„Pecci kan nog lastig worden op Wimbledon Asopos de Vliet in opmars Nederland nu al kansloos Dressuur in Hazerswoude Heins wint nationaal concours hippique Evert zegeviert in eenzijdige finale Okker in finale tenonder Zesmaal winst tijdens ARB-wedstrijden MAANDAG 11 JUNI 1979- SPORT SPORT PARIJS (GPD) - De finale van de dames is zaterdagmiddag een eenzijdige aangelegenheid ge worden. Chris Evert won voor de tiende maal in even zovele duels van Wendy Turnbull en had slechts twee sets nodig om ten koste van de Australische ruim 60.000 gulden binnen te ha len. Evert, die de open Franse kampioenschappen ook al in 1974 en 1975 heeft gewonnen, moest haar tegenstandster maar één service-doorbraak toestaan. Turnbull kon daardoor tot 2-2 bijblijven maar werd daarna ver teruggeworpen: 2-6, 0-6. ïunioun. »ij «ei woic ua^i- noelde mei op de top van mijn Dat de eindstrijd geen echte wed- line-duel onderbrak en bij het kunnen te spelen omdat Wendy MOOK (ANP) - Tom Okk< strijd is geworden is voorname- net verscheen behaalde zij teveel fouten maakte en te wei- heeft zich niet geheel kunne lijk terug te voeren op het ont- prompt punten. Desondanks njg ondernam". revancheren voor het verlit eindelijk de spelbederver ge- B n Victor Pecci. Nadat hij ten WLMÊf gÉf durfde zij slechts bij hoge uit zondering op te lopen: „Chris heeft erg goede passeerslagen. Ze hoopt juist dat je op loopt. Dat heb ik al eerder meege maakt tegen haar. Toen werd ik weggeslagen". En de in april met de Brit John Lloyd ge trouwde Amerikaanse die op de baan Evert genoemd wil worden en erna mevrouw Lloyd: Ik hoefde niet op de top van mijn kunnen te spelen omdat Wendy teveel fouten maakte en te wei nig ondernam". MOOK (ANP) - Tom Okker heeft zich niet geheel kunnen revancheren voor het verlies Borg na gewonnen finale in Parijs vol lof PARIJS - Björn Borg is uiteindelijk de spelbederver ge worden in het sprookje van Victor Pecci. Nadat hij ten koste van onder andere Barazzutti, Solomon, Vilas en Connors aan een imponerende zegereeks had gewerkt, is de 23-jarige Paraguayaan gistermiddag tijdens de finale van open Franse tenniskampioenschappen in Parijs on deruit gegaan. Borg, eveneens 23 jaar, won in vier sets (6-3, 6-1, 6-7, 6-4) van de Zuidamerikaan, die zich echter be paald niet de verliezer voelde of hoefde te voelen. Toen hij twee weken geleden op de banen van Roland Garros arri veerde behoorde hij nog tot het uitgestrekte leger van midden moters in het professionele ten- niscircus. Na zijn optreden in Pa rijs wordt hij echter plotseling beschouwd als een van de top pers. Door het publiek dat, bijna 16.000 man en vrouw sterk, twee uur en 43 minuten achter hem stond in de finale; door zaken die nu al munt sloegen uit zijn door braak en zijn zwart-wit foto's voor zes gulden te koop aanbo den en door Borg die na afloop niet karig was met zijn compli menten: „Als Pecci zo doorgaat, dan wordt hij opeens een heel las tige speler voor de gevestigde or de op Wimbledon over twee we ken. Op gravel serveert hij al erg hard. Dat kan straks wat worden op gras waar het er allemaal nog veel sneller aan toe gaat. Pecci heeft het me vandaag knap moei lijk gemaakt. In de afgelopen ja- Historische winst Stöve PARIJS - Betty Stöve heeft een his torische overwinning behaald. Voor het eerst sinds 1927 toen Kea Bouman in Parijs het damesdub belspel won, heeft Stöve Neder land aan een zege geholpen tij dens de open Franse kampioen schappen. Met haar nieuwe part ner Wendy Turnbull, met wie zij ook al ,Jtome" won, versloeg de Rotterdamse in drie sets het duo Wade-Durr: 3-6, 7-5, 6-4. De overige finale-uitslagen: heren dubbelspel Gene Mayer-Sandy Mayer-Case-Dent 6-4, 6-4, 6-4. Gemengd dubbelspel: Tumbull- Hewitt-Ruzici-Tiriac 6-3, 2-6, 6-1. ren heb ik nooit zo veel proble men gehad als nu". En