Circus Busch-Roland met Knie-successen Capri- Sonne WEEKAANBEDINGEN Protesten tegen lagere uitkering Dertien augustus in Leiden: Venhcutk, Te snel op Langegracht WOENSDAG 13 JUNI 1979 Bewoners Jaagpad eisen garanties LEIDEN - Bewoners van het Utrëchtse Jaagpad, Kettings traat en Hogend ij kstraat (Meerburg) eisen garanties dat hun huizen niet worden beschadigd als binnenkort een nieuwe brug wordt aan gelegd naar het Waardeiland. Die 45-tonsbrug komt in het verlengde van de Hogend ij k- straat te liggen. Hij is nodig omdat in de Kettingstraat een diepriool komt te liggen De bestaande brug naar het Waardeiland wordt door die werkzaamheden geblok keerd. De bewoners zijn bang dat in de Kettingstraat huizen zullen verzakken en dat in de andere straten door de trilling van het verkeer naar het Waar deiland ook huizen zullen worden beschadigd. De be woners overwegen het aan spannen van een kort geding tegen de gemeente Leiden als de garanties er niet komen. Een advocaat heeft de eisen van een inmiddels opgericht actiecomité in het stadhuis gedeponeerd. De bewoners zeggen door de plannen te zijn verrast. Op 30 mei was er een informatie avond, begin juni zou het heien al beginnen. Naast waarborgen tegen beschadi ging worden ook verkeers maatregelen gevraagd voor de wijk en een goede bereik baarheid van het Utrechtse Jaagpad. LEIDEN- "Echte sensatie is er niet meer in deze tijd van maanlandingen. We beweren dan ook niet dat we met iets komen dat nog nooit gepresteerd is. Wat wel echt nieuw is, is de tijger op de olifant, en nieuw voor Nederland is de olifant op het draad. Maar dat is niet alles, het komt erbij. Het belangrijkste is dat het publiek moet kunnen zeggen dat ze artiesten aan het werk zien die het beste geven van wat ze kunnen." Woorden van Heinz Geier-Busch, directeur van de Duitse circuscombi natie Busch-Roland. Dit circus wordt dit jaar voor het eerst door Jos Mullens naar ons land gehaald. Het zal in twee maanden langs negen steden trekken, waaronder Leiden. Van dertien tot en met vijftien augustus staat het circus op het Schuttersveld. LEIDEN - Een winkelier aan de Haarlemmerstraat is gisteren de dagopbrengst van zijn zaak (een bedrag van 1769 gulden) ontsto len. De man had het geld klaar gelegd in de keuken om het naar de bank te brengen. Daarna hielp hij nog een klant, terwijl een tweede klant zich inmiddels el ders in de winkel ophield. Deze bleek plotseling te zijn verdwe nen, vermoedelijk met medene ming van het geld. De combinatie Busch-Roland is voortgekomen uit twee circus sen, Busch-Berlin en Roland- Bremen. Busch-Berlin bestaat langer dan honderd jaar. Voor de oorlog had het in Berlijn, Ham burg, Breslau en Wenen vaste ge bouwen, die echter in de oorlog verwoest zijn zodat het circus daarna in een tent is gaan optre den. In 1962 is het met het nieu were circus Roland-Bremen ge fuseerd, waarna het in de volks mond Busch-Roland is gaan he ten. De heer Geier werd, na ja renlang manager van Roland- Bremen te zyn geweest, in 1970 eigenaar van beide circusonder nemingen, waarna hy er behalve in Duitsland ook als enige uit West-Europa mee in Roemenië en Hongarije optrad. Maar het circus dat naar Nederland komt is eigenlijk een combinatie van drie circussen. Geier heeft namelijk enkele van de beste dressuurnummers van het Zwit serse nationale circus Knie weten te contracteren. Daar komen on dermeer de 'tijger op olifant' en de 'olifant op draad' vandaan. Circus Knie mag als zodanig niet het feit dat kosten van levenson derhoud niet worden bepaald door de leeftijd en dat er geen re delijke argumenten zijn om ver schillende bijstandsnomrmen de hanteren voor 18-, 19- en 20-jari- gen. NVV-Jongerencontact LEIDEN - Het NW Jonge rencontact Leiden heeft in een brief aan de Gemeen telijke Sociale Dienst op geroepen om te proteste ren tegen de verlaging van RWW-uitkeringen aan werkloze jongeren 18, 19 en 20 jaar per 1 augustus. Deze uitkeringen, krachtens de rijksgroepsregeling werkloze werknemers, zullen volgens de NW-jongeren voor zelfstandig wonende jongeren zelfs