Standplaatsen voor woonwagens op Speelweide LLe/cfee agenda MINDER VERKEER DOOR NASSAUWIJK" Kopers van woningen Westeinde II moeten toch extra betalen PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 6 JUNI 1979 Commissie ruimtelijke ordening Warmond: WARMOND - Op de Speelweide aan de Burgemeester Ketelaarstraat moe ten zo snel mogelijk twee standplaatsen voor woonwagens aangelegd worden. Dat is althans de opvatting van de Warmondse commissie ruim telijke ordening die gisteravond uitvoerig vergaderde over de toekomsti ge plaats voor de woonwagens. Op grond van het provinciale spreidingsplan voor woonwa gens is Warmond verplicht om 2 standplaatsen aan te leggen. Dat met die aanleg de nodige haast gemaakt moet worden, blijkt uil de enorme overbezetting van het centrale woonwagenkamp aan de Haarlemmertrekvaart in Leiden. Het kamp heeft een capaciteil van 68 wagens, maar biedt mo menteel plaats aan 100 woonwa gens. Tot nu toe heeft de sprei ding van woonwagens over de Leidse regio veel vertraging op gelopen. Bezwaren Vaak zijn bezwaren van de bevol king tegen de komst van woon wagenbewoners daarvan de oor zaak. Dat is ook het geval in Warmond. Er moet een keuze gemaakt worden uit 5 plaatsen waar woonwagens eventueel neergezet kunnen worden. De werkgroep ruimtelijke ordening heeft onlangs een onderzoek ge daan naar de voor- en nadelen van die 5 mogelijkheden. Uit dat onderzoek is naar voren geko men dat de Speelweide veruit de beste keus zou zijn. De grond is al in eigendom van de gemeente en kan vry gemakke lijk geschikt worden gemaakt voor 2 woonwagens. In totaal is voor de 2 woonwagens een op pervlak van 600 vierkante meter vereist, waardoor een anzienlijk deel van de Speelweide als zoda nig in gebruik kan blijven. De voorkeur van het Warmondse gemeentebestuur voor de Speel weide is al in een vroeg stadium uitgelekt, waarna omwonenden een actie begonnen.Er werden ondermeer 150 enquêteformulie ren verspreid onder direct om wonenden. Daarvan reageerden Bovendien plaatsten de initiatief nemers, de heren De Nie en Dec kers, een levensgrote advertentie in het plaatselijke adverten tieblad waarin zij hun bezwaren tegen de woonwagenstandplaat sen uiteenzetten. De initiatief nemers menen dat de Speelweide als lokatie voor de woonwagens "funest is voor de omgeving en de omwonenden" Ongewenst Plaatsing van een woonwagen kamp aanzienlijk een dicht be volkt deel van Warmond is vol gens de bezwaarden ongewenst. "Bovendien betekent plaatsing op de Speelweide dat veel inwo ners van Warmond geconfron teerd worden met een groep mensen die ervoor kiest niet te worden geïntegreerd in de maat schappij. Dat dit aanleiding kan geven tot vele moeilijkheden is elders in het land vaal genoeg gebleken. Onlangs besloot minis ter Wiegel van Binnenlandse Za ken het toezicht op de woonwa genkampen te verscherpen in verband met de criminaliteit van de bewoners daarvan." De initia tiefnemers zouden liever zien dat de gemeente Warmond ver bui ten de bebouwde dom een woonwagenkamp inricht. Met name de commissieleden Timmermann en Marks (beiden Progressief Warmond) gaven gis teravond blijk van hun grote woede over deze initiatieven. Zij vonden de gevolgde methode om de mening van de omwonenden te peilen "de perken te buiten gaan". Timmermanne liet zich bovendien uitermate kritisch uit over de advertentie, die hij "sug- Oranjevereniging hield receptie VOORSCHOTEN - De Voor- schotense oranjevereniging "Koningin Wilhelmina", die dit jaar haar 75-jarig bestaan viert, hield gistermiddag