'Charley Bosveld neemt afscheid Vier 'Leidenaars' in selectie Jong Oranje EXCELSIOR WIL JOOP VAN DAELE dagen langer MET NEDERLAAG TEGEN INTERNATIONALS Concours Hippique in twee gedeeltes MOHAMMED ALI: „IK BEN GEZOND Nacompetitie duurt drie overtredingen Eindelijk weer zege Knetemann „Bischot maakte veel te veel WOENSDAG 13 JUNI 1979 SPORT PAGINA 13 GRONINGEN (GPD)- De Groningse politie heeft gisteravond laat de man gearresteerd, die afgelopen zondag tijdens de voetbalwedstrijd tussen FC Groningen en Telstar een mes gewoipen heeft naar Telstarspeler Fred Bischot. De messenwerper is de 41-jarige J.R zonder beroep, uit Groningen. De man heeft inmiddels bekend. Hij is na verhoor ingesloten en zal wegens poging tot doodslag worden vervolgd. Volgens een woordvoerder van de Groningse politie heeft de man het mes doelbewust naar Telstarspeler Bischot geworpen. Hij verklaarde zijn daad met de mededeling, "dat de Telstarspelers en in het bijzonder Fred Bischot veel te veel overtredingen maakten". De politie kwam de man op het spoor dankzij tips van het publiek na afloop van het NOS-journaal zondagavond. In die uitzending was de messenwerper vaag te zien. Hoewel de Groningse politie dinsdag eent bezoek aan de NOS heeft gebracht om de beelden nader te bestuderen^/ heeft dat niet direct tot de arrestatie geleid. De beelden waren volgens de politie te onduidelijk. De man kon dankzij enkele getuigenverklaringen worden aangehouden. Hel da[ bestemd t r Fred Bischot en hem maar rakelings miste. ZEIST - Het duel tussen FC Gro ningen en Telstar, dat afgelopen zondag wegens het mesincident werd gestaakt, wordt op woens dag 20 juni hervat. De wedstrijd begint in de 33e minuut van de eerste helft bij een stand van 2-0 in het voordeel van FC Gronin gen. Dat heeft het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB dinsdagavond tijdens een verga dering op het sportcentrum in Zeist besloten. De wedstrijden in de nacompetitie sportredactie) enorme populariteit heeft Wim Jansen neemt afscheidsvan Henk 'Charly' Bosveld. De oude maestro komt niet meer terug op de velden. ARNHEM - Henk Bosveld heeft gisteravond op waardige wijze afscheid genomen van het betaalde voetbal. In een erewedstrijd tegen een team van Nederlandse internationals liet de 37-jarige maestro het mas saal opgekomen publiek (bijna 10.000 man) nog eens zien waar om hij de afgelopen 19 jaar zo'n Gedupeerden dienen schadeclaims in bij HSV De internationaal gelauwerde ster ren zoals Feyenoords Wim Jan sen, Bastia-speler Johnny Rep, Europees topscorer Kees Kist en Willy van de Kerkhof van PSV, om maar enkele namen te noe men, werkten er trouwens goed aan mee dat de slotparty van Vi- tesse-aanvoerder Charley Bos veld naar wens verliep. Na 70 minuten en 42 seconden was het feest voor Bosveld definitief over. Scheidsrechter Henk van Ettekoven onderbrak het duel, waarna de spelers met Charley op de schouder een laatste ereronde maakten. Een staande ovatie was Bosvelds deel toen hij ontroerd het veld verliet. Bij de stand 1-2 in het voordeel van het Nederlands selectieteam, ge coacht door Jan Zwartkruis, werd de ontmoeting uitgespeeld. Dat Vitesse eigenlijk nog niet buiten Bosveld kan bleek in die slotperiode, want de internatio nals bouwden in de resterende tijd moeiteloos hun voorsprong tot 1-5 uit. De gemeente Arnhem greep het af scheid van Bosveld aan om hun razend bekende stadgenoot te vereren met de zilveren legpen ning, een geste die nog niet eer der een Arnhemse sportman ten deel was gevallen. Het scoreverloop van het duel op Monnikenhuizen: Peters (Feye- noord) 0-1, Bursac 1-1, Willy van de Kerkhof (PSV) 1-2, Heezën 1-3 (eigen doel), Willy van de Kerk hof 1-4, Johnny Rep (Bastia) 1-5. LEIDEN - De liefhebbers van een concours hippique hebben in de komende weken in de kuststreek voldoende keus. Zaterdag in Katwijk aan Zee, een week daar na in Valkenburg en weer een week later in Noordwijkerhout Het hippische geweld begint zater dag aan zee als in de buitenbak van manege Jonker aan het grote parkeerterrein achter de cam