dan te bedenken dat Pecci in 1975 nog aan het hek in Hilver sum stond te bedelen om toch alsjeblieft maar mee te mogen doen aan de open Nederlandse kampioenschappen. In Parijs heeft hij zichzelf echter uit de anonimiteit geslagen en heeft hij demonstranten zelfs geïnspi reerd om een actie te voeren te gen het bewind van generaal Al fredo Stroessner, die, sinds hij in 1954 met een staatsgreep de macht in Paraguay overnam, constant de mensenrechten heeft geschonden. „Wij hopen dat Pec ci onze klachten aan het regime wil overbrengen", zo lieten de ac tievoerders weten. Betwijfeld mag echter worden of Victor Pecci daar een moment bij zal stilstaan. Al voor hij gister middag in Parijs als verliezende finalist ruim 50.000 gulden op haalde, behoorde hij in Paraguay tot de gefortuneerden onder de bijna drie miljoen inwoners, die het Zuidamerikaanse land rijk is. Vijf jaar geleden besloot hij om prof te worden, en al dienden de successen zich dan niet meteen aan, dankzij de financiële steun van zijn vader (arts) heeft Victor Pecci altijd kunnen gaan en staan waar hij wilde. Jarenlang was hij de verzamelaar van dure ringen en auto's, op zoek naar wat geluk in het tennis. Dat fortuin diende zich de afgelo pen twee weken onverwacht aan in Parijs, in een toernooi waarop hij zich overigens consentieus heeft voorbereid. Drie weken heeft hij in Argentinië intensief getraind met de door hem in ja nuari dit jaar voor twee jaar in dienst genomen Argentijnse coach Tito Vasquez en in Parijs zelfwas hij dagelijks te vinden op de banen van de sjieke Poloclub van de "Slag op de Mooker- hei", een nederlaag tegen Wouter Fok, die hem een jaar lang nagedragen is. De Ne derlandse routinier bereikte het afgelopen weekeinde door ovenwinningen op de Fransen Deblicker en Haillet de finale van het 25.000 gul- dentoernooi van Molenhoek. In de op een goed peil staande finale verloor hij echter met 4-6, 5-7 van de al even gerou tineerde Joegoslavische spe ler Zeljko Franulovic. In de gehele partij deden zich slechts twee service-breaks voor, beide ten nadele van Okker. De eerste maal ge beurde dat in de zevende ga me van de eerste set en daarna nog eens in de tweede bij 5-5. Voor het overige was de Ne derlandse inbreng niet bijster groot. Louk Sanders verloor in de tweede ronde met 3-6, 1-6 van de Tsjech Tomas Smid, terwijl Marc Albert met 6-6 in de derde set werd uit geschakeld door Haillet. De finale van het heren dubbel spel werd gewonnen door Kodes en Smid (Tsj. SI.) die Okker en Haillet (Ned/Fra) met 7-6, 4-6, 7-6 versloegen. SPORT HAZERSWOUDE - In samenwer king met de vereniging van dres suurruiters organiseerde de Leidsche rij- en jachtclub in ma nege Henopon dressuurwed- stnjden. Voor de zware proeven van de WDR hadden vele pro minente amazones en ruiters uit deze regio zich opgegeven. Om dat deze deelnemers ook vaak in actie komen in West-Duitsland waren er ook Duitse M proeven uitgeschreven. Dit niveau is ver gelijkbaar met onze ZZ. Bij de DM 3 deelden mevr. Willemse met Flicka en mej. Aubert met La Speranza de eerste plaats. Mej. Aubert en mevr. Willemse ein digden bij de DM 4 en DM 5 res pectievelijk eerste en tweede. Mevr. Koot won met Karin de Z2. De L proeven werden verreden voor de NBVR promotieregeling. In de LI zegevierde mej. Ooster huis met Paramount met op de tweede plaats V. d. Nagel met zijn paard Wieland. De L3 werd ge wonnen door mevr. Seur op Pa lermo met als tweede mej. Oos terhuis. Björn Borg toont het Parijse publiek trots de bokaal. Naast Borg verliezend finalist Victor Pecci. in gezelschap van de op leeftijd gekomen Spaanse vedette Ma nuel Santana. Op deze manier werkte Pecci zich in als stuntman. Aanvankelijk moest hij nog genoegen nemen met prestaties in de marge (zeges op Jauffret en Slozil) en kende hij ook startproblemen: „In