spannend duel met Kenny Roberts, de kopman van de Yamaha-renstal. De 27-jarige Amerikaan voert na vijf races het klassement om het wereldkam pioenschap aan met 57 punten. Wil Hartog is met 27 punten der de. In twee van de vijf grote pry- zen maakte Hartog een val, waar door hij geen punten verdiende Behalve de outsider Sheene, Ce- cotto en Ferrari zullen ook nog twee andere Nederlandse cou reurs kans maken op een plaats in de voorste gelederen. Jack Mid delburg, die dit seizoen onge merkt goede prestaties behaalt met als voorlopig hoogtepunt de overwinning van afgelopen zon dag op Sheene op de Luttenber- gring, en Boet van Duimen, in dien hij niet wordt achtervolgd door pech, kunnen bij de eerste zeven eindigen. Ook in de lichte re categorieën staat de aanwezig heid van bijna alle toppers garant voor attractieve duels. De spe ciale aandacht gaat daarbij uit naar de verrichtingen van Peter Looyestein in de 50 cc-klasse. De Nederlander neemt met een pri- vé-machine de derde plaats in in het klassement om het wereld kampioenschap. De titelstrijd in de 50 cc blyft ook volgend sei zoen bestaan, alleen de wedstrij den in de 350 cc klasse worden geschrapt. met Herman v.d. Capellen. Bart van der Feen, no. 1 van het naar de overgangsklasse B gepromo veerde de Munnik, leek tegen Stegenga op een nederlaag af te gaan toen hy de eerste set vlot verloor, 2-6, maar herstelde zich 6-3, 6-3. Henny Koemans was in de hal veel te snel voor Ad van der Berg, die niet slecht begon maar in de tweede set ver wegzakte, 6-3, 6-0. Bij de dames won Jaque- line van Wijk met 4-6, 6-3, 6-2 van J. Zonneville. In Rijnsburg won dein hetHEC no. 2 geplaatste speler Homan weer met het verlies van maar één spel. Bert de Graaf kreeg aan het einde van de tweede set de verdiende beloning voor zijn niet opgeven 6-0, 6-1. Kuyt had een moeilijke eerste set tegen van Paridon, 6-4, maar won de volgende met 6-1, zij het dat die marge geflatteerd moet worden genoemd. In het HDC boden Vinkesteyn Schrij vers het duo Fehling Mooyman in de eerste set hardnekkige te genstand, 7-6, om in detweede set kansloos te worden weggespeeld, 6-2 voor laatstgenoemden. FRANK BONTE. LEIDEN - LZ'86 heeft zich ge plaatst voor de volgende ronde in het toernooi om de nationale wa- terpolobeker. Dit is overigens het enige positieve wat over bleef voor de Leidenaars, na een zeer ongeïnspireerd gespeelde wed strijd. Het twee klassen lager spelende Njord Veldhoven was ook niet bepaald een tegenstan der die LZ'86 veel angst inboe zemde. Dat de eindstand slechts 10-5 werd, was dan ook meer aan het zwakke optreden van de Lei denaars te wijten dan aan het spel van de tegenstander. Leidse top scorers: Jan de Graaf (3) en Joop Siera (2). Henk Nooren zorgde gisteravond voor een vrolijke stemming in het Nederlandse kamp tijdens het concourshippiqueinAken.Met de schimmel Cat's Whiskers zegevierde hij in het slotnummer om de Noordrijn Westfa- len-prijs. Ook de Nederlandse Annemarie Keyzer (op de foto) Zorgde voor een uitstekende prestatie. Bij de dressuur behaalde de Europees jeugd kampioene met haar paard Amon een derde plaats. Eerste werd de West- duitse Gabriele Grillo op Galapagos. LEIDEN - De Leidse sportbeoefe naar weet de weg naar het SMA Leiden (Sportmedisch Advies centrum) steeds beter te vinden. Dit blijkt uit het jaarverslag 1978 van die stichting. Waar in 