Fortuna SC en sterk Telstar delen al rake klappen uit Schapendonk tekent contract h Krol, Brom én Clarke blijven bij Ajax Van der Linden (VTL): weinig trek in weer een ijskoude douche TRAINERS TEGEN PERS Tegen Groningen en Willem II VRIJDAG 8 JUNI 1979 SPORT PAGINA AMSTERDAM (ANP) - Cor Brom en Ruud Krol blijven bij Ajax. Na een langdurige bespreking tus sen het bestuur van Ajax en zijn ledenraad werd dat in de loop van de nacht bekend gemaakt. Vol gens woordvoerder Lambrechts van de ledenraad was er geen en kele reden om trainer Brom van zijn functie te ontheffen. "De heer Brom zal ook in het ko mende seizoen zijn werkzaam heden blijven uitoefenen. Nim mer is aan de ledenraad bekend gemaakt dat het bestuur van Ajax hem liever kwijt dan rijk was", zo zei de heer Lambrechts. Ruud Krol gaat niet weg bij Ajax. In een gesprek met het Ajax-be st uur heeft hij verklaard zijn her nieuwd contract dat loopt tot 1 juli 1982 uit te zullen dienen. Ook de door voorzitter Harmsen zo bekritiseerde Ray Clarke zal, in dien hij dat zelf wil, bij Ajax blij ven. Volgens de heer Lambrechts heeft het Ajax-bestuur in het af gelopen seizoen nimmer de le denraad van advies gevraagd om tot ontbinding van het contract met Clarke over te gaan. Lam brechts ontkende dat het bestuur van Ajax gedurende het seizoen contacten heeft gehad met de Joegoslaaf Ivic en met oud-spe ler Velibor Vasovic. Hij zei: 'Dat zijn geruchten in de pers geweest die we volledig moeten ontzenu- Vitesse-speler Peter Boeve speelt het komende seizoen bij Ajax. Vi tesse en Ajax zijn over deze trans fer tot volledige overeenstem ming gekomen. Komende zon dag vertrekt Boeve met de Ajax- selectie naar Zuid-Amerika. Petur Petursson is laaiend op Feyenoord-directeur Peter Ste- phan. De Viking is gisteren woe dend naar Reykjavik vertrokken, waar hij zaterdag in de interland IJsland-Zwitserland - kwalifica tiewedstrijd voor de eindronden van de Europese kampioen schappen voetbal - aantreedt. De blonde linksbuiten van Feye- noord had zijn directeur eerder op de dag gevraagd of hij, gelet op het feit, dat de Rotterdammers zeker zijn van deelname aan Eu ropees voetbal dit seizoen niet meer terug hoefde te keren in Nederland. Het mocht niet. Petursson: „FC Utrecht-Feyenoord stelt niets meer voor. Dit vind ik erg flauw van Stephan". Direc teur Stephan: „Contract is con tract. Bovendien dienen de spe lers in Zoetermeer te zijn om een medische test te ondergaan". Eddy Treytel, doelman van Feyenoord heeft donderdag in Alkmaar een twee-jarig contract getekend bij AZ. Treytel had na melijk een vrije transfer bij Feye noord en kwam geheel tot over eenstemming met de AZ-leiding. Hij wordt bij AZ'67 eerste doel- Stem van der Linden, in het dagelijks leven zijn brood verdie nend in het Legermuseum, staat aanstaande zondag op scherp. Getuige deze foto staat hij het nu al. LEIDEN - Het beslissingsduel om het kampioenschap van de A-groep van de Leids Goudse voetbalcompetitie krijgt een extra dimensie nu KRV-trainer Kruit a.s. zon dag voor de laatste maal als trainer aan de kant zal staan. De Leidenaar die al zo'n twintig jaar als oefenmees- ter actief is, zet na het duel KRV-VTL een punt achter zijn trainersloopbaan. De 58-jarige coach die al vier kampioenschappen heeft meegemaakt kan ongeacht de uitslag op een geslaagd KRV-seizoen terugblikken. Onder leiding van Kruit presteerden de Katwijkers opvallend goed. Zo goed zelfs dat KRV al met een been in de nog i LEIDEN - Vanavond wordt, ter af sluiting van het seizoen', het tradi tionele duel tussen de voetbal trainers en de Leidse sportpers gespeeld. In tegenstelling tot an derejaren is de plaats van hande ling ditmaal niet het Docos-com- plex, maar het terrein van ASC aan de Kempenaerstraat. De wedstrijd begint om 19.30 uur. De opstelling van de trainers is in middels definitief rond. Coach Piet Kantebeen (die in verband met zijn 40-jarige huwelijk overi gens zelf niet aanwezig kan zijn) kreeg slechts één afschrijving, Herman Wijnands de trainer van Rijnsburgse Boys. In zijn plaats speelt Koos van Weerlee. 