het be gin draaide ik nog niet zo als ik wilde. Daarna ben ik echter evenwichtiger geworden en heb ik ook meer zelfvertrouwen ge kregen", aldus Pecci die sterker is gaan spelen naar mate de ster ren, die hij trof meer licht uit straalden. Pecci zette ze stuk voor stuk in het donker, maar leek desondanks kansloos voor de fi nale tegen Borg. De Zweedse Monegask kon im mers bogen op een indrukwek kende staat van dienst drie open Franse titels, drie overwinningen op Wimbledon en drie maanden geleden winnaar van de Davis Cup. Pecci kon alleen wijzen op Grand Prix-zeges in tweederangs toernooien in Nice en Bogota en op het feit dat hij al verscheidene jaren kampioen is van Paraguay. Dat laatste heeft echter uitslui tend papieren waarde, omdat Pa raguay maar 500 tenissers be zit. Lange tijd zag het er in de finale ook naar uit dat Pecci op harde wijze zou worden teruggezet in de rea liteit, die hij door zijn sprong naar de top uit het oog verloren leek te hebben. Borg dreigde Pecci na melijk op dezelfde plaats achter te laten als Gerulaitis vrijdag in de halve finale. Tot 2-2 ging het duo gelijk op. Daarna spoot Borg weg naar 6-3, 6-1, 5-2. Fouten Eerst voornamelijk dankzij fouten van Pecci, vervolgens door zijn eigen spel op het vereiste niveau te brengen. Pecci weigerde ech ter om zich in navolging van Ge rulaitis het nabijgelegen Bois de Boulogne te laten insturen. Zo als hij in de partij tegen Connors al over een opvallend incasserings vermogen bleek te beschikken, zo herstelde hij zich ook in de fi nale. Tot de achtste game van de derde set scoorde hij op eigen kracht in totaal 28 punten. In de vijf daarop volgende games 11. In die fase toonde hy ook zijn be langrijkste wapen, zijn eerste service, die Borg deed wankelen: „Ik speelde geruime tijd erg goed, ik dacht er ook te zijn in de derde set maar opeens was Victor helemaal terug en kon hy weer alles. Ik wil best toegeven dat ik het op dat moment een beetje somber inzag". Pecci kwam terug dankzij setwinst met 7-6 (tiebreak 8-6), maar ver loor toch de vierde set (4-6) en de partij omdat hy in de afsluitende reeks toch weer te vaak in de fout ging en zijn aanvallende taktiek (Pecci scoorde vier keer zoveel aan het net als Borg) vooral in die afsluitende serie zag afgestraft met passeerslagen. Borg eiste daarmee voor de vierde maal op Roland Garros de titel op en toonde aan geen last meer te hebben van een dijbeenblessure die hem onlangs nog tot opgave dwong in Hamburg en tot zes da gen rust, voorgeschreven door een dokter. Borg is niet de enige, die vier keer op Roland Garros heeft gewonnen. De ander die ook viermaal de open Franse heeft gewonnen is Henri Cochet geweest, maar hij presteerde dat eenmaal op een ander com plex. Een nog meer tot de verbeelding sprekend resultaat, viermaal in successie winnen, wil Borg nu behalen op Wimbledon waarop hy zich gaat voorbereiden met Vitas Gerulaitis. Victor Pecci heeft als trainingspartner Vilas gekozen en zyn vaste trainer Vasquez, die enthousiast heeft la ten verkondigen dat zijn pupil, die thans nog 29ste op de wereld ranglijst staat, vanaf dit moment „moet kunnen meedraaien bij de beste 15 van de wereld". JAN PREENEN BOSBAAN - Afgelopen weekeinde werden de wedstrijden van de Amsterdamse Roeibond, op de Bosbaan verroeid. Van oudsher gelden deze ARB wedstrijden als nationale test voordat de interna tionale toernooien bezocht gaan worden. Bij de nationale top te verdelen in dames, lichte heren en zware heren kon na de races de stand worden opgemaakt. Zowel de dames als de lichte heren be schikken over ploegen van we reldniveau. Bij de zware heren ligt de situatie minder rooskleu rig. Alleen de ploeg van Aegir Phocas in de vier zonder stuur man is van goed niveau. De nationale lichte acht, vorig jaar goed voor een zilveren medaille en