ping het eerste Katwijkse spring concours wordt gehouden. In to taal worden er in de loop van de dag vijf rubrieken afgewerkt met als spectaculair sluitstuk een zo genaamde record-hoogtesprong, waarvoor een prijs van 250 gul den is uitgeloofd. De belangstelling voor het spnng- festijn een week daarna in Val kenburg op het terrein van ma nege Jansen bleek dermate groot dat men het gehele programma niet in één dag meent te kunnen afwerken. Daarom hebben de or ganiserende Valkruiters de lichte rubrieken op zaterdag gesteld, waarna er nog voldoende combi naties over waren die het zwaar dere (en dus hogere) werk cp zondag aandurfden. Zaterdag 30 juni is het weer raak op het springterreiii acl.ter manege Bakker in Noordwijkerhout, waar de Duinruiters een van hun traditionele concoursen organi seren die meetellen voor de pro motieregeling van de NB VR. Ook hier staat een aantal rubrieken op het programma die tezamen ze ker een groot deel van de dag in beslag zullen nemen. ZEIST (ANP) - Na een laatste oe fenwedstrijd die gistermiddag op het KN VB-sportcentrum in Zeist tegen het müitaire elftal met 0-1 verloren ging, heeft trainer Ger Blok de namen van 16 spelers voor Jong Orar\je bekend ge maakt. Met deze selectie gaat Blok naar het internationale jeugdtoernooi, dat van 17 t/m 24 juni Ln Toulon wordt gehouden. Nederland speelt daar achter eenvolgens tegen Joegoslavië (17/6), China (19/6) en Frankrijk (21/6), waarna de halve finales en de eindstrijd volgen. Blek wees de volgende spelers aan voor de reis vaar Frankrijk: Ed ward Metgod (Haarlem). Quiri- nus van der Meulen (Eindhoven), Jan-Roelof Tiktak (Veendam), Gerrie Schouwenaar (Cambuur), Frans Koenen (NEC), Frans Nijs- sen (VVV), Richard van der Meer (AZ'67), Jan Lohman (Lokeren), Wim van der Horst (Den Bosch), Wim Balm (Haarlem), Chris van de Dungen (Den Bosch), Paul en Marcel v. d. Blom (Feyenoord), Eiwin Kramer (Ajax), Roger Schouwenaar (AZ'67), en Rick Tal an (AZ'67). Het uit de hand gelopen kam pioensfeestje, dat Bundesliga- kampioen HSV zaterdag vierde, zal als de ingediende scha declaims worden toegekend, de club miljoenen gaan kosten. De v ad er van een jongen, die met een op verschillende plaatsen gebro ken been in het ziekenhuis ligt, heeft alle gewonden opgeroepen om gezamenlijk door een advo caat hun belangen te laten behar tigen ook verschillende zieken fondsen willen de dokters en zie kenhuiskosten door de voet balclub vergoed zien. De moeder van Rainer Hoppe, die enige maanden geleden bij een thuiswedstrijd van HSV veron gelukte, heeft inmiddels een be langenvereniging opgericht. "Mijn zoon mag niet vergeefs ge storven zijn", verklaarde de moeder. Zjj wil schappelijke actie van de twaalf personen die toen werden ge wond. "Na de chaos van zaterdag moet iets gebeuren. Zulke tafe relen mogen niet weer voorko men. Voor mij is de eigenaar van het stadion, de stad, de schuldi ge". Zaterdag vielen er na afloop van de wedstrijd HSV-Bayern München 71 gewonden. In verband met herstelwerkzaamheden zal er voorlopig niet in het Volkspark stadion worden gevoetbald. van de eerste divisie, die op woensdag 20 juni stonden ge pland, komen te vervallen. Op die dag stonden de duels Telstar-FC Groningen en Fortuna SC-Wil- lem II op het programma. Het ge hele programma wordt vanaf die datum drie dagen opgeschoven. Dat betekent, dat de nacompeti tie op woensdag 27 juni in plaats van zondag 24 juni eindigt. Gewoonlijk worden gestaakte duels pas aan het einde van de competitie -en dan alleen als de stand op de ranglijst dat noodza kelijk maakt- uitgespeeld. Het sectiebestuur betaald voetbal is van deze gewoonte afgestapt. Eric Vilé, voorzitter van het sec tiebestuur betaald voetbal: „We zijn van mening, dat het hier om een bijzonder geval gaat. Ieder een is er naar onze mening mee gebaat, dat deze wedstrijd zo snel mogelijk wordt hervat", s Of bij het restant van het gestaakte duel publiek zal worden toegela ten. is nog niet bekend. „De tuchtcommissie zal eerst uit spraak moeten doen. Of publiek zal worden toegelaten hangt af