Spaarpandbrieven Schoolverzuim komt bijna niet meer voor DUBBEL JUBILEUM BH V D Groenevelt jubilarissen Lezers schrijven Mavo blij met ruil gebouwen Promoties in Leiden Westland/Utrecht Hypotheekbank WOENSDAG 6 JUNI 1979 LEIDEN PAGINA 21 LEIDEN - "Wij zijn bijzonder blij met deze oplossing. De gevaarlij ke situatie was zowel de leraren als de ouders een doorn in het oog. De ouders waren ook van plan om harde acties te onder nemen als er nu niets was ge beurd." Dat zegt de directeur van de Prins Willem-Alexander mavo in Lei den Zuid-West, G.J. Jansen. Op 1 augustus a.s. zal het niet meer nodig zijn dat zijn 260 leerlingen soms vier maal per dag 2 kilome ter moeten fietsen om van hoofd gebouw naar dependance te gaan en omgekeerd. Aan het gevaarlijke oversteken van Churchilllaan en Kennedylaan komt een eind. De bestaande de pendance aan de Berlagestraat zal namelijk worden ingeruild voor het gebouw van de voorma lige Hammarskjöldschool aan de Johan Wagnerstraat. Het hoofd gebouw van de PWA-mavo blijft aan de Diepenbrocklaan. Op deze manier is een acceptabele situatie ontstaan, vindt directeur Jansen. Enkele maanden geleden stelde hij de situatie van zijn school nog uitgebreid aan de orde in een ver gadering van de raadscommissie voor pnderwijs. Hij zei toen dat de gemeente zich verantwoorde lijk moest voelen voor de levens van zijn leerlingen. De PWA-ma vo zat al sinds 1970 in de twee gebouwen verspreid. Progressieve partij grote verliezer verkiezingen LEIDEN - De "Progressieve Par tij" is bij de verkiezingen voor de universiteitsraad de grootste verliezer geworden. Volgens de voorlopige verkiezingsuitslag (de definitieve uitslag is half juni be kend) viel de Progressieve Partij, die vorig jaar de enige vertegen woordiger was van de studenten terug naar drie zetels. Bij de verkiezingen voor de univer siteitsraad ging het om de verkie zing van 33 nieuwe leden. Daarbij krijgen de drie geledingen, te we ten het wetenschappelijk perso neel, het technisch-administra- tief personeel en de studenten, ieder 11 zetels te verdelen. Bij het wetenschappelijk personeel kreeg de Unie van faculteiten en diensten 7 zetels, de Progressieve Partij kreeg er 4. Van het Tech nisch Administratief Personeel kreeg de Unie van faculteiten en diensten de meeste stemmen: zes zetels. De Progressieve Partij kreeg 5 zetels. In de geleding Studenten kreeg de Onafhankelijke Studenten Frac tie Leiden 1 zetel, de Centrum Groepering Leiden 4 zetels, de Progressieve Partij 3 zetels en de Leidse Studentenbond 3 zetels. Lijst 5 Kraay kreeg evenals Paul Teeuwen geen zetel. In september zal de raad voor het eerst in zijn nieuwe samenstel ling bijeen komen. Inbraak in mensa LEIDEN - In het weekend is inge broken in mensa "De Bak" aan de Kaiserstraat. De schade bedraagt elfhonderd gulden. Er is een ruit vernield, een flipperkast en bil jart klokken opengebroken en geld vanachter de bar en uit kas ten verdwenen. LEIDEN - Er bestaat een relatie tussen schoolver zuim en kleine criminali teit zoals vernielingen en winkeldiefstalletjes. Het schoolverzuim is dit jaar echter praktisch tot stil stand gebracht, wat een gunstige uitwerking op de hoeveelheid kleine crimi naliteit heeft gehad. Dat zei leerplichtambtenaar bij de gemeente, de heer Niepoth, giste ren tijdens de vergadering van de adviescommissie voor politio nele aangelegenheden. Commis sielid mevrouw Hes (PvdA) had gevraagd of een dergelijke dui delijke relatie bestaat en of door de kinderpolitie wordt bijgehou den wat de oorzaken zijn van de kleine criminaliteit. Hoofdinspecteur Cornelissen van de Leidse politie zei, in tegen stelling tot de heer Niepoth, de relatie tussen schoolverzuim en criminaliteit niet zo duidelijk voor ogen te hebben. Er bestaat wel een goed overleg tussen leer plichtambtenaar en kinderpoli tie. Het beleid van de heer Nie poth is dat zodra hij een melding Krijgt van