'Grote' namen als Gerard Désar, Arie Lagendijk, Ruud de Groot, John Eelman, John Huguenin en Leo de Jong zijn er dus wel dege lijk bij. Ter versterking van de sportpers zijn twee van de beste spelers uit deze regio opgeroepen, UVS'er Theo van Seggelen en Noord- wijk-speler Jan Willem Bogers. JÉttétt.-.' SITTARD-VELSEN (GPD) - Voor de drie perio dekampioenen van de eerstedivisie FC Gro ningen, Telstar en Willem II, aangevuld met de nummer vier uit de afgelopen competitie, FSC, luidde gisteravond de bel voor de laatste ron de om één plaats in de eredivisie. r Engbersen scoort 2-0 kansloos bij de kopbal. MAASTRICHT - Cees Schapendonk, dit seizoen met 24 doelpunten de produktiefste speler in de eerste divisie, heeft gisteren in Maastricht een driejarig contract bij MW ondertekend. De 23-jarige spits van Eindhoven ver koos de eredivisie-club boven FC Den Bosch, dat ook belangstelling voor hem had. De besprekingen betreffende de vaststelling van het programmal voor de nacompetitie van de drie hoofdklassen (zondagamateurs) zijn gisteren afgerond. In Den Bosch kwamen de vertegen woordigers van de drie periode kampioenen uit hoofdklasse C bij elkaar om het programma voor hun clubs te bespreken. Zij kwamen tot een enigszins andere opzet dan de hoofdklassen A en B. MOTORSPORT - De Engelsman Charlie Williams op Yamaha is gisteren winnaar geworden van de race in de 250 cc klasse om de Tourist Trophy op het eiland Man. Williams reed de 364 km in 2.9,11, tweede werd de Australiër McGregor (Yamaha) op ruim een minuut Zowel in A als in B liggen de wed strijden voor de betreffende clubs vast en deze weten wan neer, waar en hoe laat ze moeten spelen. In C heeft men één wed strijd vastgelegd, nl. DESK tegen Geldrop. De verliezer speelt daarna tegen RKC, de winnaar ontmoet in de laatste wedstrijd RKC. Op die manier hoopt dat alle drie wedstrijden van even groot belang blijven. Het pro gramma is: Hoofdklasse A: Don derdag 7 juni RVS - Blauw-Wit (2-1); Zondag 10 juni (14.30) Blauw-Wit - Edo Woensdag 13 ju ni (20.00 uur) Edo - RVC. Huizen heeft de laatste competi tiewedstrijd voor de eerste klasse b in Werkendam tegen Kozakken Boys met 0-1 verloren. Daardoor moet Huizen een degradatiewed strijd spelen tegen de nummer drie van onderen van de eerste klasse A, NSW uit Numansdorp. Tien minuten voor het einde moest scheidsrechter Verhoef de wed strijd onderbreken wegens een vechtpartij onder de toeschou wers en later ook tussen de spe lers. De arbiter moest een afkoe lingsperiode van tien minuten inlassen. Daarna kon de wed strijd worden vervolgd. Wie met kampioen Excelsior mee mag naar de hoogste voetbalaf deling blijft voorlopig nog een open vraag, maar feit is wel dat zelfs in dit prille stadium van de nacompetitie rake klappen wer den uitgedeeld door de thuis- spelende clubs. Telstar won in Velsen met 3-0 van het Tilburgse Willem II, terwijl FSC in Sittard FC Groningen met 2-0 opzij zette. Na deze eerste ronde volgen voor de deelnemers nog vijf ontmoe tingen. Alle verenigingen komen elkaar twee maal tegen: eenmaal in eigen omgeving, de andere keer in een uitwedstrijd. Parool Fortuna SC begreep voor 11.000 kijkers uitstekend dat punten pakken het parool was en won verdiend van Groningen. "Alleen het resultaat is van belang", zou trainer Joop Castenmiller na af loop verklaren. "In de eerste wedstrijd hebben we ons bewust niet over de kop willen lopen. Zondagavond staan wij immers voor de tweede klus, dan tegen