in het ge meentehuis een receptie. De oranjevereniging werd op 4 juni 1904 opgericht. De samen stelling van het bestuur is steeds zo geweest dat alle poli tieke en godsdienstige richtin gen daarin vertegenwoordigd waren. Wel was het zo dat alleen mannelijke afgevaardigden in het bestuur konden komen. Voor het eerst in de historie heeft dit jaar egn vrouw als kandidaat-bestuurslid achter de bestuurstafel plaats mogen nemen. Dit is mevrouw G.E. Oprei-Kievit. In totaal zijn 1400 gezinnen lid van de vereniging. Theatergroep Soos "de Ruine" in Zoetcrwoude heeft voor morgenavond een theatergroep van het LAK- theater uit Leiden uitgenodigd. De groep heet Menes en het pro gramma heeft als titel 'Rol er eens uit'. Het stuk is betÜoeld voor tieners en behandelt problemen waarmee deze leef tijdsgroep te kampen heeft. Ie dereen is om 19.30 uur welkom in 't Spinneweb in Zoeterwoude. Eerste druiven Woensdag NieuWe Rijn20 A, vrouwencafé, 21 uur Hóge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden van het CNV Leiden 19.30-20.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp cie. econo mische aangelegenheden, 20 uur. Scholencomplex Noord-Hofland, hoor zitting over verkeer in Noord-Hofland - 20 uur. Leytenrode, Leiderdorp, avond over Eu ropese verkiezingen, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. wel- Donderdag De Speelweide aan de Burgemeester Ketelaarstraat. Hier zouden volgens de plannen i mond de woonwagens moeten staan Veel mensen uit de buurt zijn er tegen gestief en kwetsend' noemde Evenals Marks was hjj van me ning dat de initiatiefnemers van de actie tegen de komst van de woonwagenbewoners "geen slechtere bijdrage aan de in spraakprocedure hadden kun nen leveren" Argumentatie Omdat de argumentatiè nagenoeg ontbrak, voelde de commissie er bovendien niet veel voor om uit gebreid stil te staan bij de alterna tieve plaatsen die door de initia tiefnemers naar voren werden gebracht (Veerpolder, Pegasus- laan, sportpark Overbos). Wel werd veel aandacht besteed aan de 5 plaatsen die het gemeente bestuur noemde: Lommerlust, gemeentehaven, terrein van de boerderij aan de Burgemeester Ketelaarstraat, terrein tegenover garage Vink en de Speelweide. De gemeentehaven viel af omdat daar al een parkeerterrein voor vrachtwagens is gepland en er bovendien een brug naar Kou- denhoorn moet komen. De overi ge lokaties werden geschrapt omdat daar langdurige ontei- gingsprocedures de aanleg van de standplaatsen nog langer zou den ophouden. In meerderheid adviseerde de commissie dan ook om met grote spoed 2 standplaatsen op de Speelweide te realiseren. De voorzitter van de stichting Sa menlevingsopbouw Woonwa gencentrum, Beckers, pleitte tenslotte voor informele ge sprekken tussen bewoners van het Leidse woonwagencentrum en inwoners van Warmond. Of de gemeente daarbü een actieve rol gaat spelen, moet nog bezien worden. Bij nieuwe verbinding met V. Wijngaardenlaan Troef, Noordeinde 2A, voorlichting en begeiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn20A, werkgroep homofilie uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 u Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur tel. 130983 Volkshuis, Haarlemmerstraat 73 B open-socièteit, 19-21 uur, Femke, ont moetingscentrum voor Vrouwen de gemeente War- 9.30-12.30 uur. Stadhuis, cie. ruimtelijke ordening, 20 uur; cie. onderwijs, 20 uur; cie. huisves- tigsvraagstukken, 20 uur. Rapenburg 100, Amnesty International 20 uur. Museum v. Volkenkunde, lezing trans cendente meditatie, 