nu op twee plaatsen versterkt, kwam tot een uitstekende presta tie. Opgezweept door een stevige meewind en uiterst beheerst va rend, roeide de ploeg drie secon den boven het baanrecord en tien seconden voor de rest van het veld uit. Commentaar uit de ploeg: "Als we hadden geweten dat het zo hard ging dan hadden we wel op die toptijd gevaren". Bij de damestop heeft de onlangs geformeerde acht met stuur- vrouw duidelijk een visitekaartje afgegeven. Ondanks de gister middag heersende tegenwind kwam de ploeg tot een zeer be vredigend resultaat. Was het ver schil met de andere teams hal verwege de race pas een halve lengte, op de finish was de voor sprong uitgegroeid tot ruim vijf lengten. Slagvrouwe Ester Kruiswijk: "we hadden voor de race afgesproken om, ook als we voor kwamen, zo hard mogelijk door te gaan". Hetgeen prima lukte. De vier zonder stuurman van Aegir Phocas is eigenlijk de enige ploeg bij de zware heren die in aanmer king kan komen om in september naar de wereldkampioenschap pen ir Joegoslavië te worden af gevaardigd. Ondanks de harde tegenwind kwam deze zeer erva ren ploeg (alle roeiers hebben in ternationale ervaring) tot een prestatie van internationaal ni veau, de overige teams hierbij ver achter zich latend. Van de Leidse verenigingen kwam Asopos de Vliet erg sterk voor de dag. Maar liefst zes keer kon een paars/rode ploeg aanleggen om het eremetaal in ontvangst te nemen. Asopos zet hiermee de stijgende seizoenlijn voort. Voor al de wijze waarop zaterdag de dames senioren dubbelvier ge wonnen werd, was imponerend. De dames Krol, Buys, de Lang, van Aller met stuurvrouw Nyen- huis wisten de tegenstanders van start af achter zich te houden. Gisteren liep het wat minder en moest met een tweede plaats ge noegen genomen worden. Die Leythe kon ook een paar over winningen begroeten. Albert Kingma won de nieuwelingen skif. Zijn commentaar. "Op het laatste stuk was het geen feest meer. Gelukkig kon ik ze goed achter me houden". Ook waren er nog overwinningen in de senio ren B twee met stuurman. Voor Njord verliepen deze wed strijden weinig florissant. Alleen de dames vier met stuurvrouw van de coaches Verbeek en Hoogstraten wist tot een over winning in het nieuwelingen veld te komen. De veelbelovende He renacht startend in het A-veld bracht het zaterdag tot een twee de plaats. Gisteren werd de ploeg derde achter Nereus/Spaarne. Vrijdagavond al werden de Thetis- sprint wedstrijden voor dames verroeid. Deze wedstrijden gaan over een afstand van 400m. De dubbelvier van Asopos de Vliet won de hoogste categorie in een nieuw baanrecord, één seconde voor Okeanos. Liesbeth van der Veld van Die Ley the was erg succesvol. Wist zij eerst de overgangsklasse te win nen, even later deed zij het nog eens dunnetjes over. Nu won zij in het seniorenveld. Een prima prestatie. Het sprinten ligt Njord kennelijk minder goed. De lichtblauwe dames konden geen beslag leg gen op ereplaatsen. BLARICUM - Johan Heins heeft gisteren de Grote Prijs van Ne derland gewonnen tijdens het na tionale concours hippique in Bla- ricum. Nadat de ruiter uit Maas tricht zaterdag reeds twee keer als eerste was geëindigd met Ar gonaut Z, op de onderdelen jacht en progressief springen, kwam Heins gisteren opnieuw op de eerste plaats. Heins slaagde er in op de drie onderdelen'klassiek springconcours, type puissance concours en parcours met zeven hindernissen slechts 4 strafpun- ten op te lopen. Tweede werd Henk Nooren met Upstream, die tot vijftien strafpunten kwam, waarmee hij toch wel een heel eind bij Heins achterbleef. Als derde eindigde de nog erg goed rijdende good old Anton Ebben, die met zestien strafpunten De eindoverwinning van Heins bleef tot aan de derde manche van het slot-springconcours on zeker, omdat Henk Nooren en Anton Ebben de koploper uitste kend