Willem II". Tactisch speelde de Sittardse club kien voetbal. Voor rust veel pressie met weinig ruimte voor de Groningers om de bal in eigen ploeg rond te spelen en vervolgens binnen acht minu ten de afronding via schitterende doelpunten van invaller-spits Prauser (vervanger van de pas geopereerde Ruys) en Engber sen. Daar mee was de zaak ge klaard. FC Groningen kon niet éénmaal imponeren. Twee kansen kregen de noorderlingen (Waalderbos en Koeman) tegen de zuiderlingen, maar daar was dan ook alles mee gezegd. FC Groningens oefen- meester Theo Verlangen: "For tuna was duidelijk de betere ploeg. Vooral in de eerste helft speelden de Limburgers een klasse beter", zo bekende hij. FSC kon voorlopig tevreden zijn. De opgaande lijn bij de ploeg van Castenmiller is weer zichtbaar. Na een zwakke periode inde slot fase van de competitie, kwam het herstel tegen Groningen (2-1 ze ge), Excelsior (1-1) en FC Utrecht (7-0 winst). Rob Hutting, "vroeger" de spelbe paler, heeft zijn oude vorm nog steeds niet te pakken en compen seert dat nu met ondankbaar maar nuttig sjouwwerk en stoor- arbeid. Joop van Daele speelde als laatste man een solide partij. Voorbereiding Hoe zeer de rustige voorbereiding van Telstar op de na-competitie een positieve invloed heeft gehad op het spel bewezen de Velsena- ren in de eerste ontmoeting tegen Willem II. Telstar, dat wekenlang zonder zorgen heeft kunnen spelen, deklasseerde de ver moeide Tilburgers: 3-0. Een uit slag die nog vele malen hoger had kunnen zijn als de ploeg iets koelbloediger met de kansen had omgesprongen en als scheids rechter Van Ettekoven geduren de de beginfase van de tweede helft een aantal gave treffers niet had geannuleerd. In de eerste 20 minuten kwamen beide partijen voor 6.500 toe schouwers nauwelijks aan hun eigen spel toe, al doken zowel Telstar als Willem II incidenteel gevaarlijk voor het doel van Sa- mardzic en Nederburgh op. Pas in de 31e minuut wist Telstar het lichte overwicht in een doelpunt uit te drukken. Colin Ayre schoot de bal via de handen van de zwak optredende Samardzic tegen de lat waarna Chris Knoop de re bound verzilverde. Willem II, dat om krachten te spa ren, was uitgegaan van een ge lijkspel, moest nu wel aanvallen. Telstar buitte de vrijheid, die het daardoor kreeg, uitstekend uit, al werd er voor rust niet meer ge scoord. De positieve lijn in het Velsense spelbeeld werd na de hervatting wel sterk doorgetrok ken. Na drie minuten leken de ac ties van de Telstar-ploeg succes te hebben toen Mols een bal hoog over de Willem Il-doelman kopte. Scheidsrechter Van Ettekoven zag in de positie van Rob van der Meer echter ten onrechte buiten spel. Even later keurde de arbiter zelfs een doelpunt van Ayre af, on danks het feit dat het net voor velen zichtbaar had opgebold. De derde maal dat de bal, ditmaal via Stam, achter de Willem Il-doel- wachter verdween wat echter wel geldig. Voor Willem II was deze achterstand aanleiding om vrij massaal de aanval te kiezen, maar met het zwakke optreden van spits Henk van Rooy verdween veel venijn uit de doorgaans ge vaarlijke Willem II-aanval. Toen Telstar halverwege de tweede helft door Coen Akersloot op 3-0 kwam, viel voor Willem II het doek. De Tilburgers bleven posi tief voetballen, maar konden vooral aanvallend geen vuist meer maken. ATLETIEK - In het Tsjechische Ostrava heeft Marita Koch we derom voor een wereldprestatie gezorgd. Drie dage n na haar fa belachtige snelle tijd op de 200 meter in Leipzig (22.05) liet zij nu op deze afstand een tijd afdruk ken van 22.25 seconden. De Rus sische hordenloopster Tatjana Anissova noteerde met 12.84 se conden over de 100 meter horden eveneens een wereldtijd. VOETBAL - Cosmos heeft 'profes sor' Julio Mazzei voorlopig tot opvolger benoemd van