schoolverzuim, en hij zei dat de schoolleidingen daar goed aan meewerken, een ge sprek te hebben met de ouders. Alleen als er niet met hen te pra ten valt, aldus Niepoth, wordt er procesverbaal opgemaakt. Hij noemde dat: "Aan de noodrem trekken". Er is dit schooljaar twee maal pro cesverbaal opgemaakt. De ou ders kregen door de kantonrech ter een boete opgelegd van hon derd gulden, waarvan de helft voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Er zijn overigens plannen voor overleg met de kan tonrechters en officieren van jus titie in Leiden. Broek met f 10.000 gestolen LEIDEN - Een 71-jarige man heeft gisteren aangifte ge daan bij de politie van diefstal De jubilarissen bij zijn portefeuille met tien duizend gulden. De man ver telde dat hij maandagavond even na middernacht onge veer tien minuten in zijn wo ning in de Zuid Rundersteeg in bed lag, toen hij hard in zijn gezicht werd gestompt. Toen hij weer bij zjjn positieven kwam bleek zijn pantalon, waarin de portefeuille zat, te zijn verdwenen. De Haardstee In het Leidsch Dagblad van 31 mei jl. wordt in het verband van een redactioneel bericht over een "zwartboek over de situatie bij de Haardstee" een gesprek met mij weergegeven waarin ik onder meer gezegd zou hebben: "Dat onderzoek heeft geleid tot een aantal beleidsbeslissingen en het ontslag van de directeur en een ouderleidster". Een lezer die niet van de werkelijke gang van zaken op de hoogte is, zal hieruit afleiden dat de twee betrokken functionarissen on vrijwillig ontslag is verleend. Tijdens het telefonisch gesprek met de journalist van het Leidsch Dagblad is door mij evenwel tweemaal nadrukkelijk gezegd dat het hoofd van het tehuis en één van de leidsters vrijwillig ontslag hebben genomen omdat zij zich niet met de door het be stuur voorgestane wijzigingen in LEIDEN - Op de Churchilllaan is gisteren een begin gemaakt met asfalteringswerkzaamheden die drie dagen in beslag zullen nemen. De werkzaamheden worden uitgevoerd om de beschadigingen die door de vorst in de afgelopen winter werden aangericht te herstellen. Door de weersinvloeden zijn in het asfalt scheurtjes gekomen en wanneer daaraan niets gebeurt bestaat het gevaar dat er brokken asfalt omhoog komen en daardoor de verkeersveiligheid nadelig beinvloeden. Om dat de voorkomen wordt op het bestaande asfalt een dunne nieuwe laag aangebracht. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden wordt het verkeer in beide richtingen over twee rijstroken van één rijbaan geleid. Nadat het werk aan de Churchilllaan is voltooid zal ook de Zoeterwoudse Singel tussen Kraaierstraat en Hoge Rijndijk een dergelijke behandeling ondergaan. Het verkeer daar zal via andere straten worden omgeleid. LEIDEN - Aan de Leidse teit hebben deze maand zesen twintig promoties plaats, vier in de faculteit der geneeskunde, ne gentien in de faculteit der wis kunde, één in de faculteit der let teren, één in de faculteit der so ciale wetenschappen en één in de centrale interfaculteit. LEIDEN - Bij Vroom en Drees- mann in Leiden werd gistermid dag een dubbel jubileum gevierd. Twee personeelsleden werden door burgemeester Vis konink lijk onderscheiden voor het feit dat zij veertig jaar werkzaam zijn geweest bij het Leidse waren huis. Het waren de heren San ders, die als kok werkzaam is en J. de Bruin wiens functie coördi nerende verkoper specialist is. De eerste jubilaris kreeg de ere- Diefstal op bouwterrein LEIDEN - Van het bouwterrein aan de Waardgracht is tussen 28 mei en gisteren voor bijna tien duizend gulden aan dakbedek king gestolen. De platen lagen opgeslagen in de open lucht om dat er in keten geen ruimte voor was. Het bouwterrein kan niet meer worden afgesloten omdat de wijk al bewoond wordt. medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau; de tweede kreeg dezelfde onder scheiding maar dan in zilver. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de V&D-kantine memoreerde burgemeester Vis dat de heer Sanders in maart 1939 bij het wa renhuis in dienst trad na eerst ge durende driejaar als banketbak ker werkzaam te zijn geweest bij het Rotterdamse bedrijf Maison Sanders. In de jaren 1940-1941 was de heer Sanders in militaire dienst en na de oorlog werd hij aide de fourneau in de lunch roomkeuken van V&D. Een deel van zijn werk viel weg toen het bedrijf in 1969 besloot om het assortiment in te perken. Sinds juni 1971 verzorgt de heer Sanders onder meer de warme maaltijden voor het personeel tijdens de donderdagse koop avonden. De heer J. de Bruin kwam in juni 1939 bij V&D werken op de afde ling bedden. Daarvoor deed hij ged urende zes j aar ervaring op bij het Haagse bedrijf Cools in de zelfde sector. Na een onderbre king in de jaren 1942-1943, hij werkte toen in de buurt van Stuttgart in een fabriek waar montagewerk werd verricht kwam hij na de oorlog terug op die afdeling. Later was hij ook nog werkzaam op de afdeling li noleum. Via diverse functiewij zigingen werd de jubilaris uitein delijk coördinerende verkoper specialist. Een woordvoerder van de regionale directie uit Haarlem roemde de verkoopkwaliteiten van de jubi larissen. "Klanten kopen niet bij V&D.maarby de heer De Bruin". Namens de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel kregen beide jubilarissen een gouden penning overhan digd. Van het bedrijf kregen bei- dei) de traditionele enveloppe met inhoud. Ook waren er nog tal van andere geschenken van on der meer collega's en personeels vereniging. Dinsdag promoveerden S. J. Rie- tema (32) uit Ede tot doctor in de geneeskunde en B. E. Glazen- burg (30) uit Wassenaar eveneens tot doctor in de geneeskunde. Vandaag promoveerden J. van Houten (33), J. H. H Perk (30) uit Huizen en P. J. M. Kallenberg (26) tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen. Tot doctor in de geneeskunde pro moveert morgen M. J. Giphart (37) uit Voorschoten. H. D. K. Co- dee (30) uit Vlaardingen en W. J. Ultee (28) promoveren in de wis kunde en natuurwetenschappen. Volgende week woensdag promo veren P. P. J Delhey (28) uit Alkmaar en W. K. Vietsch (26) in de wiskunde en natuurweten schappen en P. C. Trovato (26) promoveert tot doctor in de lette ren. Donderdag 14 juni promo veert Ch. Oldenhof (27) uit Zoe- termeer tot doctor in de wiskun de en natuurwetenschappen. L. W. J. de Ouden (28) en C. Jvan Duyn (29) uit Delft promoveren in de wiskunde en natuurweten schappen. W. A. Shadid (34) pro moveert tot doctor in de sociale wetenschappen.Donderdag 21 juni promoveren in de wiskunde en natuurwetenschappen T. J. Calon (32) en M. Kunst (33). H van der Vlugt (34) uit Berkel-En- schot promoveert tot doctor in de geneeskunde. Maandag 25 juni promoveert H A. G. Braakhuis (40) uit Nijmegen tot doctor in de wijsbegeerte. De dinsdag daarop promoveren in de wiskunde en natuurweten schappen D. J. A Crommeling (30)en J. Davelaar(29) Woensdag 27 juni promoveren in de wis kunde en natuurwetenschappen E. van der Mei)den (35) uit Voor hout, W. L. Ch. Rutten (27) uit Leiderdorp en F. Beukers (25). Ten slotte promovceren op don derdag 28 juni F. W. M. de Rooij (28) en mevrouw E van Pelt- Verkuil in de wiskunde en na tuurwetenschappen. de gang van zaken in het tehuis konden verenigen. Mr. W. G. Koppelaars, voorzitter bestuur de Haardstee, Witte Singel 70, LEIDEN Radioactief Als bewoner van de Witte Singel tegenover de Hortus, wil ik bij deze protesteren tegen het feit dat daar, volgens het L.D. van 31 mei jl., met radioactieve isotopen wordt gewerkt en dat deze blijk baar niet continu bewaakt wor den. Ik vind dat levensgevaarlijk, mede omdat wij in de wijk daarvan niet op de hoogte waren. Ik bepleit daarom een betere bewaking van de terreinen van de universiteit, zodat onherstelbare schade door en voor onwetenden voorkomen wordt. J. L. Kern-Esbach, Witte