bleven volgen. Heins ging het parcours, van 600 meter en negen sprongen (zeven hinder nissen), foutloos rond en liet de snelste tijd noteren (60.5). Ebben deed het eveneens vlekkeloos, maar had meer tijd nodig (65.0). Nooren maakte één fout en kwam op vier strafpunten, zijn tijd was 62.3. Er waren, over beide dagen gere kend, ruim 1500 toeschouwers. Eindklassement: 1. Heins (Argo naut Z) 4 strafpunten; 2. Nooren (Upstream) 15; 3. Anton Ebben (Jumbo Design) 16; 4. Willy van der Ham (Leanca Z), 29,5; 5. Irma Smulders (Lough Courrib), 34; 6. Henk Nooren (Funest) 34,5. Malcolm Pyrah en Harvey Smith hebben tijdens het internationale concours hippique in Luzern voor Britse successen gezorgd. Pyrah won met Askern een jacht- springconcours en Smith zege vierde met Caldene Cresta in een combinatiespringconcours. Vier combinaties moesten de eerste prijs in de puissance delen. Dat waren Ferdi Tyteca (Bel) met Ni co the Saint, Hugo Simon (Oos) met Landgraefin, Jürg Friedli (Zwi) met Volontaire en Con Po wer (Ier) met Rock Barton, allen vier strafpunten in de vierde bar rage. Basketbalteam verliest SIEN A (GPD) - Het toernooi om het Europees basketbalkampioenschap is pas twee dagen oud. Voor Nederland is het echter eigenlijk al voorby. Een forse nederlaag in de sleutel wed strijd tegen Spanje, gekoppeld aan het ingecalculeerde verlies tegen de Sowjet-Unie, maakte de ploeg van coach Tom Quinn kansloos voor een van de twee topplaatsen in de voorronde en dus vlakbij Europa's beste zes, straks in Turijn. Die is nu voor Spanje, dat daarmee revanche nam. Revanche voor twee jaar geleden. Toen wierp Nederland de Spanjaarden via een 114-95 nederlaag terug naar de groep mindere groten van Europa. In Siena vocht Spanje zich terug via een alleszeggende 104-83 zege. Voor Nederland kwam de klap ontzettend hard aan. Er was, voorafgaande aan de wedstrijd in Italië hoop, omdat Quinn kon beschikken over de sterkste ploeg die Nederland ooit in het veld bracht. Na de zevende plaats van twee jaar geleden in Luik moest deze Oranjepoeg in staat zyn om het Walhalla van het Europese basketbal binnen te stappen. Maar het pakte anders uit. Nederland gaat straks verder om de zevende plaats en dus is er eigenlijk de afgelopen twee jaar geen vooruitgang geboekt Het kan alleen maar minder. Het duel tussen Nederland en Sparye is precies één helft een echte wed strijd geweest. Onder aanvoering van de prima schietende Dan Cramer en Kees Akerboom controleerde Orarye de wedstryd en leidde, volko men terecht bij de rust, met 52-48. Maar in het tweede deel ging alles mis wat er maar rrus kon gaan. Sparye achterhaalde het verschil in luttele seconden en liep daarna gewoon weg. Zonder dat Nederland daaraan ook maar iets kon doen. Natuurlijk wenste Tom Quinn te blijven ver trouwen op de uitstekende vorm van het duo Akerboom-Cramer. Maar de aanvallen, die moesten uitkomen bij hen, mislukten stuk voor stuk. Cramer kreeg zegge en schrijve twee schotkansen. Akerboom iets meer, maar die waren vaak te moeilijk en de lange Bosschenaar schoot in de tweede helft dan ook slechts één van zyn zeven pogingen raak. Normaal moet zoiets kunnen worden opgevangen door anderen Maar Jim Woud stra had in het geheel zijn dag niet. terwijl Mitchell Plaat duidelyk vermoeidheidsverschijnselen vertoonde. Inspanning Die waren ongetwijfeld het gevolg van een te grote inspanning de dag tevoren tegen de Sowjet-Unie. Nederland verloor die party eervol met 84-92, al mag aan een dergelijke uitslag niet teveel waarde worden ge hecht. Veelvoudig Europees kampioen Rusland hoeft zich in een voor ronde nauwelijks in te spannen. Het echte werk begint pas later, wan neer Joegoslavië en Italië de tegenstanders zijn. Maar het Nederlandse team bestaat voor een niet onbelangrijk deel - en dat is voorzichtig uitgedrukt - uit spielers die zijn opgevoed in de Ver enigde Staten. En Amerikanen wensen zich niet neer te leggen bij een nederlaag, ook al weet iedereen dat die onvermijdelijk is. Eigenlijk was het duel tegen de Sowjet-Unie een oefenwedstrijd met een officieel tintje en het vertoonde spel sterkte alleen maar het optimisme. Nu gingen de Russen wel uit van het principle leven en laten leven, maar de aanvalspelletjes, opgezet dooreen grandioos spelende Mitchell Plaat, lukten vrij vaak. En de manier, waarop Nederland in het slot van de eerste helft terugkwam van een achterstand van acht punten, waarna de bijna sensationele ruststand van 42-43 werd bereikt, was goed voor een ovatie van de 4500 Italiaanse toeschouwers. Maar de blijdschap en de tevredenheid na die wedstrijd konden niet wor den voortgezet Spelen tegen de Sowjet-Unie mag dan een uitdaging, een eeren misschien nog veel meer zijn, het ging in Siena eigenlijk alleen maar om de partij tegen de Spanjaarden. De ploeg was zich daar terdege van bewust en Sid Bruinsma wilde bijvoorbeeld hoe dan ook spelen. Eigenlijk kon dat niet omdat zijn gekneusde teen nog niet was hersteld, maar hij was bereid om pijn te lijden. Het tekende zijn instelling. Die was gewoon prima, evenals van de rest van de ploeg De eerste helft gaf weinig reden tot ongerustheid. Er werd bij vlagen erg goed gespeeld en de wijze, waarop Nederland tegen het rustsignaal een voorsprong nam, getuigde zelfs van erg veel klasse. De enige die Neder land in het eerste deel een beetje pyn deed was sterspeler Wayne Bra- bender, maar zijn 17 punten werden aan de andere kant ruimschoots goedgemaakt. Afgeslacht Een basketbalwedstrijd bestaat echter uit twee helften en die waren gis teravond in het opnieuw behoorlijk gevulde Palasport Mens Sana. zeer verschillend. Controleerde Nederland voor de rust redelyk het eigen bord, in de tweede helft werd de ploeg juist daar volledig afgeslacht door Rafael Rullan. De lange man van Real Madrid kwam keer op keer door met gave schoten van korte afstand en voegden aan zijn zes van de eerste periode 21 punten toe. Tien minder dan de totale Nederlandse ploeg in het tweede gedeelte. En 31 punten in 20 minuten speeltyd is te weinig. Tegen byna elke tegenstander en zeker tegen de Spanjaarden, die over een ongelooflyke routine beschikken. Spanje behoefde eigenlyk niet eens op de tenen te lopen. Miste zyn eerste spelverdeler Juan Corbalan (voetblessure) niet en bepaalde volkomen de wedstryd. Een wedstryd met een dubbele betekenis. Natuurlijk in de eerste plaats een plek in de finalegroep, maar zeker ook wraak voor Luik, toen Oranje Spanje vernederde. Nu was het precies omgekeerd. Tom Quinn was na afloop erg realistisch. „Wij hebben in de tweede helft lange tijd geen aanval gehad en de break kwam er niet uit. Er werden, een beetje noodgedwongen, wanhoopsaanvallen opgezet en dat kan tegen een ploeg als Spanje niet. Het is voorby, maar we moeten deson danks verder. Er komt nog een flink aantal wedstryden en we willen gewoon zo hoog mogelijk komen". De scores van Nederland tegen respectievelijk de Sowjet-Unie en Spanje waren: Cramer 12-18,Plaat 12-8.Hagens2-6.Faber 18-14,Bruinsma0-3, Woudstra 18-8, Akerboom 20-22, Van Tuyll 0-2 en Kip 2-2. Topscorers Sowjet-Uniet Misjkin 29 en Tkatsjenko 22. Sparye: Brabender 30, Rul lan 27 en San Epifanio 22. ■DB Johan Heins MOTORSPORT - De Westduitse motorrenner Harald Johler is gis teren bij een valpartij m een mo torrace in Tcrlice om het leven gekomen. Hy raakte van de baan toefl /iin motor een snelheid had van 200 kilometer per uur. GEWICHTSHEFFEN - De Chinese gewichtheffer Chen Wei Qiang vestigde met 151.5 kilo een nieuw wereldrecord trekken in de cate gorie tot 56 kilo. Het oude wereld record stond op 151 kilo.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17