1977 zich nog 164 patiënten voor een eerste consult op het spreekuur - in één van de polikli nieken van het Elisabeth Zie kenhuis in Leiderdorp - meld den, riepen in 1978 196 personen de hulp van het SMA in. Een stij ging derhalve van 19,5 Het totaal aantal consulten (inclu sief vervolgbezoeken) bedroeg vorig jaar 205, wat een stijging ten opzichte van 1977 impliceert met vijf. Met name de sportbeoefe naars in de leeftijdsgroep van 31 tot en met 45 jaar lieten zich in ruimere mate dan het jaar daar voor (in 1977 29 patiënten, in 1978 46 consultanten) behandelen c.q. voorlichten door het SMA. 'Daarom mogen wij met tevreden heid terugkijken naar het afgelo pen jaar", zei SMA-voorzitter Van Houdt gisteravond. De stichting, die de beschikking heeft over 3 artsen en 6 fysiothe rapeuten, heeft zich ook vorig jaar op drie arbeidsterreinen be geven: voorlichting, blessurebe handeling en keuring. Het SMA-bestuur heeft bijvoor beeld ten behoeve van trainers, sportlieden, begeleiders en be stuursleden een wetenschappe lijke avond georganiseerd. Cen traal in die discussie stond de conditietraining, terwijl ook de blessure-gevaarlijke trainings methodieken (bij voetbal 'kap pen en draaien de revue pas seerden. Bovendien heeft de stichting aan diverse artsen en fysiotherapeuten -als stagiaires tijdens de spreekuren- de gele genheid geboden om hun kennis te verrijken. Het SMA, dat voorheen de uitge breide keuringen liet verrichten door een onderzoekteam van het sportkeuringsbureau in Zoeter- meer, heeft die taak sinds eind 1977 zelf ter hand genomen. Aan die beslissing heeft vooral de af stand en de slechte verbinding naar die plaats ten grondslag ge legen. Vorig jaar werden in het gebouw van de Leidse GG en GD 44 keu ringen verricht. Tegenover al die positieve zaken staat de minder rooskleurige fi- Partje? Zeg maar rustig part, want met een reservering van goed 40% van de premie-ontvangst voor winstbijschrijving, ligt Concordia royaal boven het landelijk gemiddelde van ruim 15%. Want wat voor een verzekering u ook bij Concordia Leven afsluit, iedere verzekerde heeft recht op winstdeling. Hoe klein het verzeker de bedrag ook is. Sterker nog, bij Concordia deelt elke individuele polis,van af de eerste dag, mee in de winst! Bovendien is het zo dat bij Concordia op zuivere risicoverzekeringen winst wordt bijgeschreven. Onze tussenpersoon bij u in de buurt geeft u graag tekst en uitleg. Voor zijn adres en telefoon nummer kunt u bellen met Concordia Utrecht: 030 - 33 34 33 Ook de andere verzekeringen van Concordia Leven: mèt winst en lekker lage premies. Concordia Levensverzekering NV, Oudenoord 10, Utrecht, Telefoon: 030-33 34 33. nanciéle situatie van de stichting. Nu al wordt het tekort voor 1979 geraamd op een bedrag van 5265 gulden. Het bestuur stelt zich daarom andermaal voor om bij de sportverenigingen in de Leidse regio aan te kloppen om een pe riodieke ondersteuning te ver krijgen voor de stichtingsactivi teiten. Niettemin heerst binnen het be stuurscollege van het Sportme disch Adviescentrum optimisme, nu één van de doelstellingen "de huisarts betrekken in de SMA ac tiviteiten" werd bereikt. In 79 ge vallen werd de patient terugver wezen met advies en/of informa tie naar de huisarts, 37 maal naar huisarts en fysiotherapeut, ter wijl ook een toename werd ge constateerd in verwijzing van de