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. open- druiven, die worden geveild, in ontvangst te nemen. Aanstaan de vrijdag ontvangt de directeur van het dierenpark, de heer Louwman, uit handen van de charmante mannequin Agnes van der Laan het traditionele kistje met druiven. Hierna zal de nog maar enkele maanden oude baby-gorilla door de heer Louwman op deze druiven-pri meur worden getracteerd. De aanbieding van de druiven vindt vrijdagmiddag om 14.00 uur in het gorilla-huis plaats. Receptie Ter gelegenheid VOORSCHOTEN - Door het aansluiten van de Prins Bernhardlaan op de hoofdrijbaan van de Van Wijngaardenlaan moet uiteindelijk het verkeer door de Nassauwijk in Voorschoten gaan afne men. Dit is de achter grondgedachte die ont wikkeld is bij het opstellen van plannen voor een be tere verkeersafwikkeling binnen de gemeentegren zen. Dit idee zal volgende week woensdag tijdens een hoorzitting in het Cul tureel Centrum in Voor schoten ter sprake komen. Een volledige aansluiting van de Prins Bernhardlaan op de Van Wijngaardenlaan met één ver keerslichtinstallatie op het kruispunt dat ter plekke ontstaat vindt de gemeente zelf de meest aanvaardbare oplossing. Met de ze oplossing wordt volgens de plannenmakers van de gemeente het verkeer van en naar Wasse naar als ook het verkeer van en naar Leidschendam buiten de woonstraten van de Nassauwijk en buiten de Burgemeester Kempenaerstraat gehouden. De Prins Bernhardlaan komt nu nog uit op de ventweg langs de Van Wijngaardenlaan. Als eerst genoemde laan nu wordt aange sloten op de hoofdrijbaan van de Van Wijngaardenlaan, ontstaat een belangrijke ontsluitingsweg voor de wijk Noord Hofland. Dit idee van de gemeente is eerder vastgelegd in de verkeersnota. Toendertijd zijn vooral van de kant van de scholen langs deze „Gaiapolis" op televisie OEGSTGEEST - De VARA-televi- sie heeft opnamen gemaakt bij de Oegstgeester leefgemeenschap "Gaiapolis" die gevestigd is aan de Rijnsburgerweg. In het pro gramma "Werk" dat morgen avond vanaf20.45 uur te zien is op Nederland I wordt de gemaakte reportage uitgezonden. Niet het leven binnen de gemeenschap maar het werk dat er plaatsvindt zal aan de orde komen. "Werk" is een programma over de relatie tussen werk en het te maken pro- dukt. pioenschap van het eerste voet balelftal van SJZ uit Zoeter woude wordt vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur een receptie gehouden. Iedereen die nog niet de gelegenheid heeft gehad om spelers en bestuurders met dit heuglijke feit te feliciteren wordt uitgenodigd te komen. Dit kan gebeuren in het clubger bouw, sportcomplex "Haas broek", Nieuweweg 2 in Zoe terwoude. Onderzoek Aanstaande maandag zal er voor inwoonsters van Zoeterwoude wederom een baarmoederhals- onderzoek plaatsvinden. Dit ge beurt door een team van het Cy- thologisch Laboratorium van Leiden. Het onderzoek is in Hui ze Emmaus, Bennebroekweg 1 in Zoeterwoude. Ook op de maandagochtenden 18 en 25 juni wordt er een onderzoek gehou den. Indien er moeilijkheden zijn met vervoer naar Huize Emmaus dan kan men bellen naar de volgende telefoonnum mers: 01715-1382 en 071-410926. route nogal wat bezwaren geuit tegen de plannen om een door gaande route te ontwikkelen vanuit Noord Hofland, via de Admiraal de Ruytersingel, de Van Beethovenlaan en de Prins Bernhardlaan, die dan direct gaat aansluiten op de Van Wijngaar denlaan. Door een juiste afstelling van de nieuw te plaatsen verkeerslich ten meent de gemeente echter, dat de huidige hoeveelheid ver keer op de Prins Bernhardlaan niet