verlaagd kunnen worden met tweehon derd gulden per maand. In de brief constateert het NVV- jongerencontact dat de staatsse cretaris een advies van het colle ge algemene bijstandwet om de uitkeringen op het huidige ni veau te handhaven naast zich neergelegd heeft en dat ook ook een dringend beroep van direc teuren van sociale diensten van de vier grote gemeenten niet heeft mogen baten. Het NVV-jongerencontact vindt dat het kabinet voorbijgaat aan ADVERTENTIE Capri-Sonnc, een heerlijke, zuivere sinaasappel limonade. In het handige éénpersoons-pakje met de vele gebruiksmomenten. Zuiver fris in't onderwegkoffertje LEIDEN - Aan de rijksuniver siteit Leiden zijn geslaagd voor het artsexamen (nieuwe stijl): C. R. N. Bouwman, G. den Butter, J. Elings, R.T. Elzerman, C. M. Helms, C. R. van Holten, A. W. B. Klusman, S. Mahesh, N. C. Scha per, mevr. M. L. H. H. Schimmel- penninck-Scheiffers, T. Sewna- rain Sukul, A. E. Toet, D. A. Ver hagen, mej. L. H. M. Verhoef en L. Th. Vlasveld. Voor het doctoraal examen oude stijl 2de gedeelte slaagde: W. M. N. Steur en voor het semi-artsex- amen oude stijl mevr. H. D. Roo- semalen-Scheffer. Aan de Landbouwhogeschool in Wageningen slaagden voor de studierichting tuinbouwplanten- teelt A. P. M. Ruigrok uit Hille- gom, planten ziektekunde: mevr. G. M. Hidding Schaberg uit Oegstgeest, bodemkunde en be mestingsleer. J. van Keulen uit Leiden en huishoudweten- schappen: mej. D. E. Aldershoff uit Oegstgeest. Aan de universiteit van Leiden is voor het doctoraalexamen theo logie geslaagd: J. C. Delbeek. Rechten: W. J. ten Haaft, J. C. van Haperen, J. C. Mulder, L. F. M. Besselink, mej. R. M. R. L. Nij- sten, Chr. J. M. Scheen, P. A. C. E. van der Kooy, mevr. W. van der Riphagen, mevr. G. E. van den Berg, mevr. Y. J. van Erp, mevr. M. I. C. Hoefman, B. H. Domme- ring, J. van Drongelen, V. P. F. J. M. Fontane Pennonck, H. Heijne Makkreel, mevr. M. G. A. Th. Paal, mevr. A. B. Schaberg, mevr. J. Wijnbergen, mevr. A. van Wij nen, D. E. van Derven, P. A. Mas tenbroek. Aan de landbouwhogeschool Wa geningen is geslaagd voor het doctoraalexamen planteziekten- kunde: mevr. G. M. Hidding- Schaberg uit Oegstgeest. Bo demkunde en bemestingsleer. J. van Keulen uit Leiden. Huis- houdwetenschappen: mevrouw D. E. Aldershoff uit Oegstgeest. Aan de Leidse universiteit zijn ge slaagd voor het doctoraalexamen natuurkunde: C. B. M. van der Zon. Geologie: J. M. Schijf. Pe dagogiek: mevrouw I. A. Terp stra. Ortho-pedagogiek: me vrouw H. M. van de Boogaard. Psychologie: Beusekamp, Meijer, J. C. Gall M. Hagen. Nederlands: E. Mielen, mevrouw J. L. C. Flippo en me vrouw M. J. A. Snoek. Klassieke talen: mevrouw C. W. Dronkers. over de Zwitserse grenzen ko men, maar door het in de directie van Busch-Roland te betrekken heeft Geier hun succesnummers weten te krijgen. Hij zegt "We moeten in de tegen woordige tyd steeds proberen een nieuw programma te bren gen, dus als je iets eenmaal ge bracht hebt kun je het niet meer gebruiken. Ik ben met Freddy Knie, die een heel goede vriend van me is, overeen gekomen dat ik de nummers die hij een jaar in Zwitserland gebracht heeft daar na voor het Duitse publiek mag vertonen. En Knie is zeer voor aanstaand in zyn dierdressuur- Nu mag dus ook het Nederlandse publiek daarvan gaan genieten. Busch-Roland mag komen, na acht jaar praten met Jos Mullens evenwel, want Mullens haalt iets niet eerder naar ons land dan dat hij verzekerd is van succes. "Ik heb altijd myn best gedaan de naam van het circus in Nederland levend te houden", zegt de nu 76- jarige Mullens. Achttien jaar geleden stopte hij met zijn eigen circus, maar na acht tien jaar zegt hy: "Natuurlijk leeft het, anders zouden we er niet zul ke bedragen insteken. Je moet eens nagaan wat voor risico's een circusdirectie heeft, geen bank directeur die dat wil dekken. De kosten van de trein alleen al zijn 24.000 gulden, en we zijn voor de ze tournee meer dan 50.000 gul den aan publiciteit kwijt." Het circus komt met 64 extra trein wagons naar Nederland. Daar zal het op 29 juni in Amsterdam de