huisarts naar het SMA. En dat laatste is weieens anders geweest, getuige de veelzeggen de woorden ("de tijd van polari seren is nu voorbij"), die SMA- bestuurslid Oudhof gisteravond tijdens de persconferentie in het Leidse GG en GD-gebouw pro duceerde.. GERARD VAN PUTTEN. De heer W. Arts heeft het protest te gen zijn ontslag door bisschop Bluyssen als medewerker van het diocesaan pastoraal centrum van Den Bosch ingetrokken. Een conflict tussen de bisschop en hem over het beleid inzake de Turkse christenen in de Sint Jan leidde onlangs tot dit ontslag. Arts wil het ontslag niet meer aan vechten maar nu zelf ontslag ne men omdat, naar hij zelf heeft verklaard, het belang van de Sy- risch-orthodoxe en Armeense christenen en het herstel van de goede verhoudingen tussen het diocesaan pastoraal centrum en de bisschop daarmee zijn ge diend. Ook zijn respect voor de oprechte bedoelingen van mgr Bluyssen bracht de ontslagen medewerker tot zijn besluit. De andere medewerkers zien even eens af van verder protest. Zij hebben met de medewerkers van het missiebureau, de dienst voor catechese, de stichting Welzijns- behartiging Oost-Brabant en de stichting Levensvorming Jeugd en Jongeren met groot respect kennisgenomen van de motieven van hun collega om zich bij de situatie neer te leggen. Wel willen zij teneinde herhaling van een zo pijnlijk conflict te voorkomen, een gesprek met de bisschop en zijn staf over hun verantwoorde lijkheid en over de "vormgeving van een kritische loyaliteit te genover het diocesane beleid" In een brief verwijt de raad van de Basisbeweging Nederland de bisschop onduidelijk beleid, "waaraan Willem Arts zich blin delings moest conformeren" "Met woorden verkondigt u altijd een politiek pluralisme, dat u in dit concrete geval echter verloo chent". De raad zegt aarzelingen te hebben ten aanzien van de mensen die de bisschop inzake de Turkse chris tenen adviseren. Die komen voornamelijk uit CDA-kringen. Alleen al daardoor kan de raad van de Basisbeweging het bis schoppelijke beleid met "boven- partijdig" Hervormde synode De synode van de Hervormde Kerk, die deze week in Drieber gen een paar dagen byeen was, heeft de provinciale kerkverga deringen opgedragen een andere gewestelijke (classicale) indeling te ontwerpen, die de gewesten (classes) in omvang en aantal predikantsplaatsen meer aan el kaar gelijk maakt en ook zoveel mogelijk rekening houdt met de gewestelijke grenzen binnen de Gereformeerde Kerken. Het is de bedoeling, dat de provincies hun voorstellen vóór 1 mei volgend jaar indienen. Een voorstel van ds. W. van Brug gen te Hillegom om Zuid-Hol land en Gelderland alvast een classis - en dus een synodelid - méér toe te zeggen werd verwor pen. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Oudewater M.B. Plette Nieuwpoort. te Oen- kerk (Fr.) D.J.J. Wolthuis Hoog land, te Nieuwendijk en (zoals gisteren al gemeld) te Valken burg (ZH) E.S. Klein Kranen burg, vlootpredikant te Den Hel der. te Alphen aan den Rijn- Oudshoorn-Ridderveld C.JL Hollemans Oegstgeest (laatste- lijke zendingspredikant in Ka meroen); aangenomen naar de evangelische streekgemeente "Maas en Waal" (omgeving Nij megen) C.A. van Nood, geref Predikant te Vaassen. Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: aangenomen naar Rot- terdam-Delfshaven G van de Leest Breda. Christelijke Gereformeerde Ker ken: aangenomen naar Amers foort (ziekenhuispastoraat De Lichtenberg) Jac J. Rebel Sas- senheim. De Theologische Hogeschool te Apeldoorn heeft beroepbaar ge steld: P.J. van Dam te Putten. H.H. de Haan te Dokkum, A.W Velema, M.W. Vrijhof en J. Zuur allen te Apeldoorn. TENNIS - De Tsjechoslowaak To- mas Smid heeft gisteren de kwartfinales bereikt van het Grand Prix-tennistoernooi van Brussel. Hij versloeg de Joego slaaf Zeljko Franulovic met &-.T 6-4. Behalve Smid plaatsten zich de Westduitsers Uli Pinner en Andreas Maurer en verrassend de Belg Bernard Boileau ADVERTENTIE LEIDEN - Op de school voor L.H.N.O. en M.H.N.O. "t Rapenburg", Rapenburg 23, Leiden, zijn geslaagd: voor het di ploma Lager Beroepsonderwijs: T. Brussee, Y. Delmeer, L. v.d. Meer, J Platteel, J. Pronk. J. Staffeleu. J. Tol. S. de Wit, B. de Zeeuw, K. van Tilburg. N. Augustina, A. v.d. Bom, B. v. Echten. S. v. Heijningen, S. Olivier. W. Overdijk, N. v. Rhijn, M. Rijsbergen, A. v. Tongeren, PZuidmeer, A. de Lange, A. Nagtegaal, W. Sinteur. A. v.d. Luyt, J. Swaak, H. de Koning, D. Ammerlaan, A. Stoof, M. Gei teman, M. v.d. Vijver. Voor het diploma MHNO-Kinderver- zorging/J eugdverzorging: L. Zwart, E. v. Eeden Petersman, Y. Munsterman, M. Kaptein, J. Bouwman, C. Coster, C. Develing, I. Kuyvenhoven, W. Rotmensen, M. Schenk, J. Gijzenij, M. den Outer, S. Timmerman, L. v.d. Salm, I. v. Benten. M. v. Hameren. L v.d. Vlugt, C. Spelier, M. Wijling, J. Blom, L. Strik. Voor het diploma MHNO-Interim Al gemene Schakelopleiding: A. Grollé, M. v.d. Burg, Y. Fielemon, J. Korenhof, L. Leyendekker. H. v. Poelje, M. Siera, A. Smeele, A. v. Leeuwen, E. Dijkgraaf. LEIDEN - Aan de R.K. scholengemeen schap "De Noorderwiek", Ter Haarköde 6. slaagden voor het diploma 4-jarige L. H. N. O. P.Bakker, I.v.d.Berg, A. Beylen, Th.v.Bemmelen, G.Borst. P.Dalcman. L.v.d.Drift, M.Duivenvoorden. S.v.Gin- kel, J.Gunning, S.de Haas, Hanno, A.Happel. J. Hendriks. T.Heijdra, E.v.d.Hocven, M.den Hollander. R.Holswilder, L.v.Houten, M.v.Reste ren. T.v.d.Klaauw, P.Klein, L.v.d.Laar, J.Lammers, M.v.Leeuwen, J.Lcidel- meijer, B.Mooijman, A.Nijssen, I.Oos- terveer, C.Otgaar. E.Otterspeer, P.Pie- terse, C.v.d.Poel. B.v.d.Post, I.Schouten, M.Seijn. C.v.d.Steen. A.Versteegen, I.Vinkestyn. Het diploma Klnderverzorging/Jeugd- verzorging v/erd behaald door G.Alting, W.Ammerlaan, A. Beurse, M.v.Bohemen. M.Franck, M.v.Gils, M.Gorter. E.Hillebrand, M.v.d.Hoeven. J.v.d.Holst. Th.v Houten. A.Immerzeel, L.Janson, M.Janson, L.de Jong. P.de Koning. Th. v.d. Lans. M .Lefeber, Y.v.d.Meel, M.V.D.Meer, S.Meyer. A.Mulder. B.v Ploeg, M Raymans, J.v.d.Salm, M.Splinter, St.Strobbe, Th.Strobbe, T.v.Velzen, J.Verlind, L.Versnel, C.v.Vliet. P. Warmerdam, B.Wassenaar, Th.v.d.Werf, M.v.d.Wiel. J.Wielders, Mary Zandvliet, l.de Zeeuw Het diploma kostuumnaaien werd be haald door E.de Graaf, M de Groot. B.v Krimpen. l.Philippo, M Spijker, D.Tegelaar, M.Thepass, P.de Wagenaar. Het diploma Couture werd behaal;! C.Kershof. A.Koch, A.Rotteveel, T.Wes- sendorp, J.v.Dijk. Het diploma Interim Algemene Scha kelopleiding I. jarig werd behaald door P Bakker. Y.v d Berg. D v.Dyk, M.v.d.Heijden, E.Koetsier, A.Overde- vest. E.PIasmeyer, L.v Sehagen, M.v.Schie, M.v.d Voort, A.Wisse. Het diploma Interim Algemene Scha kelopleiding Il-jarig werd behaald J.Berg. F.Ebbing. I Fuchs, R.v.Gerven, H.Gordijn, M.Gravekamp, M