van de vraag, wie verantwoorde lijk gesteld moet worden voor het staken van de wedstrijd. De tuchtcommissie zal zich donder dag over die zaak buigen. Daarna zal het sectiebestuur eventuele maatregelen treffen. Maar die maatregelen verwacht ik niet voor het komend weekeinde", aldus Vilé. De wedstrijden in de nacompetitie, die voor vandaag staan gepland, vinden normaal doorgang. Van avond worden de duels Fortuna SC - Telstar en FC Groningen - Willem II gespeeld. Voor zondag luidt het programma: Telstar - Fortuna SC en Willem II - FC Groningen. WOERDEN (ANP) - Wereldkam pioen Gerrie Knetemann heeft gisteravond de profronde van Woerden over 100 kilometer ge wonnen. Na de overwinning in de proloog van Parijs - Nice en het criterium van Crystal Palace in Londen betekende Woerden de derde zege van Knetemann in een mager Knetemann ontsnapte twee ron den voor het einde uit een kop- groepje van acht renners, dat na 45 kilometer was ontstaan. Na driekwart van de wedstrijd had den de vluchters de rest van het veld ingelopen. Piet van Katwijk won de sprint van het peloton, dat twee ronden voor het einde de eindsprint betwistte. De uitslag is: 1. Gerrie Knetemann (Huybergen) 100 km in 2.08.42, 2. Johan van der Meer (Geleen) op 15 sec, 3. Adrie van Houwehngen (Heesselt), 4. Joop Zoetemelk (Germigny l'Eveque), 5. Herman van Springel (Bel), 6. Cees Bal (Noordwijk), 7. Wim de Ruiter (Kwadendamme), 8. Cees Stam (Koog aan de Zaan) allen op 15 sec. 9. Piet van Katwijk (Mill) op twee ronden, 10. Fons van Kat wijk (Oploo). correspondent) ROTTERDAM - Hoewel de FC Twente-voorzitter Ferrie Fransen tijdens de recente algemene ver gadering betaald voetbal opriep tot solidarireit met betrekking tot de eerste-divisieclub FSC, is een aantal clubs wel degelijk geïnte resseerd in goedkope verster king. Omdat het management van de Limburgse eerste-divi sieclub een aantal werknemers na 15 mei - en dus te laat - een nieuw contract aanbood, zijn de ze spelers volgens de voetbalwet ten transfer-vrij. Een van die voetballers, Joop van Daele, had al te kennen gegeven, dat hij zou stoppen - Van Daele wordt jeugdtrainer bij Feyenoord - maar nu hij voor niets weg kan uit Sittard probeert hij alsnog om zijn carrière als voetballer te prolongeren. Nadat Feyenoord- directeur Peter Stephan hem al op de solidariteitsoproep van Fransen wees, is een andere Rot terdamse club wel bereid om nog driejaar met Van Daele in zee te gaan. „Maar dan moet het initia tief wel uitgaan van Van Daele zelf', zegt Excelsior-voorzitter Jaap Bontenbal. „Wij willen in eerste aanleg geen misbruik ma ken van de bij FSC gemaakte fou ten, maar anders wordt het, wan neer Van Daele zichzelf op het standpunt stelt, dat hij transfer vrij is". De ex-libero van Feyenoord acht het jeugdtrainerschap bij Feye noord goed te combineren met een dienstverband als semi-prof bij Excelsior. Van Daele: „Ik ben transfer-vrij, daar wil ik FSC aan houden". DÜSSELDORF (SID/ANP) - Mohammed Ali, de regerend wereldkampioen ir) het zwaargewicht, die momen teel in West-Duitsland is, heeft ontkend dat hij ziek zou Z/£T EEA! fl/ts l'OOf? Z/OAJ l/PSJ 6£- Li/FlP/£<£ OP Q£MAa/e istysTPV zijn. Enige weken geleden zei zijn manager en promotor Bob Arum dat de nieren van de bokskampioen niet meer goed functioneren. Tydens een bijeenkomst in Düssel- dotf zed All: "Wie /tin ts OW mij durft te zeggen liegt. Ik heb nergens last van". Toen een spitsvondige journalist hem erop wees dat hij duide lijk aan vetzucht moet leiden nu zijn buik erg gegroeid is, brieste hu uit "Nu nog, ter- wul ik vele kilos ben aange komen durf ik tegen iedere tegenstander in de ring te komen. De hele wereld is de grootste aller tijden nog niet vergeten. Of ik nu in Peking ben of in de binnenlanden van Afrika iedereen herkent me". Op de vraag welk ge vecht in zun loopbaan het zwaarst was geweest ant woordde hu ogenblikkelijk: "Het gevec ht met mijn eerste vrouw Silvia. Onze trouwdag kostte 2'/j dollar; de scheiding kostte me twee miljoen".

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13