eerste voorstelling geven, en op 2 september in Apeldoorn de laat ste. Verder zijn voorstellingen in Alkmaar, Haarlem, Den Haag, Leiden, Hilversum, Utrecht, Amersfoort en eventueel van drie tot en met vijf september nog in Arnhem. Maar het circus wordt ook in september alweer in Ber lijn verwacht. Het circusgezelschap bestaat uit ongeveer 300 personen, er is een eigen bedrijfsbrandweer met een tank- en blusvoertuig, een zie kenauto en een motorpomp, en er is een schoolwagen voor de kin deren van het circus. De opbouw van het hele circusstadje neemt minder dan acht uur in beslag. De tent biedt plaats aan 3800 men sen. Minder dan bij circus Saras- sani, maar daarom "viel gemütli- cher" (zegt Jos Mullens). Het circus brengt ondermeer een kudde zebra's en een nijlpaard, een 'slangenmens', 9 Bengaalse tijgers (waarvan er één op een oli fant rijdt), de Deense illusionist Lee Pee Ville, Indische olifanten (waarvan er één op twee strakge spannen kabels loopt), kozak ken-ruiterij met een meute Rus sische windhonden, en nog veel meer. Op de Deense illusionist na heeft geen van de artiesten eerder in Nederland opgetreden. ADVERTENTIE UW EIGEN DAGBLAD 00K IN DE VAKANTIE? Dat kan, doch uitsluitend met deze bon Graag 3 weken voor u vertrekt opzenden naar: Alphens Dagblad. Julianastraat 19, Alphen aan den Rijn Leidsch Dagblad, Witte Singel 1. Leiden Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent) Hult «drw S.v.p. In b!ok)«tt*r» Invullen! In leder vakje e.v.p. een letter Vekent leedree NIET INVULLEN Opzending is gratis in Nederland en Belgie Overige landen 1 90 per dag De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede zorgen de bezorging te wensen kan overlaten. r "T» Wij kunnen daarom helaas geen verantwoording ne- i voor het niet tijdig arriveren van kranten op uw vakantieadres. LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteravond bij een snelheidscontrole op de Langegracht 58 overtredingen geconstateerd. De hoogste geno teerde snelheid was 92 kilometer per uur. De controle duurde twee uur, van 8 tot 10 uur 's avonds. Mecky Bemmerl, die samen met haar man Ruppert de olifanten show van het circus presenteert, inclusief het optreden van "Madu ra" de enige koorddansende olifant ter wereld. „Zuid-West" heeft nieuw basketbalveld LEIDEN - Zuid-West krijgt een nieuw basketbalveld achter het clubhuis "de Tamboerijn" aan de Valeriusstraat. Het veld wordt za terdag 16 juni officieel geopend door het spelen van twee basket balwedstrijden van P/Leiden te gen teams van het clubhuis. Daarvoor zullen onder muzikale begeleiding de majorettes van "de Tamboerijn" door de wijk lo pen om de mensen naar het rjieuwe veld te halen. Zij starten om één uur met hun rondtocht en om tien voor twee arriveren zij bij het veldje achter het clubhuis. Dan zal de eerste basketbalwed strijd beginnen. De wijkvereniging van Zuid-West heeft indertijd bij B en W geijverd om het grasveld achter "de Tam boerijn" te laten veranderen in een basketbalveld. De gemeente heeft daarvoor toestemming verleend en nu is een groot deel van het grasveld geasfalteerd. De borden, ringen en netten zijn al aanwezig. Nu moet alleen nog de afrastering om het veld geplaatst worden. Zaterdag is alles klaar. LEIDEN - ln het kader van de stadsvernieuwing binnen het gebied dat wordt begrensd door Herengracht en Zijlsingel zal binnenkort ook worden begonnen met de vernieuwing van de Herenbrug. Deze brug gelegen in het verlengde va n de Nieuwe Rijn aan het begin van de Herengracht komt direct na de bouwvakvaka n tie aan bod Om de werkzaamheden te kunnen uitvoeren zal eerst een houten noodbrug voor fietsers en voetgangers naast de Herenburg moeten worden gebouwdDaarna zal eerst een groot deel van de brug worden geslooptDe afzetting van het werk gebeurt zodanig dat de hoeken Nieuwe Rijn-Herengracht bereikbaar blijven'voor de voetgangers Het werk zal worden uitgevoerd door de firma B.Beljon uit Voorburg. Volgens de raming zullen de werkzaamhe den ongeveer een jaar duren. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17