Singel 35, LEIDEN. LEIDEN - "U hebt allemaal door een stuk solidariteit de vakbond het werken mogelijk gemaakt. De contributie hebt u vaak met pyn en moeite opgebracht. U hebt getwijfeld, maar toch altijd het besluit genomen, lid te bly- ven". Met deze woorden stak gis teravond de voorzitter van de In dustriebond NVV (en vanaf 1 juli van de Industriebond FNV) Arie Groenevelt, 16 jubilarissen van de bond een hart onder de riem. Groenevelt wees erop dat een aan tal onder hen. 50 jaar geleden, in de crisistijd lid was geworden van de bond. Volgens de voorzit ter van de Industriebond NW zijn er vandaag de dag vergelij kingen met die tijd te maken. "Ook nu is er een regering die, net als toen, de hand op de knip houdt. Met het terugschroeven van de consumptie zullen de problemen alleen maar vererge ren", aldus Groenevelt, die het schandalig noemde dat ook nu weer een conservatieve regering de inkomens wil aantasten van de mensen die moeten leven van een uitkering. Volgens Groenevelt moet er binnen en buiten de vakbeweging een discussie ontstaan over de vraag hoe het huidige kabinet is ont staan en hoe lang het nog moet béstaan. "Stelselmatig is er vanaf het begin van de jaren zeventig een aanval gedaan op de mensen die buiten hun schuld werkloos zijn geraakt. Er werd van hen ge zegd dat ze profiteurs waren en dat er best wat van hun uitkering afkon", zo zei Groenevelt. "Rea geren wij hierop door ons met een gevoel van afgunst mee te laten slepen, dan kan op dat moment de aanval op de sociale uitkerin gen worden ingezet", waar schuwde hij. "Als wij niet solidair zijn, dan wor den de zwaksten in de jaren tach tig weer uitgespuugd. Ik denk dat de vakbeweging er goed aan doet pal te blijven staan. Knokken voor anderen, betekent ook knokken voor jezelf, want wie durft nog zijn vinger op te steken, dat hij over tien jaar nog werk heeft", aldus de voorzitter van de Industriebond NW. Na zijn toespraak huldigde hij de aanwezige jubilarissen: J. Sie- bert, W. Sinteur, D. Bonnet, C. van Hemert en J. Nieuwenhuis (allen 50 jaar lid), P. Onderwater en W. van Oorde (40 jaar), J. Kok. F. Mentzij, J. de Vroede. A. de Heer, B. A. Thijssen, M. de Vos, A. Nieuwenburg, N. Kasteele en A. Voss (25 jaar lid). Nieuwe vragen over verkoop van meubilair uit stadhuis LEIDEN - De raadsleden Beijen (PPR) en Koning (PvdA) willen van B en W weten waarom men voorstander is van onderhands verkopen van overtollig meubi lair in plaats van openbare ver koop. Verder wil het tweetal we ten op welke wijze kenbaar wordt gemaakt dat er meubilair be schikbaar is, en hoe de prijs wordt vastgesteld. De vragen vormen onderdeel van een serie nieuwe informaties die de raadsleden willen over de gang van zaken by de verhuizing van het stadhuis naar het nieuwe stadsbouwhuis aan de Lange- gracht. Bij de beantwoording van eerdere vragen erkende het Leid se college dat er by de verhuizing wel eens meubelen zoek geraakt kunnen zijn of op verkeerde adressen terecht zyn gekomen. Ten slotte informeren de raed sle den of door onderhandse ver koop niet de indruk kan ontstaan dei diegene, die het «lichtst bg hel gemeentelijke vuur zit zich het beste warmt. Al eerder lieten B en W weten dat uit het overtollige meubilair eerst de gemeentelijke diensten en af delingen een keuze kunnen ma ken, dat daarna de gemeentelyke instellingen volgen, vervolgens de ambtenaren en ten slotte an dere particulieren. ADVERTENTIE n zijn waardestukken aan toonder en 3 Amsterdamse Effektenbeurs Bij aar en rente te worden bijbetaald vanaf van 9'per jaar (effectiet rendeme Algehele aflossing ad f 1 675. per stuk op 4-2-1985. ztjr het nominale bedrag plus rente op basis van samenge interest Ook tussentijdse verkoop is mogelijk via de El In coupures van f 1000,- a 100.50% Leiden. Botermarkt 28/Hoek t Ganget|e, 071 -13 2645

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21