gaat toenemen. Door een korte groenfase bij de stoplichten wordt dé weg niet aantrekkelijk. De laatste tijd zijn geen reacties meer binnengekomen bij de ge meente. De hoorzitting zal meer duidelijkheid moeten brengen over de mening van de omwo nenden. Mocht het plan op te gro te bezwaren stuiten dan zal het niet doorgaan zo wordt van de kant van de gemeente meege deeld. Het belangrijkste argument dat de gemeente gebruikt is de ontlas ting van de Nassauwijk. Tot nu toe werd erg veel gebruik ge maakt van de Juliana van Stol berglaan als verbinding tussen de Van Wijngaardenlaan en de Prins Bernhardlaan. Hierbij moest het verkeer dwars door de wijk. Op de Juliana van Stolberglaan pas seren per dag zo'n drieduizend auto's. Volgens een gemeente woordvoerder is 90 procent daar van sluip verkeer. In het nu voorliggende plan zou de Juliana van Stolberglaan de functie om de wijk in en uit te komen moeten verliezen. Het af sluiten van de aansluiting van de Juliana van Stolberglaan op de Wijngaardenlaan voor motor voertuigen is in deze opzet vol gens de gemeente onontbeerlijk. Belangrijk in deze hele verandering is ook de aanpassing van het kruispunt Van Wijngaardenlaan- Oranjeplein-Burgemeester Kempenaerstraat. De oversteek- gelegenheid die onderdeel is van de scholenroute zal worden ver beterd. Mede daardoor wordt de gevaarlijke situatie die er nu is opgeheven. ZOETERWOUDE - De toekomsti ge bewoners van de 40 premie woningen in Westeinde II zullen toch 8.500 gulden meer moeten betalen dan de oorspronkelijke prijs, die voor deze huizen was gevraagd. Deze conclusie kan worden getrokken uit een brief, van de Economische Controle dienst van het ministerie van Economische Zaken aan de ge meenteraadsfractie van Progres sief Zoeterwoude. In eerste instantie werd op verzoek van Progressief Zoeterwoude bij Noorlander Bouw B.V. een on derzoek naar naleving van de prijsvoorschriften ingediend. Om dit onderzoek was gevraagd omdat Noorlander in oktober van het vorig jaar, vlak voordat de koopcontracten moesten worden getekend, de prijzen van de 40 woningen op het laatste ogenblik nog even met 10.000 gulden ver hoogde. Na een onderzoek van de kant van de gemeente werd deze verhoging tot een bedrag van 8.500 gulden verlaagd. Progres sief Zoeterwoude was hiermee echter nog niet tevreden en scha kelde aan het begin van dit jaar de controledienst in. De controledienst heeft tijdens het onderzoek enige bemerkingen op de kostenberekeningen gemaakt die tot een geringe prijsverlaging hadden kunen leiden. "Maar", zo vermeldt de controledienst, "de ze verlaging werd volledig teniet gedaan door een berekeningsfout van aanzienlijke omvang ten na- Inbraak in Voorschoten VOORSCHOTEN - Uit een woning aan de Palestrinastraat in Voor schoten is vannacht een Friese Staartklok ter waarde van 10.000 gulden gestolen. Verder verdwe nen uit hetzelfde huis twee au thentieke Perzische tapijten van ongeveer 4000 gulden. dele bare werken, 20 u APOTHEKEN De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 1 juni tot maandag 4 juni, 8 uur v.m. door Apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en door de Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; van maandag 4 juni 8 uur v.m. tot 8 juni door Centraal apotheek, Breestraat 74, tel. 120552. In dien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi' tel. 122444 gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel 121753 Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. A. Vriend, De Hoge Wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dietist