v Hamcrs- veld, H.Hoogenboom, E.Hoogenboom, R.Kulker, L.Lamboo, Av.Leeuwen, I.Lepelaar, A Molenkamp. A Montanus. Mv.Rijn, H.Versteegcn, C.v.d.Voort A.de Vreugd, C.v.d Weiden. NOORDWIJK - Aan de Willibrord-mavo zijn geslaagd voor het diploma mavo 4; W. Alkemade. W. Alkemade H v.d. Berg. M. v.d. Berg. M. de Boer, J. Brouwer, S. Caspers. J Caspers, R. Commandeur. B v. Daatselaar. A v. Dam. N v Duijn. J Duijndam, W. v Duuren, C. Giesberts, A. Groenendaai, M. OfOWiendl 11Gri novi nid.1 v li. ril Uil 11< emskark,J ki rk. M Heemilnvk, R H- r - bach, J Hoek. M. Hoogeveen, R. v der Hulst. H. Janson, P. de Jong, F Junge- rius. H. v. Kampen, L. Lagerweij. I de Lincel.A. v. der Meij. W Mesker, A. Mou nts, J. v. Oosten. N. Passchier, A. v. der Putten, Y. Raasveldt, L. v. Rhijn, J v Rhijn, R. de Ridder, Y de Ridder. J Rietm.-ijer. R Schellens. .1 v S<hie.A v Schooten. K van SchootflEL L St.-en- voorden. M Steen voord en. Y v. Stijn. J. Tokkie, E. Verhaegh. A. Warmenhoven, L. v Zonneveld. I Zuidhoek, M Zuid hoek, T. Steenvoorden. •lyke jwschool te Rdnsburg ata slaagd D van Delft, Gvd Eykel. H. Heems kerk, K. Heemskerk, H Knipschcer, D Kromhout. F. Kromhout. J Lecu- wenburg. W. Leeuwenburg. W Leeu wenburg. M Lindhout. Rv d Mcy, H. de Mooy. J Plug. R de Roodc, L. Ra ven» bergen. D Souveryn, Pv. Vliet. J. de Vries, R. Zandbergen. J van Duyn, W. Guyt, S. de hartog, K Hou wer. D Jonker. J Jonker. A Kramer. K Krygsman. C.v d Plas. J v d Plas. C.v.d. Reyden, J.v.d. Gugtcn. R Noordei meer, H v.d Zwan. K v d Mey. R Sink. G Koudys.G Tysen. N Buschman, M Hermans. R\ Nobe- len, M. Decgcmaars, P. Hoek, G. Lafo- ber. Fr v d Nicuwendyk, P Duyn. R dcMonyé.J v Starkcnburg. J Zwaan. Lv Duyn, K Guyt. J Haasnoot, P Kuyt, C Beugelsduk. H Warmcnho- vc. R Wempe, B. Zonneveld, D. Ho gervorst, A Smit. E Hou me*. Y Stadhouder. B.v.d Kroft. C. Tetteroo, F Neiiman. li v Wee» Aan de H N O school "De Spin baan" in Wassenaar zijn geslaagd Voor het diploma 4-jang L.H.N O J van den Barselaar. H. Diemei, I. van Egmond. M. Gardien, A Gemng. A Groot, E Gussekloo, C van der Ham, M. van der Ham, A. van Hemert, K. Hurr, C. Jongbloed. I. Knijnenhurg. H. Knijnen- burg. G van Laar. A de Leeuw. M. Le lieveld, Y. One. H. Oudshoorn, T. Schaap, N. van Schie, J Vosse, M. van der Werf, P Woltman. A Bnnkman. K Galeslont, M van der Ham, P van der Helm.S den Hollander. M van Kampen. M. Leechburch Auwcrs, J Meeu wen oord, H Nell, I. Rarmpck. E Sluys. M Twigt, P. Vermeulen. C Waasdorp. A Wi.-senfeld. M. Zoetemelk, W Zonne veld. D van den Berg. Y Bijlarri. Y de Boer, C. Born. J Faase. F Griffioen. M. Hamersma. A. Hoefakker. J de Jong. M Laurey. H. Lefeber. C Noordover. J. Oor. J van der Ploeg. H van Santen. T Slats, Y Tegelaar. P van Vclzen. S Vin tg e*. Voor het diploma Interim Algemene Schakelopleiding (M H N O J van den Berg. R Breder»wie. G Con- radi. C Duyndam. N van Duyvenbode. J. Hendrik». J. van Klaveren. J de Mnoy, L. Oudshoorn. Y Pennaarts.S Ranke, J. de la Rie. I de Rooy, K van Santen. M van der Snoek. W Verdoe». C Wiggcrs, M. Zwaan, L. Bokooy. M Disseldorp. L. Does. B van Eeden. C. van Egm-.nd. W Hogcwoning. M de Jong. C. van Klave ren, E. Knijnenburg. H Landsman. J Nieuwenhuys. M van Ryn. A Spijk. N. Stnkwerda. J Stuivenberg J van Veen, H Verloop, A. VoUcbrcgt. M. Vrcckcn,

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17