de ont slagen trainer Edwin Firmani. H(j zal een managerfunctie vervul len. De training zal worden geleid door Ray Klivecka, die hulptrai ner was onder Firmani. VOETBAL - Engeland heeft in So fia Bulgarije van zich kunnen af scheiden in een kwalificatiewed strijd voor het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams. De Engelsen won nen met 0-3. reikte vierde klasse staat. Maar dan moet uiteraard a.s. zondag wel op het ASC-veld (aanvang 14.30» gewonnen worden. Geen gemakkelijke opgave, want ook VTL kende onder zijn nieuwe coach, Siem van der Linden, een goed seizoen. Dat is overi gens al enkele jaren het ge val. Het probleem bij de Vliet-bewoners is alleen dat ze het steeds op de beslissen de momenten laten afweten. Tot tweemaal toe grepen de Leidenaars al naast de titel door het beslissingsduel voor het kampioenschap te verliezen. Vandaar ook, dat Van der Linden tegen het komende seizoen opkijkt als zijn club ook nu weer niet promoveert naar de zo felbe geerde vierde klasse. "Maar ja, driemaal is scheeps recht", zegt de oud Lugdu- num speler "Dit jaar moet het toch maar eens lukken, want voor de jongens zou het verschrikkijk zijn als ze vol gend jaar weer in de Afde ling Leiden/Gouda tegen, zo- ten uitkomen. Zo'n vereni ging bijvoorbeeld heeft een veld waar geen grasspriet op staat. Dat bevordert uiter aard niet ons spelpeil, want VTL heeft een team dat het voornamelijk van techniek moet hebben en niet zoals de meeste ploegen in de Afde ling Leiden/Gouda van kracht en karakter". Tijd Van der Linden heeft wel enige tijd nodig gehad team te kunnen Voornamelijk kwam dat omdat aan het einde van het vorige seizoen enkele be langrijke steunpilaren te kennen gaven niet meer te willen uitkomen voor het vlaggeschip van VTL. De coach slaagde er niettemin in om opnieuw een aan vaardbaar elftal samen te stellen. Al had hij dit seizoen wel dertig spelers nodig om na veel improviseren een team onder zijn hoede te krijgen, dat "rijp is voor het spelen in de vierde klasse". "Het tekent toch wel de kracht van ons dat wij in de breedte zo sterk zijn. Aan de andere kant vind ik het ook verschrikkelijk dat ik bijna drie complete elftallen nodig heb gehad om het gestelde doel te bereiken", zegt Van der Linden, de man die vorig jaar Aad Koren opvolgde. Daarvoor speelde hij (van zijn vijftiende tot zijn negen tiende) in het eerste team van Lugdunum en afwisse lend in het eerste, tweede en zelfs derde elftal van VTL. Een tweede meniscus-ope ratie noodzaakte hem om te stoppen met het voetballen. Het was tevens voor hem het sein om zich helemaal te gaan toewijden op het geven van training. Dat leidde al na een half jaar tot een aanstel ling als de verantwoordelij ke man voor VTUL Hoewel ook hij ambitieuze trainersplannen heeft,zag de 31-jarige trainer er in het begin wel tegenop dat hij leiding moest gaan geven aan zijn oud ploeggenoten. Perslot van rekening zouden zij nu zijn volgzame pupillen moeten gaan worden. Het verliep echter vrij soepel. Al weet hij nu, dat na afloop van het beslissingsduel VTL-KRV al het respect voor hem zal verdwijnen. Ongeacht de uitslag zal hij kennis moeten maken met het slootwater langs het ASC-terrein. Althans in die veronderstelling leeft Van der Linden nu een eerdere poging na een etentje bij het Vijfmei-zwembad mislukte. "Ut trek daarom maar mijn oude plunje aan", zegt de VTL-er die volgend jaar ook het zaalvoetbalteam van Koosjardin gaat coachen. Hij voegt er ook direckt aan toe: "dat hij zonder tegen stand te bieden gewillig het water in zal gaan, wanneer zijn jongens de titel opeisen. Anders wordt het letterlijk en figuurlijk opnieuw een koude douche". HERMAN POOS 7 rS/£/? &V. O/fATjT /6 s— /A/l fyf-t

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13