Noorlander Bouw, n alsnog doorbereke-, nen in de prijs van de huizen door Noorlander naar onze mening ge rechtvaardigd zou zijn". Noorlander zal namelijk voor het gehele project een hoger bedrag aan omzetbelasting (BTW) moe ten betalen. Van een toegestane doorberekening van deze omzet belasting heeft Noorlander afge zien. Burgerlijke stand LEIDERDORP-Geboren: Nicole dv. N. van den Hout en E.A.Schalk, Jurjen zv: J. van der Meij en E.Verhoeven, Jan zv: W. van Dronkelaar en G. van Berk, Den- nis zv. J.W.D.Leeflang en C. de Ruiter, Sander zv: R.L.Kempen en P.W.M.Meij- er, Davy zv. W.M. de Winter en M.H.P. van der Luit, Jelmer zv: T.J. van der Ploeg en T.A.J.Phaff, Marloes dv: W. A.M. Vreeburg en R.D. Kamphorst, Lidwien dv: J.P.BorgerhofT Mulder en L.Y.Spaargaren, Madelene dv: P.Kwaadgras en Y.M.M.Bik, Jorg zv. M.G.Boutkan en W.A.Möller, Ilona dv: H.Nusteen en C.Karssen, Kristel dv: W.Sloos en T.I.Flohr, Diane dv: J.C.Pot ters en Y.Mannaert, Danny dv: A.J.Berkhout en D.Heijmans. Ondertrouw: P. van der Veen en P.Bos, J.F.Wesselman en I. van Dijk, M.J.Po- meren en S. de Jong. Gehuwd: W.J.Verhoog en A. van Iter- son, C.R.B. van der Waals en J.J.Kors- wagen, J.G.Arts en A.J. van den Broek, S.J.Verver en J. van der Giessen, E.A.T. van der Wolk en J.E. de Meij, W.E.Pera en M.L.I.Knaap, A.Duiker en H.N. de Haas, E.Reynvaan en A.Groendijk. Overleden: P. Keuris (74 jr) geh. met: P.Heeneman, E.A.A.Schaub (97 jr) geh. gew. met J.L.Caspers, J.C. van Veen (71 jr) geh. gew. met J.A. van der Meer, H.Boeff (72 jr) geh. met T.Marquenie, C.G.Favier (82 jr) geh. gew. met W.C. van der Mark, B.J.H.Puist (81 jr) geh. gew. met J.I.Sloos, H.E.Barendse (59 jr) geh. met P.Huyzers, F. van Proosdij (71 jr) geh. gew. met C.G. van .Doorn, C.J.Langezaal (75 jr) geh. met J. den Hoed, W.Vreeburg (79 jr) geh. met B.M.J.G.Hosson, H.B.Spek (83 jr) geh. gew. met G.B.J.H.Hartjes. Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren, ma., di. en wo 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalige marinecomplex), tel 130775, voor advies op gebied van wo nen, werken, uitkeringen en belastin gen. Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur, donderdagavond spreekuur klachten over politie. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di. 10-12.30 uur. woe 13.30-16 uur do 18.30-20.30 uur. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord. Van Hogendorpstraat36, ma 10.30—11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.3d uur, Mqrskwartier. Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuind- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. LEIDSCH DAGBLAD DAGQLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave Leidsch Dagblad B.V. hoofdredacteur Han Mulder, hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. Indien i gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, Gal- gewater 2, Leiden, 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: Hans Sonders 071-155854 Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bonjer 01711-10390. Wassenaar: Piet Zonneveld 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Jansen 01715-1021. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post60,90 Jaarabonnement160,70 Jaarabonnement per post232,10 Losse nummers0,60 Abonnementsgelden b(j v uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- er cassokosten. Burgemeester Van der Haar feliciteert de voorzitter van de oranjeverenigingde heer Miezenbeek.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2